TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Амди се опоравил по наводниот напад, денес митингуваше со црвено шалче

Либертас - 15.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам, коалициски партнер на Груевски, денес митингуваше во спортскиот центар „Борис Трајковски“ на собирот на ВМРО-ДПМНЕ. Тој седеше до сопственикот на Европски универзитет, Бојо Андревски, а двајцата носеа црвени шалчиња.

Пријава против струмичанец за нападот врз Амди Бајрам

Дневник - 13.03.2015

Министерството за внатрешни работи му поднесе пријава за нарушен јавен ред и мир на струмичанец, кој вербално го нападнал пратеникот Амди Бајрам во вторникот пред Управната зграда во Градскиот трговски центар во Скопје. - Против А.Т.

МВР за инцидентот со пратеникот Амбди Бајрам

24 Вести - 12.03.2015

Откако синоќа пратеникот Амди Бајрам за медиумите изјави дека бил нападнат во центарот на Скопје од страна на припадник на обезбедувањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска се огласи Министертсвото за внатрешни работи.

МВР поднесе пријава за обезбедувачот на Заев, а за Амди?

Фокус - 12.03.2015

Биле пронајдени два ножа на расклопување, една палка на расклопување и еден заштитен елек. Против лицето А.Т. поднесена е пријава за нарушен јавен ред и мир. Од страна на СВР-Скопје до Основното Јавно Обвинителство проследен е предметот на натамошно ...

Кривична пријава против член на обезбедувањето на Заев за инцидентот со Амди Бајрам

Кајгана - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против член на обезбедувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за инцидентот којшто го пријавил вчера попладне пратеникот и лидер на Сојузот на Ромите на Македонија, Амди Бајрам.

МВР: Вчера во ГТЦ бил вербално нападнат пратеник

МКД - 12.03.2015

Министерството за надворешни работи се огласи со соопштение за вчерашниот напад на пратеникот. „Во однос на вчерашниот настан би сакале да информираме дека, околу 15.30 часот пријавено е дека на ул.

СДСМ нема овластување да говори во име на МВР

Утрински - 12.03.2015

Политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на МВР, стои во соопштението од Министерството за внатрешни работи. Од МВР во однос на вчерашниот соопштија дека околу 15,30 часот е пријавено дека пред Управната зграда во ГТЦ ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме инцидентот во кој е нападнат Амди Бајрам

МКД - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека го осудува инцидентот во кој вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од член на СДСМ. „Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на каков било вид насилство или насилничко ...

Пријава за нападот на пратеникот Амди Бајрам

Утрински - 12.03.2015

Полицијата поднесе прекршочна пријава за нарушен јавен ред и мир против 29-годишен струмичанец, кој беше пријавен за вербален напад врз пратеникот Амди Бајрам. Според МВР, инцидентот се случил вчера, околу 15.30 часот, во ГТЦ во Скопје, кога кон ...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ го осудуваат инцидентот во кој е нападнат Амди Бајрам

Локално - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го осудува инцидентот во кој, како што се наведува во соопштението, вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. – Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на каков ...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со осуда за нападот врз Амди Бајрам

Телеграф - 12.03.2015

Ќе продолжиме да ги осудуваме сите вакви инциденти на кои се спремни СДСМ, ќе апелираме и ќе ги охрабруваме институциите за нивна максимална заложба и расчистување на случаите, наведува пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Како пратеници и колеги ...

МВР: Пријава за обезбедувањето на Заев

Телеграф - 12.03.2015

Пријавата следува по целосно документирање на инцидентот што се случил вчера во ГТЦ, помеѓу членот на СДСМ и пратеникот Амди Бајрам, кој пријави дека бил нападнат Министерството за внатрешни работи реагира на вчерашното соопштение на СДСМ, во кое ...

МВР потврди дека Бајрам не бил физички нападнат

Локално - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи во денешната реакција индиректно потврди дека немало физички контакт меѓу пратеникот Амди Бајрам и членот на СДСМ. Оттаму реагираат дека „политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на ...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ со остра осуда на нападот врз Амди Бајрам

Канал5 - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ , реагираат пратениците на владејачката партија.

