TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресврт во случајот „Синиот ангел“

Press24 - 27.10.2013

Бугарското семејство Русев, чие дете е пронајдено во Грција во една ромска населба, вчера побарало да им биде вратена четиригодишната Марија Русев. Постарата сестра на МАрија, КАтија Русеа вели дека ...

По Бугарите, и Грците го бараат русокосото девојче

Република - 27.10.2013

Сакаме Марија да се врати дома. И ние и адвокатите цело време збориме дека Марија ја добивме од Бугарите и не е праведно таа да расте од милостини кога има свое семејство, посочуваат од семејството ...

ДНК тестовите потврдиле дека Марија има бугарско потекло

Локално - 26.10.2013

ДНК-тестови потврдија дека девојчето, познато како Марија е ќерка на бугарските Роми, Саша иАтанас Русев, пишува „Индипендент” . Девојчето со сини очи кое беше пронајдено во ромски камп во Грција, ...

ДНК анализа потврди дека биолошките родители на Марија се Ромите од Бугарија

Канал5 - 25.10.2013

Бугарските власти соопштија дека со ДНК тестовите се утврдило оти парот бугарски Роми се биолошки родители на русокосата Марија, мистерија откриена во грчки камп на Ромите минатата недела.

Со ДНК анализа пронајдена мајката на малата Марија

Deutsche Welle - 25.10.2013

Тестовите спроведени врз брачна двојка од Бугарија потврдија дека тие се родители на малечката Марија, која беше пронајдена во ромско семејство во ...

Родителите на русокосата Марија се Роми од Бугарија

Телма - 25.10.2013

Со ДНК анализа е потврдено дека биолошки родители на русокосото девојче Марија се родители Роми од Бугарија Саша и Атанас Русев. Во тек е истрага која треба да покаже како девојчето се најде во ...

Се огласи мајката на синиот ангел: Си ја сакам ќерката назад! (ФОТО)

Press24 - 25.10.2013

Жената која се верува дека е мајка на мистериозното русокосо девојче кое се појави во ромска населба во Грција, 35-годишната Саша Русева, вели дека морала да ја остави ќерка си, но сега си ја сака ...

ВИДЕО: Саша Русева мајка на малата Мари: Не ја продадов

Нова ТВ - 25.10.2013

Бугарката Сашка Русева, која тврди дека е му мајка на плавокосото девојче Мари, која беше пронајдена во ромска населба во Грција, вели дека го оставила детето зашто немала пари за да ја прехранува.

Мајката на „русиот ангел“: Сакам Марија да ми се врати! (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 25.10.2013

Бугарската Ромка Саша Русева, која, како што се претпоставува, е мајката на малото русокосо девојче пронајдено во ромската населба во Грција, двапати била апсена за продажба на деца, пишува Дејли ...

Мајката на русокосата Марија: Ја сакам назад, морав да ја оставам (ФОТО)

Курир - 25.10.2013

Жената за која се верува дека е мајка на малото русокосо девојче Марија која беше најдена во камп на Роми во грчкиот град Фарсала, е пронајдена во заедничка акција на бугарско-грчката полиција.

Бугарката биолошка мајка на „синиот ангел“ – потврди ДНК тестот

Макфакс - 25.10.2013

Бугарката Сашка Русева, која тврди дека е мајка на синокосото девојче Марија, пронајдено во ромска населба во Грција, велид ека детето го оставила таму бидејќи немала пари за храна.

Грчки бизнисмен сакал да ја посвои малата Марија

Inpress - 25.10.2013

Атина, 25. октомври 2013 (ИНПРЕС) Грчки бизнисмен сакал да го посвои русокосото девојче, но потоа се откажал, бидејќи девојчето имало проблеми со видот, откри еден грчки новинар, во врска со случајот ...

ДНК тестот потврди: Бугарката биолошка мајка на „синиот ангел“

Кајгана - 25.10.2013

Бугарката Саша Русева, која тврди дека е мајка на русокосото девојче Марија, пронајдено во ромска населба во Грција, вели дека детето го оставила таму бидејќи немала пари за храна.

Со ДНК утврдени биолошките родители на Марија

Р.С.Европа - 25.10.2013

Бугарските власти соопштија дека со ДНК тестовите се утврдило оти парот бугарски Роми се биолошки родители на русокосата Марија, мистерија откриена во грчки камп на Ромите минатата недела.

(ФОТО) Мајката на грчкиот „русокос ангел“: Ја сакам назад, морав да ја оставам

Нетпрес - 25.10.2013

Во заедничка акција на бугарско-грчката полиција е пронајдена жената за која се верува дека е мајка на малото русокосо девојче Марија која беше најдена во камп на Роми во грчкиот град Фарсала.

Мајката на „Синиот ангел“: Морав да ја оставам во Грција, сакам да ми се врати

Макфакс - 25.10.2013

Бугарската Ромка, Саша Русева која се претпоставува дека е мајка на русокосото девојче кое беше пронајдено во ромска населба во Грција порача дека сака Марија да и се врати.

