TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија му нудела на Додик да го уапси Младиќ?

А1 - 13.06.2009

Српските власти му нуделе на премиерот на Република Српска(РС) Милорад Додик да го префрлат хашкиот бегалец Ратко Младиќ во РС и тој таму да биде уапсен.

Снимките од Младиќ не се стари

Време - 13.06.2009

Уредникот на политичкиот магазин „60 минути“ на Телевизијата на Федерацијата на БиХ (ФТВ), Бакир Хаџимеровиќ, вчера го негираше тврдењето на официјален Белград дека снимките со Ратко Младиќ, кои беа емитувани ...

Снимките со Младиќ стари до две години?

Н.Македонија - 13.06.2009

Бакир Хаџиомеровиќ, уредник на емисијата „60 минути“, на босанската ФТВ, ги отфрли тврдењата на официјален Белград оти прикажаните снимки со хашкиот бегалец Ратко Младиќ се стари најмалку осум години и тврди ...

Србија му предложила на Додиќ да го уапси Младиќ

Нетпрес - 13.06.2009

По неодамна објавените видео материјали на босанската телевизија ФТВ, на кои што се гледа Ратко Младиќ, и за кој редакцијата тврди дека се од последните години во Белград, сараевскиот весник “Дневни аваз“, ...

Србија му нудела на Додик да го уапси Младиќ?

Макфакс - 13.06.2009

Српските власти му нуделе на премиерот на Република Српска(РС) Милорад Додик да го префрлат хашкиот бегалец Ратко Младиќ во РС и тој таму да биде уапсен.

Уредникот: Снимките со Младиќ од пред две години

А1 - 12.06.2009

Уредникот на поличкиот магазин „60 минути“ на телевизијата на Федерација БИХ (ФТВ) Бакир Хаџимеровиќ, го негира тврдењето на Белград дека снимките со Ратко Младиќ, кои беа емитувани во емисијата, се стари ...

Снимки на Ратко Младик

Р.С.Европа - 12.06.2009

Обвинетиот од Хашкиот Трибунал за воени злостроства во Босна и херцеговина Ратко Младик се шета слободен во Србија. Овие снимки предизвикаа големи реакции во регионот Уредникот на политичкиот магазин ,,Шеесет ...

Ратко Младиќ стана свадбар

Време - 12.06.2009

Видеоснимките од хашкиот бегалец Ратко Младиќ, кои во средата беа објавени на босанската телевизија, се дел од материјалот кој веќе му е предаден на Хашкиот суд и ниедна од снимките не е понова од осум години, ...

ТВ БиХ објави снимки од Ратко Младиќ

Вест - 12.06.2009

САРАЕВО, 12 јуни - Телевизијата на Федерацијата на БиХ синоќа објави снимки од поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ, по кого трага Хашкиот трибунал, за кои тврди дека се автентични и оти се ...

Младиќ слободно живеел во Србија

Утрински - 12.06.2009

Во вонредното издание на емисијата „60 минути“ на босанско-херцеговската телевизија, во средата вечерта, беа прикажани ексклузивни снимки од хашкиот бегалец Ратко Младиќ.

Младиќ се веселел низ Белград

Дневник - 12.06.2009

Од српскиот Национален совет за соработка со Хашкиот суд се сомневаат дека снимките се од лани, туку дека се постари видеоматеријали од 2000 година, и од периодот пред тоа, за кои Трибуналот веќе е известен ...

Младиќ на босанска ФТВ

Н.Македонија - 12.06.2009

Телевизијата на Федерацијата БиХ, ФТВ, во емисијата „60 минути“ објави аматерски снимки на кои е прикажан хашкиот бегалец Ратко Младиќ.

Уредникот на емисијата “60 минути“ на босанската телевизија ФТВ излезе со демант

Канал5 - 12.06.2009

Уредникот на емисијата “60 минути“ на босанската телевизија ФТВ, која пред завчера објави снимки од Ратко Младиќ ги демантираше тврдењата на српските власти дека материјалот бил постар од 8 години, велејќи ...

Младиќ најбаран во Европа

Нетпрес - 12.06.2009

Ратко Младиќ, бегалец од меѓународната правда заради издавање на заповед за најтешкиот колеж во модерна Европа, беше виден на видео снимка како се насладува на животот во Србија, коментира британскиот весник ...

Љаиќ: Снимки со Младиќ постари од 8 години

А1 - 11.06.2009

Видео снимките од хашкиот бегалец Ратко Младиќ, кои синоќа беа објавени на Босанската Телевизија, се дел од материјалот кој е предаден на Хашкиот суд, и ниедна од снимките не е понова од 8 години.

Скорешни видео снимки од Младиќ?

BBC - 11.06.2009

Босанската телевизија емитуваше наводно скорешна видео-снимка од Ратко Младиќ, поранешниот генерал на босанските Срби кој сега е во бегство како осомничен за воени злосторства.

