TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време: Сончево со мала облачност

Press24 - 15.03.2015

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 78 Маврови Анови, 24 Лазарополе, 20 Крушево, 19 Ѓуриште, 18 Пожаране, 13 Пожар (Конче). НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа (во л/м2): Без врнежи.

Во Маврово најладно и со 78 см снег

Република - 15.03.2015

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 78 Маврови Анови, 24 Лазарополе, 20 Крушево, 19 Ѓуриште, 18 Пожаране, 13 Пожар (Конче). МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ : -6 Лазарополе, Маврово, -4 Берово, -3 Скопје Пет.

Минимални утрински температури - Еве каде наврна најмногу снег

Сител - 15.03.2015

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 78 Маврови Анови, 24 Лазарополе, 20 Крушево, 19 Ѓуриште, 18 Пожаране, 13 Пожар (Конче). МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ : -6 Лазарополе, Маврово, -4 Берово, -3 Скопје Пет.

Временска прогноза за понеделник 16 март

МетеоПро - 15.03.2015

Пред нас е топол и генерално сончев понеделник. Ветерот ќе биде сосема слаб и претежно од југоисточен преавец. Минималната температура ќе има вредност околу -1°С низ поголем дел од населените места во западниот регион и околу 2°С во источниот регион.

Времето денеска: Променливо облачно со сончеви периоди

24 Вести - 08.09.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови во источниот дел на земјава се уште ќе има услови за појава на слаб дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Времето променливо облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 14.03.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 степени.

Време, Променливо облачно со сончеви периоди

Алсат-М - 30.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а утрото свежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната 12 до 22 степени.

Променливо облачно време со локален дожд

Телеграф - 12.01.2016

Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од девет до 16 степени Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во западните и североисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

Облачно со сончеви периоди

Алфа - 14.03.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 14 степени.

Променливо облачно со слаб северен ветер

Локално - 14.03.2015

Променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 14 степени. Во Скопје : Променливо облачно со подолги сончеви периоди и слаб до умерен ...

Викенд временска прогноза... Какво време не` очекува на почетокот на наредната недела?

Факултети - 09.05.2015

Не` очекува нестабилен викенд каде што главна карактеристика ке бидат врнежите од дожд и падот на температурите. Сабота претпладне умерено облачно, попладне со врнежи од дожд, а во недела врнежите ќе ги имаме во текот на целиот ден.

Конечно убаво време, ќе потрае….

За Се - 14.03.2015

Денеска е сабота, 14 март, 73-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 292 дена. Денот трае 11 часа и 47 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 50 минути, а заоѓа во 17 часот и 37 минути.

Денеска облачно со сончеви периоди

Точка - 14.03.2015

Времето денеска ќе биде облачно со сончеви периоди и умерен северен ветер. Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

Времето денес: Облачно со сончеви периоди

Популарно - 29.04.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд кои малку подоцна ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој долж Повардарието на моменти ќе засилува по ...

До крајот на годината остануваат уште 291 дена

Канал5 - 14.03.2015

Денеска е недела, 15 март, 74-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 291 дена. Денот трае 11 часа и 50 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 48 минути, а заоѓа во 17 часот и 38 минути.

Какво време не очекува денес?

Скопје инфо - 25.04.2015

Денеска времето во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од слаб дожд кои попладне ќе престануваат. Утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и релативно топло.

Денеска променливо облачно со сончеви периоди и слаб северен ветер

Сител - 14.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 ...

Утре потопло и сончево време

Република - 14.03.2015

Вториот ден од викендот ќе биде и потопол, но и посончев од првиот. Утрото ќе биде поведро низ земјава, додека во остатокот од денот очекуваме мала до умерена облачност. Сосема слаб ветер ќе дува во текот на денот, објави „Метео про“.

Денеска облачно со сончеви периоди

Нетпрес - 14.03.2015

Времето денеска ќе биде облачно со сончеви периоди и умерен северен ветер. Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

Викенд прогноза: Понесете си очила за сонце

Шеталиште - 14.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од -3°C до 3°C, а дневната од 6°C до 13°C.

