TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шустер во Малага до 2018 година

Дерби - 14.06.2013

Екипата на Малага и официјално потврди дека нов кормилар на тимот ќе биде, Германецот Бернд Шустер, кој потпишал договор до 2018 година со клубот од Андалузија.

Шустер потпиша со Малага

Алфа - 14.06.2013

53-годишниот стратег потпишал петгодишен договор а шпанските медиуми се изненадени од долгорочноста на соработката со оглед на нејасната финансиска иднина на клубот од Коста дел Сол.

Шустер е нов тренер на Малага

+инфо - 14.06.2013

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Германецот Бернд Шустер ќе биде новиот тренер на шпанскиот клуб Малага. Разговорите меѓу раководството на клубот и новиот тренер почнале прексиноќа, а вчера биле ...

Шустер ќе ја тренира Малага

Идивиди - 14.06.2013

Германецот Бернд Шустер има големи шанси да седне на клупата на Малага. Актуелниот тренер Мануел Пелегрини ќе замине во Манчестер Сити, а раководството на андалузискиот клуб веќе подолго време бара ...

Шустер на тренерската позиција во Малага

24 Вести - 13.06.2013

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Германецот Бернд Шустер ќе биде новиот тренер на шпанскиот клуб Малага, јавуваат медиумите во оваа земја.

Шустер на клупата кај Малага

Дневник - 13.06.2013

Бернд Шустер е новиот тренер на шпанската Малага, која во новата сезона нема да игра во фудбалската Лига Европа. Германецот на клупата во Малага ќе го замени Мануел Пелегрини, кој најверојатно ќе го ...

Шустер ќе ја предводи Малага

Макфакс - 13.06.2013

Бернд Шустер е именуван за шеф на стручниот штаб на Малага, екипа која следната сезона поради казната на УЕФА нема да настапува во европските купови.

Шустер ќе ја предводи Малага

Кајгана - 13.06.2013

Бернд Шустер е именуван за шеф на стручниот штаб на Малага, екипа која следната сезона поради казната на УЕФА нема да настапува во европските купови.

Бернд Шустер тренер на Малага

Екипа - 13.06.2013

По заминувањето на Мануел Пелегрини, шпанскиот прволигаш Малага за нов тренер го назначи Бернд Шустер. Договорот е постигнат во средата, а утринава Шустер и официјално е именуван за нов стратег на ...

Шустер ја презеде Малага

Алфа - 13.06.2013

Германецот шпанскиот прволигаш го презеде утрово откако веќе две години е без ангажман, со последниот во 2011 со Бешикташ.

Шустер на тренерската позиција во Малага

А1 On - 13.06.2013

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Германецот Бернд Шустер ќе биде новиот тренер на шпанскиот клуб Малага, јавуваат медиумите во оваа земја.

Официјално: Берн Шустер нов тренер на Малага

СуперСпорт - 13.06.2013

Бернд Шустер е именуван за шеф на стручниот штаб на Малага, екипа која следната сезона поради казната на УЕФА нема да настапува во европските купови.

Шустер на клупата на Малага

Курир - 13.06.2013

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Германецот Бернд Шустер ќе биде новиот тренер на шпанскиот клуб Малага, јавуваат медиумите во оваа земја.

Шустер го превзема кормилото на Малага

Спортски - 13.06.2013

Бернд Шустер е именуван за шеф на стручниот штаб на Малага, екипа која следната сезона поради казната на УЕФА нема да настапува во европските купови.

Официјално: Бернд Шустер шеф на стручниот штаб на Малага

Спортклуб - 13.06.2013

Мануел Пелегрини веќе не е тренер на шпанскиот клуб Малага. На клупата на Андалузијците на неговото место доаѓа Германецот Бернд Шустер.

Бернд Шустер и официјално ја презеде Малага

Локално - 13.06.2013

Германскиот тренер, Бернд Шустер е новиот тренер на Малага, кој следната сезона ќе бид лишен од правото на учество во евротурнирите поради наметната казна од УЕФА во врска со прекршување на правилата ...

Шустер на тренерската позиција во Малага

Бриф - 13.06.2013

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Германецот Бернд Шустер ќе биде новиот тренер на шпанскиот клуб Малага, јавуваат медиумите во оваа земја.

Бернд Шустер нов тренер на Малага

Lider - 13.06.2013

Нов тренер на Малага следната сезона ќе биде,Бернд Шустер . Германецот на клупата ќе го го наследи Мануел Пелегрини кој би требало да се пресели во Манчестер Сити.

Малага без право на Европа следната сезона

Дневник - 12.06.2013

Меѓународниот суд за спортска арбитража денеска ја одби жалбата на шпанскиот премиерлигаш Малага, со што се потврди забраната за настап во Лигата на Европа следнава сезона.

Малага нема да игра во Лига Европа

+инфо - 12.06.2013

Судот за спортска арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага која се однесуваше за суспензијата на овој клуб за настап во европските купови изречена од УЕФА поради финансиски неправилности.

Официјално: Малага исфрлена од европските натпреварувања

Спортски - 12.06.2013

Малага, нема да може следната сезона да настапува во Лига Европа откако Меѓународниот суд за спртска арбитража ја одби жалбата на шпанскиот клуб.

Малага нема да настапи во Лигата на Европа

Inpress - 12.06.2013

Лондон, 12. јуни 2013 (ИНПРЕС) Екипата на Малага идната година нема да игра во Лигата на Европа, откако и меѓународниот суд за спортска арбитража не ја прифати жалбата на клубот поради забраната за ...

Шустер прв кандидат за тренерското место во Малага

Дерби - 12.06.2013

Германецот Бернд Шустер е прв кандидат за пополнување на празното тренерско столче во екипата на Малага, пренесуваат шпанските медиуми.

Малага потпиша со португалски дефанзивец

Локално - 12.06.2013

Португалецот Виторино Пачеко Антунеш останува трајно во Малага, соопшти официјалниот сајт на шпанскиот клуб. Антунеш беше сопственост на Пакош де Фереира и играше под наем во Малага минатата сезона.

Малага нема да може да настапува во Лига Европа

Точка - 12.06.2013

Малага, нема да може следната сезона да настапува во Лига Европа откако Меѓународниот суд за спртска арбитража ја одби жалбата на Шпанците.

Шустер фаворит за тренерската позиција во Малага

Локално - 12.06.2013

Поранешниот тренер на Гетафе и Реал Мадрид, Бернд Шустер е најголемиот фаворит за тренерската позиција во Малага, соопштија шпанските медиуми.

Потврдена забраната од УЕФА за настап на Малага во евро-куповите

А1 On - 11.06.2013

Судот за спортска арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага која се однесуваше за суспензијата на овој клуб за настап во европските купови изречена од УЕФА поради финансиски неправилности.

Малага не игра во Лига Европа

ЗаЗабава - 11.06.2013

Фудбалскиот клуб Малага дефинитвно нема да игра во Лига Европа следната сезона, откако Меѓународниот суд за спортска арбитража ја одби нивната жалба на забраната за играње во европските ...

Потврдена суспензијата за Малага

Спортклуб - 11.06.2013

Шпанската екипа нема да се натпреварува во европските натпреварувања, односно во Лига Европа, откако избори пласман преку првенството, но е суспендирана поради нарушување на правилата на УЕФА.

Потврдена забраната за настап на Малага во Лига Европа

Алфа - 11.06.2013

УЕФА кон крајот на минатата година го казни тимот од Примера со две години забрана за настап поради непочитувањето на договорот за финансиски фер-плеј.

Малага нема да игра во Лига Европа

Дерби - 11.06.2013

Спортскиот арбитражен суд во Лозана денеска ја отфрли жалбата на шпанскиот клуб Малага кој го загуби правото за настап во Лига Европа.

Малага не смее во Лигата на Европа

Екипа - 11.06.2013

Меѓународниот суд за спортска арбитража денеска ја одби жалбата на шпанскиот премиерлигаш Малага, со што се потврди забраната за настап во Лигата на Европа следнава сезона.

Меѓународниот спортски суд ја одби жалбата на Малага, нема да играат во Европа!

СуперСпорт - 11.06.2013

Меѓународниот спортски суд (CAS) ја одби жалбата на шпанскиот прволигаш Малага на одлуката Европската фудбалска федерација (УЕФА) за забраната на настапот на Малага во континенталното натпреварување ...

Севиља место Малага во Лига Европа

Сител - 11.06.2013

Екипата на Севиља и покрај освојувањето на 9.место ќе може да настапи во Лига Европа. Ова е откако Трибуналот за спорстка арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага за суспензија изречена од УЕФА ...

Малага одби да го продаде Тулалан на Атлетико Мадрид

Локално - 11.06.2013

Малага одбива да го продаде францускиот репрезентативец Џереми Тулалан на носителот на Кралскиот Куп, Атлетико Мадрид. Според шпанските медиуми "црвено-белите" сакале да започнат преговори за ...

Потврдена суспензијата на УЕФА за Малага

Либертас - 11.06.2013

Судот за спортска арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага која се однесуваше за суспензијата на овој клуб за настап во европските купови изречена од УЕФА поради финансиски неправилности.

Малага привлече чилеански репрезентативец од Динамо Загреб

Локално - 11.06.2013

Малага го привлече чилеанскиот репрезентативец Педро Моралес од хрватскиот шампион Динамо Загреб. 28-годишниот играч потпиша договор за 2 сезони со андалузискиот тим кој се жали до Арбитражниот ...

Потврдена забраната од УЕФА за настап на Малага во евро-куповите

Бриф - 11.06.2013

Судот за спортска арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага која се однесуваше за суспензијата на овој клуб за настап во европските купови изречена од УЕФА поради финансиски неправилности.

Потврдена забраната од УЕФА за настап на Малага во евро-куповите

Локално - 11.06.2013

Судот за спортска арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага која се однесуваше за суспензијата на овој клуб за настап во европските купови изречена од УЕФА поради финансиски неправилности.

Малага не смее да се натпреварува во Лига Европа

Lider - 11.06.2013

Судот за спортска арбитража во Лозана ја одби жалбата на Малага која се однесуваше за суспензијата на овој клуб за настап во европските купови изречена од УЕФА поради финансиски неправилности.