TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно време, можен снег

Алсат-М - 29.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Метеоролозите најавуваат снег - погледенете каде ќе врне

Press24 - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Променливо облачно време, можен снег

Р.С.Европа - 29.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

И денеска променливо облачно со температура до 11 степени

Нетпрес - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 целзијусови степени.

Променливо облачно време со слаб ветер

Репортер - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Денеска сончево со 14 степени

А1 On - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ...

Времето денес облачно со засилен северен ветер

Скопје инфо - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Од среда повторно натпросечни температури

Кумановски м. - 29.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните планински предели ќе продолжи да проврнува слаб локален снег, ...

Од среда затоплување

Тера - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Денеска ветровито

Локално - 29.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Идната недела нè очекува топло време

МК News - 29.11.2015

УХМР информира дека од понеделник ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури, а преку денот температурите ќе бидат во постепен пораст. Кон средината на наредната недела се очекува повторно затоплување, односно релативно топло време ...

Променливо облачно со температура меѓу 3 и 11 степени

Канал5 - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Временска прогноза - облачно и студено

Алсат-М - 28.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од еден до пет, а дневната од четири ...

Променливо облачно со повремени врнежи

Кајгана - 29.09.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец. На места врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Денеска слаби локални врнежи, утре постудено

МКД - 28.11.2015

Ова саботно утро, со исклучок на Маврово, не беа забележани негативни температури. Слабо проврнување на дожд мешан со снег утринава имаше во Куманово и Тетово, слаб дожд во Скопје и снег на Маврово.

Променливо облачно со повремени врнежи

Макфакс - 28.11.2015

Метеоролозите за во сабота во Македонија најавуваат променливо облачно време. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Временска прогноза за 28 ноември: Претежно облачно и студено

Хитпортал - 28.11.2015

Во текот на денот ќе биде претежно облачно и студено. Во западните предели услови за сосема слаби локални врнежи од дожд, а на планините слаб снег. Кон крајот на денот намалување на облачноста.

НЕ Е ЗА ПРОШЕТКИ: Времето утре ветровито, се очекува и снег

Телеграф - 28.11.2015

.Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер.

Променливо облачно со умерен северен ветер

А1 On - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер

Сител - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Од понеделник се очекува стабилно време со постепен пораст на температурите

OhridNews - 28.11.2015

Според прогнозите, времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Сител - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од ...

Денеска на пониските места дожд, а на повисоките снег

Кумановски м. - 28.11.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи денеска може да очекуваме променливо облачно време, претпладне со слаби врнежи од дожд и умерен ветер од северен парвец. На планините и на повисоките места ќе имаме врнежи од снег.

Денес и дожд и снег

МК News - 28.11.2015

Времето утре ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од четири ...

Каде ќе вее снег и какво време не очекува утре

Вечер Прес - 28.11.2015

Температурата ќе достигне до осум степени Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег.

И утре облачно и студено

Република - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Вечер Прес - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Република - 28.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од ...

Времето денес облачно со повремени врнежи од дожд и снег а утре...

Пулс24 - 28.11.2015

Времето денес облачно со повремени врнежи од дожд и снег а утре... Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Времето утре променливо облачно до 11 степени

Lider - 28.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Канал5 - 27.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од ...

Времето денес - дожд во котлините снег на планините

Канал5 - 27.11.2015

Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 литри на метар квадратен. На планините и на некои повисоки места ќе паѓа снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во западните делови од земјава.

Снег на Водно

+инфо - 27.11.2015

Денеска ќе има нов влажен бран со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 35 литри на метар квадратен. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна ...

Обилни врнежи од дожд, на повисоките места снег

Нетпрес - 27.11.2015

Обилни врнежи од дожд не очекуваат во текот на денешниот ден. Како што информира УХМР, територијата на Република Македонија ќе биде зафатена од нов влажен бран со врнежи од дожд , кои на места ќе бидат пообилни и над 35 литри на метар квадратен.

Викенд временска прогноза - Дожд, ветровито, постудено

Факултети - 27.11.2015

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во петок ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и постудено време. На ридско-планинските предели и на планините над 800 метри со врнежи од снег. Локално се очекуваат да наврнат и до 30 литри дожд.

Облачно со врнежи од дожд, на планините од снег

Кајгана - 27.11.2015

За денеска синоптичарите најавуваат облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег каде ќе се формира и снежна покривка. На места врнежите од дожд ќе бидат пообилни, особено во јужните делови (околу 30л/м2).

