TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателот Иванов ја чека Грција на полпат

Утрински - 18.09.2009

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов изрази уверување во перспективата за преговори за членство во Европската унија по овонеделната средба со неговиот ...

Дали претседателот Иванов го разбра Келер?

Inpress - 17.09.2009

Скопје, 17. септември (ИНПРЕС) Претседателот Ѓорге Иванов, вчера во Берлин остваруваше една од позначајните државнички мисии, по неговиот избор.

Германија останува лобист за Македонија

Утрински - 15.09.2009

БЕРЛИН - Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на ...

Германија останува лобист за Македонија

Вест - 15.09.2009

Иванов беше пречекан со највисоки државни и воени почести во резиденцијата на германскиот Претседател Келер - дворецот "Белви" (фото: АП) Германија ќе продолжи ...

Македонија има поддршка од Германија за ЕУ

А1 - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на денешната ...

Иванов : „Содржајна средба“

Deutsche Welle - 14.09.2009

Прва официјална посета на Германија на македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Политичките разговори со германскиот колега, Хорст Келер - фокусирани на односите ...

Иванов во Берлин по германска поддршка за Македонија

Канал5 - 14.09.2009

Германија како една од најмоќните и навлијателните држави во ЕУ и НАТО да ја поддржи и да и помогне на Македонија во решавањето на отворените прашања поврзани ...

Иванов во верлин на средба со Келер

Телма - 14.09.2009

IГерманија како една од најмоќните и навлијателните држави во ЕУ и НАТО да ја поддржи и да и помогне на Македонија во решавањето на отворените прашања поврзани ...

Келер е оптимист за евроинтеграцијата на Македонија

Deutsche Welle - 14.09.2009

Mакедонскиот претседател Ѓорге Иванов е во прва официјална посета на Германија. Денешниот (14.09.2009) работен ден Иванов го стартуваше со разговори со ...

Претседателот Иванов во Германија

Вест - 14.09.2009

Шефот на македонската држава Ѓорге Иванов од денеска до 17 септември ќе престојува во официјална посета на Германија, на покана од германскиот претседател ...

Иванов на средба со својот германски колега во Берлин

Кирилица - 14.09.2009

Посетата ќе се искористи да се побара поддршка од Германија за остварувањето на македонските евро интеграции, како и помош за решавање на спорот со името ...

Келер оптимист за евроинтеграцијата на Македонија

Макфакс - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во Европската унија.

Македонија има поддршка од Германија за ЕУ

Форум - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на денешната ...

Македонија има поддршка од Германија за ЕУ

МРТ - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на денешната ...

Средба на македонскиот и германскиот претседател

Макфакс - 14.09.2009

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Берлин треба да се сретне со германскиот претседател Хорст Келер.

Иванов патува за Берлин

Inpress - 14.09.2009

Скопје, 14. септември (ИНПРЕС) Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов, од денеска до 17-ти овој месец ќе престојува во официјална посета на Германија, на ...

Иванов во Берлин по германска поддршка за Македонија

Форум - 14.09.2009

Германија како една навлијателните држави во ЕУ и НАТО да ја поддржи и да и помогне на Македонија во решавањето на отворените прашања поврзани со нејзината ...

Претседателот Иванов во Германија

Р.С.Европа - 14.09.2009

Претседателот на РМ Ѓорге Иванов од денеска до 17 септември ќе престојува во официјална посета на Германија, на покана од германскиот претседател Хорст Келер.

Претседателот Иванов во официјална посета на Германија

Нетпрес - 14.09.2009

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов се наоѓа во неколку дневна официјална посета на Германија.

Иванов бара германска подршка за НАТО и ЕУ

Р.С.Европа - 14.09.2009

Германска подршка за ЕУ и НАТО и решавањето на отворените прашања, ќе побара шефот на македонската држава Ѓорге Иванов на денешната средба во Берлин со ...

Иванов во Берлин по германска поддршка за Македонија

Алфа - 14.09.2009

Германија како една од најмоќните и навлијателните држави во ЕУ и НАТО да ја поддржи и да и помогне на Македонија во решавањето на отворените прашања поврзани ...

Македонија има поддршка од Германија за влез ЕУ

Сител - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на денешната ...

Македонија има поддршка од Германија за ЕУ

Алфа - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на денешната ...

Иванов во Берлин по германска поддршка за Македонија

МРТ - 14.09.2009

Германија како една од најмоќните и навлијателните држави во ЕУ и НАТО да ја поддржи и да и помогне на Македонија во решавањето на отворените прашања поврзани ...

Иванов во Берлин по германска поддршка за Македонија

Сител - 14.09.2009

Германија како една од најмоќните и навлијателните држави во ЕУ и НАТО да ја поддржи и да и помогне на Македонија во решавањето на отворените прашања поврзани ...

Средба на претседателите Иванов - Келер

Кајгана - 14.09.2009

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов денеска е во Берлин да се сретне со германскиот претседател Хорст Келер заради поддршка од Германија во ...

Македонија со поддршка од Германија за ЕУ

Кирилица - 14.09.2009

- Германија е најголем поддржувач и најголем трговски партнер на Македонија во ЕУ Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините ...

Македонија има поддршка од Германија за ЕУ

Кајгана - 14.09.2009

Германија останува лобист за Македонија и силен поддржувач на нејзините аспирации за членство во ЕУ, истакнал германскиот претседател Хорст Келер на денешната ...

Македонија очекува датум за преговори

Вечер Прес - 14.09.2009

Според македонскиот претседател, Келер, во однос на спорот со Грција, изразил зачуденост дека наместо за надминување на економската криза се разговара за спор ...