TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибрахимовиќ: Тажно е што Снајдер нема да ја освои „Златната Топка“

Спорт Денес - 11.12.2010

Шведскиот напаѓач на италијанскиот фудбалски гигант Милан Златан Ибрахимовиќ изјави дека навистина е обесхрабрувачки фактот дека Весли Снајдер годинава нема да ја освои престижната „Златна Топка“.

Платини: Не е чесно што Снајдер не е во конкуренција за „Златната Топка“

Спорт Денес - 11.12.2010

Претседателот на УЕФА, Мишел Платини е последниот фудбалски стручњак, кој се заложи за Весли Снајдер. Како што е познато холандскиот плејмејкер не се најде во тројката за „Златната топка".

Чави: Снајдер го заслужи финалето

Спортско инфо - 10.12.2010

Во финалето за освојување на Златната Топка 2010 останаа уште три фудбалери, сите од Барселона: Чави, Иниеста и Меси... Меѓутоа, одлуката Снајдер да не се најде во финалниот избор, покрена многу ...

Чави: Ова е неправда према Снајдер

Спортски - 10.12.2010

Во трка за наградата на ФИФА, Златна топка 2010 останаа само тројца фудбалети и тоа тројцата од Барселона, Чави, Меси и Иниеста.

Чави: Снајдер заслужи да биде во потесниот круг

Спорт Денес - 10.12.2010

Ѕвездата на каталонците смета дека холанѓанецот требало да биде меѓу кандидатите за освојувањето на елитната „Златна топка".

Чави: Ова е неправда према Снајдер

Таратур - 10.12.2010

Во трка за наградата на ФИФА, Златна топка 2010 останаа само тројца фудбалети и тоа тројцата од Барселона, Чави, Меси и Иниеста.

"Марка": Чави е најдобриот

Спортско инфо - 09.12.2010

Додека сè уште трае неизвесноста кому ќе му припадне Златната топка на ФИФА, за читателите на шпанска "Марка" нема дилеми - најдобар фудбалер на светот е играчот за врска на Барселона, Чави...

"Златната топка" останува во Барселона

Спорт - 07.12.2010

Вчера, на специјална прес-конференција ФИФА ги објави тројцата фудбалери кои ќе се борат за "Златна топка" за 2010 година.

Морати: Снајдер е најдобар!

Спортско инфо - 07.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати, остро ја осуди и прокоментира одлуката Весли Снајдер да не се најде во најтесната конкуренција за освојување на Златната Топка за 2010. година...

Спорт - "Златната топка" оди во Барселона

Вест - 07.12.2010

Тројца играчи на Барселона се најдоа на скратената листа кандидати за годинашнава "Златна топка", која за првпат заеднички ќе ја доделат ФИФА и списанието "Франс фудбал".

Барселона доминантна во изборот на ФИФА

Дневник - 07.12.2010

Целосна доминација на играчите на Барселона во трката за „Златна топка“, откако во потесниот круг останаа Андрес Иниеста, Чави Ернандес и Лионел Меси.

"Златната топка" останува во Барселона

Идивиди - 07.12.2010

Вчера, на специјална прес-конференција ФИФА ги објави тројцата фудбалери кои ќе се борат за "Златна топка" за 2010 година. Сите тројца се играчи на Барселона, Андрес Иниеста, Лионел Меси и Чави.

Гвардиола: Меси е најдобар, а Златната топка ја заслужуваат и Чави и Иниеста

Спортски - 07.12.2010

Тројцата фудбалери на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси и шпанските репрезентативци Чави и Иниеста се кандидати за наградата на ФИФА – Златна топка.

Снајдер изненаден за Златната топка, сака да биде светски шампион со Интер

Спортски - 07.12.2010

Еден од најдобрите фудбалери на Интер и холандски репрезентативец Весли Снајдер е многу изненаден од веста дека не е во потесниот круг во борбата за "Златната Топка".

Читателите на Марка „Златната Топка“ му ја доделија на Чави

Спорт Денес - 07.12.2010

И додека сеуште трае неизвесноста околу тоа во чии раце ќе замине овогодинешната „Златна Топка“ на ФИФА, за читателите на „Марка“ нема никаква дилема - најдобар фудбалер во светот е играчот за врска ...

Гвардиола: Меси е најдобар, а Златната топка ја заслужуваат и Чави и Иниеста

Таратур - 07.12.2010

Тројцата фудбалери на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси и шпанските репрезентативци Чави и Иниеста се кандидати за наградата на ФИФА – Златна топка.

Весли Снајдер изненаден од одлуката на Фифа!

Inpress - 07.12.2010

Милано, 7. декември 2010 (ИНПРЕС) Еден од најдобрите фудбалери на Интер и холандски репрезентативец Весли Снајдер е многу изненаден од веста дека не е во потесниот круг во борбата за "Златната Топка".

„Златната топка“ останува во Барселона

А1 - 06.12.2010

Признанието за најдобар фудбалер на светот во тековната 2010 година, кое од оваа година ќе ги обедини досегашниот трофеј на ФИФА и „Златната топка“ на „Франс фудбал“, сигурно ќе го освои играч на ...

Занети со поддршка до Снајдер

FC Интер - 06.12.2010

Доколку најавите дека Весли Снајдер не е ниту топ три кандидатите за освојување на златната топка, тогаш таквиот потег е апсурден, осудува Занети .

Снајдер се надева на Балон д’Ор наградата и очекува да биде помеѓу топ трите кандидати

24Фудбал - 06.12.2010

Весли Снајдер вели дека изминатата сезона постигнал доволно успех за да се најде помеѓу топ трите кандидати кои ќе се борат за Златната Топка на ФИФА и France Football Викендов La Gazzetta dello ...