Облачно и дождливо време, на планините снег

Курир - 27.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

А1 On - 27.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: На планините се очекува снег

Телеграф - 27.11.2015

Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од четири до 11 степени Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег.

Температурите паѓаат - еве какво време не очекува денеска

Press24 - 27.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од ...

Утре и дожд и снег

+инфо - 27.11.2015

Времето утре ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од четири ...

Временска прогноза за 27 ноември: Oблачно со врнежи од дожд, ветровито и постудено време

Хитпортал - 27.11.2015

Во Македонија во петок ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и постудено време. На ридско-планинските предели и на планините над 800 метри со врнежи од снег. Локално се очекуваат да наврнат и до 30 литри дожд.

Денеска и утре дожд, на планините и снег

МКД - 27.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 литри на квадратен метар. На планините и на некои повисоки места ќе паѓа снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во западните делови од ...

Облачно со врнежи од дожд, на планините од снег

Макфакс - 27.11.2015

Во петок синоптичарите предвидуваат облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег каде ќе се формира и снежна покривка. На места врнежите од дожд ќе бидат пообилни, особено во јужните делови (околу 30л/м2).

Викенд временска прогноза – малку дожд, малку снег

Кумановски м. - 27.11.2015

Петок ќе биде најстудениот ден неделава, а ќе донесе и нова, локално значителна количина на дожд, јавува Метеопро. Претпладне врнежите ќе бидат позастапени во западниот и северниот регион, а околу пладне ќе се рашират низ целата земја.

Облачно и дождливо време, на планините снег

Вечер Прес - 27.11.2015

Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во западните делови од земјава Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на ...

Облачна сабота, слаб снег на планините

Република - 27.11.2015

Сабота ќе биде облачен ден. Повремени, релативно краткотрајни сончеви периоди се можни локално во централниот и југоисточниот регион од земјава.Според МЕТЕОПРО на планините во западниот предел се очекува повремен, релативно слаб снег.

Врнежи од дожд , а на планините снег

Локално - 27.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Облачно време денеска во Македонија и температури до 10 степени

Канал 77 - 27.11.2015

Облачно време денеска во Македонија со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Облачно со дожд, на планините снег

Денешен - 27.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, ...

Спремете чадори, ќе врне цел ден

Lider - 27.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Утре облачно со дожд на повисоките места снег и температура меѓу 2 и 10 степени

Канал5 - 26.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, ...

Студен бран доаѓа кон Македонија - ќе се формира и првата снежна покривка

Press24 - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Облачно со кратки сончеви интервали

Кајгана - 26.11.2015

Денеска времето ќе биде претежно облачно со кратки сончеви интервали. Кон крајот на денот почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, а на планините над 1.200 метри врнежите во текот на вечерта постепено ќе поминуваат во снег.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Репортер - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

ВРЕМЕ: На повисоките места снег, во Скопје дожд и температури до пет степени

Телеграф - 26.11.2015

Во сабота претпладне ќе има повремени слаби врнежи од дожд, а во недела ќе преовладува променливо облачно време, посвежо со слаб претежно северен ветер Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 ...

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Температурите паѓаат - еве што не чека

Press24 - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Облачно време со врнежи од дожд

Репортер - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Денеска облачно, од утре дожд и снег

МКД - 26.11.2015

Денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Во ноќните часови почнувајќи од запад повторно ќе потпаднеме под влијание на циклонска активност од Медитеранот кој ќе ...

Облачно со кратки сончеви интервали

Макфакс - 26.11.2015

Претежно облачно со кратки сончеви интервали. Кон крајот на денот почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, а на планините над 1200 врнежите во текот на вечерта постепено ќе поминуваат во снег. Пообилни врнежи се очекуваат во западните делови.

Временска прогноза за денес и какво време да очекуваме за време на викендот?

Факултети - 26.11.2015

Во Македонија во раните утрински часови врнежи од дожд се очекуваат во крајните западни, северни и источни предели. Во текот на денот ќе преобладува умерено облачно време со услови за повремени сончеви периоди.

Oблачно време со повремен локален дожд

Нетпрес - 26.11.2015

Претежно облачно време со повремен локален дожд, особено во западните делови од земјата, не очекува денес. Како што најавува УХМР, почнувајќи од запад повторно ќе потпаднеме под влијание на циклонска активност од Медитеранот кој ќе донесе нови ...

Дожд цел ден, снег на планините

Сител - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Утре облачно и врнежливо време

Нетпрес - 26.11.2015

Утре во Македонија не очекува облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. На некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во западните делови од земјава.

