TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

24 Вести - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ, на новинарско прашање во врска со аферата „Рекет“ која деновиве е актуелна во Македонија изјави дека не се меша во внатрешните прашања на други држави.

Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања, а Заев се надевам разбра што му зборував

Фокус - 11.08.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денес се обратил во јавноста од зградата на Генералниот секретаријат. Покрај политичките прашања кои му биле поставени за ситуацијата во државата тој од новинарите добил и прашање за случајот „Рекет“ кој ...

„Ла Верита- бомбите запреа“ почнаа да „експлодираат“ меѓународните за „Рекет“

Канал5 - 11.08.2019

Можната изнуда на пари од осомничени во предметите е загрижувачка појава, тврди директорот за Европа во американскиот републикански институт ИРИ, Пол Мекарти. Во интервју за „Гласот на Америка“, тој додава и дека разрешницата на „Рекет“ е значајна и ...

Вучиќ за „Рекет“: Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања

МКД - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет" кој ја тресе македонската политичка сцена.

Вучиќ за „Рекет“: Колку што сум добро информиран, ќе има уште изненадувања

Курир - 11.08.2019

Ќе има уште изненадувања во тој случај и верувам дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажував за одредени лица – изјави Вучиќ. Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ...

Вучиќ за „Рекет“: Колку што знам јас, ќе има уште изненадувања

Алфа - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Три дена по снимките за „Рекет“ се огласи Хан

Нетпрес - 11.08.2019

Три дена по откривањето на начинот на кој се одвивал рекетот од страна на Боки 13 се огласи и комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан. Тој вчера беше повикан од германската политичарка Дорис Пак да преземе нешто во случајот во кој се вмешани и ...

Вучиќ: Ќе има уште изненадувања во случајот „Рекет“

Нетпрес - 11.08.2019

Ќе има уште изненадувања во тој случај и верувам дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажував за одредени лица – изјави Вучиќ. Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ...

Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

ММС - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и нарачано новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Хан и реплицираше на Дорис Пак: Легална истрага за сите криминали и „Рекет“ и за предметите на СЈО

ММС - 11.08.2019

Откако се јави германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак , па прозва каде се европските бирократи во врска со случајот „Рекет“, Јоханес Хан, Комесарот за проширување на ЕУ, експресно ...

Три дена по случајот Рекет кој ја стресе Македонија се огласи Хан на Твитер- еве што им порача на учесниците во ...

Курир - 11.08.2019

Три дена по откривањето на начинот на кој се одвивал рекетот од страна на Боки 13 се огласи и комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан. Тој вчера беше повикан од германската политичарка Дорис Пак да преземе нешто во случајот во кој се вмешани и ...

Стоилковски: Одморот на надлежните овозможува форматирање на телефони и компјутери со докази за „Рекет“

Макфакс - 11.08.2019

Во Македонија со правдата се тргува, се креираат обвиненија со цел некој потоа тоа дебело да ги наплати со изнуди и рекет, рече на денешната прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Вучиќ за „Рекет“: Колку што знам јас, ќе има уште изненадувања

Макфакс - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

А1 On - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ, на новинарско прашање во врска со аферата „Рекет“ која деновиве е актуелна во Македонија изјави дека не се меша во внатрешните прашања на други држави.

Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

Слободен Печат - 11.08.2019

Ќе има уште изненадувања во тој случај и верувам дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажував за одредени лица - изјави Вучиќ. Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ...

Вучиќ за „Рекет“: Заев сега го разбра она што му го кажав за одредени лица

+инфо - 11.08.2019

Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања во тој случај , рече тој. Српскиот претседател Александар Вучиќ иако, како што рече на денешната прес-конференција во Белград, не сака да се меша во внатрешните ...

Стоилковски: Одморот на надлежните овозможува форматирање на телефони и компјутери со докази за „Рекет“

МКД - 11.08.2019

Во Македонија со правдата се тргува, се креираат обвиненија со цел некој потоа тоа дебело да го наплати со изнуди и рекет, рече на денешната прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Смешна е одбраната на Заев кој од одмор порача преку неговите парамедиуми дека криви се мрачните сили кои го местат ...

Курир - 11.08.2019

Македонската јавност веќе четврти ден е во неверување од начинот на изнудување рекет од страна на Боки 13 врз бизнисменот Орце Камчев. Вчера во текот на денот италијанскиот весник „Ла Вeрита“ ја објави и последната од трите аудио и видео снимки на ...

Вучиќ: Ќе има уште изненадувања во „Рекет“

Р.С.Европа - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната прес-конференција во Генералниот секретаријат на прашање за случајот „Рекет“ изјави дека не сака да се меша во внатрешните прашања на друга држава, но најави изненадувања.

Вучиќ: Ќе има уште изненадувања во случајот Рекет во Македонија

Република - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

Локално - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Хан се јави на твитер, откако Дорис Пак ги прозва европските бирократи

Република - 11.08.2019

Откако германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак запраша каде се европските бирократи во врска со случајот „Рекет“, Јоханес Хан, Комесарот за проширување на ЕУ, испраќа „блага“ порака на ...

Хан и реплицира на Дорис Пак- легална истрага за сите криминали и „Рекет„ и за предметите на СЈО!

Локално - 11.08.2019

Откако се јави германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак , па прозва каде се европските бирократи во врска со случајот „Рекет“, Јоханес Хан, Комесарот за проширување на ЕУ, експресно ...

„Рекет“ е скандал каков што ЕУ не памети, поврзан е со странска амбасада во Скопје

Република - 11.08.2019

Српскиот весник „Ало“, во денешното печатено издание најавува нов скандал во Македонија, поврзан со странска амбасада во Скопје. Нè очекуваат нови скандали, наскоро ќе избие афера во врска со странска амбасада во Скопје, најавува претседателот на ...

Дорис Пак “растргната“ по твитот за молчењето во Брисел за “Рекет“

Пулс24 - 11.08.2019

Поранешната европратеничка Дорис Пак е затрупана од реакции од македонски твитерџии по чудењето на Германката, која сега е претседателка на Асоцијацијата на жени при Европска народна партија, за молчењето во Брисел во врска со аферата “Рекет“ во ...

Стоилковски: Каде завршиле парите од „Рекет“?

PressingTV - 11.08.2019

Македонија е изгубена држава која што се празни од ден на ден затоа што ја имаат окупирано криминалци како Зоран Заев, со правдата се тргува, се креираат обвиненија со цел некој потоа тоа дебело да ги наплати со изнуди и рекет.

По прозивките од Дорис Пак, еврокомесарот Хан се огласи на твитер за „Рекет’

PressingTV - 11.08.2019

Откако германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак запраша каде се европските бирократи во врска со случајот „Рекет“, Јоханес Хан, Комесарот за проширување на ЕУ, испрати порака на твитер.

Анализа: „Рекет“ е тест кој и беше потребен на Македонија!?

iPortal - 11.08.2019

Што открива случајот „Рекет“? Оваа афера ни откри дека во Македонија има безпоштедна битка против криминалот и дека осомничените и актерите во случајот одат зад решетки. Случајот “Рекет” од една страна покажува дека правната држава функционира и ...

Вучиќ за „Рекет“: Колку што знам јас, ќе има уште изненадувања

24Инфо - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

ВИДЕО: Вучиќ за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

Либертас - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ за случајот „Рекет“: „Колку што знам јас, ќе има уште изненадувања“

Точка - 11.08.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денес се обратил во јавноста од зградата на Генералниот секретаријат. Покрај политичките прашања кои му биле поставени за ситуацијата во државата тој од новинарите добил и прашање за случајот „Рекет“ кој ...

