TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

Канал5 - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес, верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во квалификациите ...

Во АПОЕЛ немирни, во Вардар наострени

Дневник - 19.07.2015

АПОЕЛ не смее да си дозволи да биде елиминиран од Вардар во второто квалификациско коло на Лигата на шампионите, откако првиот меч во оваа двојка заврши нерешено 0-0. Според кипарските медиуми ова би било погубно на две рамништа, финансиско и во ...

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

+инфо - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес, верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во квалификациите ...

Пасиенсиа со три промени во составот за реваншот со Вардар

SportMedia - 19.07.2015

Свесни дека ги очекува пеколна и френетична атмосфера, полна Национална Арена „Филип Втори" и непријателски дочек, медиумите на Кипар во својот првак АПОЕЛ гледаат сигурен патник во третото коло и веќе почнаа да го следат Митјиланд.

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

А1 On - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес, верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во квалификациите ...

ШАНСА ЗА ВАРДАР: На провокациите од Кипар, да се одговори со голови

Телеграф - 19.07.2015

Во вторник е реваншот со кипарски Апоел. Тоа треба да биде празник на македонскиот фудбал на кој за секоја провокација во Скопје треба да се одговори исклучиво спортски со погодоци и со победа Вторник, 21 јули, 20 часот.

Глигоров: Ќе мора да нападнеме, ама нема да одиме безглаво во напад!

SportMedia - 19.07.2015

Три дена остануваат до големата пресметка за пласман во третото коло во Лигата на шампионите против кипарски АПОЕЛ, шанса која македонскиот шампион Вардар ќе се обиде да ја искористи поради домашниот терен и поддршката од публиката на „Филип Втори".

Билети од утре и на „Филип Втори“ за вардаровиот реванш со АПОЕЛ

SportMedia - 19.07.2015

Вардаровиот реванш против АПОЕЛ и големата шанса црвено-црните по ремито без голови во Никозија да се пласираат во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, предизвика голем интерес кај македонската јавност, па Вардар денеска објави дека ...

Од утре, картите за Вардар – АПОЕЛ, во продажба и на „Филип Втори“

Екипа - 19.07.2015

Во вторник, се игра реваншот од натпреварот Вардар – АПОЕЛ, а заинтересираност за овој меч е очигледна, што и од утре билетите ќе се продаваат и на националната арена „Филип Втори“, се вели во соопштението на официјалниот сајт на Вардар.

Андреев против АПОЕЛ со четворица дефанзивци, Велковски во среден ред и – двајца напаѓачи!

SportMedia - 19.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар со сосема друга формација, со повеќе напаѓачки опции задутре ќе се обиде да ја искористи шансата да го победи кипарски АПОЕЛ, макар и минимално, за да успее да го обезбеди третото коло во квалификациите за ...

И Карлао во составот: АПОЕЛ со 22 фудбалери и без Нафиу доаѓа во Скопје

SportMedia - 19.07.2015

Кипарскиот првак АПОЕЛ со 22 фудбалери доаѓа утре во Скопје за задутрешниот реванш во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите против Вардар. Кипарскиот тим денеска по одработениот тренинг објави дека во Скопје доаѓаат со сите сили што им ...

Провоцираа со „Македонија е Грчка“, па сега „плачат“ дека ќе имало одговор (ФОТО)

SportMedia - 19.07.2015

Вардар и АПОЕЛ задутре на Националната Арена „Филип Втори" ќе го одиграат својот реванш, а политиката и овојпат е во фокусот на вниманието, покрај историската шанса на црвено-црните да исчекорат во Лигата на шампионите.

Италијански судии за Вардар – АПОЕЛ

Екипа - 19.07.2015

Италијанскиот судија Давиде Маса ќе биде човек во центарот на вниманието на случувањата, на реваншот помеѓу Вардар и АПОЕЛ, во вторник во 20 часот. Тој е дел од најсилната италијанска лига Серија А од 2012 година, а претходно има судено во Серија Д, ...

Пачовски: Од одбраната барам да задржи еден играч на АПОЕЛ

Дерби - 19.07.2015

Голманот на Вардар, Томе Пачовски, беше особено заслужен што македонскиот шампион се враќа непоразен од првиот натпревар во Кипар, но свесен е дека заедно со колегите од екипата ќе мора да бидат на ниво и во реваншот што претстои во Скопје.

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

Локално - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес, верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во квалификациите ...

Со помошта на навивачите можеме да го совладаме АПОЕЛ

Вечер Прес - 19.07.2015

Кога веќе успеавме да дојдеме до добар резултат на нивен терен, тогаш на својот мораме да бидеме уште подобри и да се пласираме во следното коло, изјави Немања Мијушковиќ за официјалниот сајт на ФК Вардар.

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

Н.Македонија - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес, верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во квалификациите ...

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

Lider - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес , верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во ...

Судии од Италија ќе ја делат правдата на натпреварот Вардар – АПОЕЛ

Канал5 - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ што во вторник од 20 часот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Мијушковиќ: Едвај чекаме да почне мечот, за да докажеме дека Вардар има квалитет за трето коло

SportMedia - 18.07.2015

Како се ближи реванш дуелот со кипарски АПОЕЛ, така и атмосферата се повеќе се загрева и кај навивачите и кај играчите на Вардар, кои ги одработуваат последните тренинзи до дуелот, на Националната Арена „Филип Втори", кој може далеку да ги однесе.

Колку билети се продадени до сега за натпреварот Вардар-АПОЕЛ?

СуперСпорт - 18.07.2015

Екипата на Вардар во вторник со почеток од 20:00 часот, ќе го игра реванш натпреварот од квалификациите од Лигата на шампионите против кипарски АПОЕЛ. Интересот за натпреварот станува се поголем, особено по одиграниот прв натпревар во Кипар, а еден ...

Мијушковиќ: Пред полни трибини можеме да го победиме Апоел

МКД - 18.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар има уште два дена за да се подготви за реваншот против Апоел во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. По ремито без голови во Кипар, шансите за пласман на „црвено-црните" се зголемија а тоа го ...

Мијушковиќ: Со помош на навивачите можеме да го минеме АПОЕЛ

Дерби - 18.07.2015

Дефанзивецот од Црна Гора, Немања Мијушковиќ кој својот прв официјален натпревар во дресот на Вардар го одигра во Никозија верува оти тој и неговите соиграчи можат да го минат составот на АПОЕЛ.

Мијушковиќ посакува полни трибини против АПОЕЛ

Телеграф - 18.07.2015

Црногорецот очекува тежок меч против АПОЕЛ в вторник, но со среќен крај за Вардар. Еден од главните фактори за победата се навивачите на „црвено-црните“ Немања Мијушковиќ, новиот играч на Вардар во Никозија го имаше својот прв официјален меч во ...

Италијанци ќе ја делат правдата на натпреварот Вардар- АПОЕЛ

Курир - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ, што во вторник од 20 часот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Судии од Италија ќе ја делат правдата на натпреварот Вардар – АПОЕЛ

Репортер - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ што во вторник од 20 часот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Судии од Италија ќе ја делат правдата на натпреварот Вардар – АПОЕЛ

+инфо - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ што во вторник од 20 часот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Кипраните загрижени пред гостувањето во Скопје поради – одбраната!

SportMedia - 18.07.2015

Бразилскиот дефанзивец на кипарскиот првак АПОЕЛ, Карлао, кој се повреди при еден воздушен дуел по половина час на мечот во Никозија, останува неизвесен за реваншот во вторник против Вардар во Скопје, објавија кипарските меидуми.

Судии од Италија ќе ја делат правдата на натпреварот Вардар – АПОЕЛ

А1 On - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ што во вторник од 20 часот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

„АПОЕЛ играл и на пожешки стадиони, никаков фанатизам, атмосфера, провокации не влијаат“

SportMedia - 18.07.2015

Националната Арена „Филип Втори" во Скопје, во вторник навечер ќе биде полна (се продаваат билети за север и југ, а запад е резервиран за Комити), па македонскиот фудбалски шампион ќе има огромна поддршка во обидот да го елиминира кипарски АПОЕЛ и ...

Вардар пушти во продажба и ВИП-билети за мечот со АПОЕЛ

SportMedia - 18.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар од денеска пушти во продажба и ВИП-влезници за дуелот во вторник со АПОЕЛ во реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. ВИП-влезниците за ложата на Националната Арена „Филип Втори“ чинат по ...

ЛШ: АПОЕЛ со поддршка од 500 навивачи на „Филип Втори“

Телеграф - 18.07.2015

Кипарските навивачи ќе бидат сместени на источната трибина на стадионот, за која досега нема билети во продажба Противникот на Вардар во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, АПОЕЛ, во реваншот на „Филип Втори“ во вторник ќе има ...

Италијанци ќе судат на реванш дуелот Вардар - АПОЕЛ

Спортклуб - 18.07.2015

Фудбалксата куќа на фудбалот (УЕФА) ги делегираше судиите за реванш натпреварите од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите, на Вардар против АПОЕЛ ќе му судат Италијанци. За главен судија е назначен Давиде Маса од Италија, додека негови ...

Мијушковиќ: Пред полни трибини можеме да славиме над АПОЕЛ

Екипа - 18.07.2015

Фудбалерите на Вардар се подготвуваат за суперзначајниот натпревар на домашен терен против АПОЕЛ, на кој триумф над кипарскиот првак ќе значи пласман во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Судии од Италија ќе делат правда на натпреварот Вардар – Апоел

Н.Македонија - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш-дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ што ќе се игра во вторник од 20 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје Помошници на Маса ќе му ...

Вардар е на еден гол до меч со Митјиланд или со Линколн

Н.Македонија - 18.07.2015

ФУДБАЛ - ЖДРЕПКА ЗА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Дански Митјиланд веројатно ќе му стои на патот на македонскиот фудбалски првак Вардар ако црвено-црните во вторник го победат кипарски АПОЕЛ во 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите (ЛШ).

Вардар пушти во продажба 250 ВИП влезници

Lider - 18.07.2015

Интересот за натпреварот Вардар – АПОЕЛ во вторник е се поголем. Поради тоа Ф.К. Вардар од денеска ќе пушти во продажба и ВИП влезници за дуелот од Лигата на шампионите. ВИП билетите можат да се купат на истите продажни места како и обичните ...

Судии од Италија ќе ја делат правдата на натпреварот Вардар – АПОЕЛ

Lider - 18.07.2015

Давиде Маса од Италија ќе биде главниот судија на реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ што во вторник од 20 часот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Немања Мијушковиќ: Ќе биде тешко ,но можеме понатаму

Lider - 18.07.2015

Натпреварот со АПОЕЛ наближува, атмосферата е се повеќе загреана. Се очекуваат полни трибини во вторник, а Вардаровите фудбалери се подготвуваат за овој тежок предизвик кој ги чека. Првиот меч заврши без голови, сега следува реванш натпреварот во ...

Вардар ако го мине АПОЕЛ, оди на подобриот од Митјиланд – Линколн

Дневник - 17.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар за противникот во 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите, ако го елиминира кипарскиот АПОЕЛ, ќе го има подобриот од пресметката меѓу данскиот Митјиланд и дебитантот од Гибралтар, Линколн.

Вардар ги дозна можните противници за третото коло

Канал5 - 17.07.2015

Во седиштето на УЕФА во Нион точно на пладне ќе почне жрепката за двојките за третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а веќе се познати можните ривали на македонскиот првак Вардар доколку го мине АПОЕЛ.

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

Канал5 - 17.07.2015

Според информациите од канцеларијата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар ако го помине Апоел ќе игра против Митјиланд или Линколн

Канал5 - 17.07.2015

Доколку го елиминира Апоел, македонскиот фудбалски првак Вардар во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе игра со подобриот од пресметката меѓу данскиот шампион Митјиланд и Линколн од Гибралтар.

Продадени над десет илјади билети за натпреварот Вардар - Апоел

Утрински - 17.07.2015

Според информациите од канцелирајата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар против Митјиланд или Линколн, ако го мине Апоел

Утрински - 17.07.2015

Доколку го елиминира Апоел, македонскиот фудбалски првак Вардар во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе игра со подобриот од пресметката меѓу данскиот шампион Митјиланд и Линколн од Гибралтар.

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

24 Вести - 17.07.2015

Според информациите од канцелирајата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Митјиланд или Линколн можни противници на Вардар во 3. коло

Телма - 17.07.2015

Дански Митјиланд или Линколн од Гибралтар се можните противници на Вардар во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. Вака реши денешната ждрепка, Митјиланд има предност по првиот натпревар со Линколн од 1:0 , и покрај тоа што е ова ...

Вардар и Работнички ги дознаа можните противници

Канал5 - 17.07.2015

Вардар и Работнички денеска на ждрепката во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија ги добија своите можни противници во третото квалификациско коло во Лигата на шампиони, односно Лигата на Европа.

Вардар ги дозна можните противници за третото коло

А1 On - 17.07.2015

Во седиштето на УЕФА во Нион точно на пладне ќе почне жрепката за двојките за третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а веќе се познати можните ривали на македонскиот првак Вардар доколку го мине АПОЕЛ.

Вардар ги доби Митјиланд или Линколн за 3.квалификациско коло за ЛШ

Макфакс - 17.07.2015

Екипата на Вардар, како потенцијални противници за 3. квалификациско коло од Лигата на шампиони, ги доби дански Митјиланд или Линколн од Гибралтар. Вака одлучи жрепката во петок во Нион, но сепак, македонскиот клуб вели дека фокусот на тимот е ...

Вардар ако го помине Апоел ќе игра против Митјиланд или Линколн

+инфо - 17.07.2015

Доколку го елиминира Апоел, македонскиот фудбалски првак Вардар во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе игра со подобриот од пресметката меѓу данскиот шампион Митјиланд и Линколн од Гибралтар.

Митјиланд или Линколн можни противници на Вардар во 3.коло од ЛШ

Сител - 17.07.2015

Доколку го елиминира Апоел, македонскиот фудбалски првак Вардар во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе игра со подобриот од пресметката меѓу данскиот шампион Митјиланд и Линколн од Гибралтар.

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

А1 On - 17.07.2015

Според информациите од канцелирајата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. – Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Продадени преку 10 илјади билети за натпреварот Вардар- Апоел

Курир - 17.07.2015

Според информациите од канцеларијата на македонскиот фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

+инфо - 17.07.2015

Според информациите од канцелирајата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Познато против кого ќе игра Вардар доколку го помине АПОЕЛ

Курир - 17.07.2015

Македонскиот шампион Вардар ќе игра со дански Митјиланд или со првакот на Гибралтар, Линколн, ако го елиминира АПОЕЛ во вторник во Скопје во меч од втората рунда за пласман во Лигата на шампионите.

Вардар ги дозна можните противници во третото квалификациско коло во ЛШ

SportMedia - 17.07.2015

Македонскиот првак Вардар доколку мине во третото квалификациско коло, односно доколку го мине АПОЕЛ ќе го превземе статусот на фаворит во следната рунда. „Црвено-црните“ денеска нападладне ќе го дознаат и можниот противник во третото квалификациско ...

Вардар ако го мине АПОЕЛ ќе бира меѓу: Молде, Митјиланд, Видеотон…

Екипа - 17.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар го дозна потесниот круг противници за денешната ждрепка за 3. квалификациско коло за ЛШ која ќе се одржи од 12 часот во Нион. Меѓу можните противници на Вардар, доколку го мине АПОЕЛ, се норвешки Молде, дански ...

ЛШ: Продадени 9000 влезници за натпреварот Вардар-АПОЕЛ

Хитпортал - 17.07.2015

Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. Потребна е победа во вторник, и потребна е поддршката од трибините. Навивачите се 12 играч на тимот кој посакувам полн стадион и една добра атмосфера, пренесува ...

Доколку го мине АПОЕЛ, Вардар добива противник со послаб рејтинг

Дерби - 17.07.2015

УЕФА денеска го скрати списокот за можните пресметки во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а за среќа македонскиот шампион Вардар се најде во група на тимови кои се далеку послабо рангирани во однос на АПОЕЛ.

Вардар против Митјиланд или Линколн, ако го мине АПОЕЛ

SportMedia - 17.07.2015

Дански Мирјиланд разочара по првиот меч откако само со еден гол на домашен терен го победи дебитантот во Лигата на шампионите, Линколн од Гибралтар, па сега ќе мора да се испоти и на реваншот за да го обезбеди пласманот.

Вардар по АПОЕЛ ќе го чека Митјиланд во 3. квалификациско коло за ЛШ

Екипа - 17.07.2015

Доколку го мине кипарски АПОЕЛ, македонскиот шампион Вардар во 3. квалификациско коло ќе се сретне со данскиот шампион Митјиланд кој е голем фаворит во пресметката против Линколн од Гибралтар и се очекува да ја мине втората рунда.

Митјиланд или Линколн во 3. коло за Вардар

Телеграф - 17.07.2015

Доколку македонскиот првак го помине шампионот на Кипар во 2. коло од ЛШ оди на ривал од Данска или Гибралтар Изненадувањето во квалификациите за Лигата на шампионите, Линколн или шампионот на Данска, Митјиланд се екипите кои се можни противници на ...

Ако го мине АПОЕЛ, Вардар оди на Митјиланд или Линколн

Оff.net - 17.07.2015

Во случај да го победи кипарскиот АПОЕЛ во реваншот во Скопје, Вардар во следното коло ќе игра против победникот од дуелот Митјиланд - Линколн. Во првата средба, Данците минимално го победија шампионот на Гибралтар и се поблизу до третото ...

Ждрепка ЛШ: Вардар ги дозна двата потенцијални противници во третото коло (Фото)

Дерби - 17.07.2015

На пладневната ждрепка која се оджа во Нион беа извлечени натпреварите за третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а покрај средбата меѓу Вардар и АПОЕЛ, македонската спортска јавност ќе го чека и расплетот од пресметката меѓу Митјиланд ...

Ако го мине АПОЕЛ, Вардар ќе игра против Митјиланд или Линколн

24Фудбал - 17.07.2015

Шампионот на Македонија имаше поволна ждрепка, доколку го мине кипарски АПОЕЛ, во третото квалификациско коло ќе игра со подобриот од дуелот Митјиланд и Линколн. Клубот од Данска важи за голем фаворит во дуелот со дебитантот од Гибралтар, но на ...

Вардар: Фокусот ни е АПОЕЛ, за следен противник не размислуваме

Екипа - 17.07.2015

Екипата на Вардар го доби денеска преку ждрепката во Нион и потенцијалниот противник за 3. квалификациско коло од Лигата на шампиони. Дански Митјиланд, или дебитантот во евро натпреварувањето Линколн од Гибралтар, се потенцијалните противници на ...

Ако го помине Апоел, Вардар ќе игра против Митјиланд или Линколн

А1 On - 17.07.2015

Доколку го елиминира Апоел, македонскиот фудбалски првак Вардар во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе игра со подобриот од пресметката меѓу данскиот шампион Митјиланд и Линколн од Гибралтар.

Вардар ги дозна можните противници за третото коло

+инфо - 17.07.2015

Во седиштето на УЕФА во Нион точно на пладне ќе почне жрепката за двојките за третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а веќе се познати можните ривали на македонскиот првак Вардар доколку го мине АПОЕЛ.

Вардар и Работнички ги добија можните противници во Европските купови

Алфа - 17.07.2015

Со жрепката која се одржа во Нион македонските претставници во европските фудбалски купови ги дознаа потенцијалните противници во третото коло од квалификациите. Во Лигата на шампиони доколку во вторник шампионот Вардар успее да го елиминира ...

Ако Вардар го помине АПОЕЛ ќе игра против Митјиланд или Линколн

МКД - 17.07.2015

Македонскиот шампион денеска го дозна можниот противник во третото квалификационо коло од Лигата на шампионите. Вардар имаше поволна ждрепка, па доколку во вторник го помине АПОЕЛ тогаш во третото коло ќе игра со подобриот од дуелот помеѓу Митјиланд ...

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

Сител - 17.07.2015

box More MIA SPORT Inbox x MIA 9:05 AM (1 hour ago) to Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел Скопје, 17 јули 2015 (МИА) - Според информациите од канцелирајата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени ...

По АПОЕЛ, Вардар оди на Митјиланд

Оn.net - 17.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар по евентуалниот триумф над АПОЕЛ, во 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите во фудбал, ќе се сретне со данскиот Митјиланд или Линколн од Гибралтар.

Блажевски: Со поддршката на „Филип Втори“ сигурно ќе му дадеме гол на АПОЕЛ!

SportMedia - 17.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар издржа во Никозија и донесе активни и посакувани 0-0 од првиот меч со АПОЕЛ, па за четири дена на Националната Арена „Филип Втори", вардарци со каква било победа имаат шанса да обезбедат пласман во третото коло, ...

Италијанец ќе ја дели правдата на реваншот Вардар-АПОЕЛ

SportMedia - 17.07.2015

Италијанскиот судија Давиде Маса ќе биде главниот судија на реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ на Националната Арена „Филип Втори“. Маса ќе ја предводи италијанската четворка која ќе треба да ја ...

Вардар ги доби Митјиланд или Линколн за 3.квалификациско коло за ЛШ

Точка - 17.07.2015

Екипата на Вардар, како потенцијални противници за 3. квалификациско коло од Лигата на шампиони, ги доби дански Митјиланд или Линколн од Гибралтар. Вака одлучи жрепката во петок во Нион, но сепак, македонскиот клуб вели дека фокусот на тимот е ...

Митјиланд или Линколн Ред можен противник на Вардар

Вечер Прес - 17.07.2015

Иако важи за апсолутен фаворит, шампионот на Данска, Митјиланд, во првиот натпревар одигран на домашен терен забележа само минимална победа од 1:0 над најдоброто од Гиблатар. Доколку го елиминира кипарскиот гигант АПОЕЛ, актуелниот шампион на ...

Вардар ги дозна можните противници за третото коло

Република - 17.07.2015

Во седиштето на УЕФА во Нион точно на пладне ќе почне жрепката за двојките за третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а веќе се познати можните ривали на македонскиот првак Вардар доколку го мине АПОЕЛ.

Вардар продаде половина од влезниците

Канал 77 - 17.07.2015

Иако има уште четири дена до реваншот на скопски Вардар со кипарски Апоел, веќе се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. Од тимот на Вардар велат дека клубот е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на ...

Вардар и нивни можни противници во третото квалификациско коло во ЛШ

Локално - 17.07.2015

Македонскиот првак Вардар до колку го мине АПОЕЛ ќе го превземе статусот на фаворит во следната рунда. „Црвено-црните“ денеска точно на пладне ќе го дознаат и можниот противник во третото квалификациско коло.

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

Република - 17.07.2015

Според информациите од канцелирајата на м акедонски фудбалски првак Вардар , до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар против Митјиланд или Линколн, ако го мине АПОЕЛ

Република - 17.07.2015

Македонскиот шампион Вардар ќе игра со дански Митјиланд или со првакот на Гибралтар, Линколн, ако го елиминира АПОЕЛ во вторник во Скопје во меч од втората рунда за пласман во Лигата на шампионите.

Продадени преку десет илјади билети за натпреварот Вардар – Апоел

Идивиди - 17.07.2015

Според информациите од канцелирајата на македонски фудбалски првак Вардар, до денеска се продадени половина од пуштените во продажба 20 илјади влезници. - Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардарци го дознаа можниот противник

Идивиди - 17.07.2015

Доколку нашиот шампион успее да го мине кипарски АПОЕЛ, во третото коло од квалификациите на Лигата на шампионите, за противник ќе ги има данскиот Митјиланд или Линколн од Гибралтар. Сепак, пред четата на Сергеј Андреев сега предстои тешка битка на ...

Вардар: Досега продадени 9000 билети

Lider - 17.07.2015

Вардар е на чекор до пласман во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите. Потребна е победа во вторник, и потребна е поддршката од трибините. Навивачите се нашиот 12 играч, а ние посакуваме полн стадион и добра атмосфера.

Ролетар Пача: Бравурите на вардаровиот голман против АПОЕЛ (ВИДЕО)

SportMedia - 16.07.2015

Шампионот на Македонија има изгледни шанси да продлжи да се натпреварува во Лигата на шампионите, и тоа пред сѐ благодарение токму на репрезентативниот голман Томе Пачовски. Популарниот Паца буквално ја спушти ролетната на неговата гол линија и во ...

Еуфоријата за Вардар расте: Половина „Филип Втори" е распродаден!

SportMedia - 16.07.2015

Иако е сезона на летни одмори, навивачите на Вардар планираат да го наполнат до последно место „Филип Втори" на реванш натпреварот против АПОЕЛ што се игра во вторник во Скопје. Според информациите од актуелниот македонски првак, до денеска се ...

Вардар потврди: до сега продадени 9.000 билети за дуелот против АПОЕЛ

Спортклуб - 16.07.2015

Македонскиот шампион Вардар на 21-ви јули во вторник ќе го одигра реванш дуелот од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите, во Скопје ќе гостува тимот на АПОЕЛ. Пред првиот дуел во Кипар, беа продадени околу 4.000 билети за оваа средба, ...

АПОЕЛ на дисциплинска пред УЕФА за транспарентот со политичка провокација

Екипа - 16.07.2015

Кипарскиот шампион, АПОЕЛ ќе биде предаден на Дисциплинската комисија на УЕФА поради транспарентот со политичка провокација за време на натпреварот со Вардар од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите во Никозија.

Јовановски: Вардар има квалитет да го мине АПОЕЛ, само треба да биде – мудар и трпелив!

SportMedia - 16.07.2015

Пред девет години, Работнички беше последниот македонски клуб кој успеа да победи во квалификации за Лигата на шампионите, предводен од Ѓоре Јовановски, „дебармаалци" го минаа фаворизираниот Дебрецен за да стигнат до третото коло.

Вардар подготвува спектакл за 21. јули: Специјална режија, посебна програма, финално славје…

Екипа - 16.07.2015

Позитивниот резултат кој од Кипар го донесоа вардаровите фудбалери по дуелот со АПОЕЛ, повеќе од сериозно ја загреа атмосферата меѓу вардаровите навивачи за пресметката која на 21. јули од 20 часот на националната арена „Филип Втори“ посакуваме да ...

„Македонските“ пароли ќе му донесат казна на кипарскиот шампион Апоел?

Кирилица - 16.07.2015

УЕФА поведе дисциплинска постапка против кипарскиот клуб Апоел поради тоа што симпатизери на клубот на натпреварот против Вардар истакнаа пароли со политичка содржина, како „Македонија е грчка“ и „Не си играјте со нашето свето име“, јавија спортски ...

Вардар подготвува невиден спектакл на 21. јули

Вечер Прес - 16.07.2015

Согласно актуелниот тек на продажба на билетите, се очекува повеќе од 20.000 навивачи да бидат присутни на „Филип Втори" во вторник. Како што пренесува познатиот спортски портал "ЕКИПА", раководните лица на актуелниот шампион на Македонија, ФК ...

Предупредување и за Вардар, АПОЕЛ на дисциплинска кај УЕФА за политички транспаренти

Република - 16.07.2015

Големо предупредување и за навивачите на Вардар е поведувањето на дисциплинска постапка за АПОЕЛ, по истакнатите транспаренти со политичка содржина на „ГСП арена“ во Никозија. УЕФА најави нулта толеранција особено за балканските земји, а кипарскиот ...

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

Утрински - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

Томе пачовски:со помош на навивачите ќе го елиминираме АПОЕЛ

Телма - 15.07.2015

Фудбалерите на Вардар се вратија во Скопје, херојот на синоќешната средба, голманот Томе Пачовски, во изјава за Телма по пристигнувањето, потенцира дека пред полни трибини АПОЕЛ може да капитулира во Скопје: Љубителите на фудбалот може да очекуваат ...

Андреев: Ништо не е завршено на ред се головите

Дневник - 15.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар го издржа налетот од кипарскиот АПОЕЛ во првиот натпревар од 2. квалификациско коло во Лигата на шампионите (0-0). Патникот во третата рунда од елитното натпреварување ќе се решава во вторник, на реваншот во ...

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

Канал5 - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

Пачовски горд на своите одбрани

Утрински - 15.07.2015

Јунакот на Вардар, голамнот Томе Пачовски кој со неколкуте одлични одбрани го спаси македонскиот шампион од пораз на гостувањето кај АПОЕЛ изјави дека е горд што му помогна на клубот да дојде до поволен резултат. - Беше исклучително тежок натпревар.

Вардар: Благодарност до АПОЕЛ, беше одличен домаќин

МКД - 15.07.2015

Раководството на Вардар изрази благодарност до АПОЕЛ за одличниот пречек и гостопримство, македонскиот тим ќе се обиде да возврати на идентичен начин. Вардар позитивно ја заврши епизодата во Никозија, македонскиот шампион со реми се врати од Кипар, ...

Вардар: Во секое лошо има и добро, АПОЕЛ се покажа како добар домаќин!

Дерби - 15.07.2015

Иако вчера се остави впечаток дека АПОЕЛ се покажа како доста лош домаќин поради провокацијата која ја испратија навивачите на овој клуб за време на второто полувреме, сепак првите луѓе на Вардар преку официјално соопштение го потенцираа ...

Вардар преку соопштение му се заблагодари на АПОЕЛ

Нетпрес - 15.07.2015

Челниците на Вардар преку клупско соопштение јавно се заблагодарија на водечките луѓе на АПОЕЛ за коректниот дочек и соработка за време на престојот во Кипар. „Раководството на Вардар истакнува голема благодарност до раководството на АПОЕЛ за фер и ...

Кипраните на Филип Втори ќе ги чека вулкан !

Нетпрес - 15.07.2015

Одличниот резултат на македонскиот шампион Вардар на вчерашното гостување во Никозија против АПОЕЛ предизвика еуфорија меѓу навивачите на црвено-црните, па за очекување е дека во вторник Скопје ќе гори, а Кипраните ќе ги чека вулкан на Националната ...

Андреев: Нема простор за славје

Курир - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

А1 On - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

„Очекуваме тежок натпревар и во Скопје

СуперСпорт - 15.07.2015

На прес конференцијата после натпреварот нашиот тренер Сергеј Андреев истакна задоволство од постигнатиот резултат против АПОЕЛ во Никозија, но во исто време и внимателност пред реваншот за седум дена во Скопје. „Мечот дома ќе биде исто така тежок.

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

+инфо - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

Вардар одигра нерешено на гостувањето кај АПОЕЛ во квалификациите од Лигата на шампионите

+инфо - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, ...

Изјави на играчите на Вардар после мечот со АПОЕЛ

СуперСпорт - 15.07.2015

Вардар од Никозија се враќа со „чиста“ мрежа и со резултат кој што му ветува реванш со полн стадион и голема поддршка од публиката во Скопје. Нашиот тим има шанси да се пласира во третото коло од Лигата на шампионите по одиграните 0:0 во Никозија со ...

Вардарци едногласни: Одигравме храбро!

SportMedia - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар од Никозија се враќа со активни 0-0, по првото полувреме од двомечот со АПОЕЛ во квалификациите за Лигата на шампионите. Вардарци успеаа да го одбранат својот гол и без негатива да го дочекаат реваншот на Националната ...

Пачовски: Издржавме на Кипар, во Скопје ќе биде уште потешко

Екипа - 15.07.2015

Херојот на Вардар од првиот дуел во квалификациите за ЛШ, голманот Томе Пачовски по синоќешниот натпревар против АПОЕЛ истакна дека македонскиот шампион успешно ги издржал и налетите на кипарскиот тим, и провокациите од трибините и целокупната ...

ЛШ: Најинтересните моменти од натпреварот АПОЕЛ-Вардар

Хитпортал - 15.07.2015

Вардар успеа да одигра 0:0 на гостински терен против АПОЕЛ. Во првиот натпревар од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите, еден од најзаслужните за ова значајно реми пред реваншот на 21 јули, беше голманот на „црвено-црните“, Томе Пачовски ...

„Црвено-црните“ најавија спектакл

Оn.net - 15.07.2015

Вардар ја сочува сопствена мрежа во Никозија на дуелот со АПОЕЛ, што на навивачите на клубот им влева голема надеж дека саканиот тим има шанси за пласман во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Како Пачовски го спаси Вардар

Курир - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар остана непоразен на гостувањето кај АПОЕЛ во Никозија пред се благодарејќи на неколкуте одлични интервенции на голманот Томе Пачовски. Репрезентативниот чувар на мрежата имаше своја вечер кој со своите интервенции, пред ...

Карлао неизвесен за реваншот во Скопје

Екипа - 15.07.2015

Бразилскиот интернационалец од редовите на АПОЕЛ, Карлао е неизвесен за реванш натпреварот со Вардар на 21. јули во Скопје, по повредата која ја заработи на вчерашниот дуел во Никозија. Карлао се повреди во 41.

„Вардарци“ благодарни: АПОЕЛ одличен домаќин, ќе вратиме со иста мера во Скопје

Екипа - 15.07.2015

Челниците на Вардар преку клупско соопштение јавно се заблагодарија на водечките луѓе на АПОЕЛ за коректниот дочек и соработка за време на престојот во Кипар. „Црвено-црните“ посочија дека инцидентите на трибините биле изолирани случки, потенцирајќи ...

Пачовски горд на своите одбрани

+инфо - 15.07.2015

Јунакот на Вардар, голмaнот Томе Пачовски кој со неколкуте одлични одбрани го спаси македонскиот шампион од Пораз на гостувањето кај АПОЕЛ изјави дека е горд што му помогна на клубот да дојде до поволен резултат. - Беше исклучително тежок натпревар.

Пачовски: И покрај сите провокации остваривме добар резултат

МКД - 15.07.2015

Херојот на Вардар, Томе Пачовски е задоволен од своите одбрани и резултатот кој му дава на македонскиот тим шанса да се надева на пласман во следното коло од квалификациите во Лигата на шампионите.

Вардар благодарен на кипарскиот првак: АПОЕЛ беше одличен домаќин, ќе бидеме и ние

SportMedia - 15.07.2015

Експедицијата на Вардар со прекрасни впечатоци се враќа од гостувањето кај АПОЕЛ во Никозија во рамките на првото квалификациско коло за Лигата на шампионите. Освен добриот резултат остварен на Кипар, "црвено-црните" се воодушевени и од односот на ...

Вардар ги зголеми шансите за 3. коло

Алфа - 15.07.2015

По нерешениот резултат на гостувањето против АПОЕЛ нашиот првак Вардар ги зголеми шансите за пласман во третото квалификациско коло од фудбалската Лига на шампиони. По мечот во Никозија во кој мрежите мируваа на двете страни, фудбалерите на Вардар ...

Еуфоријата допрва следи: Досега продадени 5.000 билети за вардаровиот реванш со АПОЕЛ!

SportMedia - 15.07.2015

Одличниот резултат на македонскиот шампион Вардар на вчерашното гостување во Никозија против АПОЕЛ предизвика еуфорија меѓу навивачите на црвено-црните, па за очекување е дека во вторник Скопје ќе гори, а Кипраните ќе ги чека вулкан на Националната ...

Кипраните убедени: Вардар не може да даде два гола, АПОЕЛ сигурно ќе постигне еден

SportMedia - 15.07.2015

Ремито без голови во Никозија ги разочара навивачите на АПОЕЛ, кои очекуваа сигурна и лесна победа против македонскиот првак Вардар, ни и покрај неостварената цел по првиот меч, медиумите на Кипар веќе го гледаат нивниот шампион за патник во третото ...

Пеколот во Скопје допрва следи: 5000 илјади карти досега продадени за мечот против АПОЕЛ

СуперСпорт - 15.07.2015

Вчерашниот натпревар од квалификациите од Лигата на шампионите помеѓу АПОЕЛ и Вардар заврши во полза на нашиот тим, 0:0. Со поставата 5-3-2, вардарци свесно се бранеа на гостувањето во Кипар, а на крај успешно резултираше тактиката на тренерот ...

Јунакот на Вардар, Пачовски горд на своите одбрани

Репортер - 15.07.2015

Јунакот на Вардар, голамнот Томе Пачовски кој со неколкуте одлични одбрани го спаси македонскиот шампион од Пораз на гостувањето кај АПОЕЛ изјави дека е горд што му помогна на клубот да дојде до поволен резултат. – Беше исклучително тежок натпревар.

Вардар: АПОЕЛ беше одличен домаќин

24Фудбал - 15.07.2015

Вардар позитивно ја заврши епизодата во Никозија, македонскиот шампион со реми се врати од Кипар, резултат кој ветува добра атмосфера и дава реални шанси за елиминација на противникот. Раководството на Вардар е задоволно и од организацијата на мечот ...

Пачовски горд на своите одбрани

А1 On - 15.07.2015

Јунакот на Вардар, голамнот Томе Пачовски кој со неколкуте одлични одбрани го спаси македонскиот шампион од Пораз на гостувањето кај АПОЕЛ изјави дека е горд што му помогна на клубот да дојде до поволен резултат. – Беше исклучително тежок натпревар.

Вардар извлече нерешено во Никозија

Кајгана - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар остана непоразен во Никозија, во првиот натревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Вардар, благодарение на голманот Томе Пачовски, против АПОЕЛ одигра 0:0.

Реми без голови на Вардар против АПОЕЛ

Курир - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, АПОЕЛ ја ...

АПОЕЛ не го знае скопскиот пекол

Република - 15.07.2015

„Постојат многу ако, но факт е дека не го постигнавме посакуваниот резултат. АПОЕЛ заслужи да постигне барем еден гол и е подобар тим од Вардар. Ако го искористат квалитетот играчите на нашиот шампион ќе минат понатаму.

Вардар со благодарност до раководството на АПОЕЛ

Вечер Прес - 15.07.2015

Вардарци потенцираа дека дека инцидентите на трибините биле изолирани случки, но тоа не го менува фактот дека АПОЕЛ се покажал како добар домаќин, за што „црвено-црните" се подготвени да им возвратат со иста мера во Скопје.

Андреев: Нема простор за славје, работата сѐ уште не е завршена

Република - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење дека победникот на двомечот веќе е решен.

Раководството на Вардар им се заблагодари на Кипраните за приемот

Република - 15.07.2015

Раководството на Вардар им се заблагодари на Кипраните за приемот за време на гостувањето на „црвено-црните“ во Никозија на првиот меч против АПОЕЛ. Во целост ви го пренесуваме соопштението на челниците на Вардар.

Се надевам дека ќе поминеме понатаму

Вечер Прес - 15.07.2015

Мораме да бидеме уште подобри и се надевам дека ќе поминеме понатаму. Тоа го посакуваме, и верувам дека можеме, изјави Пачовски за официјалниот сајт на ФК Вардар. Најзаслужниот за празната мрежа, репрезентативниот голман Томе Пачовски, по ...

На Кипар убедени во триумф: Ние ќе дадеме гол, а Вардар не може да даде два!

Точка - 15.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ, кои очекуваа сигурна и лесна победа против нашиот шампион, дефинитивно беа разочарани по ремито. Сепак, тамошните медиуми се убедени дека АПОЕЛ ќе игра во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Пачовски херој: Фудбалерите на Вардар се враќаат со добар резултат од Никозија

Точка - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар се враќа од Никозија со почетен резултат откако вчера на стадионот „ГСП“ црвено-црните одиграа реми без голови со домаќинот АПОЕЛ. Стратегијата на тренерот Сергеј Андреев, Вардар непоразен да се врати дома успеа - ...

ФК Вардар: Благодарност до раководството на АПОЕЛ

Lider - 15.07.2015

Раководството на Вардар истакнува голема благодарност до раководството на АПОЕЛ за фер и коректниот дочек и соработка за време на престојот на нашата експедиција во Никозија. Жалиме што изолирани инциденти и транспарентите на трибините кои сакаа да ...

Томе: Сега нив ги чека пекол!

Идивиди - 15.07.2015

Херојот на Вардар воздржан, умерен и нормално насмеан. Секогаш со истиот тој поглед кога ќе има одличен натпревар, кога ќе биде спасител: „Ова е успех на целиот тим, а не само мој“, беа првите зборови на „сторакиот“ Пачовски, кој спаси барем 4-5 ...

Вардар го издржa притисокот од кипарските Грци: Во Скопје чекаме победа!

Идивиди - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, ...

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

Lider - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

Идивиди - 15.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион вардар, Сергеј Андреев изрази задоволство од резултатот на дуелот со АПОЕЛ, но апелира да не се создава еуфорија и мислење како победникот на двомечот да е веќе решен.

Пачовски горд на своите одбрани

Lider - 15.07.2015

Јунакот на Вардар, голамнот Томе Пачовски кој со неколкуте одлични одбрани го спаси македонскиот шампион од Пораз на гостувањето кај АПОЕЛ изјави дека е горд што му помогна на клубот да дојде до поволен резултат. – Беше исклучително тежок натпревар.

ФОТО: Пачовски не дозволи пораз на Вардар во Кипар

Утрински - 14.07.2015

Македонскиот шампион одигра 0-0 против фаворизираниот АПОЕЛ во првиот меч од 2. квалификациско коло за ЛШ Вардар ја оствари мисијата во Никозија, македонскиот шампион одигра 0-0 против фаворизираниот АПОЕЛ и за седум дена на Филип Втори Арената ќе ...

Вардар одигра нерешено на гостувањето кај АПОЕЛ во квалификациите од Лигата на шампионите

Канал5 - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, ...

Пачовски јунак во ремито на кипар

Телма - 14.07.2015

Вардар одигра нерешено без голови 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што кипарскиот ја имаше улогата фаворит бидејќи последните ...

Пачовски херој - Вардар со реми без голови се враќа во Скопје

Спортклуб - 14.07.2015

АПОЕЛ и Вардар одиграа реми без голови 0:0, во првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите. Шампионот на Кипар покажа дека станува збор за солиден противник, но не и тим кој ќе „доминира“ моќно против Вардар, како што ...

Вардаровиот бункер издржа: Пачовски збесна на голот и не дозволи пораз од АПОЕЛ (ФОТО)

SportMedia - 14.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар се враќа од Никозија со почетниот резултат во двомечот со кипарскиот првак АПОЕЛ, по вечерашното реми 0-0 на стадионот „ГСП" во Никозија во првиот меч од второто коло во Лигата на шампионите и сето тоа ...

Вардар преживеа на Кипар

Оff.net - 14.07.2015

Македонскиот првак успеа да извади позитивен резултат во второто квалификациско коло за Лигата на шампионите откако одигра 0:0 против Апоел на гости. Најзаслужен што имаме активен резултат на реваншот е Томе ...

Вардар се враќа непоразен, Пачовски како ’супермен’ против АПОЕЛ

Екипа - 14.07.2015

Македонскиот првак Вардар се враќа непоразен од Никозија, со почетниот резултат 0-0, по првиот меч против АПОЕЛ во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Тоа е одличен резултат пред реваншот во Скопје, а „вардарци“ може да му ...

Пачовски одбрани реми во Кипар

Телеграф - 14.07.2015

Вардар со 0:0 се враќа од гостувањето против Апоел во првиот меч од 2. квалификациско коло во Лигата на шампионите Фудбалерите на Вардар одиграа нерешено, 0:0 на гостувањето во Кипар и на реваншот во Скопје ќе се обидат да го елиминираат шампионот ...

Вардар се одбрани во Кипар, „Филип Втори“ Арената ќе гори!

МКД - 14.07.2015

Вардар ја оствари мисијата во Никозија, македонскиот шампион одигра 0-0 против фаворизираниот АПОЕЛ и за седум дена на Филип Втори Арената ќе има одлични услови за пласман во следното квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Пачовски не дозволи пораз, Вардар се враќа со реми од Никозија (Видео)

Дерби - 14.07.2015

Вардар и АПОЕЛ ќе го решаваат прашањето за патникот во следната рунда од квалификациите за Лигата на шампионите во Скопје, откако вечерва во Никозија првата средба заврши без голови 0:0. Домаќините постојано правеа притисок кон голот на Пачовски, а ...

Вардар МАШКИ издржа: Пачовски неверојатен на голот !

СуперСпорт - 14.07.2015

Вардар успеа да оствари позитивен резултат во натпреварот против АПОЕЛ во Кипар. По нерешениот резултат 0:0 во Кипар, Вардар наредната недела ќе го пречека кипарскиот тим на „Филип Втори“.

Мораис: Одиме во Скопје да победиме!

SportMedia - 14.07.2015

Капитенот на АПОЕЛ, Нуњо Мораис, португалскиот интернационалец веднаш по мечот изјави дека е задоволен како тој и неговите соиграчи го одиграле мечот, но не е задоволен од резултатот поради промашените шанси.

Мораис: Во Скопје ќе мора да дадеме гол

Спортклуб - 14.07.2015

АПОЕЛ и Вардар одиграа реми без голови 0:0 во Никозија, во првиот квалификациски натпревар од второто коло за Лигата на Шампионите. Капитенот на шампионот на Кипар, Нуно Мораис по дуелот со Вардар порача дека неговиот тим сега ќе мора да пристигне ...

Вардарци ја сочуваа мрежата на Кипар

Оn.net - 14.07.2015

Екипата на Вардар остана непоразена на стартот од квалификациите на Лигата на шампионите, правејќи сериозен исчекор кон пласманот во наредната рунда. Вардар одигра без голови со фаворизираниот АПОЕЛ, во натпревар во кој противникот ја поседуваше ...

Андреев: 0-0 никогаш не е доволно!

SportMedia - 14.07.2015

Вардар од Кипар се враќа со поволен резултат, непоразен, и ремито со АПОЕЛ е доволен мамец за скопјани, за една недела да ја исполнат Националната Арена „Филип Втори“ и да им дадат поддршка на црвено-црните во обид да се стигне до третото коло.

Пасиенса: Вардар мислеше само на одбраната

Спортклуб - 14.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ, Доминго Пасиенса по дуелот не беше задоволен што неговиот тим не успеа да забележи победа над Вардар во првиот дуел од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите.

Андреев: Во Никозија дојдовме да победиме

Курир - 14.07.2015

Екипата на македонскиот првак Вардар веќе втор ден е на Кипар во пресрет на првиот дуел од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите со првакот на Кипар АПОЕЛ. Вообичаено пред тренингот тренерот на Вардар Сергеј Андреев одржа прес - ...

Андреев: Не треба да летаме, има уште 90 минути во Скопје

Екипа - 14.07.2015

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Сергеј Андреев очекувано беше задоволен од постигнатиот резултат на македонскиот шампион на првиот натпревар од пресметката со АПОЕЛ. Ремито без голови во Никозија е повеќе од добар резултат за Вардар, но Андреев ...

Пасиенсиа: Ништо не е загубено, во Скопје ќе дадеме гол(ови)!

SportMedia - 14.07.2015

Тренерот на кипарски АПОЕЛ, Доминго Пасиенсиа жали што неговиот тим вечера не успеа да обезбеди предност против Вардар во првиот меч од второто квалификациско коло во ЛШ, потенцирајќи дека лошата завршница го чинела кипарскиот тим победа.

Пасиенсиа: Можевме да го победиме Вардар со 3:0

Дерби - 14.07.2015

АПОЕЛ не успеа да стигне до посакуваната победа на „ГСП“ стадионот против македонскиот првак Вардар, а тренерот Домингос Пасиенсиа смета дека единствена причина за ремито без голови е лошата реализација на неговите фудбалери.

Како Вардар одолеа на Кипар… (ВИДЕО)

Екипа - 14.07.2015

Македонскиот првак Вардар успеа да остане непоразен (0-0) на првиот натпревар против АПОЕЛ на гости во Никозија, во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Со згуснат бедем пред својот гол и со фантастичен Томе Пачовски, кој ...

Андреев: Во Скопје ќе играме поинаку

Спортклуб - 14.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев по ремито без голови против АПОЕЛ не покажа ниту тага, но немаше и некоја претерана радост, бидејќи ова е најопасниот резултат кој може да се донесе од гостување.

Пасиенса: Нема простор за паника, подобри сме од Вардар

МКД - 14.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ, Доминго Пасиенса вели дека неговиот тим требал да победи убедливо против Вардар но реализацијата затаила, верува дека тие ќе бидат конечниот победник. АПОЕЛ создаде четири големи шанси против Вардар од кои Пачовски успеа со ...

Пациенциа: Требаше да победиме 3-0 или 4-0

Екипа - 14.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ, Доминго Пациенциа не го криеше разочарувањето од ремито без голови со Вардар на домашен терен, нагласувајќи ја на прес-конференцијата по средбата доминацијата на неговиот тим.

ФОТО НА ДЕНОТ: Грнчаров со иронично „браво“ за „Македонија е Грчка“

Спортклуб - 14.07.2015

На стадионот „ГСП“ во Никозија Вардар успеа да остане непоразен од АПОЕЛ во првиот дуел од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите, дуелот заврши без голови 0:0. Домашните навивачи на секој можен начин се обидуваа да ги провоцираат ...

Вардар одигра нерешено на гостувањето кај АПОЕЛ во квалификациите од Лигата на шампионите

А1 On - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, ...

Андреев: Нема простор за славје, нѐ очекува тежок натпревар во Скопје

МКД - 14.07.2015

Вардар оствари голем резултат во Кипар играјќи 0-0 против АПОЕЛ кој важи за фаворит во пресметката со македонскиот шампион, но Сергеј Андреев е свесен дека неговите фудбалери не смеат пред време да се радуваат.

Андреев: Ремито не е наша предност

Дерби - 14.07.2015

Вардар има солиден резултат од првата средба со АПОЕЛ, но тренерот Сергеј Андреев знае дека за пласман во следната рунда, на реваншот неговиот тим ќе мора да одигра многу подобро против квалитетниот противник од Кипар.

Вардар извлече нерешено во Никозија

Макфакс - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар остана непоразен во Никозија, во првиот натревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Вардар, благодарение на голманот Томе Пачовски, против АПОЕЛ одигра 0:0.

Пачовски: Издржавме машки, сега нив ги чека пекол

Телеграф - 14.07.2015

По одличната партија против АПОЕЛ, голманот и воедно херојот на Вардар најави пекол за кипарскиот шампион во Скопје Вардар ја напушта Никозија со резултат 0:0 благодарение на искусниот голман, Томе Пачовски.

Андреев: Не чека тежок меч во Скопје

Сител - 14.07.2015

По нерешениот резултат 0:0 на гостувањето во Никозија кај АПОЕЛ, македонскиот првак Вардар пред својата публика во Скопје ќе има голема можност да обезбеди пласман во следната квалификациска рунда за Лигата на шампионите.

Кипар во „камено доба“: Наместо со дрон, провоцираа со транспарент!

Дерби - 14.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ го искористија гостувањето на Вардар за класична провокација со политичка конотација, а нивниот транспарент предизвика и мал прекин за време на второто полувреме на дуелот од квалификациите за Лигата на шампионите.

ЛШ: Вардар го преживеа кипарскиот „пекол“

Хитпортал - 14.07.2015

Се одигра првиот натпревар од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите.. Вардар извлече еден позитивен резултат играјќи 0:0 против големиот фаворит барем во оваа пресметка, АПОЕЛ. Повеќе на: ...

Андреев: Ништо не е готово, во Скопје нѐ очекува тежок натпревар

24Фудбал - 14.07.2015

Вардар одигра одлична одбрана во Никозија и се врати со поволен резултат, мрежата на Пачовски остана нечепната. Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев ја спушта топката велејќи дека пред неговите фудбалери е многу тежок меч во Скопје.

Вардар одигра без голови против АПОЕЛ

Сител - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, ...

Пасиенса: Подобар тим сме од Вардар, требаше убедливо да победиме

24Фудбал - 14.07.2015

АПОЕЛ создаде четири големи шанси против Вардар од кои Пачовски успеа со фантастични интервенции да скроти три, едната заврши блиску до неговата статива. Вардар во Никозија се бранеше и македонскиот шампион успеа во намерата непоразен да се врати од ...

Вардар непоразен во Кипар

Спортски - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар остана непоразен во Никозија, во првиот натревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите и одигра 0:0 против АПОЕЛ. Кипраните го диктираа темпото на играта во текот на целиот меч, создаваа шанси, најдобрите ...

Андреев: Во секоја екипа има и добри и лоши страни

+инфо - 14.07.2015

Екипата на македонскиот првак Вардар веќе втор ден е на Кипар во пресрет на првиот дуел од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите со првакот на Кипар АПОЕЛ. Вообичаено пред тренингот тренерот на Вардар Сергеј Андреев одржа прес - ...

Освен против АПОЕЛ, Вардар ќе се бори и против традицијата

Нетпрес - 14.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечерва (19 часот) во Никозија ќе се соочи со кипарскиот првак АПОЕЛ во првиот меч од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, а црвено-црните освен фаворизираниот противник против себе ќе ја имаат и ...

Пачовски е херојот на Вардар, македонскиот шампион се враќа непоразен од Кипар!

24Фудбал - 14.07.2015

Вардар со голем резултат се враќа од Кипар, фудбалерите на Сергеј Андреев одиграа одлична дефанзива на чело со Томе Пачовски кој беше херојот на македонскиот тим и успеаа да ја сочуваат сопствената мрежа.

Вардар во Никозија ја отвора евро сезоната

Макфакс - 14.07.2015

Фудбалерите на Вардар, во вторник во Никозија, ќе го одиграат првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите (ЛШ). Противник на Вардар ќе биде кипарскиот првак АПОЕЛ, тим кој изминатите сезони е чест учесник и во фазата по ...

Дресовите на Вардар за денешниот дуел со АПОЕЛ (ФОТО)

SportMedia - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 19 часот му гостува на АПОЕЛ на првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампиони. Нашиот тим ќе настапи истиот дрес од минатата натпреварувачка сезона, но ќе има само мал редизајн, односно ...

(ФОТО) Дресовите на Вардар и АПОЕЛ за вечерашниот дуел

Екипа - 14.07.2015

По вчерашниот технички состанок меѓу претставниците на двата клуб и официјалните лица за денешниот натпревар во Никозија, официјалната интернет страница на кипарскиот шампион ја промовираше и опремата во која вечерва од 19 часот на „ГСП“ стадионот ...

ФОТО: Дресовите на АПОЕЛ и Вардар за вечерашниот дуел

Курир - 14.07.2015

Кипарскиот и македонскиот тим ги претставија дресовите со кои ќе настапат на нивната прва пресметка во квалификациите од ЛШ. Двата тима ќе настапат во традиционалните бои, односно дресови, а македонскиот шампион секако ќе ја носи својата стандардна ...

(Фото) Вардар со „црвено-црните“ дресови го напаѓа АПОЕЛ

Спортклуб - 14.07.2015

Вечерва со почеток во 19 часот на стадионот „ГСП“ се игра првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите, АПОЕЛ ќе го пречека македонскиот шампион Вардар. Вардарци на теренот ќе истрчаат во традиционалните црвено-црни бои, ...

Македонија девет години без победа во ЛШ, а АПОЕЛ во прво коло дома без пораз е – 25 години!

SportMedia - 14.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечерва (19 часот) во Никозија ќе се соочи со кипарскиот првак АПОЕЛ во првиот меч од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, а црвено-црните освен фаворизираниот противник против себе ќе ја имаат и ...

Вардар со мала промена на дресовите ќе брка поволен резултат во Никозија (Фото)

Дерби - 14.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар ќе се обиде да извлече поволен резултат на денешното гостување кај АПОЕЛ во Никозија (19:00 часот, директен пренос на МТВ), а фудбалерите на нашиот тим ќе ја имаат привилегијата да настапат во традиционалниот ...

Мирсад Јонуз: Шансите за пласман понатаму се 70-30 за АПОЕЛ

Екипа - 14.07.2015

Поранешниот македонски селектор, Мирсад Јонуз во разговор за кипарскиот „Супер спорт ФМ“, дава своја анализа за пресметката меѓу АПОЕЛ и Вардар вечерва во 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Вардар ја почнува авантурата во ЛШ: Да се повтори Москва од 2003-та!

SportMedia - 14.07.2015

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар вечерва (19 часот, пренос на МТВ) во Никозија против кипраски АПОЕЛ ќе ја започне шестата авантура во најпрестижното натрпеварување Лигата на шампионите со воведниот меч од второто квалификациско коло, ...

Грнчаров во фокусот: На „ГСП“ секогаш сакам да победувам…

Екипа - 14.07.2015

Сосема очекувано, вардаровиот дефанзивец Бобан Грнчаров, како поранешен играч на АПОЕЛ, е во фокусот на вниманието на кипарската фудбалска јавност. Поранешниот миленик на навивачите на АПОЕЛ сега е на спротивната страна, и нормално со исти желби ...

Вардар му гостува на АПОЕЛ

Алфа - 14.07.2015

Денеска се играат натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Нашиот првак, Вардар му гостува на кипарски АПОЕЛ, а почетокот на мечот во Никозија е закажан за 19 часот.

ФОТО: Вардарци вечерва пред голем испит

СуперСпорт - 14.07.2015

Вечерва се играат квалификациските натпревари од Лигата на шампионите, а нашиот првак Вардар игра на гостински терен против екипата на АПОЕЛ. Вечерва со почеток од 19:00 часот Вардарци се соочуваат со екипа која има играно против Барселона, Зенит, ...

Ранкинг на УЕФА: Апоел – 52., Вардар – 322.

Екипа - 14.07.2015

Европската куќа на фудбалот УЕФА денеска го објави најновиот ранкинг на клубовите, и тоа е одлична шанса за споредба на прваците на Кипар и на Македонија, кои за помалку од два часа ќе ги одмерат силите во првиот меч од второто квалификациско коло ...

Вардар со пет дефанзивци ќе го запира АПОЕЛ

SportMedia - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар со пет дефанзивци ќе излезе на мегдан на кипарскиот првак АПОЕЛ на денешниот меч во Никозија, кој треба да започне за еден час. Тренерот Сергеј Андреев се реши со цврста одбрана до го сопре почетниот налет на Кипраните, ...

Познати официјалните состави на АПОЕЛ и на Вардар

Екипа - 14.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев, се реши за формација 3-5-2 на стартот од дуелот против АПОЕЛ на стадионот „ГСП“ во Никозија, во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар со 3-5-2 го напаѓа АПОЕЛ

Спортклуб - 14.07.2015

Во 19 часот ќе започне првиот дуел од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите. Тренерот Андреев се одлучи со формација 3-5-2 да игра против кипарскиот шампион. На голот очекувано е Пачовски, во одбраната Мијушковиќ, Грнчаров, Велковски, ...

Познати се стартните 11 за средбата АПОЕЛ-Вардар

Дерби - 14.07.2015

Тимот на Вардар денеска ги започнува настапите на европската сцена, противник е составот на АПОЕЛ кој на стадионот „ГСП“ во Никозија ќе ги пречека „црвено-црните“ во првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Не може без провокации и во Никозија: „Светото име Македонија не може никој да го украде“ (ВИДЕО)

SportMedia - 14.07.2015

Гостувањето на македонскиот првак Вардар во Никозија на дуел против најтрофејниот кипарски клуб АПОЕЛ не можеше да мине без провокации од навивачите на овој клуб, кои се десничарски и прогрчки ориентирани.

Кипраните провоцираат: „Македонија е грчка, никој нема да го краде нашето име“

Екипа - 14.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ уште на стартот од натпреварот со Вардар не пропуштија да испровоцираат со политички пораки. На трибината се појави парола „Македонија е грчка“, а, како што истакнуваат кипарските медиуми, се пеела и песна во која се порачува ...

(Видео) „Светото име не може да го украдете - Македонија е Грчка“

Спортклуб - 14.07.2015

Во моментот е полувреме на дуелот од квалификациите за Лигата на Шампиони помеѓу АПОЕЛ и Вардар, во кое нема голови, па нашиот шампион успешно им одолеа на нападите на кипраните. „Светото име не може да го украдете - Македонија е Грчка“, беа дел од ...

Ќе има црвено-црн пекол за АПОЕЛ на "Филип Втори"

Вечер Прес - 14.07.2015

Најзаслужен за златното реми е репрезентативниот голман, Томе Пачовски кој имаше неколку прекрасни интернеции и беше вистински кошмар за противничките напаѓачи. Без погодоци заврши првиот дуел од 2.

Едвај чекам да почне мечот со АПОЕЛ

Вечер Прес - 14.07.2015

Се надеваме дека ќе го поминеме АПОЕЛ. Сите сме подготвени да дадеме максимум на овие два меча и да направиме чекор напред, изјави бразилскиот интернационалец. Последната летна аквизиција на актуелниот шампион на Македонија, бразилскиот ...

АПОЕЛ игра со отворени карти

Вечер Прес - 14.07.2015

Младионскиот репрезентативец на Македонија, Валмир Нафиу, дуелот во Никозија ќе го следи од свечената ложа. Поголемиот дел од кипарските медиуми го списокот со фудбалери на АПОЕЛ кои ќе бидат во комбинација за денешниот дуел од 2.

Да направиме добар резултат

Вечер Прес - 14.07.2015

Репрезентативецот на Македонија верува дека македонскиот преставник може да забележи позитивен резултат и на гостувањето во Никозија. Првиот голман на Вардар, Томе Пачовски е можби најоптимистички расположен пред стартот на првиот квалификациски ...

Македонија е грчка!

Вечер Прес - 14.07.2015

На самиот старт од натпреварот помеѓу екипите на АПОЕЛ и Вардар, домашните навивачи извадија транспарент на кој пишуваше "Македонија е грчка". На самиот старт од натпреварот помеѓу екипите на АПОЕЛ и Вардар, домашните навивачи извадија транспарент ...

Во Кипар на победа

Вечер Прес - 14.07.2015

АПОЕЛ во последните години многу напредна, влезе во Лигата на шампионите, но во оваа сезона не е тоа што беше пред неколку години, изјави Гроздановски за официјалниот сајт на ФК Вардар. Победа на гостувањето во Кипар најави и искусниот играч за ...

Нервоза на Кипар, навивачите на АПОЕЛ провоцираа со името и фрлаа тврди предмети (видео)

Република - 14.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ провоцираа со имаето на Македонија, со транспарент на кој пишуваше „Македонија е грчка и никој нема да го украде нашето свето име“, потоа и со тврд предмет го погодија Горан Попов, но вардарци ладнокрвно и смирено реагираа и со ...

Ништо не е завршено, нема простор за славје

Вечер Прес - 14.07.2015

Задоволство од постигнатиот резултат покажа и предводникот на "црвено-црните", Сергеј Андреев, но искусниот руски стручњак додаде дека очекува тежок натпревар и во Скопје. Вардар остана непоразен на тешкото гостување во Никозија и сега има реални ...

Шансите на Вардар и АПОЕЛ се 50-50

Вечер Прес - 14.07.2015

Дојдовме тука да победиме, да извадиме добар резултат. Но ниту еден резултат од тука нема да гарантира дека ќе одиме понатаму, изјави Андреев. И на неколку часа до официјалниот старт на првиот дуел од 2.

Кипарски медиуми: Скопјаните дојдоа да победат

Република - 14.07.2015

Скопјаните дојдоа да победат. Дали тоа е блеф, преценување или непоткрепен оптимизам? На фудбалерите на АПОЕЛ им останува да ги урнат амбициите на Вардар и како што очекуваме да направат недостижна предност пред реваншот во Скопје.

Вардарци најавија чудо сред Никозија

Вечер Прес - 14.07.2015

Иако за противник имаат тим кој во изминатите пет, шест сезони е редовен учесник во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, "црвено-црните" веруваат во позитивен резултат. Доста беа оптимистички изјави, време е се тоа што го најавија ...

Вардар не е нималку наивна пречка

Вечер Прес - 14.07.2015

Првиот натпревар секогаш е многу важен, ние ќе сториме се за да обезбедиме резултат што би ни обезбедил помирен реванш, изјави португалскиот стручњак. Шефот на стручниот штаб на АПОЕЛ, Доминго Пациенциа, призна дека шампионот на Македонија, Вардар ...

Вардар ги смири кипраните, на ред е скопскиот пекол за АПОЕЛ

Република - 14.07.2015

Фудбалерите на Вардар имаат одличен резултат без голови по првиот меч на Кипар против АПОЕЛ во второто квалификациско коло за настап во Лигата на шампионите и на свој терен за една седмица ќе атакуваат на поволен исход за да го елиминираат фаворитот.

Тричковски: Навивачите се силата на АПОЕЛ

Република - 14.07.2015

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски е дел од генерацијата на АПОЕЛ што испиша историја со пласманот во четврт-финалето во Лигата на шампионите, но вечерва сосема очекувано ќе навива за својот матичен клуб Вардар во битката во Никозија меѓу ...

Вардар - Апоел одиграа нерешено

Н.Македонија - 14.07.2015

Фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и кипарски АПОЕЛ заврши со резултат од 0:0 Црвено-црните немаа сериозни шанси за гол. За време на натпреварот, на трибините можеше да се забележи транспарент "Македонија е грчка".

Вардар ќе ги напаѓа и двете традиции

Н.Македонија - 14.07.2015

Вардар чека на успех во двомеч од квалификациите за европските купови веќе 10 години, а македонски првак девет години нема победа во еден меч од квалификациите за ЛШ, откако Работнички го совлада Дебрецин во 2006 година Бразилецот Фелипе во дуел со ...

Вардар сака, Вардар може!

Идивиди - 14.07.2015

„Сакаме добар резултат, скор кој ќе ни донесе добар реванш натпревар во Скопје. Во исто време ова е само прв меч кој може, но и не мора ништо да значи пред вториот натпревар“, смета фудбалерот од средниот ред. Вардар.

Вардар одигра нерешено на гостувањето кај АПОЕЛ во квалификациите од ЛШ

Lider - 14.07.2015

Македонскиот шампион Вардар вечерва одигра нерешено 0:0 на гостувањето кај АПОЕЛ во рамките од првиот натпревар од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Ова за македонскиот првак е добар резултат особено што шампионот на Кипар, ...

ЛШ: Ајде,ајде,ајде Вардаре …

Lider - 14.07.2015

Фудбалскиот шампион на Македонија ,Вардар во Никозија, ќе го одигра првиот натпревар од второто квалификациско коло во рамките на Лигата на шампиони. Противник на црвено-црните ќе биде кипарскиот првак АПОЕЛ, тим кој изминативе сезони е чест учесник ...

Вардар го одржа тренингот на стадионот „ГСП“

Lider - 14.07.2015

Вардаровите фудбалери вечерва го имаа последниот тренинг пред утрешниот дуел во рамките од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите против кипарски АПОЕЛ. Вардарци го почувствуваа теренот на стадионот „ГСП“ на кој ќе се игра мечот утре.

АПОЕЛ е фаворит но Вардар не смее да биде потценет

Телма - 13.07.2015

Португалскиот тренер на клупата на АПОЕЛ, Доминго Пациенциа, на денешната прес конференција изјави дека АПОЕЛ е фаворит на утрешната средба со Вардар, но шампионот на Македонија има квалитетен состав и не смее да се потцени.

Сергеј Андреев: Шансите на Вардар и АПОЕЛ се 50-50

Телма - 13.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев на вечерашната прес конференција изјави дека макеоднскиот шампион ќе игра отворено и на победа. Знае дека атмосверата ќе биде пеколна на стадионот но сигурно е дека Вардар нема однапред да се предаде: Шансите се ...

Грнчаров: Императивот да победат ќе биде проблем за АПОЕЛ

Дневник - 13.07.2015

Вардар е подготвен за настапот во елитното клупско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите. Вечерва (19 ч) македонскиот првак во 2. квалификациско коло од ЛШ, во Никозија на гостувањето кај кипарскиот првак АПОЕЛ ќе ја почне новата приказна ...

Андреев: Во секоја екипа има и добри и лоши страни

Канал5 - 13.07.2015

Екипата на македонскиот првак Вардар веќе втор ден е на Кипар во пресрет на првиот дуел од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите со првакот на Кипар АПОЕЛ. Вообичаено пред тренингот тренерот на Вардар Сергеј Андреев одржа прес - ...

Тренерот на АПОЕЛ бара стрпливост од своите играчи во дуелот со Вардар

Канал5 - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ утре во рамките на второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите на домашен терен ќе игра против македонскиот шампион Вардар. Во пресрет на првиот дуел тренерот на домашната екипа Доминго Пасиенсиа на прес ...

ФОТО: Андреев: Дојдовме во Кипар да победиме

Утрински - 13.07.2015

Екипата на македонскиот првак Вардар веќе втор ден е на Кипар во пресрет на првиот дуел од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите со првакот на Кипар АПОЕЛ. Вообичаено пред тренингот тренерот на Вардар Сергеј Андреев одржа прес - ...

Фелипе пред дуелот со АПОЕЛ: Сакам првиот настап во ЛШ да ми биде успешен

Дерби - 13.07.2015

Еден од новите играчи на Вардар, Хуан Фелипе Алвес Рибеиро утре за прв пат ќе има можност да настапи во Лигата на шампионите. Бразилецот до сега на меѓународни натпревари играл само во Јужна Америка, па затоа со нетрпение го очекува дебито во ...

Андреев: Шансите се 50-50 за пласман во следната рунда од ЛШ

Екипа - 13.07.2015

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Сергеј Андреев на официјалната прес-конференција на „ГСП стадионот“ во Никозија, пред утрешниот натпревар меѓу АПОЕЛ и македонскиот шампион во рамките на 2.

Андреев им порача на Кипраните: Дојдовме за да го победиме АПОЕЛ!

SportMedia - 13.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев им порача на кипраските новинари дека Вардар во Никозија дошол по победа, на денешната официјална прес-конференција пред утрешниот меч од 19 часот.

Андреев: Дојдовме за да победиме

Спортклуб - 13.07.2015

Стратегот на Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес конференција на стадионот „ГСП“, пред тренингот на „црвено-црните“ порача дека македонскиот шампион во Кипар пристигнал и ќе игра само на победа.

