TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ветува чесна влада

А1 - 22.05.2011

Во првите 100 дена Новата влада на СДСМ и здружената опозиција, ветува закон за стечајците,40 проценти зголемена помош чија распределба нема да зависи од политички моќници, најниска плата од 9.000 ...

Полупразни автобуси итаат кон Струмица за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 22.05.2011

Полупразни автобуси со прилепски, кумановски и регистерски таблички од други градови во земјава, излепени со постери на Зоран Ставревски, носител на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во 4 изборна ...

СДСМ: Народот веќе ја слави победата

+инфо - 22.05.2011

Од преполниот плоштад, 13 дена пред 5 јуни, Кавадарци веќе ја прославува победата на СДСМ. Митингот на преполниот плоштад во Кавадарци со над 7 000 граѓани кој штотуку заврши со огнени факели, според ...

Митинг на СДСМ во Струга

А1 - 21.05.2011

Митингот во Струга треба да започне во секој момент, граѓаните во моментов масовно излегоа на плоштадот во Струга, за да ги слушнат пораките на СДСМ и на здружената опозиција.

Црвенковски му нуди на Груевски дуел на митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 21.05.2011

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски од митингот на плоштадот во Велес му понуди на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дуел и тоа не на телевизија, туку на митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Митинг на СДСМ во Велес и Свети Николе

Сител - 21.05.2011

СДСМ побараа поддршка и од велешани. Вчеравечер заедно со коалицијата им ја презентираа изборната програма како и дел од носителите на листите за треттата изборна единица.

Митинг на СДСМ во Велес

Македонија24 - 21.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Митинг на СДСМ во Велес, Коалицијата предводена од СДСМ вчера одржа митинг во Велес. Оваа владеачка гарнитура се растури и се украде, а најлошо од се е тоа што ја крадат ...

Митинг на СДСМ во Тетово

А1 - 20.05.2011

Инспекции, полиција и казни, тоа е демократија на Груевски, порача од синоќешните митинзи на СДСМ, лидерот Бранко Црвенковски.

Митингување само пред партискиот штаб

Утрински - 20.05.2011

Градоначалникот на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ, не му дозволи на опозицискиот СДСМ синоќа да го одржи најавениот митинг на платото пред Домот на АРМ.

ВМРО-ДПМНЕ: „СДСМ има валкано сценарио“

Телма - 20.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција обвини дека СДСМ, заедно со медиумите блиски до нив подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите бидејќи ќе ги изгубат и бараат алиби за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има сценарио да не ги признае резултатите

Дневник - 20.05.2011

СДСМ, заедно со медиумите блиски до нив, подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите бидејќи ќе ги изгубат и бараат алиби за тоа, обвини вицепремиерот Васко Наумовски на ...

Наумовски: СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборите

Форум - 20.05.2011

Вицепремиерот за евроинтеграции Васко Наумовски денеска предупреди дека СДСМ заедно со одредени медиуми подготвува сценарио за непризнавање на резултатите од изборите „ Бранко Црвенковски и СДСМ ...

Сценарио против изборните резултати, обвинување од ВМРО-ДМПНЕ

Алсат-М - 20.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СДСМ заедно со медиумите на Велија Рамковски подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите на 5-ти Јуни.

Митинг на СДСМ во Тетово

Сител - 20.05.2011

СДСМ побараа поддршка од електоратот во Тетово. Заедно со коалицијата вчеравечер пред тетовчани ја презентираа изборната програма, а беа презентирани и дел од кандидатите во Шестата изботна единица.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати

Сител - 20.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција обвини дека СДСМ, заедно со медиумите блиски до нив подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите бидејќи ќе ги изгубат и бараат алиби за ...

СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати

МРТ - 20.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција обвини дека СДСМ, заедно со медиумите блиски до нив подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите бидејќи ќе ги изгубат и бараат алиби за ...

Наумовски: СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати

Кирилица - 20.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција обвини дека СДСМ, заедно со медиумите блиски до нив подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите бидејќи ќе ги изгубат и бараат алиби за ...