СДСМ: Немало никаков физички контакт меѓу членот на СДСМ и Амди Бајрам

МК News - 12.03.2015

Уште еднаш се потврди дека МВР и Амди Бајрам се класични инструменти во рацете на Никола Груевски кога тоа ќе затреба. Врв на очај е драмата што ја прават вечерва, преку Амди Бајрам, кој наводно бил физички нападнат, па дури и поради тоа завршил на ...

СДСМ: Немало никаков физички контакт меѓу членот на СДСМ и Амди Бајрам

Канал5 - 12.03.2015

СДСМ преку соопштение информира за наводите на Амди Бајрам. Во продавница за фармерки во ГТЦ, Амди Бајрам и наш член и активист имале вербална расправија. На нервозната реакција на обезбедувањето на Амди Бајрам, што го толкуваме како обид за ...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди „нападот“ на Бајрам

+инфо - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера, како што вели, беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од член на СДСМ, се вели во реакцијата од владејачката партија за вчерашниот инцидент.

МВР потврди дека Бајрам не бил физички нападнат

+инфо - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи во денешната реакција индиректно потврди дека немало физички контакт меѓу пратеникот Амди Бајрам и членот на СДСМ. Оттаму реагираат дека „политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на ...

МВР: Амди Бајрам бил вербално нападнат

Канал5 - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи денеска излезе со соопштение за вчерашниот настан во кој вербално бил нападнат пратеникот Амди Бајрам. Според МВР вчера околу 15 часот и 30 минути пратеникот бил заедно со уште едно лице пред управната зграда на ...

Струмичанец му се заканувал на Амди Бајрам, заработи кривична пријава

Сител - 12.03.2015

Вчера околу 15:30 часот пријавено е дека на „ Кеј 13 ти Ноември“ пред Управната зграда во ГТЦ на пратеник од Собранието на Македонија, кој бил заедно со уште едно лице, во еден момент им се доближил А.Т.

МВР: Амди Бајрам не бил физички, туку вербално нападнат!

Фактор - 12.03.2015

Откако вчера некои медиуми објави дека пратеникот Амди Бајрам бил физички нападнат во ГТЦ како што самиот Барјам кажал од обезбедвањето на лидерот на опозицијата Заев , со соопштение се огласи и Министерството за внатрешни работи.

ВМРО-ДМПНЕ со остра осуда за „нападот“ на Амди Бајрам

Фактор - 12.03.2015

Вчера пратеникот Амди Бајрам за некои медиуми и во МВР изјавил дека бил физички нападнат од страна на обезбедувањето на опозициската СДСМ, при што денеска од МВР го расветлија случајот и информираа дека не станува збор за физички туку за вербален ...

ВМРО-ДПМНЕ остро го осуди нападот врз Амди Барјам

Сител - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на било каков вид на насилство или ...

МВР со детали за вчерашниот напад над Амди Бајрам

Република - 12.03.2015

Вчера околу 15,30 часот во полиција е пријавено е дека на ул.„ Кеј 13 ти Ноември“ пред Управната зграда во ГТЦ на пратеник од Собранието на Р. Македонија, кој бил заедно со уште едно лице, во еден момент им се доближил А.Т.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ го осудуваат инцидентот во кој е нападнат Амди Бајрам

Сител - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го осудува инцидентот во кој, како што се наведува во соопштението, вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. - Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на каков ...

Кај напаѓачот на Амди пронајдени ножеви, палка и панцир

Нетпрес - 12.03.2015

СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на Министерството за внатрешни работи, велат од МВР. Оттаму потврдуваат дека вчера околу 15:30 часот пријавено е дека на „ Кеј 13 ти Ноември“ пред Управната зграда во ГТЦ на пратеник од Собранието ...

Пријава за струмичанец по инцидентот со Амди Бајрам

Press24 - 12.03.2015

Политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на Министерството за внатрешни работи, велат МВР. Во однос на вчерашниот настан од МВР информираат дека околу 15:30 часот кај нив било пријавено дека пред Управната зграда во ...

