TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски - Мектиќ: Македонија и Бих да потпишат договор за патување со лични карти

Канал5 - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, разговарале за можноста за потпишување договор помеѓу Република Македонија и Босна и ...

Спасовски-Мектиќ: Македонија и БиХ да потпишат договор за патување со лични карти

Фокус - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија, Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ денеска разговарале за можност за потпишување на договор меѓу двете земји за патување со лични карти за граѓаните.

Спасовски - Мектиќ: Македонија и Бих да потпишат договор за патување со лични карти

Сител - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, разговарале за можноста за потпишување договор помеѓу Република Македонија и Босна и ...

Спасовски во Сараево за подобрување на соработката во безбедноста и олеснувања за граѓаните

Нетпрес - 23.07.2017

На средбата се разговараше и за можноста за потпишување на договор меѓу Македонија и Босна и Херцеговина за патување со лични карти за граѓаните Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од ...

Средба Спасовски – Мектиќ: Патување со лична карта во БиХ

Макфакс - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во Сараево, оствари средба со Министерот за безбедност на Босна и Херцеговина, Драган Мектиќ.

Спасовски на средба со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина

Слободен Печат - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од премиерот на Република Македонија Зоран Заев, денеска (23.07) во Сараево, оствари средба со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ.

Спасовски на средба со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина

+инфо - 23.07.2017

На билатералната средба министрите ја истакнаа успешната и континуирана соработка во областа на внатрешните работи на двете земји. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од премиерот на Република ...

Спасовски – Мектиќ: Македонија и Бих да потпишат договор за патување со лични карти

А1 On - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, разговарале за можноста за потпишување договор помеѓу Република Македонија и Босна и ...

Средба на министерот Спасовски со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина

Бриф - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, денеска во Сараево, оствари средба со Министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ.

Спасовски – Мектиќ: Македонија и Бих да потпишат договор за патување со лични карти

Либертас - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, разговарале за можноста за потпишување договор помеѓу Република Македонија и Босна и ...

Спасовски иницираше патување во БиХ само со лична карта

Фактор - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, разговарале за можноста за потпишување договор помеѓу Република Македонија и Босна и ...

Македонија и Бих да потпишат договор за патување со лични карти

Вечер Прес - 23.07.2017

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, разговарале за можноста за потпишување договор помеѓу Република Македонија и Босна и ...

Средба на министерот Спасовски со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина...

Н.Македонија - 23.07.2017

Средба на министерот Спасовски со министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, денеска во Сараево, ...

Спасовски: Обвинетите не можат да ја напуштат државата ниту со лична карта ниту со дипломатски пасош

24 Вести - 21.07.2017

Обвинетите не можат да ја напуштат државата, ниту со лична карта ниту со дипломатски пасош, вели министерот за внатрешни работи – Оливер Спасовски. Постојат лични податоци на граѓаните кои се декларирани во системот на МВР и со тоа нема опасност од ...

ЗНМ побара од Спасовски да ги расветли сите 53 напади врз новинари

Сакам да кажам - 21.07.2017

Претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани побара МВР да работи интензивно на расветлување на сите 53 напади против новинари, кои што се случиле во изминатите пет години.

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата

Телма - 21.07.2017

Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ќе го носи судот, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски и Селмани за нерешените случаи на насилство врз новинари

Канал5 - 21.07.2017

Интензивирани се оперативните истражни дејствија во Министерството за внатрешни работи за 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите и во наредниот период ќе бидат презентирани конкретните резултати, рекол министерот за внатрешни работи на ...

Спасовски – Селмани: Да се преземат мерки за зголемување на безбедноста на медиумските работници

Фокус - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани. Спасовски и Селмани се согласиле дека медиумите се меѓу најважните столбови на едно демократско ...

Има 53 нерешени случаи на насилство врз новинари

Макфакс - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинарите на Македонија, Насер Селмани. Тие се согласија дека медиумите се меѓу најважните столбови на едно демократско општество и ...

Има 53 нерешени случаи на насилство врз новинари

Правдико - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинарите на Македонија, Насер Селмани. Тие се согласија дека медиумите се меѓу најважните столбови на едно демократско општество и ...

