TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковид-19: Над 13 000 активни случаи, најмногу во Скопје и Тетово

360 степени - 19.09.2021

Во Скопје има речиси 6 000 активно болни од ковид-19, што е близу половина од вкупниот број на активни случаи во земјава. Голем број заболени има и во Тетово и Куманово Речиси половина од активните случаи на ковид-19 се во Скопје, покажуваат ...

Ковид-19: 23 починати и 365 нови случаи

360 степени - 19.09.2021

Вкупната бројка на заболени од почетокот на епидемијата изнесува 186 914 лица, од кои 167 402 се водат како оздравени, а 6 460 се починати, додека бројот на активни случаи изнесува 13 052 лица Во последното деноноќие направени се 4 015 тестирања за ...

365 нови случаи на Ковид-19 и 23 починати лица

Сител - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19 – починаа 23 лица

Слободен Печат - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

Нови 365 заразени, направени 4.015 тестирања

Фокус - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Ковид: 23 починати, 365 нови случаи

Телма - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Регистрирани се 365 нови случаи на Ковид- 19, починале 23 заболени

Канал5 - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19.

Нови 365 случаи на коронавирус, оздравени 551 пациент, починаа 23 лица

ТВ21 - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

НОВ КОВИД БИЛАНС: За еден ден починаа 23 лица

Фактор - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

Регистрирани 365 нови случаи на КОВИД-19, оздравени 551 и 23 починати

Вечер Прес - 19.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19, 551 оздравен пациент и 23 починати лица, информира вечерва Министерството за здравство. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.015 ...

23 починати и 365 нови случаи на корона

24Инфо - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

Нови 365 случаи на коронавирус, починаа 23 лица од кои најмладиот имаше 45 години

Centar - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

И денеска голем број на починати од коронавирус во Македонија, регистрирани се нови 365 случаи

Курир - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Нови 23 починати лица, а 365 нови случаи на ковид-19

Нетпрес - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

Во изминатото деноноќие починаа 23 лица, регистрирани се 365 новозаразени

Lider - 19.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19, 551 оздравен пациент и 23 починати лица, информираше вечерва Министерството за здравство. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.015 ...

Од КОВИД-19 починаа 23 лица, регистрирани 365 нови случаи и 551 оздравени

Независен - 19.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19, 551 оздравен пациент и 23 починати лица, информира вечерва Министерството за здравство. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.015 ...

Висок бројот на починати и заразени со Ковид 19 денеска во Македонија

Press24 - 19.09.2021

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа направени се 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на Ковид-19, од Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес по ...

23 починати и 365 нови случаи на Ковид-19

MTM - 19.09.2021

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа направени се 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на Ковид-19, од Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес по ...

23 починати и 365 нови случаи на ковид-19

Н.Македонија - 19.09.2021

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа направени се 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на Ковид-19, од Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес по ...

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19, пријавени се 23 починати лица

Скопје инфо - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

23 нови починати од Ковид 19, 365 позитивни од 4 015 тестови

Денешен - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19.

23 починати и над 300 нови случаи на Ковид-19

Точка - 19.09.2021

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа направени се 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на Ковид-19, од Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес по ...

Нови 365 случаи на Ковид-19, починаа 23 лица

Денар - 19.09.2021

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа направени се 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на Ковид-19, од Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес по ...

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19, пријавени се 23 починати лица

Опсервер - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Во Битола нови 11 случаи и 13 оздравени пациенти

Тера - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

Двајца починати и 15 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

КОВИД-19, дневна состојба: 365 нови случаи, 551 оздравени и 23 починати

CivilMedia - 19.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19, 551 оздравен пациент и 23 починати лица, информира вечерва Министерството за здравство. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.015 ...

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19

Frontline - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

23 починати и 365 нови случаи на корона

Скопје1 - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

23 лица починаа, регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19

4NEWS - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Нови 23 починати лица, регистрирани 365 случаи на ковид-19

Република - 19.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово и Велес – по 13, Битола и Кавадарци – по 11, Свети Николе– 7, ...

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19-пријавени се 23 починати лица

Zoom - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

18 и 23 годишни пациенти меѓу новите 41 починати лица од Ковид - 19 во последните 24 часа

MakPress - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

41 починато лице и 539 нови случаи на Ковид-19

Сител - 18.09.2021

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, Тетово – 12, Охрид – 11, Гостивар – 8, ...

Црн ковид рекорд: 41 починато лице,најмладиот на 18 години, регистрирани се 539 нови случаи

Канал5 - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаина КОВИД-19. Во Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

Ковид: 41 починат, најмладиот 18-годишен скопјанец

Телма - 18.09.2021

Бројот на починати од Ковид – 19 во изминатото деноноќие изнесува 41-но лице, од кои 23 се од Скопје, четворица од Тетово, по тројца починати има од Куманово и Кичево, а по еден починат Прилеп, Гостивар, Битола, Охрид, Кавадарци, Струмица и Струга.

41 починат пациент од ковид-19, регистрирани се 539 нови случаи

Слободен Печат - 18.09.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19, во: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес ...