ВМРО-ДПМНЕ остро го осуди нападот врз Амди Барјам

Press24 - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на било каков вид на насилство или ...

МВР за нападот на Амди Бајрам

еМагазин - 12.03.2015

За вчерашниот инцидент со пратеникот Амди Бајрам, се огласи со реакција и мИнистерството за внатрешни работи. Пратеникот се пожали на медиумите дека бил нападнат од обезбедувањето на лидерот на опозицијата, Зоран Заев.

СДСМ: Амди Бајрам измисли напад

еМагазин - 12.03.2015

Според СДСМ, вчера немало никаков физички контакт меѓу членот на СДСМ и пратеникот Амбди Бајрам во ГТЦ во Скопје, за што потврдила и полицијата, соопшти СДСМ. „Во продавница за фармерки во ГТЦ, Амди Бајрам и наш член и активист имале вербална ...

Според службената белешка на МВР – Амди Бајрам не бил физички нападнат

Кумановски м. - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера, поточно во 15,30 часот е пријавено дека на ул.„ Кеј 13 ти Ноември“ пред Управната зграда во ГТЦ, на пратеник од Собранието на Р. Македонија, кој бил заедно со уште едно лице, во еден момент им ...

Кривична пријава против член на обезбедувањето на Заев за инцидентот со Амди Бајрам

Fox.mk - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против член на обезбедувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за инцидентот којшто го пријавил вчера пратеникот и лидер на Сојузот на Ромите на Македонија, Амди Бајрам.

Кривична пријава против член на обезбедувањето на Заев за инцидентот со Амди Бајрам

Макфакс - 12.03.2015

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против член на обезбедувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за инцидентот којшто го пријавил во средата попладне пратеникот и лидер на Сојузот на Ромите на Македонија, Амди Бајрам.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот врз Амди Бајрам

Fox.mk - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. - Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на било каков вид на насилство или ...

Прекршочна пријава за телохранителот на Заев

Вечер - 16.10.2016

Минитестерството за внатрешни работи поднесе прекршочна пријава за Александар Трајков, телохранител на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Трајков доби пријава поради инцидент кој се случил пред кафе барот Платиниум во Струмица ноќта меѓу петокот и саботата.

СДСМ: Немало никаков физички контакт меѓу членот на СДСМ и Амди Бајрам

Кумановски м. - 12.03.2015

Груевски и Јанкулоска не избираат средства во обидите да го дефокусираат вниманието од криминалите и изборните фалсификати во коишто се фатени, реагира во писмено соопштение СДСМ, по обвинувањата пласирани од пратеникот Амди Бајрам дека вчеранавечер ...

Пријава за струмичанец по инцидентот со Амди Бајрам

Вечер - 12.03.2015

Против А.Т. поднесена е пријава за нарушен јавен ред и мир, а од страна на СВР-Скопје до Основното Јавно Обвинителство проследен е предметот на натамошно постапување Политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди инцидентот во кој член на СДСМ го нападна Амди Бајрам

Курир - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. -Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на било каков вид на насилство или ...

Пријава за струмичанец по инцидентот со Амди Бајрам

Курир - 12.03.2015

Политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на Министерството за внатрешни работи, велат МВР. Во однос на вчерашниот настан од МВР информираат дека околу 15:30 часот кај нив било пријавено дека пред Управната зграда во ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот врз Амди Бајрам

Макфакс - 12.03.2015

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува инцидентот во кој што вчера беше нападнат пратеникот Амди Бајрам од страна на член на СДСМ. „Како пратеници и колеги нагласуваме дека остро се спротиставуваме на било каков вид на насилство или ...

СДСМ со свое соопштение за ицидентот со Амди Бајрам

Fox.mk - 12.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам вчера беше нападнат , како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, политичката парија СДСМ излезе со свое соопштение.

