TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанскиот премиер наскоро во официјална посета на Србија

А1 On - 10.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама наскоро ќе отпатува во официјална посета на Србија, каде ќе потпише билатерален договор за соработка во областа на економијата, соопшти шефот на албанската дипломатија ...

Рама на Фејсбук обелодени идна средба со косовската Владата

Локално - 10.11.2013

Владата на Албанија на 16 ноември во Призрен ќе одржи заеднички состанок со косовската Влада, објави денеска албанскиот премиер Еди Рама на својот Фејсбук профил.

Албанскиот премиер наскоро во официјална посета на Србија

Сител - 10.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама наскоро ќе отпатува во официјална посета на Србија, каде ќе потпише билатерален договор за соработка во областа на економијата, соопшти шефот на албанската дипломатија ...

ПО 20 ГОДИНИ: Албански премиер ќе ја посети Србија

Телеграф - 10.11.2013

Премиерите Еди Рама и Ивица Дачиќ ќе потпишаат неколку економски спогодби Албанскиот премиер Еди Рама наскоро ќе отпатува во официјална посета на Србија, каде ќе потпише билатерален договор за ...

Албанската и косовската Влада на заеднички состанок на 16 ноември

Нетпрес - 10.11.2013

Владата на Албанија на 16 ноември во Призрен ќе одржи заеднички состанок со косовската Влада, објави денеска албанскиот премиер Еди Рама на својот Фејсбук профил.

Рама наскоро во посета на Србија

Курир - 10.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама наскоро ќе отпатува во официјална посета на Србија, каде ќе потпише билатерален договор за соработка во областа на економијата, соопшти шефот на албанската дипломатија ...

Албанскиот премиер наскоро во официјална посета на Србија

Нетпрес - 10.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама наскоро ќе отпатува во официјална посета на Србија, каде ќе потпише билатерален договор за соработка во областа на економијата, соопшти шефот на албанската дипломатија ...

Албанскиот премиер наскоро во официјална посета на Србија

Денешен - 10.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама наскоро ќе отпатува во официјална посета на Србија, каде ќе потпише билатерален договор за соработка во областа на економијата, соопшти шефот на албанската дипломатија ...

Џон Кери го убедувал Еди Рама

Deutsche Welle - 09.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама и државниот секретар на САД Џон Кери телефонски разговорале за предлозите за уништување на сириското хемиско оружје во ...

„Албанците треба да го добијат тоа што го сакаат“

Н.Македонија - 09.11.2013

Според експертите по уставно право, изјавата на премиерот на Албанија не е доволно конкретна за да се процени дали е спорна или не, но државотворноста на Албанците во Македонија може да се сфати само ...

Албанската и косовската Влада на заеднички состанок на 16. ноември

А1 On - 09.11.2013

Владата на Албанија на 16 ноември во Призрен ќе одржи заеднички состанок со косовската Влада, објави денеска албанскиот премиер Еди Рама на својот Фејсбук профил.

Албанската и косовската Влада на заеднички состанок на 16 ноември

Сител - 09.11.2013

Владата на Албанија на 16 ноември во Призрен ќе одржи заеднички состанок со косовската Влада, објави денеска албанскиот премиер Еди Рама на својот Фејсбук профил.

Албанската и косовската Влада на заеднички состанок

Телеграф - 09.11.2013

Средбата ја најавил Рама на својот Фејсбук профил, а ќе се случи во Призрен на 16 ноември Владата на Албанија на 16 ноември во Призрен ќе одржи заеднички состанок со косовската Влада, објави денеска ...

Не дојдов да пренесувам туѓи пораки

Дневник - 07.11.2013

Поддржувачи сме на интегрирањето на Македонија во Европската Унија и во НАТО и на идејата за заедничката иднина на овој регион во кој толку многу доцниме и каде што толку многу сме страдале од ...

Груевски - Рама: Иднината во регионот, но и во земјата да се гради заеднички

Таратур - 07.11.2013

Евроинтеграциите, меѓуетничките односи и инфраструктурните проекти во фокусот на разговорите меѓу премиерот Никола Груевски и неговиот албански колега, Еди Рама.

Рама - Го поддржуваме интегрирањето на Македонија во ЕУ и НАТО

Inpress - 07.11.2013

Скопје, 7. ноември 2013 (ИНПРЕС) Поддржувачи сме на интегрирањето на Македонија во Европската Унија и во НАТО и на идејата за заедничката иднина на овој регион во кој толку многу доцниме и каде што ...