Занети: Би било неправда ако Шнајдер не биде во конкуренција за Златната топка

Спортнет - 06.12.2010

Аргентинецот смета дека не би било фер неговиот клубски колега да не ја освој Златната топка. "Газета дела Спорт" тврди дека Шнајдер не е ниту во конкуренција за оваа награда.

Снајдер сепак извиси, Иниеста, Чави и Меси ќе се борат за Балон д’Ор наградата

24Фудбал - 06.12.2010

ФИФА ја објави скратената листа од тројца фудбалери кои ќе се борат за титулата Најдобар Фудбалер во Годината и победникот ќе се бара помеѓу Иниеста, Чави и Меси La Gazzetata dello Sport изминатиов ...

Морати: Снајдер ја заслужува Балон д’Ор наградата, не е фер што е изоставен од листата

24Фудбал - 06.12.2010

Масимо Морати жали што Весли Снајдер нема да може да се бори за Балон д’Ор наградата и чувствува дека плејмејкерот го заслужил овој трофеј Претседателот на Интер воопшто не беше среќен кога ...

"Златната Топка" сигурно оди во Барселона

Спортнет - 06.12.2010

ФИФА денеска ги соопшти трите имиња на кадндидатите кој ќе конкурираат за "Златната Топка" која ќе ја добие најдобриот фудбалер за 2010-та година.

Меси не направи ништо повеќе од Снајдер

FC Интер - 06.12.2010

Масимо Морати ја нарече топ три листата за златната топка како неправедна, откако вчера италијанските медиуми најавија дека Снајдер не се наоѓа меѓу најсериозните кандидати за ова фудбалско признание.

Снајдер за "Златната топка": Ова значи дека Бејл никогаш нема да биде најдобар

Спортнет - 06.12.2010

Холандскиот репрезентативец и фудбалер на Интер, Весли Снајдер се најде затечен од веста дека не се најде во потесниот круг на кандидати за наградата “Златна топка” наменета за најдобриот играч во ...

Снајдер не е меѓу фаворитите за Златната топка

Идивиди - 06.12.2010

Холандскиот репрезентативец и играч на Интер Весли Снајдер според досегашните прогнози беше еден од фаворитите за овогодишната Златна топка, меѓутоа тиражниот италијански весник Газета дело Спорт ...

„Златна топка“ во Барселона, Снајдер ќе извиси

Н.Македонија - 06.12.2010

Соиграчот на Горан Пандев од Интер, холандскиот креативец Весли Снајдер, ќе извиси во трката за „златната топка“ и покрај хет-трикот на трофеи сезонава со „нераѕурите“ - Скудето, Куп и Лига на ...

Официјално: Снајдер не е во трите конкуренти за „Златната топка“

Спортски - 06.12.2010

Денес на специјална пресконференција во Париз, беа објавени тројцата фудбалери, кои се во конкуренција за „Златната топка“ за 2010 година.

Газета Дело Спорт: Иниеста ќе ја добие Златната Топка

Спорт Денес - 06.12.2010

Играчот за врска на Барселона Андрес Иниеста ќе биде новиот носител на Златната топка. Барем тоа го тврди италијанскиот спортски весник „Газета дело Спорт", а во последните години изданието ретко ...

Занети: Не би било фер доколку Снајдер не ја освои Златната Топка

Спорт Денес - 06.12.2010

Аргентинскиот фудбалски интернационалец смета дека не би било фер ако неговиот клубски колега не ја освои Златната топка.

Морати: Играчите на Барса не ја заслужуваат ’Златната топка’, туку Снајдер

Спортски - 06.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати смета дека изоставањето на холандскиот репрезенативец Весли Снајдер од најтесниот круг на кандидати за освојување на „Златната топка“ на France Football и FIFA е ...

И официјално: „Златната Топка" ја „освојува“ Барселона

Спорт Денес - 06.12.2010

Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) денеска ги соопшти трите имиња на кадндидатите кои ќе конкурираат за „Златната Топка“ која ќе ја добие најдобриот фудбалер за 2010-та година.

Снајдер вчудоневиден: Очекував да сум дел од тројката и да ја освојам Златната топка

Спорт Денес - 06.12.2010

Холандскиот репрезентативец Весли Снајдер остана многу изненаден откако официјално остана надвор од конкуренција за освојување на Златната Топка за 2010 година. „Чудно е.

Снајдер отпадна, Златната топка оди во Барселона?

Сител - 06.12.2010

Весли Снајдер, холандскиот фудбалер и играч на милански Интер, според досегашните прогнози беше еден од фаворитите за освојување на годинешната Златана топка.

Фудбалер на годината - Меси, Чави или Иниеста

Канал5 - 06.12.2010

Играчите на Барселона Андрес Иниеста,Чави Ернандес и Лионел Меси се номинирани денеска за наградата „Златна топка“ за најдобар фудбалер на годината.

Официјално: Снајдер не е во трите конкуренти за „Златната топка“

Таратур - 06.12.2010

Денес на специјална пресконференција во Булон Бијанкур, беа објавени тројцата фудбалери, кои се во конкуренција за „Златната топка“ за 2010 година.

“Златната топка“ останува во Барселона

Курир - 06.12.2010

Лионел Меси, Чави Хернандез и Андрес Иниеста се триото играчи кое остана во игра за освојување на “златната топка“. Од игра испаднаа Кристијано Роналдо и Весли Снајдер.

Морати: Играчите на Барса не ја заслужуваат ’Златната топка’, туку Снајдер

Таратур - 06.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати смета дека изоставањето на холандскиот репрезенативец Весли Снајдер од најтесниот круг на кандидати за освојување на „Златната топка“ на France Football и FIFA е ...