Вучиќ за „Рекет“: Заев сега разбира зошто одредени личноти сакам да се далеку од Србија и од мене

PressingTV - 11.08.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска ги искоментира последните случувања во Македонија и случајот „Рекет“. Тој вели дека ќе има уште изненадувања и оти се надева дека премиерот Заев разбрал за некои личности кои се околку него зошто не ...

И Вучиќ смеша во манџата “Рекет”: Колку што знам јас, ќе има уште изненадувања

Centar - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Стоилковски: Одморот на надлежните овозможува форматирање на телефони и компјутери со докази за „Рекет“

Centar - 11.08.2019

Во Македонија со правдата се тргува, се креираат обвиненија со цел некој потоа тоа дебело да го наплати со изнуди и рекет, рече на денешната прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Вучиќ од италијански извори дознал дека за „Рекет“ ќе следат изненадувања

Фактор - 11.08.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска на прес-конференција во Генералниот секретаријат на прашање за случајот „Рекет“ кој е актуелен во Македонија, изјави дека не сака да се меша во внатрешните прашања на друга држава, но најави ...

СТОИЛКОВИЌ: Не очекувам да падне владата на Заев оти во неа премногу вложија ЕУ, САД и НАТО

Денешен - 11.08.2019

Не очекувам да падне владата, бидејќи премногу вложија во неа ЕУ, САД, НАТО, а аферата Рекет е мошне сериозен удар на нивниот авторитет кој инаку е во постојано опаѓање и затоа ќе се обидат да направат се, за да ги смалат последиците од оваа афера и ...

Вучиќ предвидува уште изненадувања околу случајот „Рекет“

Н.Македонија - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград одржа прес-конференција на која зборуваше за политичката ситуација во државата, но доби и новинарско прашање за случајот „Рекет“ кој ја тресе македонската политичка сцена.

Вучиќ најавува: „Рекет“ ќе му донесе нови изненадувања на Заев

Скопје1 - 11.08.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денес се обратил во јавноста од зградата на Генералниот секретаријат. Покрај политичките прашања кои му биле поставени за ситуацијата во државата тој од новинарите добил и прашање за случајот „Рекет“ кој ...

Стоилковски: Каде завршиле парите од „Рекет“?

1tv - 11.08.2019

Во Македонија со правдата се тргува, се креираат обвиненија со цел некој потоа тоа дебело да ги наплати со изнуди и рекет. Заев и екипата заедно со нивните слуги во СЈО, обвинителството и судството создаваат случаи за да се рекетираат бизнисмени и ...

И Вучиќ со изјава за „Рекет“: Ќе има уште изненадувања

Expres - 11.08.2019

Одговарајќи на новинарско прашање в о врска со случајот „Рекет“ претседателот на Србија Александар Вучиќ вели дека не сакал да се меша во внатрешните прашања на друга држава, но најави изненадувања.

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

Телма - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет“, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

Заев: Боки 13 ме злоупотребил за да ја зајакне позицијата пред Камчев

Фокус - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев реагира дека првосоомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 го злоупотребил неговото име со цел, како што вели, да ја зајакне својата позиција на моќ и авторитет пред другиот соговорник, односно Орце Камчев.

Заев: Се споменува моето име, но категорично и одговорно отфрлам било каква вмешаност

ТВ21 - 10.08.2019

Преку Фејсбук премиерот Заев се оградува од денешното неговото споменување на неговото име во ново објавената снимка од италијанскиот весник. Во обраќањето пишува: Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, ...

Заев: Боки 13 ме злоупотребил за да ја зајакне позицијата пред Камчев

Алсат-М - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев реагира дека првосоомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 го злоупотребил неговото име со цел, како што вели, да ја зајакне својата позиција на моќ и авторитет пред другиот соговорник, односно Орце Камчев.

Отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со Боки 13 за случајот „Рекет“, напиша Заев на Фејсбук и ...

Сакам да кажам - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев отфрли било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 во врска со случајот „Рекет“ и за било какви други прашањата кои се предмет на истрагата за овој случај, во објава на Фејсбук по ...

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

24 Вести - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет“, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

Нови снимки на „Ла Верита“, таргет Заев

Телма - 10.08.2019

Во објавената снимка на „Ла Верита“ во 27 минутниот разговор на Бојан Јовановски и Орце Камчев се споменува и името на премиерот Заев. Јовановски вели дека ќе се сретне со Заев и очекува дека тој нема да прави проблеми за случајот.

Заев на ФБ: Случајот "Рекет" покажува дека она за што се боревме со граѓаните, стапува на сцена

Канал5 - 10.08.2019

Случајот "Рекет" покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Почитувани граѓани, Случајот "Рекет" покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег.

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Премиерот се споменува во снимките

Нетпрес - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. -Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Премиерот Заев отфрла било каква поврзаност во случајот „Рекет“

OhridNews - 10.08.2019

Премиерот на владата Зоран Заев, чие име се спомнува во разговорот објавен денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ во врска со случајот „Рекет“, во објава на официјалниот профил на Фејсбук отфрла било каква вмешаност.

Заев тврди дека бил злоупотребен, Мицкоски бара промена на власта

Сител - 10.08.2019

Премиерот и лидер на СДСМ тврди дека во снимките кои денеска ги објави италијанскиот весник, а во кои и тој се споменува се работи за злупотреба на неговото име од Боки 13 со цел да ја зајакне својата позција во рекетот што го прави.

Дорис Пак: Не смее да се замижи пред криминал само зошто се решил името!

ММС - 10.08.2019

Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни работи). Решавањето на прашањето за името не значи да се затворат очи пред криминал. Ова го напиша Дорис пак, германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна ...

Директорот на IRI за аферата „Рекет”: Многу е загрижувачки, истрагата да оди до крај

Нетпрес - 10.08.2019

Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во Републиканскиот иснтити IRI, Пол Мекарти, во интервју за Гласот на Америка на македонски јазик. Целото интервју ВОА ќе го објави в ...

Дорис Пак за „Рекет“: Решавањето на прашањето со името да биде причина за затворање на очите пред криминалната реалност

Сител - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. „Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Директорот на ИРИ од Вашингтон за Гласот на Америка за аферата „Рекет”: Многу е загрижувачки, истрагата да оди до крај

Курир - 10.08.2019

Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во ИРИ Пол Мекарти, во интервју за ВОА. – Судските институции во С. Македонија треба да ја завршат истрагата, бидејќи тоа е многу важно за пристапувањето на државата во ЕУ, изјави ...

Заев тврди дека не е поврзан со случајот „Рекет“ и дека не разговарал со Боки 13 за Камчев

Курир - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи даде свој став за случајот „Рекет“, откако во најновиот аудио запис се споменува неговото име од страна на Боки 13 кој вели „Знам јас што збори он, знам што сум зборел со него за тебе, што не знае никој“, ...

Заев: Категорично и одговорно отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот Бојан ...

ММС - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил сподели, по повод новите снимки излезени во „Ла Верита“, дека одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при тоа се претставуваат како жртви.

Заев: Oтфрлам било каква комуникација со Јовановски во врска со „Рекет”

Нетпрес - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи даде свој став за случајот „Рекет“, откако во најновиот аудио запис се споменува неговото име од страна на Боки 13 кој вели „Знам јас што збори он, знам што сум зборел со него за тебе, што не знае никој“, ...

Заев се правда на Фејсбук: Боки 13 го користел моето име за да зајакне позиција кај Камчев

Таратур - 10.08.2019

По објавувањето на третата рунда снимени разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски за договарање на митото и режирање на ослобидителните услови за Камчев во рамки на случајот „Империја“ кој против него го водеше СЈО, а кои ја отворија аферата и ...

Заев: Боки 13 ме злоупотребил за да ја зајакне позицијата пред Камчев

МКД - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев реагира дека првосоомничениот во случајот „Рекет" Бојан Јовановски – Боки 13 го злоупотребил неговото име со цел, како што вели, да ја зајакне својата позиција на моќ и авторитет пред другиот соговорник, односно Орце Камчев.

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

Сител - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет“, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

Заев: Немам врска со „Рекет“, Боки 13 кажува лаги и бесмислици

Независен - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев се огласи по денешното трето продолжение од снимките што ги објавува итлијанскиот „Ла Верита“, а во кои за првпат се споменува и неговото име. Неговиот статус на „Фејсбук“, го објавуваме во целост: „Случајот “Рекет” покажува ...

Заев негира било каква поврзаност со Боки 13: Моето име е злоупотребено

Слободен Печат - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев се огласи во врска со денешните разговори објавени од италијанскиот весник Ла Верита, каде се слушаат осомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и Орце Камчев.

Заев: Отфрлам било каква поврзаност со Бојан Јовановски за случајот „Рекет“

Макфакс - 10.08.2019

Премиерот, Зоран Заев преку својот профил на „Фејсбук“ се огласи за случајот „Рекет“, коментирајќи дека отфрла било каква поврзаност со овој случај и повика на темелна и независна истрага, која мора да заврши што е можно поскоро и да ги покаже сите ...

Заев отфрла поврзаност, соработка и комуникација со Боки 13 за „Рекет“

Р.С.Европа - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на Фејсбук по најновиот објавен разговор на италијанскиот весник „Ла Верита“ реагираше дека некои од осомничените го спомнуваат и злоупотребуваат неговото име.

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

Алфа - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев категорично отфрла каква било поврзаност со Бојан Јовановски, повикувајќи на темелна и независна истрага за аферата „Рекет“. Најостро, категорично и одговорно отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со ...

Заев: Немам никаква поврзаност со Јовановски-ме злоупотребил да си ја зајакне моќта

Нова ТВ - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска отфрли каква било поврзаност, соработка или комуникација со Бојан Јовановски, осомничен во случајот „Рекет“ кој во денеска објавените разговори на Ла Верита споменува средби и комуникација со Заев во врска со Орце ...

Дорис Пак за Рекет: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

Курир - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. -Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Заев: Боки 13 изнесува лаги за да си ја зајакне позицијата на моќ, не сум соработувал со него

+инфо - 10.08.2019

Најостро, категорично и одговорно отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот Бојан Јовановски во врска со случајот "Рекет" и за било какви други прашањата кои се предмет на истрагата за овој случај.Со Бојан Јовановски ...

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

+инфо - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. „Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Се огласи премиерот Зоран Заев до нацијата – Правдата стапува на сцена, правдата е на потег

Centar - 10.08.2019

Интегрално го пренесуваме обраќањето на премиерот Зоран Заев до нацијата преку социјалните мрежи: Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег.

Заев “распали”: Брзо завршување на истрагата, а одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ ...

Centar - 10.08.2019

Заев повика на темелна и независна истрага, која мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали. Резултатот од истрагата мора да донесе преземање одговорност, исклучиво согласно докази и согласно словото на правото, рече Заев.

Дорис Пак за „Рекет“: Решавањето на прашањето со името да биде причина за затворање на очите пред криминалната реалност

4NEWS - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. „Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Заев вели дека името му било злоупотребено и негира каква било поврзаност со Боки 13

Скопје инфо - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи по последната аудио снимка во која Бојан Јовановски го спомнува неговото име во разговорот со Орце Камчев. Заев бара да се заврши истрагата за „Рекет“ што поскоро, да одговараат сите без исклучок, но и оние што ја ...

Заев: Боки 13 ме злоупотребил, се изнесуваат лаги и бесмислици

PressingTV - 10.08.2019

По објавувањето на третото продолжение од аферата „Рекет“ во италијанскиот весник се огласи и премиерот Зоран Заев. Во снимиките се споменува и тој. Боки 13 му кажува на Камчев дека разговарале за него со премиерот и дека ќе се сретнат.

Пол Мекарти за ВОА: Институциите да ја завршат истрагата за „Рекет“, ова е важно за пристапувањето во ЕУ и во НАТО

Република - 10.08.2019

Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во ИРИ Пол Мекарти, во интервју за ВОА. Судските институции во С. Македонија треба да ја завршат истрагата, бидејќи тоа е многу важно за пристапувањето на државата во ЕУ, изјави Мекарти, ...

СЕ ЈАВИ И ЗАЕВ: Вели дека осомничените го злоупотребиле неговото име

Фактор - 10.08.2019

Случајот „Рекет" покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена, порача премиерот Зоран Заев на Фејсбук по најновата снимка објавена од Италија. „Во најновиот објавен разговор некои од осомничените го спомнуваат ...

Заев: Боки 13 ме злоупотребил за да ја зајакне позицијата пред Камчев

CivilMedia - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев реагира дека првосоомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 го злоупотребил неговото име со цел, како што вели, да ја зајакне својата позиција на моќ и авторитет пред другиот соговорник, односно Орце Камчев.

Се огласи премиерот Зоран Заев до нацијата – Правдата стапува на сцена, правдата е на потег

Локално - 10.08.2019

Интегрално го пренесуваме обраќањето на премиерот Зоран Заев до нацијата преку социјалните мрежи: Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег.

Заев: Oтфрлам било каква комуникација со Јовановски во врска со „Рекет”

Точка - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи даде свој став за случајот „Рекет“, откако во најновиот аудио запис се споменува неговото име од страна на Боки 13 кој вели „Знам јас што збори он, знам што сум зборел со него за тебе, што не знае никој“, ...

Заев на ФБ: Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните стапува на сцена, повикувам на темелна ...

24Инфо - 10.08.2019

Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег. Секаде во светот, во било која земја каде власта одлучно и искрено создавала услови да се отвораат истраги против секого каде ...

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

MTM - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет“, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

Дорис Пак за “Рекет”: Решението за името не може да се искористи за да се затворат очите на криминалната реалност!

Опсервер - 10.08.2019

Претседателката на унија на жени на Европската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“ во која се споменува името на премиерот Зоран Заев.

Заев вели дека не соработувал и комуницирал со Боки 13 во врска со „Рекет“

еМагазин - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев , се огласи на Фејсбук, по најновите аудио снимки кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“. Во една од снимките од страна на осомничениот за “Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) се спомнува и неговото име.

Дорис Пак посочи на криминалната реалност и на фактот дека Заев се спомнува во снимките

Фактор - 10.08.2019

Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни работи)?, прашува германската политичарка и претседателка на асоцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак за случајот „Рекет“ во Македонија.

Случајот “рекет” несмасна мафијашка местенка, во која самата мафија се намести, а власта има шанса да зграби поени како ...

Centar - 10.08.2019

Што открива случајот Рекет? Оваа афера ни откри дека во Македонија има безпоштедна битка против криминалот и дека осомничените и актерите во случајот одат зад решетки. Случајот “Рекет” од една страна покажува дека правната држава функционира и дека ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

CivilMedia - 10.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние, во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев вели дека името му било злоупотребено и негира каква било поврзаност со Боки 13

Република - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи по последната аудио снимка во која Бојан Јовановски го спомнува неговото име во разговорот со Орце Камчев. Заев бара да се заврши истрагата за „Рекет“ што поскоро, да одговараат сите без исклучок, но и оние што ја ...