(Фотографии) Еди Рама во посета на Македонија

Falanga - 07.11.2013

Секој албански премиер ги посетува Скопје и Тетово во своите посети на Македонија. Албанскиот премиер, Еди Рама официјално ја посети Република Македонија.

Груевски и Рама: Заедничко градење на иднината на регионот

Deutsche Welle - 06.11.2013

Евроинтеграциите, меѓуетничките односи и инфраструктурните проекти во фокусот на разговорите меѓу премиерот Никола Груевски и неговиот албански колега, Еди ...

Рама: Интеграцијата во ЕУ и НАТО треба да биде врвен приоритет на Македонија

24 Вести - 06.11.2013

Еди Рама, кој својот мандат како премиер го започна со карта на „Природна Албанија“, денеска од Скопје недвосмилено порача дека Тирана не поддржува никаква промена на границите во регионот.

Албанскиот премиер во официјална посета на Македонија

Р.С.Европа - 06.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама престојува во официјална посета на Македонија. Предвидено е Рама да се сретне со неговиот домаќин премиерот Никола Груевски.

Рама - иднината ни е заедничка

Р.С.Европа - 06.11.2013

Мора сите да бидат свесни дека иднината ни е заедничка и немаме друг избор, туку таа иднина заедно да ја изградиме, изјави албанскиот премиер Еди Рама по средбата со македонскиот премиер Груевски.

ДПА реагира: Еди Рама беше пречекан без албанско знаме

Нова ТВ - 06.11.2013

Опозициската ДПА денеска реагираше и ја обвини Владата, а особено ДУИ дека ја потценува посетата на албанскиот во премиер, односно дека знаме на Албанија не е поставено пред државните институции и ...

Рама: Дојдов како пријател, а не да пренесувам пораки од друг

Вест - 06.11.2013

"Албанија дава поддршка на секое решение за името, во очекување сме и уверени сме дека ќе се реши со добра волја, за иднината за која сите се согласуваме, а тоа се Европската унија и НАТО.

Груевски- Рама: Заеднички до интеграција во ЕУ

МКД - 06.11.2013

Со заеднички напори ќе се работи на интегрирање на земјите во Европската Унија, како и на земјава во НАТО, беше истакнато на денешната средба помеѓу македонскиот премиер Никола Груевски и неговиот ...

Албанија ќе ја тргне референцата бјрм кога ќе се реши спорот за името

Телма - 06.11.2013

Албанија чека решение на спорот со името за да ја промени својата одлука во односите со Макеоднија да ја користи референцата ФИРОМ. Ова го изјави новиот премиер на Албанија Еди Рама кој е во...

Еди Рама во посета на Скопје

Капитал - 06.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Рама на средбата со Груевски не пренесувал пораки од Атина

Н.Македонија - 06.11.2013

Интегрирањето на Македонија во НАТО и во ЕУ не е само добро за регионот и за Албанија туку и за севкупната стабилност, истакна албанскиот премиер Еди Рама по средбата со македонскиот премиер Никола ...

Рама го бара Охридскиот договор

Алфа - 06.11.2013

Територијалниот интегрите на Македонија е од посебно значење за напредокот на регионот, а имплементацијата на Охридскиот договор за напредокот на земјава.

Град Скопје: Градот се украсува со знамиња само при посета на претседатели

А1 On - 06.11.2013

Градот Скопје ги демантира информациите изнесени во тврдењата на пратеникот Беким Фазлиу, поврзани со посетата на премиерот на Република Албанија Еди Рама на нашата земја.

Средба Вељаноски-Рама

А1 On - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го прими албанскиот премиер Еди Рама и притоа му ја честиташе изборната победа на својот соговорник посакувајќи му успешна работа во периодот што ...

Рама во Скопје, побара целосно спроведување на Охридскиот договор

Алсат-М - 06.11.2013

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во прва официјална посета на Скопје, на покана на неговиот македонски колега Никола Груевски побара целосно спроведување на Охридскиот договор.

Пречекот на Рама, ДПА: Недостасуваат албанските знамиња

Алсат-М - 06.11.2013

Опозициската ДПА и денеска реагираше и ја обвини владата, а посебно ДУИ дека ја потценува посетата на албанскиот во премиер, односно дека државни знамиња на Македонија и на Албанија не се поставени ...

Рама: Во Македонија дојдов како пријател, а не како курир

+инфо - 06.11.2013

Дојдов тука како сосед и пријател, а не за да пренесувам пораки од некој друг, рече денеска албанскиот премиер Еди Рама, кој е во неколкудневна посета на земјава, по средбата со премиерот Никола ...