Нови 539 случаи на коронавирус, починаа 41 лице

ТВ21 - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

РЕКОРДЕН БРОЈ НА ПОЧИНАТИ 41 лице не се избори со коронавирусот, 539 нови случаи

+инфо - 18.09.2021

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 186.549 бројката на оздравени пациенти е 166.851, на починати е 6.437, а бројот на активни случаи изнесува 13.261.

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

Пулс24 - 18.09.2021

Регистрирани сe 245 оздравени пациенти од: Скопје – 176, Куманово – 19, Струмица и Ресен – по 8, Кавадрци – 6, Прилеп и Битола – по 5, Кичево – 4, Штип – 3, Велес, Тетово и Гостивар – по 2, Кочани, Радовиш, Пробиштип, Демир Хисар и Свети Николе – по ...

Нови 539 случаи на Ковид-19, починато 41 лице, оздравени 245 пациенти

Вечер Прес - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи Ковид-19. Починато е 41 лице, додека 245 пациенти оздравеле.

КОВИД 19: Дури 41 починато лице, најмладото на 18 години, 539 позитивни од 5 589 тестови!

Денешен - 18.09.2021

Дури 41 починато лице од Ковид 19 се пријавени во последните 24 часа: 23 починати лица од Скопје (84г, 82г, 81г, 79г, 78г, 77г, 75г, 73г, 71г, 68г, 68г, 66г, 64г, 62г, 62г, 62г, 60г, 56г, 52г, 47г, 31г, 23г и 18г), 4 починати лица од Тетово (82г, ...

Црна сабота: Починато 41 лице од Ковид 19, нови 539 случаи

Lider - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи Ковид-19. Починато е 41 лице, додека 245 пациенти оздравеле.

Црн ден: Починаа 41 лице, најмладите по 18 и 23 години – троцифрен број на новозаразени

Centar - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

ВИСОКА БРОЈКА: Денеска има 41 починато лице од КОВИД 19

MTM - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, ...

Над 40 починати лица, најмалдиот е 18 години и 539 нови случаи на Ковид-19

Нетпрес - 18.09.2021

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, Тетово – 12, Охрид – 11, Гостивар – 8, ...

Како последица од коронавирусот починато е 41 лице, а новозарзени се 539

24Инфо - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи Ковид-19. Починато е 41 лице, додека 245 пациенти оздравеле.

Црн ковид ден: Денеска рекорден број на починати

Press24 - 18.09.2021

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, Тетово – 12, Охрид – 11, Гостивар – 8, ...

Ковидот коси, починато 41 лице

Независен - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи Ковид-19. Починато е 41 лице, додека 245 пациенти оздравеле.

УШТЕ ДВЕ МЛАДИ ЛИЦА ЈА ЗАГУБИЈА БИТКАТА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА – покрај 18 годишниот скопјанец

Курир - 18.09.2021

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, Тетово – 12, Охрид – 11, Гостивар – 8, ...

Рекорден број на починати: 41 лице ја загубија битката со болеста- 539 нови случаи на Ковид-19

Точка - 18.09.2021

Досега во земјата се направени вкупно 1.248.079 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 186.549 бројката на оздравени пациенти е 166.851, на починати е 6.437, а ...

41 лице почина, регистрирани 539 нови случаи на Ковид-19

Денар - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, ...

Колеж: Починало 41 лице, позитивни 539

Република - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи Ковид-19. Починато е 41 лице, додека 245 пациенти оздравеле.

539 нови случаи, од нив 14 во Битола

Тера - 18.09.2021

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, Тетово – 12, Охрид – 11, Гостивар – 8, ...

Вчера во Битола 14 нови случаи и 9 оздравени

Тера - 18.09.2021

Во вчерашниот извештај, министерството за здравство информира дека од направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19. Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, Кавадарци – ...

41 починат од коронавирус, најмладиот има само 18 години

Скопје1 - 18.09.2021

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, Прилеп – 15, Битола и Штип –по 14, Кочани – 13, Тетово – 12, Охрид – 11, Гостивар – 8, ...

Тројца починати и 52 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

Две годишно бебе и 39 годишен Кумановчанец најмлади жртви меѓу 29 нови смртни случаи од Ковид, 561 нов случај

MakPress - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Ова е ковид-статистиката за последните 24 часа во Македонија

4NEWS - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

561 нов случај на коронавирус, 29 починати и 507 оздравени пациенти

Слободен Печат - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Од ковид-19 починаа уште 29 лица, меѓу нив и 2-годишно дете

МКД - 17.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на ковид-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, Кавадарци – 16, Битола – 14, Велес – 12, Кичево – 10, ...

Ковид: 29 починати лица, меѓу нив и двегодишно дете оперирано во повеќе наврати

Телма - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Нови 561 случај на коронавирус, починаа 29 лица

ТВ21 - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Регистрирани се 561 нов случај на Ковид- 19, починале 29 заболени, меѓу нив и 2 годишно дете

Канал5 - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19. Во Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, ...