Пријава за струмичанец по инцидентот со Амди Бајрам

Пулс24 - 12.03.2015

Политичката партија СДСМ нема мандат, ниту овластување да говори во име на Министерството за внатрешни работи, велат МВР. Во однос на вчерашниот настан од МВР информираат дека околу 15:30 часот кај нив било пријавено дека пред Управната зграда во ...

СДСМ: Врв на очај е драмата што власта ја прави со Амди Бајрам, никој не го пипнал во ГТЦ

МКД - 11.03.2015

Врв на очај е драмата што ја прават Груевски и Јанкулоска вечерва, преку Амди Бајрам, кој наводно бил физички нападнат, па дури и поради тоа завршил на Кардиологија, вели СДСМ во соопштението до медиумите по повод веста дека Амди Бајрам бил нападнат ...

Амди Бајрам завршил во болница по напад врз него во ГТЦ

МКД - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам во моментов е во градската болница откако попладнево наводно бил нападнат од едно лице во Градскиот трговски центар во Скопје. Бајрам во изјава за некои медиуми тврди дека наводно бил претепан од член на обезбедувањето на ...

Амди Бајрам нападнат во ГТЦ

Фокус - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам попладнево бил нападнат во Градскиот трговски центар, по што бил пренесен во болница. Бајрам на лекарите им се пожалил дека е удрен во градите и во грбот. Пратеникот Амди Бајрам попладнево бил нападнат во Градскиот трговски ...

Алфи го претресувале обезбедувањето на Заев

Фокус - 11.03.2015

Претресот се случил по испрашувањето на Заев во Јавното обвинителство за акцијата „Пуч“, а концидира со пријавата за напад од страна на пратеникот Амди Бајрам, кој преку провладините медиуми извести дека некој го повредил во трговскиот центар, а тој ...

Амди Бајрам нападнат во ГТЦ

Телеграф - 11.03.2015

Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава попладнево околу 16 часот Лидерот на сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево пријавил дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје .

Амди Бајрам денеска бил нападнат во ГТЦ

Локално - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје. Од МВР за Плусинфо велат дека пратеникот околу 16 часот побарал помош од полицијата, а полицијата започналa истрага за ...

„Шоуменот Амди Бајрам„ однесен во болница

Локално - 11.03.2015

По информацијата дека пратеникот Амди Бајрам денеска попладне бил физички нападнат во ГТЦ, тој со возило на Брза помош,бил пренесен во болница. Според, Бајрам наводно бил нападнат од машко лице на возраст од триесетина години кој веќе е приведен од ...

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Циган не е навредливо, ова е купус изјава

Локално - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам и главниот уредник на Сител телвизија, Драган Павловиќ – Латас, во вчерашните вести на Сител говореа за реакциите на снимката која ја објави СДСМ од каде посочија дека е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

СДСМ: Полицајците констатираа дека Бајрам измисли напад

Локално - 11.03.2015

Немало никаков физички контакт меѓу членот на СДСМ и пратеникот Амбди Бајрам денеска во ГТЦ, што нотираше и полицијата, соопшти вечерва СДСМ. „Во продавница за фармерки во ГТЦ, Амди Бајрам и наш член и активист имале вербална расправија.

Амди Барјам пренесен во болница: Ме нападнаа луѓе во ГТЦ

МК News - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тој тврди бил нападнат од луѓе на една политичка партија. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес24.

Членови на СДСМ го нападнале Амди Бајрам во ГТЦ?

За Се - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје. Бајрам тврди дека напаѓачите биле луѓе на СДСМ. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот е ...

Физички нападнат Амди Бајрам

Канал5 - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тврди самиот бил нападнат од луѓе на СДСМ. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопскиот градски трговски центар , пишува прес24.

СДСМ: Врв на очај е лажната драма за Амди Бајрам – инструментот на Груевски

А1 On - 11.03.2015

Груевски и Јанкулоска не избираат средства во обидите да го дефокусираат вниманието од криминалите и изборните фалсификати во коишто се фатени, велат од СДСМ. Во продолжение целата реакција: Уште еднаш се потврди дека МВР и Амди Бајрам се класични ...

Видео: Амди Бајрам нападнат во ГТЦ, па завршил во болница, еве ја неговата изјава

МК News - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам денеска бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје, по што како што вели во изјава за Канал 5 завршил во болница. Од МВР го потврдија настанот, а медиумите јавија дека напаѓачот е уапсен.

Амди Бајрам денеска бил нападнат во ГТЦ

+инфо - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје. Од МВР за Плусинфо велат дека пратеникот околу 16 часот побарал помош од полицијата, а полицијата започналa истрага за ...

Амди Бајрам однесен во болница

+инфо - 11.03.2015

Со возило на Брза помош, пратеникот Амди Бајрам бил пренесен во болница, откако наводно бил нападнат од машко лице на возраст од триесетина години кој веќе е приведен од полицијата. Бајрам, како што дознаваме, на лекарите им се пожалил дека е удрен ...

ВИДЕО Амди Бајрам: Министерката ги обожава Ромите, тоа е кажано „у ефектна“ ситуација

+инфо - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам тврди дека министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го обожава Ромите, во вчерашно интервју со главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ Латас. - Не е тоа толку увредено, министерката е во моја изборна единица број ...

Поради Амди Бајрам, претресено возило на СДСМ

+инфо - 11.03.2015

Возилото со кое се превезувал член од обезбедувањето на Зоран Заев денеска било претресено од полициска патрола по вербалниот дуел меѓу него и пратеникот Амди Бајрам , попладнево во ГТЦ. По вербалниот дуел, велат од СДСМ, Бајрам глумел дека е ...

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Циган не е навредливо, ова е купус изјава

А1 On - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам и главниот уредник на Сител телвизија, Драган Павловиќ – Латас, во вчерашните вести на Сител говореа за реакциите на снимката која ја објави СДСМ и за која тврдат дека е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

СДСМ: Полицајците констатираа дека Бајрам измисли напад

+инфо - 11.03.2015

Во продавница за фармерки во ГТЦ, Амди Бајрам и наш член и активист имале вербална расправија. На нервозната реакција на обезбедувањето на Амди Бајрам, што го толкуваме како обид за провокација за физичка пресметка, не било возвратено од страна на ...

ВИДЕО: Амди Бајрам бил нападнат во ГТЦ, тврди дека го нападнал човек на Заев

Либертас - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тој тврди бил нападнат од луѓе на една политичка партија. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес24 .

Aмди Бајрам нападнат во ГТЦ

Република - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје. Бајрам тврди дека напаѓачите биле луѓе на СДСМ. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот е ...

СДСМ: Да престанат обидите за провокации и користењето марионети, како Амди Бајрам

Либертас - 11.03.2015

Соопштение на СДСМ: Груевски и Јанкулоска не избираат средства во обидите да го дефокусираат вниманието од криминалите и изборните фалсификати во коишто се фатени. Уште еднаш се потврди дека МВР и Амди Бајрам се класични инструменти во рацете на ...

Амди Бајрам префрлен во Болница - Ме нападнаа луѓе на СДСМ!

Сител - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ. Како што веќе објавивмеБајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ.

Нападнат Амди Бајрам

Сител - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот е се уште во тек и дека е рано да излегуваат со ...

Амди Бајрам со Брза помош префрлен во Болница – ме нападнаа луѓе на СДСМ

Нетпрес - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ. Како што веќе објавивме Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес 24.

Амди Бајрам нападнат во ГТЦ

Нетпрес - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје, дознава Прес 24 од неофицијални полициски извори. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот ...

“Фала за гостопримството во Шутка, а морковот во уста ќе ти го ставам“

Нетпрес - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам денеска имал блиска средба со лице од потесното обезбедување на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој вербално го нападнал, а потоа се обидел и да се пресмета со неговото обезбедување.

Фокус: Алфи го претресувале обезбедувањето на Заев

Либертас - 11.03.2015

Еден од членовите од обезбедувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево бил претресуван од полициски службеници во близина на ГТЦ, кај хотелот „Холидеј ин“. Очевидци за „ Фокус “ потврдија дека полицијата била организирана и броела повеќе од ...

Амди Бајрам со Брза помош префрлен во Болница- ме нападнаа среде ГТЦ

Press24 - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево како што тој тврди бил нападнат од луѓе на една политичка партија. Како што веќе објавивме Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ.

ВИДЕО: Амди Бајрам и Латас во одбрана на Јанкулоска, Ромите не требало да и се лутат за навредите

Либертас - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам и главниот уредник на Сител телвизија, Проф. д-р Драган Павловиќ – Латас, во вестите на Сител се трудеа да ја одбранат министерката Гордана Јанкулоска. Според Бајрам, таа ги сакала Ромите, а зборот Циган и не била некоја ...

Амди Бајрам нападнат во ГТЦ

Press24 - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат вбо Градскиот трговски центар во Скопје. Дознава Прес 24 од неофицијални полициски извори. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот ...

Циган или Ром – не е исто!

Либертас - 11.03.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во еден телефонски разговор што го објави лидерот на опозицијата Зоран Заев вели „ако треба Циган по Циган за уши да се фати и да се носи на гласање“.

СДСМ: Го нападнале, па завршил на Кардиологија!?

Sky - 11.03.2015

СДСМ излезе со соопштение за јавноста по повод наводниот напад врз Амди Бајрам. Во продолжение интегрален текст од соопштението на СДСМ: Груевски и Јанкулоска не избираат средства во обидите да го дефокусираат вниманието од криминалите и изборните ...

(Видео) Амди Бајрам нападнат во ГТЦ, па завршил во болница

еМагазин - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам денеска бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје, по што како што вели во изјава за Канал 5 завршил во болница. Од МВР го потврдија настанот, а медиумите јавија дека напаѓачот е уапсен.

Амди Барјам пренесен во болница: Ме нападнаа луѓе во ГТЦ

Курир - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тој тврди бил нападнат од луѓе на една политичка партија. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес24.

Aмди Бајрам нападнат во ГТЦ

Вечер - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје, пишува порталот Република. Бајрам тврди дека напаѓачите биле луѓе на СДСМ.

Амди Бајрам нападнат во ГТЦ

Денешен - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат вбо Градскиот трговски центар во Скопје. Дознава Прес 24 од неофицијални полициски извори. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот ...

Амди Барјам пренесен во болница: Ме нападнаа луѓе на СДСМ

Курир - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес24.

Амди Бајрам нападнат во ГТЦ

Fox.mk - 11.03.2015

Лидерот на сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево пријавил во полиција дека бил нападнат во Градскиот трговски центар во Скопје, дознава Прес 24 од неофицијални полициски извори. Од МВР потврдуваат дека добиле таква пријава, но велат дека увидот ...

Амди Бајрам по физичкиот напад: Ме нападна обезбедување на Заев (видео)

Кумановски м. - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам попладнево бил нападнат во Градскиот трговски центар, по што бил пренесен во болница, јавуваат медиумите. Бајрам на лекарите им се пожалил дека е удрен во градите и во грбот.

“Фала за гостопримството а морковот во уста ќе ти го ставам“

Вечер - 11.03.2015

Инцидентот се случил во ГТЦ, физички контакт немало бидејќи реагирале од обезбедувањето на Бајрам, кој пак е незадоволен од полицијата бидејќи не го привела обезбедувачот со кој имал судир а за кој вели дека носел оружје.

Амди Бајрам во болница: Бил нападнат во ГТЦ!

Пулс24 - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тој тврди бил нападнат од луѓе на една политичка партија. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес24.

„Фала за гостопримството во Шутка а морковот во уста ќе ти го ставам“

Пулс24 - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам денеска имал блиска средба со лице од потесното обезбедување на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој вербално го нападнал, а потоа се обидел и да се пресмета со неговото обезбедување.

Амди Барјам пренесен во болница: Ме нападнаа луѓе на СДСМ

Lider - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево, како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ. Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес24.

Амди Бајрам со Брза помош префрлен во Болница - ме нападнаа луѓе на СДСМ

Falanga - 11.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ.. Како што веќе објавивме Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес 24.

Амди Бајрам: Ром или Циган, тоа ти е исто

Нова ТВ - 10.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам вели дека нема навреди во објавените снимки на СДСМ, во кои се слуша женски глас, кој наводно е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Ромите ги нарекува Цигани, пишува весникот „Вест“.

Бомба 8 СДСМ: Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица

Нова ТВ - 10.03.2015

-Ќе се фрапирате како Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица. Како Јанкулоска признава дека ВМРО-ДПМНЕ одлучува кои избори ќе се поништат и ќе ја дознаете лудата математика на ВМРО-ДПМНЕ , посочија на трибината на СДСМ коај во моментов се ...

Разговори на Јанкулоска, Ставрески и Јанакиески: Гласале фиктивни гласачи и починати лица!

Фокус - 10.03.2015

Амди Бајрам ги победил конкурентите во Шутооризари со тоа што испратил луѓе да гласаат и за починатите лица, кои не биле исчистени од избирачкиот список. СДСМ објави разговори во кои се вклучени министрите Миле Јанакиески , Гордана Јанкулоска , ...

Бомба 8: „Амди Бајрам е цар – организирал и гласање на починати“

Локално - 10.03.2015

Амди Бајрам е цар, вели гласот во транскриптот емитуван пред малку во Универзална сала, за кој СДСМ вели дека е министерот Јанакиески, кој во разговор со министерката за внатрешни, Јанкулоска, вели дека Амди Бајрам организирал луѓе што ќе гласаат во ...

(АУДИО) Амди Бајрам организирал гласање на починати лица

Бриф - 10.03.2015

- Ќе се фрапирате како Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица. Како Јанкулоска признава дека ВМРО-ДПМНЕ одлучува кои избори ќе се поништат и ќе ја дознаете лудата математика на ВМРО-ДПМНЕ , посочија на трибината на СДСМ која во моментов се ...

Бомба 8 СДСМ: Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица

МК News - 10.03.2015

-Ќе се фрапирате како Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица. Како Јанкулоска признава дека ВМРО-ДПМНЕ одлучува кои избори ќе се поништат и ќе ја дознаете лудата математика на ВМРО-ДПМНЕ , посочија на трибината на СДСМ коај во моментов се ...

„Амди Бајрам е цар - организирал и гласање на починати“

+инфо - 10.03.2015

Амди Бајрам е цар, вели гласот во транскриптот емитуван пред малку во Универзална сала, за кој СДСМ вели дека е министерот Јанакиески, кој во разговор со министерката за внатрешни, Јанкулоска, вели дека Амди Бајрам организирал луѓе што ќе гласаат во ...

СДСМ: Амди Бајрам носел мртви души на гласање

А1 On - 10.03.2015

На вечерашната трибина на СДСМ во „Универзална сала“, презентиран беше и разговор помеѓу Миле Јанакиески и соговорничка во врска со избирачки места каде има луѓе од Пустец, како и за луѓе од Гази Баба и од Кавадарци кои се дојдени да гласаат во ...

За „Цигани“, Јанкулоска ќе добие кривична од Ибраимоски

+инфо - 10.03.2015

Самка Ибраимоски, лидер на Партија за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕРМ) најави кривичнa пријавa против министерката Гордана Јанкулоска, поради тоа што во телефонскиот разговор што го објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за кој тврди дека е меѓу ...

СДСМ: Амди Бајрам организирал гласање на починати лица

Либертас - 10.03.2015

-Ќе се фрапирате како Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица. Како Јанкулоска признава дека ВМРО-ДПМНЕ одлучува кои избори ќе се поништат и ќе ја дознаете лудата математика на ВМРО-ДПМНЕ , посочија на трибината на СДСМ која во моментов се ...

Трибина СДСМ: Амди Бајрам организирал да гласаат починати лица

Фактор - 10.03.2015

Во еден од објавените разговори кои денеска ги објави опозицијата, се слуша како наводно министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и соговорничка зборуваат како пратеникот Амди Бајрам организира луѓе да гласаат на место на починити лица.

ГОСТИН ВО ДНЕВНИКОТ НА Сител - АМДИ БАЈРАМ

Сител - 10.03.2015

- РАСПИТ НА ВЕРУШЕВСКИ ЗА ПУЧ ДЕНЕСКА, УТРЕ НА РЕД Е ЗОРАН ЗАЕВ - ЗАЕВ Е ШАРЛАТАН И ШИЗОФРЕНИЧАР, ТРЕБА ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА АЛБАНЦИТЕ- ДПА - РОМ ИЛИ ЦИГАНИН- ИСТО ТИ Е, КАЖАНО Е ВО АФЕКТ, РЕЧЕ АМДИ БАЈРАМ - ДОСЕГА НАД 200.

Ром или Циганин- исто ти е, кажано е во афект, рече Амди Бајрам

Сител - 10.03.2015

Целта на бомбите на Зоран Заев е да се направи раздор помеѓу Ромите, смета пратеникот Амди Бајрам. Според него, институциите треба што е можно побрзо да ги решат кривичните дела кои ги прават Зоран Заев и останатите.

Амди Бајрам за Сител: јас сум единствениот политички затвореник, СДСМ ме затворија

Вечер - 10.03.2015

-Треба да се апсат, мене да ми дадат да бидам министер за внатрешни или јавен обвинител, за 24 часа ќе забранам објавување на снимките и нивно апсење, вели пратеникот Амди Бајрам. Целта на бомбите на Зоран Заев е да се направи раздор помеѓу Ромите, ...

Амди Бајрам: Ром или Циган, тоа ти е исто

Вест - 09.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам вели дека нема навреди во објавените снимки на СДСМ, во кои се слуша женски глас, кој наводно е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Ромите ги нарекува Цигани.

Вест: За пратеникот Амди Бајрам – Ром или „циган„ е исто

Локално - 09.03.2015

Контроверсниот пратеник од ромска националност, Амди Бајрам смета дека нема навреди во објавените снимки на СДСМ, во кои се слуша женски глас, кој наводно билна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Отворено писмо до Јанкулоска

Окно - 09.03.2015

Непочитувана Јанкулоска, Излезе муабет од тебе дека Циганите еден по еден за уши ги вадиш од дома и ги носиш на гласање. Знаеш дека така правел Хитлер кога ги носел во логори, нели? Знаеш ли која е разликата? Тој немал Цигани во коалиција! Во твоето ...

Амди Бајрам за „Вест“: Ром или циган, исто е!

+инфо - 09.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам вели дека нема навреди во објавените снимки на СДСМ, во кои се слуша женски глас, кој наводно е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Ромите ги нарекува Цигани.

Амди Бајрам не гледал ништо спорно кај Јанкулоска: Ром или Циган, тоа ти е исто!

Либертас - 09.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам вели дека нема навреди во објавените снимки на СДСМ, во кои се слуша женски глас, кој наводно е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Ромите ги нарекува Цигани.

Зајко бее, а „чукулада“ за Дон Амди…

Либертас - 09.03.2015

Некрунисаниот крал на Ромите во Македонија, вмровскиот брат дон Амди Бајрам, по невообичаено за него подолг молк во јавноста.ете го се јави денеска преку Вест. Очекувано, дон Амди си ја брани сестра Гоци.

Амди Бајрам: Ром или циганин, тоа ти е исто, во афект е кажано!

Вечер - 09.03.2015

Пратеникот Амди Бајрам вели дека нема навреди во објавените снимки на СДСМ, во кои се слуша женски глас, кој наводно е на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Ромите ги нарекува Цигани.

Амди Бајрам: Ром или Циганин – тоа ти е исто

Кумановски м. - 09.03.2015

Во изјавата дадена за весникот Вечер, пратеникот од ромска националност, Амди Бајрам, вели дека не гледа ништо спорно во разговорот кој го објави СДСМ, во кој министерката Јанкуловска, наводно вели дека Ромите, нарекувајќи ги цигани, ќе ги извлекува ...