Град Скопје: Украсување со знамиња само при посети на претседатели

+инфо - 06.11.2013

Според закон, градот Скопје се украсува со знамиња на друга држава само при посета на шефови на држави, реагира Град Скопје на вчера изнесеното тврдење од ДПА дека градот не бил соодветно украсен со ...

Албанскиот премиер во Македонија – нема кроење граници, приоритети се ЕУ и инфраструктурата

Фактор - 06.11.2013

Синоќа со претставниците на албанските партии, денеска на средби со државниот врв – премиерот на Албанија, Еди Рама во посета на Македонија. Рама посочи дека евроинтеграциите се важни за регионот и ...

Дочек на Рама – „Премиере извини за јајцата“- и камо албански знамиња по Скопје?

Локално - 06.11.2013

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Македнија во сенка на повеќе настани врзани токму на релација Тирана -Скопје. Опозициониот весник Слободен печат на својата насловна страница денеска излез ...

Рама: Интеграцијата во ЕУ и НАТО треба да биде врвен приоритет на Македонија

Локално - 06.11.2013

Еди Рама, кој својот мандат како премиер го започна со карта на „Природна Албанија“, денеска од Скопје недвосмилено порача дека Тирана не поддржува никаква промена на границите во регионот.

Средба Вељаноски-Рама

Сител - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го прими албанскиот премиер Еди Рама и притоа му ја честиташе изборната победа на својот соговорник посакувајќи му успешна работа во периодот што ...

Средба Вељаноски-Рама

Канал5 - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го прими албанскиот премиер Еди Рама и притоа му ја честиташе изборната победа на својот соговорник посакувајќи му успешна работа во периодот што ...

Политиката е добра, да се подобри економската соработка: Средба Груевски – Рама

Сител - 06.11.2013

Македонија и Албанија ќе ги унапредуваат добрите билтерални односи. Приоритет на бвете влади е економската соработка, а со заеднички напори ќе се работи на европското интегрирање на земјите.

ДПА повторно го праша Ахмети каде се албанските знамиња за Рама ?

Локално - 06.11.2013

Oпозициската ДПА и денеска реагираше и ја обвини владата, а посебно ДУИ дека ја потценува посетата на албанскиот во премиер, односно дека државни знамиња на Македонија и на Албанија не се поставени ...

Средба Вељаноски-Рама

Вечер Прес - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го прими албанскиот премиер Еди Рама и притоа му ја честиташе изборната победа на својот соговорник посакувајќи му успешна работа во периодот што ...

Македонија и Албанија кон ЕУ

МРТ - 06.11.2013

Заеднички напори за интегрирање на двете земји во европската унија и интензивна соработка за подобрување на патната и железничката инфраструктура. Ова се главните сегменти за кои разговарале ...

Груевски на средба со својот албански колега

Точка - 06.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска ќе оствари средба со неговиот албански колега Еди Рама. За во 11 часот е предвидена ц еремонија на пречек со највисоки државни и воени почести, додека 15 минути ...

Груевски - Рама: Со заеднички напори до интегрирање на земјите во ЕУ

Точка - 06.11.2013

Со заеднички напори ќе се работи на интегрирање на земјите во Европската унија, како и на земјава во НАТО, беше истакнато на денешната средба помеѓу премиерот Никола Груевски и неговиот албански ...

Рама: Албанија ќе направи се' за да го подобри животот на секој кој живее во земјата

Точка - 06.11.2013

По денешната средба со македонскиот премиер Никола Груевски, првиот човек на албанската влада, Еди Рама истакна дека тие се грижат за Македонците во Албанија.

Вељаноски се сретна со Рама

Телеграф - 06.11.2013

Претседателот на албанската влада потенцира дека за Албанија е многу значајно да има одлични односи со Македонија Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска го прими албанскиот премиер ...

Премиерот на Албанија Еди Рама во посета на Македонија

Република - 06.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Рама во рамките на посетата ќе се сретне и со шефот на државата ...

Груевски на средба со својот албански колега

Нетпрес - 06.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска ќе оствари средба со неговиот албански колега Еди Рама. За во 11 часот е предвидена ц еремонија на пречек со највисоки државни и воени почести, додека 15 минути ...

Груевски на средба со својот албански колега

Орбис - 06.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска ќе оствари средба со неговиот албански колега Еди Рама. За во 11 часот е предвидена ц еремонија на пречек со највисоки државни и воени почести, додека 15 минути ...

