TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спалети: Модриќ сака да дојде во Интер, Реал не го пушта

Макфакс - 12.08.2018

Лука Мордиќ е една од главните теми во преодниот рок. Италијанските медиуми тврдат дека тој побарал трансфер во Интер, но Реал нема намера да го пушти, туку подготвил нов, финансиски подобар договор за него.

Спалети: Среќен сум што играч како Модриќ сака да дојде во Интер

Sport M - 12.08.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети, рече дека би бил среќен ако во неговиот тим дојде играч од средниот ред на Реал, Лука Модриќ. Во исто време, Спалети не верува дека тоа ќе се случи наскоро.

Спалети: Среќен сум што играч како Модриќ сака да дојде во Интер

Стандард - 12.08.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети, рече дека би бил среќен ако во неговиот тим дојде играч од средниот ред на Реал, Лука Модриќ. Во исто време, Спалети не верува дека тоа ќе се случи наскоро.

Спалети: Среќен сум што играч како Модриќ сака да дојде во Интер

Курир - 12.08.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети, рече дека би бил среќен ако во неговиот тим дојде играч од средниот ред на Реал, Лука Модриќ. Во исто време, Спалети не верува дека тоа ќе се случи наскоро.

Спалети го победи Атлетико, па зборуваше за ситуацијата со Модриќ: Јас сум среќен, но…

Спортклуб - 12.08.2018

Лучијано Спалети по синоќешната победа на Интер на Метрополитано против домаќинот Интер, зборуваше за наводното доаѓање на Лука Модриќ, за кое веќе и не се зборува. Тренерот на Интер истакна дека беше среќен што Модриќ изразил желба да заигра за ...

Спалети: Модриќ сакаше во Интер, но Реал не му дозволи

Sport M - 12.08.2018

Лучијано Спалети, тренерот Интер, укажува дека Лука Модриќ сакаше да дојде во Интер, но Реал Мадрид беше против тоа. Италијански извори уште инсистираат на тоа дека Модриќ изгледа за трансфер во Интер, но АС и Марка тврдат дека тие ќе потпише нов и ...

Спалети отворено за случајот Модриќ: Лука сака да дојде во Интер, но…

Дерби - 12.08.2018

Италијанскиот стратег на кормилото на Интер, Лучијано Спалети отворено проговори за случајот Лука Модриќ и можноста најдобриот играч од последното Светско првенство да се пресели на „Џузепе Меаца“.

Фановите на Реал Мадрид му испратија јасна порака на Модриќ (Видео)

Дерби - 12.08.2018

Навивачите на Реал Мадрид не ни сакаа да помислат дека во исто лето можат да останат без Кристијано Роналдо и Лука Модриќ, но според медиумите во Шпанија и Италија, тоа навистина била возможна опција.

Спалети: Модриќ сака да дојде во Интер, Реал не го пушта

TopSport - 12.08.2018

Лука Мордиќ е една од главните теми во преодниот рок. Италијанските медиуми тврдат дека тој побарал трансфер во Интер, но Реал нема намера да го пушти, туку подготвил нов, финансиски подобар договор за него.

Спалети: Модриќ сакаше да дојде во Интер, но Реал не го пушти!

СуперСпорт - 12.08.2018

Лучано Спалети, тренерот на Интер, кажа дека Лука Модриќ сакал да се пресели во Интер, но дека Реал Мадрид бил против тоа и не го пуштил Хрватот во Милано. Некои од италијанските медиуми инсистираат дека Модриќ бара трансфер во Интер, но „АС“ и ...

Модриќ се врати… Овации од 80.000 на „Сантијаго Бернабеу“

Екипа - 12.08.2018

Реал Мадрид синоќа славеше со 3-1 против Милан во рамките на „Бернабеу купот“. Но, на страна и препородениот Бејл, и Бензема и Рамос, и Игуаин кој постигна одличен гол во дресот на Милан, апсолутно во фокусот беше хрватскиот „крал“ Лука Модриќ.

Кеита Балде утре пристигнува во Милано!

Спортски - 12.08.2018

Тимот на Интер е исклучително активен во досегашниот дел од преодниот рок, а изгледа дека на „Џузепе Меаца“ се уште не ставиле точка кога во прашање се засилувањата од играчкиот кадар. Италијанските медиуми во текот на вчерашниот ден објавија дека ...

Како реагираше „Сантијаго Бернабеу“ кога во игра влезе Лука Модриќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2018

Не е никаква тајна дека Лука Модриќ имаше желба да го напушти Реал Мадрид летово и да се пресели во редовите на Интер. Сепак, очигледно е дека навивачите на „кралевите“ не му се лутат на Хрватот.

Спалети тврди: Модриќ сакаше во Интер

Спортски - 12.08.2018

Сега кога веќе е ставен крај на сагата со Лука Модриќ, во медиумите одлучи отворено да зборува стратегот на „нероаѕурите“, Лучијано Спалети. Долго време италијанските медиуми најавуваа дека Модриќ инсистира на трансфер во Интер, но од вчера сите ...

Модриќ на крајот ќе остане, а еве како му возврати преполниот „Сантијаго Бернабеу“ (видео)

Спортски - 12.08.2018

Во текот на вчерашниот ден сите светски медиуми едногласно потврдија дека ставен е крај на сагата и дека Модриќ ќе добие нов подобар договор во Мадрид. Сепак, не е тајна дека Хрватот сакаше да се пресели во редовите на Интер, но и покрај тоа ...

Не свртувај се, сине: Лука Модриќ понизно се врати на Сантијаго Бернабеу

Кајгана - 12.08.2018

По пауза од 77 цена исполнети со трансфер шпекулации, Лука Модриќ повторно заигра за Реал Мадрид во натпреварот против Милан во рамките на пријателскиот Бернабеу Куп. Со оглед на неизвесноста за неговата иднина во клубот, навивачите мислеа дека ...

„Газета дело Спорт“: Интер ангажира фантастично засилување од Монако!

СуперСпорт - 12.08.2018

Интер беше многу активен во досегашниот дел од преодниот рок, а очигледно на „Џузепе Меаца“ не завршиле со летните трансфери. Италијанските медиуми пишуваат дека Интер сака да го ангажира Кеита Балде, кој летоска замина од Лацио во Монако.

Спалети: Среќен сум што играч како Модриќ сака да дојде во Интер

А1 On - 12.08.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети, рече дека би бил среќен ако во неговиот тим дојде играч од средниот ред на Реал, Лука Модриќ. Во исто време, Спалети не верува дека тоа ќе се случи наскоро.

ВИДЕО: Модриќ доби овации на „Бернабеу“ – Пет причини зошто се одлучи да остане во Реал

Sport M - 12.08.2018

Во пријателскиот натпревар против Милан, хрватскиот репрезентативец ги одигра последните 15 минути од натпреварот. Лука Модриќ после два и пол месеци повторно го облече дресот на Реал Мадрид во пријателскиот натпревар и во победата нам Милан на ...

Спалети: Модриќ сака да дојде во Интер, Реал не го пушта

Точка - 12.08.2018

Лука Мордиќ е една од главните теми во преодниот рок. Италијанските медиуми тврдат дека тој побарал трансфер во Интер, но Реал нема намера да го пушти, туку подготвил нов, финансиски подобар договор за него.

„МАРКА“ носи нова голема ексклузива за Лука Модриќ

Спортклуб - 11.08.2018

Сапуницата е говоа – Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, пишува добро упатената „МАРКА“. Интер проба на сите начини да го доведе хрватскиот капитен на „Џузепе Меаца“, а се спомуваше и плата од 10 милиони евра годишно.

(Фото) Лука Модриќ со семејството го следат заоѓањето на сонцето

Репортер - 11.08.2018

Лука Модриќ сподели фотографија со своето семејство. На фотографијата што ја сподели на „Инстаграм“ сите заедно го следат заоѓањето на сонцето. Иако ретко објавува семејни фотографии, овој пат хрватскиот фудбалер реши да го сподели со фановите ...

Винисиус и Одегард го измешаа Модриќ (Видео)

СуперСпорт - 11.08.2018

Лука Модриќ стави крај на одморот и се врати на тренинзите на тимот на Реал Мадрид. Хрватот е во исчекување за конечна одлука околу неговата иднина, но и покрај тоа напорно тренира во пресрет на новата сезона.

ГОТОВО Е: Крај на сагата – Лука Модриќ наскоро потпишува!

Спортски - 11.08.2018

Лука Модриќ потпишува наскоро! Ако претходно беа спротиставени, сега и Италијанците и Шпанците тврдат се едногласни кога во прашање е иднината на хрватскиот магионичар. Најдобриот играч на последното Светско првенство останува во Реал Мадрид! Се е ...

Италијанците го доживеаа тоа од што се плашеа: Интер се откажува од Лука Модриќ!?

СуперСпорт - 11.08.2018

Интер долго време беше заинтересиран за Лука Модриќ, а Хрватот молчеше и не кажуваше ништо за својата иднина, па тоа ги „запали“ шпекулациите за негова преселба во Италија. Сепак, италијанските медиуми пишуваат дека Интер се откажал од можноста да ...

Постигнат договор: Интер добива одличен напаѓач – го враќа во Серија А после една сезона!

Спортски - 11.08.2018

Како што пренесува Џанлука Ди Марцио договорот е постигнат само останува да утврдат деталите. Интер долго време се обидуваше да го ангажира Лука Модриќ , но од Хрватот изгледа сепак нема да има ништо, тој донесе одлука да остане во Мадрид.

Научил нешто од шесте години заедно: Модриќ по рецептот на Роналдо си доби поголема плата

Спортклуб - 11.08.2018

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ, заедно со Серхио Рамос во иднина ќе биде втор најплатен фудбалер во редовите на Реал Мадрид. Далеку од тоа дека со своите игри не го заслужува тоа, но начинот на кој дојде до посакуваното зголемување неодоливо ...

Интер станува сè по моќен: Пристигнува Кеита Балде

Gol.mk - 11.08.2018

Екипата на Интер е на прагот да доведе уште едно големо засилување ова лето. Според италијанските медиуми на „Џузепе Меаца“ треба да пристигне крилниот напаѓач од Монако, Кеита Балде. Според истите извори, сенегалскиот репрезентативец оваа сезона ќе ...

Модриќ не доаѓа во Милано, но Интер има две нови желби!