ВИДЕО: Мајката на Синиот ангел си го сака детето назад!

Press24 - 25.10.2013

Жената која се верува дека е мајка на мистериозното русокосо девојче кое се појави во ромска населба во Грција, 35-годишната Саша Русева, вели дека морала да ја остави ќерка си, но сега си ја сака ...

Не ја продадов, вели Саша Русева мајка на малата Марија

Локално - 25.10.2013

Бугарката Сашка Русева, тврди дека му е мајка на плавокосото девојче Марија, која беше пронајдена во ромска населба во Грција, и вели дека го оставила детето затоа што немала пари за да ја прехранува.

Сите овие години имала намера да се врати по ангелчето, но била оневозможена

Вечер Прес - 25.10.2013

Во една ТВ емисија изразила подготвеност да ја преземе Марија доколку се покаже дека тоа е нејзиното дете. Таа одрекува дека примила пари за да ја предаде Марија на парот во Грција, иако наводно на ...

(Фото) Мајката: Морав да ја оставам Марија

Република - 25.10.2013

Фамилија Русеви Ромката од Бугарија, 35-годишната Саша Русева, мајка на десет деца вели дека ја сака нејзината Марија назад и дека морала да ја остави во Грција бидејќи немала пари за да извади ...

Потврдено: Бугарски Роми родители на русокосиот ангел

Н.Македонија - 25.10.2013

ДНК тестовите потврдија дека двајцата бугарски Роми се родители на непознатото девојче кое беше пронајдено во Грција во една ромска населба -Генетскиот профил на Саша Русева и нејзиниот сопруг Атанас ...

Бугарија: Обвинение за мајката на белото Ромче, Марија

Канал5 - 24.10.2013

Обвинителството во Бугарија покрена обвинение против Ромката, за која претходно беше јавено дека би можела да биде мајка на малата Марија, која неодамна беше пронајдена во еден ромски камп во Грција.

Ирски суд одлучи едно русокосо девојче да биде вратено кај своето ромско семејство

24 Вести - 24.10.2013

Судот во Даблин одлучи едно русокосо и синооко девојче да им биде вратено на родителите Роми, откако претходно полицијата го одзеде од семејството и привремено го смести во еден дом за сирачиња.

Во Бугарија пронајдени родителите на белото Ромче од Грција?

Канал5 - 24.10.2013

Полицијата во Бугарија испрашувала еден ромски пар, можни биолошки родители на русокосото девојче Марија, кое неодамна беше пронајдено во една ромска населба во Грција.

ДНК анализата потврди дека девојчето во Ирска е ќерка на ромското семејство

Макфакс - 24.10.2013

Русокосото и светлооко девојченце коешто ирската полиција привремено го одзема од семејство ирски Роми во предградието на Даблин, е вратено на родителите откако ДНК тестот потврдил дека таа е нивна ...

ДНК тестот потврди: Синиот ангел е дете од ромското семејство

Press24 - 24.10.2013

Синиот ангел од денеска повторно е со своите родители Роми. Како што пишува Гардиан, русокосото девојче е вратено во своето ромско семејство во Даблин откако ДНК анализата потврдила дека двајцата ...

Грците планирале да го омажат „русокосиот ангел“ на 12 години за добар мираз

Нетпрес - 24.10.2013

Ромите кои го купиле малиот русокос ангел Марија планирале да ја омажат на 12 години, според ромската традиција. Од грчката полицијата претпоставуваат дека 40-годишната Елефтериа Димопоулоу и ...

Ја подготвувале за свадба - Синиот Ангел требало да се мажи на 12 години

Press24 - 24.10.2013

Грчката полиција верува дека малото мистериозно русокосо девојче кое беше пронајдено во ромска населба требало да се мажи на 12-годишна возраст. Според податоците на Дејли меил, полицајците веруваат ...

Во Софија најдени родителите на „белото Циганче“?

МКД - 24.10.2013

Бугарската полиција испрашува ромска двојка од Бугарија, кои би можеле да бидат биолошките родители на мистериозното русокосо девојче Марија, пронајдено во ромска населба во Грција.

СЛУЧАЈ МАРИЈА: Роми од Николаево си ја препознале ќерката?

Телеграф - 24.10.2013

Русокосото девојче пронајдено во Грција веројатно е дете на Сашка и Атанас Русев, бугарски Роми Во ромската населба на градот Николаево во Бугарија настана вистинска паника, откако од фотографиите на ...

Најдени родителите на `синиот ангел`?

Макфакс - 24.10.2013

Бугарската полиција испитува брачна двојка Роми кои би можеле да бидат биолошки родители на мистериозното русокосо девојче Марија, најдено во ромска населба во Грција.

Ирска: Русокосо девојче вратено кај своето ромско семејство

+инфо - 24.10.2013

Судот во Даблин одлучи едно русокосо и синооко девојче да им биде вратено на родителите Роми, откако претходно полицијата го одзеде од семејството и привремено го смести во еден дом за сирачиња.