Наумовски: СДСМ и А1 подготвуваат сценарио за непризнавање на изборните резултати

Вечер - 20.05.2011

Вицепремиерот за евроинтеграции Васко Наумовски вчера изјави дека СДСМ, заедно со медиумите на Велија Рамковски, подготвувале сценарио за непризнавање на резултатите од изборите.

Наумовски: СДСМ подготвува сценарио за неприфаќање на изборните резултати

Нетпрес - 20.05.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ предупреди дека СДСМ, заедно со медиумите на Велија Рамковски подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите.

Наумовски: СДСМ и А1 подготвуваат сценарио за непризнавање на изборните резултати

Курир - 20.05.2011

Вицепремиерот за евроинтеграции Васко Наумовски изјави дека СДСМ, заедно со медиумите на Велија Рамковски подготвувале сценарио за непризнавање на резултатите од изборите.

СДСМ: Нема потреба од црни сценарија затоа што ќе победиме на 5 јуни

Нетпрес - 20.05.2011

Од опозициската СДСМ ги негираат изјавите на Васко Наумовски дека подготвуваат црни сценарија и негирање на резултатите од изборите, велејќи дека ВМРО-ДПМНЕ поради поразот на 5-ти јуни ќе ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати

Press24 - 20.05.2011

Апелираме до сите граѓани да се спротивстават на ваквите погубни постапувања. Македонија не смее да биде заложник на погубната политика на еден човек, велат од ВМРО-ДПМНЕ Сакаме да предупредиме, ...

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Наумовски

Курир - 20.05.2011

СДСМ во писмената реакција на прес-конференцијата на Васко Наумовски вели дека нема потреба од смислување црни сценарија за изборите и упатува контраобвинувања до ВМРО-ДПМНЕ за изборен фалисфикат и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и медиумите на Рамковски подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите

еФакт - 20.05.2011

Скопје - ВМРО-ДПМНЕ денес објави дека СДСМ подготвува непризнавање на изборите. - Сакаме да предупредиме, директно и недвосмислено дека СДСМ, заедно со медиумите на Велија Рамковски подготвуваат ...

СДСМ ќе одржи голем митинг на градскиот полигон во Охрид

Inpress - 21.05.2011

Охрид, 21. мај 2011 (ИНПРЕС) Вечерва, на поранешниот Градски полигон во Охрид, со почеток во 20:30 часот, СДСМ ќе одржи голем предизборен Митинг.

Наумовски: Црвенковски и Шеќеринска бараат алиби за изборниот пораз

Македонија24 - 20.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Наумовски: Црвенковски и Шеќеринска бараат алиби за изборниот пораз, " ВМРО-ДПМНЕ предупреди дека СДСМ, заедно со медиумите на Велија Рамковски подготвуваат сценарио за ...

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ и медиумите на Рамковски подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите

Inpress - 20.05.2011

Скопје, 20. мај 2011 (ИНПРЕС) Сакаме да предупредиме, директно и недвосмислено дека СДСМ, заедно со медиумите на Велија Рамковски подготвуваат сценарио за непризнавање на резултатите од изборите.

СДСМ - Празните митинзи на ДПМНЕ се показатели дека Груевски ќе ги изгуби изборите

Inpress - 20.05.2011

Скопје, 20. мај 2011 (ИНПРЕС) СДСМ нема потреба од смислување на црни сценарија, затоа што на 5 јуни ќе победи. Празните митинзи на ДПМНЕ деновиве и се погласното незадоволство кое го изразуваат ...

Митинг на СДСМ во Кичево

А1 - 19.05.2011

Криминал, корупција, наместени тендери, сиромаштија тоа е резултатот од владеењето на Никола Груевски и неговата ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ на протестен митинг пред општина Центар

Телма - 19.05.2011

СДСМ не доби дозвола од општина Центар за одржување митинг вечерва на улицата „Македонија“. Образложение нема, велат во СДСМ и изјавуваат дека токму поради тоа, вечерва организираат протест пред ...

СДСМ градеше капитални објекти

Дневник - 19.05.2011

СДСМ кога беше на власт градеше капитални проекти и инвестиции од кои ќе имаат корист и сегашните и идни генерации, порача лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, на изборните митинзи што се одржаа ...

Власта им го забрани митингот на СДСМ во Центар

+инфо - 19.05.2011

Град Скопје не дозволи вечерва СДСМ да оджи митинг пред Домот на армијата, обвинија предмалку од оваа опозициска партија. - Власта има проблеми.

