TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преку Залаегерсег на Фајнл-фор

Вест - 18.02.2005

КУГЛАЊЕ - Лига на шампиони Нашиот кугларски првак Макпетрол утре (13 часот) во кугланата "Белви" ќе го одигра првиот натпревар од четврт-финалниот двомеч со унгарскиот шампион Залаегерсег. Откако експресно, со две победи, го помина Металац, Макпетрол со големи амбиции влегува во дуелот со ланскиот ...

Макпетрол сака убедлива победа над Залаегерсег

Време - 18.02.2005

КУГЛАЊЕ - УТРЕ ЛШ ВО СКОПЈЕ Македонскиот првак Макпетрол ќе оди на што е можно поубедлива победа против унгарски Залаегерсег, актуелен шампион во Европскиот кугларски куп, во првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите, утре, во Скопје (13 ч., хотелот „Белви“).

Јуриш на висока победа против Унгарците

Дневник - 18.02.2005

КУГЛАЊЕ - МАКПЕТРОЛ В САБОТА ВО ЛШ Победа од 6-2 или поубедливо против унгарскиот Залаегерсег би била доволна за пласман на кугларскиот клуб Макпетрол на фајналфорот во ЛШ, сметаат во македонскиот првак. Првата средба се игра утре во кугларницата во хотелот "Белви" во Скопје, а реваншот е на 12 ...

Победа од 7:1 за мирен реванш

Утрински - 18.02.2005

Куглање Победникот од двомечот ќе игра на фајнал-форот во Осиек САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ По елиминацијата на Металац од Горњи Милановац, македонскиот првак Макпетрол, в сабота (13 ч., куглана во хотел иБелви) со првиот четвртфинален натпревар против унгарскиот претставник Залаегерсег ги продолжува ...

ЛШ: Макпетрол – Залаегершег

А1 - 17.02.2005

Кугларите на скопски Макпетрол викендов со првиот четврфинален натпревар го продолжуват настапот во Лигата на шампиоините (ЛШ). Противник на единствениот македонските претставник во кугларската ЛШ е унгарската екипа Залаегершег.