Врнежливо и ветровито време со температура до 14 степени

Курир - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Временска прогноза за 26 ноември: Вечерва нов влажен бран и обилни врнежи од дожд

Хитпортал - 26.11.2015

Во Македонија во раните утрински часови врнежи од дожд се очекуваат во крајните западни, северни и источни предели. Во текот на денот ќе преобладува умерено облачно време со услови за повремени сончеви периоди.

Од утре нов влажен бран

Вечер Прес - 26.11.2015

Утре не очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 35 л /м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, особено во ...

Времето денеска: Облачно со кратки сончеви интервали

Канал 77 - 26.11.2015

Претежно облачно ќе преовладува денеска, со кратки сончеви интервали. Кон крајот на денот почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, а на планините над 1200 врнежите во текот на вечерта постепено ќе поминуваат во снег.

ДОАЃА ВИКЕНД: Еве какво време нѐ очекува

Фактор - 26.11.2015

Во петок Македонија ќе биде зафатена од нов влажен бран кој ќе донесе пообилни врнежи од дожд и ветровито.Локално се очекуваат да наврнат и до 35 литри дожд особено во јужните и југозападните предели. Над 750 метри со врнежи од снег.

Денес невреме и дожд – еве какво ќе е времето и утре

МК News - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Локално - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Врнежливо и ветровито време со температура до 14 степени

Денешен - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Денеска облачно, од утре нов влажен бран

Република - 26.11.2015

Во текот на денот ќе имаме претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Во ноќните часови почнувајќи од запад повторно ќе потпаднеме под влијание на циклонска активност од ...

Облачно и дождливо време, а на повисоките места снег

Пулс24 - 26.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, ...

Денес дожд, а од утре и првата снежна покривка

Кумановски м. - 26.11.2015

Во текот на денот се очеекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Во ноќните часови почнувајќи од запад повторно ќе потпаднеме под влијание на циклонска активност од ...

Врнежливо и ветровито време со температура до 14 степени

Вистина.мк - 26.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Облачно и дождливо време, на планините снег

Вистина.мк - 26.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и над 30 л/м2. Поради спуштање на постуден воздух на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег, а ќе се формира и снежна покривка, ...

Утре облачно со повремен дожд и температура до 14 степени

Канал5 - 25.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Времето денес облачно со дожд

Канал5 - 25.11.2015

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа. Дневната температура ќе се движи од осум до 15 степени.

ФОТО: Кочан ладно - ова се моменталните температури

Press24 - 25.11.2015

Во државата преовладува облачно време, а места врнежи од дожд. Погледнете ги моменталните ...

Метео: Облачно време, со повремен локален дожд

МРТ - 25.11.2015

Во текот на денот врнежите ќе бидат со послаб интензитет, а во вечерните и ноќноите часови, под влијание на нов циклон од Медитеранот се очекуваат пообилни врнежи... Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време, со повремен локален дожд.

ВРЕМЕ: Температурите опаѓаат, снежна покривка на повисоките места

Телеграф - 25.11.2015

Во Скопје ќе биде облачно со слаб ветер од северозападен правец. Врнежи од дожд ќе има во ноќните часови. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до девет Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде претежно облачно ...

Облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет

+инфо - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од 4 до 10 Целзиусови степени, а дневната од 8 до 14 степени.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА: Ќе истури дожд

Press24 - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Повремени врнежи од дожд

Репортер - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

ОПАЃАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Влажните бранови ќе донесат и снег на повисоките места

Телеграф - 25.11.2015

Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 10 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи ...

Облачно со повремени пообилни врнежи од дожд

МКД - 25.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоистокот од земјата каде локално се очекува да наврнат и повеќе од 40 литри на квадратен метар за период од 24 часа.

Нов влажен бран со дожд и снег

Сител - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет

А1 On - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Во котлините обилни врнежи од дожд на планините снег

OhridNews - 06.12.2020

Времето ќе биде променливо облачно, во југоисточните делови со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, на места засилен југоисточен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде и ќе бидат пообилни.

Временска прогноза за 25 ноември: Облачно време со пообилни врнежи од дожд

Хитпортал - 25.11.2015

Во среда Македонија ќе биде под влијание на циклонска активност од Медитеранот која што ќе услови облачно време со пообилни врнежи од дожд, ветровито и посвежо време. Локално се очекуваат да наврнат и до 35 литри дожд.

