TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промотивно видео од последната улога на Робин Вилијамс

Факултети - 17.08.2014

Последната улога која ја снимил Робин Вилијамс била дел од комедија наречена „A merry friggin' Christmas“. Филмот излегува во ноември, но неговата промоција започна уште сега, случајно или намерно.

Феноменално: Погледнете ја историјата на “World of Warcraft” во 40 минути!

think.mk - 17.08.2014

Во прашање е една од најпопуларните видео игри на светот која се одликува со богата приказна. Доколку сте пропуштиле некој дел, видео клипот кој се наоѓа во продолжение ќе ви ја објасни целокупната ...

Робин Вилијамс ќе биде испратен во тесен семеен круг

Локално - 17.08.2014

Сузан Шнајдер и децата на починатиот Робин Вилијамс планираат скромна погребна церемонија со присуство на неговите најблиски луѓе. Тој ќе биде погребан во соседството Беј Еир на Сан Франциско.

Анти-геј баптисти ќе демонстрираат на погребот на Робин Вилијамс

Локално - 17.08.2014

Членови на радикалната баптистичката црква на Уестборо базирана во државата Казнас, се подготвуваат за анти-геј демонстрација за време на погребот на холивудскиот актер Робин Вилијамс.

Шокирана, збунета, бесна и тажна: Мара Вилсон пишува за Робин Вилијамс

МКД - 16.08.2014

Таа е детето што ги имаше главните улоги во „Матилда“ и „Госпоѓата Даутфаер“ – Мара Вилсон прозборе за смртта на својот колега Робин Вилијамс. Сега 27-годишната глумица ја играше Нети Хилард на ...

Нешта кои можеби не сте ги знаеле за Робин Вилијамс

Идивиди - 16.08.2014

Оскаровецот, актер и комичар Робин Вилијамс почина оваа недела на возраст од 63 години во својот дом во С. Калифорнија. Според обдукцијата која беше извршена, причина за смртта е самоубиство со ...

Трогателна приказна од пријателот на Робин Вилијамс

А1 On - 16.08.2014

Норм Мекдоналд, денеска познат водител и комичар, откри тајна која никој не ја знаел до сега. Тој за актерот Робин Вилијам кој се самоуби, вели дека се запознале одамна, но никој до сега не знае како.

Трогателна приказна од пријателот на Робин Вилијамс

Сител - 16.08.2014

Норм Мекдоналд, денеска познат водител и комичар, откри тајна која никој не ја знаел до сега. Тој за актерот Робин Вилијам кој се самоуби, вели дека се запознале одамна, но никој до сега не знае како.

Робин Вилијамс влегува во компјутерската игра WoW

Локално - 16.08.2014

Актерот Робин Вилијамс, кој беше пронајден мртов на почетокот на оваа недела, ќе биде овековечен во компјутерската игра World of Warcraft. На интернет беше организирана петиција со барање креаторите ...

Робин Вилијамс се обесил со каиш , додека сопругата спиела во соседната соба

Lider - 16.08.2014

Според најновите информации кои што ги обелодени полицијата, комичарот Робин Вилијамс се обесил со каиш, додека неговата сопруга спиела во соседната соба.

ВИДЕО: Оддавање почит на Робин Вилијамс (1951 – 2014)

Актуелно24 - 16.08.2014

Оддавање почит на еден од нашите најомилените актери преку видео во кое се соберени сите омилените моменти од актерската кариера на Робин ...

Гејмерот Робин Вилијамс ќе добие NPC лик во World of Warcraft

IT.mk - 15.08.2014

Blizzard ќе му оддаде признание на Робин Вилјамс, еден од комичарите кој можеше да насмее секого.Актерот кој ненадајно не напушти, беше страствен играч на World of Warcraft, па играчите започнаа ...

Таа им била на располагање

Оn.net - 15.08.2014

Робин Вилијамс остави 4 филма што допрва ќе се прикажуваат. Еден од нив (Merry Friggin' Christma) почна да се промовира три дена откако почина, а се избра сцена во која тој му дава бурбон на дете да ...

Фотографијата со графитот на Робин Вилијамс во Белград го обиколи светот (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 15.08.2014

Додека целиот свет му оддава почит на славниот комичар Робин Вилијамс, кој во понеделникот беше најден мртов во неговиот дом, во Белград кај Бранков мост осамна графит со ликот на глумецот само еден ...

Топ 5 филмови со Робин Вилијамс кои ќе ве вратат во детството

Црнобело - 15.08.2014

Актерот и комичар, кој изобилуваше со талент за глума, еден од омилените ликови на многумина, за жал, поради тешка депресија реши да си го одземе животот на 63-годишна возраст.

ВИДЕО: По Робин Вилијамс тагува и мајмунката Коко

А1 On - 15.08.2014

Мајмунката Коко која знае да комуницира со луѓето со помош на гестови, речиси заплака кога разбра за смртта на својот пријател, познатиот актер Робин Вилијамс, пишува „Дејли меил“.

Робин последните часови од животот ги поминал сам

А1 On - 15.08.2014

Според најновите информации кои што ги обелодени полицијата, комичарот Робин Вилијамс се обесил со каиш, додека неговата сопруга спиела во соседната соба.

Последната фотографија од Робин Вилијамс пред да се самоуби

Хитпортал - 15.08.2014

Ф отографиите кои ги гледате, а ги пренесува TMZ, се последните фотографии од актерот Робин Вилијамс направени еден ден пред да изврши самоубиство. Тој пристигнал на отварање на изложба, а со ...

Робин Вилијамс во рекламите на Mars, Apple и Nintendo

Бизнис Инфо - 15.08.2014

Оскаровецот Робин Вилијамс, кој почина во понеделникот, нема да остане запаметен само по некои од најдобрите улоги одиграни во светот на филмот. Тој својот талент за глума и нарација го покажа и во ...

ФОТО Графит со белградската посвета на Робин Вилијамс го обиколи светот

+инфо - 15.08.2014

Светските медиуми „Хафингтон пост“, „Си-би-ес“ и „Ју-ес-еј тудеј“ се само некои од странските медиуми кои ја пренеле белградската посвета на неодамна починатиот комичар и Оскаровец Робин Вилијамс.

Многумина тажат по Робин Вилијамс, но никој како горилото Коко

Телеграф - 15.08.2014

Горилото Коко, кое умее да се разбере со луѓето со јазик на гестови, скоро се расплакало кога дознало за смртта на својот пријател, актерот Робин Вилијамс, пренесува „Дејли мејл“ Робин Вилијамс во ...

Видео: Трогателна средба на Робин Вилијамс со горилата Коко

Вистина.мк - 15.08.2014

Смртта на оскаровецот и легендарниот комичар Робин Вилијамс не ги потресе само луѓето ширум светот туку и животните кон кои покажувал голема љубов. Погледнете ја неверојатната снимка од средбата на ...

Ова е графитот кој го освои и обиколи светот

Таратур - 15.08.2014

Непознат уличен уметник преку ноќ го нацрта на ѕид во Белград ликот на неодамна починатиот актер Робин Вилијамс, оддавајќи му на најубав можен начин достојна почит, а странските медиуми, помеѓу кои ...

Робин последните часови од животот ги поминал сам

БезПардон - 15.08.2014

Според најновите информации кои што ги обелодени полицијата, комичарот Робин Вилијамс се обесил со каиш, додека неговата сопруга спиела во соседната соба.

Твитер ја промени политиката после инцидентот со Зелда Вилијамс

Таратур - 15.08.2014

Откако интернет „троловите“ ја вознемирија Зелда Вилијамс, ќерката на починатиот Робин Вилијамс, со монтажа на фотографија од нејзиниот мртов татко, Твитер заклучи дека е време да ја промени ...

Славните бираат смртоносен коктел за сигурна смрт

Вечер - 15.08.2014

Смртта на Робин Вилијамс, за жал, е само едно во низата самоубиства на познатите актери. На листата на оние кои од различни причини одлучиле пред време да му стават крај на својот живот има бројни ...

По инцидентот со Зелда Вилијамс, Твитер ја смени политиката

Република - 15.08.2014

Откако Зелда Вилијамс, ќерката на починатиот актер Робин Вилијамс беше вознемирувана на Твитер, оваа социјална мрежа реши дека е време да ја смени политиката заради заштита на корисникот.

Претставникот на Вилијамс: Робин немаше никакви финансиски проблеми, а вие шпекулирајте колку што сакате

МКД - 14.08.2014

Долгогодишниот публицист на Робин Вилијамс ги отфрли информациите дека проблемите со пари го предизвикале самоубиството на актерот. Обожаваниот оскаровец во понеделникот беше најден обесен во ...

Животни лекции кои ги научивме од филмовите на Робин Вилијамс

Факултети - 14.08.2014

Дури и во голема тага се сеќаваме на моќта на Робин Вилијамс да нè насмее во своите филмови. Вилијамс бил прекрасна личност. На филмското платно играл многу ликови кои оставија впечаток врз генерации ...

Бен Афлек падна во депресија

365 - 14.08.2014

Блиски на актерот издаваат дека Бен Афлек станал многу депресивен по смртта на неговиот колега Робин Вилијамс. Актерот не можел да поверува дека Робин направил такво нешто и ставил крај на својот ...

Белградскиот графит од ликот на Робин Вилијамс го обиколи светот (фото)

Црнобело - 14.08.2014

Странските медиуми, помеѓу кои се најдоа Huffingtonpost и CBS, ја објавија фотографијата од графитот на неодамна починатиот Робин Вилијам, кој беше насликан во Белград.

Џими Фалон не може да ги додржи солзите за време на неговото давање почит за Робин Вилијамс

365 - 14.08.2014

Џими Фалон го слави животот на комичниот гениј Робин Вилијамс и покажува архивски снимки од неговите први настапи на Tonight Show со тогашниот домаќин Џони ...

Животот и кариерата на трагично починатата ѕвезда Робин Вилијамс

Кајгана - 14.08.2014

Веста за смртта на актерот Робин Вилијамс одекна во светските медиуми со неверојатна брзина. Вилијамс си го одзеде животот со бесење на 63-годишна возраст како последица на депресијата со која се ...

Најпознатите филмови со Робин Вилијамс

365 - 14.08.2014

На 11 август светот дозна за самоубиството на 63-годишниот актер Робин Вилијамс, кој што во изминатите години страдаше од долготрајна депресија. Дијагнозата на познатиот комичар ни изгледа едноставно ...

Првиот сосед на Робин Вилијамс: Физички целосно пропадна, беше исцрпен и слаб

А1 On - 14.08.2014

„Робин го видов само неколку дена пред смртта. Беше исцрпен и слаб, а изгледаше како сенка од оној човек, каков што беше претходно“, рече неговиот прв сосед за „The Daily Mail“.

Bo моментот на смртта на Робин Вилијамс емитувале серија во која актерот се обидува да се убие

+инфо - 14.08.2014

Само неколку часа по смртта на легендарниот актер Робин Вилијамс, еден американски тв-канал емитувал епизода од анимираната серија „Famly guy“ во која починатиот актер бил предмет на невкусна шега.