Sport 1 - 11.08.2018

Италијанската екипа мораше да прифати дека Лука Модриќ наскоро ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид, па Интер реши да се посвети на нови засилувања. Управата на Интер планира на „Џузепе меаца“ да го донесе Рафиња од Барселона, кој минатата година ...

АС ги посочува причините поради кои Модриќ останува во шпанската престолнина

Спортски - 11.08.2018

Лука Модриќ останува во Реал Мадрид. Го прекина потенцијалниот трансфер во Интер, веста која во текот на вчерашниот ден како молнја оддекна во шпанските и италијанските медиуми. Зошто Лука Модриќ се откажа од трансферот? Со обид да ја расветли ...

АС открива: Пет причини поради кои Модриќ останува во Реал!

Sport 1 - 11.08.2018

Лука Модриќ уште нема ставено потпис на нов договор со Реал Мадрид, меѓутоа шпанските медиуми таа работа ја третираат како завршена, со оглед дека Хрватот веќе се врати на тренинзи, а ја „омекнале“ работата и со Флорентино Перез.

Која фудбалска ѕвезда ја договори Интер?!

ЗаЗабава - 11.08.2018

Лука Модриќ и покрај примамливата финансиска понуда на Интер, реши да остане во Реал Мадрид. Разочарувачката вест за „неразурите“ ја потврдија шпанските медиуми, а Интер реагираше експресно, забрзувајќи ги преговорите со друг фудбалер.

Интер договори друга ѕвезда како утеха за неуспехот со Модриќ

Дерби - 11.08.2018

Интер испратил примамлива финансиска понуда за Лука Модриќ и имаше намера да излезе во пресрет на било какво барање на Хрватот, но тој очигледно веќе реши да остане во Реал Мадрид. Разочарувачката вест за „неразурите“ ја потврдија шпанските медиуми, ...

Интер договори друга ѕвезда како утеха за неуспехот со Модриќ

Точка - 11.08.2018

Интер испратил примамлива финансиска понуда за Лука Модриќ и имаше намера да излезе во пресрет на било какво барање на Хрватот, но тој очигледно веќе реши да остане во Реал Мадрид. Разочарувачката вест за „неразурите“ ја потврдија шпанските медиуми, ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Канал5 - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Модриќ ги збуни навивачите со интересна порака на Твитер (ФОТО)

СуперСпорт - 10.08.2018

Лука Модриќ се поврзува со трансфер во редовите на Интер. Наводно има желба да ги засили „нераѕурите“ и разговорите со претседателот на Реал, Флорентино Перез се најавени за денеска. Меѓутоа, Модриќ на Твитер објави интересна фотографија од тренинг ...

ФОТО: Интересна објава на Лука Модриќ на Твитер

Sport M - 10.08.2018

Лука Модриќ е човекот за кој многу се зборува ова лето. Хрватскиот фудбалер се поврзува со можен трансфер во Интер. Наводно има да ги засили „Нероазурите“ и разговорите со претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез најавени се за денеска.

Реал Мадрид се налути: Модриќ добива плата од соништата!?

Sport 1 - 10.08.2018

Реал Мадрид е подготвен да му понуди вистинско богатство на Лука Модриќ за да го задржи во екипата, и покрај интересот на Интер, известуваат шпанските медиуми. Интер во последниот период се поврзуваше како наредна дестинација на Хрватот, а наводно ...

Перез не се откажал од Модриќ: Може ли Интер да парира на ваква понуда?

Спортски - 10.08.2018

Реал Мадрид е спремен да направи се со цел да го задржи Лука Модриќ во својот тим. Лука Модриќ и неговиот потенцијален трансфер во Интер се една од темите на трансфер пазарот за која многу се пишува веќе некое време.

Модриќ ги смири фановите на „белите“ со порака на социјалните мрежи

Стандард - 10.08.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, кој во последниве денови ненадејно е поврзуван за трансфер во Интер, ги смири навивачите на „кралскиот“ клуб со пост на социјалните мрежи. Хрватскиот репрезентативец, кој имаше подолг одмор поради неговото ...

ВИДЕО: Винициус и Одегард го измешаа Модриќ на мал простор

Gol.mk - 10.08.2018

Победникот во Лигата на шампионите во последните три сезони, Реал Мадрид, се подготвува за претстојниот европски Суперкуп, во кој ќе ја брани титулата против градскиот ривал, Атлетико Мадрид.

Одегард и Винисиус си поиграа со Модриќ, а потоа Бразилецот постигна гол со пета (видео)

Спортски - 10.08.2018

Освојувачот на Лигата на шампионите во последните три сезони Реал Мадрид се подготвува за натпреварот од Суперкупот на Европа против Атлетико Мадрид на 15-ти август. Новинарите кои присуствуваа на тренингот на „кралевите“ забележаа еден интересен ...

ГОТОВ Е: Падна одлуката за Лука Модриќ!

Спортклуб - 10.08.2018

Со денови се говори за тоа дека Лука Модриќ ќе го напушти Реал Мадрид, но мадридски АС јавува дека хрватскиот играч за врска го променил мислењето. „Лука одлучи и ќе остан во Реал Мадрди. Го разнишани понудата од Интер кој му нудеше четиригодишен ...

„АС“ тврди: Модриќ донел одлука - останува во Мадрид!

Sport 1 - 10.08.2018

Веќе со денови се шпекулира за тоа каде ќе ја продолжи кариерата Лука Модриќ, но шпански „АС“ ги реши дилемите, откако денеска објави дека Хрватот останува во Мадрид. Модриќ во Реал Мадрид заработува шест ипол милиони евра по сезона, а Интер му ...

АС: Модриќ ја донесе одлуката!

Спортски - 10.08.2018

Хрватскиот репрезентативец, Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, пишува „АС“. Модриќ со денови се поврзува со Интер, но се поизвесно е дека ќе остане член на Реал. „АС“ објави дека Хрватот нема да ја напушти средината.

АС: Модриќ се предомисли, останува во Мадрид

TopSport - 10.08.2018

Според шпанскиот весник „АС“, познат по блиските врски со Реал Мадрид, капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ направил одлука и решил да остане во „кралскиот клуб“ и покрај големата понуда од Интер.

„Ас“ тврди: Модриќ донесе конечна одлука по состанокот со Флорентино!

Дерби - 10.08.2018

Лука Модриќ во текот на денешниот ден излезе со објава на социјалните мрежи со која ги смири фановите на Реал Мадрид, бидејќи со истата јасно стави до знаење дека нема ништо против враќањето на тренинзите со тимот со кој освои се во изминативе ...

„АС“ со бомбастична најава: Модриќ донесе одлука

СуперСпорт - 10.08.2018

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ кој со денови се поврзува со трансфер во Интер, конечно донесе одлука. Угледниот шпански медиум „АС“ пренесува дека хрватскиот интернационалец одлучил да остане во Реал Мадрид.

АС: Лука Модриќ останува во Реал Мадрид!

Екипа - 10.08.2018

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, објави шпански АС. Иако со денови се поврзува со Интер, како што тврди АС, тој денеска по средбата со Флорентино Перез и дефинитивно одлучил да остане во Реал. „Лука одлучи… Останува.

Готово е: Модриќ ќе остане во Мадрид и ќе заработува колку Рамос

Gol.mk - 10.08.2018

Сагата која е актуелна цел летен трансфер период конечно го доби својот крај. Лука Модриќ и понатаму ќе го носи дресот на Реал Мадрид и покрај сите шпекулации дека ќе се пресели во Интер. Челниците на „кралскиот“ клуб го наградија Хрватот со ...

Крај на „сапуницата“: Лука Модриќ донесе конечна одлука!

SportMedia - 10.08.2018

После повеќенеделни шпекулации околу заминување на хрватскиот репрезентативец во италијанскиот Интер, Лука Модриќ стави точка и им се посветува на тренинзите на Реал Мадрид. Интер испрати една навистина интересна понуда според која би потпишал ...

Перишиќ го пречека Врсаљко и го прозва Модриќ на Инстаграм, фудбалерот на Реал веднаш одговори (ФОТО)

24Фудбал - 10.08.2018

АС пренесе дека Лука Модриќ решил да остане во Реал Мадрид, но тоа не ги спречи хрватските репрезентативци од Интер да сугерираат дека нивниот сонародник треба да пристигне на „Џузепе Меаца“ Лука Модриќ денеска требаше да се сретне со Флорентино ...

ФОТО: Перишиќ со мистериозна порака која алудира за Модриќ

Спортклуб - 10.08.2018

Шиме Врсаљко сигурно ќе биде добро пречекан уште на почетокот од авантурата со Интер, откако пред неколку дена се пресели од Атлетико Мадрид во Милано. Таму е една вистинска мала колонија на Хрватите, кои денеска објавија интересна фотографија на ...

Реал го израмни Модриќ со Рамос за да го задржи Хрватот

Дерби - 10.08.2018

Добро информираниот мадридски весник „Марка“ дефинитивно ја потврди веста дека Лука Модриќ останува во Реал Мадрид, потенцирајќи дека и двете страни имале џентлменски став во однос на разговорите за статусот на најдобриот играч на последното Светско ...

Перишиќ го најави трансферот на Модриќ во Интер? (ФОТО)

Sport 1 - 10.08.2018

Фудбалерот на Интер, Иван Перишиќ попладнево на „Инстаграм“ објави фотографија заедно со Марцело Брозовиќ и новајлијата Шиме Врсаљко. Двајцата староседелци му посакаа добредојде на нивниот сонародник Враљко, но навивачите ги возбуди коментарот на ...

Марка: Модриќ ќе го обнови договорот со Реал и ќе заработува колку Рамос

24Фудбал - 10.08.2018

По АС се огласи и вториот мадридски весник близок до „Кралевите“, Марка пренесе дека Лука Модриќ ќе стави потпис на нов договор и ќе заработува колку капитенот Серхио Рамос Лука Модриќ нема да замине од Сантијаго Бернабеу според тврдењата на ...

Се уште ја бара топката: Винициус и Одегард го измешаа Модриќ на мал простор (Видео)

Дерби - 10.08.2018

Лука Модриќ допрва ќе треба да се врати во посакуван ритам по летниот одмор, но тоа не значи дека неговите соиграчи ќе го поштедат на било каков начин. Најдобар доказ за тоа е видеото кое ни пристигна од тренингот на „кралевите“ каде младите и ...

Цел фудбалски свет го чекаше ова: Лука Модриќ донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата (ФОТО)

Курир - 10.08.2018

После Светското првенство во Русија тргнаа сериозно шпекулации околу најдобриот фудбалер на Мундијалот, Хрватот Лука Модриќ, дека тој би можел да го напушти тимот со кој три пати по ред ја освои Лигата на шампионите.