Ирска: Русокосо девојче вратено кај своето ромско семејство

А1 On - 24.10.2013

Судот во Даблин одлучи едно русокосо и синооко девојче да им биде вратено на родителите Роми, откако претходно полицијата го одзеде од семејството и привремено го смести во еден дом за сирачиња.

Паника во Бугарија: Малата Марија ќерка на бугарски Роми? (ВИДЕО)

Курир - 24.10.2013

Малата русокоса Марија, која беше пронајдена во Грција најверојатно е дете на Сашка и Атанас Русев, Роми од Бугарија. Бугарската агенција БГНЕС јавува дека во градот Николаево е настаната вистинска ...

Родители на белото Ромче од Грција се бугарски Роми?

А1 On - 24.10.2013

Полицијата во Бугарија испрашувала еден ромски пар, можни биолошки родители на русокосото девојче Марија, кое неодамна беше пронајдено во една ромска населба во Грција.

ФОТО: Дали ова е биолошкото семејство на грчкиот „русoкос ангел“?

Нетпрес - 24.10.2013

Речиси целиот свет се крена на нозе откако русокосо девојче со сини очи бепе пронајдено во камп со Роми во Грција. Родители од разни делови на Европа се посомневаа дека токму тоа девојче е нивното ...

Русокосо девојче по ДНК тест вратено кај родителите Роми

Курир - 24.10.2013

Судот во Даблин одлучи едно русокосо и синооко девојче да им биде вратено на родителите Роми, откако претходно полицијата го одзеде од семејството и привремено го смести во еден дом за сирачиња.

Судот во Ирска го врати русокосото девојче со сини очи одземено од своите родители роми

Сител - 24.10.2013

Судот во Даблин одлучи едно русокосо и синооко девојче да им биде вратено на родителите Роми, откако претходно полицијата го одзеде од семејството и привремено го смести во еден дом за сирачиња.

Најдени родителите на „синиот ангел“?

Кајгана - 24.10.2013

Бугарската полиција испитува брачна двојка Роми кои би можеле да бидат биолошки родители на мистериозното русокосо девојче Марија, најдено во ромска населба во Грција.

Синиот ангел планирале да го омажат за илјадници евра

Бриф - 24.10.2013

Елефтерија Димопоулоу (40) и нејзиниот сопруг Христос Салис (39), кој што русокосото девојче Марија, викана и Син ангел, ја купила за илјада евра, а за нејзиното мажење планирале да добијат голема ...

Пронајдени родителите на малата Марија, обвинети се за продажба на деца

Точка - 24.10.2013

Бугарските обвинители покренале прелиминарно обвинение против Ромката која најверојатно е мајка на Марија – русокосото девојче најдено во Грција кај ромски пар со кој, како што покажува нејзината ...

Во Бугарија пронајдени родители на „белото циганче“ од Грција?

Локално - 24.10.2013

Полицијата во Бугарија испрашувала еден ромски пар, можни биолошки родители на русокосото девојче Марија, кое неодамна беше пронајдено во една ромска населба во Грција.

По ДНК анализата второто девојче одземено од родителите Роми, вратено дома

Република - 24.10.2013

Русокосото девојче кое во Даблин беше од земено од родителите, Роми, поради сомнение дека не е нивн дете, е вратено дома. Судсот донел одлука да го врати детето на родителите по извршената ДНК ...

Најдени родителите на „Синиот ангел“?

Бриф - 24.10.2013

Бугарската полиција испитува брачна двојка Роми кои би можеле да бидат биолошки родители на мистериозното русокосо девојче Марија. Во извештаите се наведува дека Саша Русева и Атанас Русев имаат меѓу ...

Родители на Марија се Бугарите Русеви?!

Република - 24.10.2013

Дали бугарска брачна двојка Роми се родителите на малата Марија, која беше пронајдена кај ромско семејство што живее во Грција? Бугарската полиција испитува дали брачната двојка Русеви се биолошки ...

Ирска:Кога предрасудите ќе си ги потврдите од медиумите

Локално - 24.10.2013

Следнава ирска сторија е нешто како потврда за тоа кога ке се измешаат предрасудите и реалноста и кога за се тоа ќе добиете лична потврда од медиумите..

ДНК анализата потврди дека девојчето во Ирска е ќерка на ромското семејство Даблин

Канал 77 - 24.10.2013

Претходно во вторникот ирската полиција го одзеде русокосото седумгодишно дете коешто живеело во дом во местото Талафт, пошироката околина на Даблин, и го предаде на ирската здравствена служба врз ...

За Марија ќе добиеле голем мираз

Вечер Прес - 24.10.2013

Ромите кои го купиле малиот русокос ангел Марија планирале да ја омажат на 12 години според ромската традиција. Од грчката полиција претпоставуваат дека 40-годишната Елефтерија Димопоулоу и нејзиниот ...

Грците планирале да го омажат "русокосиот ангел" на 12 години за добар мираз

Точка - 24.10.2013

Ромите кои го купиле малиот русокос ангел Марија, планирале да ја омажат на 12 години, според ромската традиција. Од грчката полиција претпоставуваат дека 40-годишната Елефтериа Димопоулоу и ...

Русокосиот ангел е од Бугарија?

Н.Македонија - 24.10.2013

Во извештаите се наведува дека Саша Русева и Атанас Русев имаат меѓу осум и десет деца, од кои пет се русокоси и многу личат на девојчето кое беше пронајдено минатата недела Бугарската полиција ...

Брачен пар од сад се сомнева дека русокосата Марија е нивната Лиса

Телма - 23.10.2013

Американски брачен пар се сомнева дека русокосото девојче кое беше пронајдено во ромска населба во Грција е нивна ќерка која им била украдена пред две години.

Американско семејство чека резултати од ДНК тест - дали Марија е нивната изгубена ќерка

Канал5 - 23.10.2013

Џереми и Дебора Ирвин чекаат резултати од ДНК тестот и се надеваат дека малата Марија, пронајдена кај семејство Роми во Грција, е нивната изгубена ќерка.

Грција му ги предаде на Интерпол ДНК резултатите од ‘синиот ангел'

Макфакс - 23.10.2013

Грчките власти му ги предале на Интерпол резултатите од ДНК анализата на девојчето Марија којашто минатата седмица беше пронајдена во ромско семејство, соопшти Меѓународната организација на ...

Грчкото мистериозно девојче: Интерпол вели нема поклопување на ДНК

Нова ТВ - 23.10.2013

ДНК податоците на девојчето за кое властите сметаат дека може да е киднапирано од страна на неколку Ромите во Грција не се поклопува со кој било профил во базата на податоци на Интерпол, објави ...

Грција му ги предаде на Интерпол ДНК резултатите од „синиот ангел“

Кајгана - 23.10.2013

Грчките власти му ги предале на Интерпол резултатите од ДНК анализата на девојчето Марија којаминатата седмица беше пронајдена во ромско семејство, соопшти Меѓународната организација на криминална ...

Грција бара помош од Интерпол за малата Марија

Телеграф - 23.10.2013

Сопружници од САД се сомневаат дека малата Марија е нивната ќерка Лиса Грчките власти побараа помош од Интерпол за утврдување на идентитетот на русокосата Марија, која минатата недела беше пронајдена ...

Атина побарала помош од Интерпол во случајот на малата Марија

МКД - 23.10.2013

Грчките власти побарале помош од меѓународната криминалистичка Интерпол во утврдувањето на идентитетот на русокосото девојче Марија, која минатата недела беше пронајдена кај една ромска двојка, за ...

(ВИДЕО) Мистериозната русокоса Марија танцувала за пари?

Бриф - 23.10.2013

Русокосото девојче кое деновиве го има целото внимание на јавноста, малата Марија, учела да танцува, моли и проси во ромскиот камп, тврдат обвинителите во случајот.

Русокосиот ангел е наш и не е Марија, туку е Лиса

Вечер Прес - 23.10.2013

Американската брачна двојка Џереми Ирвин (31) и Дебора Бредли (30), родители на Лиса, која во октомври 2011 година исчезнала од нивниот дом во Канзас Сити, стапиле во контакт со грчките власти, затоа ...

Интерпол со ДНК резултатите од ‘синиот ангел’ ги бара родителите.

Локално - 23.10.2013

Грчките власти му ги предале на Интерпол резултатите од ДНК анализата на девојчето Марија којашто минатата седмица беше пронајдена во ромско семејство, соопшти Меѓународната организација на ...

Американска двојка тврди: Марија е наша ќерка!

Вечер Прес - 23.10.2013

Двојка од САД тврди дека русокосото девојче Марија која беше пронајдена во ромски камп во Грција можеби е нивна ќерка. Џереми Ирвин (31) и Дебора Бредли (30) ги контактирале грчките власти веднаш чим ...

Русокосиот ангел е Албанка или Американка?

Н.Македонија - 23.10.2013

Русокосото девојче, кое беше најдено во ромската населба, се уште ги нема пронајдено своите родители, а луѓето ширум светот се јавуваат со различни информации за конечно да се реши мистеријата за ...

Марија не е на листата на исчезнати деца на Интерпол

Утрински - 22.10.2013

Грчката полиција трага по ромска двојка од Бугарија, за која осудените Роми од Фарсала тврдат дека им го оставиле девојчето Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не ...

Русокосата Марија ја нема на листата на Интерпол

Телма - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Ирската полиција пронајде девојче во ромски камп, во исти околности како случајот во Грција

24 Вести - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

Русокосото девојче било купено од Ромите за 1 000 евра за да проси?

Канал5 - 22.10.2013

Христос Салис и Елефтерија Димопулу се Ромите кај кои беше пронајдена Марија, русокосото девојче кое грчките медиуми го нарекоа „Русиот ангел“. Тие вчера и формално беа обвинети за киднапирање на ...

Мистериозното русокосо девојче го нема на листата на исчезнати деца на Интерпол

Press24 - 22.10.2013

Мистериозното русокосо девојче Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол на која има 610 деца.

Марија не е на листата на исчезнати деца на Интерпол

А1 On - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Интерпол не го бара „русокосиот ангел“

Нетпрес - 22.10.2013

„Русокосиот ангел“ што беше пронајден во грчката ромска населба го нема на листата на изчезнати на Интерпол. Малечката Марија која беше пронајдена во ромски камп во централна Грција, не е на листата ...

Полицијата трага по бугарска двојка кои се наводно родители на малата Марија

Press24 - 22.10.2013

Ромското семејство, каде беше пронајдено мистериозното русокосо девојче Марија, пред судиите рекле дека детето им го оставиле Роми од Бугарија. Мажот, кого властите го идентификуваа како Христос ...

Интерпол нема податоци за мистериозното девојче во Грција

Р.С.Европа - 22.10.2013

Интерпол денеска соопшти дека нема досие за девојчето кое било најдено во еден камп на Роми во Грција во минатата недела. Во базата за податоци на Интерпол имало 38 девојчиња под 6 години, но ниту ...

Ромите за 1.000 евра ја купиле Марија?!

Телеграф - 22.10.2013

Тие негираат дека го киднапирале девојчето и тврдат дека го посвоиле од нејзината мајка Објавени се првите фотографии од ромскиот пар кој е изнесен пред суд поради обвинение за киднапирање на ...

Русокосо девојче пронајдено во ромски камп во Даблин

А1 On - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

„Синиот ангел“ купен за 1.000 евра?

А1 On - 22.10.2013

Девојчето Марија, кое што беше пронајдено во ромската населба во централна Грција е купено за 1.000 евра, тврдат соседите на парот. Но, останатите соседи од кампот во кој што е пронајдено девојчето ...

Уште едно девојче одземено од ромско семејство, во Ирска

Макфакс - 22.10.2013

Ирските власти одземаа седумгодишно девојче од ромско семејство коешто живее во Даблин, пишуваат во вторникот ирските медиуми истакнувајќи ја сличноста на случајот со оној од минатата седмица во ...

Плавокосата Марија не е на листата на Интерпол

Нова ТВ - 22.10.2013

Синиот ангел, девојчето Марија која беше пронајдена во едно ромско семејство не се наоѓа на листата на Интерпол за исчезнати деца соопшти грчката полиција, пренесува Политика.

ГРЦИЈА: Се трага по родителите на „белото циганче“ Марија

Телеграф - 22.10.2013

Детето беше најдено минатата недела во ромски камп во близина на градот Фарсала на околу 280 километри од Атина за време на полициска акција Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето ...

Марија не е на листата на исчезнати деца на Интерпол

Сител - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Грчката полиција трага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

Алфа - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

ГРЦИЈА: Марија не е на листата на Интерпол

Телеграф - 22.10.2013

Девојчето веројатно завршила во ромскиот камп по неуспешно илегално посвојување во соседна Бугарија Девојчето Марија, кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција , не е на листата на ...

Грчката полиција трага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

МРТ - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

Ирската полиција пронајде девојче во ромски камп, во исти околности како случајот во Грција

Сител - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

Во Ирска пронајдено уште едно бело девојче во црномуресто семејство

+инфо - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

Полицијата трага по бугарска двојка кои наводно се родители на малата Марија

Курир - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

ИРСКА: Девојче во ромски камп, во слични околности како Марија

Телеграф - 22.10.2013

Родителите тврдат дека девојчето е родено во болницата „Кумби“ во април 2006, но полицијата утврдила дека во тоа породилиште нема никакви податоци за дете родено на тој датум Во ромскиот камп во ...

Потрага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

+инфо - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

Грчката полиција трага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

А1 On - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

Над 8.000 телефонски јавувања поврзани со девојчето во ромска населба

МРТ - 22.10.2013

Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

Интерпол не трага по малата Марија

Курир - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Родителите на русокосиот ангел се бараат во источна Европа

Нетпрес - 22.10.2013

Грчката организација Детска насмевка и Интерпол почнаа општоевропска кампања за потрагата на родителите на четиригодишно девојче по име Марија. Русокосиот ангел беше пронајден во камп во грчкиот град ...

Се јавиле 8.000 луѓе кои тврдат дека Марија е нивна ќерка

Press24 - 22.10.2013

Малата Марија со изразит бел тен деновиве го дигна светот на нозе. Марија пред три недели била снимена како танцува со двајца возрасни мажи и жена во ромски логор во централна Грција.

Грачката полиција трага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

Сител - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

Марија не е на листата на исчезнати деца на Интерпол

+инфо - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Американски пар тврди дека русокосото девојче е нивната киднапирана ќерка Лиса (Фото)

МК News - 22.10.2013

Американскиот пар Џереми Ирвин (31) и Дебора Бредли (30), родители на Лиса, која во октомври 2011 година исчезнала од нивниот дом во Канзас Сити, контактирале со грчките власти затоа што постои многу ...

Родителите на русокосиот ангел се бараат во источна Европа

Точка - 22.10.2013

Грчката организација Детска насмевка и Интерпол почнаа општоевропска кампања за потрагата на родителите на четиригодишното девојче по име Марија. Русокосиот ангел беше пронајден во камп во грчкиот ...

И ирската полиција пронајде рускосо девојче во ромски камп

Денешен - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

Марија не е на листата на исчезнати деца на Интерпол

Бриф - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Ирската полиција пронајде девојче во ромски камп, во исти околности како случајот во Грција

Бриф - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

“Русокос ангел” и во Ирска: Уште едно девојче одземено од ромски пар, се сомнева дека ја грабнале

Точка - 22.10.2013

Само неколку дена откако малата Марија, наречена „русокос ангел“ беше откриена во ромска населба во Грција, уште едно русокосо девојче со сини очи кое има 7 години било земено од ромско семејство во ...

Во Ирска истоветен случај како оној со русокосото девојче во Грција

Либертас - 22.10.2013

Ирската полиција во ромски камп во Даблин пронашла русокосо девојче. Случајот многу наликува на оној на Марија минатата недела пронајдена кај ромски пар близу Лариса во Грција.

Грчката полиција трага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

Бриф - 22.10.2013

Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми.

Американски пар: "Русокосиот ангел" е наш и не е Марија, туку Лиса!

Точка - 22.10.2013

Една од најактуелните теми во сите светски медиуми е русокосото девојче кое што пред неколку дена беше пронајдено во грчки ромски камп, а сега, според последните информации, се појавиле и нејзините ...

Марија не е на листата на исчезнати деца на Интерпол

Денешен - 22.10.2013

Девојчето Марија кое беше пронајдено во ромски камп во централна Грција, не е на листата на исчезнати деца на Интерпол, соопшти денеска грчката полиција.

Малата Марија била продадена за 1.000 евра

Република - 22.10.2013

Грчката полиција го истражува идентитетот на девојчето познато како Марија, обидувајќи се да ја поврзе со десетината пријавени случаи на исчезнати деца.

Интерпол не го бара "русокосиот ангел"

Точка - 22.10.2013

"Русокосиот ангел" што беше пронајден во грчката ромска населба го нема на листата на изчезнати на Интерпол. Малечката Марија која беше пронајдена во ромски камп во централна Грција, не е на листата ...

За 1000 евра бил купен „Русокосиот ангел“?

Фактор - 22.10.2013

Русокосиот ангел, девојчето кое пред неколку дена беше најдено во ромски камп во градот Фарсале, во централна Грција според соседи на двојката која го чувала, било купено за 1.000 евра.

Дали „русокосиот ангел“ е Американката Лиса

Република - 22.10.2013

Дали малата Марија која беше пронајдена во Грција во ромско семејство кое ја принудувало да проси и да игри за пари е Американката Лиса? Американскиот пар Џереми Ирвин (31) и Дебора Бредли (30), се ...

Уште едно русокосо девојче одземено од ромско семејство

Република - 22.10.2013

По малата Марија, која беше одземена од ромско семејство во Грција, под сомнение дека се работи за киднапирано девојче и ирските власти одземаа седумгодишно девојче.

Марија ја терале да танцува за пари

Н.Македонија - 22.10.2013

Ромската двојка кај која е најдено русокосото девојче тврди дека законски го посвоила од биолошката мајка и дека се грижела за него. „Дејли мејл“, пак, објави снимки за кои вели оти потврдуваат дека ...

„Русокосиот ангел„ бил купен за 1.000 евра?

Н.Македонија - 22.10.2013

Грчката полиција се обидува да го утврди идентитетот на малата Марија, пронајдена кај ромскиот пар. Нивните соседи изјавиле дека двојката го купила девојчето Грчката полиција го истражува идентитетот ...

Ирска се соочува со случај сличен како во Грција

Н.Македонија - 22.10.2013

Ирската полиција пронајде во ромскиот камп во Даблин русокосо девојче, во речиси идентични околности како во случајот со малата Марија, пронајдена минатата недела кај ромски пар во местото Фарсала во ...

Американска двојка: Русокосиот ангел е наш, се вика Лиса!

Н.Македонија - 22.10.2013

Американскиот пар Џереми Ирвин (31) и Дебора Бредли (30), родители на Лиса, која во октомври 2011 година исчезнала од нивниот дом во Канзас Сити, контактирале со грчките власти затоа што постои многу ...

Над осум илјади повици за русокосото девојче Марија

Телма - 21.10.2013

Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

„Синиот ангел“ трениран да проси и да танцува за пари

Канал5 - 21.10.2013

Грчката полиција трет ден трага по идентитетот на вистинските родители на 4-годишната Марија, која беше пронајдена во ромско семејство во камп во Грција.

„Родителите“ на русокосата Марија се појавија пред судот

Телма - 21.10.2013

Двајцата Роми кои тврдат дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во централна Грција, денеска се појавија пред судот во Лариса.

Можно е „Белото циганче“ да е Американче

Дневник - 21.10.2013

Играјќи со двајца возрасни маж и жена во ромски логор во централна Грција, малечкото четиригодишно синооко девојче со изразит бел тен деновиве го крена светот на нозе.

Над 8.000 јавувања за девојчето пронајдено во ромска населба во Грција

Курир - 21.10.2013

Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

Над 8.000 телефонски јавувања поврзани со девојчето пронајдено во ромска населба во Грција

Алфа - 21.10.2013

Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

Адвокат тврди дека ромскиот пар го посвоил девојчето од биолошката мајка

Кајгана - 21.10.2013

Ромскиот пар кој е обвинет за грабнување на русокосото девојче пронајдено во нивниот дом во централна Грција го посвоил девојчето од нејзината биолошка мајка, тврди адвокатот на ромското семејство.

Над 8.000 телефонски јавувања поврзани со девојчето пронајдено во ромска населба во Грција

А1 On - 21.10.2013

Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

Родителите на русокосото атињанче обвинети за киднапирање и поседување лажен извод

+инфо - 21.10.2013

Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод, додека потрагата ...

Ромите, кои тврдат дека се родители на Марија, обвинети за киднапирање и поседување лажен извод

Курир - 21.10.2013

Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод, додека потрагата ...

Ромите, кои тврдат дека се родители на русокосото девојче, обвинети за киднапирање и поседување лажен извод

А1 On - 21.10.2013

Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод, додека потрагата ...

Обвинение за родителите на „русиот ангел“

Алфа - 21.10.2013

Грчката полиција денеска ќе ги објави фотографиите на луѓето кои се сметаат за вистинските родители на мистериозното девојче кое беше пронајдено кај еден ромски пар во централна Грција.

ФОТО: 8000 повици за мистериозното русокосо девојче во Грција

Press24 - 21.10.2013

Во грчката хуманитарна организација по апелот за откривањето на идентитетот на мистериозното русокосо девојче кое се појави во ромска населба во Грција, пристигнале повеќе од 8000 повици.

Кои се родителите на „синиот ангел“?

А1 On - 21.10.2013

Грчките власти се уште се обидуваат да ја пронајдат биолошката мајка на мистериозното девојче, кое што го пронајдоа во едно ромско семејство. За потсетување четиригодишното девојче беше пронајдено ...

Русокосото девојче во Грција било продадено за 500 евра од нејзината мајка од Бугарија !?

Нетпрес - 21.10.2013

Марија – девојчето кое беше најдено во ромски камп во Грција и е наречено „русокос ангел“ било купено за 500 евра од нејзината мајка од Бугарија, ова е една од верзиите како девојчето завршило меѓу ...

ВИДЕО: Ромите ја учеле малата Марија да танцува за пари

Нетпрес - 21.10.2013

Девојчето што беше најдено во ромски камп во Грција наречено „русокосиот ангел“, било купено за 500 евра од бугарска мајка, пренесуваат локалните медиуми.

ВИДЕО: “Белото циганче” танцувало за пари

Сител - 21.10.2013

Се откриваат нови детали за животот на малечката Марија, синооко и плавокосо девојче откриено неодамна во еден ромски камп во Грција. Ова видео е снимено пред три недели и на него се гледа како ...

ВИДЕО: Мистериозното русокосо девојче танцувало за пари

Press24 - 21.10.2013

Нови детали околу мистериозното русокосо девојче од ромската населба во Грција. Ова видео е снимено пред три недели и на него се гледа како малечката Марија танцува заедно со една жена поради што ...

ВИДЕО: Русокосата мала Марија принудувана да игра за пари

Курир - 21.10.2013

Малата Марија, русокосото девојче кое во средата беше пронајдено во ромски камп во Грција, била купена за 500 евра од бугарска мајка, и принудувана да танцува за пари.

Адвокат тврди дека ромскиот пар го посвоил девојчето од биолошката мајка

Макфакс - 21.10.2013

Ромскиот пар кој е обвинет за грабнување на русокосото девојче пронајденот во нивниот дом во централна Грција го посвоил девојчето од нејзината биолошка мајка, тврди адвокатот на ромското семејство.

Кое е белото циганче?

Оn.net - 21.10.2013

Грчка полиција прави рација на ромски камп во потрага по дрога и оружје. Наместо тоа, наоѓа мало русокосо девојче со сини очиња. И тука почнува сè. Во последниве денови, актуелен е случајот со ...

„Русиот ангел“ го терале да проси и да танцува за пари (ВИДЕО)

МКД - 21.10.2013

Русокосото девојче по име Марија која била пронајдена во ромски камп во Грција, ромската двојка со која живеела ја терале да проси и да танцува за пари, за што сведочи и видеото објавено на Интернет.

ВИДЕО: Малата Марија снимена како игра за пари

Нова ТВ - 21.10.2013

Објавен е видео-запис со плавокосото девојче кое неодамна беше пронајдено во ромската населба во Грција, пишува Daily Mail. Видеото наводно е снимено пред три недели, а на него се гледа како ...

Над 8.000 телефонски јавувања поврзани со девојчето пронајдено во ромска населба во Грција

Сител - 21.10.2013

овеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

Ромската двојка обвинета за киднапирање на Марија и поседување лажен извод

Нетпрес - 21.10.2013

Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод, додека потрагата ...

Ромската двојка: Марија е посвоена по законски пат

Нетпрес - 21.10.2013

Грчката ромска двојка, обвинета за киднапирање на русокосиот ангел Марија, ќе ја брани својата теза дека детето е посвоен од биолошката мајка со нејзино овластување, објави нивниот адвокат.

Над 8.000 јавувања поврзани со девојчето најдено во ромска населба во Грција

+инфо - 21.10.2013

Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ...

Ромите, кои тврдат дека се родители на русокосото девојче, обвинети за киднапирање и поседување лажен извод

Бриф - 21.10.2013

Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод, додека потрагата ...

„Белото циганче“ злоупотребувано во ромскиот камп – излезе ВИДЕО од марија како танцува за пари

МК News - 21.10.2013

Идентитетот на русокосата Марија, која е пронајдена во ромска населба во Грција и понатаму е непознат, но се појави снимка на која се гледа како рускосото девојче танцува со внуката на лидерот на ...

Откриена мистеријата за девојчето наречено „Синиот ангел“

Sky - 21.10.2013

Откриена е мистеријата за русокосото девојче кое беше пронајдено во ромската населба во Лариса, во Атина. Имено како што изјавила адвокатката на семејството во чиј дом беше пронајдено девојчето, тоа ...

Ромската двојка: Марија е посвоена по законски пат

Точка - 21.10.2013

Грчката ромска двојка, обвинета за киднапирање на русокосиот ангел Марија, ќе ја брани својата теза дека детето е посвоен од биолошката мајка со нејзино овластување, објави нивниот адвокат.

Русокосото девојче во Грција било продадено за 500 евра од нејзината мајка од Бугарија!?

Точка - 21.10.2013

Марија – девојчето кое беше најдено во ромски камп во Грција и е наречено "русокос ангел" било купено за 500 евра од нејзината мајка од Бугарија, ова е една од верзиите како девојчето завршило меѓу ...

"Родителите" на Синиот ангел: Ова е парот кој ја киднапирал малечката Марија

Точка - 21.10.2013

Иако негираат дека го киднапирале девојчето и изјавиле дека тие ја посвоиле малечката Марија од нејзината мајка, ромскиот пар се наоѓа во притвор, каде што ќе остане се до почетокот на судењето.

Русокосата мала Марија принудувана да игра за пари (ВИДЕО)

Вечер Прес - 21.10.2013

Малата Марија, русокосото девојче кое во средата беше пронајдено во ромски камп во Грција, била купена за 500 евра од бугарска мајка, и принудувана да танцува за пари.

8.000 луѓе тврдат дека Марија е нивна ќерка, дали меѓу нив се и вистинските родители?

Вечер Прес - 21.10.2013

Полицијата веќе работи на откривање на канал за внесување на бремени жени од Бугарија кои се породуваат во Грција, а потоа ги продаваат децата. Во кампот, освен Марија најдени се уште 10 деца чие ...

Ромите ја учеле малата Марија да танцува за пари

Точка - 21.10.2013

Девојчето што беше најдено во ромски камп во Грција наречено "русокосиот ангел", било купено за 500 евра од бугарска мајка, пренесуваат локалните медиуми.

Видео: Малата Марија снимена како танцува во ромскиот камп

Денешен - 21.10.2013

Идентитетот на русокосата Марија, која е пронајдена во ромска населба во Грција и понатаму е непознат, но се појави снимка на која се гледа како девојчето танцува.

Грција ќе објави фотографии од родителите на „рускиот ангел“

Локално - 21.10.2013

Грчката полиција денеска ќе ги објави фотографиите на луѓето кои се сметаат за вистинските родители на мистериозното девојче кое беше пронајдено кај еден ромски пар во централна Грција.

ФОТО: Ова е двојката која го терала русокосиот ангел да проси

Н.Македонија - 21.10.2013

Двајцата негираат дека го киднапирале девојчето и тврдат дека ја посвоиле од мајката Ова се првите фотографии од ромската двојка, кои се појавија пред судот под обвинение за киднапирање на девојчето ...

„Родителите„ на русокосото девојче, обвинети за киднапирање

Н.Македонија - 21.10.2013

Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод, додека потрагата ...