Денеска дожд

+инфо - 25.11.2015

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во западните и во источните делови каде ќе дува умерен југоисточен ветер. Локално се очекуваат и над 40л/м2 да наврнат воден талог.

Понесете чадор, се очекуваат обилни врнежи од дожд

Нетпрес - 25.11.2015

Обилни врнежи се очекуваат во текот на денешниот ден. Како што најавува УХМР денес и во петок ќе има пообилни врнежи, особено во западните и источните подрачја, каде се очекува локално да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Подгответе се – еве какво невреме не очекува

МК News - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Денес очекувајте врнежи дури и до 40 литри на метар квадратен

Кумановски м. - 25.11.2015

Според метеоролозите на УХМР, денес се очекува облачно време со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни попладне и тоа во западните и источните делови каде ќе дува умерен југоисточен ветер, Локално се очекуваат и над 40л/м2 наврнат воден ...

Облачна среда со уште повеќе дожд

Скопје инфо - 25.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Временска прогноза: Повремен дожд, на планините снег

Локално - 25.11.2015

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ измерени во 7.30 3 Маврово, 4 Куманово, Лазарополе, Крушево, Тополчани, 5 Скопје, Скопје Пет., Кр.Паланка, Ѓуриште, Пожаране, 6 Тетово, Берово, Пожар, 7 Виница, Прилеп, Штип,Претор, 8 Битола, Д.

Дождлива среда: Најинтензивни врнежи во западните делови

Канал 77 - 25.11.2015

Облачно време не’ очекува денеска во Македонија, а најинтензивни врнежи од дожд ќе имаме во западните и во источните делови каде ќе дува умерен југоисточен ветер. Локално се очекуваат и над 40л/м2 да наврнат воден талог.

Се очекуваат обилни врнежи од дожд

Тера - 25.11.2015

Обилни врнежи се очекуваат во текот на денешниот ден. Како што најавува УХМР денес и во петок ќе има пообилни врнежи, особено во западните и источните подрачја, каде се очекува локално да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Доаѓаат обилни врнежи на дожд, се очекуваат 40 л/м2 за период од 24 часа

еМагазин - 25.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Какво невреме нѐ очекува утре?

Република - 25.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од осум до 14 степени.

Носете чадор, ќе врне цел ден

Lider - 25.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Времето денеска: променливо облачно и дождливо

Алсат-М - 24.11.2015

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има услови ...

Облачно и врнежливо време со пониски температури

Канал5 - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд кои ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има услови за ниска ...

Подгответе се, утре не очекуваат обилни врнежи од дожд

Канал5 - 24.11.2015

Координативното тело за управување со кризи информира дека во наредните денови под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот се очекува врнежи на дожд и над 40 литри на метар квадратен.

Утре обилни врнежи од дожд

МКД - 24.11.2015

Управата за хидрометеоролошки работи упати информира дека до петок нашето подрачје ќе биде под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот кои ќе предизвикаат претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со ...

Облачно со дожд и до 40 литри на квадрат

А1 On - 24.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

Жолта фаза: Серија влажни бранови доаѓаат кон Македонија - подгответе се за многу дожд и снег

Press24 - 24.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, информира УХМР До крајот на денот не очекува променливо облачно со повремен локален ...

Вонредна временска - Се очекува големо невреме

Сител - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови, како и на југоисток каде локално се очекува да наврнат и над 40 л/м2 за период од 24 часа.

ВЛАЖНИ БРАНОВИ: Од Медитеранот ни доаѓа посвежо време со врнежи од дожд

Телеграф - 24.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава.

Температурите паѓаат: Ни претстои дождлива недела

Press24 - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

Денеска облачно со повремен дожд

+инфо - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

Денеска облачно со повремен локален дожд

МКД - 24.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Пообилни врнежи од дожд ќе има во северозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 11 Целзиусови степени, додека ...

Временска прогноза за 24 ноември: Попладне нестабилно со дожд

Хитпортал - 24.11.2015

Во Македонија во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно, попладне зголемување на облачноста и нестабилно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува доумерен југозападен и југоисточен ветер кој може да достигне брзина и до 30 км/ч.

Петдневна временска прогноза... Какво време да очекуваме во наредниот период?

Факултети - 24.11.2015

Во Македонија во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно, попладне зголемување на облачноста и нестабилно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува доумерен југозападен и југоисточен ветер кој може да достигне брзина и до 30 км/ч.

Oбилни врнежи во северозападниот дел од земјата

Нетпрес - 24.11.2015

Обилни врнежи во текот на денешниот ден се очекуваат во северозападниот дел на земјава, а од утре на повеќе места, кога се очекува да наврнат и над 40 л/м2 воден талог. Температурите ќе бидат во постепено опаѓање и кон крајот на работната недела ...

Не очекува врнежливо време со постепено опаѓање на температурите

OhridNews - 24.11.2015

Според прогнозите, времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Вечер и утре обилни дождови, на планините повремен снег

Локално - 24.11.2015

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ Променливо облачно со повремен локален дожд, пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. ВРЕМЕТО УТРЕ Во наредните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на серија ...

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Денешен - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

Денес времето облачно со повремени врнежи од дожд

Пулс24 - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

Денес нè очекува дожд и умерен ветер од јужен правец

Кумановски м. - 24.11.2015

Осум литри дожд наврнаа во Куманово во последното деноноќие, јавува УХМР во дневниот извештај, откако Македонија од вчера е зафатена со влажен бран и дождови низ целата држава И за денес, метеоролозите предвидуваат променливо облачно со повремен ...

Какво време не` очекува во наредниот период?

Скопје инфо - 24.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има ...

Од утре пообилни врнежи и заладување

Вечер Прес - 24.11.2015

За утре метеролозите најавуваат пообилни врнежи од дожд, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда и на повеќе места. Се очекува да наврнат преку 40 литри на квадратен метар воден талог.

Денеска пауза од врнежи со сончеви периоди

Канал5 - 23.11.2015

Понеделник ќе донесе куса пауза од врнежите низ поголем дел од земјава. Претпладне во западниот и северниот регион може да се очекуваат повремени сончеви периоди. Вечерта повторно се очекува да биде врнежлива, пред се во западниот регион.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Утрински - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Канал5 - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Попладне дожд, на планините снег

+инфо - 23.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Облачно време со повремен дожд, а на планините снег

Телеграф - 23.11.2015

Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец.

Метеоролозите најавија: Доаѓа првиот снег во Скопје

Press24 - 23.11.2015

Неделата која што е пред нас ќе донесе вистинко есенско време, но сеуште релативно топло, барем ако се земе во предвид дека станува збор за последната декада од ноември, пишува специјализираниот портал за временска прогноза МетеоПро .

Неделна временска прогноза: Понесете чадори и облечете се убаво

Курир - 23.11.2015

Вистинска есен ќе почувствуваме во последните неколку дена од ноември. Денеска на места ќе биде суво и влажно со сончеви периоди во крајниот исток, додека на запад и север во текот на вечерта ќе има дождови кои нема да бидат со силен интензитет.

Влажен бран ќе ја зафати Македонија, во среда пообилни врнежи од дожд

Макфакс - 23.11.2015

Во наредните денови земјата ќе биде под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот кои ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини со повремен снег.

Неделава носете чадори, ама не и ракавици

+инфо - 23.11.2015

Прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи за неделава не предвидува големи температурни разлики, но укажува на пообилни врнежи од дожд и снег само на високите планини. Обилните врнежи, меѓутоа, се повод за мобилизирање на локалните ...

Нема спас од дождот: Какво ќе биде времето неделава?

Press24 - 23.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Погледнете какво време не очекува во текот на оваа работна недела

Press24 - 23.11.2015

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималните температури ќе изнесуваат од 4 до 11, а максималните од 10 до 18 степени.

Пад на температурите - Ни претстои ладна и дождлива недела

Сител - 23.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе ...

Променливо облачно со слаб ветер од јужен правец

Кајгана - 23.11.2015

За денеска синоптичарите предвидуваат дека нè очекува променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Променливо облачно време со слаб ветер

Нетпрес - 23.11.2015

Променливо облачно со слаб ветер од јужен правец не очекува во текот на денешниот ден. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Неделна временска прогноза: Постудено време, со врнежи од дожд и снег

Нетпрес - 23.11.2015

Постудено време, со повремени врнежи од дожд и снег не очекува во последните неколку дена од ноември. Денеска на места ќе биде суво и влажно со сончеви периоди во крајниот исток, додека на запад и север во текот на вечерта ќе има дождови кои нема да ...

Влажен бран ќе ја зафати Македонија

Кајгана - 23.11.2015

Во наредните денови земјата ќе биде под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот кои ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини со повремен снег.

Променливо облачно време со слаб ветер

Курир - 23.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Сител - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Од утре пообилни врнежи и заладување

А1 On - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Press24 - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Курир - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Репортер - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Дождовите се враќаат

+инфо - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на квадратен метар во текот на 24 часа.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Пообилни врнежи од дожд, снег на планините

Телеграф - 23.11.2015

Се очекува да наврнат над 40 литри на квадратен метар воден талог. На повисоките планини се очекуваат врнежи со повремен снег Пообилни врнежи од дожд најавуваат за утре метеоролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на ...

Падна првиот снег на Пелистер

Сител - 23.11.2015

Утрово падна првиот снег на Пелистер, благодарност до нашите читатели кои ни ги испратија фотографиите. Неделата која што е пред нас ќе донесе вистинко есенско време, но сеуште релативно топло, барем ако се земе во предвид дека станува збор за ...

Времето денеска: Променливо облачно и дождливо

Репортер - 24.11.2015

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во северозападните и северните делови на земјава. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а по одделни котлини ќе има услови ...

Од денеска на повисоките планини и малку снег

МКД - 23.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Временска прогноза за 23 ноември: Предпладне сончево, попладне дожд

Хитпортал - 23.11.2015

Во Македонија во понеделник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне зголемување на облачноста која ќе услови врнежи од дожд. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветер.

Променливо облачно со слаб ветер од јужен правец

Макфакс - 23.11.2015

Во понеделник синоптичарите предвидуваат дека нé очекува променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Какво ќе биде времето неделава

МК News - 23.11.2015

Во Македонија во понеделник претпладне ќе биде .умерено облачно со сончеви периоди, попладне зголемување на облачноста која ќе услови врнежи од дожд. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветер.

ОБЛЕЧЕТЕ СЕ УБАВО: Еве какво ќе биде времето оваа недела!

Пулс24 - 23.11.2015

Вистинска есен ќе почувствуваме во последните неколку дена од ноември. Денеска на места ќе биде суво и влажно со сончеви периоди во крајниот исток, додека на запад и север во текот на вечерта ќе има дождови кои нема да бидат со силен интензитет.

Падна првиот снег во Македонија

Денешен - 23.11.2015

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Променливо облачно време со слаб ветер

Пулс24 - 23.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Влажен бран ќе ја зафати Македонија, во среда пообилни врнежи од дожд

Точка - 23.11.2015

Во наредните денови земјата ќе биде под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот кои ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини со повремен снег.

Цела недела дожд, поинтензивни врнежи во среда и петок

Вечер Прес - 23.11.2015

Утре се очекува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд, особено попладне Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Денешен - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Временска прогноза: Утре облачно, повремен дожд и ветер

Локално - 23.11.2015

ВРЕМЕТО УТРЕ Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува слаб ветер од променлив правец Утринската температура ќе се движи од 7 до 12, а дневната од 10 до 16 степени.

Променливо облачно со слаб ветер од јужен правец

Точка - 23.11.2015

Во понеделник синоптичарите предвидуваат дека нé очекува променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Претпладне сончево, попладне повремени врнежи од дожд

Бриф - 23.11.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Претпладне со сончеви периоди, а кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Променливо облачно со слаб ветер

Денешен - 23.11.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Еве што ќе се случува со времето од утре

Пулс24 - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Времето денеска: Променливо облачно со снег на повисоките места

Канал 77 - 23.11.2015

Променливо облачно време не очекува денеска, а ќе дува и слаб ветер од јужен правец. Синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд кои кон крајот на денот ќе ги има во западните и северните делови, за потоа во вечерните часови да се прошират на ...

Цела недела дожд, поинтензивни врнежи во среда и петок

Република - 23.11.2015

Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Од денес обилни врнежи и заладување

МК News - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог. На повисоките планини се очекуваат врнежи со повремен снег.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Република - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.

Денес сонце, а потоа дожд и пад на температурите

Кумановски м. - 23.11.2015

Понеделник ќе донесе куса пауза од врнежите низ поголем дел земјава, но преку ден, јавува порталот Метеопро. Претпладне во западниот и северниот регион може да се очекуваат повремени сончеви периоди.

Неделна временска прогноза: Понесете чадори и облечете се убаво

Вистина.мк - 23.11.2015

Вистинска есен ќе почувствуваме во последните неколку дена од ноември. Денеска на места ќе биде суво и влажно со сончеви периоди во крајниот исток, додека на запад и север во текот на вечерта ќе има дождови кои нема да бидат со силен интензитет.

Променливо облачно време со слаб ветер

Вистина.мк - 23.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места.

Од утре пообилни врнежи и заладување

Lider - 23.11.2015

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места. Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог.