TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хакерите поопасни од бомбашите

Дневник - 19.10.2010

Меѓу главните закани, покрај меѓународниот тероризам и непријателските напади врз компјутерската мрежа, се посочени и ширењето заразни болести од големи размери како пандемија на грип, потоа големите ...

Франција не се плаши од Бин Ладен

Утрински - 19.10.2010

Од нашиот дописник Стразбур - Уште еднаш, за околу еден месец, јавно е соопштено дека врз Франција и врз Европа демнеат терористички закани од Ал Каеда.

Франција под закана на Ал каеда

Шпиц - 19.10.2010

Саудиска Арабија ја предупреди Франција дека може да е цел на непосреден напад на Ал каеда, објави француското Министерство за внатрешни работи.

Саудиска Арабиja потврди дека предупредила за можни терористички напади на јеменската филијала на Ал

МРТ - 19.10.2010

Саудиска Арабија денеска потврди дека предупредила серија држави за нова терористичка закана од филијалата на Ал Каеда во Јемен.

Франција мета на терористичките напади на Ал Каеда ?

Канал 77 - 19.10.2010

Саудиските тајни служби пред неколку дена ги предупредиле европсктие колеги за терористичките закани за континентот особено за Франција.

Нови терористички закани во Европа

Н.Македонија - 19.10.2010

Саудиска Арабија предупреди дека Ал каеда на Арапскиот Полуостров планира напади на Стариот континент, а пред сé во Франција Саудиските разузнавачки служби предупредија за нови терористички напади на ...

Саудијците ја предупредуваат Европа на терористички закани

А1 - 18.10.2010

Тајните служби на Саудиска Арабија пред извесно време ги предупредиле европските служби за терористичка закана во Европа а особено во Франција, која доаѓа од Ал Каеда на Арапскиот полуостров AQPA, ...

Франција предупредена за Ал Каеда

BBC - 18.10.2010

Саудиска Арабија ја предупреди Франција дека може да е цел на непосреден напад на Ал Каеда, објави француското министерство за внатрешни работи.

Саудиските тајни служби предупредуваат на опасност од терористички напади во Европа

МРТ - 18.10.2010

Саудиските тајни служби пред неколку денови ги известиле европските разузнавачки агенции дека постојат закани од терористички акти во Европа и посебно во Франција, изјави францускиот министер за ...

Можни напади на Ал Каеда во Европа?

Р.С.Европа - 18.10.2010

Француските власти соопштија дека Саудиска Арабија им испратила предупредување дека постои можност за потенцијални терористички напади во Европа и особено во нивната земјата.

Саудијците ја предупредуваат Европа на терористички закани

Форум - 18.10.2010

Тајните служби на Саудиска Арабија пред извесно време ги предупредиле европските служби за терористичка закана во Европа а особено во Франција, која доаѓа од Ал Каеда на Арапскиот полуостров AQPA, ...

Франција предупредена од голема веројатност за терористички напади

Нетпрес - 18.10.2010

Саудиските тајни служби пред неколку дена ги предупредиле европсктие колеги за терористичките закани за континентот, осовено за Фрнација.

Ново предупредување за теророистички напади во Европа

Курир - 18.10.2010

Саудиските тајни служби предупредуваат на опасност од терористички напади во Европа. Саудиските тајни служби пред неколку денови ги известиле европските разузнавачки агенции дека постојат закани од ...

Франција предупредена за можни терористички напади

Алфа - 18.10.2010

Саудиските тајни служби пред ги известиле европските разузнавачки агенции дека постојат закани од терористички акти во Европа и посебно во Франција, изјави францускиот министер за внатрешни работи ...

Британија соочена со сериозни терористички закани

Макфакс - 18.10.2010

Британија е соочена со многу сериозна закана од терористички напади, изјави денеска министерката за внатрешни работи Тереза Меј.

Саудиските тајни служби предупредија на опасност од терористички напади во Европа

Кирилица - 18.10.2010

Саудиските тајни служби пред неколку денови ги известиле европските разузнавачки агенции дека постојат закани од терористички акти во Европа и посебно во Франција, изјави францускиот министер за ...

Саудиските тајни служби предупредуваат на опасност од терористички напади во Европа

Сител - 18.10.2010

Саудиските тајни служби пред неколку денови ги известиле европските разузнавачки агенции дека постојат закани од терористички акти во Европа и посебно во Франција, изјави францускиот министер за ...

Саудијците ја предупредуваат Европа на терористички закани

Макфакс - 18.10.2010

Тајните служби на Саудиска Арабија пред извесно време ги предупредиле европските служби за терористичка закана во Европа а особено во Франција, која доаѓа од Ал Каеда на Арапскиот полуостров AQPA, ...

Британија соочена со сериозни терористички закани

Форум - 18.10.2010

Британија е соочена со многу сериозна закана од терористички напади, изјави денеска министерката за внатрешни работи Тереза Меј „Постои многу сериозна закана од меѓународен тероризам и затоа ...

Саудијците ја предупредуваат Европа на терористички закани

Кајгана - 18.10.2010

Тајните служби на Саудиска Арабија пред извесно време ги предупредиле европските служби за терористичка закана во Европа а особено во Франција, која доаѓа од Ал Каеда на Арапскиот полуостров AQPA, ...

Франција мета на терористички напади

Идивиди - 18.10.2010

Париз, 18 октомври 2010 (МИА) - Саудиските тајни служби пред неколку денови ги известиле европските разузнавачки агенции дека постојат закани од терористички акти во Европа и посебно во Франција, ...

Франција под терористичка закана од Ал Кеада

eReporter - 18.10.2010

Саудиските тајни служби “пред неколку дена“ ги предупредиле своите европски колеги за терористички закани “на континентот, особено во Франција“,одстрана на Ал Каеда на Арапскиот полуостров, соопшти ...