Митинг на СДСМ во Кичево

Сител - 19.05.2011

По Гостивар и Кочани, Социјалдемократскиот сојуз синоќа со митинг во Кичево. Пред кичевчани ги претставија дел од кандидатите за пратеници во петтата изботна единица како и дел од изборната програма.

СДСМ ќе организира протестен митинг пред Општина Центар

Нетпрес - 19.05.2011

Од опозициската СДСМ информираат дека ќе организираат протестен митинг пред Општина Центар во 21 часот и 30 минути, откако претходно планираниот митинг пред Домот на АРМ бил одложен.

СДСМ вечерва на протестен митинг пред Општина Центар

Press24 - 19.05.2011

Од опозициската СДСМ информираат дека ќе организираат протестен митинг пред Општина Центар во 21 часот и 30 минути, откако претходно планираниот митинг пред Домот на АРМ бил одложен.

„Ако си ти чистиот, а јас валканиот, ајде Никола на дуел“

А1 - 18.05.2011

Македонија е посиромашна и од Гана и од Узбекистан, 650 илјади граѓани живеат во сиромаштија, секој има по 2.600 евра долг кои во наше име го направи Груевски, ова рече кандидатот за премиер ...

Масовно на избори и казна за лошата политика

Утрински - 18.05.2011

ГОСТИВАР - „Кога беше најтешко, Гостивар успеа да гледа напред, ја избра иднината, а не минатото, го избра животот наместо кавгите.

Митинг на Коалицијата на СДСМ во Кочани

Телма - 18.05.2011

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Кочани одржа предизборен митинг на кој беше претставена кандидатската листа во третата изборна единица.

ИЗБОРИ ’11 Црвенковски: Драстично падна стандардот на граѓаните

Дневник - 18.05.2011

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски синоќа на митинзите на коалицијата предводена од СДСМ во Кочани и во Виница говореше за намалениот стандард на населението .

Кичевскиот плоштад преполн ги пречекува СДСМ

+инфо - 18.05.2011

Зурли и тапани ја вжештуваат атмосферата на 15 тина минути пред почетокот на митингот на СДСМ и коалицијата во Кичево. Дождот пред половина час престана да врне и колони луѓе пристигнуваат кон ...

Шеќеринска: По 5 јуни прогласуваме војна на сиромаштијата во Македонија

+инфо - 18.05.2011

Владата на Груевски создаде проблеми со невидената до сега поделеност меѓу народот. Но, на таа поделеност ставаме точка на петти јуни.

Митинг на коалицијата предводена од СДСМ во Кочани и во Виница

Сител - 18.05.2011

Коалицијата предводена од СДСМ синоќа во Кочани и во Виница одржаа предизборни митинзи на кои беа претставени кандидатските листи во третата изборна единица.

Црвенковски и Јакимовски одржаа митинзи во Кочани и Виница

Курир - 18.05.2011

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Кочани и во Виница одржа предизборни митинзи на кои беа претставени кандидатите за пратеници во третата изборна единица.

СДСМ денеска во Кичево

Sky - 18.05.2011

СДСМ вечерва ќе одржи централен митинг во Кичево. Митингот почнува во 20 и 30 ...

Според Црвенковски пола Фиренца живее од спомениците на Груевски

Канал 77 - 18.05.2011

Митинг на СДСМ во Кочани: СДСМ со коалиционите партнери синоќа се претстави во Кочани. Иако, Радмила Шеќерионска е кандидат за премиер, сепак главната улога ја „одигра“ Бранко Црвенковаки (настапи ...

СДСМ: На 5-ти јуни ќе ставиме крај на оваа политика

А1 - 17.05.2011

На 5-ти јуни ќе ставиме крај на оваа политика, која ја доведе Македонија на опашката на Европа, порача пред Гостиварци кандидатот за премиер на СДСМ и на здружената опозиција Радмила Шеќеринска.

Не си одат ни едниот ни другиот

Н.Македонија - 17.05.2011

Лидерот на СДСМ ја згрешил адресата. Тој да разговара со Љубчо Георгиевски, велат во ВМРО-ДПМНЕ, откако Црвенковски побара од Груевски да се откаже од државните функции Никола Груевски нема да се ...

