TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бразил – Русија: финале во Светската одбојкарска лига

Сител - 25.07.2010

Актуелниот светски одбојкарски шампион репрезентацијата на Бразил ќе се обиде да ја одбрани титулата во Светската лига против репрезентацијата на Русија.

Бразил и Русија во финалето на Светската одбојкарска лига

Алфа - 25.07.2010

Русија и Бразил се пласираа во финалето на Светската одбојкарска лига. Кариоките во полуфиналето беа поуспешни од Куба со 3:1 по сетови додека репрезентацијата на Русија ја надигра селекцијата на ...

Полуфинале во одбојкарската Светска лига

А1 - 24.07.2010

На завршниот турнир на годинашната одбојкарска Светска лига кој се одржува во аргентинскиот град Кордоба, вечер се играат полуфиналните натпревари.

И волејбич на Градска плажа

Утрински - 24.07.2010

На Градската плажа може да се игра и одбојка на песок. Пуштено е во употреба игралиште за волејбич долго 24, а широко 14,5 метри.

Одбојка на песок на Градската плажа

Дневник - 24.07.2010

Градската плажа на Вардар од завчеравечер доби нова содржина за забава и рекреација - игралиште за одбојка на песок . Теренот е долг 24 и широк 14,5 метри, а подлогата е длабока 40 сантиметри.

Спорт - Луда забава со одбојка на плажа

Време - 24.07.2010

Претстојниот викенд на плажата „Бафало“ во Охрид почнува петтото, јубилејно издание на турнирот во одбојка на песок. Оваа веќе традиционална манифестација е една од најатрактивните спортски содржини ...

Започнува турнирот во одбојка на песок во Охрид

Inpress - 24.07.2010

Охрид, 24. јули (ИНПРЕС) Веќе традиционално по петти пат, на плажата „Бафало“ во Охрид од денеска па се до 1. август ќе се одржи традиционалниот турнир во одбојка на песок.

Турнир во одбојка на песок на Бафало бич

Inpress - 24.07.2010

Охрид, 24. јули (ИНПРЕС) На плажата Бафало во Охрид од денеска до 1. август ќе се одржува традиционалниот, петти по ред турнир во одбојка на песок.

Светска одбојкарска лига

Алфа - 24.07.2010

Русија – Србија и Бразил – Куба се полуфиналните мечеви во Светската одбојкарска лига. Репрезентацијата на Куба успеа да ја совлада Италија со 3:0 и да го обезбеди второто месо во групата Ф и дуел со ...

Одбојка на Градска плажа

Канал5 - 23.07.2010

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски го пушти во употреба игралиштето за одбојка на песок, што Градот Скопје го изгради во рамките на Градската плажа на кејот на реката Вардар.

Отворено игралиште за одбојка на кејот на Вардар

Сител - 23.07.2010

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски вчера го пушти во употреба игралиштето за одбојка на песок на „Градската плажа“ на кејот на реката Вардар.

Одбојка, Бразил и Русија во полуфиналето

Inpress - 23.07.2010

Кордоба, 23. јули (ИНПРЕС) Нови возбудувања во пет сета понуди завршниот турнир во светската одбојкарска лига. Во аргентинскиот град Кордоба, во рамките на Е групата Бразил со пресврт со 3:2 ја ...

Утре во Охрид започнува турнирот во одбојка на песок

Inpress - 23.07.2010

Охрид, 23. јули (ИНПРЕС) На плажата Бафало во Охрид од утре до 1. август ќе се одржи традиционалниот, петти по ред турнир во одбојка на песок.

Со турнир отворено игралиште за одбојка крај Вардар

Форум - 23.07.2010

Во четвртокот навечер беше отворено игралиштето за одбојка на песок, што Градот Скопје го изгради во рамките на Градската плажа на кејот на реката Вардар, на кое се одржува атрактивен турнир во ...

Градската плажа доби игралиште за одбојка на песок

Вечер Прес - 23.07.2010

Љубителите на одбојка на песок од пред два дена можат да го користат специјалното игралиште што е изградено на Градската плажа на кејот на Вардар.

Градската плажа збогатена со игралиште за одбојка

eReporter - 23.07.2010

Игралиште за одбојка на песок е отворено на Градската плажа на кејот на реката Вардар. Теренот кој во употреба е пуштен од синоќа, како што соопшти Град Скопје, е со вкупна должина од 24 метри и ...

Бичволеј Охрид 2010 - 24 Јули/1 Август

А1 - 22.07.2010

Со растот на популарноста на одбојката на плажа, продолжува и традицијата на охридскиот турнир што летово по петти пат ќе се одржи на плажата Бафало од 24 јули до 1 август.

Beachvolleyball Ohrid 2010 - 24 Јули/1 Август

Кирилица - 22.07.2010

Beachvolleyball Macedonia оваа година го организира 5-тото јубилејно издание на турнирот во одбојка на песок во Охрид на плажата Бафало Досегашните 4 организации на турнирите Beachvolleball Ohrid ги ...

Градската плажа доби игралиште за одбојка на песок

Кирилица - 22.07.2010

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска ќе го пушти во употреба игралиштето за одбојка на песок на Градската плажа, на кејот на реката Вардар Воедно, градоначалникот Трајановски ќе ...

Завршен турнир во светската одбојкарска лига

Inpress - 22.07.2010

Кордоба, 22. јули (ИНПРЕС) Во аргентинскиот град Кордоба стартуваше завршниот турнир во Светската одбојкарска лига. Веќе на стартот се видени два спектакуларни натпревари кои се играа во пет сета и ...

Стартува завршницат на Светската одбојкарска лига

Алфа - 21.07.2010

Денеска во Кордоба, Аргентина стартува завршниот турнир од Светската одбојкарска лига. Шест репрезентации ќе бидат поделени во две групи.

Прилепски клуб „окупира“ охридски хотел

Н.Македонија - 21.07.2010

Одбојкарките на 11 Октомври цела недела минуваат во Охрид, на летните подготовки. Клубот поведе дури 110 свои членки, така што е извршена „окупација“ на хотелот „Далјан“.

Плажите чекаат базени

Дневник - 20.07.2010

Базените би требало да станат реалност во 2011 година, но не на сегашната локација, туку на втората градска плажа, која ќе биде под Народниот театар, во моментов во изградба Оние што се по играњето ...