Андреев: Во Кипар дојдовме по позитивен резултат

МКД - 13.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев е оптимист во пресрет на утрешниот натпревар со АПОЕЛ, вели дека неговиот тим ќе оди на победа во Кипар. Вардар утре со почеток од 19 часот го игра првиот натпревар против АПОЕЛ од квалификациите на Лигата на ...

Насмеани „вардарци“ на тренингот на „ГСП“ стадионот во Никозија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 13.07.2015

Фудбалерите на македонскиот шампион во моментов го одрабоуваат официјалниот тренинг на „ГСП“ стадионот во Никозија, каде утре од 19 часот ќе биде одигран првиот натпревар од 2. квалификациско коло за ЛШ меѓу АПОЕЛ и Вардар.

Вардарци го обработија и последниот тренинг, АПОЕЛ нека се спреми за жесток отпор (ФОТО)

SportMedia - 13.07.2015

Колку и да сме големи оптимисти, јасно ни е дека АПОЕЛ во овој двомеч влегува како голем фаворит во двобојот со Вардар, пред сѐ поради искуството и реномето кое овој клуб го има на европска сцена.

Андреев: Дојдовме тука да победиме

Телеграф - 13.07.2015

На денешната прес-конференција стратегот на Вардар, Сергеј Андреев ги искажа своите очекувања за утрешниот дуел со АПОЕЛ во рамките од Лигата на шампионите. Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев и неговите избраници го одработија последниот тренинг ...

Пациенциа го одреди составот на АПОЕЛ за дуелот со Вардар: Нафиу на трибините

Екипа - 13.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ, португалскиот стратег Домингош Пациенциа, го одреди составот на својот тим кој утревечер (19 часот) на стадионот „ГСП“ во Никозија ќе му се спротивстави на Вардар во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на ...

Тренерот на Апоел претпазлив: Вардар игра добро на контри, мора да внимаваме

Спортклуб - 13.07.2015

Кипарската екипа Апоел, за себе верува дека е јасен фаворит за двомечот со Вардар, но исто така оваа екипа стои цврсто на земја, бидејки знае дека Вардар не е така безопасен противник. За Вардар ќе биде клучно да одигра добро на гостувањето во ...

Андреев: Дојдовме во Кипар да победиме

Дерби - 13.07.2015

Предводникот на Вардар, Сергеј Андреев позитивно и оптимистички размислува пред првиот меч со АПОЕЛ во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. На денешната прес конференција во Никозија, рускиот стратег им порача на кипарските новинари ...

Андреев: Во секоја екипа има и добри и лоши страни

А1 On - 13.07.2015

Екипата на македонскиот првак Вардар веќе втор ден е на Кипар во пресрет на првиот дуел од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите со првакот на Кипар АПОЕЛ. Вообичаено пред тренингот тренерот на Вардар Сергеј Андреев одржа прес – ...

Андреев го скрои составот кој треба да го изненади АПОЕЛ: Без калкулации… (ФОТО)

Екипа - 13.07.2015

Последниот тренинг вечерва на стадионот „ГСП“ во Никозија ги понуди за стручниот штаб на Вардар одговорите и на последните нејаснотии колу составот кој утре од 19 часот треба да му се спротистави на фаворитот АПОЕЛ на стартот од квалификациите за ЛШ.

Тренерот на АПОЕЛ бара стрпливост од своите играчи во дуелот со Вардар

Сител - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ утре во рамките на второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите на домашен терен ќе игра против македонскиот шампион Вардар. Во пресрет на првиот дуел тренерот на домашната екипа Доминго Пасиенсиа на прес ...

АПОЕЛ му подари ’бродче’ на Вардар, како ли утре ќе плови бродот на Андреев?

Екипа - 13.07.2015

Во најава на европските дуели, домашниот клуб секогаш организира свечена вечера за раководството на гостинскиот клуб. Така, претседателот на АПОЕЛ, Продромос Петридес, организираше заедничка вечера со раководството на Вардар, предводено од ...

„Скопјаните“ пристигнаа на Кипар

Сител - 13.07.2015

Фудбалерите на Вардар пристигнаа на Кипар каде во вторник во Никозија (19ч) го играат првиот дуел од второто квалификациско коло за ЛШ. Црвено - црните одржаа и тренинг и беа следени од бројните кипарски медиуми.

На Вардар му треба многу среќа и голман како Ников за да ја преживее Никозија (ВИДЕО)

SportMedia - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ, кој утре ќе го дочека нашиот првак Вардар во првиот меч во второто квалификациско коло во ЛШ досега во историјата само еднаш играл против македонски клуб и тоа против битолски Пелистер во квалификациите за Купот на УЕФА ...

Вардар ќе го чека полн стадион против АПОЕЛ

SportMedia - 13.07.2015

Кипарските медиуми соопштуваат дека до денеска напладне продадени се 13.000 билети за фудбалскиот натпревар помеѓу АПОЕЛ и Вардар, што ќе се одигра утре од 19 часот во рамки на второто квалификациско коло од Лигата на шампиони.

Фелипе: Би сакал со победа да дебитирам за Вардар

24Фудбал - 13.07.2015

Вардар утре со почеток од 19 часот во Никозија го игра првиот квалификациски меч од Лигата на шампионите против АПОЕЛ. За Бразилецот, Фелипе тоа ќе биде прв меч во европските купови. „Едвај чекам да почне мечот со АПОЕЛ.

Фелипе: Едвај чекам да почне мечот со АПОЕЛ, сакам деби со – победа!

SportMedia - 13.07.2015

Бразилецот Хуан Фелипе Алвес Рибеиро, едно од седумте засилувања на македонскиот првак Вардар летово со нетрпение го очекува првиот меч утревечер против АПОЕЛ во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите и на стартот има една желба – со ...

Кипраните очекуваат лесна победа: АПОЕЛ има повредни фудбалери, поквалитетен и поискусен е од Вардар

SportMedia - 13.07.2015

Кипарскиот првак АПОЕЛ е апсолутен фаворит против Вардар, поквалитетен, поиискусен и првиот меч дома со френетична и пеколна атмосфера треба да ја покаже својата супериорност против скопскиот тим за да ја скокне првата пречка за долго европско лето, ...

„Вардарци“ спијат до најголемиот фан клуб на АПОЕЛ: Без провокации… (ФОТО)

Екипа - 13.07.2015

Огромна е еуфоријата која владее во Никозија во очекување на утрешниот прв натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу АПОЕЛ и македонскиот шампион Вардар. Како што информираат од АПОЕЛ до моментов се продадени 14.000 ...

Пасиенсиа: Вардар добро се брани и игра на противнапади

SportMedia - 13.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенсиа денеска одржа прес-конфернација на која ги искажа очекувањата за утрешниот натпревар со Вардар во рамки на второто квалификациско коло од Лигата на шампиони.

Пациенциа: Вардар добро се брани, мора да бидеме трпеливи

Екипа - 13.07.2015

Шефот на стручниот штаб на АПОЕЛ, Доминго Пациенциа, е претпазлив во пресрет на утрешниот дуел против Вардар, во првиот меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Португалскиот стручњак на денешната прес-конференција предупреди дека ...

Пасиенсиа: Имаме план за Вардар

МКД - 13.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ, Диминго Пасиенсиа е претпазлив пред дуелот со Вардар, но сака неговиот тим да го искористи домашниот терен и да победи со разлика доволна за мирен реванш во Скопје. АПОЕЛ како фаворит влегува во пресметката против Вардар.

Има и Кипрани што ќе навиваат за Вардар: Грозданоски се сретна со фан на Омонија (ФОТО)

Екипа - 13.07.2015

Вардар утревечер во Никозија ќе го игра првиот натпревар против АПОЕЛ во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите и јасно е дека „црвено-црните“ ги очекува вжештена навивачка атмосфера.

Фелипе: Подготвени сме за АПОЕЛ, сакам да дебитирам со победа!

МКД - 13.07.2015

Новото засилување на Вардар, Хуан Фелипе со нетрпение го очекува својот прв официјален настап за македонскиот шампион, се надева на успешно деби, посакува тоа да биде со победа. Вардар утре со почеток од 19 часот во Никозија го игра првиот ...

Тренерот на АПОЕЛ бара стрпливост од своите играчи во дуелот со Вардар

А1 On - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ утре во рамките на второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите на домашен терен ќе игра против македонскиот шампион Вардар. Во пресрет на првиот дуел тренерот на домашната екипа Доминго Пасиенсиа на прес ...

Андреев: Во секоја екипа има и добри и лоши страни

Република - 13.07.2015

Екипата на македонскиот првак Вардар веќе втор ден е на Кипар во пресрет на првиот дуел од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите со првакот на Кипар АПОЕЛ. Вообичаено пред тренингот тренерот на Вардар Сергеј Андреев одржа прес – ...

Тренерот на АПОЕЛ бара стрпливост од своите играчи во дуелот со Вардар

Република - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ утре во рамките на второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите на домашен терен ќе игра против македонскиот шампион Вардар. Во пресрет на првиот дуел тренерот на домашната екипа Доминго Пасиенсиа на прес ...

Вардар тотален аутсајдер против АПОЕЛ според обложувалниците

Република - 13.07.2015

Фудбалерите на Вардар ќе имаат дополнителен мотив, веројатно и инает да ги демантираат светските обложувалници, кои ги рангираа како тотални аутсајдери пред првиот меч против АПОЕЛ, во Никозија, во рамките на второто квалификациско коло за пласман ...

Тренерот на АПОЕЛ бара трпеливост во дуелот со Вардар

Идивиди - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ утре во рамките на второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите на домашен терен ќе игра против македонскиот шампион Вардар. Во пресрет на првиот дуел тренерот на домашната екипа Доминго Пасиенсиа на прес ...

Тренерот на АПОЕЛ бара стрпливост од своите играчи во дуелот со Вардар

Lider - 13.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ утре во рамките на второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите на домашен терен ќе игра против македонскиот шампион Вардар. Во пресрет на првиот дуел тренерот на домашната екипа Доминго Пасиенсиа на прес ...