Рама на средба со Груевски

еВести - 06.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Груевски - Рама: Со заеднички напори до интегрирање на земјите во ЕУ

Нетпрес - 06.11.2013

Со заеднички напори ќе се работи на интегрирање на земјите во Европската унија, како и на земјава во НАТО, беше истакнато на денешната средба помеѓу премиерот Никола Груевски и неговиот албански ...

Рама: Албанија ќе направи се' за да го подобри животот на секој кој живее во земјата

Нетпрес - 06.11.2013

По денешната средба со македонскиот премиер Никола Груевски, првиот човек на албанската влада, Еди Рама истакна дека тие се грижат за Македонците во Албанија.

Груевски - Рама: Заеднички да се гради иднината во регионот, но и во земјата

Portal - 06.11.2013

Евроинтеграциите, меѓуетничките односи и инфраструктурните проекти во фокусот на разговорите меѓу премиерот Никола Груевски и неговиот албански колега, Еди Рама.

ФОТО: Собранискиот спикер се сретна со албанскиот премиер Рама

Press24 - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељановски, се сретна со албанскиопт премиер Еди Рама кој е во официјална посета на Македонија. Собранискиот спикер се осврнал на соработката меѓу двата парламенти ...

Средба Вељаноски-Рама

Курир - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го прими албанскиот премиер Еди Рама и притоа му ја честиташе изборната победа на својот соговорник посакувајќи му успешна работа во периодот што ...

Вељаноски – Рама: Соработката дава голем придонес во билатерaлните односи

Нетпрес - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски му ја честиташе изборната победа на својот соговорник посакувајќи му успешна работа во периодот што следи и истакна дека развивањето на добрососедски ...

Груевски - Рама: Заеднички да се гради иднината во регионот, но и во земјата

Макфакс - 06.11.2013

Евроинтеграциите, меѓуетничките односи и инфраструктурните проекти во фокусот на разговорите меѓу премиерот Никола Груевски и неговиот албански колега, Еди Рама.

Груевски денеска ќе го прими албанскиот колега Еди Рама

Maxim - 06.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама кој престојува во официјална посета на Македонија, денеска ќе оствари средба со својот македонски колега, премиерот Никола Груевски.

Средба Груевски- Рама: Со заеднички напори до интегрирање на земјите во ЕУ

Falanga - 06.11.2013

На средбата премиерите разговарале за подобрување на економската соработка. Со заеднички напори ќе се работи на интегрирање на земјите во Европската унија, како и на земјава во НАТО, беше истакнато ...

(ФОТО) Вељановски до Рама: Признавањето на уставното име ќе ги зближи уште повеќе двете земји

Maxim - 06.11.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељановски, се сретна со албанскиот премиер Еди Рама кој е во официјална посета на Македонија. Собранискиот спикер се осврнал на соработката меѓу двата парламенти ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

24 Вести - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со македонскиот колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Македонија

Р.С.Европа - 05.11.2013

Во фицијална посета на Македонија денеска ќе престојува албанскиот премиер Еди Рама на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Планирани се и средби со претседателот Иванов, со претседателот ...

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Македонија

Нова ТВ - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Денеска во Скопје средба Груевски – Рама

МКД - 05.11.2013

Еди Рама, премиерот на Албанија денеска на покана на македонскиот премиер Никола Груевски ќе допатува во прва официјална посета на Македонија откако е избран за премиер.

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

Утрински - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Денеска разговори Груевски-Рама

Дневник - 05.11.2013

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Скопје ќе разговара со својот албански колега Еди Рама, кој е во прва официјална посета на земјава откако е избран за премиер.

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

Алсат-М - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Посета на Рама, ДПА побара албански знамиња низ Скопје

Алсат-М - 05.11.2013

Хоџа: Рама ќе го пречекаме согласно дипломатскиот протокол Од ДПА денеска соопштија дека се револтирани затоа што владата не го украсила градот со државни и национални знамиња по повод посетата на ...

Рама денеска во Македонија

+инфо - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рам, на покана на неговиот македонски колега Никола Груевски, денеска ќе престојува во официјална посета на земјата. Рама ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, со ...

ДПА се лути оти не се ставиле албански знамиња низ Скопје

+инфо - 05.11.2013

Од ДПА денеска соопштија дека се револтирани затоа што Владата не го украсила градот со државни и национални знамиња по повод посетата на албанскиот премиер Еди Рама, јави Алсат-М .

