TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Мадрид заврши ЕП во пливање

А1 - 16.05.2004

Во Мадрид заврши Европското Првенство во пливање. Со пласманот на 16.место во квалификациите на 400 метри слободно, Весна Стојановска ги заокружи настапите на македонските претставници. Нејзиниот резултат 4 минути, 24 секунди и 63 стотинки е за повеќе од 7 секунди послаб од времето со кое беше ...

Весна Стојановска е 12-та во трката на 200 метри пеперутка

А1 - 15.05.2004

Весна Стојановска е 12-та во трката на 200 метри пеперутка. 2 : 13: 01 е резултатот во полуфиналната трка а за пласман во големото финале на Стојановска и недостигаа секунда и 56 стотинки. По неубедливите настапи на стартот, добриот пласман во оваа дисциплина нашата пливачка го најави уште во ...

Стојановска 24-та на 200 м слободно

Утрински - 15.05.2004

ЕП во Мадрид Македонската пливачка Весна Стојановска го освои 24 место во конкуренција на 34 натпреварувачки во дисциплината 200 м слободно на Европското првенство во Мадрид. Нејзиното време 2:05,27 мин. е за 3,68 сек. послабо од тоа на најдобрата во квалификациите, Јозефин Лилхаге од Шведска, како ...

Стојановска и Миладиновски ги потврдија олимписките норми

Дневник - 15.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП МАДРИД Македонските пливачи Весна Стојановска и Александар Миладиновски вчера на ЕП во Мадрид ги потврдија веќе постигнатите олимписки норми на патеките 200 метри слободно, односно 100 метри пеперутка. Стојановска го освои 24. место со време 2:05,27 мин.

Стојановска и Миладиновски ги потврдија „Б“ олимписките норми

А1 - 14.05.2004

Бледите настапи и натаму се карактеристика на македонските пливачи на Европското првенство во спортови на вода во Мадрид. Резултатите и денеска беа за на дното, но и со нив Весна Стојановска и Алекснадар Миладиновски ги потврдија „Б“ олимписките норми за Атина.

Државен рекорд на Стојановска на 100 м делфин

Време - 14.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП ВО МАДРИД, ВО ДОЛГИ БАЗЕНИ Македонската пливачка Весна Стојановска постави нов државен рекорд во дисциплината 100 метри делфин во квалификациската трка на ЕП во Мадрид, во долги базени. Таа постигна време 1:02,86 минути, што е за 67 стотинки подобро од досегашниот национален рекорд, ...

Стојановска 27-ма на 100 м. пеперутка

Дневник - 14.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП МАДРИД Македонската пливачка Весна Стојановска се пласира на 27-то место во дисциплината 100 метри пеперутка, во конкуренција на 32 пливачки, на својот прв настап на ЕП во Мадрид. Таа постигна време од 1:02,86 мин.

Дебакл на Александар Маленко на ЕП во Мадрид

А1 - 13.05.2004

Македонското пливање резултатски останува при европското дно, и по денешното прво појавување на Весна Стојановска во базенот на европскиот шампионат во Мадрид. Таа остави зад себе само пет конкурентки на 100 метри пеперутка. Дебакл имаше Александар Маленко, кој беше дури последен во неговата ...

Лазаровски побрз од тројца на 200 м делфин

Време - 13.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП ВО ДОЛГИ БАЗЕНИ Македонскиот олимпиец Зоран Лазаровски го освои 20. место во дисциплината 200 метри делфин на ЕП во долги базени во Мадрид, оставајќи зад себе тројца конкуренти. Времето од 2:04,95 минути е послабо и од Б-олимписката норма, која изнесува 2:04,56 и од неговото ...

Лазаровски 20-ти на 200 метри пеперутка

Дневник - 13.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП Македонскиот репрезентативец Зоран Лазаровски во конкуренција на 23. пливачи се пласира на 20-то место, во дисциплината 200 метри пеперутка, на ЕП во Мадрид - Шпанија. На третиот ден од пливачкиот дел на ЕП, Лазаровски патеката ја преплива за 2: 04,95 минути.