Спасовски-Селмани: Да се преземат мерки за зголемување на безбедноста на новинарите

+инфо - 21.07.2017

Соговорниците разговарле за проблемот со 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани.

Средба Спасовски-Селмани за нерешаните случаи на насилство врз новинари

А1 On - 21.07.2017

Интензивирани се оперативните истражни дејствија во Министерството за внатрешни работи за 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите и во наредниот период ќе бидат презентирани конкретните резултати, рекол министерот за внатрешни работи на ...

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата

Сител - 21.07.2017

Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ќе го носи судот, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

ЗНМ побара од МВР казни за насилството против новинари

Радио МОФ - 21.07.2017

Зголемена безбедност на новинарите била главната тема на на денешната средба на претставниците на Здружението на новинари на Македонија со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски .

ЗНМ бара казнување на насилството против новинари

МКД - 21.07.2017

Претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) денес се сретнаа со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, со кого разговараа за зголеување на безбедноста на новинарите.

Спасовски одржа средба со претседателот на ЗНМ

Слободен Печат - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани. Министерот Спасовски и г-дин Селмани се согласија дека медиумите се меѓу најважните столбови на ...

Средба Спасовски-Селмани за нерешаните случаи на насилство врз новинари

Сител - 21.07.2017

Интензивирани се оперативните истражни дејствија во Министерството за внатрешни работи за 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите и во наредниот период ќе бидат презентирани конкретните резултати, рекол министерот за внатрешни работи на ...

Селмани и Спасовски на средба за 53-те нерешени случаи на насилство врз новинари

Стандард - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани. Спасовски и Селмани се согласиле дека медиумите се меѓу најважните столбови на едно демократско ...

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата

А1 On - 21.07.2017

Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ќе го носи судот, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата

еМагазин - 21.07.2017

Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ќе го носи судот, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Средба Спасовски-Селмани за нерешаните случаи на насилство врз новинари

Либертас - 21.07.2017

Интензивирани се оперативните истражни дејствија во Министерството за внатрешни работи за 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите и во наредниот период ќе бидат презентирани конкретните резултати, рекол министерот за внатрешни работи на ...

Спасовски: Oбвинетите не можат да ја напуштат државата

Локално - 21.07.2017

Oбвинетите не можат да ја напуштат државата, ниту со лична карта, ниту со дипломатски пасош, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Постојат лични податоци на граѓаните кои се декларирани во системот на МВР и со тоа нема опасност од ...

Спасовски: Полицијата некогаш не презела мерки во врска со нападите врз новинарите

Мета - 21.07.2017

Министерството за внатрешни работи изработило посебна анализа на истрагите за 53 напади на новинари евидентирани од Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и утврдило дека во одредени предмети не се остварени дејства и постапки кои требало да ...

ЗНМ бара казнување на насилството против новинари

Kumanovo News - 21.07.2017

Претседателот на ЗНМ, Насер Селмани, рече дека институциите имаат обврска да обезбедат услови за непречена работа на новинарите и истакна дека владата треба да воспостави ефикасен систем за казнување на насилниците.

Има 53 нерешени случаи на насилство врз новинари

Точка - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинарите на Македонија, Насер Селмани. Тие се согласија дека медиумите се меѓу најважните столбови на едно демократско општество и ...

Средба Спасовски-Селмани за нерешаните случаи на насилство врз новинари

Локално - 21.07.2017

Интензивирани се оперативните истражни дејствија во Министерството за внатрешни работи за 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите и во наредниот период ќе бидат презентирани конкретните резултати, рекол министерот за внатрешни работи на ...

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата, МВР ќе постапи кога ќе ги добие одлуките од судот

Либертас - 21.07.2017

Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ќе го носи судот, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

Министерот Спасовски вети расветлување на случаите со напади врз новинари

Кумановски м. - 21.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани. Министерот Спасовски и Селмани се согласија дека медиумите се меѓу најважните столбови на едно ...

Поголема безбедност за медиумските работници...

Н.Македонија - 21.07.2017

Поголема безбедност за медиумските работници Интензивирани се оперативните истражни дејствија во Министерството за внатрешни работи за 53 нерешени случаи на насилство врз новинарите и во наредниот период ќе бидат презентирани конкретните резултати, ...

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата...

Н.Македонија - 21.07.2017

Спасовски: Оние кои имаат забрана не можат да ја напуштат државата Во моментот кога ќе ги добиеме одлуките од судот ние ќе постапиме како МВР. Мора да постапиме врз основа на акт, врз основа на налог, врз основа на решение кое ќе го носи судот, ...

Спасовски: На барањето на Груевски за 20 телохранители ќе одговориме стручно

Фокус - 19.07.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска потврди дека поранешниот премиер Никола Груевски поднел барање за 20 телохранители. Министерот рече дека барањето е процесуирано во Бирото за јавна безбедност и Управата за безбедност и ...

Спасовски: Полицијата ги чека одлуките на судовите

Алсат-М - 19.07.2017

Полицијата е подготвена. Како што ќе се добиваат одлуките од судот, така ќе постапуваме, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, коментирајќи ги актуелните судски активности околу мерките за притвор.

Спасовски: Нема потреба Груевски да добие дополнително обезбедување

ТВ21 - 19.07.2017

Во однос на барањето на поранешниот премиер Никола Груевски за одобрување на повеќе телохранители, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека добил барање за дополнителни 20 луѓе и тоа барање е процесуирано од Бирото за јавна ...

Ставени во функција 15 специјални комби возила за ЕБР

Канал5 - 19.07.2017

Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи доби 15 нови специјални комби возила. На промоцијата и ставањето во функција на возилата денеска во касарната „Ѓорче Петров“ присуствуваше министерот за внатрешни работи Оливер ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот

ТВ21 - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Мијалков го чуваат 6, Чавков 4 лица, а Груевски бара дополнителни 20

Нова ТВ - 19.07.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека добил барање за дополнителни 20 луѓе за обезбедување на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски и тоа барање е процесуирано од Бирото за јавна безбедност и Управата за безбедност и ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот

Стандард - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот

Правдико - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски, по повод што ќе биде ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот (ВИДЕО)

+инфо - 19.07.2017

Мијалков и Чавко имаат решение за полициско обезбедување од четири, односно шест полициски службеници, рече министерот. Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи доби 15 нови специјални комби возила.

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот

Сител - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Спасовски:Полицијата е подготвена да постапи според одлуките на судот

Р.С.Европа - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот

А1 On - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Спасовски: И Чавков и Мијалков имаат полициско обезбедување, барањето на Груевски се разгледува

МКД - 19.07.2017

Поранешните функционери во МВР, директорите на УБК и БЈБ, Сашо Мијалков и Митко Чавков имаат полициско обезбедување. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека двајцата имаат решение за полициско обезбедување од четири, ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот за притвор веднаш штом ги добие

Либертас - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

ЕБР доби нови 15 специјални комби возила, ќе се набавуваат и униформи и обувки за полицајците

Бриф - 19.07.2017

Eдиницата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи доби 15 нови специјални комби возила. На промоцијата и ставањето во функција на возилата денеска во касарната „Ѓорче Петров“ присуствуваше министерот за внатрешни работи Оливер ...

Спасовски: Добивме барање од Груевски за дополнителни 20 телохранители

еМагазин - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Спасовски: Груевски побара дополнителни 20 телохранители, барањето го разгледуваат БЈБ и УБК

Либертас - 19.07.2017

Министерот за внатрешни работи денеска одговараше на новинарско прашање во однос на барањето на поранешниот премиер Никола Груевски за одобрување на повеќе телохранители. Спасовски рече дека добил барање за дополнителни 20 луѓе и тоа барање е ...

ЕБР доби 15 специјални комбиња, полицајците чекаат униформи и кондури

Вечер Прес - 19.07.2017

Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи доби 15 нови специјални комби возила. На промоцијата и ставањето во функција на возилата денеска во касарната „Ѓорче Петров" присуствуваше министерот за внатрешни работи Оливер ...

Ќе добие ли Никола Груевски дополнителни 20 телохранители?

Фактор - 19.07.2017

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска изјави дека во однос на барањето на екс премиерот, Никола Груевски за одобрување на повеќе телохранители добил барање за дополнителни 20 луѓе и тоа барање е процесуирано од Бирото за јавна ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот

Локално - 19.07.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на ...

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот...

Н.Македонија - 19.07.2017

Спасовски: МВР е подготвено да постапи според одлуките на судот Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да одговори за смените во МВР

Канал5 - 18.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ го повикуваа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за смените кои тој ги направил во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неприфатливо формирање партиска полиција

Канал5 - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски работи незаконски и го партизира Министерството расчистувајќи истовремено со професионалните кадри кои во изминатиот период биле заслужни за многу акции.

ЛП: Спасовски да го исчисти МВР од партиските инсталации на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 17.07.2017

Либералната партија го поздрави зголемениот број полициски патроли што ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Го повикуваме министерот Спасовски уште потемелно, побрзо и поефективно да го исчисти Министерството за внатрешни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неприфатливо е формирање партиска полиција

А1 On - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски работи незаконски и го партизира Министерството расчистувајќи истовремено со професионалните кадри кои во изминатиот период биле заслужни за многу акции.

ВМРО-ДПМНЕ: Неприфатливо формирање партиска полиција

Курир - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски работи незаконски и го партизира Министерството расчистувајќи истовремено со професионалните кадри кои во изминатиот период биле заслужни за многу акции.

ЛП бара чистење на МВР од непрофесионалците и партиските инсталации на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 17.07.2017

„Либералната партија го поздравува зголемениот број полициски патроли кои ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Исто така апелираме тие да не бидат со моментално дејство (маркетинг) во време траење 2-3 месеци, затоа што ...

„Инфомакс“: Не поминаа ниту 100 дена, а министрите на СДСМ се веќе длабоко завлезени во злоупотреба на парите на ...

Курир - 17.07.2017

Оливер Спасовски заедно со лични пријатели се луксузирал на сметка на министерството, а заедно со него и неговото обезбедување /голем број телохранители ангажирани околу Спасовски, кое направило сметка од неколку десетици илјади денари, објавува ...

ЛП: Спасовски да го исчисти МВР од партиските инсталации на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 17.07.2017

„Либералната партија го поздравува зголемениот број полициски патроли кои ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Исто така апелираме тие да не бидат со моментално дејство (маркетинг) во време траење 2-3 месеци, затоа што ...

Либералната партија бара полицијата да казнува без оглед на статусот и функцијата

Макфакс - 17.07.2017

Либералната партија го поздрави зголемениот број полициски патроли што ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовскии ја повика полицијата од сега па натаму да казнува прекршители секојдневно и 24 часа, бидејќи тоа е нејзина работа, без ...

ЛП: Зголемената полициска контрола најавена од Спасовски да не биде само краток маркетинг

МКД - 17.07.2017

Либералната партија го поздравува зголемениот број полициски патроли кои ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и апелира тоа да не биде моментално дејство, односно маркетинг кое трае два до три месеци.

ВМРО-ДПМНЕ: Неприфатливо е формирање партиска полиција

Локално - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски работи незаконски и го партизира Министерството расчистувајќи истовремено со професионалните кадри кои во изминатиот период биле заслужни за многу акции.

Не поминаа ниту 100 дена, а министрите на СДСМ се веќе длабоко завлезени во злоупотреба на парите на граѓаните и ...

Пулс24 - 17.07.2017

Оливер Спасовски заедно со лични пријатели се луксузирал на сметка на министерството, а заедно со него и неговото обезбедување /голем број телохранители ангажирани околу Спасовски, кое направило сметка од неколку десетици илјади денари, објавува ...

ЛП: Зголемената полициска контрола најавена од Спасовски да не биде само за краток маркетинг

Либертас - 17.07.2017

Либералната партија го поздравува зголемениот број полициски патроли кои ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Исто така апелираме тие да не бидат со моментално дејство (маркетинг) во време траење 2-3 месеци, затоа што ...

Либералната партија бара полицијата да казнува без оглед на статусот и функцијата

Точка - 17.07.2017

Либералната партија го поздрави зголемениот број полициски патроли што ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовскии и ја повика полицијата од сега па натаму да казнува прекршители секојдневно и 24 часа, бидејќи тоа е нејзина работа, ...