TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

12-та победа на Далас

А1 - 12.12.2010

И по осумте ноќешни натпревари, најдолгата победоносна НБА серија сезонава е во реализација на Далас. Маверикс 12-ти пат по ред славеа, овојпат против Јута со 103:93.

Дванаесета последователна победа на Далас

Спортско инфо - 12.12.2010

Синоќа на НБА паркетите се одиграа 8 наптревари, а во најинтересниот Далас го совлада Јута со 103:97 и успеа да дојде до дванаесетата последователна победа...

Десет последователни победи на Бостон, осум на Мајами

Алфа - 12.12.2010

Осум средби се одиграа утрово во НБА лигата, со гостинската победа кај Шарлот од 93:62, Бостон Селтикс ја запишаа десетата победа во низа.

Мајами без проблем ја запиша осмата последователна победа

Канал5 - 12.12.2010

Во НБА лигата и по осумте утрински средби продолжена е победничката серија на Далас, Мајами и Бостон. Новицки со 31 поен и 15 скока го предводеше Далас до победа над Јута од 103 –97, за Маверикси ова ...

Спорт - „Теророт“ на Далас и на Бостон нема крај

Време - 11.12.2010

Далас маверикс на Западот и Бостон селтикс на Истокот продолжуваат да ги тероризираат противниците. Триумфалната низа на Далас по триумфот 102-89 над Њу Џерси изнесува 11 победи по ред, додека ...

Спорт - Продолжија сериите на Бостон и на Далас

Вест - 11.12.2010

Далас маверикс стигна до 11. последователна победа, а Бостон селтикс до деветтиот триумф во низа. Дирк Новицки повторно го предводеше Маверикс, со двоен ефект од 21 поен и десет скока, во триумфот ...

Бостон сепак подобар од ѕвездите на Мајами

БркајРабота - 11.12.2010

Да не се добие впечаток дека Бостон одиграл фантастично, двата тима имаат вкупно 35 загубени топки, што би се рекло, тоа беше вечер на збунети момци.

Совршена вечер за Лејкерс

БркајРабота - 11.12.2010

Во неделата, кошаркарите на Лејкерс ја остваријаа својата 12 победа оваа сезона. Тие ги совладаа Голден Стејт со 117-89. Може да се каже дека ова беше совршена вечер за кошаркарите на Фил Џексон.

Нов пораз на Мајами

БркајРабота - 11.12.2010

Славните ѕвезди на Мајами Хит се уште не можат да ја пронајдат хемијата во нивниот состав. Тимот на Мајами загуби по осми пат.

Продолжуваат победничките серии на Бостон и на Далас

А1 - 10.12.2010

Кошаркарите на Далас стигнаа до 11-та последователна победа, а Бостон до деветтиот триумф во низа по одиграните три натпревари утринава во НБА лигата.

Гарнет со звукот на сирената, нова победа на Селтикси

Спортско инфо - 10.12.2010

На 1.4 секунди пред крајот на натпреварот, Кевин Гарнет ја искористи асистенцијата на Режон Рондо и му ја донесе на Бостон деветтата победа во низа...

Лејкерси до победа против Клиперси во последната секунда

Утрински - 10.12.2010

Градското дерби во Лос Анџелес му припадна на Лејкерси кои ги совладаа Клиперси со 87:86 со шутот на Дерек Фишер со звукот на сирената.

За Далас единаесетта, за Бостон деветта победа по ред

Спорт Денес - 10.12.2010

Синоќа беа одиграни само три натпревари во најсилната кошаркарска лига во светот - НБА лигата, а кошаркарите на Далас и Бостон ги продолжија своите победнички серии.

Продолжува серијата на Бостон

Алфа - 10.12.2010

Деветта едноподруго победа за Бостон во НБА лигата. Селтикси во инфаркт меч славеа со 102:101 на гостувањето кај Филаделфија.

Продолжуваат победничките серии на Бостон и на Далас во НБА лигата

Сител - 10.12.2010

Кошаркарите на Далас стигнаа до 11-та последователна победа, а Бостон до деветтиот триумф во низа по одиграните три натпревари утринава во НБА лигата.

НБА: Бостон и Далас не знаат за пораз

Кирилица - 10.12.2010

Кошаркарите на Далас стигнаа до 11-та последователна победа, а Бостон до деветтиот триумф во низа по одиграните три натпревари утринава во НБА лигата Постигнати беа следниве резултати: Филаделфија - ...

Гарнет со звукот на сирената му донесе победа на Бостон

Канал5 - 10.12.2010

Класична НБА драма се одвиваше во Филаделфија синоќа. Екипата на Бостон успеа во последната секунда да дојде до победа од 102-101 со кошот на Кевин Гарнет, по асистенција на Ражон Рондо.

НБА - Победа на Селтикс, пораз на магичните

Inpress - 10.12.2010

Филаделфија, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) Во ноќта што измина во НБА лигата се одиграа три натпревари. Бостон ја постигна деветата победа во низа,овојпат Селтикси славеа во Филаделфија со еден поен ...

Домашна доминација

Спорт - 09.12.2010

Ретко се случува во една вечер сите натпревари да ги добијат домашните екипи. Особено кога станува збор за седум средби како што тоа беше случај во вторникот навечер Атланта, Шарлот, Филаделфија, ...

Дербито во Лос Анџелес решено со звукот на сирената

Спортско инфо - 09.12.2010

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграни 11 натпревари, а во градското дерби на Лос Анџелес очекувано славеа Лејкерси...

Далас ја прослави 10. победа во низа во НБА-лигата

Утрински - 09.12.2010

Екипата на Далас славеше над Голден Стејт со 105:100 што е нејзина десетта победа во низа со која маверикси (скор 17-4) ја презедоа лидерската позиција во Западната конференција од Сан Антонио.

Десетката заштитен знак за Далас

Дневник - 09.12.2010

Победничката серија на Далас стаса до десет натпревари по ред откако Маверикс тешко го совлада Голден стејт со 105-100 во интересен меч од кошаркарската НБА-лига.

Лејкерси подобри од Клиперси

Идивиди - 09.12.2010

Минимално со само еден поен разлика 87:86, со кош во последната секунда кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ги победија градските ривали Лос Анџелес Клиперс во еден од 11 натпревари одиграни утринава ...

Десетта победа по ред за Далас

Н.Македонија - 09.12.2010

Далас ја забележа 10. победа по ред, завчера со 105-100 над Голден стејт, со што максимално му се доближи на Сан Антонио, лидерот во кошаркарската НБА-лига сезонава.

Лејкерси подобри од Клиперси во градското дерби во НБА лигата

Сител - 09.12.2010

Минимално со само еден поен разлика 87:86, со кош во последната секунда кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ги победија градските ривали Лос Анџелес Клиперс во еден од 11 натпревари одиграни утринава ...

Градското дерби за Лејкерси со звукот на сирената

Кирилица - 09.12.2010

Минимално со само еден поен разлика 87:86, со кош во последната секунда кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс ги победија градските ривали Лос Анџелес Клиперс во еден од 11 натпревари одиграни утринава ...

Спарси победуваат и уриваат рекорди

Вечер Прес - 09.12.2010

Сан Антонио беше домаќин на Голден Стејт и стигна до 18-та победа во 21 одигран натпревар годинава, со што запиша најдобар старт во историјата на клубот Во најсилната кошаркарска лига во светот (НБА) ...

Одмазда на Мајами во Јута, Селтикси и Никси редат победи

Курир - 09.12.2010

Ѕвездите на Хит имаа посебен мотив да стигнат до победа сред Солт Лејк Сити, откако пред четири недели тимот на Јута ги изненади во Мајами. Осми триумф во низа за Бостон, шести за Њујорк.

НБА-Продолжуваат победничките серии на Никси и Селтикс

Inpress - 09.12.2010

Лос Анџелес, 9. декември 2010 (ИНПРЕС) Во ноќта што измина во НБА лигата се одиграа 11 натпревари. Никси ја продолжија победничката серија совладувајќи го Торонто со 113-110,осма победа во низа ...

Лејкерс рутинирано славеа над Вашингтон

А1 - 08.12.2010

Бранителите на титулата ЛА Лејкерс потешко од планираното забележаа победа над Вашингтон, конечниот резултат беше 115:108.

Победничко стампедо на Далас Маверикс

А1 - 08.12.2010

Нема запирање за триумфалниот трк на Далас Маверикс. 10-та победа по ред ја остварија против Голден Стејт, во сопствената арена.

Домаќините 7 од 7

Спортнет - 08.12.2010

Домашните тимови забележаа победи на сите седум мечви во НБА лигата одиграниноќта меѓу вторник и среда. Резултати: Атланта - Њу Џерси 116:101 Филаделфија - Кливленд 117:97 Шарлот - Денвер 100:98 ...

НБА-Победи на сите домашни екипи

Inpress - 08.12.2010

Лос Анџелес, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Синоќа во Нба лигата се одиграа седум натпревари на кој домаќините беа поуспешни и славеа на сите натпревари.

Спорт -Џабе му се најдобрите бекови на Голден Стејт

Вест - 07.12.2010

Голден Стејт покажа дека го има најдобриот бековски тандем во светот, но и дека го има најочајниот остаток од екипата. Ниту тоа не доволно да се победи, кога клупата ќе уфрли само 17 поени.

Одиграни седум натпревари во НБА лигата

Кирилица - 07.12.2010

Во најсилната светска кошаркарска лига - НБА рано утрово се одиграа седум натпревари Постигнати се следниве резултати: Индијана - Торонто 124:100, Орландо - Атланта 74:80, Њујорк - Минесота 121:114, ...

НБА - Продолжува победничката серија на Никси

Inpress - 07.12.2010

Орландо, 7. декември 2010 (ИНПРЕС) Во најсилната светска кошаркарска лига НБА синоќа се одиграа седум натпревари. Орландо повторно беше поразен овојпат дома од Атланта со 80-74, Њу Јорк ја продолжи ...

Никој не може да го запре Далас

Спорт - 06.12.2010

Исклучително успешен викенд имаа кошаркарите на Далас Маверикс, а како такви можат да се опишат и последните две недели од НБА лигата.

Далас не застанува пред „кралевите“

Дневник - 06.12.2010

Далас се намачи на гостувањето во Сакраменто за да обезбеди победата од 105-103 во еден од поинтересните завчерашни натпревари во кошаркарската НБА-лига . За Маверикс ова е деветта победа едноподруго.

Денвер минимално го победи Мемфис во натпревар од НБА лигата

Сител - 06.12.2010

Денвер и Мемфис го одиграа најнеизвесниот натпревар од синоќешните НБА дуели во кој Денвер пред своите навивачи победи со 108:107.