Слаби резултати на нашите пливачи на ЕП во Мадрид

А1 - 12.05.2004

Информациите за настапите на наши пливачи на Европското првенство во Мадрид се исти како и во изминатите два дена. Ниту Зоран Лазаревски денеска не успеа да се одлепи од дното во трката на 200 метри пеперутка. Резултатот од 2 минути, 4 секунди и 95 стотинки беше доволен само за 20-то место во ...

Маленко испушти норма за осум стотинки

Време - 12.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП ВО МАДРИД Македонскиот пливач Александар Маленко го освои 38. место од 44 натпреварувачи во квалификациите во дисциплината 100 м слободно на ЕП во Мадрид. Времето од 52,22 секунди е за осум стотинки побавно од Б-олимписката норма.

Миладиновски 28-ми на 200 м мешано

Утрински - 12.05.2004

Втор ден на ЕП во пливање во Мадрид Македонскиот пливач Александар Миладиновски го освои 28 место во дисциплината 200 м мешано на Европското првенство во Мадрид, каде што со оствареното време од 2:08,29 мин. остави зад себе само двајца натпреварувачи.

Неславни настапи на нашите пливачи на вториот ден од ЕП

А1 - 11.05.2004

Македонските пливачи имаа неславни настапи и на вториот натпреварувачки ден на Европското првенство во спортови на вода во Мадрид. И натаму се на дното на резултатските листи по квалификациските трки. На опашката денеска беа Александар Маленко на 100 метри слободно и Александар Миладиновски на 200 ...

Лазаровски и Миладиновски при дното на 50 метри делфин

Време - 11.05.2004

ПЛИВАЊЕ - ЕП ВО МАДРИД Македонските пливачи Зоран Лазаровски и Александар Миладиновски завршија меѓу последните во својот прв настап на Европското првенство во Мадрид, во дисциплината 50 метри делфин. Лазаровски го подели 30. место во конкуренција на 35 натпреварувачи, со време 25,81 секунда.

Лазаревски и Миладиновски на дното на 50 м. пеперутка

Вест - 11.05.2004

ЕП ВО ПЛИВАЊЕ ВО МАДРИД Ванчо Трајанов прва sвезда во клубот. - Прволигашот од Пловдив планира да финансира еден наш лигаш Македонските пливачи забележаа разочарувачки старт на Европското првенство во Мадрид. Олимпијците Зоран Лазаревски и Александар Миладиновски пливаа на 50 метри пеперутка и не ...

Лазаревски 30-ти, Миладиновски 33-ти на 50 метри пеперутка

Утрински - 11.05.2004

Почна Европското првенство во пливање во Мадрид Македонските пливачи Зоран Лазаревски и Александар Миладиновски стартуваа со слаби резултати на Европското првенство во пливање кое се одржува од 5 до 16 мај во Мадрид, Шпанија.

Лазаревски 30-ти, Миладиновски 33-ти на 50 метри пеперутка

Дневник - 11.05.2004

ПЛИВАЊЕ Македонскиот пливач Зоран Лазаревски се пласираше на 30. место во дисциплината 50 метри пеперутка, забележувајќи време 25,81 секунди, а неговиот колега од репрезентацијата Александар Миладиновски на истата патека заврши како 33-ти, со време 25,89 секунди, на Европското првенство, кое се ...

Почна ЕП во спортови на вода во Мадрид

А1 - 10.05.2004

Европското првенство во спортови на вода во Мадрид е настанот што оваа седмица ќе го привлекува вниманието и на нашата спортска јавност, со оглед дека меѓу учесниците се и четворица Македонци во пливачките натпревари. Во утринските квалификациите на 50 метри пеперутка, Зоран Лазаровски беше 30 ти ...

Космофон - генерален спонзор на Маленко

Време - 10.05.2004

ПЛИВАЊЕ Од пред неколку дена мобилниот оператор Космофон е генерален спонзор на македонскиот пливач и олимпиец, Александар Маленко. - Благодарение на професионалноста и ефикасноста на комерцијалниот директор, г. Малис, потпишавме договор за мои непречени подготовки за претстојните Олимписки игри во ...