Италијанските медиуми контра шпанските: Модриќ се уште притиска за трансфер во Интер

24Фудбал - 10.08.2018

АС и Марка најавија дека Лука Модриќ ќе остане во Реал Мадрид и ќе стави потпис на нов договор, но според медиумите од Италија, Хрватот се уште притиска за трансфер во Интер Иднината на Лука Модриќ останува нерешена, барем според тврдењата на Скај ...

Марка: Модриќ потпишува нов договор - ќе заработува колку Рамос

Sport 1 - 10.08.2018

Се чини дека на трансфер-сапуницата на Лука Модриќ конечно ќе и дојде крајот. Шпанските медиуми за разлика од италијанските веќе со сигурност тврдат дека Хрватот ќе потпише нов договор со „кралевите“.

АС вели дека Модриќ останува во Реал, Хрватите од Интер го бараат Лука: Кој недостасува? (ФОТО)

МКД - 10.08.2018

Мадрид АС објави дека Лука Модриќ одлучил да продолжи во Реал Мадрид, но кратко потоа хрватската колонија од Интер го прозва својот сонародник на социјалните мрежи и изнуди негова реакција.

По АС се огласи и Марка: Модриќ добива нов договор и плата како капитенот Рамос

МКД - 10.08.2018

Уште еден извор близок до Реал Мадрид објави дека Лука Модриќ останува, Марка пренесе дека Хрватот ќе добие нов договор и плата од 10 милиони евра по сезона колку што заработува и капитенот Серхио Рамос.

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

+инфо - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Курир - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Нема веќе бегање, денеска Перез и Модриќ ќе одлучуваат за иднината на Хрватот

МКД - 10.08.2018

Денеска треба да се одржи долго најавуваниот состанок меѓу претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и Лука Модриќ по што ќе се знае дали тој ќе направи трансфер во Интер. По неколку одложувања, се очекува денеска да се случи тој состанок меѓу ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

А1 On - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Sport M - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Независен - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

АС: Модриќ се предомисли, останува во Мадрид

Макфакс - 10.08.2018

Според шпанскиот весник „АС“, познат по блиските врски со Реал Мадрид, капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ направил одлука и решил да остане во „кралскиот клуб“ и покрај големата понуда од Интер.

(ФОТО) Уште еден доказ дека си оди: Профилот на Реал без Модриќ!

Спортклуб - 10.08.2018

Додека трае сагата околу можното заминување, Лука Модриќ исчезна од фотографијата на официјалната страна на Реал Мадрид на ФБ. Како убедливо најдобар играч од оние што останаа, за хрватскиот репрезентативец мораше да има место меѓу фудбалерите кои ...

Реал со неочекуван потег ги распламна гласините за заминување на Модриќ (Фото)

Дерби - 10.08.2018

Доцна во ноќта, угледното шпанско радио „Онда Серо“ излезе со ексклузива дека Лука Модриќ му соопштил на Флорентино Перез дека неговата првична желба е да се пресели во Интер, а иако се верува дека претседателот на „кралскиот клуб“ не планира да му ...

ФОТО: Дали е ова знак дека заминува – Фејзбук профилот на Реал без Лука Модриќ

Sport M - 10.08.2018

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид. Одличниот играч од средниот ред доби понуда од Интер, но од редовите на актуелниот шампион на Европа се уште немаат намера да го пуштат на „Џузепе Меаца“.

Трансфер сагата продолжува: Перез забрани новинарски прашања за бунтовникот Модриќ

Кајгана - 10.08.2018

Претставувањето на новиот голман на Реал Тибо Куртоа ја засени аферата околу заминувањето на еден од најважните фудбалери на мадридскиот клуб во Интер. Претседателот Флорентино Перез не сакаше да зборува за можниот трансфер на Лука Модриќ, но клубот ...

Модриќ го нема на профилот на Реал, на „Фејсбук“

TopSport - 10.08.2018

Трансфер сагата околу Лука Модриќ се уште трае, иако фудбалерот побарал од Реал да му дозволи да се пресели во Интер. Претседателот на Реал, Флорентино Перез, забранил да се поставуваат прашања поврзани со статусот на хрватскиот репрезентативец, а ...

Ден за одлука: Флорентино ќе понуди нов договор, Модриќ сака да си замине!

Екипа - 10.08.2018

Иднината на Лука Модриќ се уште е максимално неизвесна иако хрватскиот ас допатува во Мадрид и почна со тренинзи со соиграчите од Реал. Желбата на фудбалерот е јасна – трансфер во Интер каде „нероаѕурите“ му нудат договор на четири години за 10 ...

Дали ова е знак дека заминува? Лука Модриќ на излезните врати од Реал Мадрид

СуперСпорт - 10.08.2018

Многу е веројатно дека хрватскиот фудбалер, Лука Модриќ ќе ги напушти редовите на Реал Мадрид и ќе се пресели во тимот на Интер. Играчот од средниот ред доби понуда која што не се одбива, но од раководството на Реал Мадрид се уште сакаат да го ...

Случај „Модриќ“: Прво порачаа дека останува, но што е со последниот потег на Реал?! (фото)

Спортски - 10.08.2018

Oд ден во ден се менуваат околностите и ситуацијата околу потенцијалната нова сезанција на трансфер пазарот, односно трансферот на Лука Модриќ од Реал во Интер. Човекот кој помина шест години во Реал Мадрид и освои четири титули во Лигата на ...

Реал објави фотографија која значи: Збогум Модриќ! (ФОТО)

Sport 1 - 10.08.2018

Реал Мадрид направи потег со кој индиректно им порача на навивачите дека престојот на Лука Модриќ на „Сантјаго Бернабеу“ е при крај. Така барем се толкуваат активностите на социјалните мрежи во денешново модерно време, кога имиџот на интернет значи ...

Контраудар на Реал: Модриќ може да оди, ама дајте ни го напаѓачот!

Спортклуб - 10.08.2018

Шпанските и италијанските медиуми го посочија денешниот ден како клучен за судбината на Лука Модриќ, односно неговиот евентуален трансфер во Интер. Наводно, претставници на миланскиот клуб дошло во Мадрид, но таму ги пречекало изненадување.

„Калчомеркато“ дојде до ексклузива: Модриќ го известил Перез – сакам во Интер!

Спортски - 10.08.2018

Секако и денес главна тема на трансфер пазарот е потенцијалниот трансфер на Лука Модриќ! Неодамна ќе потсетиме, Модриќ се сликаше со новата гарнитура дресови на Интер, но само неколку дена добивме во ова време навистина сериозни најави дека Хрватот ...

Денеска се решава иднината на Модриќ, Интер или Реал Мадрид?

24Фудбал - 10.08.2018

Денеска треба да се одржи долго најавуваниот состанок меѓу претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и Лука Модриќ по што ќе се знае дали тој ќе направи трансфер во Интер. По неколку одложувања, се очекува денеска да се случи тој состанок меѓу ...

Перез не може веќе да бега, денеска со Модриќ ќе одлучуваат за понудата на Интер

Спортклуб - 10.08.2018

Долго најавуваниот состанок меѓу првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез и Лука Модриќ треба да се одржи денеска, по што ќе се знае дали Хрватот ќе направи трансфер во Интер. По неколкуте одложувања, се очекува денеска да се одржи состанокот ...

Три гиганти заинтересирани за Ериксен

СуперСпорт - 10.08.2018

Играчот на Тотенхем, Кристијан Ериксен останува трансфер цел на неколку топ европски тимови. Според некои медиуми, за данскиот интернационалец постои сериозен интерес од Реал Мадрид, кој го гледа Ериксен како идеална замена за Модриќ кој веројатно ...

Модриќ се огласи преку Твитер, сега навивачите се ептен збунети! (ФОТО)

Sport 1 - 10.08.2018

Најпопуларната фудбалска сапуница месецов продолжува со нова епизода, која дополнително долеа неизвесност. Лука Модриќ се огласи, но не со зборови или со изјава, туку со фотографија, која можеби кажува многу.

Се огласи и Модриќ и ги демантираше италијанските медиуми (Фото)

Дерби - 10.08.2018

Веќе со денови во италијанските медиуми може да се прочита дека Лука Модриќ упорно бара да си замине од Реал Мадрид за да се пресели во Интер. Тоа можеби е така, но медиумите во Италија отидоа и чекор понапред објавувајќи дека Хрватот влегол во ...

Дали е донесена одлуката? Лука Модриќ се огласи со интересна порака на Твитер

Спортклуб - 10.08.2018

Лука Модриќ се поврзува со трансфер во редовите на Интер. Наводно, тој има голема желба да се пресели меѓу „Нероазурите“ и разговорите со претседателот на Реал Флорентино Перез се најавени за денеска.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Случај „Модриќ“, Милан и ПСЖ спремаат размена, Перез тргнува по „детето“ на Барселона

Спортски - 10.08.2018

Преодниот рок во Англија заврши, па сега останува да ги следиме возбудувањата во останатите првенства. Со Спортски бидете во тек со се што случува на трансфер пазарот! – ТУКА можете да проследите како помина вчерашниот последен ден во Англија – ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Локално - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Денеска е денот „М“ во Мадрид...

Точка - 10.08.2018

Мадридски Реал ова лето остана без Кристијано Роналдо, а се чини дека до крајот на летниот преоден рок ќе остане и без Лука Модриќ. Лука Модриќ веќе подолго време се поврзува со трансфер во милански Интер.

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Бриф - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Реал со неочекуван потег ги распламна гласините за заминување на Модриќ

Точка - 10.08.2018

Доцна во ноќта, угледното шпанско радио „Онда Серо“ излезе со ексклузива дека Лука Модриќ му соопштил на Флорентино Перез дека неговата првична желба е да се пресели во Интер, а иако се верува дека претседателот на „кралскиот клуб“ не планира да му ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Република - 10.08.2018

– Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Мадридски АС: Модриќ останува во Реал

Локално - 10.08.2018

Приказната за тоа каде ќе оди хравтскиот интернационалец Лука Модриќ е завршена. Мадриски АС објави дека Модриќ останува во Реал Мадрид. -Лука реши да остане во Реал. Го потресе понудата од Интер, кој му нудеше 4 години во Милано и уште две години ...