Снимките на Ратко Младиќ - потсетник за обврските

Deutsche Welle - 11.06.2009

Снимки што предизвикаа политичка бура - во емисијата „60 минути“ на Федералната телевизија на Босна и Херцеговина се прикажани снимки на обвинетиот за воени злосторства - Ратко Младиќ.

Босанска телевизија тврди дека има нови снимки од Ратко Младиќ

Р.С.Европа - 11.06.2009

Босанска телевизија емитуваше нови снимки од хашкиот бегалец Ратко Младиќ. Сараевската ФТВ соопшти дека има лента со едночасовни снимки од Младиќ на излет со семејството.

Снимки на Ратко Младиќ објави телфизијата на Федерацијата на бих

Телма - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на Босна и Херцеговина (ФТВ) синоќа емитуваше аматерски снимки, на кои се гледа најпознатиот хашки бегалец, Ратко Младиќ.

Телевизија БиХ објави снимки од Ратко Младиќ

Алсат-М - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на БиХ синоќа објави снимки од поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ, по кого трага Хашкиот трибунал, за кои тврди дека се автентични и оти се создадени во ...

Телевизија БиХ објави снимки од Ратко Младиќ

Алфа - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на БиХ синоќа објави снимки од поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ, по кого трага Хашкиот трибунал, за кои тврди дека се автентични и оти се создадени во ...

Босанска тeлевизија емитуваше снимки од Младиќ

Форум - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на Босна и Херцеговина (ФТВ) синоќа емитуваше аматерски снимки, на кои се гледа најпознатиот хашки бегалец, Ратко Младиќ.

Младиќ слободно живеел во Белград и не се криел?

Алфа - 11.06.2009

На снимките се препознава Младиќ присутен на семејни прослави, кои се приредувале по војната. Младиќ слободно и сосема нормално живеел во својата куќа на Кошутњак, тврди ТВ на Федерацијата БиХ.

Видео-снимка покажа дека Младиќ живеел слободно во Белград

SETimes - 11.06.2009

САРАЕВО, Босна и Херцеговина (БиХ) -- Во средата вечер (10-ти јуни) на Федералната телевизија на БиХ (ФТВ) беше прикажана ексклузивна снимка на која се гледа дека поранешниот армиски командант на босанските ...

Телевизија БиХ објави снимки од Ратко Младиќ

Кирилица - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на БиХ синоќа објави снимки од поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ, по кого трага Хашкиот трибунал, за кои тврди дека се автентични и оти се создадени во ...

Телевизија бих објави снимки од Ратко Младиќ

Сител - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на БиХ синоќа објави снимки од поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ, по кого трага Хашкиот трибунал, за кои тврди дека се автентични и оти се создадени во ...

Телевизија БиХ објави снимки од Ратко Младиќ

Канал5 - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на БиХ синоќа објави снимки од поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ, по кого трага Хашкиот трибунал, за кои тврди дека се автентични и оти се создадени во ...

Претседателот на српскиот национален совет за соработка со Хашкиот трибунал ги отфрли тврдењата

Канал5 - 11.06.2009

Претседателот на српскиот национален совет за соработка со Хашкиот трибунал, Расим Љаиќ ги отфрли тврдењата дека вчера објавените снимки на Ратко Младиќ се направени во последните 8 години.

Снимките за Младиќ се поради укинувањето визи!

Вечер Прес - 11.06.2009

За Расим Љајиќ, снимките се од 2000 година, а уште повеќе го загрижува поводот за нивното објавување, кој се совпаѓа со објавувањето на позитивниот извештај на обвинитетот Брамерц за соработка на Србија со ...

ВИДЕО: Ексклузивни снимки од движењето на Младиќ

Нетпрес - 11.06.2009

Телевизијата на федерацијата Босна и Херцеговина објавила аматерски снимки, настанати изминатите 12 години, на кои е прикажан генералот Ратко Младиќ.

Босанска тeлевизија емитуваше снимки од Младиќ

Макфакс - 11.06.2009

Телевизијата на Федерацијата на Босна и Херцеговина (ФТВ) синоќа емитуваше аматерски снимки, на кои се гледа најпознатиот хашки бегалец, Ратко Младиќ.

Трибуналот не ги коментира снимките од Младиќ

Макфакс - 11.06.2009

Хашкото Обвинителство уште од порано е запознато со снимките од Ратко Младиќ, кои во средата ексклузивно ги емитуваше босанската телевизија.

Младиќ 10 години слободно шета низ Србија

А1 - 10.06.2009

Ратко Младиќ на погребот на својата ќерка во Белград, веднаш по завршување на војната во БиХ. Ратко на свадбена веселба. Ратко на семејна веселба, се слика со свирачи, пее со познати лица од естрадата, се ...

Ратко Младиќ до 2002 година ја користел заштитата на армијата

Кирилица - 10.06.2009

Поранешниот воен лидер на босанските Срби Ратко Младиќ слободно се движел низ Србија до 2002 година, користејќи ја заштитата на армијата, иако веќе бил баран од Хашкиот трибунал по обвинението за геноцид, пред ...