Временска прогноза за недела, 15 март

МетеоПро - 14.03.2015

Вториот ден од викендот ќе биде и потопол, но и посончев од првиот. Утрото ќе биде поведро низ земјава, додека во остатокот од денот очекуваме мала до умерена облачност. Сосема слаб ветер ќе дува во текот на денот.

Променливо облачно со сончеви периоди и температура до 13 степени

Денешен - 14.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 ...

ВРЕМЕ: Сончево со температура до 13 степени

Fox.mk - 14.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 ...

Какво време не очекува денес?

Вистина.мк - 25.04.2015

Денеска времето во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од слаб дожд кои попладне ќе престануваат. Утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и релативно топло.

Облачно со сончеви периоди

Вечер - 18.03.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Утринските температури ќе се движат од -3 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал ...

Претежно сончево време

Кирилица - 14.03.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 14 степени.

Облачно време со сончеви периоди и умерен северен ветер

Макфакс - 14.03.2015

Променливо облачно време со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

Променливо облачно со сончеви периоди денеска во Македонија

Пулс24 - 14.03.2015

Денеска не очекува облачно време со сончеви периоди и умерен северен ветер. Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

Облачно време со сончеви периоди

Lider - 26.09.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужните и во источните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 20 до 25 ...

Времето денеска: Облачно со сончеви периоди и температура до 13 степени

24 Вести - 13.03.2015

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, а на планините од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Облачно време со повремени сончеви периоди

Кајгана - 13.03.2015

Променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен, но слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Утринските температури ќе се движат од -5 до 2 степена, додека дневните ќе бидат од 3 до 12 степени.

Временска прогноза: Облачно со сончеви периоди, за викенд сончево

Хитпортал - 13.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, која понекаде ќе ја намали видливоста и под 100 метри. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Нестабилно со услови за врнежи од дожд ќе биде во ...

Полека се затоплува, нè очекува викенд со сончеви периоди

МКД - 13.03.2015

Дневните температури полека се зголемуваат. Облачно време со повремени сончеви периоди и слаби локални врнежи од дожд е временскта прогноза за денеска. Денеска во Скопје дневната температура ќе биде 9 Целзиусови степени, во Тетово 9, Гостивар 8, ...

Променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

Локално - 13.03.2015

Променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне локално ќе има услови за слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Времето денес и викенд временска прогноза за Македонија

Факултети - 13.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, која понекаде ќе ја намали видливоста и под 100 метри. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Нестабилно со услови за врнежи од дожд ќе биде во ...

Облачно време со повремени сончеви периоди

Тера - 13.03.2015

Променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен, но слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Утринските температури ќе се движат од -5 до 2 степена, додека дневните ќе бидат од 3 до 12 степени.

Променливо облачно, со сончеви периоди

Точка - 05.09.2017

Во вторник во Македонија ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во западните делови можен е краткотраен локален дожд. Минималните дневни демператури ќе се движат од 5 до 15, макасиманите ќе ...

Уште денеска врнежи, од утре…

За Се - 13.03.2015

Денеска е петок, 13 март, 72-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 293 дена. Денот трае 11 часа и 45 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 51 минути, а заоѓа во 17 часот и 36 минути.

Облачно со сончеви периоди и повремен дожд

А1 On - 13.03.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Променливо облачно со сончеви периоди но и дожд и снег

+инфо - 13.03.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Од понеделник затоплување

Точка - 13.03.2015

Во недела и na почетокот на работната седмица времето ќе биде стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура. Денес нè очекува променливо облачно со подолги сончеви периоди.

Променливо облачно со сончеви периоди – подобрување од Недела

МК News - 13.03.2015

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб краткотраен локален дожд, на планините со слаб снег.Дневната температура ќе се движи од 3 до 12 степени Целзиусови.

Променливо облачно со сончеви периоди и температура до 13 степени

Канал5 - 13.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 ...

Време: Утре сончево со температура до 13 степени

Здравство24 - 13.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до ...

Денес променливо облачно со температура до 13 степени

Канал5 - 13.03.2015

Времето денеска променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне локално ќе има услови за слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Денеска облачно време

А1 On - 19.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини и речни долини со појава на слаба магла. Претежно ќе биде тивко, само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Какво време не очекува во наредните денови?

Скопје инфо - 24.04.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има слаб локален дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Од понеделник вистинска пролет

Скопје инфо - 13.03.2015

Денес нè очекува променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне локално ќе има услови за слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Викендот ни започна со сонце

Press24 - 13.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а дневната ...

Викендот започна со сонце - уживајте

Сител - 13.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а дневната ...

Променливо облачно со сончеви периоди

Нетпрес - 03.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има зголемување на облачноста, така што во текот на ноќта ќе има локален дожд, особено на западните и северните делови. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утре сончево со температура до 13 степени

Република - 13.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до ...

Од денеска подобрување на времето

Република - 13.03.2015

Денеска почнува постепено подобрување на времето. Според МЕТЕОПРО услови за слаб снег ќе има само во планинскиот регион во западниот дел од земајта. Останатите краишта очекуваат умерена облачност со сончеви периоди.

Температурите ќе растат - од понеделник вистинска пролет

Press24 - 13.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне локално ќе има услови за слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Од понеделник затоплување

Нетпрес - 13.03.2015

Во недела и na почетокот на работната седмица времето ќе биде стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура. Денес нè очекува променливо облачно со подолги сончеви периоди.

Прекрасен ден за прошетка

Press24 - 13.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 ...

Променливо до недела, потоа сонце

Република - 13.03.2015

Утрово имаме променливо облачно време со слаб до умерен северен ветер. Утринските температури се движат од -6 до 4 степени Целзусови, и тоа: -6 Лазарополе, -4 Маврово, Крушево, -3 К. Паланка, -2 Берово, Претор, -1 Охрид, Виница, Дебар, 0 Штип, Д.

Временска прогноза за сабота 14 март

МетеоПро - 13.03.2015

Првиот ден од викендот ќе донесе нешто повеќе облачност во планискиот регион на крајниот исток и околината на планините во северозападниот дел од земјата. Но, и во овие краеви облачноста значително ќе се намали попладне.

Од денеска се очекува стабилизирање на времето

Шеталиште - 13.03.2015

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Услови за слаб снег ќе има само во планинскиот регион во западниот дел од земјата.

Променливо облачно со сончеви периоди

Fox.mk - 15.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умрен до повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од 17 до 23 степени.

Променливо облачно со сончеви периоди

Вистина.мк - 27.05.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе има повремени врнежи од дожд особено во крајните западни и источни делови каде што е можна и ретка ...

Облачно во Македонија

Вечер - 06.04.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи претежно од снег кои ќе бидат со слаб до умерен интензитет. Во западните делови на планините над илјада метри надморска височина ќе има натамошно зголемување на снежната покривка.

Променливо облачно со сончеви периоди

Денешен - 22.09.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи особено во источните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Од недела започнува суво и сончево време со високи температури

Кумановски м. - 13.03.2015

Во петок почнува постепено подобрување на времето. Услови за слаб снег ќе има само во планинскиот регион во западниот дел од земајта. Останатите краишта очекуваат умерена облачност со сончеви периоди.

Променливо облачно со сончеви периоди

Курир - 25.08.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.

Од денеска подобрување на времето

Денешен - 13.03.2015

Денеска почнува постепено подобрување на времето. Според МЕТЕОПРО услови за слаб снег ќе има само во планинскиот регион во западниот дел од земајта. Останатите краишта очекуваат умерена облачност со сончеви периоди.

Раст на температурите од понеделник

Курир - 13.03.2015

Денес нè очекува променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне локално ќе има услови за слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Облачно време со повремени сончеви периоди

Макфакс - 13.03.2015

Променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен, но слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Утринските температури ќе се движат од -5 до 2 степена, додека дневните ќе бидат од 3 до 12 степени.

Променливо облачно со сончеви периоди

Пулс24 - 22.05.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно претпладне со почести сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено на север и на запад. УВ=7. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од ...

Какво време може да очекуваме викендов?

Пулс24 - 13.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Во крајните источни делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до ...

Затоплување и повисоки температури – еве од кога!

Lider - 13.03.2015

Денес нè очекува променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне локално ќе има услови за слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Lider - 01.07.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Врнежите повеќе ќе бидат застапени во источните и југоисточните делови на земјава, каде се ...

Времето денеска: Променливо облачно наместа со дожд и снег и температура до 11 степени

24 Вести - 12.03.2015

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени.

Временска прогноза: Облачно со сончеви периоди

Хитпортал - 12.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со врнежи од ...

Облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен локален дожд

Кајгана - 12.03.2015

Во наредните три дена ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен локален дожд, на планините со локален снег. Потоа ќе преовладува стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура.

И денеска облачно, со слаби врнежи од дожд

МКД - 12.03.2015

Дневните температури и денеска ќе бидат слични на вчерашните, а времето главно ќе биде облачно со слаби, кратки врнежи од дожд. Во Скопје максималната дневна температура ќе биде 8 Целзиусови степени, во Тетово и Гостивар 5, Маврово -1, Куманово 8, ...

Повремен слаб дожд, на планините слаб снег

Локално - 12.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а дневната ...

Нестабилното време продолжува...

Факултети - 12.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со врнежи од ...

И денеска облачно, со слаби врнежи од дожд

Тера - 12.03.2015

Дневните температури и денеска ќе бидат слични на вчерашните, а времето главно ќе биде облачно со слаби, кратки врнежи од дожд. Во Скопје максималната дневна температура ќе биде 8 Целзиусови степени, во Тетово и Гостивар 5, Маврово -1, Куманово 8, ...

Дожд и снег и денеска, поубао време од…

За Се - 12.03.2015

Денеска е четврток, 12 март, 71-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 294 дена. Денот трае 11 часа и 42 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 53 минути, а заоѓа во 17 часот и 35 минути.

Денеска умерено облачно со температури до 12 степени

Точка - 12.03.2015

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе ...

Време: Од недела потопло

Здравство24 - 12.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а ...

До сабота врнежливо, од недела топло

Точка - 12.03.2015

Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

Утре променливо облачно со сончеви периоди и температура до 13 степени

Канал5 - 12.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а ...

Во наредните три дена ќе биде облачно со сончеви периоди

OhridNews - 12.03.2015

Според прогнозите, во наредните три дена ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен локален дожд и повремен локален снег на планините. Од понеделник се очекува да настапи постабилно и посуво време со постепен ...

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА: Претежно облачно.

МК News - 12.03.2015

Четврток ќе биде генерално облачен ден со повеќе услови за сончеви периоди за сончеви периоди во јужната половина од земјата. Во северозападниот крај, како и во повисоките региони од истокот во првата половина од денот ќе има услови за повремени ...

Облачно и студено

+инфо - 12.03.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени.

Од недела претежно стабилно и суво време со раст на температурите

Н.Македонија - 12.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а ...

Какво време не очекува денеска?

Скопје инфо - 12.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со врнежи од ...

Умерено облачно, температури од -3 до 12 степени

Press24 - 12.03.2015

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе ...

И утре слично време како денеска, потопло од недела

Република - 12.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до два, а ...

Денеска умерено облачно со температури до 12 степени

Нетпрес - 12.03.2015

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе ...

До сабота врнежливо, од недела топло

Нетпрес - 12.03.2015

Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

Од недела сонце и повисока температура

Република - 12.03.2015

Утрово во Македонија времето е променливо облачно со слаб северен ветер. Слаби врнежи од дожд има во Скопје, Куманово и Штип, а слаб снег во Кр.Паланка и Крушево. Утринската температура се движи од -7 до 4 степени, и тоа: -7 Маврово, -3 Крушево -2 ...

Временска прогноза: Облачно со сончеви периоди

Шеталиште - 12.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со врнежи од ...

Временска прогноза за петок 13 март

МетеоПро - 12.03.2015

Во петок почнува постепено подобрување на времето. Услови за слаб снег ќе има само во планинскиот регион во западниот дел од земајта. Останатите краишта очекуваат умерена облачност со сончеви периоди.

Какво ќе биде времето денес?

Sky - 12.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб краткотраен локален дожд, на планините со слаб снег. Дневната температура ќе се движи од 3 до 12 степени Целзиусови.

Променливо облачно во Македонија

Вечер - 26.06.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за локален дожд, особено во северните делови од ...

Облачно со сончеви периоди

Кирилица - 29.04.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд кои малку подоцна ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој долж Повардарието на моменти ќе засилува по ...

Умерено облачно, температури од -3 до 12 степени

Вистина.мк - 12.03.2015

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе ...

Умерено облачно, температури од -3 до 12 степени

Курир - 12.03.2015

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе ...

Од недела стабилно и суво време со постепен пораст на температурите

Денешен - 12.03.2015

Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

Облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен локален дожд

Макфакс - 12.03.2015

Во наредните три дена ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен локален дожд, на планините со локален снег. Потоа ќе преовладува стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура.

Облачно со сончеви периоди

Lider - 17.03.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот и во ноќните часови облачноста ќе се намали. Температура ќе се движи од три до 12 степени.

Денеска не очекува облачно време со слаб дожд

Хитпортал - 11.03.2015

Во утринските часови се очекува локално да има појава на магла. Исто така во утринските и претпладневните часови услови за локални врнежи од дожд ќе има во северните и северозападните предели.

ПРОВЕРЕТЕ: Еве какво ќе биде времето утре

Телеграф - 11.03.2015

Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од четири до 11 Целзиусови степени Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините ...

Времето денес и какво време не очекува утре?

Факултети - 07.06.2015

Во недела претежно сончево со локална облачност. Попладне во југозападните предели нестабилно со врнежи од дожд. Во понеделник умерено облачно со повремени сончеви периоди. Попладне во западните, југозападните и јужните предели со врнежи од дожд.

Утре променливо облачно со сончеви периоди и температура до 11 степени

Канал5 - 11.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Време: Утре ќе биде слично како денеска

Здравство24 - 11.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Дали и денеска ќе врне?

За Се - 30.03.2015

Денеска е понеделник, 30 март, 89-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 276 дена. Денот трае 12 часа и 33 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 22 минути, а заоѓа во 17 часот и 55 минути.

Утре променливо облачно со сончеви периоди

Република - 27.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови најпрво на југот и долж Повардарието ветерот ќе биде повремено засилен и ќе достигнува брзина и до 70 км/час.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Сител - 03.02.2019

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југозападен ветер. По одделни котлини ќе има слаба магла, особено во утринските часови. Температурата ќе се движи од 7 до 15 степени.

Времето денес: Локални врнежи од дожд

Шеталиште - 11.03.2015

Во утринските часови се очекува локално да има појава на магла. Исто така во утринските и претпладневните часови услови за локални врнежи од дожд ќе има во северните и северозападните предели.

Временска прогноза за Четврток 12 март

МетеоПро - 11.03.2015

Четврток ќе биде генерално облачен ден со повеќе услови за сончеви периоди за сончеви периоди во јужната половина од земјата. Во северозападниот крај, како и во повисоките региони од истокот во првата половина од денот ќе има услови за повремени ...

ВРЕМЕ: Променливо облачно со сончеви периоди

Fox.mk - 11.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Понесете чадор: Денеска умерено облачно со слаби врнежи од дожд

Хитпортал - 10.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со кратки сончеви периоди, но и со услови за врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со врнежи од снег.

Три облачни дена со слаби врнежи

МКД - 10.03.2015

Облачно време со слаби врнежи од дожд и снег на повисоките места е прогнозата за денеска, но и за наредните два дена. Повеќе ќе врне во западниот дел од земјата, каде на планините ќе паѓа и снег.

Какво време не' очекува денес, и каква е состојбата на патиштата низ Македонија?

Факултети - 10.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со кратки сончеви периоди но и со услови за врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со врнежи од снег.

Три облачни дена со слаби врнежи

Тера - 10.03.2015

Облачно време со слаби врнежи од дожд и снег на повисоките места е прогнозата за денеска, но и за наредните два дена. Повеќе ќе врне во западниот дел од земјата, каде на планините ќе паѓа и снег.

Облаци и дожд во наредните 3 дена

МК News - 10.03.2015

Облачно време со слаби врнежи од дожд и снег на повисоките места е прогнозата за денеска, но и за наредните два дена. Повеќе ќе врне во западниот дел од земјата, каде на планините ќе паѓа и снег.

Облачна среда, но без значителни врнежи

Република - 10.03.2015

Во среда нé очекува пооблачно време во западниот дел од земјата. Но, од оваа облачност не треба да се очекуваат некои значителни врнежи, туку само слаби и претежно сконцентрирaни во првиот дел од денот.

Прогноза за среда 11 март

МетеоПро - 10.03.2015

Во среда нé очекува пооблачно време во западниот дел од земјата. Но, од оваа облачност не треба да се очекуваат некои значителни врнежи, туку само слаби и претежно сконцентрирaни во првиот дел од денот.

Времето денеска: Променливо облачно со температура до 8 степени

24 Вести - 09.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајниот југоисточен дел можен е краткотраен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Од денеска помалку дожд

МКД - 09.03.2015

Првиот работен ден од неделава ќе ни донесе и подобрување на временските услови. Во поголем дел од земјава времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а слаби врнежи од дожд ќе има во југоисточниот дел од земјата.

Помалку дожд и умерен северен ветер

Локално - 09.03.2015

Облачно со со слаб до умерен претежно северен ветер. Преку ноќта и утринава нема нови врнежи. Во Тетово има појава на магла. Променливо облачно со сончеви периоди, особено во северните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Какво време не' очекува на стартот од оваа недела?

Факултети - 09.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со услови за повремени сончеви периоди. Во доцните попладневни часови во југоисточните и источните предели со услови за слаби локални врнежи од ...

Од денес помалку дожд

Тера - 09.03.2015

Првиот работен ден од неделава ќе ни донесе и подобрување на временските услови. Во поголем дел од земјава времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а слаби врнежи од дожд ќе има во југоисточниот дел од земјата.

Облачно со сончеви периоди, дождот и снегот се враќаат во…

За Се - 09.03.2015

Денеска е понеделник, 9 март, 68-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 297 дена. Денот трае 11 часа и 33 минути. Сонцето во Скопје изгрева во пет часот и 58 минути, а заоѓа во 17 часот и 31 минути.

Променливо облачно со краткотрајни дождови но и сончеви периоди

+инфо - 09.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајниот југоисточен дел можен е краткотраен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Облачно време со сончеви периоди

МК News - 09.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајниот југоисточен дел можен е краткотраен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб доумерен ветер претежно од северен правец.

Крајот на зимата доаѓа, ова се последните обилни снежни врнежи

Lady - 09.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде умерено облачно со подолги сончеви периоди. Во попладневните и вечерните часови ќе има услови за слаб дожд во пониските места и слаб снег на планините во западните предели.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Скопје инфо - 30.09.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 15 до 21 степен. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со ...

Денеска сонце, од среда повторно дожд

Press24 - 09.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајниот југоисточен дел можен е краткотраен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб доумерен ветер претежно од северен правец.

ВРЕМЕ: Не чека снежен ден

Press24 - 09.03.2015

Вторник носи облачно и релативно студено време. Повремени и слаби врнежи се очекуваат во западната половина од земајта. Дел од овие врнежи низ котлините ќе бидат од дожд и дожд мешан со снег, а на повисоките места врнежите ќе бидат само од снег.

Времето денес: Облачно со слаби врнежи од дожд

Шеталиште - 09.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со услови за повремени сончеви периоди. Во доцните попладневни часови во југоисточните и источните предели со услови за слаби локални врнежи од ...

Прогноза за Вторник 10 март

МетеоПро - 09.03.2015

Вторник носи облачно и релативно студено време. Повремени и слаби врнежи се очекуваат во западната половина од земајта. Дел од овие врнежи низ котлините ќе бидат од дожд и дожд мешан со снег, а на повисоките места врнежите ќе бидат само од снег.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Курир - 19.10.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини и речни долини со појава на слаба магла. Претежно ќе биде тивко, само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Денешен - 18.03.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападниот дел од земјава ќе има зголемена облачност и краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Вистина.мк - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови од земјата ќе има и повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Променливо облачно со сончеви периоди

Кирилица - 09.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во крајниот југоисточен дел можен е краткотраен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од северен правец.