Модриќ сака да го напушти Реал Мадрид

Либертас - 10.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ може да претрпи нов пресврт, откако според шпанското издание „Онда Черо“ се тврди дека Хрватот всушност сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“. Се тврди дека халфот ќе побара лично од претседателот Флорентино ...

Се огласи и Модриќ и ги демантираше италијанските медиуми

Точка - 10.08.2018

Веќе со денови во италијанските медиуми може да се прочита дека Лука Модриќ упорно бара да си замине од Реал Мадрид за да се пресели во Интер. Тоа можеби е така, но медиумите во Италија отидоа и чекор понапред објавувајќи дека Хрватот влегол во ...

Мадридски АС: Модриќ останува во Реал

Денешен - 10.08.2018

Приказната за тоа каде ќе оди хравтскиот интернационалец Лука Модриќ е завршена. Мадриски АС објави дека Модриќ останува во Реал Мадрид. -Лука реши да остане во Реал. Го потресе понудата од Интер, кој му нудеше 4 години во Милано и уште две години ...

Перез повторно ги одложи разговорите со Модриќ

24Фудбал - 09.08.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез уште еднаш ги одложи разговорите лице во лице со Лука Модриќ околу неговото евентуално заминување во Интер. Беше најавено дека Перез и Модриќ требаше да се сретнат вчера и да разговараат за негов можен ...

Перез не сака состанок со Модриќ: Хрватот се подалеку од Реал!?

SportMedia - 09.08.2018

Флорентино Перез се обидува со сите сили да се случи „невозможното" кое што веќе долго време се шпекулира и најавува во изминатиот период. Хрватскиот репрезентративец тренираше вчера во Мадрид, но се почести се гласините за негов трансфер ова лето ...

Во Реал бесни: Италијанците пишуваат глупости!

Спортски - 09.08.2018

Продолжува сапуницата околу случајот „Модриќ“, Италијанците тврдат едно, Шпанците друго! Имено Реал Мадрид ги демантираше тврдењата на италијанските медиуми според кои Лука Модриќ порано го напуштил тренингот на Реал со цел да преговара за негов ...

Ново сериозно засилување стигнува во Интер

СуперСпорт - 09.08.2018

Интер како никогаш досега има одлично лето кога се работи за трансферите. Тренерот Лучиано Спалети ќе има тим кој ќе биде конкурентен на Јувентус кој ќе се обиде да го освои осмото Скудето во низа.

Дали е ова најголем доказ дека Модриќ останува во Реал Мадрид?

Спортски - 09.08.2018

Сагата околу иднината на Лука Модриќ се уште е главна тема во сите спортски медиуми, кои се погласно шпекулираат со негов евентуален трансфер во Интер. Модриќ наводно веќе ја прифатил понудата од Интер и чека состанок со претседателот Флорентино ...

Делегација на Реал е во Италија – дојдоа по Сергеј или сакаат размена Модриќ за Икарди?

Sport 1 - 09.08.2018

Претставници на европскиот првак Реал Мадрид допатувале денеска во Рим, објавија италијанските меидуми, но без детални информации за која цел се дојдени претставниците на „кралскиот клуб“, по што низ медиумите на Апенините се најавуваа низа ...

Реал Мадрид со нова објава на социјалните мрежи крена прашина за трансферот на Модриќ (ФОТО)

24Фудбал - 09.08.2018

Во денешно време секој потег на клубовите и играчите на социјалните мрежи внимателно се следи и се вадат заклучоци, судејќи според последните активности на Реал Мадрид, Лука Модриќ заминува од Сантијаго Бернабеу Хрватот сака ова лето да ја промени ...

Модриќ со конечна одлука да се пресели во Интер!

ЗаЗабава - 09.08.2018

Лука Модриќ во текот на вчерашниот ден се приклучил на тренинзите на екипата на Реал Мадрид, меѓутоа тренингот го завршил еден час пред останатите играчи. Тогаш во шпанските медиуми се појавија информации дека Модриќ заминал на состанок со првиот ...

Модриќ пресече – сака во Интер!

Sport M - 09.08.2018

Лука Модриќ вчера се приклучи на екипата на Реал во клубскиот камп, но тренигот кој го почна го заврши саат време порано од останатите. Тогаш се појавија информации дека Модриќ заминал на состанок со првиот човек на клубот, Флорентино Перез за да ...

Флорентино Перез уште еднаш ги одложи разговорите со Модриќ

МКД - 09.08.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез уште еднаш ги одложи разговорите лице во лице со Лука Модриќ околу неговото евентуално заминување во Интер. Беше најавено дека Перез и Модриќ требаше да се сретнат вчера и да разговараат за негов можен ...

„Газета дело Спорт“: Модриќ им кажал на „кралевите“ - готово е, сакам во Интер!

Sport 1 - 09.08.2018

Најдобриот фудбалер на последното Светско првенство во Русија, Лука Модриќ им посочил на челниците на Реал Мадрид дека нема намера да остане во „кралскиот клуб“ и дека сака да замине во Интер, иако вчера немал состанок со претседателот Флорентино ...

Перез пронајде план за да го задржи Модриќ во клубот

Sport M - 09.08.2018

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ се поврзува со Интер, но не е познато колку овие шпекулации се вистинити. Многумиа го „преселија“ Модриќ од „Сантијаго Беернабеу“, но Реал сепак би бил среќен доколку го задрши едниот од своите најдобри играчи ...

Лука пресече, сака во Интер!

Спортски - 09.08.2018

Лука Модриќ вчера се приклучи на екипата на Реал во клубскиот камп, но тренигот кој го почна го заврши саат време порано од останатите. Тогаш се појавија информации дека Модриќ заминал на состанок со првиот човек на клубот, Флорентино Перез за да ...

Трансферот на Модриќ се претвори во шпанска сапуница: Повторно одложен состанокот со Перез

Кајгана - 09.08.2018

Судбоносната средба на Лука Модриќ со претседателот на Реал Флорентино Перез за да побара официјално заминување во Интер, што беше закажана за вчера, беше одложена за денес, но според најновите информации од Мадрид, има ново одложување, па ...

Сапуницата со Модриќ продолжува: Перез пратил негова замена на состанокот кој завршил неславно

Дерби - 09.08.2018

Лука Модриќ се приклучи на тренинзите на Реал Мадрид по заслужениот одмор кој го доби по настапот на СП во Русија, но се уште е многу неизвесно дали и во новата сезона ќе го носи дресот на „кралскиот клуб“.

Реал се огласи за „случајот Модриќ“, ова е вистината за хрватскиот фудбалер

Спортклуб - 09.08.2018

Европскиот фудбалски првак Реал Мадрид одлучи да ги негира тврдењата на медиумите според кои Лука Модриќ предвреме го напуштил тренингот со цел да разговара за можната преселба во Интер. „Не само што не го напушти тренингот еден час порано, туку од ...

Перез не се појавил на состанокот со Модриќ – испратил негова замена!

Спортски - 09.08.2018

Хрватскиот играч за врска, Лука Модриќ се врати во тимот на Реал Мадрид после одморот од Мундијалот во Русија на кој беше прогласен за најдобар играч. Сепак, не е јасно дали хрватскиот „магионичар“ и наредната сезона ќе настапува на „Бернабеу“, ...

Газета дело спорт: Модриќ побарал трансфер

TopSport - 09.08.2018

Лука Модриќ им се приклучил на соиграчите, во тренинг кампот на Реал, а првиот тренинг го завршил еден час пред останатите. Медиумите тврдат дека тој заминал на состанок со претседателот Флорентино Перез.

Перез како да се крие од Модриќ, го откажа најавениот денешен состанок

Gol.mk - 09.08.2018

Трансфер-сагата околу евентуалното заминување на Лука Модриќ од редовите на Реал Мадрид сè уште трае, а шпанските медиуми објавуваат дека првиот човек на „кралевите“, Флорентино Перез како да се крие од хрватскиот фудбалер и најавениот денешен ...

Лудница во Мадрид: Перез му избега на Модриќ – состанокот одложен за во петок!

СуперСпорт - 09.08.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го одложи состанокот со Лука Модриќ за во петок, барем така известуваат шпанските медиуми. Хрватот наводно покажал желба да премине во Интер, па таа одлука сакаше да му ја соопшти на претседателот на ...

Модриќ донел одлука: Бара трансфер во Интер!

Точка - 09.08.2018

Лука Модриќ во текот на вчерашниот ден се приклучил на тренинзите на екипата на Реал Мадрид, меѓутоа тренингот го завршил еден час пред останатите играчи. Тогаш во шпанските медиуми се појавија информации дека Модриќ заминал на состанок со првиот ...

Сапуницата со Модриќ продолжува: Перез пратил негова замена на состанокот кој завршил неславно

Точка - 09.08.2018

Лука Модриќ се приклучи на тренинзите на Реал Мадрид по заслужениот одмор кој го доби по настапот на СП во Русија, но се уште е многу неизвесно дали и во новата сезона ќе го носи дресот на „кралскиот клуб“.

Трансферот на Модриќ се претвори во шпанска сапуница: Повторно одложен состанокот со Перез

Локално - 09.08.2018

Судбоносната средба на Лука Модриќ со претседателот на Реал Флорентино Перез за да побара официјално заминување во Интер, што беше закажана за вчера, беше одложена за денес, но според најновите информации од Мадрид, има ново одложување, па ...

Реал веќе бирал заменик за Модриќ - има три кандидати!

Sport 1 - 08.08.2018

Реал Мадрид летово го загуби Кристијано Роналдо, најверојатно денеска или утре ќе се поздрави и со Матео Ковачиќ, кој ќе оди во Челси, а како стојат работите ништо чудно да замине и Лука Модриќ во Интер.

Нов знак за крај на љубовта: Лука Модриќ одбил да тренира со Реал Мадрид?!

Sport 1 - 08.08.2018

Сагата околу евентуалното заминување на фудбалскиот магионичар Лука Модриќ од Реал Мадрид и понатаму ги полни насловните страници на светските медиуми, а последна вест е дека судбината на Хрватот ќе биде решена денеска, откако тој побарал да не ...

Реал бара замена за Модриќ – ова се тројцата кандидати!

Спортски - 08.08.2018

Иднината на Лука Модриќ е една од најжешките трансфер теми ова лето. Денес е „денот Д“ бидејќи фудбалерот ќе има срдба очи во очи со претседателот Флорентино Перез. На средбата Модриќ јасно ќе му ја каже желбата да се пресели во Интер, кој му нуди ...

Ден за одлука: Модриќ не тренира додека не дознае каде ќе игра следната сезона!

