TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разбојници со нож ограбиле 1.600 евра од минувач

Вест - 07.11.2003

СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ Двајца вооружени разбојници завчера во Скопје го ограбиле 29-годишниот Х.Б. од кого одзеле 1.600 евра. Грабежот се случил околу 10 часот на булеварот Климет Охридски зад Соборниот Храм. Непознатите му се приближиле на Х.Б.

Истепал старицаза да ја ограби

Дневник - 06.11.2003

СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ВО СКОПЈЕ Разбојник среде бел ден истепал старица пред очите на минувачите во близина на Зелениот пазар во Скопје и и зел паричник со 2.900 денари и документи. Разбојништвото се случило на булеварот Кочо Рацин околу 13 часот во близина на Зелениот пазар.