СДСМ во Пробиштип, Виница и Кочани, ВМРО – ДПМНЕ во Брод и Кичево

+инфо - 17.05.2011

Партиските карвани денеска го одработуваат вториот ден од кампањата. Коалицијата предводена од СДСМ првин ќе одржи митинг во Пробиштип, со почеток во 17.30 часот, а потоа се сели во Виница, каде ...

Шеќеринска во четврток онлајн на Фејсбук

+инфо - 17.05.2011

www.zatvojataidnina.mk е новиот веб-сајт посветен на претстојните парламентарни избори, која денеска ја промовираа од СДСМ, заедно со опцијата за директен „чат“ на партиските кандидати за пратеници ...

Црвенковски и Шеќеринска зборуваат пред Виничани

+инфо - 17.05.2011

СДСМ за неполн час ( од 19.00) ќе го започне митингот во Виница на вториот ден од официјалниот старт на предизборната кампања за изборите на 5 јуни.

Кочанчани го скандираа името на Бранко Црвенковски на почетокот на митингот

+инфо - 17.05.2011

Предмалку почна митингот на СДСМ во Кочани. Пријатното време дополнително ги мотивира Кочанчани да излезат и масовно да го посетат. Атмосферата претходно ја подгреа и рок пејачот Бени.

Предизборен митинг на СДСМ и коалицијата во Гостивар и Дебар

Сител - 17.05.2011

Коалицијата предводена од СДСМ на митинг во Гостивар промовираше дел од кандидатите за пратеници во Шестата изборна единица и изборната програма.

Колку навистина присутни имало на митингот на СДСМ

Сител - 17.05.2011

Манипулациите во политиката не се ретка појава. Но и манипулациите имаат некоја поднослива мерка кога се движат во границите на теоретски можното. Кога се над тоа, претставуваат навреда за гласачите.

СДСМ посилен од Баерн и Барселона?!

Вечер - 17.05.2011

Раководството и симпатизерите на најголемата опозициска партија излегоа со став дека на нивниот протестен митинг пред Владата во неделата имало околу 70.000 граѓани.

СДСМ во Кочани: Македонија ќе биде на брза лента до ЕУ и НАТО

Канал5 - 17.05.2011

Да се води држава потребна е храброст-одговори вечерва од Кочани лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Груевски Да се води држава потребна е храброст-одговори вечерва од Кочани ...

СДСМ одржа митинзи во Дебар и Гостивар

Курир - 17.05.2011

Вечерва на градскиот плоштад во Гостивар коалицијата за Победничка Македонија на предизборниот митинг под мотото „За твојата иднина“, претстави дел од својата програма и кандидатите за пратенци во ...

ВМРО-ДПМНЕ во Македонски брод и Кичево, а СДСМ во Пробиштип, Виница и Кочани

Нетпрес - 17.05.2011

Коалицијата “За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинг во Македонски брод а веднаш потоа и во Кичево.

Социјалдемократскиот сојуз на митинг во Кочани

Sky - 17.05.2011

Социјалдемократскиот сојуз на македонија заедно со здружената опозиција вечерва ќе одржат централен митинг во Кочани со почеток во 20 часот и 30 минути.

Митинг на СДСМ и коалицијата во Гостивар

Канал 77 - 17.05.2011

Коалицијата “за победничка Македонија” на предизборниот митинг вечеравечер на градскиот плоштад во Гостивар претстави дел од својата програма и кандидати за пратенци.

СДСМ промовираше изборна веб страна

Нетпрес - 17.05.2011

СДСМ ја промовираше својата изборна веб страна, која ја продолжува повеќегодишната работа на СДСМ да го воведе принципот на двонасочност и интерактивност со граѓаните.

Шеќеринска ќе одвои цел еден час за граѓаните

Курир - 17.05.2011

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денес на прес-конференција ја промовира својата изборна веб страна: www.zatvojataidnina.mk .

Шекеринска во четврток онлајн на Фејсбук

Press24 - 17.05.2011

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска јa промовираше својата изборна веб страна: www.zatvojataidnina.mk Новата веб страна ја продолжува повеќегодишната напорна работа на СДСМ да го воведе ...