24Фудбал - 08.08.2018

Денеска веројатно ќе се решава иднината на Лука Модриќ, хрватскиот фудбалер на состанок со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе решат дали тој ќе остане на Сантијаго Бернабеу или ќе ја продолжи кариерата во Интер.

(ФОТО) Во Реал се свесни за заминувањето на Модриќ, негова замена треба да биде – Данец

Спортклуб - 08.08.2018

Со секој нов ден Лука Модриќ е се подалеку од Сантијаго Бернабе и вистинско чудо ќе биде ако го одигра натпреварот од УЕФА Супер купот против Атлетико на 15 август. Најтиражниот спортски весник во Шпанија, Марка на својата денешна насловна страница ...

Што може жена, не може никој - добро знае Лука Модриќ

Оff.net - 08.08.2018

Тивкиот и повлечен Лука Модриќ не би можел да опстане во светот на менаџерските хиени ако крај него не била таа - русокосата Загрепчанка која детството го поминала во канцелариите на ...

ВЕСТА НА ДЕНОТ: Модриќ разговараше со Перез, сега се е јасно!

Спортски - 08.08.2018

Изгледа дека се околу евентуалниот трансфер на Лука Модриќ е завршено. Италијанците беа убедени дека Лука Модриќ следната сезона ќе игра во редовите на Интер, но првиот човек на Реал Марид, Флорентино Перез е премногу моќен за да дозволи такво нешто.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Имаме нов рекорд, Погба сака во Барселона, Мурињо брза, Модриќ разговарал со Перез…

Спортски - 08.08.2018

Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот, редакцијата на Спортски.мк ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини и се што е поврзано со трансфер пазарот во Европа. – ТУКА можете да се потсетите што вчера се случуваше на ...

Перез бил очаен, ќе го одврзел ќесето само Модриќ да остане!

Sport 1 - 08.08.2018

Најатрактивниот фудбалер на светот во моментов е Лука Модриќ, па затоа од час во час стигнуваат нови вести за неговата ситуација во Реал Мадрид и потенцијалниот трансфер во Интер. Последната вели дека Флорентино Перез е подготвен да направи се за да ...

Реал му нуди на Модриќ подобар договор

Стандард - 08.08.2018

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Лука Модриќ, кој од денес ќе биде на располагање на тимот, по одморот, кој го доби по одличното претставување на Хрватска на Мундијалот 2018, каде што тимот стигна до финалето.

Шпанците открија што планира Перез да му понуди на Модриќ на состанокот

СуперСпорт - 08.08.2018

Веќе со денови се шпекулира дека Лука Модриќ ќе го напушти Реал Мадрид и ќе замине во Интер, а епилог на целата приказна требаше да се знае денеска. Шпанците пишуваат дека Модриќ ќе остане, Италијанците дека нема, но кој е во право ќе се знае по ...

Модриќ се појави на тренинг на Реал Мадрид, но и натаму инсистира на трансфер

Sport 1 - 08.08.2018

Лука Модриќ денеска го имаше првиот тренинг во кампот на Реал Мадрид откако заврши неговиот одмор по Светското првенство. Шпанските и италијанските медиуми и натаму тврдат дека Хрватот е решен да замине во редовите на Интер.

Перез не го дава Модриќ: Ќе ја израмни понудата на Интер

Спортски - 08.08.2018

Иднината на Лука Модриќ е главна тема во спортските медиуми, кои постигано пласираат нови информации околу неговиот евентуален трансфер во Интер. Италијанците беа убедени дека Лука Модриќ следната сезона ќе игра во редовите на Интер, но првиот човек ...

РЕАЛ ГО ГАСИ ПОЖАРОТ: Спрема нов договор, со осум милиони евра да го задржи Модриќ!

SportMedia - 08.08.2018

Во Мадрид се крајно незадоволни шпто со својот молк Хрватот дозволил продолжение на шпекулациите за неговиот премин во Интер, но и покрај тоа цврсто веруваат дека ќе остане на „Бернабеу"...

Модриќ бара состанок со Перез, од Италија тврдат дека трансферот е договорен

Кајгана - 08.08.2018

Иако пред неколку дена побара да не тренира заедно со тимот додека не биде решена неговата иднина во клубот, утрово сепак Лука Модриќ истрча на теренот во Валдебебас заедно со неговите соиграчи.

Доколку го потпише договорот со Интер, Модриќ кариерата ќе ја заврши на 39 години

Sport M - 08.08.2018

Лука Модриќ би можел да заврши во Интер до крајот на преодниот рок, тоа веќе е јасно, но прашање е дали ќе има договор помеѓу Флорентино Перез и „Нероазурите“. Како што многумина добро знаат, Интер му понуди на Лука договор од шест години со годишна ...

Модриќ го напуштил тренингот еден час порано! (фото)

Спортски - 08.08.2018

Лука Модриќ денес се појавил во тренинг центарот на Мадрид, но го напуштил еден час порано! Хрватскиот капитен беше фотографиран како заминува од тренинг кампот, најверојатно на толку очекуваниот состанок со Перез.

Перез пронајде начин – Лука Модриќ останува во Реал Мадрид

Спортклуб - 08.08.2018

Хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ на големо се поврзува со премин во Интер, но не е познато колку има вистина во ова. Многумина веќе го гледаат Модриќ како нов фудбалер на клубот од Милано, но светските медиуми пренесуваат дека првиот човек на ...

Модриќ го имаше првиот состанок со Реал, средбата не помина добро за Хрватот

24Фудбал - 08.08.2018

Лука Модриќ попладнево се сретна со генералниот директор на „Кралевите“, Хосе Анхел Санчез, Хрватот изразил желба да замине но добил порака дека нема да биде продаден Одлучувачки моменти за иднината на Лука Модриќ.

Модриќ пресече – Сака да се пресели во Интер!?

Спортклуб - 08.08.2018

Лука Модриќ денеска се приклучи на екипата на Реал Мадрид во клупскиот камп, но тренингот кој го започна го заврши еден час пред останатите играчи. Тогаш се појавија информации дека Модриќ заминал на состанок со првиот човек на Реал Флорентино ...

„Газета дело спорт“: Модриќ инсистира на трансфер во Интер

Дерби - 08.08.2018

Лука Модриќ се приклучи на тренинзите на Реал Мадрид по заслужениот одмор кој го доби по настапот на СП во Русија, но се уште е многу неизвесно дали и во новата сезона ќе го носи дресот на „кралскиот клуб“.

Модриќ и Перез денеска ќе решаваат за иднината на хрватскиот фудбалер

МКД - 08.08.2018

Денеска веројатно ќе се решава иднината на Лука Модриќ, хрватскиот фудбалер на состанок со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе решат дали тој ќе остане на Сантијаго Бернабеу или ќе ја продолжи кариерата во Интер.

Модриќ се сретна со десната рака на Перез, добил порака дека Реал нема намера да го продаде

МКД - 08.08.2018

Лука Модриќ го имаше првиот состанок со лидерите на Реал Мадрид, Хрватот оствари средба со генералниот директор Хосе Анхел Санчез кој му пренел дека „Кралевите" немаат намера да го продадат. Одлучувачки моменти за иднината на Лука Модриќ.

„Кралевите“ ќе го тужат Интер

OhridNews - 08.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Ден за одлука: Реал Мадрид во огромни проблеми – Модриќ одби да тренира

Спортклуб - 08.08.2018

Иднината на Лука Модриќ ќе биде одлучена на денешниот состанок со Реал Мадрид односно со првиот човек на клубот Флорентино Перез. Претседателот на „кралевите“ важи за тврд преговарач, но летово остана без Зидан и Роналдо, па нема да биде ...

Денес паѓа одлуката: Модриќ одбил да тренира додека не биде познато се

СуперСпорт - 08.08.2018

Иднината на Лука Модриќ ќе биде одлучена во текот на денешниот ден за кога е закажана средбата помеѓу хрватскиот фудбалер и претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез. Перез не сака ни да слушне за продажба на Модриќ, додека пак Хрватот ...

Три имиња можни наследници на Модриќ во Реал Мадрид

СуперСпорт - 08.08.2018

Се поизвесно е заминувањето на Лука Модриќ од Реал Мадрид и негово преминување во таборот на Интер. Од Реал Мадрид поради тоа влегоа во потрага по играч од средниот ред кој ќе го замени хрватскиот интернационалец.

Ден за одлука: Модриќ одби да тренира, а Реал го промовира новиот клупски дрес со него

Кајгана - 08.08.2018

Иднината на Лука Модриќ ќе се одлучи денеска на неговиот состанок со претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез. Интер очекува европскиот првак да му дозволи на хрватскиот плејмеркер да излезе од клубот каде во шест години четири пати ја освои ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Денешен - 08.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Милано трепери, Лука Модриќ ја прифати понудата на Интер

Фокус - 07.08.2018

Најдобриот фудбалер од последното Светско првенство во Русија, Лука Модриќ речиси сигурно е дека ќе ја продолжи кариерата во тимот на Интер. Италијанските медиуми пренесоа дека хрватскиот репрезентативец ја прифатил понудата од “нераѕурите” и има ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Канал5 - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Модриќ му кажал „ДА“ на Интер, се чека одлука на Флорентино Перес

ТВ21 - 07.08.2018

Голем број италијански медиуми утрово објавија дека најдобриот фудбалер од последното Светско првенство Лука Модриќ наводно се согласил да се пресели во Интер. Но, она што преостанува е разговорот со претседателот на Реал Мадрид Фолрентино Перес кој ...

Реал е бесен на агентите на Модриќ, планира да го кодоши Интер кај УЕФА

24Фудбал - 07.08.2018

Лидерите на Реал Мадрид не се задоволни од однесувањето на агентите на Лука Модриќ, доколку Хрватот заврши на Џузепе Меаца, „Кралевите“ ќе го пријават Интер до УЕФА за прекршување на Финансискиот фер плеј Лука Модриќ утре треба да ги одржи клучните ...

Газета: Утре ќе се знае дали Модриќ доаѓа во Интер

TopSport - 07.08.2018

Лука Модриќ утре ќе ги има одлучувачките преговори со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез околу можниот трансфер во Интер, додека во исто време хрватските фудбалери во Италија потврдија дека тој сака да замине од „Бернабеу“.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Погба и Јунајтед, Модриќ со услов до Перез, Јунајтед го напаѓа Савиќ, Куртоа сака во Мадрид

Спортски - 07.08.2018

Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот, редакцијата на Спортски.мк ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини и се што е поврзано со трансфер пазарот во Европа. – ТУКА можете да се потсетите што вчера се случуваше на ...

