TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џорџ Робертсон утре во Скопје

А1 - 13.06.2001

Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон утре ќе допатува во Скопје на разговори со државниот и политички врв околу безбедносната ситуација во Македонија. Во еднодневната посета на Скопје, Робертсон ќе разговара со претседателот Трајковски, премиерот Георгиевски и министрите за одбрана, ...

Поддршка до Трајковски од Робертсон

А1 - 12.06.2001

Им препорачувам на терористите да запрат со нивната борба, да ги напуштат селата кои што ги окупираа и веднаш да престанат со застрашување на невини цивили - изјави денеска во Брисел генералниот секретар на NATO Џорџ Робертсон.