TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен шверцер со лекови

Вест - 14.09.2007

ВО СТАН ВО СКОПЈЕ Вељко Црногорац (38), државјанин на Република Србија, завчера е уапсен, а при претрес во неговиот стан во Скопје полицијата запленила големи количини лекови за смирување. Истражен судија на Црногорац, под сомение дека го сторил кривичното дело Вељко Црногорац (38), државјанин на ...

Србин осомничен за шверц на наркотици

Дневник - 14.09.2007

на наркотици Српскиот државјанин Вељко Црногорац (38) е осомничен за шверц со наркотици откако полицијата во неговиот стан пронашла повеќе од 1.000 пакувања на разни видови лекови, соопшти МВР. Црногорац бил уапсен, а против него е поднесена кривична пријава за неовластено производство и пуштање во ...

Притворен Србин што шверцувал лекови

Утрински - 14.09.2007

Српскиот државјанин Вељко Црногорац (38) е во осумдневен притвор што му го одреди истражен судија од битолскиот Основен суд поради шверц на лекови. При претрес во станот на Црногорац, кој привремено живеел во Скопје, пронајдени се вкупно 1.082 пакувања на разни видови лекови.

Уапсен српски шверцер на лекови

Време - 14.09.2007

ОДДЕЛ ЗА НЕДОЗВОЛЕНА ТРГОВИЈА Екипа на скопскиот сектор за борба против недозволена трговија (СНТ) привела триесет и осумгодишен српски државјанин, кој бил осомничен дека во земјава набавувал лекови, кои потоа ги продавал на црно.

Уапсен српски шверцер на лекови

Вечер Прес - 14.09.2007

Околу 2670 пакувања на разни видови лекови, завчера биле запленети при полициска акција и рација во домот на Србинот Вељко Црногорац (38) во Скопје Околу 2670 пакувања на разни видови лекови, завчера биле запленети при полициска акција и рација во дом на Србин во Скопје, соопштуваат од МВР и Бирото ...

Македонија мека за кинески и индиски препарати

Утрински - 10.09.2007

Tри години се применувала инструкција со која се кршел законот ЈАСМИНА ЈОВАНОВСКА Македонија во изминатите три години претставувала вистинска мека за влез на индиски, кинески и други лекови со сомнителен квалитет, коментираат неофицијални извори.