ФОТО Уредник остро ја искритикува срамната насловна страна посветена на Робин Вилијамс

+инфо - 14.08.2014

Последните денови многу се зборува и пишува за медиумското следење на смртта на холивудскиот глумец Робин Вилијамс. Многумина сметаат дека некои медиуми ја преминале границата на добриот вкус, а на ...

Робин Вилијамс почувствувал сериозни финансиски проблеми

Локално - 14.08.2014

Непосредно пред смртта на познатиот американски комичар Робин Вилијамс, тој споделил пред своите блиски за сериозни финансиски проблеми, објави “Radar Online”. “Робин звучеше чудно.

(ВИДЕО) Џими Фелон го репризираше првото гостување на Робин Вилијамс во Тhe Tonight Show

Локално - 14.08.2014

Џими Фелон во чест на животот и делото на починатиот комичар Робин Вилијамс одлучи да прикаже архивски снимки од неговото прво гостување во Tonight Show на кое своевремено бил домаќин Џони Карсон.

Робин Вилијамс бил на забава неколку часа пред смртта

Локално - 14.08.2014

Слики од Робин Вилијамс, додека разговара со гости на забава во Уметничката галерија во Калифорнија часови пред смртта, се појавија на интернет. На фотографиите ѕвездата од “Г-ѓа Даутфаер” комуницира ...

„Тајната“ за смртта на Робин Вилијамс

За Се - 14.08.2014

Мерлин Монро, Курт Кобејн, Мајкл Џексон….. листата на ѕвезди кои си го одземале животот е навистина голема, а засега завршува со Робин Вилијамс. Оние кои си го исполнија сонот за успешна кариера, ...

Фото: Графит во чест на Робин Вилијамс во Белград

За Се - 14.08.2014

Во улицата Карѓорѓева во Белград, под Бранковиот мост, синоќа е нацртан графит во чест на актерот Робин Вилијамс. Авторите се непознати, а графитот наиде на одобрување од страна на ...

Уредникот на Village Voice: „Срамна е оваа насловна посветена на Робин Вилијамс“

Таратур - 14.08.2014

Во последните два-три дена многу се зборуваше и пишуваше за медиумското следење и известување за смртта на Робин Вилијамс. Многумина сметаа дека некои медиуми ја преминаа границата на добриот вкус, а ...

Караѓорѓева улица во Белград обележана со ликот на Робин Вилијамс

Fashionel - 14.08.2014

Овој графит на белградската улица Караѓорѓева се рашири низ светските медиуми, и è изработен од страна на анонимен уличен артист кој преку својата уметност на ѕид ќе ги потсетува минувачите на ...

ФОТО+ВИДЕО: Графитот со ликот на Робин Вилијамс во Србија го обиколи светот

Курир - 14.08.2014

Белград му оддаде почит на скоро починатиот актер Робин Вилијамс. Непознат уличен уметник преку ноќ го нацрта на ѕид неговиот лик, а странските медиуми, помеѓу кои се најдоа Huffingtonpost и CBS, ...

Сите 101 улоги на Робин Вилијамс!

Пулс24 - 14.08.2014

Ви ги претставуваме сите 101 улоги на најинтересниот глумец на сите времиња! Доколку сте биле љубител на неговите филмови сигурни сме дека сте изгледале голем дел од нив, но..

Графитот со ликот на Робин Вилијамс за кој зборува ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Пулс24 - 14.08.2014

Белград му оддаде почит на скоро починатиот актер Робин Вилијамс. Непознат уличен уметник преку ноќ го нацрта на ѕид неговиот лик, а странските медиуми, помеѓу кои се најдоа Huffingtonpost и CBS, ...

Карлеуша се посрамоти / Фото

Lider - 14.08.2014

Српската пејачка Јелена Карлеуша на социјалните мрежи изрази сочуство за смртта на Робин Вилијамс која очигледно не знае точно за кого станува збор. - Беше голема музичка ѕвезда, почивај во мир ...

Писмо на децата на Вилијамс: Тато беше најмеката душа на овој свет

Нова ТВ - 13.08.2014

Зелда, Коди и Зак, децата на Робин Вилијамс, на блогот на Зелда постираа денес писмо до сите кои јавно ја манифестираа нивната љубов и почит кон глумецот кој вчера беше пронајден мртов.

Робин Вилијамс се обесил поради финансиски проблеми

МКД - 13.08.2014

Оскаровецот Робин Вилијамс бил пронајден мртов од неговиот личен асистент, потврди полицијата. 63-годишниот комичар бил пронајден онесвестен во спалната соба во неговиот дом во Тибурон, Калифорнија, ...

Идиоти ѝ испратиле на ќерката на Робин Вилијамс лажни слики од „мртвото тело на татко ѝ“

МКД - 13.08.2014

Зелда, ќерката на славниот комичар Робин Вилијамс, кој завчера се обеси во својот дом во Калифорнија, на својот твитер-профил добила лажна фотографија со мртво тело за кое идиотите што ѝ ја испратиле ...

Париз Хилтон го помешала Робин со Роби Вилијамс: „Почивај во мир, пејачу!“ (ВИДЕО)

МКД - 13.08.2014

Париз Хилтон уште еднаш ја покажа својата интелигенција – помешувајќи го глумецот Робин Вилијамс, кој завчера се обеси во својот дом, со пејачот Роби Вилијамс, кој си е жив и здрав.

Истрагата: Робин Вилијамс се обесил со ремен откако си ја пресекол раката кај зглобот

МКД - 13.08.2014

Легендарниот комичар и глумец Робин Вилијамс се самоубил со ремен, откако си ја пресекол левата рака кај зглобот, некаде помеѓу недела вечер и понеделникот наутро, објави денеска калифорниската ...

Потврдено дека Робин Вилијамс се обесил

Кајгана - 13.08.2014

Славниот американски актер, комичар и филмски продуцент Робин Вилјамс кој беше пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, се обесил и починал од последици на задушување, предизвикани од бесење, ...

Откриени нови детали за смртта на актерот

365 - 13.08.2014

Полицијата откри нови детали за смртта на Робин Вилијамс. Актерот Робин Вилијамс во понеделникот, некое време после пладне, беше пронајден мртов од неговата лична асистентка.

Полицијата потврди: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Хитпортал - 13.08.2014

Т оа што вчера го пишуваа американските медиуми доби потврда од полицијата – актерот Робин Вилијамс се обесил во својот дом. Сето ова се случувало додека неговата сопруга спиела во другата соба.

Последното интервју на Робин Вилијамс: Правев лоши работи

А1 On - 13.08.2014

Починатиот актер, Робин Вилијамс во своето последно интервју за „Гардијан“, зборуваше за својот живот и сите несреќи кои што му се случиле. Тој раскажа дека по напорната година во која што сними дури ...

Бен Афлек се прости од Робин: Шефе, ти благодарам за се!

А1 On - 13.08.2014

Познатиот актер Бен Афлек му оддаде последна почит на својот колега и еден од луѓето кои што имаа влијание за неговиот успех, Робин Вилијам. Тој на својот профил на „Фејсбук“ ја изрази својата тага ...

Светлината веќе не се прекршува, водата не врие и не мрзне

Н.Македонија - 13.08.2014

Како може Робин Вилијамс, од сите луѓе на светот, да престане да дише, да се движи и, над сѐ, да зборува? Тоа е како да ни кажат дека Месечината искокнала од орбитата или водата повеќе не врие и не ...

Робин Вилијамс се обесил со ремен

БркајРабота - 13.08.2014

Aктерот Робин Вилијамс (63) се обесил во својата куќа, додека неговата трета сопруга спиела во другата соба, а бил пронајден од страна на неговиот асистент - се вели во официјалното соопштение од ...

Прочитајте го последното интервју на легендарниот актер

Хитпортал - 13.08.2014

П очинатиот актер, Робин Вилијамс во своето последно интервју за „Гардијан“, зборуваше за својот живот и сите несреќи кои што му се случиле. Тој раскажа дека по напорната година во која што сними ...

Последната фотографија од актерот Робин Вилијамс – непрепознатлив…

365 - 13.08.2014

Медиумите ширум светот ја објавија последната слика на починатиот Робин Вилијамс. На неа актерот не личи многу на забавниот и секогаш насмеан човек, кого бевме навикнати да го гледаме.

За ЈК Робин Вилијамс е музичка ѕвезда!

БркајРабота - 13.08.2014

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша или заборавила за кого станува збор или пак вооптшо не ни гледала некој од филмовите во кои се појавува Робин Вилијамс.

Роби Вилијамс е жив и здрав!

ЗаЗабава - 13.08.2014

Веста за смртта на американскиот актер Робин Вилијамс предизвика своевидна забуна на социјалните мрежи, каде одреден број на корисници, особено Британците, побрзаа да му оддадат чест на Роби ...

Робин Вилијамс се обесил со ремен

Н.Македонија - 13.08.2014

Легендарниот комичар и глумец Робин Вилијамс се самоубил со ремен, откако си ја пресекол левата рака кај зглобот, некаде помеѓу недела вечер и понеделникот наутро, објави денеска калифорниската ...

Крај на едно исклучително пријателство: Мајмунката Коко жали по Робин Вилијамс

365 - 13.08.2014

Коко е тренирана горила и има неверојатна способност да разбира кога и зборуваат, но и да зборува со луѓето, преку американскиот знаковен јазик. Знае да склопува едноставни реченици и да ги изрази ...

Обама: Робин не засмејуваше, а знаеше и да не расплаче

+инфо - 13.08.2014

Американскиот претседател Барак Обама му оддаде почест на американскиот актер и комичар Робин Вилијамс (63) кој беше пронајден мртов вчера попладне во неговиот дом во Калифорнија.

Полицијата потврди: Робин Вилијамс се обесил со ремен

+инфо - 13.08.2014

Пoлицијата потврдила дека актерот Робин Вилијамс (63) се обесил во својата куќа, додека неговата трета сопруга спиела во другата соба, а бил пронајден од страна на неговиот асистент.

ФОТО Јелена Карлеуша се посрамоти со твитот за починатиот Робин Вилијамс!

+инфо - 13.08.2014

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша е позната по тоа што сака сè да споделува со своите фанови на социјалните мрежи. Секоја импресија, радост и тага.

Робин Вилијамс уште ќе го гледаме – зад себе остави четири филма

Фактор - 13.08.2014

Четири целосно завршени филма оставил зад себе починатиот холивудски актер Робин Вилијамс, кој се самоуби вчера во својот дом во Северна Калифорнија. Вилијамс беше познат како актер кој истовремено ...

Робин Вилијамс се обесил со ремен

Локално - 13.08.2014

Актерот Робин Вилијамс бил пронајден со ремен околу вратот и имал површински рани на зглобовите, соопшти полицијата на Лос Анџелес, додавајќи дека најверојатно станува збор за самоубиство, пренесе ...

Последното интервју на Робин Вилијамс: Бев осамен и чувствував страв

Либертас - 13.08.2014

Починатиот актер, Робин Вилијамс во своето последно интервју за „Гардијан“, зборуваше за својот живот и раскажа дека по напорната година во која што сними дури четири филма, повторно одлучи да се ...