Што ќе му шепне Рама на македонскиот владин врв

Локално - 05.11.2013

Во oфицијална посета на Македонија денеска ќе престојува албанскиот премиер Еди Рама на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Планирани се и средби со претседателот Иванов, со претседателот ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

Сител - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

МРТ - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

Локално - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Рама на средба со Груевски

Вечер Прес - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

Либертас - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Прва официјална посета на албанскиот премиер Еди Рама на Македонија

Телеграф - 05.11.2013

Ќе се разговара за повеќе теми од заеднички интерес, дополнително унапредување на билатералната соработка, за соработката на полето на економијата и трговската размена Албанскиот премиер Еди Рама ...

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Македонија

Точка - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Премиерот Рама во посета на Македонија

Тера - 05.11.2013

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во вторник, на покана на македонскиот премиер Никола Груевски ќе ја посети Македонија, јавија медиумите во Тирана кои се повикуваат на кабинетот на албанскиот премиер.

Албанскиот премиер Рама во официјална посета на Македонија

Press24 - 05.11.2013

На покана на претседателот на македонската Влада Никола Груевски, албанскиот премиер Еди Рама денеска престојува во официјална посета на Македонија. Предвидено е освен со македонскиот премиер, Рама ...

Премиерот Рама во посета на Македонија

Portal - 05.11.2013

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во вторник, на покана на македонскиот премиер Никола Груевски ќе ја посети Македонија, јавија медиумите во Тирана кои се повикуваат на кабинетот на албанскиот премиер.

Премиерот Рама во посета на Македонија

Хајд Парк - 05.11.2013

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во вторник, на покана на македонскиот премиер Никола Груевски ќе ја посети Македонија, јавија медиумите во Тирана кои се повикуваат на кабинетот на албанскиот премиер.

Еди Рама во официјална посета на Македонија

Sky - 05.11.2013

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Рама, покрај средбата со македонскиот колега, ќе се сретне ...

Утре во посета на Тетово ќе дојде премиерот на Република Албанија, Еди Рама

Kiss - 05.11.2013

Престојот на албанскиот премиер Рама планиран е во 15 часот, при што ќе ги посети седиштата на Демократската унија за интеграции и Демократската партија на Албанците.

Груевски на средба со албанскиот премиер Рама

Press24 - 05.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама кој престојува во официјална посета на Македонија, денеска ќе оствари средба со својот македонски колега, премиерот Никола Груевски.

Премиерот Рама во посета на Македонија

Макфакс - 05.11.2013

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во вторник, на покана на македонскиот премиер Никола Груевски ќе ја посети Македонија, јавија медиумите во Тирана кои се повикуваат на кабинетот на албанскиот премиер.

Албанскиот премиер во посета на Македонија на покана на премиерот Груевски

Falanga - 05.11.2013

Ова е прва посета на Рама откако во септември ја презеде премиерската функција. Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер ...

На покана на Груевски претседателот на Албанија доаѓа во Македонија

Maxim - 05.11.2013

На покана на претседателот на македонската Влада Никола Груевски, албанскиот премиер Еди Рама денеска престојува во официјална посета на Македонија. Предвидено е освен со македонскиот премиер, Рама ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

А1 On - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Рама утре во посета на Македонија

Алфа - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама утре ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Рама утре во посета на Македонија

+инфо - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама утре ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер Рама утре во посета на Македонија

Канал5 - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама утре ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Средба Груевски- Рама во Скопје

Канал5 - 04.11.2013

Албанскиот премиер во посета на Македонија. Еди Рама во Скопје денеска ќе оствари средба со премиерот Никола Груевски. За време на посетата премиерот на Албанија и македонскиот премиер Груевски во ...

Албанскиот премиер Рама утре во посета на Македонија

Кирилица - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама утре ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Еди Рама утре во Македонија

Либертас - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама утре ќе престојува во официјална посета на Македонија. Поканата е од шефот на македонската влада Никола Груевски. Рама ќе се сретне со претседателот Ѓорѓе Иванов, со ...

Албанскиот премиер Рама во посета на Македонија

Бриф - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Еди Рама во прва посета на Македонија

Република - 04.11.2013

Рама освен со Груевски, според наjaвите, Рама ќе се сретне и со претседателот на државата, Ѓорге Иванов, и со претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски.

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Македонија

Нетпрес - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер во посета на Македонија

Курир - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...

Албанскиот премиер во посета на Македонија

Денешен - 04.11.2013

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија на покана на македонскиот премиер Никола Груевски. Покрај со својот македонски колега, Рама ќе се сретне со ...