561 нов случај на Ковид-19, починати се 29 лица

Сител - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Починаа 29 лица, меѓу нив и двегодишно дете, нови 561 случаи со Ковид-19

ММС - 17.09.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај со Ковид-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, ...

КОВИД - 19: За 24 часа има 29 починати и 561 нов случај

Фактор - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

561 нов случај на Ковид 19, пријавени 29 починати лица. Во денешната статистика и двегодишното дете кое почина на ...

Бриф - 17.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: • Скопје – 249• Куманово – 49• Струмица – 40• Охрид – 30• Штип – 25• Тетово – 23• Прилеп – 18• Кавадарци – 16• Битола – 14• Велес – 12• Кичево – 10• ...

Нови 561 случај на Ковид – 19, починаа 29 пациенти, а 507 оздравеа

Нова ТВ - 17.09.2021

Моментално во Македонија има 13.008 активни случаи на Ковид – 19. Од почетокот на пандемијата во земјава досега се регистрирани 186.010 заразени. Од нив, 166.606 имаат оздравено, додека 6.396 ја изгубија битката со вирусот.

Дневен биланс:Регистрирани 561 новозаразени случаи на Ковид-19, починати 29 лица

Вечер Прес - 17.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: • Скопје – 249 • Куманово – 49 • Струмица – 40 • Охрид – 30 • Штип – 25 • Тетово – 23 • Прилеп – 18 • Кавадарци – 16 • Битола – 14 • Велес – 12 • ...

Нови 30 случаи на Ковид-19 и две лица починати во Охрид

OhridNews - 17.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19 Во Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, Кавадарци – 16, Битола – 14, Велес – 12, Кичево – 10, ...

561 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ПОЧИНАТИ СЕ 29 ЛИЦА Оздравени се 507 пациенти

+инфо - 17.09.2021

Досега во земјата се направени вкупно 1,242,490 тестирање на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 186,010 бројката на оздравени пациенти е 166,606, на починати е 6,396, а ...

Тежок ден: Починаа нови 29 лица, најмладиот двегодишно дете – Нови 561 случај на ковид19

Centar - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Короната коси: Скопје е жариште со речиси 6.000 активни случаи – еве на кои места ситуацијата е критична

Centar - 17.09.2021

Денес се регистрирани 561 нов случај на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 186.010 – Оздравени се 507 пациенти – пријавени се 29 починати лица. Дистрибуција по градови Заболени (вкупно), Активни случаи (вкупно) на коронавирус е следна: ...

Не престануват високите бројки: 29 починати, 561 нов случај на Ковид-19

Lider - 17.09.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај со Ковид-19. Бројката по градови е следна: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, ...

Над 13.000 активни случаи: По колку заразени со коронавирус има во секој град?

Курир - 17.09.2021

Досега во Македонија се направени вкупно 1.242.490 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 186.010 бројката на оздравени пациенти е 166.606, на починати е 6.396, а ...

КОВИД 19: Нови 29 починати лица, 561 позитивен случај од 4 384 тестови

Денешен - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

561 новозаразен и 29 починати

24Инфо - 17.09.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај со Ковид-19. Бројката по градови е следна: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, ...

И денеска висок бројот на новозаразени и починати од Ковид 19 - најмладата жртва има само 2 години

Press24 - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, Кавадарци – ...

Денес се регистрирани 561 нов случај на Ковид 19, пријавени се 29 починати лица

Скопје инфо - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19.

Починаа 29 лица, 561 новозаболен од ковид-19

Нетпрес - 17.09.2021

Во последното деноноќие е регистриран 561 пациент позитивен на коронавирусот, а починати се 29 лица, меѓу кои и двегодишно дете од Скопје, соопшти Министерството за здравство. „Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистриран е 561 ...

Од Ковид-19 починаа 28 лица, регистрирани нови 557 заразени од 3.885 тестирања

Независен - 17.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 557 случаи на Ковид-19, од направени 3.885 тестирања. Оздравени се 572 пациенти, а починаа 28 лица, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

29 починати и 561 нов случај на Ковид-19

Точка - 17.09.2021

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 186.010, бројката на оздравени пациенти е 166.606, на починати е 6.396, а бројот на активни случаи изнесува 13.008.

Нови 561 случаи на Ковид-19, починаа 29 лица

Денар - 17.09.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 4.384 тестирања, а регистрирани се 561 нов случај на Ковид-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, Кавадарци – 16, ...

Повторно многу починати: Нови 561 случаи на коронавирус, починаа 29 лица

Република - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Повторно многу починати: Нови 561 случаи на коронавирус, починаа 29 лица

Zoom - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Повторно висок број починати -29, нови 561 заразени

Скопско Ехо - 17.09.2021

Во последните 24 часа, 29 лица починале како последица од ковид, а од направени 4.384 тестирања, регистрирани се 561 нов случај на ковид-19. Од починатите, 13 лица од Скопје (88г, 76г, 70г, 70г, 69г, 68г, 67г, 66г, 56г, 54г, 53г, 40г, 2г), 3 ...