Последното интервју на Робин Вилијамс: “Бев срамота од човек и правев одвратни работи„

еМагазин - 13.08.2014

Филмската легенда Робин Вилијамс во своето последно интервју за Гардијан зборува за својот живот и тешкотиите кои му се случиле. Вилијамс кој беше пронајден мртов, со години се борел со пороците.

Карлеуша се изглупира на Твитер, го умре Роби Вилијамс

Бриф - 13.08.2014

Јелена Карлеуша сака со своите фанови да подели се на социјалните мрежи, па не испушти прилика да ја обележи и смртта на актерот Робин Вилијамс. Арно ама, малку ги помеша лончињата, па наместо ...

Графит во чест на Робин Вилијамс во Белград (ФОТО)

Телеграф - 13.08.2014

Вилијамс вчера изврши самоубиство со бесење. Авторите на графитот не се познати, но нивниот начин на оддавање почит на омилениот актер наиде на одобрување од страна на белграѓани Во улицата ...

УЖАСНО: На ќерката на Робин Вилијамс и пратиле лажна фотографија од мртвиот татко

Телеграф - 13.08.2014

Поддршка на Зелда на Твитер и дале повеќе корисници. Една од поддржувачките напиша: „Ова е најтажната и најболна работа која сум ја видела. Се срамам од човештвото“.

Официјално: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Вистина.мк - 13.08.2014

Иследниците веруваат дека Вилијамс, 63, користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата и кога неговиот личен асистент го најде претпладне во понеделник, според изјавата ...

Најтрогателниот Твит врзан за смртта на актерот Робин Вилијамс!

Вистина.мк - 13.08.2014

Никој не ја долови прераната смртта на актерот Робин Вилијамс подобро од неговата колешка Еван Рејчел Вуд, која со една реченица, алудирајќи на неговата улога на синиот џин од шише во анимираниот ...

Не, не е мртов, Роби Вилијамс е жив и здрав!

Вистина.мк - 13.08.2014

Веста за смртта на американскиот актер Робин Вилијамс предизвика бура на социјалните мрежи и сите побрзаа да му одадат чест и да се простат од него. Некои се простија со Капетанот, некои со госпоѓа ...

Само да ја има: Јелена Карлеуша изрази соочувство за Робин Вилијамс!

Вистина.мк - 13.08.2014

Јелена Крлеуша не бира ниту начин ниту средства, а Бога ми ниту повод медиумски да се експонира. Подготвена е на се, само за да ја има. Па така иако едвај го видела на ТВ или филм, таа изрази ...

ЛУДА ТЕОРИЈА: Проклетството на Рамсеј – Секој пат кога ќе даде гол, умира позната личност. Сега на ред дојде Вилијамс !

Вистина.мк - 13.08.2014

Веста за смртта на актерот Робин Вилијамс на креативните фанови на мистичнот и окултното им послужи како добар повод да ја освежат приказната за „проклетството на Арон Рамсеј“.

Официјално: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Убавина и Здравје - 13.08.2014

Откако го остави светот во шок по веста за неговата смрт, вчера беше и официјално потврдено дека славниот холивудски глумец, 63 – годишниот Робин Вилијамс, користел ремен за да се обеси на вратата од ...

Рекоа за Робин Вилијамс

Руска реч - 13.08.2014

По веста за смртта на актерот Робин Вилијамс, се огласија и многу познати личности од Русија. „Руска реч на македонски“ ги проследи нивните коментари и ви ги претставува во интегрален текст.

Официјално потврденo: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Таратур - 13.08.2014

Истражните лица веруваат дека ненадејно починатиот актер Робин Вилијамс, си го одзел животот користејќи ремен за да се обеси на вратата од спалната некаде доцна во неделата, а беше пронајден мртов од ...

Робин Вилијамс се обесил со ремен - детали за самоубиството

Press24 - 13.08.2014

Иследниците веруваат дека Робин Вилијамс користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата, изјави помошникот заменик-шеф, потполковник Кит Бојд, јавува Си-Ен-Ен.

Официјално: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Канал 77 - 13.08.2014

Полицијата открива дека Робин Вилијамс, користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата и кога неговиот личен асистент го најде претпладне во понеделник, според изјавата ...

Откриени нови детали за смртта на актерот

За Се - 13.08.2014

Полицијата откри нови детали за смртта на Робин Вилијамс. Актерот Робин Вилијамс во понеделникот, некое време после пладне, беше пронајден мртов од неговата лична асистентка.

Обама: Робин не засмејуваше, а знаеше и да не расплаче

БезПардон - 13.08.2014

Американскиот претседател Барак Обама му оддаде почест на американскиот актер и комичар Робин Вилијамс (63) кој беше пронајден мртов вчера попладне во неговиот дом во Калифорнија.

Фановите на британскиот пејач тагуваат поради неговата „смрт“

Во Штип - 13.08.2014

Едноставно неверојатно дека фановите на британскиот пеач со часови не можеа да сфатат дека всушност почина актерот Робин Вилијамс. Смртта на американскиот актер Робин предизвика вистински хаос на ...

Пријателот на Робин Вилијамс откри трогателна тајна

Press24 - 13.08.2014

Норм Мекдоналд, денеска познат водител и комичар, откри тајна која никој не ја знаел до сега. Тој за актерот Робин Вилијам кој се самоуби, вели дека се запознале одамна, но никој до сега не знае како.

Наместо од Робин, Јелена Крлеуша се прости од Роби Вилијамс

Убавина и Здравје - 13.08.2014

Многумина на Балканот ги измешаа починатата филмска ѕвезда Робин Вилијамс со пејачот Роби Вилијамс. Во налетот „на тага“ со пејачот Роби преку Твитер се прости и неговата колешка од Србија Јелна ...

Уметничко дело: Белграѓани со графит му оддадоа почит на Робин Вилијамс

Press24 - 13.08.2014

Белграѓани под Бранковиот мост го нацртаа портретот на починатиот глумец Робин Вилијамс. Легендарниот актер е пронајден мртов во понеделникот, во својот стан во Калифорнија.

Еве како белграѓани му оддадоа почит на Робин Вилијамс

Sky - 13.08.2014

Белграѓани уште еднаш докажаа дека се многу талентирани. Тие со графит под Бранков мост го отсликале портеретот на познатиот актер Робин Вилијамс кој почина во понеделникот на 63. години.

ФОТО: Ова е последната фотографија на Робин Вилијамс

Press24 - 13.08.2014

Медиумите ширум светот ја објавија последната слика на починатиот Робин Вилијамс кој го зави светот во црно. „На почетокот не го познав” – сподели службеничка од ресторанот со која што актерот се ...

Последното интервју на Робин Вилијамс

За Се - 13.08.2014

Робин Вилијамс во своето последно интервју за „Гардијан“, зборуваше за својот живот и сите несреќи кои што му се случиле. Тој раскажа дека по напорната година во која што сними дури четири филма, ...

За Јелена Карлеуша Робин Вилијамс е музичка ѕвезда!

БезПардон - 13.08.2014

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша или заборавила за кого станува збор или пак вооптшо не ни гледала некој од филмовите во кои се појавува Робин Вилијамс.

Проклетството на Рамсеј – Секој пат кога ќе даде гол, умира позната личност. Сега на ред дојде Вилијамс !

Турлитава - 13.08.2014

Веста за смртта на актерот Робин Вилијамс на креативните фанови на мистичнот и окултното им послужи како добар повод да ја освежат приказната за „проклетството на Арон Рамсеј“.

Фановите најдоа фантастичен начин да му оддадат почест на Робин Вилијам

БезПардон - 13.08.2014

А клупата во паркот во Бостон, на која беше снимена најпознатата сцена од филмот, во која ликот кој го толкуваше Робин , Шон Мегваер, ја објаснува убавината на животот и едноставноста на љубовта, ...

"Сега светот е помрачно место за живеење" - трогателно писмо од семејството на Робин Вилијамс

Press24 - 13.08.2014

Семејството на актерот Робин Вилијамс кој го остави светот во шок и тага откако се самоуби, објави писмо за актерот со кое е јасно дека тоа ќе биде нивната единствена реакција на смртта.

Трогателно писмо за Робин Вилијамс: Сега светот е помрачно место на живеење

Република - 13.08.2014

Трите деца на актерот Робин Вилијамс, кој си го одезе животот, објавија писмо за комичарот кому цел свет му се одушевуваше. Ова е нивната единствена реакција по смртта на Вилијамс.

Робин Вилијамс се обесил со ремен

БезПардон - 13.08.2014

Aктерот Робин Вилијамс (63) се обесил во својата куќа, додека неговата трета сопруга спиела во другата соба, а бил пронајден од страна на неговиот асистент – се вели во официјалното соопштение од ...

Ќерката на Робин Вилијамс шокирана од твитерџиите

Република - 13.08.2014

Зелда Вилијамс, ќерката на неодамна починатиот холивудски актер Робин Вилијамс, се дистанцираше од социјалните мрежи, шокирана од злобните пораки кои ги добила по самоубиството на татко ѝ.

ФОТО: Поздравот за Вилијамс од филмската академија ги разнежни сите

Курир - 13.08.2014

Академијата за филмски уметности од САДсе збогувасо фантастичниот актер Робин Вилијамс со исечок од популарниот анимиран филм „Аладин“ и со зборовите „Духу,слободен си“.

Што се случува кога пејач ќе помешаат со актер?!

Пулс24 - 13.08.2014

Веста за американскиот актер Робин Вилијамс, предизвика извесна забуна на социјалните мрежи, каде извесен број корисници, посебно Британци, побрзале да му изразат почест на Роби Вилијамс, британски ...

Ова се најдобрите улоги на Робин Вилијамс

Актуелно24 - 13.08.2014

Робин Вилијамс со години ги смееше луѓето низ цел, а сега веќе го нема! Сепак, неговите неповторливи филмски остварувања остануваат со нас. Погледнете дел од неговите најдобри ...

Најпознатите улоги на Робин Вилијамс/Видео

Lider - 13.08.2014

Познатиот холивудски актер Робин Вилијамс почина вчера во својот дом во Калифорнија на 63. годишна возраст. Во богатата актерска кариера глумеше во секакви улоги и жанрови, но секако најмногу му ...

Робин Вилијамс се обидел да си ги пресече вените па се обесил

Актуелно24 - 13.08.2014

Славниот американски актер, комичар и филмски продуцент Робин Вилјамс кој беше пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, се обесил и починал од последици на задушување, соопшти во вторникот ...

Карлеуша изрази сочувство за Роби Вилијамс

Денешен - 13.08.2014

Многумина на Балканот ги измешаа починатата филмска ѕвезда Робин Вилијамс со пејачот Роби Вилијамс. Во налетот „на тага“ со пејачот Роби преку Твитер се прости и неговата колешка од Србија Јелна ...

Полицијата потврди: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Денешен - 13.08.2014

Пoлицијата потврдила дека актерот Робин Вилијамс (63) се обесил во својата куќа, додека неговата трета сопруга спиела во другата соба, а бил пронајден од страна на неговиот асистент.

Барак Обама : Поради Робин Вилијамс се смеевме и плачевме

Lider - 13.08.2014

Претседатело на САД , Барак Обама е еден од бројните познати личности кои изразија сочувство на семејството и на пријателите на трагично починатиот актер.

Официјално: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Maxim - 13.08.2014

Полицијата веруваат дека Робин Вилијамс, користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата и кога неговиот личен асистент го најде претпладне во понеделник, според ...

Пријателот на актерот Робин Вилијамс откри неверојатна тајна за него

Maxim - 13.08.2014

Норм Мекдоналд, денеска познат водител и комичар, откри тајна која никој не ја знаел до сега. Тој за актерот Робин Вилијам кој се самоуби, вели дека се запознале одамна, но никој до сега не знае како.

ФОТО: Белграѓани му оддадоа почит на починатиот холивудски актер

Maxim - 13.08.2014

Белграѓани под Бранковиот мост го нацртаа портретот на починатиот глумец Робин Вилијамс. Легендарниот актер е пронајден мртов во понеделникот, во својот стан во Калифорнија.

ФОТО: Последната фотографија на актерот Робин Вилијамс

Maxim - 13.08.2014

Медиумите ширум светот ја објавија последната слика на починатиот Робин Вилијамс кој го зави светот во црно. „На почетокот не го познав” – сподели службеничка од ресторанот со која што актерот се ...

Трогателно писмо од семејството на Робин Вилијамс

Maxim - 13.08.2014

Семејството на актерот Робин Вилијамс кој го остави светот во шок и тага откако се самоуби, објави писмо за актерот со кое е јасно дека тоа ќе биде нивната единствена реакција на смртта.

Почина актерот Робин Вилијамс – колеги и политичари жалат за холивудската ѕвезда

Deutsche Welle - 12.08.2014

Робин Вилијамс, брилијантниот холивудски актер и освојувач на Оскар, кој својата енергија и’ ја пренесуваше на публиката преку комични ликови, е пронајден мртов.

Се самоуби актерот Робин Вилијамс

24 Вести - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен дом.

Робин Вилијамс пронајден мртов, најверојатно извршил самоубиство

Фемина - 12.08.2014

Американскиот актер и комичар Робин Вилијамс беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Имаше 63 години. Во последните месеци Вилијамс се борел со тешка депресија и се претпоставува ...

Робин Вилијамс пронајден мртов, најверојатно се самоубил

Р.С.Европа - 12.08.2014

Американскиот комичар Робин Вилијамс бил пронајден мртов во неговиот дом во Северна Калифорнија. Според полицијата очигледно станува збор за самоубиство.

Почина Робин Вилијамс

Оn.net - 12.08.2014

Американскиот актер бил пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија. Според првичните информации најверојатно станува збор за самоубиство. Имаше 63 години. „Робин Вилијамс почина.

Легендарниот актер Робин Вилијамс е пронајден мртов- се работи за самоубиство

Нова ТВ - 12.08.2014

Eден од најталентираните актери, ОскаровецотРобин Вилијамс, е пронајден мртов, на возраст од 63 години- се работи за самоубиство. Полицијата во Калифорнија соопшти дека тој беше прогласен за мртов во ...

Смртта на легендата Вилијамс: Семејството, пријателите и колегите се скршени

Нова ТВ - 12.08.2014

Тој беше еден од најталентираните актери воопшто- го опишуваат како го опишуваат како актерски гениј, глумец кој го имаше допрено секој дел на човечката душа, како првиот кој направи Америка да се ...

Робин за фудбалот

Оn.net - 12.08.2014

Светот загуби извонреден глумец, голем љубител на спортот и еден од најголемите комичари во филмската индустрија. Гостувајќи на Бродвеј во 2007. година Робин Вилијамс изведе скеч посветен на фудбалот ...

Актерот Робин Вилијамс мртов на 63 години

Глас на Америка - 12.08.2014

Најверојатно се работи за самоубиство, велат локалните власти, но точната причина се` уште се истражува. Почит за актерот-комичар Робин Вилијамс кој беше најден мртов во неговиот дом близу Сан ...

Официјални лица: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Нова ТВ - 12.08.2014

Почитта кон великанот Робин Вилијамс се искажува од целиот свет, додека шокираните пријатели и семејството се во потрага по одговори за тоа зошто легендата си го одзема животот.

Се самоуби актерот Робин Вилијамс

Вест - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен дом.

Робин Вилијамс не се срамеше да зборува за својата манична депресија пред да се самоубие - Ме тера ѓаволот

Вест - 12.08.2014

САД (АП) - Робин Вилијамс, брилијантниот преобразувач кој знаеше како да ја преточи неговата динамична енергија во симпатично комични ликови, како Госпоѓа Даутфаер, или да ги ја заузда во богато ...

R.I.P. Робин Вилијамс

Филм24 - 12.08.2014

Добитникот на Оскар и коминчар Робин Вилијамс вчера попладне е пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија. Полицијата верува дека актерот, кој имаше 63 години, се самоубил.

Робин Вилијамс пронајден е мртов

МКД - 12.08.2014

Познатиот холивудски актер Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во северна Калифорнија. Се претпоставува дека станува збор за самоубиство, соопштила локалната полиција.

Петте незаборавни филмски сцени кои го прославија Робин Вилијамс (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2014

Беше еден од наголемите комичари, но највпечатливите настапи ги остварил во драмски улоги. Еве сцени од петте филмови во кои Вилијамс остварил улоги кои ќе се паметат.

Робин Вилијамс починал од задушување, Обама: Уникатен комичар што нè смееше и нè расплакуваше

МКД - 12.08.2014

Полицијата соопшти дека се сомнева причината за смртта на популарниот комичар Робин Вилијамс е самоубиство со задушување, иако вештачењето и токсиколошкиот тест допрва треба да биде комплетирани.

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Телма - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен дом.

Цел Холивуд му оддава почит на Робин Вилијамс

МКД - 12.08.2014

Кевин Спејси, Шер, Шерон Озборн и Мајли Сајрус се меѓу многуте ѕвезди што му оддадоа почит на Робин Вилијамс. Кевин Спејси, кој играше со Вилијамс во „Психијатар“ (Shrink), напиша: „Робин Вилијамс го ...

ФОТО: „Позитивно влијание, гениј, талент, душа“

Утрински - 12.08.2014

Американскиот претседател Барак Обама беше еден од многуте кои упатија изрази на сочувство до семејството на Робин Вилијамс Американскиот претседател Барак Обама беше еден од многуте кои упатија ...

Робин Вилијамс се обесил во својот дом

Утрински - 12.08.2014

Славниот актер и комичар Робин Вилијамс се обесил во својот дом во Северна Калифорнија, потврди полицијата. По обдукцијата, истражителите откриле дека причината за смртта е престанок на работатата на ...

Робин Вилијамс пронајден мртов

А1 On - 12.08.2014

63-годишниот холивудски актер и оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом денеска околу пладне по локално време. Неговиот менаџер не сакаше да открие детали за смртта, но се ...

Робин Вилијамс пронајден мртов: Ценетиот актер изгледа се самоубил

БркајРабота - 12.08.2014

Актерот кој беше омилен на многумина беше пронајден мртов овој понеделник, известува полицијата. Тој имаше 63 години. Надлежните органи велат дека причината за смртта е самоубиство.

Почина еден од најдобрите актери и комичари на сите времиња, Робин Вилијамс

Факултети - 12.08.2014

Еден од најдобрите актери и комичари на сите времиња, 63-годишниот оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом. Неговиот менаџер не сакаше да открие детали за смртта, но се ...

Робин Вилијамс е пронајден мртов во неговиот дом

Н.Македонија - 12.08.2014

Американскиот актер и комичар Робин Вилијамс беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Имаше 63 години Во последните месеци Вилијамс се борел со тешка депресија и се претпоставува ...

Легендарниот Робин Вилијамс пронајден мртов во неговиот дом

Црнобело - 12.08.2014

Актерската легенда Робин Вилијамс вчера попладне бил пронајден мртов во неговиот дом во северна Калифорнија. Се претпоставува дека Робин извршил самоубиство со гушење, заради анксиозност и депресија ...

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Кајгана - 12.08.2014

Американскиот комичар, актер и продуцент Робин Вилијамс починал, како што се претпоставува, извршувајќи самоубиство, пренесе синоќа Reuters повикувајќи се на извори од полицијата.

Филмовите по кои ќе го паметиме Робин Вилијамс

Идивиди - 12.08.2014

Оскаровецот, актер и комичар Робин Вилијамс вчера беше пронајден мртов во својот дом во Северна Калифорнија. Вилијамс изврши самоубиство, според извештајот на шерифот во областа Марин, Калифорнија, ...

Робин Вилијамс е пронајден мртов, постои сомневање дека се самоубил

Интересно - 12.08.2014

Познатиот американски глумец е најден мртов во својот дом, постои дека е самоубиство со гушење... Робин Вилијамс (63) е пронајден мртов во понеделник непосредно пред полноќ во својата куќа во Тибурн, ...

Робин Вилијамс е пронајден мртов: Веројатно се работи за самоубиство

365 - 12.08.2014

Големиот актер Робин Вилијамс беше пронајден мртов во неговиот дом на 63-годишна возраст, пренесуваат американските медиуми. По првичните информации станува збор за самоубиство.

Шокирачка вест за филмскиот свет: Комичарот Робин Вилијамс e пронајден мртов!

КадеВечер - 12.08.2014

Легендарниот американски актер и комичар Робин Вилијамс вчера бил пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, потврди локалната полиција. Според портпаролот на полицијата, во понеделникот добиле ...

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Алфа - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија. Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија.

Робин Вилијамс пронајден мртов: Извршил самоубиство

Хитпортал - 12.08.2014

Л егендарниот американски актер и комичар Робин Вилијамс во понеделникот е пронајдн мртов во својот дом во Калифорнија, потврди локалната полиција. Според соопштението кое го објавил шерифот на ...

Се самоуби актерот Робин Вилијамс

Cooltura - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија … Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен дом.

Почина актерот Робин Вилијамс

Ladybook - 12.08.2014

Оскаровецот актер и комичар Робин Вилијамс вчера бил пронајден мртов во неговиот дом во Тибурон, Калифорнија, на 63-годишна возраст. Според првите информации, актерот извршил самоубиство.

Почина легендарниот актер Робин Вилијамс

Радио МОФ - 12.08.2014

Робин Вилијамс , брилијантниот холивудски актер и освојувач на Оскар, кој својата енергија и’ ја пренесуваше на публиката преку комични ликови, е пронајден мртов.

Улоги по кои најмногу ќе го паметиме Робин Вилијамс

Кајгана - 12.08.2014

Со смртта на Робин Вилијамс, светот синоќа изгуби еден од најсмешните и најенергични актери на денешницата. Актерот и комичар кој најчесто имаше хумористични улоги, во својата над 30-годишна кариера ...

Се самоуби актерот Робин Вилијамс

ЗаЗабава - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен дом.

„Бев срамотен, правев работи кои предизвикуваа гадење- од тоа тешко се опоравува“

365 - 12.08.2014

Познатиот комичар проговорил за пороците во емоционално интервју за британскиот весник The Guardian… Трагично починатиот актер Робин Вилијамс неодамна објавил како по напорната година (снимил дури ...

10 моќни цитати на Робин Вилијамс

365 - 12.08.2014

Добрите луѓе долго се паметат, најдобрите актери – засекогаш. Денеска почина Робин Вилијамс, огромен актер и комичар со кој што се збогуваме со неверување и голема жал.

(ВИДЕО) Сцени по кои ќе остане запаметен Робин Вилијамс

А1 On - 12.08.2014

Робин Вилијамс последните 40 години насмеа и расплака стотици илјади луѓе со своите настапи во филмовите кои сега се култни. Тој доби Оскар за најдбра машка споредна улога во 1997 година за филмот ...

Неколку изреки од Робин Вилијамс

Divian Arts - 12.08.2014

Вчера не’ напушти едно од најголемите имиња во комедијата, Робин Вилијамс. По сите дадени интервјуа, конференции, сите снимени сцени исполнети со хумор, смртта на овој актерски великан и по долго ...

Последен поздрав за Робин Вилијамс кој го разнежни светот (фото)

Црнобело - 12.08.2014

Светот на филмот изгуби врвен комичар кој засмејуваше повеќе десетици илјади луѓе ширум светот, но го докажа талентот и со неколку сериозни улоги од кои едната му донесе и Оскар.

Улоги по кои најмногу ќе го паметиме Робин Вилијамс

Хитпортал - 12.08.2014

С ветот синоќа го изгуби еден од најсмешните, најталентираните и најенергични актери на денешницата. Робин Вилијамс во својата кариера подолга од 30 години, глумеше во бројни филмови и серии и не ...

Робин Вилијамс: животот во слики

365 - 12.08.2014

Од неговите почетоци како стендап комичар и 1970-тите ТВ ѕвезда до 30 годишна холивудска кариера која донесе низа хитови и награда од Академијата за најдобра споредна улога.

Познатите се збогуваат со Робин Вилијамс – прочитајте дел од нивните пораки

365 - 12.08.2014

Светот е во жалост, после експресното одекнување на веста за смртта на легендарниот актер и комичар Робин Вилијамс. После долгите години борба со алкохолот и цигарите, последно што излезе е дека тој ...

Последниот онлајн статус на легендарниот актер

365 - 12.08.2014

Вчера светот загуби еден од најдобрите комичари на сите времиња. Последниот пост на профилот на 63-годишниот актер на Instagram е посветен на роденденот на неговата ќерка Зелда.

Замина великанот Робин Вилијамс

Алфа - 12.08.2014

Холивуд во шок по веста за смртта на славниот американски комичар Робин Вилијамс кој беше пронајден мртов во неговиот дом во Северна Калифорнија. Холивуд во шок по веста за смртта на славниот ...

Робин Вилијамс почина, но не остави со многу скапоцени спомени, вклучувајќи го и овој

365 - 12.08.2014

„Порано мислев дека најлошото нешто во животот е да останеш сам. Не е тоа. Најлошото нешто во животот е да завршиш со луѓе кои прават да се чувствуваш сам.

Ќерката на Вилијамс се огласи на Твитер: Само ти ќе имаш ѕвезди кои се смеат

Хитпортал - 12.08.2014

Ќ ерката на актерот Робин Вилијамс се огласи на Твитер по смртта на својот татко. Оваа порака трогна милион срца ширум светот. „Те сакам“. Ми недостигаш.

Најдобрите улоги на Робин Вилијамс (видео)

ЗаЗабава - 12.08.2014

Денес е тажен ден за целиот свет. Робин со години ги смееше луѓето низ цел, а сега веќе го нема! Сепак, неговите неповторливи филмски остварувања остануваат со нас.

Цитати по кои сите ќе го помниме неверојатниот Робин Вилијамс

Кафе пауза - 12.08.2014

Комедијантот и актер, Робин Вилијамс, почина на возраст од 63 години. Тој остави позади себе неколку проекти кои никогаш нема да имаме можност да ги видиме, како продолжението на добро познатиот филм ...

Една заедничка сцена на две актерски легенди што ги изгубивме годинава

Кајгана - 12.08.2014

Во февруари годинава, светот на филмот го загуби актерот Филип Сејмор Хофман кој беше пронајден мртов, а причина за смртта беше предозирање. Денеска, пак, пристигна уште една трагична вест за смртта ...

Холивуд во солзи - еве што последно објавил Робин Вилијамс на социјалните мрежи

БркајРабота - 12.08.2014

Тажната вест за холивудскиот актер Робин Вилијамс го потресе целиот свет. Неговата последна објава на социјалните мрежи ја докажува љубовта кон своето семејство.

Најдобрите улоги на Робин Вилијамс

БркајРабота - 12.08.2014

Денес е тажен ден за целиот свет. Ненадејната вест за смртта на 63-годишниот актер ги потресе сите негови колеги и обожаватели ширум светот. Светот изгуби голем човек.

Трогателно: Со оваа песна ќерката на Робин Вилијамс се прости од таткa си

БркајРабота - 12.08.2014

Ќерката на славниот актер Робин Вилијамс, Зелда на својот профил на Инстаграм песна која расплакала многумина. Зелда неодамна наполни 25 години и во таа чест нејзиниот татко Робин на својот профил на ...

Робин Вилијамс се обесил во својот дом

Хитпортал - 12.08.2014

С ветот денеска тагува по легендарниот актер Робин Вилијамс кој почина вчера попладне во својот дом во Лос Анџелес на 63-годишна возраст. Првичните информации беа дека тој извршил самоубиство, а сега ...

Го најавил ли Вилијамс самоубиството на интервју?

Хитпортал - 12.08.2014

3 0 години го засмејуваше светот, но не успеа да ја измами насмевката во себе. Еден од најголемите комичари на денешницата 63-годишниот Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, ...

Домот во кој што почина Робин Вилијамс (обновена)

365 - 12.08.2014

Светските медиуми раширија фотографии oд домот на Робин Вилијамс, во кој што актерот беше пронајден мртов вчера, 11 август. Според последните претходно непотврдени гласнини, а сега веќе официјални ...

Робин Вилијамс се обесил во својот дом

Алфа - 12.08.2014

Славниот актер и комичар Робин Вилијамс се обесил во својот дом во Северна Калифорнија, потврди полицијата. Славниот актер и комичар Робин Вилијамс се обесил во својот дом во Северна Калифорнија, ...

Се самоуби Робин Вилијамс

+инфо - 12.08.2014

Холивудскиот актер и оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во неговиот дом денеска околу пладне по локално време, објавија американските медиуми. Тој имаше 63 години.

ФОТО Робин Вилијамс пронајден мртов, причина за смртта гушење

+инфо - 12.08.2014

Познатиот холивудски актер Робин Вилијамс е пронајден мртов. Вилијамс е пронајден во својот стан во северна Калифорнија и според првите информации станува збор за самоубиство, соопштиле властите.

(ВИДЕО) РОБИН ВИЛИЈАМС: Човекот го засмејуваше светот, страдал од силна депресија

Фактор - 12.08.2014

Холивудскиот актер и комичар Робин Вилијамс бил пронајден мртов денеска во неговиот стан во Северна Калифорнија. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиство, предизвикано со гушење.

Неизмерна тага: Холивудските ѕвезди скршени од болка поради смртта на Робин Вилијамс

+инфо - 12.08.2014

Веста за ненадејната смрт на холивудскиот актер Робин Вилијамс (63) го потресе Холивуд, а бројни ѕвезди и негови колеги на социјалните мрежи му оддадоа почит на актерската легенда.

Трогателно: Со оваа песна ќерката на Робин Вилијамс се прости од таткa си

+инфо - 12.08.2014

Ненадејната смрт на славниот актер Робин Вилијамс го погoди целиот свет, а неговата ќерка посебно. Таа од него се простила на еден, трогателен начин. Зелда поставила на својот профил на Инстаграм ...

Робин Вилијамс финансиски ги обезбеди своите деца, но со „услов“

Фактор - 12.08.2014

Холивудскиот актер и комичар Робин Вилијамс, кој се самоуби утрово во својот дом во Северна Калифорнија и го шокираше светот со својата ненадејна смрт, им оставил поголема сума пари на своите три ...

Почина актерот Робин Вилијамс

Канал5 - 12.08.2014

Комичарот оскаровец Робин Вилијамс вчера утрото беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Имаше 63 години. Актерот се лечел од депресија и постојат сомнежи дека се работи за ...

Збогум Робин Вилијамс – го засмејуваше цел свет, а тој обземен со тага – боледувал од депресија

МК News - 12.08.2014

Светот го затекна веста за смртта за еден од најнасмеаните актери. Робин Вилијамс е пронајден мртов во неговиот дом. Имаше 63 години. 63-годишниот холивудски актер и оскаровец е пронајден мртов во ...

Почина генијот на комедијата Робин Вилијамс !

Локално - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во северна Калифорнија. Според првичните информации, актерот најверојатно извршил самоубиство.

Светот тагува за Робин Вилијамс

Локално - 12.08.2014

Светот се буди со шокантната вест за ненадејната смрт на актерот Робин Вилијамс. 63-годишниот комичар кој беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон.

Десетте најдобри улоги на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Локално - 12.08.2014

Американскиот актер и добитник на “Оскар” Робин Вилијамс беше пронајден мртов во својот дом во Калифорнија. Најверојатно се работи за самоубиство, соопшти полицијата.

Мега филмската ѕвезда Роби Вилијамс се самоуби. Ја плати цената на славата!

Либертас - 12.08.2014

Познатиот холивудски актер Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во северна Калифорнија и, според првите информации, станува збор за самоубиство, соопштиле властите.

И Обама тажен поради ненадејната смрт на Робин Вилијамс

Канал5 - 12.08.2014

Ненедајнета смрт на великанот на комедијата Робин Вилијамс го растажи и американскиот претседател Барак Обама, кој веќе му изрази сочувство на семејството Вилијамс и пријателите.

Робин Вилијамс – виртуозот на смеата и солзите

Локално - 12.08.2014

Татко, преправен како ексцентрична дадилка, воен ди Џеј, бунтовен учител по литература, убиец … Робин Вилијамс игра виртуозно 40 години во целата палета од смеа до солзи, додека на крајот не беше ...

Робин Вилијамс се самоуби? - Еве ги деталите за тртагедијата

Сител - 12.08.2014

Славниот холивудски глумец, 63 - годишниот Робин Вилијамс, пронајден е мртов во својот стан во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен ...

Холивуд во солзи по веста за смртта на Робин Вилијамс

Канал5 - 12.08.2014

Холивуд е потресен од смртта на еден од најдобрите меѓу нив, врвниот комичар Робин Вилијамс, за кој се претпоставува дека изврши самоубиство. Депресијата Вилијамс го доведе до смртта, Холивуд е во ...

Испиен, тажен, но сепак со насмевка за камерата – една од последните фотографии на Робин Вилијамс (Фото)

МК News - 12.08.2014

Робин Вилијамс е пронајден мртов во неговиот дом. Имаше 63 години. Актерот се лечел од депресија и постојат сомнежи дека се работи за самоубиство. Истрагата која е во тек ќе покаже дали има вистина ...

(ВИДЕО) Улоги по кои најмногу ќе го паметиме Робин Вилијамс

Либертас - 12.08.2014

Со смртта на Робин Вилијамс, светот изгуби еден од најсмешните и најенергични актери на денешницата. еве дел од филмовите по кои ќе остане запаметен: Од оживување на гласот на Духот во анимираниот ...

Погледнете што наследство им остави на своите деца Робин Вилијамс

Локално - 12.08.2014

Актерот Робин Вилијамс, кој беше пронајден мртов денеска, ги обезбедил деца со тестамент уште додека беше жив. Тој сепак имал своите сомнежи и бил загрижен како наследниците ќе му ги трошат парите, ...

ФОТО: Барак Обама тажен поради смртта на Робин Вилијамс

Сител - 12.08.2014

Смртта на легендарниот актер Робин Вилијамс го растажи и американскиот претседател Барак Обама, кој веќе му изрази сочувство на семејството Вилијамс и пријателите.

Замина голем уметник - неверојатната кариера на Робин Вилијамс

Канал5 - 12.08.2014

Тој имаше способност да предизвика смеа но и голема тага кај своите гледачи. Играше со најголемите актери на денешницата - Де Ниро, Ал Пачино, Дастин Хофман и многу други - бидејќи беше рамен на нив.

ФОТО: Бев резил и правев работи од кои никој не се опоравува!

Сител - 12.08.2014

Правев работи кои се одвратни и од кои никогаш не се опоравуваш. Секој може да ти каже “Ти простувам” но никој не може да заборави, признал Вилијамс. Славниот актер и комичар, Робин Вилијамс беше ...

Ќерката на Вилијамс: Само ти ќе имаш ѕвезди кои се смеат (ФОТО)

МК News - 12.08.2014

Ќерката на актерот Робин Вилијамс се огласи на Твитер по смртта на својот татко. Оваа порака трогна милион срца ширум светот. „Те сакам“. Ми недостигаш.

Еве кој и по колку ќе земе од тестаментотна Робин Вилијамс!

Сител - 12.08.2014

Робин Вилијамс, кој беше пронајден мртов денеска, ги обезбедил деца со тестамент уште додека беше жив. Тој сепак имал своите сомнежи и бил загрижен како наследниците ќе му ги трошат парите, додека се ...

Еве го првиот полициски извештај по смртта на Робин Вилијамс

Локално - 12.08.2014

Првото официјално мислење на патологот за смртта на талентираниот комичар Робин Вилијамс веќе е во јавност. Еве што открила првата патолошка експертиза за смртта на актерот, направена минатата ноќ ...

Го најавил ли Вилијамс самоубиството на интервју?

Канал5 - 12.08.2014

30 години го засмејуваше светот, но не успеа да ја измами насмевката во себе. Еден од најголемите комичари на денешницата 63-годишниот Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, ...

Светот се збогува со големиот Робин Вилијамс!

МРТ - 12.08.2014

Денеска светот остана без еден голем актер, голем уметник, човек кој беше синоним за хумор и позитивна енергија. Робин Вилијамс, ненадејно и тивко замина.

Ќерката Зелда се прости со својот татко Робин Вилијамс

Либертас - 12.08.2014

Смртта на Робин Влијамс го трогна целиот свет. Неговата ќерка Зелда на Твитер објави мал дел од „Малиот принц“. -А ти, ти ќе имаш ѕвезди какви што нема никој…јас ќе живеам на една од нив, јас ќе ти ...

Светот во тага и шок: почина Робин Вилијамс

Сител - 12.08.2014

Холивуд и светот жалат по големиот актер Робин Вилијамс. Глумеше во сите жанорви, но запаментен ке остане по своите улоги во комедиите. За жал, иако успеваШе да ги насмее другите, самиот беше ...

Мони Дамевски: Робин Вилијамс имаше потреба да го менува карактерот за да биде интересен

Канал5 - 12.08.2014

Светот и Холивуд загубија еден од најголемите комичари на денешницата. Во својот дом мртов е пронајден Робин Вилијамс, а првичните претпоставки се дека станува збор за самоубиство.

Робин Вилијамс се обесил во својот дом

МК News - 12.08.2014

Светот денеска тагува по легендарниот актер Робин Вилијамс кој почина вчера попладне во својот дом во Лос Анџелес на 63-годишна возраст. Првичните информации беа дека тој извршил самоубиство, а сега ...

Робин Вилијамс се обесил со ремен

МК News - 12.08.2014

Иследниците веруваат дека Вилијамс, 63, користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата и кога неговиот личен асистент го најде претпладне во понеделник, според изјавата ...

Полицијата потврди: Робин Вилијамс се обесил

Канал5 - 12.08.2014

Полицијата потврди дека актерот Робин Вилијамс се обесил во својот стан, пренесува АП. На прес – конференција е соопштено дека телото на актерот било најдено со ремен околу вратот додека другиот дел ...

Официјално: Робин Вилијамс се обесил

Либертас - 12.08.2014

Славниот актер и комичар Робин Вилијамс се обесил во својот дом во Северна Калифорнија, потврди полицијата. По обдукцијата, истражителите откриле дека причината за смртта е престанок на работатата на ...

Робин Вилијамс пронајден мртов, се верува дека се самоубил

Телеграф - 12.08.2014

Полицијата првично се сомнева дека се работи за самоубиство, но се чекаат резултати од форензичката истрага Легендарниот актер и комичар Робин Вилијамс е пронајден мртов во неговиот дом во Тубурон во ...

Робин Вилијамс најден мртов, најверојатно извршил самоубиство

Бриф - 12.08.2014

Легендарниот американски актер и комичар Робин Вилијамс, во понеделникот беше пронајден мртов во неговиот дом во Тибурон, Калифорнија, објави NBC, цитирајќи ја локалната полиција.

Збогум Робин Вилијамс: Нас не насмеваше до солзи, а се самоуби поради депресија

еМагазин - 12.08.2014

Холивудскиот актер и оскаровец Робин Вилијамс (63) е пронајден мртов во својот дом. Се претпоставува дека се работи за самоубиство. Во последно време страдеше од депресија и имаше проблеми со алкохол.

Робин Вилијамс пронајден мртов во својот стан!

Точка - 12.08.2014

Актерот и комичар, 63-годишниот Робин Вилијамс бил пронајден мртов во својот стан во Северна Калифорнија. Постои сомнение дека оскаровецот Робин Вилијамс сам си го одземал животот, потврдиле од ...

Холивуд во шок по смртта на Робин Вилијамс, „Твитер“ бруи за великанот

Телеграф - 12.08.2014

„Капетане, мој капетане“, е цитатот со кој многумина се простуваат од Робин Вилијамс. Зборовите се од легендарниот филм „Друштво на мртвите поети“, со кој Вилијамс се вивна меѓу филмските ѕвезди ...

Холивуд тагува: Познатите се збогуваат од Робин Вилијамс

Точка - 12.08.2014

Овој понеделник светот изгуби голем човек. Почивај во мир Робин Вилијамс. Познатиот актер, оскаровец и комичар долго време се борел со зависноста од дрога и алкохол, а во последно време страдал и од ...

ДУХУ, СЛОБОДЕН СИ: Последниот поздрав за Робин Вилијамс го разнежни светот

Телеграф - 12.08.2014

Ќе останат запаметени и неговите маестрални улоги во филмовите како „Друштво на мртвите поети“ или „Кралот на рибарите“, за која исто така беше награден со „Златен глобус“ Со исечок од популарниот ...

ИН МЕМОРИАМ: Незаборавните ролји на Робин Вилијамс (1951-2014)

Stylist - 12.08.2014

Авијатичар, лекар, добриот дух од аладиновата ламба, дадилка, претседател, професор, Петар Пан и сè друго. Но тој беше единствен. Тој пристигна во нашиот живот како туѓинец, но на крајот го допре ...

Последното интервју со Робин Вилијамс: "Бев срам од човек, правев одвратни работи"

Точка - 12.08.2014

Легендата Робин Вилијамс во своето последно интервју за "Guardian" зборувал за својот живот и тешкотиите кои му се случиле. Актерот кој минатата ноќ беше пронајден мртов, со години се борел со ...

(Галерија) Светот се збогува со Робин Вилијамс

еМагазин - 12.08.2014

Не верувам дека некој останал рамнодушен на извонредната глума на Робин Вилијамс, кој повеќе не е со нас. Холивуд и целиот свет тагува за големата филмска ѕвезда.

Роби Вилијамс е здрав и жив

Телеграф - 12.08.2014

Слична забуна се случи и при смртта на Нелсон Мандела, кој го помешаа со Морган Фримен кој го глумеше на филм Информацијата за смртта на американскиот глумец Робин Вилијамс предизвика забуна на ...

Робин Вилијамс се обесил?

Телеграф - 12.08.2014

Актерот наводно извршил самоубиство со тоа што се обесил во својата куќа Целиот свет е во солзи откако како бомба одекна веста дека починал славниот актер Робин Вилијамс.

Смртта на Робин Вилијамс ги збуни Британците

Точка - 12.08.2014

Веста за смртта на американскиот актер Робин Вилијамс предизвика извесна забуна на друштвените мрежи, каде некои корисници, особено Британците, побрзаа да му оддадат почит на Роби Вилијамс, ...

Робин Вилијамс се обидел да си ги пресече вените па се обесил?

Телеграф - 12.08.2014

Актерот Робин Вилијамс е пронајден во својот дом во понеделникот со ременот околу вратот, кој бил прицврстен за рамката на вратата и со џебно ноже покрај телото На вонредна прес-конференција на ...

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Вистина.мк - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во северна Калифорнија. Според првите информации, актерот најверојатно извршил самоубиство. Вилијамс имаше 63 години.

О капетане, мој капетане: Холувуд, но и Обама, скрешени поради смртта на Вилијамс

Вистина.мк - 12.08.2014

Колегите и обожавателите, Холивуд, но и целиот свет жали по Робин Вилијамс, кој е пронајден мртов во својот стан во Северна Калифорнија. Сеќавањата на починатиот комичар го преплавија Твитер: Донесе ...

Легендарниот актер Робин Вилијамс е пронајден мртов

Тера - 12.08.2014

Eден од најталентираните актери, ОскаровецотРобин Вилијамс, е пронајден мртов, на возраст од 63 години- се работи за самоубиство. Полицијата во Калифорнија соопшти дека тој беше прогласен за мртов во ...

Ова се филмовите поради кои го сакавме Робин Вилијамс

Вистина.мк - 12.08.2014

Во богатата долгогодишна кариера Робин има освоено еден Оскар и шест Златни глобуси. Вилијамс кои трагично почина на 63 години ќе го паметиме по многубројните улоги.

Расплака многумина: Со оваа песна ќерката на Робин Вилијамс се опрости од татко си

Вистина.мк - 12.08.2014

Неочекуваната смрт на славниот актер го погоди целиот свет, а неговата ќерка особено. Таа од него се опростила на еден поинаков начин кој ги расплака многумина.

Актерот Робин Вилијамс е пронајден мртов

Калимеро - 12.08.2014

Американскиот актер и комичар, Робин Вилијамс, вчера беше пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија, објавија светските медиуми. Според шерифот Марин Каунти, во понеделникот била повикана ...

Робин Вилијамс во последниот филм глумел депресивен самоубиец

Вистина.мк - 12.08.2014

Покојниот Робин глумел лик на кого му преостанувале само уште 90 минути живот. Кога ќе се измешаат реалноста и фикцијата, и иронијата уште еднаш го покажува своето лице доаѓаме до бизарниот факт дека ...

Робин Вилијамс пронајден мртов

Таратур - 12.08.2014

63-годишниот холивудски актер и оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом вчера околу пладне по локално време. Неговиот менаџер не сакаше да открие детали за смртта, но се ...

Почина Робин Вилијамс

Pixel.mk - 12.08.2014

Оскаровецот и комичар Робин Вилијамс најверојатно си го одзема животот во домот во Северна Калифорнија, изјавила локалната полиција. Имаше 63 години. „Во последно време се бореше со тешка депресија.

Почина Робин Вилијамс

NewTime - 12.08.2014

Американскиот комичар и продуцент Робин Вилијамс починал, како што се претпоставува, извршувајќи самоубиство, пренесе ноќта кон вторникот Reuters повикувајќи се на полицијата.

Робин Вилијамс пронајден мртов!

Република - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во северна Калифорнија. Според првите информации, актерот најверојатно извршил самоубиство. Вилијамс имаше 63 години.

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Нетпрес - 12.08.2014

Актерската легенда Робин Вилијамс вчера попладне бил пронајден мртов во неговиот дом во северна Калифорнија.Се претпоставува дека Робин извршил самоубиство со гушење, заради анксиозност и депресија ...

Почина Робин Вилијамс

Канал 77 - 12.08.2014

Американските медиуми јавуваат дека полицијата го пронашла Вилијамс во неговиот стан и оти не давал никакви знаци на живот. Познатиот американски актер и комичар Робин Вилијамс вчера е пронајден ...

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Курир - 12.08.2014

Познатиот актер Робин Вилијамс пронајден е мртов во својот стан во Калифорнија, пренесоа светските медиуми, а според првичните информации се работи за самоубиство.

По што ќе го паметиме Робин Вилијамс

Канал 77 - 12.08.2014

Оскаровецот, актер и комичар Робин Вилијамс вчера беше пронајден мртов во својот дом во Северна Калифорнија. Вилијамс изврши самоубиство, според извештајот на шерифот во областа Марин, Калифорнија, ...

ФОТО: Еве што последно објавил актерот на социјалните мрежи

Курир - 12.08.2014

Тажната вест за холивудскиот великан го потресе светот. Неговата последна објава на друштвените мрежи покажа една работа во која можеме сите да бидеме сигурни, а тоа е љубовта кон своето семејство.

Глумецот Робин Вилијамс пронајден мртов

Окно - 12.08.2014

Славниот глумец Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во Северна Каролина, пренесоа светските медиуми. Според првите информации, се работи за самоубиство.

Робин Вилијамс пронајден мртов, најверојатно извршил самоубиство

Орбис - 12.08.2014

Американскиот актер и комичар Робин Вилијамс беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Имаше 63 години. Во последните месеци Вилијамс се борел со тешка депресија и се претпоставува ...

Робин Вилијамс за фудбалот

Pixel.mk - 12.08.2014

Светот денеска се разбуди со тажната вест за смртта на еден од најголемите комичари на сите времиња, Робин Вилијамс. Вест која потресе цела една генерација која растеше со филмовите на легендарниот ...

Робин Вилијамс починал од гушење?!

БезПардон - 12.08.2014

Познатиот холивудски актер Робин Вилијам се пронајден мртов во својот стан во северна Калифорнија и, според првите информации, станува збор за самоубиство, соопштиле властите.

Холивуд плаче: Робин, чест ни беше што те познававме! (ФОТО)

Press24 - 12.08.2014

Цел Холивуд е скршен од тага и болка по трагичната вест за смртта на актерот кој знаеше да ги насмее сите генерации, Робин Вилијамс. Чест ни беше што те познававме, не можеме да веруваме, срцето ни е ...

Славниот актер се самоубил? - еве ги деталите за трагедијата

Press24 - 12.08.2014

Славниот холивудски глумец, 63 - годишниот Робин Вилијамс, пронајден е мртов во својот стан во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен ...

Почина актерот Робин Вилијамс!

Во Штип - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот стан во Северна Каролина. Според првите информации, актерот извршил самоубиство. Имал 63 години.

Легендарниот актер ќе го паметиме по овие улоги

Курир - 12.08.2014

Робин Вилијамс ќе остане запаметен како еден од најлегендарните актери на сите времиња. Глумејќи во комедии, драми, позајмувајќи го гласот во анимирани проекти Вилијамс беше глумец кој го освојуваше ...

ФОТО: Еве што последно објавил актерот на социјалните мрежи

Орбис - 12.08.2014

Тажната вест за холивудскиот великан го потресе светот. Неговата последна објава на друштвените мрежи покажа една работа во која можеме сите да бидеме сигурни, а тоа е љубовта кон своето семејство.

Актерот Робин Вилијамс се самоуби?!

Убавина и Здравје - 12.08.2014

Робин Вилијамс, брилијантниот холивудски актер и освојувач на Оскар, кој својата енергија и’ ја пренесуваше на публиката преку комични ликови, е пронајден мртов.

Почина оскаровецот Робин Вилијамс

Хајд Парк - 12.08.2014

Американскиот комичар и продуцент Робин Вилијамс починал, како што се претпоставува, извршувајќи самоубиство, пренесе ноќта кон вторникот Reuters повикувајќи се на полицијата.

Почина Робин Вилијамс - Светот тагува по него

Sky - 12.08.2014

Светот се буди со шокантната вест за ненадејната смрт на актерот Робин Вилијамс. 63-годишниот комичар кој беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон.

ВИДЕО: Улогите со кои се прослави Робин Вилијамс

Press24 - 12.08.2014

Холивуд лее солзи по актерот Робин Вилијамс. Погледнете со кои улоги се прослави овој ...

ФОТО: Најдобрите улоги на легендарниот актер

Press24 - 12.08.2014

Робин Вилијамс глумеше во комедии, драми, трилери, го позајмуваше гласот во анимирани филмови, освојувајќи со својата насмевка и смисла за хумор. Едни од најдобрите негови улоги се: Капетан Кука 1991 ...

Трогателно: Еве како ќерката на Робин Вилијамс се прости од него (ФОТО)

Press24 - 12.08.2014

Ќерката на актерот Робин Вилијамс се огласи на Твитер по смртта на својот татко. Оваа порака трогна милион срца ширум светот. Ти- само ти ќе имаш ѕвезда каква што немал никој друг.

5-те филмови кои ни ја покажаа генијалноста на Робин Вилијамс

Хајд Парк - 12.08.2014

Светот изгуби фантастичен актер и комичар… Робин Вилијамс со своите генијални улоги и филмови веќе влезе во историјата на кинематографијата. Во негово сеќавање, ова се мал дел од филмовите со кои тој ...

Бев резил и правев работи од кои никој не се опоравува!

За Се - 12.08.2014

Правев работи кои се одвратни и од кои никогаш не се опоравуваш. Секој може да ти каже “Ти простувам” но никој не може да заборави, признал Вилијамс. Славниот актер и комичар, Робин Вилијамс беше ...

ФОТО: Обама тажен поради смртта на Робин Вилијамс

Курир - 12.08.2014

Ненедајнета смрт на легендарниот актер Робин Вилијамс го растажи и американскиот претседател Барак Обама, кој веќе му изрази сочувство на семејството Вилијамс и пријателите.

Најдобрите скечови на Робин Вилијамс за спортот (ВИДЕО)

SportMedia - 12.08.2014

Актерот Робин Вилијамс беше пронајден мртов вчера во својот стан, откако наводно извршил самоубиство на 63-годишна возраст. Тој ќе се памети како екстремно талентиран човек, дали како глумец или како ...

Незаборавните улоги на Робин Вилијамс (видео)

Република - 12.08.2014

Оскареовецот и комичар Робин Вилијамс почина во понеделникот во 63. година од животот. Тој имаше редок талент кај публиката да предизвика и смеа и плач.

Смртта на Робин Вилијамс го растажи и Обама

Република - 12.08.2014

Ненадејната смрт на легендарниот актер Робин Вилијамс го растажи и американскиот претседател Барак Обама, кој веќе му изрази сочувство на семејството Вилијамс и пријателите.

Робин Вилиамс пронајден мртов во својот стан

Попара - 12.08.2014

Познатиот актер и комичар Робин Вилиамс беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Тој беше 63 години. Причини за смртта се претпоставува дека е самоубиство со задушување, според ...

Актерскиот гениј на Робин Вилијамс

Pixel.mk - 12.08.2014

Иако еден од најсмешните и најпозитивните актери во Холивуд нè напушти засекогаш, Робин Вилијамс е човек кој ќе остане засекогаш во срцата на љубителите на филмот како и оние што растеле со неговите ...

ФОТО: Барак Обама тажен поради смртта на славниот актер

Press24 - 12.08.2014

Американскиот претседател Барак Обама е многу растажен од смртта на Робин и му изрази сочувство на семејството Вилијамс и пријателите. - Робин Вилијамс беше радио водител, гениј, дадилка, ...

Фановите најдоа фантастичен начин да му оддадат почест на Робин Вилијам

Таратур - 12.08.2014

Една од најголемите и најмаркантни улоги кои ги одигра креативниот, генијален и маестрален актер Робин Вилијамс, чија ненадејна смрт го потресе Холивуд и светот, секако, е онаа за која доби Оскар, во ...

35 цитати од Робин Вилијамс

Sky - 12.08.2014

35 цитати од Робин Вилијамс: 1. Пролетта е начин на кој природата ти вели: ајде да се ...

Барак Oбама тажен по смртта на популарниот актер

Sky - 12.08.2014

Претседателот на САД, Барак Обама бил многу тажен поради смртта на популарниот актер Робин Вилијамс и изрази сочуствто до семејството. - Робин Вилијамс беше радио водител, гениј, дадилка, ...

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Турлитава - 12.08.2014

Познатиот актер Робин Вилијамс пронајден е мртов во својот стан во Калифорнија, пренесоа светските медиуми, а според првичните информации се работи за самоубиство.

Ќерката на Вилијамс: Само ти ќе имаш ѕвезди кои се смеат (ФОТО)

Курир - 12.08.2014

„Те сакам“. Ми недостигаш. Ќе продолжам да гледам во небото, напиша Зелда Вилијамс на крајот на пораката која ја објави на друштвените мрежи. Веста за ненадејната смрт на фантастичниот актер Робин ...

Робин Вилијамс: Замина човекот што го правеше светот повесел

Fashionel - 12.08.2014

Човекот што беше синоним за хумор и позитивна енергија, сосема ненадејно и тивко, но на еден мрачен начин се збогуваше со светот. Како пренесуваат светските медиуми, легендарниот актер Робин Вилијамс ...

Ликовите на Робин Вилијамс

Оff.net - 12.08.2014

Првата голема улога на Вилијамс е 1978-ма во ситкомот "Mork and Mindy," од тогаш тој се распостелува низ речиси секој можен жанр, а во 1998-ма добива Оскар за најдобра споредна улога за неговиот лик ...

Робин Вилијамс: Бев за срам, правев работи кои се за гадање и од тоа тешко се заздравува

Република - 12.08.2014

Славниот комичар зборуваше за своите пороци во емотивното интервју за британски Гардијан. Робин Вилијамс, неодамна објави дека по напорната година во која сними четири филма повторно има потреба да ...

Еве што наследство им остави на своите деца Робин Вилијамс

За Се - 12.08.2014

Робин Вилијамс, кој беше пронајден мртов денеска, ги обезбедил деца со тестамент уште додека беше жив. Тој сепак имал своите сомнежи и бил загрижен како наследниците ќе му ги трошат парите, додека се ...

Трогателна порака: Еве како ќерката на Робин Вилијамс се прости од него

За Се - 12.08.2014

Ќерката на актерот Робин Вилијамс се огласи на Твитер по смртта на својот татко. Оваа порака трогна милион срца ширум светот. Ти- само ти ќе имаш ѕвезда каква што немал никој друг.

Последното интервју на Робин Вилијамс

Press24 - 12.08.2014

Починатата актерска легенда Робин Вилијамс во своето последно интервју за Гардијан зборуваше за својот живот и катастрофите што му се случиле. Глумецот кој синоќа е пронајдем мртов, со години се ...

ФОТО: Бев резил и правев работи од кои никој не се опоравува!

БезПардон - 12.08.2014

Правев работи кои се одвратни и од кои никогаш не се опоравуваш. Секој може да ти каже “Ти простувам” но никој не може да заборави, признал Вилијамс. Славниот актер и комичар, Робин Вилијамс беше ...

Робин Вилијамс е пронајден мртов

Убавина и Здравје - 12.08.2014

Познатиот филмски и телевизиски актер Робин Вилијамс почина вчера на возраст од 63 години. Причина за смртта најверојатно е самоубиство со задушување, соопшти патологот од градот Тибурон во ...

Еве што последно објавил актерот на социјалните мрежи

БезПардон - 12.08.2014

Изненадната вест за смртта на 63 годишниот актер потресе многу колеги и обожаватели ширум светот. Робин Вилијамс развеселуваше многумина, но очигледно не можел да издржи се она што носи славата со ...

ФОТО+ВИДЕО: Дали Вилијамс ја најави својата смрт?

Курир - 12.08.2014

Во остварувањето „The Angriest Man in Brooklyn“ покојниот Робин Вилијамс глумеше човек кој дознава оти му преостанува уште 90 минути живот, по што одлучува да си го одземе животот скокајќи од мост.

Робин Вилијамс: животот во слики

Делчево Денес - 12.08.2014

Од неговите почетоци како стендап комичар и 1970-тите ТВ ѕвезда до 30 годишна холивудска кариера која донесе низа хитови и награда од Академијата за најдобра споредна улога.

Робин Вилијамс се обесил

Press24 - 12.08.2014

Робин Вилијамс си го одзел животот така што се обесил во својот стан. Неименуван извор за TMZ изјавил дека познатиот актер си го одзел животот со бесење во својот стан во Калифорнија, а не во ...

Со оваа песна ќерката на Робин Вилијамс се прости од таткa си

NewTime - 12.08.2014

Ненадејната смрт на славниот актер Робин Вилијамс го погoди целиот свет, а неговата ќерка посебно. Таа од него се простила на еден, трогателен начин. Зелда поставила на својот профил на Инстаграм ...

Робин Вилијамс се обесил

Sky - 12.08.2014

Дали познатиот актер Роби Вилијамс се обесил? Популарниот магазин TMZ, дознавајќи од извор близок до пријателите на Вилијамс, пренел информација дека познатиот актер си го одзел животот со бесење во ...

Робин Вилијамс ги обезбедил децата, но на рати

Република - 12.08.2014

Робин Вилијамс, холивудскиот актер и комичар кој се самоуби утрово во својот дом во Северна Калифорнија, им оставил поголема сума пари на своите три деца, но и прецизни упатства како богатството да ...

Пет работи кои не сте ги знаеле за Робин Вилијамс

Курир - 12.08.2014

Смртта на актерот Робин Вилијамс го потресе целиот свет. Тој ќе остане запаметен како еден од најталентираните актери кој умееше да внесе еден посебен дух во секое актерско остварување.

Официјално: Робин Вилијамс се обесил со ремен

Курир - 12.08.2014

Иследниците веруваат дека Вилијамс, 63, користел ремен за да се обеси од вратата на спалната некаде доцна во неделата и кога неговиот личен асистент го најде претпладне во понеделник, според изјавата ...

Упс, и Карлеуша се прости со Роби Вилијамс

Република - 12.08.2014

Многумина на Балканот ги измешаа починатата филмска ѕвезда Робин Вилијамс со пејачот Роби Вилијамс. Во налетот „на тага“ со пејачот Роби преку Твитер се прости и неговата колешка од Србија Јелна ...

Потврдено дека актерот Робин Вилијамс се обесил

Хајд Парк - 12.08.2014

Славниот американски актер, комичар и филмски продуцент Робин Вилјамс кој беше пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, се обесил и починал од последици на задушување, соопшти во вторникот ...

ВИДЕО: Ова се најдобрите улоги на Робин Вилијамс

NewTime - 12.08.2014

Робин Вилијамс со години ги смееше луѓето низ цел, а сега веќе го нема! Сепак, неговите неповторливи филмски остварувања остануваат со ...

Домот во кој што почина Робин Вилијамс (обновена)

Во Штип - 12.08.2014

Светските медиуми раширија фотографии oд домот на Робин Вилијамс, во кој што актерот беше пронајден мртов вчера, 11 август. Според последните претходно непотврдени гласнини, а сега веќе официјални ...

Почина оскаровецот Робин Вилијамс

Макфакс - 12.08.2014

Американскиот комичар и продуцент Робин Вилијамс починал, како што се претпоставува, извршувајќи самоубиство, пренесе ноќта кон вторникот Reuters повикувајќи се на полицијата.

Легендарниот актер пронајден мртов, извршил самоубиство?!

Пулс24 - 12.08.2014

Легендарниот американски актер и комичар Робин Вилиамс е пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорниа, потврдила локалната полиција. Според изјавата на шерифот, во понеделник околу пладне ...

Каков статус напиша Миа Костова на својот Фејсбук профил во врска со смртта на Робин Вилијамс?

Пулс24 - 12.08.2014

Како што знаеме почина актерот Робин Вилијамс, но многумина го помешаа со пејачот Роби Вилијамс, меќу кои и познати личности. Затоа Миа на својот Фејсбук профил напиша статус преку кој го покажа ...

НОВИ ИНФОРМАЦИИ: Робин Вилијамс извршил самоубиство со бесење!

Пулс24 - 12.08.2014

Робин Вилијамс изврши самоубиство, така што се обеси во семејниот дом, објави ТМЗ повикувајќи се на извори кои се блиски до истрагата. Изворите велат дека семејството не најде никакво проштално писмо ...

Како можеше: Вака Карлеуша се прости од Робин Вилијамс

Пулс24 - 12.08.2014

Карлеуша во свој стил се прости од Робин Вилијамс. Како можеше? „Беше голема музичка ѕвезда, почивај во мир легендо. РИП Рообин Вилијамс“- твитна Карлеуша.

Потврдено дека актерот Робин Вилијамс се обесил

Макфакс - 12.08.2014

Славниот американски актер, комичар и филмски продуцент Робин Вилјамс кој беше пронајден мртов во својот дом во Калифорнија, се обесил и починал од последици на задушување, соопшти во вторникот ...

Актерот Робин Вилијамс пронајден мртов

Lider - 12.08.2014

Како што јавија светските медиуми 63-годишниот холивудски актер и оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом денеска околу пладне по локално време.

Робин Вилијамс пронајден мртов

Денешен - 12.08.2014

Американскиот актер и комичар Робин Вилијамс беше пронајден мртов во својот дом во Тибурон, Калифорнија. Имаше 63 години. Во последните месеци Вилијамс се борел со тешка депресија и се претпоставува ...

Видео: Филмските сцени кои го прославија Робин Вилијамс

Денешен - 12.08.2014

Беше еден од наголемите комичари, но највпечатливите настапи ги остварил во драмски улоги. Еве сцени од петте филмови во кои Вилијамс остварил улоги кои ќе се паметат завека.

Не ја победи депресијата : Се самоуби актерот Робин Вилијамс

Lider - 12.08.2014

Холивудската ѕвезда Робин Вилијамс (63) пронајден е мртов во својот стан, во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен дом.

Фото: Што последно објавил актерот на социјалните мрежи

Денешен - 12.08.2014

Веста за смртта на 63-годишниот актер ги потресе неговите колеги и обожавателите ширум светот. Неговиот портпарол потврдил дека тој во последно време се борел со депресијата, а наводно и со ...

(ВИДЕО) Робин Вилијамс се самоуби

Falanga - 12.08.2014

Американските медиуми јавуваат дека полицијата го пронашла Вилијамс во неговиот стан и оти не давал никакви знаци на живот.. Познатиот американски актер и комичар Робин Вилијамс вчера е пронајден ...

Познатиот актер Робин Вилијамс пронајден мртов

Maxim - 12.08.2014

63- годишниот актер Робин Вилијамс пронајден е мртов во својот стан во Калифорнија, пренесоа светските медиуми, а според првичните информации се работи за самоубиство.

Актерот Робин Вилијамс се самоубил?

Maxim - 12.08.2014

Славниот холивудски глумец, 63 - годишниот Робин Вилијамс, пронајден е мртов во својот стан во Северна Калифорнија. Безживотното тело на актерот, пронајдено е вчера, околу пладне, во неговиот семеен ...

„Срцето ни е скршено пријателе“ - светот тагува по Робин Вилијамс

Maxim - 12.08.2014

Цел Холивуд е скршен од тага и болка по трагичната вест за смртта на актерот кој знаеше да ги насмее сите генерации, Робин Вилијамс. Чест ни беше што те познававме, не можеме да веруваме, срцето ни е ...

ФОТО: Улогите по ќе го паметиме Робин Вилијамс

Maxim - 12.08.2014

Робин Вилијамс глумеше во комедии, драми, трилери, го позајмуваше гласот во анимирани филмови, освојувајќи со својата насмевка и смисла за хумор. Едни од најдобрите негови улоги се: Капетан Кука 1991 ...

Ќерката на Робин Вилијамс се огласи по смртта на својот татко

Maxim - 12.08.2014

Ќерката на актерот Робин Вилијамс се огласи на Твитер по смртта на својот татко. Оваа порака трогна милион срца ширум светот. Ти- само ти ќе имаш ѕвезда каква што немал никој друг.

ФОТО: Обама тагува поради смртта на актерот Робин Вилијамс

Maxim - 12.08.2014

И претседателот на Америка Барак Обама е тажен поради смртта на актерот Робин Вилијамс,кој веќе го изрази сочуството на семејството на актерот. - Робин Вилијамс беше радио водител, гениј, дадилка, ...

Последното интервју на Робин Вилијамс

Maxim - 12.08.2014

Починатата актерска легенда Робин Вилијамс во своето последно интервју за Гардијан зборуваше за својот живот и катастрофите што му се случиле. Глумецот кој синоќа е пронајдем мртов, со години се ...