TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема казнен билет во автобус, ако приватниците возат за 20 денари

Вест - 18.02.2005

ЈСП НЕ ПРИФАЌА ДВОЕН АРШИН ВО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ Ако градот не гарантира дека казнениот билет ќе важи и во приватните автобуси, и ние нема да го воведеме, порачуваат од ЈСП ЈСП"Скопје" нема да воведе казнен билет од први март, ако градските власти не гарантираат дека ќе се фискализираат кај сите ...

Групна тепачка на малолетници во автобус на ЈСП

Дневник - 17.02.2005

СКОПЈЕ Двајца биле повредени во тепачка помеѓу две групи малолетници, во автобус на ЈСП, завчера во скопската населба Новоселски Пат, информираше МВР. Инцидентот се случил околу 19.30 часот, во автобус што возел на релација Скопје - село Волково.

Екоавтобуси од идниот месец

Вест - 17.02.2005

ЈСП "СКОПЈЕ" ГОДИНАВА КОНЕЧНО ЌЕ ГО РЕАЛИЗИРА ЕКОЛОШКИОТ ПРОЕКТ Во Скопје за почеток ќе има 30 екоавтобуси кои градски сообраќај ги најавува повеќе од две години Следниот месец по скопските улици ќе бидат пуштени првите триесет еколошки автобуси кои ЈСП "Скопје" ги најавува повеќе од две години.

Гази Баба бара повеќе автобуси, ЈСП вели не

Дневник - 16.02.2005

СКОПСКА ОПШТИНА И ЈСП ВО БИТКА Советот на Општината Гази Баба побара од ЈСП "Скопје" да направи корекции на одредени автобуски линии и да го подобри квалитетот на превозот во овој дел од градот. Писмото ќе биде испратено до градските власти и до раководството на ЈСП, а најмногу се однесува на ...

Автобусите се тркаат по улиците и ги забораваат патниците

Вест - 15.02.2005

СКОПЈАНИ ИЗМРЗНАА ЧЕКАЈЌИ ПРЕВОЗ Скопјани се жалат дека секое утро чекаат автобус и по половина час, оти градските автобуси не застануваат на постојките со малку патници, обидувајќи се да го стигнат приватниот автобус кој поминал неколку мин Додека градските и приватните автобуси се тркаат по ...