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

4NEWS - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет“, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

ЗАЕВ ЗА АФЕРАТА РЕКЕТ: Најостро и категорично отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот ...

Денешен - 10.08.2019

Ова што се случува со „Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена, изјави премиерот Зоран Заев на Фејсбук по најновата снимка за оваа голема афера.

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

Вечер Прес - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет”, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

Заев: Најостро, категорично и одговорно отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот Бојан ...

Либертас - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку својата Фејсбук страница се огласи по објавата на новите снимки на италијанскиот весник Ла Верита каде Бојан Јовановски во разговор со Орце Камчев го споменува и неговото име.

Заев: Се споменува моето име, но категорично и одговорно отфрлам било каква вмешаност

4NEWS - 10.08.2019

Преку Фејсбук премиерот Заев се оградува од денешното неговото споменување на неговото име во ново објавената снимка од италијанскиот весник. Во обраќањето пишува: Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, ...

Заев: Најостро, категорично и одговорно отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот Бојан ...

iPortal - 10.08.2019

Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег. Секаде во светот, во било која земја каде власта одлучно и искрено создавала услови да се отвораат истраги против секого каде ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Опсервер - 10.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Дорис Пак за „Рекет“: Решението за името не треба да причина за затворање на очите пред криминалната реалност, ...

PressingTV - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асоцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“.

Заев: Најостро отфрлам било каква поврзаност, соработка или комуникација со осомничениот Бојан Јовановски

Бриф - 10.08.2019

Почитувани граѓани, Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег. Секаде во светот, во било која земја каде власта одлучно и искрено создавала услови да се отвораат истраги ...

Дорис Пак за „Рекет“: Решението за името не треба да причина за затворање на очите пред криминалната реалност

Република - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асоцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“.

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Премиерот се споменува во снимките

Точка - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. - Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Заев тврди дека бил злоупотребен, Мицкоски бара промена на власта

4NEWS - 10.08.2019

Премиерот и лидер на СДСМ тврди дека во снимките кои денеска ги објави италијанскиот весник, а во кои и тој се споменува се работи за злупотреба на неговото име од Боки 13 со цел да ја зајакне својата позција во рекетот што го прави.

Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Поради решението на името не може да се затворат очи

Либертас - 10.08.2019

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“. „Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни ...

Зоран Заев: Во најновиот објавен разговор некои од осомничените го спомнуваат и злоупотребуваат моето име

Опсервер - 10.08.2019

Почитувани граѓани, Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег. Секаде во светот, во било која земја каде власта одлучно и искрено создавала услови да се отвораат истраги ...

Зеколи: Од денес, „Рекет“ е најголемиот скандал во историјата на Македонија

Република - 10.08.2019

Од денес, „Рекет“ е најголемиот cкaндал во историјата на Македонија. До денес, „Рекет“ беше кpиминален, кopупцијски, рекетарски, политички скандал. Од денес, „Рекет“ доби длабока безбедносна димензија со регионални реперкусии, пишува аналитичарот ...

Зеколи: „Рекет“ е најголемиот cкaндал во историјата на Македонија

Фактор - 10.08.2019

Aналитичарот Арсим Зеколи на „Твитер“ напиша дека од денес, „Рекет“ е најголемиот cкaндал во историјата на Македонија. „До денес, „Рекет“ беше кpиминален, кopупциски, рекетарски, политички скандал.

Заев: Отфрлам било каква поврзаност со Бојан Јовановски

Н.Македонија - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев категорично отфрла каква било поврзаност со Бојан Јовановски, повикувајќи на темелна и независна истрага за аферата „Рекет“, во денешната објава на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Заев: Комплетна истрага – Одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при ...

1tv - 10.08.2019

1ТВ во целост ви го пренесува фејсбук статусот на премиерот Зоран Заев: Почитувани граѓани, Случајот “Рекет” покажува дека она за што се боревме со граѓаните, сите ние заедно, стапува на сцена. Правдата е на потег.

Дорис Пак „растргната“ по твитот за молчењето во Брисел за „Рекет“

Expres - 10.08.2019

Поранешната европратеничка Дорис Пак е затрупана од реакции од македонски твитерџии по чудењето на Германката, која сега е претседателка на Асоцијацијата на жени при Европска народна партија, за молчењето во Брисел во врска со аферата „Рекет“ во ...

Дорис Пак: Тоа што се реши името, не значи да се замиже пред криминалот

Expres - 10.08.2019

Дорис пак, германска политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, денеска реагира на серијата објавени снимки од скандалот „Рекет“ што ги објави електронското издание на италијанска „La Verita“.

Заев: Не сум поврзан со „Рекет“, со Боки 13 не сум зборел за Камчев

Скопје1 - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи даде свој став за случајот „Рекет“, откако во најновиот аудио запис се споменува неговото име од страна на Боки 13 кој вели „Знам јас што збори он, знам што сум зборел со него за тебе, што не знае никој“, ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

MakPress - 10.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев: Моето име е злоупотребено од еден од соговорниците за да покаже моќ и авторитет пред другиот соговорник

AKO - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи по последната аудио снимка во која Бојан Јовановски го спомнува неговото име во разговорот со Орце Камчев. Заев бара да се заврши истрагата за Рекет што поскоро, да одговараат сите без исклучок, но и оние што ја ...

Заев: Не сум соработувал и комуницирал со Јовановски

MakPress - 10.08.2019

Премиерот Зоран Заев повика на темелна и независна истрага за „Рекет“, која, како што пишува на социјалната мрежа Фејсбук, мора да заврши што е можно поскоро и мора да ги покаже сите детали.

Заев за „Рекет“: Граѓаните заслужија правда!

Фокус - 09.08.2019

Видео-снимките од италијанските медиуми кои се објавуваат во врска со случајот „Рекет“, ја рабрануваа македонската јавност. Премиерот Зоран Заев даде поддршка за истрагата, додавајќи дека секој ќе одговара за делата што ги сторил.

Ивановска: Антикорупциска го следи „Рекет“

24 Вести - 09.08.2019

Претседателката на атикорупциска Билјана Ивановска го следи случајот „Рекет“, но комисијата нема да се вклучи во овој предмет зашто веќе се води истрага од страна на Јавното обвинителство.

Тимоние за тв 24: „Рекет“ итно да се расчисти

24 Вести - 09.08.2019

Случајот Рекет заслужува итна реакција на одговорните и сигурен сум дека ќе видиме напредок. Франција е најголем подржувач на северна македонија на нејзиниот пат кон Европската Унија и мислам дека жителите имаат желба за големи промени во ...

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Телма - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев на ФБ : Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Канал5 - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Тимоние: Истрагата за „Рекет“ да покаже дека не се прави дистинкција за тоа колку се високи позициите на инволвираните

Фокус - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев на Фејсбук: Граѓаните заслужија правда!

ТВ21 - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Тимоние за “Рекет”- да се покаже дека времето на неказнивост е завршено

Р.С.Европа - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. “Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

ФОТО: „Бебо, ај му праиме рекет на Орце“ - Твитер шеги по објавените снимки за случајот „Рекет“

Press24 - 09.08.2019

Аудио и видео снимките кои ги објави италијанскиот весник La Verità, на кои се гледа како осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец), земаат пари од бизнисменот Орце Камчев предизвикаа море од реакции ...

Јанушев: Живот за сите? Или живот за рекет? Оставка и предвремени парламентарни избори!

Курир - 09.08.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска сподели статус поврзан со скандалозниот случај Рекет во Македонија. -Како беше онаа на СДСМ # SDSM ? Живот за сите? Или живот за рекет? Нема правда, нема мир? Или има рекет, има тендери? Да Ве ...

… А, потоа тужби против сите странски замешатели, како Јункер и Могерини…

Нетпрес - 09.08.2019

Приказната за рекетот никако да заврши. Рекет со кој оваа гарнитура дојде и се одржува на власт. Што беше ако не политички рекет барањето на Заев, Груевски да си поднесе оставка за да овој не изнесува во јавност прислушкувани разговори? Што беше ако ...

Груби: Одговорност за сите инволвирани во „Рекет“

МКД - 09.08.2019

Демократската унија за интеграција бара целосна и транспарентна истрага за случајот „Рекет“ и одговорност за сите инволвирани лица, особено по објавувањето на видео снимките во италијанскиот весник.

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали

+инфо - 09.08.2019

По вчерашното и денешното објавување на снимките во италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ на социјалните мрежи кратко се огласи и премиерот Зоран Заев. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Нетпрес - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев на Фејсбук: Истрагата мора да ги открие сите детали-секој да одговара

Нова ТВ - 09.08.2019

По објавување на снимките во италијанскиот весник Ла Верита вчера и денеска за случајот „Рекет“ премиерот Зоран Заев кој е на годишен одмор напиша на Фејсбук. -Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Што поднаучивме од медиумските известувања за „Рекет“?

Окно - 09.08.2019

1. Зошто случајот се вика „Рекет“? -Во она што гледаме од медиумите неколку локални селебритија се договараат како да изведат поткуп на обвинители и судии. Зборот „рекет,“ ако не е неточен, тогаш сигурно е недоволно прецизен, бидејќи именува само ...

Заев по објавувањето на снимките за „Рекет“: Да се откријат сите детали

Р.С.Европа - 09.08.2019

По објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла Верита“, на својата официјална Фејсбук страница се огласи и премиерот Зоран Заев. Тој во кратката порака дава поддршка истрагата за „Рекет“ да биде ...

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Независен - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев за „Рекет“: Истрагата мора да ги открие сите детали

Макфакс - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи на својот профил на „Фејсбук“ по објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла Верита“. Тој во кус коментар, порача дека случајот треба да биде расветлен.

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Курир - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев по објавувањето на снимките за „Рекет“: Да се откријат сите детали!

Нетпрес - 09.08.2019

По објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла Верита“, на својата официјална Фејсбук страница се огласи и премиерот Зоран Заев. Тој во кратката порака дава поддршка истрагата за „Рекет“ да биде ...

Сашо Тасевски: Се спрема пуч на „Рекет“

Курир - 09.08.2019

Актерот и поранешен директор на „Драмски театар“, Сашо Тасевски, реагира на последните случувања поврзани со случајот ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Независен - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Тимоние: Треба итна реакција и веродостојна истрага за „Рекет” без оглед на функциите на инволвираните

МКД - 09.08.2019

Потребна е итна реакција на надлежните за случајот „Рекет“ да се види дека се води веродостојна истрага која не прави разлика за тоа колку се високи позициите на инволвираните и какви се нивните функции, и која ќе покаже дека времето на неказнивост ...

Јанушев: Живот за сите? Или живот за рекет?

Нетпрес - 09.08.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска сподели статус поврзан со скандалозниот случај Рекет во Македонија. -Како беше онаа на СДСМ #SDSM? Живот за сите? Или живот за рекет? Нема правда, нема мир? Или има рекет, има тендери? Да Ве ...

Груби: Одговорност за сите инволвирани во „Рекет“

Нетпрес - 09.08.2019

Демократската унија за интеграција бара целосна и транспарентна истрага за случајот „Рекет“ и одговорност за сите инволвирани лица, особено по објавувањето на видео снимките во италијанскиот весник.

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали (ФОТО)

Слободен Печат - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Груби: Одговорност за сите инволвирани во „Рекет“

Курир - 09.08.2019

Демократската унија за интеграција бара целосна и транспарентна истрага за случајот „Рекет“ и одговорност за сите инволвирани лица, особено по објавувањето на видео снимките во италијанскиот весник, пренесува порталот МКД.мк .

Заев: Истрагата мора да ги открие деталите, секој да одговара за постапките

МКД - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали

Press24 - 09.08.2019

По објавувањетоo на снимките во италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ на социјалните мрежи кратко се огласи и премиерот Зоран Заев. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Груби: Одговорност за сите инволвирани во „Рекет“

Press24 - 09.08.2019

Демократската унија за интеграција бара целосна и транспарентна истрага за случајот „Рекет“ и одговорност за сите инволвирани лица, особено по објавувањето на видео снимките во италијанскиот весник.

Тимоние: Случајот „Рекет“ да се расчисти во најкраток можен рок

Слободен Печат - 09.08.2019

Тој смета дека сите треба да се заложат овој случај да има судска завршница и изрази надеж дека надлежните работат на истрагата и на прибирање докази. Случајот „Рекет” заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Press24 - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Тимоние: Времето на неказнивост заврши, „Рекет“ итно да се расчисти!

+инфо - 09.08.2019

Топката е во вашите раце. Барате многу од ЕУ, што е нормално, но овојпат и вие треба да покажете дека вашето евопско досие е убедливо, изјави амбасадорот Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24.

Тимоние: Случајот „Рекет“ итно да се расчисти

Нова ТВ - 09.08.2019

Случајот Рекет заслужува итна реакција на одговорните и сигурен сум дека ќе видиме напредок. Франција е најголем подржувач на Северна Македонија на нејзиниот пат кон Европската Унија и мислам дека жителите имаат желба за големи промени во ...

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Опсервер - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали

Република - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев за „Рекет“: Секој да одговара за своите постапки

Фактор - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук пишува дека истрагата мора да ги открие сите детали. „Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда!“, пишува Заев. Вчера и денеска италијанскиот весник Ла Верита објави видео снимки за случајот ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

MTM - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев бара правда и истрагата да ги открие сите детали !

Локално - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев се огласи преку фејсбук со барање истрагата во име на граѓаните да ги открие сите ...

Се огласи премиерот Зоран Заев: Граѓаните заслужија правда

Centar - 09.08.2019

– Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, порача премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи, додека е на годишен ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Локално - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Тимоние: Позицијата на земјата сега е помалку цврста за почеток на преговори со ЕУ во октомври поради случувањата околу ...

Либертас - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

Република - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Скопје инфо - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Tимоние за „Рекет“: Oвој случај заслужува итен одговор

Фактор - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на одговорните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели за Тв 24, францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние. „Франција е најголем подржувач на Северна Македонија на нејзиниот пат кон ...

Заев за „Рекет“: Граѓаните заслужија правда!

24Инфо - 09.08.2019

По вчерашното и денешното објавување на снимките во италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ на социјалните мрежи кратко се огласи и премиерот Зоран Заев. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев: Истрагата за „Рекет“ мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

еМагазин - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев преку „Фејсбук“ порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

(видео) МЕКАРТИ ЗА АФЕРАТА РЕКЕТ: Многу е загрижувачки, судските институции да ја завршат истрагата до крај

Денешен - 09.08.2019

Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во ИРИ Пол Мекарти, во интервју за ВОА. – Судските институции во С. Македонија треба да ја завршат истрагата, бидејќи тоа е многу важно за пристапувањето на државата во ЕУ, изјави ...

Заев за „Рекет“: Истрагата мора да ги открие сите детали

Точка - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи на својот профил на „Фејсбук“ по објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла Верита“. Тој во кус коментар, порача дека случајот треба да биде расветлен.

Заев за предметот „Рекет“: Истрагата мора да ги открие сите детали

Тера - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи на својот профил на Фејсбук по објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла Верита“. Тој во кус коментар, порача дека случајот треба да биде расветлен.

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

Вечер Прес - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев порача: Граѓаните заслужија правда!

iPortal - 09.08.2019

Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, порача премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи, додека е на годишен ...

Заев за предметот „Рекет“: Истрагата мора да ги открие сите детали

Н.Македонија - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев, се огласи на својот профил на Фејсбук по објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла Верита“. Тој во кус коментар, порача дека случајот треба да биде расветлен.

Брзото расчистување на „Рекет“ ќе значи позитивна оценка за Македонија во очите на Европа

Н.Македонија - 09.08.2019

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, изјави дека случајот „Рекет“ заслужува итна реакција од надлежните органи, но и дека претставува еден вид вежба за Власта и опозицијата.

Францускиот амбасадор: Во најкраток рок да се расчисти „Рекет“, ви слабеат можностите за преговори со ЕУ

Скопје1 - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Тимоние : Поради „Рекет“ позицијата на земјата е помалку цврста (ВИДЕО)

Expres - 09.08.2019

„Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се види дека се води веродостојна истрага која не прави дистинкција за тоа колку се високи позициите на инволвираните и какви се нивните функции, и која ќе покаже дека времето ...

Заев: Секој да одговара за своите постапки

Скопје1 - 09.08.2019

Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша премиерот Зоран Заев на социјалната мрежа ...

Тимоние: „Рекет“ треба итно да се расчисти

1tv - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. – Треба да се преземат сите потребни постапки во најкраток можен рок, да се ...

Сашо Тасевски за „Рекет“: Вилма и Ката не уживаат на плажа – купуваат време за да направат пуч на „Рекет“

Магазин - 09.08.2019

По објавените видеа од страна италјанскиот весник „ла Верита“ македонската јавност е згрозена од случајот „Рекет“. Бурни реакции од сите страни, политичари, новинари, професори апелираат штоп побрзо да се спорведе истрагата за оваа голема афера.

Тимоние: Барате многу од ЕУ, со случајот Рекет треба да докажете дека вашето европско досие е убедливо !

Магазин - 09.08.2019

Случајот „Рекет“ заслужува итна реакција на надлежните и сигурен сум дека ќе видиме напредок, вели францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние во интервју за ТВ 24. Тимоние посочува дека е потребна конкретна работа и верува дека ќе има ...

Величковски: Она што важеше за Груевски важи и денес за Заев – оставка

Expres - 09.08.2019

Поскандалозно од самиот скандал со “Рекет” е само однесувањето на оние што 2014-16 беа “критичка јавност”, а денес се само релативизаторска фасада на СДСМ ухлебена во јавните служби, опинионисти на владин повик, медиуми блиски до власта и провладини ...

Реакции на ФБ по новата објавена снимка за „Рекет“

Expres - 09.08.2019

Очекувано, објавувањето на новото продолжение за скандалот „Рекет“ од страна на новинарот Гејсер во италијанска „La Verita“ предизвика спротивсни реакции- едни кои веруваат дека е ова местенка оркестрирана од опозицијата и контра власта и други кои ...

Никој во Македонија не верува дека Зоран Заев не е вмешан во случајот Рекет

Магазин - 09.08.2019

Откако утринава италијанскиот весник Ла Верита, ја објави втората снимка од случајот Рекет, се огласи и опозициската партија ВМРО, преку соопштение. Од ВМРО велат дека се додека аболицираниот криминалец Зоран Заев е на власт во Македонија не може да ...

Заев: Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки

MakPress - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. – Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

Заев на Фејсбук: Граѓаните заслужија правда!

1tv - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево преку Фејсбук порача дека мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил. „Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки.

По снимките за „Рекет“, Боки, Орце и Зоки: Политичар бара Заев да поднесе оставка како Груевски

Скопје1 - 09.08.2019

Поскандалозно од самиот скандал со “Рекет” е само однесувањето на оние што 2014-16 беа “критичка јавност”, а денес се само релативизаторска фасада на СДСМ ухлебена во јавните служби, опинионисти на владин повик, медиуми блиски до власта и провладини ...

Реакции на политичките партии – ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Владата, Алијанса за Албанците обвинител од ЕУ

ТВ21 - 08.08.2019

По објавувањето на видео снимката за случајот „Рекет“, реагираа политичките партии. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема да има правда во Македонија се додека судовите и обвинителствата работат по наредба на Заев.

Влада на РСМ за ТВ21: да се спроведе темелна истрага утврдување на фактите и утврдување одговорност кај сите вклучени

ТВ21 - 08.08.2019

Од Владата на Република Северна Македонија за ТВ21 велат дека лучајот “Рекет” е во надлежност на правосудните органи и повикуваат на целосно и ефикасно спроведување на правната држава. „Случајот “Рекет” е во надлежност на правосудните органи.

Алијансата за Албанците бара да се отвори истрага за предметот во кој е осомничен Бујар Османи

Макфакс - 08.08.2019

Алијансата за Албанците бара под итно да се превземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата. Истовремено од партијата на Зијадин Села преку соопштение бараат да се отвораат истраги за сите предмети ...

Алијанса за Албанците бара истрага за предметот „Пациент“ за Бујар Османи

Р.С.Европа - 08.08.2019

Алијансата за Албанците бара да се отвораат истраги за сите предмети кои се во предистражна постапка, како што е предметот ,,Пациент”, во кој е осомничен и вицепремирот Бујар Османи. „Случајот ‘Рекет’ е доволен доказ дека сите тие случаи се ...

Алијанса за Албанците бара итно да се расчисти случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата

+инфо - 08.08.2019

Алијансата за Албанците уште еднаш го повтори барањето за ,,Обвинител од ЕУ" како решение за излез од ќорсокакот во кој е најден нашиот правосуден систем. Алијансата за Албанците бара итно да се преземат сите законски мерки за да се расчисти целосно ...

Алијанса за Албанците: Обвинител од ЕУ поради слуачите како „Рекет“

Независен - 08.08.2019

Партијата Алијанса за Албанците во соопшнтие до јавноста го повтори барање во државата да има обвинител од Европска унија како излез од ќорсокакот во правниот систем, а по повод видео-материјалот објавен на социјалните мрежи поврзан со случајот ...

Влада за случајот „Рекет“: Да се спроведе темелна истрага и утврдување одговорност кај сите вклучени

Press24 - 08.08.2019

Од Владата на РСМ за ТВ21 велат дека лучајот „Рекет” е во надлежност на правосудните органи и повикуваат на целосно и ефикасно спроведување на правната држава. „Случајот „Рекет” е во надлежност на правосудните органи.

АА: Итно да се преземат мерки за да се расчисти случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата.

Нетпрес - 08.08.2019

Алијанса за Албанците, по објавувањето на видео снимката од италијанскиот весник „Ла Верита“, преку соопштение денеска побара итно да се преземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата.

Алијанса на Албанците: Обвинител од ЕУ за слуачите како „Рекет“ и излез од ќорсокакот

Press24 - 08.08.2019

Партијата Алијанса за Албанците во соопшнтие до јавноста го повтори барање во државата да има обвинител од Европска унија како излез од ќорсокакот во правниот систем, а по повод видео-материјалот објавен на социјалните мрежи поврзан со случајот ...

Алијанса за Албанците - Обвинител од ЕУ поради случаите како „Рекет“

Р.С.Европа - 08.08.2019

Партијата Алијанса за Албанците, во соопштение до јавноста, го повтори барањето во државата да има обвинител од Европска унија како излез од ќорсокакот во правниот систем, а по повод видео-материјалот објавен на социјалните мрежи поврзан со случајот ...

