TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тито нема да биде ексхумиран како Чаушеску

А1 - 25.07.2010

Наследниците на Јосип Броз Тито немаат намера да го ексхумираат телото на својот дедо и да докажат дека тој навистина е погребан во Куќата на цвеќето, пишува српски Блиц.

Тито не беше Чаушеску, нема да го ексхумираме – категорични неговите потомци

Канал5 - 25.07.2010

Уште по смртта на Тито во 1980 г. Повремено се појавуваат приказни дека „Куќата на цвеќето“ е само спомен обележје, а дека Тито не бил погребан таму, пишува српски „Блиц“.

Тито нема да биде ексхумиран како Чаушеску

Алфа - 25.07.2010

Наследниците на Јосип Броз Тито немаат намера да го ексхумираат телото на својот дедо и да докажат дека тој навистина е погребан во Куќата на цвеќето, пишува српски Блиц.

Тито нема да биде есхумиран како Чаушеску

Макфакс - 25.07.2010

Наследниците на Јосип Броз Тито немаат намера да го есхумираат телото на својот дедо и да докажат дека тој навистина е погребан во Куќата на цвеќето, пишува српски Блиц.

Јошка Броз: Тито нема да биде ексхумиран

Нетпрес - 25.07.2010

Наследниците на Јосип Броз Тито немаат намера да го ексхумираат телото на својот дедо и така да “докажат“ дека тој навистина е закопан и лежи во “Куќата на цвеќето“ изајви за “Неделен Блиц“ неговиот ...

Јошка Броз: Тито нема да биде ексхумиран

Сител - 25.07.2010

Наследниците на Јосип Броз Тито немаат намера да го ексхумираат телото на својот дедо и така да “докажат“ дека тој навистина е закопан и лежи во “Куќата на цвеќето“ изајви за “Неделен Блиц“ неговиот ...

Тито не е Чаушеску!

Вечер Прес - 25.07.2010

Наследниците на Јосип Броз Тито немаат намера да го ексхумираат телото на својот дедо и да докажат дека тој навистина е погребан во Куќата на цвеќето", пишува Блиц".

Тито нема да биде ексхумиран

eReporter - 25.07.2010

Наследниците на некогашниот југословенски претседател Јосип Броз Тито немаат намера да го ексхумираат неговото тело од Куќата на цвеќето во Белград и така да докажат дека тој е навистина таму ...

Се ексхумираат телата на Николае и Елена Чаушеску

Утрински - 22.07.2010

БУКУРЕШТ - Гробовите на поранешниот романски комунистички диктатор, Николае Чаушеску, и неговата сопруга Елена вчера беа откопани за да се провери дали тие навистина биле погребани тука, посочи ...

Свет - Ексхумирани телата на сопружниците Чаушеску

Време - 22.07.2010

Форензичари од Романија вчера ги ексхумираа телата на поранешниот романски диктатор Николае Чаушеску и неговата сопруга Елена, кои беа убиени пред повеќе од 20 години, извести приватната романска ...

Кој се крие во гробот на Чаушеску?

Inpress - 22.07.2010

Букурешт, 22. јули (ИНПРЕС) Форензичарите ги ископале телата на поранешниот романски диктатор Николај Чаушеску и на неговата сопруга Елена, кои беа убиени пред повеќе од 20 години.

Брачната двојка Чаушеску ексхумирана поради идентификација

МРТ - 22.07.2010

Телата на поранешниот романски диктатор Николае Чаушеску и неговата сопруга Елена, во среда ќе бидат ексхумирани, објавува Хина.

Кој лежи во гробот на Чаушеску?

BBC - 21.07.2010

Властите во Романија ги есхумираа телата на поранешниот лидер на земјата, Николај Чаушеску и на неговата сопруга Елена. Тие зедоа примероци од двете тела за да го испитаат нивниот идентитет.

Брачната двојка Чаушеску ексхумирана поради идентификација

А1 - 21.07.2010

Телата на поранешниот романски диктатор Николај Чаушеску и неговата сопруга Елена, во среда ќе бидат ексхумирани, објавува Хина.

Ексхумирани телата на Елена и Николае Чаушеску

Канал5 - 21.07.2010

Единствениот жив потомок на озлогласеното романско семејство Чаушеску, Валентин, побара ДНК анализа на останките на двајцата сопружници, за да се увери дека тоа се навистина телата на неговите ...

Сопружниците Чаушеску ексхумирани за идентификација

Форум - 21.07.2010

Останките на поранешниот романски комунистички диктатор Николае Чаушеску и неговата сопруга Елена, закопани на букурештанските воени гробишта Ганчеа, во среда ќе бидат ексхумирани под стручен надзор ...

Ексхумирани останките на сопружниците Елена и Николае Чаушеску за ДНК анализа

Алфа - 21.07.2010

Останките на сопружниците Елена и Николае Чаушеску денеска беа ексхумирани за ДНК анализа, пренесоа романските медиуми. Единствениот се уште жив потомок на семејството Чаушеску - Валентин Чаушеску, ...

Ексхумирани Елена и Николае Чаушеску за ДНК анализа

Кирилица - 21.07.2010

Останките на сопружниците Елена и Николае Чаушеску денеска беа ексхумирани за ДНК анализа, пренесоа романските медиуми Единствениот се уште жив потомок на семејството Чаушеску - Валентин Чаушеску, ...

Ексхумирани телата на Чаушеску

Оn.net - 21.07.2010

Романските власти ги ексхумираа гробовите на погубениот диктатор Николај Чаушеску и неговата сопруга Елена, откако конечно било одобрено барањето на нивните деца за идентификација на посмртните ...

Брачната двојка Чаушеску ексхумирана поради идентификација

Макфакс - 21.07.2010

Телата на поранешниот романски диктатор Николај Чаушеску и неговата сопруга Елена, во среда ќе бидат ексхумирани, објавува Хина.

Чаушеску и неговата сопруга ексхумирани

Р.С.Европа - 21.07.2010

Во Романија денеска биле ексхумирани остатоците на поранешниот романски диктатор Николае Чаушеску и на неговата сопруга Елена со цел да биде потврден нивниот идентитет.

Брачната двојка Чаушеску ексхумирана поради идентификација

Кајгана - 21.07.2010

Телата на поранешниот романски диктатор Николај Чаушеску и неговата сопруга Елена, во среда ќе бидат ексхумирани, објавува Хина.

Eксхумaција на телото на романскиот диктатор Чаушеску

eReporter - 21.07.2010

Телата на Николае Чаушеску и на неговата сопруга Елена, погребани на гробиштата во Букурешт ќе бидат ексхумирани денеска, за да се направи анализа дали навистина тоа се останките на бившата ...