Реал најави војна: Ќе го тужи Интер поради потенцијалниот трансфер на Модриќ

Gol.mk - 07.08.2018

Челниците на Реал Мадрид не можат никако да ги оправдаат последните потези на агентите на Лука Модриќ, кој често се поврзува со трансфер во Интер. Флорентино Перез и неговите асистенти не се задоволни зошто фудбалерот нема контрола над целата ...

Реал Мадрид се налути и ќе го тужи Интер поради Модриќ!

СуперСпорт - 07.08.2018

Реал Мадрид се налути поради обидите на Интер да им го „украде“ Лука Модриќ, па реши да преземе конкретни потези. „Кралевите“ планираат да испратат тужба до УЕФА на сметка на Италијанците бидејќи сметаат дека Интер ги крши правилата на Финансискиот ...

Модриќ е минато, Интер се насочува кон играчите на Јунајтед и Монако

Спортклуб - 07.08.2018

Реал Мадрид нема туку така да се откаже од Лука Модриќ во ист преоден рок кога се откажа од Кристијано Роналдо. Флорентино Перез е свесен дека заминувањето на можеби најдобриот играч за врска на светот во моментов би бил огромен удар за неговиот ...

Интер има „план Б“ ако пропадне трансферот на Модриќ

Спортски - 07.08.2018

Интер има резервен план за засилување на средниот ред, доколку пропаднат преговорите за трансфер на Лука Модриќ, пренесуваат италијанските медиуми. „Планот Б“ на „нероаѕурите“ е играчот за врска на Манчестер Сити и германски репрезентативец, Илкај ...

Го загубија Видал, можеби и Модриќ, но Интер има трета опција

Спортклуб - 07.08.2018

Големите екипи имаат секогаш план Б, па и Ц доколку не им успеат посакуваните трансфери. Ова лето екипите од Италија најчесто се поврзуваат со трансфери на познати играчи ширум Европа, па заедно со Милан и Јувентус, Интер е исто така екипа која ...

Реал ќе го тужи Интер за нефер игра во трансферот на Модриќ

Кајгана - 07.08.2018

Реал Мадрид не планира само спокојно да гледа како Лука Модриќ си заминува од тимот. Светските медиуми пишуваат дека на хрватскиот репрезентативец во Интер му се нудат 60 милиони евра за следните шест години.

Протекоа информации: Еве што бара Модриќ од Перес за да остане во Реал

Sport M - 07.08.2018

Поприлично изненадувачка вес доаѓа од Мадрид. Угледниот шпански медиум „AS“ тврди дека „од блиски извори дознава дека Лука Модриќ сака да го напушти Реал“, а потоа тврдат дека сепак е спремен да слушне што има европскиот првак да му понуди.

На Реал му е преку глава – „Кралевите“ поднесуваат тужба против Италијанците!

Спортклуб - 07.08.2018

Интер по секоја цена сакаше да го доведе Лука Модриќ, но со оглед на тоа дека тој е тешка опција, изгледа дека во италијанскиот клуб конечно се откажаа од него. Сепак, Реал Мадрид овие напади на хрватскиот репрезентативец нема да ги прости туку ...

Реал Мадрид испрати порака до Интер: Модриќ се сликаше со новиот дрес!

Спортски - 07.08.2018

Иднината на Лука Модриќ е една од најжешките теми ова лето на трансфер пазарот и се погласни се шпекулациите за негов трансфер во Интер. Медиумите во Италија се сигурни дека Модриќ веќе му кажал ДА на Интер и дека наскоро ќе побара од претседателот ...

Реал му испрати сликовита порака на Интер за иднината на Модриќ (Фото)

Дерби - 07.08.2018

Лука Модриќ се претвори во топ тема во Шпанија и Италија откако се појавија гласини дека постојат големи шанси да се пресели во Интер, а оваа информација дополнително доби на сила и поради тоа што самиот Хрват во ниту еден момент не ги демантираше ...

Фасцинантни податоци: Еве зошто Реал Мадрид и Интер се тепаат за Лука Модриќ! (ФОТО)

Sport 1 - 07.08.2018

Лука Модриќ, за кој во моментов буквално се тепаат гигантите Реал Мадрид и Интер, беше избран за најдобар фудбалер на неодамнешниот Мундијал во Русија, што деновиве е потврдено и со статистички податоци, според кои Хрватот бил играч за врска ...

Порака од Мадрид: Модриќ позира со новиот дрес на Реал

Екипа - 07.08.2018

Лука Модриќ се врати од летниот одмор и денеска се сретна со Флорентино Перез, за да дискутира за својата иднина во Реал Мадрид и понудата што ја има од Интер. Деталите од таа средба не се обелоденуваат во јавноста, но од Мадрид денеска стигна ...

Интер му нуди шестгодишен договор на Модриќ, но има една „финта“…

Спортклуб - 07.08.2018

Лука Модриќ би можел да заврши во Интер до крајот на преодниот рок, но прашање е дали ќе дојде до договор помеѓу Реал Мадрид и италијанскиот клуб. Интер му нуди на Модриќ договор на дури шест години со годишна плата од 10 милиони евра, па со тоа би ...

Модриќ позираше со новиот дрес на Реал, дали ова значи останување во Мадрид?! (ФОТО)

24Фудбал - 07.08.2018

Реал Мадрид попладнево на социјалните мрежи постираше слика од Лука Модриќ во новиот трет дрес, многумина ова го протолкуваа како порака од „Кралевите“ до Интер Хрватот силно се поврзува со Интер, се верува дека тој веќе се има договорено со ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Стандард - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Интер го потпишува Кеита Балде, си оди Кандрева

Екипа - 07.08.2018

Интер продолжува да сонува за мегатрансферот на Лука Модриќ, но „нероаѕурите“ во меѓувреме ги финишираат и преговорите за уште едно големо засилување. Станува збор за брзоногиот офанзивец Кеита Балде, кој се наоѓа на чекор до преселба на „Џузепе ...

Реал спрема тужба против Интер за Лука Модриќ

Sport M - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Курир - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Реал Мадрид испрати порака до Интер: Модриќ се сликаше со новиот дрес!

Таратур - 07.08.2018

Иднината на Лука Модриќ е една од најжешките теми ова лето на трансфер пазарот и се погласни се шпекулациите за негов трансфер во Интер. Медиумите во Италија се сигурни дека Модриќ веќе му кажал ДА на Интер и дека наскоро ќе побара од претседателот ...

Реал испрати порака до Интер, Модриќ го облече новиот дрес на „Кралевите“ (ФОТО)

МКД - 07.08.2018

Реал Мадрид нема лесно да се откаже од Лука Модриќ, Хрватот денеска позираше во новиот трет дрес кој вчера беше промовиран во Њујорк. Хрватот силно се поврзува со Интер, се верува дека тој веќе се има договорено со „Нероаѕурите“ и сега останува само ...

Реал му е лут на Модриќ и неговите агенти, размислува да го пријави Интер до УЕФА

МКД - 07.08.2018

Според пишувањата на шпанксиот веснил Мундо, лидерите на Реал Мадрид му се лути на Лука Модриќ и агентите на Хрватот, размислуваат за екстремни мерки како пријава за Интер до УЕФА. Лука Модриќ утре треба да ги одржи клучните средби со Флорентино ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Слободен Печат - 07.08.2018

Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели во Италија. Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

А1 On - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

„Трансферот на Модриќ во Интер има поголема важност од оној на Роналдо во Јувентус“

Gol.mk - 07.08.2018

Дејан Станковиќ помина девет години во дресот на Интер, играјќи како офанзивен фудбалер од средниот ред. Според Србинот, трансферот на Лука Модриќ во редовите на Интер ќе има поголема важност од оној на Јувентус, кога го доведе Кристијано Роналдо од ...

Лука Модриќ му кажа ДА на Интер!

Спортски - 07.08.2018

Лука Модриќ прифатил трансфер во Интер, утрово пренесува Calcionews24. Последните неколку дена се почесто се зборува дека најдобриот фудбалер на Мундијалот во Русија ќе ја промени средината и ќе премине во Интер, а молчењето од негова страна иде во ...

Лука Модриќ рече „да“ на Интер!

СуперСпорт - 07.08.2018

Последните неколку дена се почесто се зборува како најдобриот фудбалер на Мундијалот во Русија ќе ја промени средината и ќе премине во Интер. Calcionews24 пренесе дека Модриќ се согласил на трансфер и дека утре планира да му го соопшто тоа на Перез.

Се одмотува клопчето: Модриќ ја прифатил понудата од Интер

Спортклуб - 07.08.2018

Најдобриот фудбалер од последното Светско првенство, Лука Модриќ речиси сигурно ќе ја продолжи кариерата во тимот на Интер. Италијанскиот портал КалчоЊуз24 утринава објави дека хрватскиот репрезентативец ја прифатил понудата од “нераѕурите” и има ...

Навивачите во транс: Лука Модриќ се согласил да премине во Интер!?

Sport 1 - 07.08.2018

Во последните неколку дена медиумите пишуваат дека Лука Модриќ би можел да премине во Интер, а молчењето од негова страна за целата ситуација ги стави во дилема и навивачите на Реал Мадрид.

Кои се опциите на Реал ако Модриќ навистина си замине?

Кајгана - 07.08.2018

Најинтересна тема во летниот преоден рок неделава е можниот трансфер на Лука Модриќ од Реал Мадрид во италијански Интер. Додека кружат сериозни гласини дека Хрватот сака нов предизвик во Италија, а Флорентино Перез зборува дека најдобриот играч за ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

+инфо - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Независен - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Не е само Модриќ: Интер преговара со големата желба од минатото лето!

Спортски - 07.08.2018

„Нероаѕурите“ му понудиле размена на Монако за поранешниот напаѓач на Лацио. Не е тајна дека после неуспехот со Видал (заврши во Барселона), главна мета на Интер во преодниот рок беше најдобриот фудбалер на Мундијалот во Русија, Лука Модриќ.

Која е вистината: Модриќ навистина му рекол „ДА“ на Интер?

SportMedia - 07.08.2018

Денеска нови гласини околу иднината на овој искусен играч, според „Калчоњуз24" се согласил за трансфер на „Џузепе Меаца". Изминатиот период на големо се зборува за хрватскиот репрезентативец, еден од најдобрите фудбалери од неодамнешниот Мундијал и ...

Интер има план како да го убеди Модриќ, ќе му понуди и трансфер во Кина

Gol.mk - 07.08.2018

Италијански „Кориере дело Спорт“ излезе со интересна информација во која се открива наводниот план на Интер да се засили со големата желба на челниците ова лето, Лука Модриќ. Покрај богатиот четиригодишен договор, „неразурите“ на Хрватот му нудат ...

Лука Модриќ му кажа „да“ на Интер

Sport M - 07.08.2018

Лука Модриќ се согласи за трансфер во Интер, утрово пренесува италијански „Calcionews24“. Последните неколку денови се почесто се зборува дека најдобриот фудбалер на овогодишниот Мундијалво Русија ќе премине во Интер, а „тишината“ од негова страна ...

АС откри што бара Модриќ за да остане во Реал Мадрид

СуперСпорт - 07.08.2018

Шпанскиот медиум „АС“ кој се смета близок на Реал Мадрид објави што бара Лука Модриќ од Флорентино Перез за да остане во Реал Мадрид. Медиумот пишува дека Модриќ сакал да го напушти Мадрид, но неговата намера за заминување не била толку цврста како ...

Шпанците открија што бара Модриќ за да остане во Реал Мадрид!

Sport 1 - 07.08.2018

Шпански „АС“ откри дека Лука Модриќ, наводно, е подготвен да остане во Реал Мадрид, но има одредени услови кои се поврзани со платата. Интер му нуди на Модриќ четиригодишен договор од 10 милиони евра по сезона, а тоа е една од главните причини зошто ...

„АС“ открива: Модриќ му поставил услов на Перез!

Спортски - 07.08.2018

И денес актуелна е темата „Модриќ“. Реномираниот шпански медиум „АС“ открива што најдобриот играч на последниот Мундијал бара од Реал Мадрид за остане во овој клуб. Како што претходно се пишуваше, Интер на Модриќ му нуди договор според кој Хрватот ...

Шпански ,,АС” посочи кој е условот за останување на Модриќ во Реал Мадрид

Дерби - 07.08.2018

Како по обичај, шпански „АС“ е првиот кој дознава на релациите меѓу Реал Мадрид – Перез – актуелни фудбалери. ,,АС” сега излезе со информација дека најдобриот фудбалер на Светското првенство во Русија, Лука Модриќ е подготвен веднаш да замине само ...

Реал ќе го тужи Интер кај УЕФА поради Модриќ?!

Спортски - 07.08.2018

Реал Мадрид нема намера да седи мирно додека Интер се обидува да го доведе Лука Модриќ. Хрватот наводно е спремен да ја прифати од Интер според која би заработил 60 милиони евра во следните шест години.

Модриќ е лут на Перез, го излажал дека Роналдо ќе остане во Мадрид

Gol.mk - 07.08.2018

Хрватскиот фудбалер од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, е преблиску до заминување од Реал Мадрид, поради нарушена врска со првиот човек на клубот Флорентино Перез. Модриќ, кој беше прогласен за МВП на Мундијалот во Русија, е бесен на Перез ...

Реал Мадрид подготви тужба за Интер поради Модриќ

Sport 1 - 07.08.2018

Реал Мадрид не планира мирно да ја следи ситуацијата како го губи Лука Модриќ. Хрватот, наводно, сака да се пресели во Милано, каде што треба да потпише четиригодишен договор со плата од 10 милиони евра годишно.

Шпански „АС” посочи кој е условот за останување на Модриќ во Реал Мадрид

Точка - 07.08.2018

Како по обичај, шпански „АС“ е првиот кој дознава на релациите меѓу Реал Мадрид – Перез – актуелни фудбалери. ,,АС” сега излезе со информација дека најдобриот фудбалер на Светското првенство во Русија, Лука Модриќ е подготвен веднаш да замине само ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

iPortal - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Лука Модриќ ја прифати понудата на Интер

iPortal - 07.08.2018

Најдобриот фудбалер од последното Светско првенство во Русија, Лука Модриќ речиси сигурно е дека ќе ја продолжи кариерата во тимот на Интер. Италијанските медиуми пренесоа дека хрватскиот репрезентативец ја прифатил понудата од “нераѕурите” и има ...

Реал (М) има план Б, Ц и Д

Вечер Прес - 07.08.2018

Најголемата приказна кога е во прашање летниот преоден рок во изминатата недела е таа за Лука Модриќ и за неговиот можен трансфер во редовите на италијанскиот калчо гигант Интер. И додека во прв план се шпекулациите дека Модриќ сака нов предизвик во ...

Модриќ се договорил со Интер, утре ќе го убедува Перез да го пушти

Локално - 07.08.2018

Интер и Лука Модриќ се разбрале за личниот договор на хрватскиот репрезентативец, а Реал Мадрид останува да даде зелено светло за трансферот. Ова го тврди италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

Реал со тужба против Интер поради Лука Модриќ

Локално - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Шпански „АС” посочи кој е условот за останување на Модриќ во Реал Мадрид

Република - 07.08.2018

Како по обичај, шпански „АС“ е првиот кој дознава на релациите меѓу Реал Мадрид – Перез – актуелни фудбалери. ,,АС” сега излезе со информација дека најдобриот фудбалер на Светското првенство во Русија, Лука Модриќ е подготвен веднаш да замине само ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Либертас - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Реал ќе го тужи Интер за Лука Модриќ

Н.Македонија - 07.08.2018

Раководството на Реал Мадрид планира да поднесе тужба против Интер поради врбување на нивниот играч Лука Модриќ. Од шпанскиот клуб реагираат на начинот на кој колегите од Милано се обидуваат да извршат притисок врз хрватскиот фудбалер да се пресели ...

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

24 Вести - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Модриќ изразил желба да го напушти Реал

Канал5 - 06.08.2018

Фудбалерот на Реал, Лука Модриќ, му соопштил на клубот дека сака да ја промени средината, објави „Газета дело Спорт“. Минатата седмица италијанскиот весник објави дека за услугите на 32-годишниот играч од средниот ред е заинтересиран Интер.

Мијатовиќ кај Перез лобира за трансферот на Модриќ

TopSport - 06.08.2018

Легендарниот фудбалер на Реал, Предраг Мијатовиќ, закажал состанок со претседателот на клубот, Флорентино Перез, со надеж дека ќе го убеди да го продаде Лука Модриќ, објави „Спортклуб“. Перез стави до знаење дека го го дозволи трансферот на ...

„Стариот“ Роналдо за ситуацијата со Модриќ: Сите чекаме…

Спортски - 06.08.2018

Легендарниот бразилски напаѓач, Роналдо Луис Назарио Де Лима, зборуваше на актуелната тема во фудбалскиот свет – потенцијалниот трансфер на Лука Модриќ во Интер. Роналдо во 2002 година после пет сезони поминати во Интер поптиша за Реал Мадрид каде ...

Роналдо за „случајот Модриќ“: Верувам во мојот Интер..!

SportMedia - 06.08.2018

Бразилската фудбалска легенда верува дека неговиот поранешен клуб ќе го оствари зацртаното Сите како да чекаат нов мега-трансфер ова лето и промоција на Лука Модриќ во екипата на Интер. На тоа сите се надеваат, и навивачите, па и една од легендите ...

Шпанците откриваат: Ова се плановите на Реал, ако Модриќ замине

Спортски - 06.08.2018

Најголемата приказна во трансфер периодот последната недела е Лука Модриќ и неговиот можен трансфер во Интер. И додека гласините дека Модриќ сака нов предизвик во Италија, а Флорентино Перез говори дека единствено може да си замине за 750 милиони ...

Работата е сериозна: Реал Мадрид веќе бара замена за Модриќ – во игра три имиња

Спортклуб - 06.08.2018

Наголем во последната недела се зборува за трансфеор на Лука Модриќ од Реал Мадрид во Интер. Дека работата е сериозна, доказ е и тоа што „кралевите“ веќе започнаа да разгледуват опции за замена на Хрватот.

Мијатовиќ кај Перез лобира за трансферот на Модриќ

Макфакс - 06.08.2018

Легендарниот фудбалер на Реал, Предраг Мијатовиќ, закажал состанок со претседателот на клубот, Флорентино Перез, со надеж дека ќе го убеди да го продаде Лука Модриќ, објави „Спортклуб“. Перез стави до знаење дека го го дозволи трансферот на ...

Шпанците открија кој се обидува да го убеди Модриќ да замине од Реал Мадрид

СуперСпорт - 06.08.2018

Шпанската телевизија „Ла Секста“ објави дека Предраг Мијатовиќ се обидува да го убеди Лука Модриќ да замине од Реал Мадрид и да ја продолжи кариерата во Интер. Реал порача дека нема да го продаде 32-годишниот играч, но шпанските и италијанските ...

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Реал се враќа по „старата желба“, лудо сценарио во режија на ПСЖ, на Мурињо му се брза

Спортски - 06.08.2018

Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот, редакцијата на Спортски.мк ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини и се што е поврзано со трансфер пазарот во Европа. – ТУКА можете да се потсетите што вчера се случуваше на ...

Ако Модриќ потпише за Интер, Реал веќе определи негова замена од Серија А

Sport 1 - 06.08.2018

Секојдневно се зголемуваат шпекулациите кои го поврзуваат Лука Модриќ со трансфер од Реал Мадрид во Интер. Италијанските медиуми пишуваат дека „кралевите“ веќе имаат и одбрано евентуално замена за Хрватот.

„Газета“ најавува трансфер-лудило: Модриќ во Интер, Пјаниќ во Реал, Милинковиќ-Савиќ во Јуве!?

СуперСпорт - 06.08.2018

„Газета дело Спорт“ пишува дека би можеле да се случат неколку интересни трансфери летоов. Неколку фудбалери би можеле да ги променат клубовите, а сè би можело да почне со трансфер на Лука Модриќ во Интер, а потоа во Мадрид би пристигнал Миралем ...

Интер го лови Модриќ: Три години во Милано, и до пензија во Кина

Екипа - 06.08.2018

Италијанскиот калчолигаш Интер не се откажува од идејата за ангажман на Лука Модриќ. Раководството на „нероаѕурите“ има и адут в џеб, му нуди на Хрватот тригодишен договор со Интер, а потоа и заминување во Кина, каде би настапувал за Џиангсу сунинг, ...

Шпанците открија кој го притиска Модриќ да потпише за Интер

Дерби - 06.08.2018

Шпанските медиуми полека ја разоткриваат целата ситуација околу трансфер сагата која го поврзува Лука Модриќ со премин во Интер. Телевизијата „Ла Секста“ пренесува дека главен иницијатор за заминувањето на Модриќ од Реал Мадрид и неговата преселба ...

Шпанците знаат кој го убедува Модриќ да се пресели во Интер

Спортски - 06.08.2018

Oвие денови во фудбалскиот свет актуелна е трансфер сагата поврзана со иднината на хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Денес шпанската телевизија, „La Sexta“ од свои извори тврди дека го открила човекот кој го убедува ...

Модриќ ќе се пресели во Интер, а веќе познат и следниот негов клуб

Спортклуб - 06.08.2018

Интер сериозно е загреан за Лука Модриќ, а клубот има и тоа како интересен план како да го ангажира Хрватот во своите редови. Може да погодите лесно, главниот збор го имат Кинезите, односно компанијата Сунинг.

Трансферот на Модриќ во Интер ќе потегне мега зделка во која ќе биде вклучен и Јувентус?!

24Фудбал - 06.08.2018

Нов ден нови шпекулации за можниот трансфер на Лука Модриќ во Интер, последните гласини велат дека Хрватот ќе добие богата пензија во Кина а неговото пристигнување во Милано ќе влијае и врз Јувентус Лука Модриќ на 8.

Откриен планот за Модриќ: Прво во Интер, а потоа во Кина!

Спортски - 06.08.2018

„Кориере дело спорт“ објави интересен детал од понудата која Интер ја спрема за Лука Модриќ. Покрај богатиот четиригодишен договор, му нудат и сигурен, лукратривен трабнсфер во кинескиот Жиангсу Сунинг.

Реал веќе бара замена за Модриќ: Ова се трите опции!

Спортски - 06.08.2018

Шпекулациите за трансферот на Лука Модриќ во Интере се се погласни, а денес шпанските медиуми пренесоа дека „кралевите“ веќе размислуваат за замена за Хрватот . Модриќ денес пристигна во Мадрид и во наредните денови ќе има состанок со Флорентино ...

Се е познато: Кинези го финансираат трансферот на Модриќ во Интер

Спортклуб - 06.08.2018

Генералниот спонзор на Интер, кинеската компанија Сунинг ќе помогне при трансферот на Лука Модриќ од Реал, тврдат италијанските медиуми. Најконкретен на оваа тема е Кориере дело спорт кој соопшти дека Интер ќе го земе хрватскиот репрезентативец на ...

Интер има брутално богат план за Модриќ, кој ќе биде уште побогат и по заминувањето од Милано?!

Sport 1 - 06.08.2018

Можното доаѓање на најдобриот фудбалер од последното СП во Русија, Лука Модриќ во Интер од Реал Мадрид повторно ги крена Апенините на нозе, па во моментов се чека состанокот на Хрватот со претседателот на „кралевите“ Флорентино Перез за да се ...

Кинези ќе го финансираат трансферот на Модриќ во Интер

Стандард - 06.08.2018

Генералниот спонзор на Интер, кинеската компанија Suning, ќе му помогне на Лука Модриќ да дојде на „Џузепе Меаца“. „Нероазурите“ не го кријат својот интерес кон една од ѕвездите на Реал Мадрид и на Апенините сметаат дека хрватскиот репрезентативец ...

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

+инфо - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Кој го убедува Модриќ да го напушти Реал Мадрид?

Кајгана - 06.08.2018

Шпанската телевизија La Sexta тврди дека знае кој го советува хрватскиот капитен Лука Модриќ да го напушти актуелниот европски шампион Реал Мадрид. Според нив, тоа е поранешниот играч на овој клуб, Предраг Мијатовиќ.

Ако не го купат Модриќ, Интер тргнува по еден од најдобрите Аргентинци!?

Sport 1 - 06.08.2018

Макси Меца беше дел од репрезентацијата на Аргентина на Светското првенство во Русија, а сега би можел конечно да се пресели во Европа. Овој 26-годишен играч има квалитети кои им се допаднале на управата на „нераѕурите“, зашто „Спорт медиасет“ ...

Европа стравува: Еве како ќе изгледа Интер со доаѓањето на Модриќ

Gol.mk - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал полека го враќа вниманието на фудбалска Европа, а првиот чекор беше направен со трансферот на еден од најпопуларните фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо. Португалецот по девет години поминати во Реал Мадрид реши да си ...

Модриќ изразил желба да го напушти Реал

Курир - 06.08.2018

Фудбалерот на Реал, Лука Модриќ, му соопштил на клубот дека сака да ја промени средината, објави „Газета дело Спорт“. Минатата седмица италијанскиот весник објави дека за услугите на 32-годишниот играч од средниот ред е заинтересиран Интер.

Модриќ изразил желба да го напушти Реал

Sport M - 06.08.2018

Фудбалерот на Реал, Лука Модриќ, му соопштил на клубот дека сака да ја промени средината, објави „Газета дело Спорт“. Минатата седмица италијанскиот весник објави дека за услугите на 32-годишниот играч од средниот ред е заинтересиран Интер.

Модриќ изразил желба да го напушти Реал

А1 On - 06.08.2018

Фудбалерот на Реал, Лука Модриќ, му соопштил на клубот дека сака да ја промени средината, објави „Газета дело Спорт“. Минатата седмица италијанскиот весник објави дека за услугите на 32-годишниот играч од средниот ред е заинтересиран Интер.

Перез и Лопетеги со една приказна, АС со друга приказна околу трансферот на Модриќ

ЗаЗабава - 06.08.2018

Приказната околу Лука Модриќ и Интер, која се плете веќе две недели, може да заврши деновиве, ако самиот играч открие дека сака да остане во Мадрид. Со останувањето на Модриќ се сигурни и Перез и Лопетеги, кои тврдат дека Лука останува.

Откриен планот за Модриќ: Прво во Интер, а потоа во Кина!

Таратур - 06.08.2018

„Кориере дело спорт“ објави интересен детал од понудата која Интер ја спрема за Лука Модриќ. Покрај богатиот четиригодишен договор, му нудат и сигурен, лукратривен трабнсфер во кинескиот Жиангсу Сунинг.

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

А1 On - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврна на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

Слободен Печат - 06.08.2018

Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека овој потег е позитивен за италијанскиот фудбал, кој според него, „во последно време не е во добра состојба“.

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

Sport M - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

Независен - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Легендарниот Роналдо проговори за можниот трансфер на Модриќ во Интер

Дерби - 06.08.2018

Екипата на Интер е во потрага по уште еден квалитетен играч од средината на теренот, па откако го испушти Артуро Видал сега ќе се обиде да дојде до ѕвездата на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Дали е тоа реално засега останува дилема, бидејќи на истата ...

„Операција Модриќ“ – Лопетеги и Перез тврдат едно – „АС“ нешто сосема друго

Спортклуб - 06.08.2018

Приказната околу Лука Модриќ и Интер, која се плете веќе две недели, може да заврши деновиве, ако самиот играч открие дека сака да остане во Мадрид. Со останувањето на Модриќ се сигурни и Перез и Лопетеги, кои тврдат дека Лука останува.

Шпански ,,АС” потврди за Модриќ, Перез смирува: Во едно сум сигурен…

Дерби - 06.08.2018

Ситуацијата околу евентуалниот трансфер на Лука Модриќ во редовите на Интер станува уште позамрсена, откако шпанскиот весник ,,АС” кој прв дознава и објавува проверени информации, излезе со инфо во кое тврди дека Модриќ е во контакт со раководството ...

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

Либертас - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Шпанците открија кој го притиска Модриќ да потпише за Интер

Точка - 06.08.2018

Шпанските медиуми полека ја разоткриваат целата ситуација околу трансфер сагата која го поврзува Лука Модриќ со премин во Интер. Телевизијата „Ла Секста“ пренесува дека главен иницијатор за заминувањето на Модриќ од Реал Мадрид и неговата преселба ...

Мијатовиќ кај Перез лобира за трансферот на Модриќ

Точка - 06.08.2018

Легендарниот фудбалер на Реал, Предраг Мијатовиќ, закажал состанок со претседателот на клубот, Флорентино Перез, со надеж дека ќе го убеди да го продаде Лука Модриќ, објави „Спортклуб“. Перез стави до знаење дека го го дозволи трансферот на ...

Модриќ веќе информирал дека си заминува

Вечер Прес - 06.08.2018

Хрватскиот интернационалец Лука Модриќ и соопштил на раководните лица на шпанскиот гигант Реал (М) дека сака да ја промени средината до крајот на летниот преоден рок, објави најтиражниот спортски весник во Италија, „Газета дело Спорт“.

Легендарниот Роналдо проговори за можниот трансфер на Модриќ во Интер

Точка - 06.08.2018

Екипата на Интер е во потрага по уште еден квалитетен играч од средината на теренот, па откако го испушти Артуро Видал сега ќе се обиде да дојде до ѕвездата на Реал Мадрид, Лука Модриќ. Дали е тоа реално засега останува дилема, бидејќи на истата ...

Роналдо: На италијанскиот фудбал му треба спектакл

Локално - 06.08.2018

Италијанскиот фудбал треба да оживее и да се врати спектаклот, смета легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, кој е амбасадор на Реал Мадрид. Тој во изјава за „Скај Спортс“ се осврана на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, оценувајќи дека ...

Интер нуди 40, а Реал (М) сака 70 мил. евра

Вечер Прес - 06.08.2018

Приказната околу сензационалниот трансфер на Лука Модриќ и понатаму е насловните страници од сите фудбалски медиуми во Шпанија и Италија. Има ли шанса Лука да заврши во Интер? Ќе му дозволи ли Реал (М)? Или станува збор само за медиумски шпекулации? ...

Модриќ изразил желба да го напушти Реал

Денешен - 06.08.2018

Фудбалерот на Реал, Лука Модриќ, му соопштил на клубот дека сака да ја промени средината, објави „Газета дело Спорт“. Минатата седмица италијанскиот весник објави дека за услугите на 32-годишниот играч од средниот ред е заинтересиран Интер.

Шпански „АС” потврди за Модриќ, Перез смирува: Во едно сум сигурен…

Точка - 06.08.2018

Ситуацијата околу евентуалниот трансфер на Лука Модриќ во редовите на Интер станува уште позамрсена, откако шпанскиот весник „АС” кој прв дознава и објавува проверени информации, излезе со инфо во кое тврди дека Модриќ е во контакт со раководството ...