Алијансата за Албанците бара обвинител од ЕУ за излез од ќорсокакот во правниот систем

Слободен Печат - 08.08.2019

Партијата Алијанса за Албанците во соопштение до јавноста го повтори барање во државата да има обвинител од Европска унија како излез од ќорсокакот во правниот систем, а по повод видео-материјалот објавен на социјалните мрежи поврзан со случајот ...

Алијанса за Албанците бара итни мерки за расчистување на „Рекет“

МКД - 08.08.2019

Алијанса за Албанците, по објавувањето на видео снимката од италијанскиот весник „Ла Верита“, преку соопштение денеска побара итно да се преземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата.

Алијансата за Албанците бара обвинител од ЕУ

CivilMedia - 08.08.2019

Партијата Алијанса за Албанците во соопштение до јавноста го повтори барање во државата да има обвинител од Европска унија како излез од ќорсокакот во правниот систем, а по повод видео-материјалот објавен на социјалните мрежи поврзан со случајот ...

„Нема расчистување, нема помирување“ е новото „Нема правда, нема мир“

PressingTV - 08.08.2019

Пораките на заменик-помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер за аферата „Рекет“ од интервјуто за српската редакција дадено на 2 август, светскиот сервис на „Гласот на Америка“ (VOA) ги пренесе следниот ден.

Алијансата за Албанците: под итно да се прошири истрагата за случајот „Рекет“

Бизнис Вести - 08.08.2019

Што се однесува до видео материјалот објавен во социјалните мрежи за случајот ,,рекет” ставот на Алијансата за Албанците е следниот: „Бараме,под итно да се превземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот и да се прошири истрагата.

Алијанса на Албанците: Обвинител од ЕУ поради случаите како „Рекет”

Вечер Прес - 08.08.2019

Партијата Алијанса за Албанците во соопштение до јавноста го повтори барање во државата да има обвинител од Европска унија како излез од ќорсокакот во правниот систем, а по повод видео-материјалот објавен на социјалните мрежи поврзан со случајот ...

Алијанса за Албанците по објавување на видеото за „Рекет“ пак бара обвинител од ЕУ,

24Инфо - 08.08.2019

Алијансата за Албанците повторно побара обвинител од ЕУ откако во медиумите денеска се појави видео за случајот „Рекет”. -Бараме под итно да се превземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот и да се прошири истрагата.

Владата повикува на целосно и ефикасно спроведување на темелна истрага и одговорност за „Рекет“

Република - 08.08.2019

Од Владата за ТВ21 велат дека лучајот „Рекет” е во надлежност на правосудните органи и повикуваат на целосно и ефикасно спроведување на правната држава. „Случајот „Рекет” е во надлежност на правосудните органи.

Алијансата за Албанците бара да се отвори истрага за предметот во кој е осомничен Бујар Османи

Точка - 08.08.2019

Алијансата за Албанците бара под итно да се превземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата. Истовремено од партијата на Зијадин Села преку соопштение бараат да се отвораат истраги за сите предмети ...

Сите за „Рекет“, Заев за растот на БДП: Нашата држава е на добар пат!

Expres - 08.08.2019

Среде кулминацијата на аферата „Рекет“ со денешното објавување на видеото од италијанскиот весник „Ла Верита“, премиерот Зоран Заев се фали на социјалните мрежи со растот на бруто општествениот ...

Зијадин Села: Да се отвори истрага за предметот за Бујар Османи !

Магазин - 08.08.2019

Алијансата за Албанците бара итно да се преземат сите законски мерки за да се расчисти целосно случајот „Рекет“ и да се прошири истрагата. Истовремено од партијата на Зијадин Села преку соопштение бараат да се отвораат истраги за сите предмети ...

Тошевски: Во општина Битола имаме само 100% реализација на Рекет- половина мандат за Рекет, а втора половина за бегање ...

Курир - 06.08.2019

Во општина Битола имаме само 100% реализација на Рекет. Половина мандат за Рекет, а втора половина за бегање од одговорност, вели советникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во општина Битола, Иванчо Тошевски.

Метју Палмер: Ако не се расчисти случајот Рекет, патот на Македонија кон ЕУ ќе биде отежнат

Скопје инфо - 06.08.2019

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер, порача дека нерешениот случај „Рекет“ би можел да ги подрие изгледите на Македонија за почнување на пристапните преговори за Европската Унија, пренесува „Гласот на Америка“.

Кирацовски не можел да претпостави што прави Боки 13

Скопје1 - 06.08.2019

Aктуелен е случајот „Рекет“. Како гледате на овој случај – тој разочара многу граѓани од аспект на нивната доверба во СЈО. Колку случајот Рекет фрли дамка врз законите за правна држава и владеење на правото кога постојат сомнежи дека корупцијата ...

Јанушев: Бараме итно проширување на истрагата за случајот „Рекет“ кон извршителите и кон нарачателите

24 Вести - 05.08.2019

Не постои поголем апсурд од тоа човекот кој го спасија од одговорност за криминалот во „Глобал“ да повикува на правда еднаква за сите. Бараме независно обвинителство кое ќе работи согласно закон и ќе го гони криминалот но за разлика од нас, СДСМ ...

Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата создадена за време на ВМРО

Фокус - 05.08.2019

Случајот „Рекет“ во најмала рака е шокантен, но за да така лесно се случува пред „очите“ на надлежните институции, сметам дека е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското владеење на ...

Палмер: Случајот „Рекет“ и законот за СЈО важни за ЕУ перспективата на С. Македонија

Алсат-М - 05.08.2019

Пристапните преговори на земјава со Европската Унија, ќе зависат и од исходот на истрагата за случајот „Рекет“ која треба да открие дали во изнудата на Боки 13 е вмешана и шефицата на СЈО, Катица Јанева.

Андов: Има нешто сомнително со случајот ,,Рекет“

ММС - 05.08.2019

Првиот спикер на Собранието во Македонија, од нејзината независност Стојан Андов во интервју за Канал5 телевизија истакна дека институциите треба брзо и ефикасно да ја завршат истрагата, за случајот Рекет, во спротивно може да ја изгубат довербата ...

Палмер: САД бараат целосна, темелна и транспарентна истрага за „Рекет“

Нова ТВ - 05.08.2019

Американскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер во интервју за Гласот на Америка на српски јазик изјави дека без решение за истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да се ...

Јанушев: Бараме итно проширување на истрагата за случајот „Рекет“ кон извршителите и кон нарачателите

Сител - 05.08.2019

Бараме итно проширување на истрагата за случајот Рекет, не само кон извршителите, туку и кон нарачателите, кон СЈО, кон сите функционери во СДСМ и кон сите вклучени. Сведоци сме на најголемиот рекет систем во независна Македонија.

Палмер ги опомена СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: Доста е политизирање, време е за државништво

Press24 - 05.08.2019

Американскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер смета дека ако не се реши истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева може да се поткопаат изгледите на Македонија за почеток на ...

Кирацовски: Не можевме да претпоставиме што прави нашиот познаник Боки 13

Press24 - 05.08.2019

Ниту моите колеги, ниту јас сум можел да претпоставам што се наш познаник прави и како тоа се одразува врз нас. Бојан Јовановски имаше средби со стотици поединци, како сопственик на 1ТВ, но и како претседател на Меѓународниот сојуз каде членуваа ...

Палмер ги опомена СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: Доста е политизирање, време е за државништво

МКД - 05.08.2019

Американскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер смета дека ако не се реши истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева може да се поткопаат изгледите на Македонија за почеток на ...

Кирацовски за „Рекет“: Брзо ќе се потврди дека високи функционери од СДСМ не се впуштиле во вакво злодело

+инфо - 05.08.2019

За пратеникот и поранешен генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, случајот „Рекет“ во кој се осомничени Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, е шокантен. Тој во интервју за Фактор , вели дека тоа е олицетворение на ...

Палмер: Решавањето на случајот „Рекет“ е клучно за почеток на преговорите со ЕУ

Нетпрес - 05.08.2019

Американскиот заменик помошник државен секретар, Метју Палмер, во интервју за Гласот на Америка на српски јазик вели дека без решение за истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да се ...

Кирацовски негира вмешаност на функционери на СДСМ во случајот „Рекет“

Слободен Печат - 05.08.2019

Кирацовски истакна дека нее верува и дека високи функционери на СДСМ, би се впуштиле во такво злодело. Пратеникот Александар Кирацовски, во интервју за Фактор , зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, изрази сомнеж дека во него учествувале членови ...

Кирацовски: Не сме можеле да претпоставиме што прави нашиот познаник Бојан Јовановски

Р.С.Европа - 05.08.2019

Поранешниот Генерален секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, изрази сомнеж дека во случајот „Рекет“ учествувале членови на владејачката партија и дека не можеле да претпостават што прави нивниот, како што вели, познаник Боки 13.

Кирацовски на Фактор: Не можевме да претпоставиме што прави нашиот познаник Боки 13

Либертас - 05.08.2019

Актуелен е случајот „Рекет“. Како гледате на овој случај – тој разочара многу граѓани од аспект на нивната доверба во СЈО. Колку случајот Рекет фрли дамка врз законите за правна држава и владеење на правото кога постојат сомнежи дека корупцијата ...

Палмер опоменува: Нерасчистувањето на „Рекет“ ќе ги поткопа изгледите за преговори со ЕУ

Мета - 05.08.2019

Американскиот заменик-помошник државен секретар Метју Палмер смета дека ако не се заврши истрагата за случајот „Рекет“, во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да бидат поткопани изгледите на Северна Македонија за ...

Палмер: Решението на случајот „Рекет“ е клучно за почеток на преговори на Македонија со ЕУ

Република - 05.08.2019

мериканскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер во интервју за Гласот на Америка на српски јазик изјави дека без решение за истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да се ...

Кирацовски за „Рекет“: Се сомневам дека високи функционери од СДСМ би се впуштиле во вакво злодело

PressingTV - 05.08.2019

Пратеникот и поранешен генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски вели дека случајот „Рекет“ во најмала рака е шокантен. Тој се сомнева дека во случајот се вмешани високи функционери на СДСМ .

Палмер: Решавањето на случајот „Рекет“ е клучно за почеток на преговорите со ЕУ

Точка - 05.08.2019

Американскиот заменик помошник државен секретар, Метју Палмер, во интервју за Гласот на Америка на српски јазик вели дека без решение за истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да се ...

За Кирацовски ВМРО-ДПМНЕ е виновна за рекет, а тој не можел да претпостави што прави неговиот познаник Боки 13

Република - 05.08.2019

За него во јавноста сега доста се зборува. Откако СДСМ на чело со Зоран Заев дојде на власт, Александар Кирацовски како генерален секратар на партијата, функција што веќе не ја извршува, беше човекот задолжен за многу партиски работи.

КИРАЦОВСКИ ЗА АФЕРАТА РЕКЕТ: Изненаден сум од Боки 13, нема шанси функционери на СДСМ да се впуштиле во ова злодело

Денешен - 05.08.2019

Ниту моите колеги, ниту јас сум можел да претпоставам што сѐ наш познаник прави и како тоа се одразува врз нас, вели доскорешниот генерален секретар на СДСМ и актуелен пратеник, Александар Кирацовски, во врска со аферата Рекет.

Без решение за Рекет, нема датум со ЕУ!

Вечер Прес - 05.08.2019

Без решение за истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да се поткопаат изгледите на С.Македонија за почеток на пристапните преговори со Европската Унија, порача американскиот заменик ...

Палмер: Заврши времето на политиканство, време е за лидерство

CivilMedia - 05.08.2019

Пристапните преговори на земјава со Европската Унија, ќе зависат и од исходот на истрагата за случајот „Рекет“ која треба да открие дали во изнудата на Боки 13 е вмешана и шефицата на СЈО, Катица Јанева.

Палмер: Решението на случајот „Рекет“ е клучно за почеток на преговори на С.Македонија со ЕУ

Либертас - 05.08.2019

Американскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер во интервју за Гласот на Америка на српски јазик изјави дека без решение за истрагата за случајот „Рекет“ во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да се ...

Интервју Кирацовски: Не можевме да претпоставиме што прави нашиот познаник Боки 13

Фактор - 05.08.2019

За него во јавноста сега доста се зборува. Откако СДСМ на чело со Зоран Заев дојде на власт, Александар Кирацовски како генерален секратар на партијата, функција што веќе не ја извршува, беше човекот задолжен за многу партиски работи.

Справувањето со „Рекет“ ги става на тест европските аспирации

Н.Македонија - 05.08.2019

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер, порача дека нерешениот случај „Рекет“ би можел да ги подрие изгледите на Македонија за почнување на пристапните преговори за Европската Унија, пренесува „Гласот на Америка“.

Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата од времето на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 05.08.2019

Ниту тој, ниту неговите колеги не можеле да претпостават што сè правел нивниот познаник Боки 13. „Бојан Јовановски имаше средби со стотици поединци, како сопственик на 1ТВ, но и како претседател на Меѓународниот сојуз каде членуваа многу истакнати ...

Кирацовски: „Рекет“ е случај кој не смее да се базира на шпекулации и квази-новинарски статии

1tv - 05.08.2019

„Случајот „Рекет“ во најмала рака е шокантен, но за да така лесно се случува пред „очите“ на надлежните институции, сметам дека е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското владеење на ...

Кирацовски отфрла вмешаност на функционери од СДСМ во рекетот на Боки 13

Expres - 05.08.2019

Поранешниот генерален секретар на СДСМ и актуелен пратеник, Александар Кирацовски, се сомнева, како што вели, дека високи функционери од СДСМ биле вмешани во случајот „Рекет“ во кој се осомничени Бојан Јовановски–Боки 13 и Зоран Милески–Кичеец.

Андов: Има нешто сомнително со случајот „Рекет“ , мора институциите брзо да реагираат

Магазин - 05.08.2019

Првиот спикер на Собранието во Македонија, од нејзината независност Стојан Андов во интервју за Канал5 телевизија истакна дека институциите треба брзо и ефикасно да ја завршат истрагата, за случајот Рекет, во спротивно може да ја изгубат довербата ...

Палмер: Доколку постојат релевантни докази за „Рекет“, тогаш треба и соодветно обвинение

1tv - 05.08.2019

Американскиот заменик-помошник државен секретар Метју Палмер смета дека ако не се заврши истрагата за случајот „Рекет“, во кој како лице кое се спомнува како вмешано е и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, може да бидат поткопани изгледите ...

ИНТЕРВЈУ НА КИРАЦОВСКИ: Случајот „Рекет“ во најмала рака е шокантен – не сум можел да претпоставам што се мојот ...

Магазин - 05.08.2019

Александар Кирацовски во интервју за Фактор ги негираше тврдењата дека вработил негови бслики роднини по државните институции, па разговараше и за актуелниот случај „Рекет“ во кој е осомничен неговиот пријател Бојан Јовановски познат како Боки 13.