Предизборната кампања на СДСМ почна од Гостивар и Дебар

Македонија24 - 17.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Предизборната кампања на СДСМ почна од Гостивар и Дебар, "Опозициската СДСМ својата предизборна кампања ја запоична од Гостивар и Дебар.

СДСМ ја промовираше изборната веб страна

Inpress - 17.05.2011

Скопје, 17. мај 2011 (ИНПРЕС) Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денес јa промовираше својата изборна веб страна: www.zatvojataidnina.mk Новата веб страна ја продолжува повеќегодишната напорна ...

Шеќеринска цел еден час со граѓаните на Фејсбук

Македонија24 - 17.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Шеќеринска цел еден час со граѓаните на Фејсбук, "СДСМ денес ја промовираше својата изборна њеб страна, која како што посочија, ја продолжува повеќегодишната работа и го ...

Македонија - СДСМ подготвен да се врати на Илинденска

Време - 16.05.2011

Јасминка Догова Излезете масовно за да му покажеме на Никола Груевски дека не се плашиме од вмровските списоци, измислените црни сценарија и нивните тепачи и уценувачи и заедно да му кажеме „не“ на ...

Митинг на СДСМ пред Владата

Утрински - 16.05.2011

Под мотото „За твојата иднина“, СДСМ и партиите од опозициската коалицијата вечерва одржаа митинг пред Владата на Македонија на кој беа претставени програмата и носителите на кандидатските листи за ...

Петров:Македонија покажа дека ќе се бори за својата иднина

Форум - 16.05.2011

Генералниот секретар на СДСМ, Андреј Петров успешно го оцени вчерашниот митинг на партијата, на кој според него, народот дал поддршка за програмата и кандидатите на СДСМ „Македонија вчера покажа дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера граѓаните му кажаа "не" на Црвенковски

Дневник - 16.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција оцени дека опозициската СДСМ го прекршила законот и почнала еден ден порано со кампањата со митинг во Скопје на кој одѕивот бил слаб.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните му кажаа „не“ на Црвенковски

Форум - 16.05.2011

Директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски излезе со проценка дека на вчерашниот митинг на СДСМ немало повеќе од 13.000 лица, со што граѓаните му кажале „не“ на Бранко ...

Петров и Димовски за вчерашниот митинг на СДСМ

Алсат-М - 16.05.2011

Генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров денеска на прес - конференција посочи оти вчера преку 60 илјади граѓани испратиле порака дека сакаат подобра иднина, развој, напредок...

СДСМ во Тетово и Гостивар, ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

+инфо - 16.05.2011

На првиот ден од официјалната предизборна кампања, СДСМ ќе одржи собири во Ростуше и Центар Жупа, пред централниот митинг во Гостивар во 20, 30 часот, по кој социјалдемократите ќе се соберат на ...

Бранко Црвенковски говори пред Гостиварци

+инфо - 16.05.2011

Пред полн плоштад во Гостивар во моментов почна говорот на Бранко Црвенковски на првиот митинг на СДСМ во предизборната кампања за претстојните избори на 5 јуни.

Шеќеринска: Да ставиме крај на погрешната политика на оваа влада

+инфо - 16.05.2011

На 5 јуни мора да ставиме крај на погрешната политика на оваа власт на ВМРО-ДПМНЕ која Македонија ја чини изгубено време и пари и упропастена иднина на идните генерации, порача кандидатот за премиер ...

Петров: Македонија покажа дека ќе се бори за својата иднина

МРТ - 16.05.2011

Генералниот секретар на СДСМ, Андреј Петров успешно го оцени вчерашниот митинг на партијата, на кој според него, народот дал поддршка за програмата и кандидатите на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Бранко Црвенковски

Сител - 16.05.2011

12 илјади по математиката на ВМРО-ДПМНЕ. 70 000 според проценките на СДСМ. Партиите се судрија со бројките- дали вчерашниот митинг на СДСМ беше успех или дебакл на опзоцисската партија.