29 починати и 561 нов случај на Ковид 19

Скопје1 - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Тројца починати и 49 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

561 нови случаи од Ковид 19, оздравени се 507, починати 29

Frontline - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19.

Скопје со најмногу,Демир Капија и Дојран со најмалку активни случаи на ковид

Локално - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по ...

Нови 561 случај со Ковид-19, 29 починати, 507 оздравени пациенти

Опсервер - 17.09.2021

– Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај со Ковид-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, ...

Нови 561 случај на коронавирус, починаа 29 лица

4NEWS - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип ...

Гостивар со повеќе оздравени од нови случаи на корона, во земјава 561 новозаразен

Gostivarpress.mk - 17.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирања, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони: • Скопје – 249 • Куманово – 49 • Струмица – 40 • Охрид – 30 • Штип – 25 • Тетово – 23 • Прилеп – 18 • ...

Бројот на починати од Ковид-19 во Македонија се искачи на 6.367, активни се 12.984 случаи

Република - 17.09.2021

Состојбата со Ковид-19 во државата и натаму е надвор од контрола и е ризична. Откако во последните 24 часа беа регистрирани 557 нови случаи, вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата се искачи на 185.450 пациенти.

Нови 561 случај со Ковид-19, 29 починати, 507 оздравени пациенти

CivilMedia - 17.09.2021

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај со Ковид-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40, Охрид – 30, Штип – 25, Тетово – 23, Прилеп – 18, ...

39-годишно лице меѓу тројцата починати од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 17.09.2021

Три лица од Куманово починаа поради компликации од коронавирус. Во денешната црна ковид статистика најмладата жртва е на 39 години, додека останатите двајца на 69 и 84 години. Од Министерствот за здравство соопштуваат дека новозаболени се 49 лица.

КОВИД статистика: 29 починати, меѓу нив и двегодишно дете

Локално - 17.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19: • Скопје – 249 • Куманово – 49 • Струмица – 40 • Охрид – 30 • Штип – 25 • Тетово – 23 • Прилеп – 18 • Кавадарци – 16 • Битола – 14 • Велес – 12 • ...

28 нови смртни случаи од Ковид, 557 позитивни граѓани

MakPress - 17.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

28 починати од ковид-19 од 45 до 87 години, уште 557 болни од 3.885 тестови

Сакам да кажам - 16.09.2021

Дваесет и осум лица починаа од ковид-19 во последните 24 часа, а регистрирани се 557 нови болни од 3.885 тестови, стои во денешниот извештај на Министерството за здравство. Пријавени се 11 починати лица од Скопје (81г, 78г, 78г, 77г, 76г, 75г, 74г, ...

Од компликации од ковид-19 починаа уште 28 заразени

МКД - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на ковид-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Денеска се регистрирани 557 нови случаи на Ковид 19, починаа 28 лица

24 Вести - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Регистрирани се 557 нови случаи на Ковид-19, починале 28 заболени

Канал5 - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19.

28 починати лица и 557 нови случаи на Ковид-19

Сител - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

557 нови случаи на коронавирус, 28 лица починаа

Слободен Печат - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Нови 577 случаи на коронавирус, починаа 28 лица

ТВ21 - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Денес има 28 починати од корона и 557 заразени

Фактор - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Дневен Ковид биланс: Новозаболени 557 лица, починати 28

Вечер Прес - 16.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се нови 557 случаи на Ковид-19, од направени 3.885 тестирања. Оздравени се 572 пациенти, а починаа 28 лица, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Колку активни случаи на коронавирусот има во Македонија?

Фактор - 16.09.2021

Во Македонија има скоро 13.000 активни случаи на коронавирусот. Досега во земјата се направени вкупно 1.238.106 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 185.450 ...

557 НОВОЗАРАЗЕНИ И 28 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА Најмладиот починат има 45 години

+инфо - 16.09.2021

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 185.450 бројката на оздравени пациенти е 166.099, на починати е 6.367, а бројот на активни случаи изнесува 12.984.

557 нови случаи на Ковид 19, пријавени се 28 починати лица

Скопје инфо - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Нови 28 жртви на коронавирусот и над 550 новозаразени

Нетпрес - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и ...

557 нови случаи на Ковид 19, пријавени се 28 починати лица

24Инфо - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Нови 28 починати од Ковид 19, 557 позитивни од 3 885 тестови или 14 отсто

Денешен - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Регистрирани 557 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Н.Македонија - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирањa, а регистрирани се 557 нови случаи на ковид-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Ковид биланс: 28 починати и 557 нови случаи на Ковид 19

Lider - 16.09.2021

Од пријавените 28 лица, 26 се починати во болнички услови, а две лица се починати во домашни услови. Во последните 24 часа регистрирани се нови 557 случаи на Ковид-19, од направени 3.885 тестирања.

Регистрирани 557 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

MTM - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирањa, а регистрирани се 557 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

28 починати, 557 новозаразени

Centar - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

И денеска трицифрен бројот на новозаразени со Ковид 19 - уште 28 лица починаа

Press24 - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Битката со коронавирусот ја загубија уште 28 лица, а регистрирани се нови 557 случаи

Курир - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Нови 557 заразени со коронавирус, починаа 28 лица

Денар - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирањa, а регистрирани се 557 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

557 заразени, многу починати: 28 пациенти ја изгубија битката денес, 6367 од почеток на пандемијата

Република - 16.09.2021

Во Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и Охрид – по 10, Кратово – 8, Свети Николе – 7, Гевгелија, Гостивар и Ресен – по 6, Валандово и ...

Денеска 557 нови случаи, од нив 10 во Битола

Тера - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Денес се регистрирани 557 нови случаи на Ковид 19 – пријавени се 28 починати лица

Zoom - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

28 пациенти починаа, 557 нови случаи на коронавирус

Скопје1 - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Регистрирани 557 нови случаи на Ковид 19, починати се 28 лица, 572 оздравени

CivilMedia - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, информира дека во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19.

Денеска се регистрирани 557 нови случаи на Ковид 19, починати се 28 лица

Frontline - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, информира дека во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19.

Регистрирани 557 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Скопско Ехо - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирањa, а регистрирани се 557 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Троцифрен бројот на позитивни слуачи со Ковид 19, починаа 28 лица

Локално - 16.09.2021

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево и Струмица – по 19, Тетово и Штип – по 17, Прилеп – 16, Радовиш – 15, Кочани – 12, Битола и ...

Денес се регистрирани 557 нови случаи на Ковид 19 ,пријавени се 28 починати лица

Опсервер - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 268, Куманово – 39, Велес – 29, Кавадарци, Кичево ...

Нови 32 починати пациенти од Ковид-19, 617 позитивни граѓани

MakPress - 16.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

32 починати од ковид-19, 617 нови случаи од 4.621 тест

Сакам да кажам - 15.09.2021

Уште 32 лица починаа од компликации на ковид-19. Починатите се на возраст од 40 до 86 години и се 10 лица од Скопје (83г, 75г, 74г, 73г, 71г, 69г, 69г, 64г, 63г и 55г), 4 од Струмица (82г, 70г, 59г и 58г), 3 починати лица од Гостивар (74г, 64г и ...

Нови 617 заразени и 32-ца починати од корона

Фокус - 15.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, Кавадарци и Кичево – по 19, Охрид – 18, Велес, Свети Николе и Радовиш – по 14, Ресен – 13, ...

Денеска се регистрирани 617 нови случаи на Ковид 19, починаа 32 лица

24 Вести - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Нови 617 случаи на коронавирус, починати 32 лица

ТВ21 - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Регистрирани се 617 нови случаи на Ковид- 19, починале 32 заболени

Канал5 - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19.

Пак црн биланс: Уште 32 пациенти починаа од ковид-19 во еден ден

МКД - 15.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на ковид-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, Кавадарци и Кичево – по 19, Охрид – 18, Велес, Свети Николе и Радовиш - по 14, Ресен – 13, ...

32 починати и 617 нови случаи на КОВИД-19

Сител - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

32 починати пациенти, регистрирани 617 нови случаи на ковид-19

Слободен Печат - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, воо последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19, во: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

КОРОНАВИРУС: Има 32 починати и 617 заразени

Фактор - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Нови 617 случаи на Ковид – 19, починаа 32 пациенти, а 450 оздравеа

Нова ТВ - 15.09.2021

Моментално има 13.027 активни случаи на Ковид – 19. Од почетокот на пандемијата досега во земјава се заразиле 184.893 граѓани, 165.527 оздравеле, додека 6.339 ја изгубија битката со вирусот.

32 ПОЧИНАТИ И 617 НОВОЗАРАЗЕНИ Од корона денеска куртулиле 450 пациенти

+инфо - 15.09.2021

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 184,893, бројката на оздравени пациенти е 165,527, на починати е 6,339, а бројот на активни случаи изнесува 13,027.

Црни бројки: Нови 32 починати, 617 случаи на коронавирус

Centar - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

32 починати и 617 нови случаи на коронавирус во земјава

Курир - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

32 починати и 617 новозаразени од ковид-19

Нетпрес - 15.09.2021

Нови 617 заразени пациенти со ковид-19 и 32 починати во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови ...

СЛУШАЈ ГИ ВЕНКО И МИЛА, СЕ Е ПОД КОНТРОЛА: 32 нови починати, 617 позитивни од 4621 тетсови или 13 отсто

Денешен - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

32 починати - најмладиот на 40 години

Press24 - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Неколку 40-годишници меѓу 32 починати лица во изминатите 24 часа, нови 617 случаи на ковид-19

Република - 15.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, Кавадарци и Кичево – по 19, Охрид – 18, Велес, Свети Николе и Радовиш – по 14, Ресен – 13, Гостивар и Кочани – ...

Денес се регистрирани 617 нови случаи на Ковид 19 – пријавени се 32 починати лица.

Frontline - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Денеска 617 нови случаи, од нив 10 во Битола

Тера - 15.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, Кавадарци и Кичево – по 19, Охрид – 18, Велес, Свети Николе и Радовиш – по 14, Ресен – 13, ...

32 починати и нови 617 случаи на корона

Скопје1 - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Нови 617 случаи на Ковид 19, 32 починати и 450 оздравени пациенти

Опсервер - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Двајца починати и 47 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, ...

Ковид бројките преполовени, високата смртност останува: 30 починати граѓани, меѓу нив и 25 годишен пациент од Демир ...

MakPress - 15.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

25-Годишно лице од Демир Капија меѓу 30-те починати од ковид-19, уште 572 болни од 4.511 тестови

Сакам да кажам - 14.09.2021

Триесет лица на возраст од 25 до 88 година починаа изминативе 24 часа од компликации од ковид-19. Починати се 10 лица од Скопје (88г, 76г, 74г, 74г, 70г, 67г, 67г, 63г, 59г, 43г), 4 од Гостивар (77г, 71г, 57г и 51г), по две починати лица од Куманово ...

Починаа 30 лица од ковид од кои најмладиот има 25 години – регистрирани се нови 572 случаи на вирусот

360 степени - 14.09.2021

Вкупната бројка на дијагностицирани лица со ковид во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 184 277 бројката на оздравени пациенти е 165 077, на починати е 6 307, а бројот на активни случаи изнесува 12 893 Во последното деноноќие од вкупно 4 ...

Нови 572 случаи на коронавирус, починаа 30 лица

ТВ21 - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Регистрирани се 572 нови случаи на Ковид –19, починале 30 заболени

Канал5 - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19 Во Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Уште 30 лица починаа од ковид-19, најмладиот има 25 години

МКД - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на ковид-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес - 19, Гостивар – 15, Прилеп - 14, Битола, Кочани и Радовиш - по 11, ...

Денеска се регистрирани 572 нови случаи на Ковид 19, починаа 30 лица

24 Вести - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

30 починати и 572 нови случаи на Ковид-19

Сител - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 починати и 694 оздравени пациенти

Телма - 14.09.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 пациенти починаа, а 694 оздравеле, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

572 нови случаи на коронавирус и 30 починати лица

Слободен Печат - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

30 ПОЧИНАТИ И 572 ЗАРАЗЕНИ Најмладиот починат има 25 години

+инфо - 14.09.2021

Од пријавените 30 починати лица, 27 се починати во болнички услови, а 3 лица се починати во домашни услови. Нови 572 заразени со ковид-19 и 30 починати во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот ...

572 нови случаи на Ковид 19, пријавени се 30 починати лица

Нова ТВ - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

КОРОНА БИЛАНС: Има 30 починати и 572 нови случаи

Фактор - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Почина 25-годишен пациент - вкупно 30 починати

Press24 - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

30 починати и 572 нови случаи

24Инфо - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

ЕКСПЛОЗИЈА НА ВИРУСОТ: 30 нови починати од Ковид 19, 572 позитивни од 4 511 тестови или 13 отсто

Денешен - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес – 19, Гостивар – 15, Прилеп – 14, Битола, Кочани и Радовиш – по 11, ...

Денес се регистрирани 572 нови случаи на Ковид 19, починаа дури 30 лица

Скопје инфо - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Бројот на починати лица во земјава достигна 6.277 како последица од коронавирусот

Press24 - 14.09.2021

Согласно последните информации на Министерството за здравство, моменталната бројка на починати од коронавирусот, од почетокот на пандемијата достигна 6.277. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата ...

Во Скопје има 5728 лица заразени со коронавирус, еве каква е состојбата во другите градови

Курир - 14.09.2021

Досега во Македонија се направени вкупно 1.229.600 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 184.277 бројката на оздравени пациенти е 165.077, на починати е 6.307, а ...

30 починати и 572 новозаболени со ковид-19

Н.Македонија - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на ковид-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес – 19, Гостивар – 15, Прилеп – 14, Битола, Кочани и Радовиш – по 11, ...

30 починати и 572 заразени од ковид-19

Нетпрес - 14.09.2021

Нови 572 заразени со ковид-19 и 30 починати во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. „Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на ...

Од Ковид-19 починаа 30 лица, најмладиот на 25 години, регистрирани нови 572 позитивни случаи и 694 оздравени пациенти

Независен - 14.09.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 пациенти починаа, а 694 оздравеле, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Најмногу активни случаи на Ковид-19 во Скопје, Тетово и Куманово

еМагазин - 14.09.2021

Според последните податоци на Министерството за здравство бројот на активни случаи во Македонија изнесува 13.045. Најмногу активни случаи има во Скопје, 5.791, следи Тетово со 1.115, па Куманово со 889.

30 починати и 572 новозаболени со Ковид-19

MTM - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес - 19, Гостивар – 15, Прилеп - 14, Битола, Кочани и Радовиш - по 11, ...

Тежок ден: Починаа 30 лица, од кои најмладиот 25 години – Нови 572 случаи од ковид во Македонија

Centar - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

30 починати и 572 новозаболени со Ковид-19

Денар - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес – 19, Гостивар – 15, Прилеп – 14, Битола, Кочани и Радовиш – по 11, ...

Денес се регистрирани 572 нови случаи на Ковид 19 – пријавени се 30 починати лица.

Frontline - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 починати и 694 оздравени пациенти

CivilMedia - 14.09.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 пациенти починаа, а 694 оздравеле, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 починати и 694 оздравени пациенти

Опсервер - 14.09.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 пациенти починаа, а 694 оздравеле, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

30 починати и 572 новозаболени со Коронавирус

Скопско Ехо - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес – 19, Гостивар – 15, Прилеп – 14, Битола, Кочани и Радовиш – по 11, ...

30 починати, 572 нови случаи

Република - 14.09.2021

Во последните 24 часа се регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 пациенти починаа, а 694 оздравеле, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

30 починати лица, најмладиот пациент на 25 години

Тера - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес – 19, Гостивар – 15, Прилеп – 14, Битола, Кочани и Радовиш – по 11, ...

Двајца починати и 58 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

30 починати и 572 нови случаи на Ковид 19

Скопје1 - 14.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и ...

Се уште троцифрен бројот на новозаразени со Ковид-19

Локално - 14.09.2021

Бројот на заразени со ковид 19 се уште во земјава е троцифрен.Вечра починаа 18 лица. Во моментов најмногу активни има во Скопје 5.791, а Дојран само 4 заболени од ковид. Демир Капија има 5, а Пехчево и Демир Хисар по 10 активни.

Уште 18 починати од коронавирус и 183 позитивни од 2.035 тестови

Сакам да кажам - 13.09.2021

Осумнаесет починати од коронаворус од 52 до 85 години и 183 нови случаи од 2.035 тестирања се регистрирани во послединте 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починати се 9 лица од Скопје (85г, 80г, 69г, 67г, 64г, 61г, 59г, 57г, 52г), 4 од ...

Нови 183 случаи на ковид-19, починаа 18 лица

360 степени - 13.09.2021

Вкупната бројка дијагностицирани лица со ковид во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 183 705 бројката на оздравени пациенти е 164 383, на починати е 6 277, а бројот на активни случаи изнесува 13 045 Од 2 035 теситрања во последното ...

Нови 183 заразени и 18 починати од корона

Фокус - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3, Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

Регистрирани се 183 нови случаи на Ковид- 19, починале 18 заболени

Канал5 - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19.

Нови 183 случаи на коронавирус, починати 18 лица

ТВ21 - 13.09.2021

Почитувани, Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, ...

Регистрирани 183 заразени со ковид-19, од компликации починаа 18 пациенти

МКД - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3, Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

18 починати лица и 183 нови случаи на Ковид-19

Сител - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...

18 починати и 183 новозаразени со Ковид-19

Радио МОФ - 13.09.2021

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале 18 лица. Од пријавените 16 починале во болнички, а две лица починале во домашни услови.

Денеска се регистрирани 183 нови случаи на Ковид 19, починаа 18 лица

24 Вести - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...

183 нови случаи на ковид-19, починаа 18 пациенти

Слободен Печат - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19, во: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, ...

Во Македонија има 183 нови случаи на КОВИД-19 и 18 починати

Фактор - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...

Нови 183 позитивни на Ковид 19: Во Скопје 132 од случаевите

Вечер Прес - 13.09.2021

Нови 183 случаи на Ковид-19 од направени 2.035 тестирања се регистрирани во изминатите 24 часа. Починати се 18 лица, а оздравени 531 пациент. Бројот на активни случаи е 13.045. Повеќе од половина од новопријавените случаи се од Скопје – 132.

Нови 183 случаи на Ковид-19 од кои 2 во Охрид

OhridNews - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19. Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3 , Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

183 нови случаи на Ковид 19, пријавени 18 починати лица

Бриф - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 132• Куманово – 13• Кавадарци – 6• Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3• Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

Скопје има најмногу, а Дојран најмалку активни случаи на коронавирусот

Фактор - 13.09.2021

Во Македонија, Скопје има најмногу, а Дојран најмалку активни случаи на коронавирусот. Скопје има 5.791 активни, а Дојран само 4 заболени од ковид. Демир Капија има 5, а Пехчево и Демир Хисар по 10 активни.

Нови 183 случаи на Ковид – 19, починаа 18 пациенти, а 531 оздравеа

Нова ТВ - 13.09.2021

Моментално има 13.045 активни случаи на Ковид – 19. Од почетокот на пандемијата досега во земјава се заразиле 183.705 граѓани, 164.383 оздравеле, додека 6.277 ја изгубија битката со вирусот.

Крушево со најмалку, Скопје со најмногу активни случаи на Ковид: Каква е состојбата во вашиот град?

Press24 - 13.09.2021

Досега во Македонија се направени вкупно 1.225.089 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 183.705 бројката на оздравени пациенти е 164.383, на починати е 6.277, а ...

Уште 18 смртни исходи од Covid-19, во неделата речиси 180 нови зарази

Нетпрес - 13.09.2021

Вообичаено во текот на викендите, со сразмерно помал број направени тестови во последните 24 часа се тестирани 2.035 примероци, потврдени се 183 нови случаи на зараза со коронавирусот, а како последици на компликаците поврзани со Covid-19 починале ...

183 нови случаи на Ковид-19, активни 13.045

еМагазин - 13.09.2021

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, ...

Регистрирани уште 183 заболени од Ковид-19, починаа 18 пациенти

Независен - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на Ковид-19: • Скопје – 132 • Куманово – 13 • Кавадарци – 6 • Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3 • Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и ...

КОВИД 19: 18 нови починати лица, 183 позитивни од 2 015 тестови

Денешен - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3, Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

Колку лица заразени со коронавирус има во секој македонски град?

Курир - 13.09.2021

Досега во Македонија се направени вкупно 1.225.089 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 183.705 бројката на оздравени пациенти е 164.383, на починати е 6.277, а ...

Регистрирани 183 новозаболени, починаа 18 лица

Lider - 13.09.2021

Од пријавените 18 лица, 16 се починати во болнички услови, а две се починати во домашни услови. Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, ...

18 починати од Ковид 19 во последните 24 часа, најголемиот дел од Скопје

Скопје инфо - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...

183 нови случаи на Ковид-19 и 18 починати лица

MTM - 13.09.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на Ковид-19, од кои во Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка по 3, Тетово, Битола, ...

Стивнува ли пандемијата? – Нови 18 починати и 183 новозаразени од коронавирус

Centar - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...

183 нови случаи на Ковид-19 и 18 починати лица

24Инфо - 13.09.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на Ковид-19, од кои во Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка по 3, Тетово, Битола, ...

Регистрирани 183 случаи на Ковид-19, починаа 18 лица

Денар - 13.09.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на Ковид-19, од кои во Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка по 3, Тетово, Битола, ...

183 нови случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Кајгана - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на COVID-19. Во: • Скопје – 132 • Куманово – 13 • Кавадарци – 6 • Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3 • Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и ...

183 нови случаи на Ковид-19 и 18 починати лица

Точка - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19.

Состојба до 13.09.2021: Потврдени се 183 новозаболени, 18 починати и 531 оздравени лица

Црнобело - 13.09.2021

• Скопје – 132 • Куманово – 13 • Кавадарци – 6 • Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3 • Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир Капија – по 2 • Гостивар, Штип, Кочани, Гевгелија, Свети Николе, Берово и Македонска Каменица – ...

Состојба како за недела: 183 нови заразени и 18 починати во изминатите 24 часа

Скопско Ехо - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19, додека 18 лица се починати, соопшти Министерството за здравство. Од починатите, 9 починати лица се од Скопје (85г, 80г, 69г, 67г, 64г, 61г, 59г, 57г, ...

Нови 183 случаи на Ковид 19,18 починати и 531 оздравени пациенти

Опсервер - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...

183 нови позитивни на корона во земјава, Гостивар 1 случај

Gostivarpress.mk - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 132 • Куманово – 13 • Кавадарци – 6 • Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3 • Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и ...

Денеска се регистрирани 183 нови случаи на ковид-19, пријавени се 18 починати лица

Мета - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, ...

Денес се регистрирани 183 нови случаи на Ковид 19, се намалува и бројот на смртни случаи

Frontline - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3, Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

18 починати лица, од нив 2 од Битола

Тера - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3, Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

Повторно многу починати: Короната одзеде 18 животи, новозаразени се 183 лица

Република - 13.09.2021

Нови 183 случаи на позитивни пациенти од вкупно 2.035 тестирања се регистрирани во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

КОВИД статистика: 183 новорегистрирани случаи, 18 починати и 531 оздравени пациенти

CivilMedia - 13.09.2021

Во последните 24 часа од направени 2.035 тестирања, регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19, во Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3, Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и Демир ...

Денес 183 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починале 18 пациенти

Порта - 13.09.2021

Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 132 • Куманово – 13 • Кавадарци – 6 • Прилеп, Струга и Крива Паланка – по 3 • Тетово, Битола, Велес, Охрид, Срумица, Кичево, Кратово и ...

13 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 01.12.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 135, Битола – 35, Велес – 17, Прилеп, ...

Нови 13 случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 03.12.2021

Во последните 24 часа направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 135, Битола – 35, Велес – 17, Прилеп, Кавадарци и Берово – 16, Охрид – 15, Куманово – 13, Струмица – 10, Штип – 9, Кочани и ...

Нови 183 случаи на коронавирус

Локално - 13.09.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19. Според билансот по градови, бројките изнесуваат: -Скопје – 132 • Куманово – 13 • Кавадарци – 6 • Прилеп, ...

Повторно многу починати: Короната одзеде 18 животи, новозаразени се 183 лица

Zoom - 13.09.2021

Нови 183 случаи на позитивни пациенти од вкупно 2.035 тестирања се регистрирани во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Викенд намалено тестирање: 183 нови случаи, 18 починати пациенти

MakPress - 13.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.035 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 132, Куманово – 13, Кавадарци – 6, Прилеп, Струга ...