ВМРО – ДПМНЕ: Вчера граѓаните му кажаа не на Бранко Црвенковски

Канал5 - 16.05.2011

„Слабиот одѕив на овој митинг не можеше да го скрие ниту медиумската помпа која ја правеа медиумите на Велија Рамковски.Вчера се докажа дека СДСМ нема ниту идеја, ниту визија, ниту капацитет.Бранко ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните му кажаа „не“ на Црвенковски

МРТ - 16.05.2011

Директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски излезе со проценка дека на вчерашниот митинг на СДСМ немало повеќе од 13.000 лица, со што граѓаните му кажале „не“ на Бранко ...

СДСМ: Оваа Влада ја направи земјата без иднина – Вие сте тие што можете да направите промена

Канал5 - 16.05.2011

Оваа влада ја направи оваа земја без иднина. Зборуваат за Европа, а се прават да не ја видиме ниту Европската Унија, ниту НАТО. Сите не претркаа.

СДСМ почнува од Гостивар

Sky - 16.05.2011

Социјалдемократскиот сојуз под мотото "За твојата иднина" ја започнува кампањата Гостивар. Вечерва на централниот плоштад во Гостивар ќе се одржи митинг на кој говорници ќе бидат Бранко Црвенковски, ...

ВМРО – Слаб одзив на митингот на СДСМ

eReporter - 16.05.2011

Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Бранко Црвенковски! Слабиот одзив на овој митинг не можеше да го скрие ниту медиумската помпа која ја правеа медиумите на Велија Рамковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на Бранко беше полн со фрустрации, гнев и ароганција

Нетпрес - 16.05.2011

Вчерашниот говор на Бранко Црвенковски на протестниот собир пред Владата, ВМРО-ДПМНЕ го оценија како полн со фрустрации, гнев и ароганција.

ВМРО-ДПМНЕ: Дојдете во Охрид да видите што е народ!

Курир - 16.05.2011

Слабиот одзив на вчерашниот митинг на СДСМ не можеше да го сокрие ниту А1 телевизија, поради тоа што присуствувале од 12 до 13 000 луѓе, изјави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Бранко Црвенковски

Press24 - 16.05.2011

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека слабиот одзив на вчерашниот митинг на опозицијата не можела да го скрие ниту медиумската помпа која ја правеле медиумите на Велија Рамковски Вчера граѓаните му кажаа НЕ на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на Бранко беше полн со фрустрации, гнев и ароганција

Sky - 16.05.2011

Вчерашниот говор на Бранко Црвенковски на протестниот собир пред Владата, ВМРО-ДПМНЕ го оценија како полн со фрустрации, гнев и ароганција.

Илија Димовски ги моли граѓаните да дојдат во Охрид

Sky - 16.05.2011

Откако вчера се одржа митингот на СДСМ, вечерва митинг одржува и ВМРО ДПМНЕ.Директорот на центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ ги молеше граѓаните за да дојдат на денешниот митинг, додека на ...

Црвенковски: Како никогаш порано сакам да ја урнеме оваа власт!

Sky - 16.05.2011

На 5 јуни мора да ставиме крај на погрешната политика на оваа власт на ВМРО-ДПМНЕ која Македонија ја чини изгубено време и пари и упропастена иднина на идните генерации, порача кандидатот за премиер ...

Шекеринска од Гостивар: Да ставиме крај на погрешната политика на Груевски

Press24 - 16.05.2011

На 5 јуни мора да ставиме крај на погрешната политика на оваа власт на ВМРО-ДПМНЕ која Македонија ја чини изгубено време и пари и упропастена иднина на идните генерации, порача кандидатот за премиер ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бранко требаше да си замине од политиката заедно со Љубчо

еФакт - 16.05.2011

Скопје - Владејачката ВМРО-ДПМНЕ смета дека „граѓаните вчера му кажаа НЕ на Бранко Црвенковски„. - Слабиот одзив на овој митинг не можеше да го скрие ниту медиумската помпа која ја правеа медиумите ...

ВМРО-ДПМНЕ - Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Бранко Црвенковски!

Inpress - 16.05.2011

Скопје, 16. мај 2011 (ИНПРЕС) Слабиот одзив на овој митинг не можеше да го скрие ниту медиумската помпа која ја правеа медиумите на Велија Рамковски.

Димовски: Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Црвенковски

Македонија24 - 16.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Димовски: Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Црвенковски, "Вчера граѓаните му кажаа НЕ на Бранко Црвенковски, посочи директорот на прес-центарот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија ...