TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Се надевам дека сите процедури ќе бидат испочитувани

Нова ТВ - 13.04.2014

„Се надевам дека денешниов ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух. Дека сите процедури ќе бидат испочитувани“, изјави кандидатот за претседател, Стево Пендаровски.

Спасовски: Очекуваме масовна поддршка за Пендаровски

Р.С.Европа - 13.04.2014

Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е околу 50 проценти, но е проследен и со низа нерегуларности и неправилности. Ова е оценката на Оливер Спасовски, шефот на изборниот штаб на СДСМ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Иванов- 381.000 Пендаровски- 273. 000

Нова ТВ - 13.04.2014

На 79 % обработени податоци на ВМРО-ДПМНЕ: Иванов добил 381.000 , Пендаровски- 273.000. Разликата во гласови на претседателските избори е голема. Победи ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорге Иванов, рече Влатко Ѓорчев, ...

Спасовски: Очекуваме масовна поддршка за Пендаровски

Вест - 13.04.2014

Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е околу 50 проценти, но е проследен и со низа нерегуларности и неправилности. Ова е оценката на Оливер Спасовски, шефот на изборниот штаб на СДСМ и ...

Ѓорчев: Победија Иванов и ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 13.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорѓе Иванов победија на денешното гласање со водство од над 100 илјади гласови. Од обработени 79 проценти од податоците, Иванов има добиено 381.000 гласови, а кандидатот на СДСМ Стево ...

Стево Пендаровски: Изборен ден во демократски дух

Утрински - 13.04.2014

„Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија“, изјави претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски по ...

СДСМ: се почувствува волја за промени

Телма - 13.04.2014

Најзначајно е дека кај граганите се чувствуваше желба за промени и дека тоа го гледаат во нашиот кандидат Стево Пендаровски, оцени СДСМ во 19 часот. Шефот на изборниот штаб на СДСМ Оливер Спасовски ...

Пендаровски: Денешниот ден да почне и да заврши во демократски дух

А1 On - 13.04.2014

Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија, изјави денеска претседателскиот кандидат на СДСМ Стево ...

Спасовски: Очекуваме масовна поддршка за Пендаровски

Алфа - 13.04.2014

Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е околу 50 проценти, но е проследен и со низа нерегуларности и неправилности. Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е околу 50 проценти, ...

СДСМ: Очекуваме одлични резултати

Капитал - 13.04.2014

И покрај низата неправилности, притисоци и нерегуларности, граѓаните денеска, како и во текот на целата кампања, покажаа дека сакаат промени и затоа очекуваме одлични резултати за нашиот кандидат ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Искрено се надевам на фер избори

+инфо - 13.04.2014

Се надевам дека денешниот ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух, дека сите процедури ќе бидат испочитувани и искрено се надевам дека на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки кои ...

Пендаровски: Се надевам дека изборниот ден ќе заврши во демократски дух

Фактор - 13.04.2014

Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија, изјави претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски по ...

ВИДЕО Пендаровски: Сè да помине во демократски дух

+инфо - 13.04.2014

Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија, изјави денеска претседателскиот кандидат на СДСМ Стево ...

Изјава на кандидатот за претседател Стево Пендаровски по гласањето на изборите

Сител - 13.04.2014

Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија, изјави денеска претседателскиот кандидат на СДСМ Стево ...

Оливер Спасовски: Одзивот 50%, имаше неправилности

Канал5 - 13.04.2014

Во првото обраќање пред новинарите Оливер Спасовски од СДСМ рече дека очекуваат резултатите од изборите „да ја потврдат поддршката за Пендаровски“. Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е ...

Спасовски: Очекуваме масовна поддршка за Пендаровски

Сител - 13.04.2014

Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е околу 50 проценти, но е проследен и со низа нерегуларности и неправилности. Ова е оценката на Оливер Спасовски, шефот на изборниот штаб на СДСМ и ...

Спасовски: Одѕивот на првиот круг е околу 50 проценти

МРТ - 13.04.2014

Одѕивот на првиот круг од претседателските избори е околу 50 проценти, но е проследен и со низа нерегуларности и неправилности. Ова е оценката на Оливер Спасовски, шефот на изборниот штаб на СДСМ и ...

(ФОТО) Пендаровски: Искрено се надевам на фер избори

Локално - 13.04.2014

Се надевам дека денешниот ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух, дека сите процедури ќе бидат испочитувани и искрено се надевам дека на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки кои ...

СДСМ обвинува за низа нерегуларности

Сител - 13.04.2014

Според првичните информации со кои располага СДСМ, денес гласале 50 отсто од граѓаните со право на глас. Како што се очекуваше, СДСМ обвинува за низа нерегуларности и неправилности во гласањето и ја ...

Стево Пендаровски води само во 4 општини

Сител - 13.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, е во водство во само 4 општини. Според досега обработените податоци од страна на ДИК, Пендаровски води само во Струмица, Центар, Карпош и во ...

И Пендаровски го даде својот глас

Вечер - 13.04.2014

- Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија, изјави денеска претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево ...

Иванов во убедливо водство и кај дијаспората

Вечер - 13.04.2014

Во Венеција, првичните податоци велат дека Иванов има освоено 96 отсто од вкупниот број излезени гласачи или 284 наспроти 3 отсто или 8 гласачи во корист на Пендаровски.

Пендаровски води во четири општини – еве кои

МК News - 13.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски е во водство во 4 општини. Според досега обработените податоци од страна на ДИК, Пендаровски води само во Струмица, Центар, Карпош и во Чучер ...

Пендаровски (ВИДЕО): Денешниот ден да помине во демократски дух

Бриф - 13.04.2014

- Се надевам дека денешниот ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух, дека сите процедури ќе бидат испочитувани и искрено се надевам дека на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки кои ...

ВИДЕО: Стево со сопругата и синот гласаше во Автокоманда

Бриф - 13.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, заедно со сопругата и синот, дојде на гласачкото место број 2489, во скопската населба ...

ПЕНДАРОВСКИ: Се надевам сѐ ќе се одвива во демократски дух

Телеграф - 13.04.2014

Се надевам дека денешниот ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух, сите процедури ќе бидат испочитувани и на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки, што ги видовме во претходниот ден ...

ДИК: Ова се официјалните резултати. Следете ги во живо!

Точка - 13.04.2014

На официјалната веб страница на Државната Изборна Комисија на Македонија се објавени првите официјални резултати од овогодинешните Претседателски Избори на Македонија.

И „Рејтинг“ си поплука на кажаното

Вистина.мк - 13.04.2014

Агенцијата „Рејтинг“ излезе со анализа во која кажува дека до 13 часот одѕивот на претседателските избори бил поголем во споредба со претходните во 2009 година, но поради слабиот одѕив во албанските ...

Пендаровски води во само четири општини

Вистина.мк - 13.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски е во водство во само 4 општини. Според досега обработените податоци од страна на ДИК, Пендаровски води само во Струмица, Центар, Карпош и Чучер ...

И „Рејтинг“ си поплука на кажаното

Курир - 13.04.2014

Агенцијата „Рејтинг“ излезе со анализа во која кажува дека до 13 часот излезноста на претседателските избори била поголема во споредба со претходните во 2009 година, но поради слабата излезност во ...

Пендаровски гласаше со сопругата и со синот

Република - 13.04.2014

Се надевам дека денешниот ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух, дека сите процедури ќе бидат испочитувани и искрено се надевам дека на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки кои ...

И „Рејтинг“ си поплука на кажаното

Нетпрес - 13.04.2014

Денес Рејтинг излезе со анализа во која кажува дека до 13 часот излезноста на претседателските избори била поголема во споредба со тие претходните, но поради слабата излезеност во албанските општини, ...

ПЕНДАРОВСКИ: Се надевам дека Македонија е конечно подготвена да направи изборен циклус каков што доликува

Sky - 13.04.2014

- Се надевам дека денешниов ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух. Дека сите процедури ќе бидат испочитувани. Искрено се надевам дека на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки кои ...

СДСМ се жали на нерегуларности

Курир - 13.04.2014

Според првичните информации со кои располага СДСМ, денес гласале 50 отсто од граѓаните со право на глас. Како што се очекуваше, СДСМ обвинува за низа нерегуларности и неправилности во гласањето и ја ...

И „Рејтинг“ си поплука на кажаното

Република - 13.04.2014

Агенцијата „Рејтинг“ излезе со анализа во која кажува дека до 13 часот излезноста на претседателските избори била поголема во споредба со претходните во 2009 година, но поради слабата излезност во ...

Пендаровски води во само четири општини

Република - 13.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски е во водство во само 4 општини. Според досега обработените податоци од страна на ДИК, Пендаровски води само во Струмица, Центар, Карпош и Чучер ...

Пендаровски води само во четири општини

Курир - 13.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски е во водство во само 4 општини. Според досега обработените податоци од страна на ДИК, Пендаровски води само во Струмица, Центар, Карпош и во Чучер ...

Пендаровски: Се надевам дека Македонија е подготвена за избори какви што и доликуваат на европска демократија

Макфакс - 13.04.2014

Искрено се надевам дека Република Македонија е конечно подготвена да направи изборен циклус каков што и доликува на секоја европска демократија, изјави кандидатот за претседател на СДСМ, Стево ...

СДСМ се жали на нерегуларности

Lider - 13.04.2014

Според првичните информации со кои располага СДСМ, денес гласале 50 отсто од граѓаните со право на глас. Како што се очекуваше, СДСМ обвинува за низа нерегуларности и неправилности во гласањето и ја ...

И „Рејтинг“ си поплука на кажаното

Денешен - 13.04.2014

Агенцијата „Рејтинг“ излезе со анализа во која кажува дека до 13 часот излезноста на претседателските избори била поголема во споредба со претходните во 2009 година, но поради слабата излезност во ...

Стево и Заев на прес во СДСМ

МКД Прес - 13.04.2014

Стево Пендаровски и Зоран Заев на прес комференција во избирачкиот центар на СДСМ, во која прес комференција Пендаровски најпрво им се заблагодари на сите кои гласале за него и најави дека битката ...

Како гласала дијаспората за претседателските избори?

Falanga - 13.04.2014

Тие вчера за прв пат имаа можност да гласаат за претседател на Македонија.. Македонците од дијаспората вчера го исполнија своето граѓанско право. Заврши гласањето во трите изборни единици надвор од ...

Пендаровски заедно со својата сопруга го дадоа својот глас

Falanga - 13.04.2014

Искрено се надевам дека на крајот на денот нема да сведочиме за некои постапки кои ги видовме во претходниов ден. Се надевам дека денешниов ден ќе почне и ќе заврши во демократски дух.

Пендаровски: Се надевам дека како почнаа изборите во демократски дух така и ќе завршат

Maxim - 13.04.2014

Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија. Ова денеска го истакна претседателскиот кандидат на СДСМ Стево ...

Ѓорчев: Победи ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорге Иванов

Maxim - 13.04.2014

На конференцијата во аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев изјави дека граѓаните ја донесоа својата одлука која сметаа дека е најдобра, и може да се каже дека е огрома разликата помеѓу ...

(ВИДЕО) Заев од Битола: Стево, првиот чекор кон промени

Бриф - 12.04.2014

Покрај кандидатот за претседател Стево Пендаровски, вечерва својот кандидат го поддржа и лидерот на партијата, Зоран Заев кој се обрати пред ...

(Не)зависни кандидати, големи теми, пристрасни медиуми

Р.С.Европа - 11.04.2014

Иванов цело време настапуваше со партијата која го кандидира, Пендаровски самостојно. Кандидатите се фокусираа на темата со името, економијата, младите...

Спасовски: Сите заедно да се избориме за неопходните промени

Нова ТВ - 11.04.2014

„Поминавме голем број на населени места, се сретнавме со многу граѓани. СДСМ го слушна гласот на народот, директно, очи в очи. На Македонија и се потребни промени. СДСМ ги започна промените од себе.

НСДП: Пендаровски е вистинскиот човек за функцијата Претседател

Нова ТВ - 11.04.2014

Во првиот круг на претстојните претседателски избори влегуваат четворица кандидати но, јавна тајна е дека вистинската битка ќе се води меѓу кандидатот на опозицијата Стево Пендароовски и оној на ...

Пендаровски: Ќе се обидат да употребат пари и закани на изборите

Нова ТВ - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, во битолско – ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испраќа конкретна порака до граѓаните за гласањето в недела, соопштува СДСМ.

Пендаровски: Победата ни е во рака-да не дозволиме да ја доиспразнат Македонија

Нова ТВ - 11.04.2014

Победата е на страната на опозицијата. Расположението на луѓето е јасно. Од град, до село, до секое населено место, сите сакаат промени. Тоа го видов изминаиов период.

Георгиевски: глас за Пендаровски, Иванов е катастрофа!

Телма - 11.04.2014

Љубчо Георгиевски порача дека треба да се гласа за Пендаровски, зашто така ќе се врати слободата, а од Иванов се памети само „разумниот компромис“. -ВМРО-НП има инерес кандидатот на СДСМ Стево ...

СДСМ И Пендаровски од Битола: гласајте храбро!

Телма - 11.04.2014

Нудам концепт во која нема подлеби, рече кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, на завршниот митинг што се одржа во Битола. Македонија по 27 април ќе биде држава на рамноправни ...

Кои се клучните поенти на претседателските кандидати

Капитал - 11.04.2014

Во недела, во првиот круг на претседателските избори се соочуваат четворицата кандидати за претседател на Република Македонија. Капитал ви ги пренесува основните залагања и постулати во кампањите на ...

Пендаровски во посета на Демир Хисар, Новаци, Могила, Ресен и Битола

А1 On - 11.04.2014

Денешната агенда на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, започнува во село Сопотница, каде ќе оствари средби со жителите почнувајќи од 11:00 часот.

Рамадан Рамадани: Јас ќе гласам за Стево!

Фокус - 11.04.2014

Заради другите и заради себе, веројатно ќе треба да објаснам и од каде и јас, Албанец со три партии и еден кандидат, уште во првиот круг да ја заокружам тројката за претседател.

Георгиевски: Пендаровски мора да победи, Иванов е катастрофа!

Фокус - 11.04.2014

Љубчо Георгиевски јавно му порача на народот дека треба да гласа за Стево Пендаровски, зашто така, според него, ќе се врати слободата. -ВМРО-НП има инерес кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, да ...

Спасовски: Заедно да се избориме за неопходните промени

А1 On - 11.04.2014

„Поминавме голем број на населени места, се сретнавме со многу граѓани. СДСМ го слушна гласот на народот, директно, очи в очи. На Македонија и се потребни промени.

Груевски: Пендаровски е копија на Црвенковски

Фокус - 11.04.2014

Кандидатот за претседател на опозицискиот СДСМ, Стево Пендаровски, е слаткоречив, но тој е деструктивна личност, рече премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вчерашниот митинг во ...

НСДП: Пендаровски е вистинскиот човек за функцијата Претседател

А1 On - 11.04.2014

„Во првиот круг на претстојните претседателски избори влегуваат четворица кандидати но, јавна тајна е дека вистинската битка ќе се води меѓу кандидатот на опозицијата Стево Пендароовски и оној на ...

(ВИДЕО) Претседател по име Стево ќе победи

А1 On - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, во битолско – ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испраќа конкретна порака до граѓаните за гласањето в недела.

Иванов со тврди позиции за името, Пендаровски посакуван партнер за Грците

Алфа - 11.04.2014

Kако ја започнаа кампањата така и ќе финишираат. Заклучокот за аналитичарите е дека Иванов покажал позитивна кампања, а Пендаровски делел навреди. Иванов со јасен и концизен став околу спорот за ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Реалната волја на граѓаните да ја преточиме во кутиите

А1 On - 11.04.2014

Победата е на страната на опозицијата. Расположението на луѓето е јасно. Од град, до село, до секое населено место, сите сакаат промени. Тоа го видов изминаиов период.

Македонија мора да биде дел од Европа

Алфа - 11.04.2014

Нека не помислуваат да не истераат во странство, оти имаме право тука да живееме и да работиме. Нашиот концепт е човекот пред се и џабе ние држава, ако немаме граѓани.

Стево Пендаровски – Граѓаните пред се

Фактор - 11.04.2014

Кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски иако подржан од најголемата опозициона партија, сепак сам ја водеше предизборната претседателска кампања. Без класични митинзи, со интерактивен модел, каде ...

Пендаровски во Демир Хисар, Новаци, Могила, Ресен и Битола

+инфо - 11.04.2014

Денешната програма на посети на Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, почнува во селото Сопотница во 11 часот.

ВИДЕО Спасовски: В недела да направиме чекор за промени кон подобра иднина

+инфо - 11.04.2014

Поминавме голем број на населени места, се сретнавме со многу граѓани. СДСМ го слушна гласот на народот, директно, очи в очи. На Македонија ѝ се потребни промени.И зразуваме благодарност за ...

Тунтев: Се видоа и инвестициите на Субрата и проектите на власта

+инфо - 11.04.2014

Ги видовме ние проектите на оваа власт - Хотелот Славија, кој работеше успешно во текот на целата година, му се продаде на контраверзниот Субрата Рој: денес на таблата пред хотелот стои знакот на ...

НСДП: Избирајќи меѓу ретроградното и прогресивното, гласајте за Пендаровски

+инфо - 11.04.2014

В недела македонските граѓани се на своевиден референдум, ќе одлучуваат меѓу новото и старото, меѓу она што отвора перспективи и она што ќе не затвори во балканските стереотипи на недоразбирање, и ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Волјата на граѓаните е да се смени власта

+инфо - 11.04.2014

Кутиите да ги чуваме, ако треба да не спиеме. Волјата на граѓаните е смена на власта, веќе е јасно. Со волјата на народот актуелната власт не може да победи.

ВИДЕО Свети Стефане, ќе победиш

+инфо - 11.04.2014

Свети Стефане, ќе победиш! Ова беше една од пораките од граѓаните до претседателскиот кандидат Стево Пендаровски за време на кампањата во изминатите ...

ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО Пендаровски: Реалната волја на граѓаните да ја преточиме во кутиите

+инфо - 11.04.2014

Денеска нема да говорам за мојот концепт. Го знаете. Граѓанинот на прво место. Нема поделби, нема разлики. Човекот пред сè. Сакам да пратам порака, рече Стево Пендаровски пред ресенчани.

Пендаровски во Тетово

МРТ - 11.04.2014

Пред тетовци, рече дека се залагал и ќе се залага да нема делби но и сите меѓусебно да се почитуваат. Меѓуетничките односи се клучната оска на која пичива стабилноста на секое мултиетничко општество ...

Пендаровски: Секој нека одлучи со своја глава

МК News - 11.04.2014

„Мојот концепт се базира на еднаквост и рамноправност. Кај мене најпрвин си човек, па потоа се’ друго“, им порача Пендаровски на жителите на Алдинци, Норово и Лажани Претседателскиот кандидат на ...

ГЕОРГИЕВСКИ: Пендаровски мора да победи, ИВАНОВ е катастрофа!

Локално - 11.04.2014

ВМРО-НП има инерес кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, да победи во првиот круг, зашто тоа е важно за демократијата, бидејќи ќе падне стравот, а потоа, граѓаните слободно ќе гласаат и на ...

ВИДЕО: Стево Пендаровски со обраќање до граѓаните пред првиот круг на изборите

Либертас - 11.04.2014

Во продолжение ви го пренесуваме обраќањето до граѓаните од страна на кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, во пресрет на првиот круг од изборите во недела.

Грчките медиуми за претседателските избори во Македонија

Сител - 11.04.2014

Речиси сите грчки медиуми денеска, претежно беа коментар, јавуваат за претседателските избори што ќе се одржат во недела во Македонија, јави дописникот на МИА од Атина.

Грчките медиуми за претседателските избори во Македонија

Канал5 - 11.04.2014

Речиси сите грчки медиуми денеска, претежно беа коментар, јавуваат за претседателските избори што ќе се одржат во недела во Македонија. Потенцирајќи дека иако има четворица кандидати, трката ќе се ...

Стево денеска е во Демир Хисар, Новаци, Могила, Ресен и Битола

Локално - 11.04.2014

Денешната агенда на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, започнува во село Сопотница, каде ќе оствари средби со жителите почнувајќи од 11:00 часот.

Какви позиции застапуваа претседателските кандидати во кампањата?

Канал5 - 11.04.2014

На ден пред молкот дел од аналитичарите со оценка за досегашните настапи на кандидатите за претседател. Според нив, претсадателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов изразил цврст и бескомпромисен ...

(ВИДЕО)СДСМ:Лажните анкети и решенијата за стечајците е случај на давеник кој се фаќа за сламка

Локално - 11.04.2014

Поминавме голем број на населени места, се сретнавме со многу граѓани. СДСМ го слушна гласот на народот, директно, очи в очи. На Македонија и се потребни промени.

Анализа: Како претседателските кандидати се бореа на избори

Сител - 11.04.2014

Точно на полноќ стрелките на часовникот ќе означат крај на изборната кампања и молк за првиот круг на претседателските избори. Кандидатите вечерва ја имаат псоледната шанса да придобијат некој глас ...

Анализа: Како претседателските кандидати се бореа за гласови

Сител - 11.04.2014

Точно на полноќ стрелките на часовникот ќе означат крај на изборната кампања и молк за првиот круг на претседателските избори. Кандидатите вечерва ја имаат псоледната шанса да придобијат некој глас ...

(ВИДЕО) Свети Стефане, ќе победиш!!!

Либертас - 11.04.2014

„Свети Стефане, ќе победиш“ – ова беше една од пораките од граѓаните до претседателскиот кандидат Стево Пендаровски за време на кампањата во изминатите ...

Пендаровски: Да не дозволиме да ја фалсификуваат волјата на народот

Либертас - 11.04.2014

-Кутиите да ги чуваме, ако треба да не спиеме. Волјата на граѓаните е смена на власта, веќе е јасно. Со волјата на народот актуелната власт не може да победи.

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои се репетираа пиштоли и жени беа влечени за коса

Сител - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

ВИДЕО: Интервју со Стево Пендаровски за Алсат-М

Либертас - 11.04.2014

Во продолжение ви го пренесуваме интервјуто со кандидатот за претседател на Република Македонија од СДСМ, Стево Пендаровски за емисијата „Патот кон“ на Алсат-М ...

Заев од Битола: Наместо Македонија во Европа и НАТО, Сахара ни ја донесоа во Македонија

Либертас - 11.04.2014

Пред вас се нови луѓе, со нова енергија, со знаење, со нова, остварлива визија за економски стабилна и меѓународно признаена Република Македонија. Стапнавме на секоја педа земја.

Пендаровски во Демир Хисар, Новаци, Могила, Ресен и Битола

Бриф - 11.04.2014

Денешната агенда на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, започнува во село Сопотница , каде ќе оствари средби со жителите почнувајќи од 11:00 часот.

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Трката ќе се води меѓу Иванов и Пендаровски

Телеграф - 11.04.2014

Потенцирајќи дека, иако има четворица кандидати, трката ќе се води меѓу Иванов и Пендаровски, медиумите во Грција се осврнуваат само на нивните ставови околу името на Македонија Речиси сите грчки ...

(ВИДЕО) Спасовски: Во недела да го направиме вистинскиот избор, Стево Пендаровски!

Бриф - 11.04.2014

Поминавме голем број на населени места, се сретнавме со многу граѓани. СДСМ го слушна гласот на народот, директно, очи в очи. На Македонија и се потребни промени, рече на денешната прес конференција ...

(ФОТО) Пендаровски: Власта ќе се обиде со пари и закани, но мора да ја спречиме да ја фалсификува волјата на народот

Бриф - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, во битолско – ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испраќа конкретна порака до граѓаните за гласањето в недела.

(ВИДЕО) Пендаровски: Реалната волја на граѓаните да ја преточиме во кутиите

Бриф - 11.04.2014

- Победата е на страната на опозицијата. Расположението на луѓето е јасно. Од град, до село, до секое населено место, сите сакаат промени. Тоа го видов изминаиов период.

(ФОТО) Заев од Битола: Македонија го заслужува Стево Пендаровски!

Бриф - 11.04.2014

-Добровечер Битола, добровечер почитувани граѓани, добровечер Македонија! Голема чест ни направивте вечерва. СО ОВАА ЕНЕРГИЈА, СО ОВОЈ ПРЕЧЕК, ДИПЛОМАТСКА БИТОЛА, КАКО ШТО И ДОЛИКУВА, ЈА ЗАПЕЧАТУВА ...

ПЕНДАРОВСКИ ОД БИТОЛА: Наш концепт – граѓанинот пред се

Телеграф - 11.04.2014

Повика на масовно гласање со кое, според него, „ќе се добие битката која не е за функционерско столче и не е за обична политичка промена на власта, туку за нов пат на Република Македонија ...

(ВИДЕО) Стево од Битола: Победата е наша борете се за промени!

Бриф - 11.04.2014

Последната порака и последното обраќање пред изборниот молк, кандидатот за претседател од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски го имаше во ...

Силна мотивациска порака од Пендаровски до граѓаните за гласањето во недела

Тера - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, во битолско - ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испрати конкретна порака до граѓаните за гласањето во недела.

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои се репетираа пиштоли и жени беа влечени за коса

Вистина.мк - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

Пендаровски: Ќе се залагам да нема делби

Република - 11.04.2014

„Би сакал да сум претседател на сите безразлика на нивната етничка, верска и политичка припадност. Јас сум македонец, христијанин, но сакам да ме гласаат сите“, рече претседателкиот кандидат од ...

Милошоски: Пендаровски сѐ уште не излегол со јасен и конкретен став за името

Република - 11.04.2014

Ексминистерот за надворешни работи, Антонио Милошоски го критикуваше кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски бидејќи нема став за најважното надворешно политичко прашање на Македонија: ...

Пендаровски: Дојде времето кога нема да се фалсификува волјата на граѓаните

Portal - 11.04.2014

„Македонија не може да просперира ако постојат делбите. Тие поттикнуваат непочитување и омраза, меѓу сите нас. Како Претседател ќе застанам на патот на поделбите и ќе работам на концептот за соживот.

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ денеска во посета на Демир Хисар, Новаци, Могила, Ресен и Битола

Sky - 11.04.2014

Денешната агенда на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, започнува во село Сопотница, каде ќе оствари средби со жителите почнувајќи од 11:00 часот.

Чесност и патриотизам посилни од црна кампања

Република - 11.04.2014

Почитувани читатели ве известуваме дека новиот број на неделникот Република е во продажба од денеска, 11 април. Во него можете да прочитате повеќе анализи и колумни поврзани со претседателските и ...

За леснотијата на слободниот дух на Пендаровски

Окно - 11.04.2014

Осум години подоцна, работата и понатаму е во разумот, смиреноста, за почеток. И разликата е – интелектуална, политичка, човечка – во разумот, не во мрмлањето, не во бладањето, туку во разумот, ...

Спасовски: Заедно да се избориме за неопходните промени

Sky - 11.04.2014

„Поминавме голем број на населени места, се сретнавме со многу граѓани. СДСМ го слушна гласот на народот, директно, очи в очи. На Македонија и се потребни промени.

„Република“: Дебата без ќеф - Кога Пендаровски ќе стивне

Курир - 11.04.2014

Пен­да­ров­ски од збор до збор го ка­жу­ва­ше го­во­рот под­го­твен за ми­тин­зи. Струч­ња­ци­те бли­ски до СДСМ му нај­доа оправ­ду­ва­ње – во таа де­ба­та тој бил ста­вен во втор план.

Јас ќе гласам за Стево!

Окно - 11.04.2014

Размислував дека за спас од рутината можеби некогаш би требало да се напише нешто поинаку. Ми светна и дека можеби најпогодно е тоа да се направи токму во неделата сред избори.

Грчките медиуми за претседателските избори во Македонија

За Се - 11.04.2014

Речиси сите грчки медиуми денеска, претежно беа коментар, јавуваат за претседателските избори што ќе се одржат во недела во Македонија. Потенцирајќи дека иако има четворица кандидати, трката ќе се ...

Кандидатот за претседател на коалициската опозиција Стево Пендаровски вчера беше во посета на Брвеница, Јегуновце и ...

Kiss - 11.04.2014

Моменталната владеачка гарнитура мора се да смени, затоа што тие работат само за своите партиски членови, останатите ги сметаат за граѓани од втор ред, изјави кандидатот за претседател од ...

Ќе бидат претседател на сите граѓани без разлика на нивната партиска, етничка или религиозна припадност порача кандидат ...

Kiss - 11.04.2014

Вака претседателскиот кандидат на коалициската опозиција ги поздрави граѓаните на синоќешниот митинг во Тетово. Доколку бидам избран за претседател а за мене не гласале сите етнички заедници, ...

Дебата без ќеф – Кога Пендаровски ќе стивне

Нетпрес - 11.04.2014

Пен­да­ров­ски од збор до збор го ка­жу­ва­ше го­во­рот под­го­твен за ми­тин­зи. Струч­ња­ци­те бли­ски до СДСМ му нај­доа оправ­ду­ва­ње – во таа де­ба­та тој бил ста­вен во втор план.

Белевски: СДСМ единствена, со збиени редови, со голема енергија и мотивација тргнува во победа

Дума - 11.04.2014

По осум години силување на демократијата и осиромашување на граѓаните, крадење, апсење, изживување, понижување, доаѓа време кога граѓаните ќе решат да стават крај на вртоглавото назадување и ...

НСДП: Пендаровски е вистинскиот човек за функцијата Претседател

Sky - 11.04.2014

„Во првиот круг на претстојните претседателски избори влегуваат четворица кандидати но, јавна тајна е дека вистинската битка ќе се води меѓу кандидатот на опозицијата Стево Пендароовски и оној на ...

Силна мотивациска порака од Пендаровски (видео, галерија)

Sky - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, во битолско – ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испраќа конкретна порака до граѓаните за гласањето в недела.

Силна мотивациска порака од Пендаровски до граѓаните за гласањето во недела

Portal - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, во битолско - ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испрати конкретна порака до граѓаните за гласањето во недела.

ВИДЕО: Пендаровски повика на масовно гласање за промени во недела

Делчево Денес - 11.04.2014

Се гледаме во недела, повика кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во неговиот видео запис, обраќајќи се на целата македонска јавност… “Со оваа порака сакам да Ви се заблагодарам од ...

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои се репетираа пиштоли и жени беа влечени за коса

Курир - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

ВРИЕ ОД ЛУЃЕ ВО БИТОЛА: Битолчани сакаат промени! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 11.04.2014

На ден пред изборниот молк, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и кандидатот за претседател на Македонија Стево Пендаровски одржуваат митинг во Битола. Врие од луѓе на плоштадот Магнолија.

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои се репетираа пиштоли и жени беа влечени за коса

Press24 - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои се репетираа пиштоли и жени беа влечени за коса

Република - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

Пендаровски: Реалната волја на граѓаните да ја преточиме во кутиите (видео, галерија)

Sky - 11.04.2014

- Победата е на страната на опозицијата. Расположението на луѓето е јасно. Од град, до село, до секое населено место, сите сакаат промени. Тоа го видов изминаиов период.

ЗАЕВ ОД БИТОЛА: Наместо Македонија во Европа и НАТО, Сахара ни ја донесоа во Македонија! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 11.04.2014

Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот голем собир во Битола - интегрален текст: СО ОВАА ЕНЕРГИЈА, СО ОВОЈ ПРЕЧЕК, ДИПЛОМАТСКА БИТОЛА, КАКО ШТО И ДОЛИКУВА, ЈА ЗАПЕЧАТУВА ...

ВИДЕО: ЦЕЛА БИТОЛА НА НОЗЕ - Еве колку народ имаше на вечерашниот митинг!

Sky - 11.04.2014

Повеќе од десет минути илјадници Битолчани во еден глас скандираа- СТЕВО СТЕВО и Ова е Битола. Незапаметен митинг во историјата на Битола. Граѓаните велат дека толку народ не бил собран никогаш на ...

Пендаровски: Дојде времето кога нема да се фалсификува волјата на граѓаните

Макфакс - 11.04.2014

„Македонија не може да просперира ако постојат делбите. Тие поттикнуваат непочитување и омраза, меѓу сите нас. Како Претседател ќе застанам на патот на поделбите и ќе работам на концептот за соживот.

Силна мотивациска порака од Пендаровски до граѓаните за гласањето во недела

Макфакс - 11.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, во битолско - ресенскиот регион, на ден пред изборниот молк испрати конкретна порака до граѓаните за гласањето во недела.

Грчките медиуми за претседателските избори во Македонија

Денешен - 11.04.2014

Речиси сите грчки медиуми денеска, претежно беа коментар, јавуваат за претседателските избори што ќе се одржат во недела во Македонија. Потенцирајќи дека иако има четворица кандидати, трката ќе се ...

ЛДП: Да избереме претседател кој нема да не срами

Kumanovo News - 11.04.2014

Од ЛДП ги повикаа граѓаните во недела да гласаат за Стево Пендаровски со заокружување на бројот 3 и да изберат претседател кој гордо ќе ја претставува Македонија.

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои жени беа влечени за коса

Денешен - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

Пендаровски во Тетово: Дефинитивно е дојдено времето кога на граѓаните нема повеќе да им се фалсификува волјата

Falanga - 11.04.2014

Како Претседател ќе застанам на патот на поделбите и ќе работам на концептот за соживот. Опозиционото расположение расте, а тоа се гледа и тука вечерва драги тетовчани.

Опасни пописни игри на Пендаровски

Falanga - 11.04.2014

Пишува Тодор ПЕТРОВ. Велат, во борбата за власт не се избираат средства за остварување на целта. Ама, претседателски претендент, посебно, мора да внимава на тежината на јавно искажаниот збор.

Иванов „чувар“ на името - изборите интересни и за грчките медиуми

Maxim - 11.04.2014

Речиси сите грчки медиуми денеска пренесуваат дека во недела ќе се одржат претседателските избори во Македонија, пишува МИА Грчките медиуми пишуваат дека иако има четворица кандидати, трката ќе се ...

Ѓорчев: Пендаровски верификуваше избори на кои се репетираа пиштоли и жени беа влечени за коса

Maxim - 11.04.2014

Некој најавува активен бојкот, некој сака да не се избере претседател на Р. Македонија. Можеби некаде ќе има намелен одзив, можеби некои изборни места ќе бидат оспорувани.

Пендаровски во Ресен: Реалната волја на граѓаните да ја преточиме во кутиите

Falanga - 11.04.2014

Да не им дозволиме да ја доиспразнат Македонија. Победата е на страната на опозицијата. Расположението на луѓето е јасно. Од град, до село, до секое населено место, сите сакаат промени.

Стево Пендаровски: Да ја вратиме Македонија во нормален колосек

Нова ТВ - 10.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на скопските општини Центар, Карпош и Ѓорче. Во разговорите со нив, како што информираат од прес-центарот на СДСМ, ...

Пендаровски: претседател со гласовите на сите заедници

Телма - 10.04.2014

Доколку за мене не гласаат припадниците на сите етнички заедници, тогаш не би сакал да бидам претседател на Македонија, изјави Стево Пендаровски. -Добровечер и mirëmbrëma, (добровечер) Вака ...

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани

Утрински - 10.04.2014

„Ако ги добијам изборите и ако на 27 април видам дека не ме гласале сите етнички заедници во Македонија, ќе го вратам мандатот. Моја определба е да бидам претседател на сите граѓани, а не да ги ...

Груевски: Пендаровски е деструктивна личност

Телма - 10.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од митингот одржан во Демир Хисар рече дека Иванов е стабилна личност, за разлика од Пендараовски кој е „матрица на Црвенковски“ -Ѓорѓе Иванов е стабилен, искрен и чесен човек, ...

Пендаровски: Како претседател ќе работам на концептот за соживот

МКД - 10.04.2014

Oпозициското расположение расте. Дефинитивно е дојдено времето кога на граѓаните нема повеќе да им се фалсификува волјата. Овој пат ќе победи вистинскиот концепт, порача вечерва Стево Пендаровски, ...

Пендаровски: И во турско време тутунарите не биле толку понижени!

Фокус - 10.04.2014

Ако е тутунар – мораш да му ја платиш маката. Не е битно дали е член на ВМРО, член на СДСМ Власта која во последниве осум години успеа да го подели македонскиот човек по сите можни основи, успеа да ...

Пендаровски во посета на скопските општини, Тетово и околината

А1 On - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во скопските општини Центар, Карпош, Ѓорче Петров, Сарај, како и во Јегуновце, Теарце, Брвеница и Тетово.

(ВИДЕО) Пендаровски: И со гласачи од Пустец, опозицијата ќе победи

А1 On - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат на опозицијата, Стево Пендаровски очекува резултатот од исходот од локалните избори во Центар минатата година да се мултиплицира во цела Македонија и на 13-ти и на 27-ми ...

(ВИДЕО) Велески: Стево Пендаровски – Лицето на промените

А1 On - 10.04.2014

Вчера, градскиот плоштад во Прилеп беше претесен да ги собере граѓаните, кои масовно излегоја да дадат поддршка за идниот Претседател на Р.Македеонија, Стево Пендаровски, вели Сашо Велески, ...

(ФОТО) Пендаровски: Зад параванот имате сила – Да ја вратиме Македонија на нормален колосек!

А1 On - 10.04.2014

Поддршка, насмевки и топло добредојде за Стево Пендаровски во Скопје. Жителите на Центар, Карпош и Ѓорче со коишто денеска се сретна Стево, го пречекуваа пред своите домови, низ пазарчињата, пред ...

ВИДЕО: Искинати сите плакати на Пендаровски во Битола

А1 On - 10.04.2014

Синоќа беа искинати и уништени сите плакати низ Битола на нашиот кандидат за Претседател Стево Пендаровски. Овој вандалски чин, само ги потврдува забелешките на опозицијата, но и на некои невладини ...

(ВИДЕО) Котески: Попусто правите два митинга, Битола е за Стево Пендаровски

А1 On - 10.04.2014

Потсетувајќи дека веќе пет месеци власта во Битола не одговорила на што се потрошени 2,7 милиони евра, Благојче Котески, член на Советот на општина Битола од редовите на НСДП, на локалната и на ...

(ФОТО) Пендаровски: Во недела Македонија ќе гласа за нов концепт

А1 On - 10.04.2014

Дождот и лошите временски услови не ги спречија жителите на Јегуновце да излезат во голем број и да му искажат поддршка на Стево. -Македонија по ниту еден индикатор не оди нагоре.

Пендаровски: Македонија со еднакви можности за сите

Н.Македонија - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва се обрати на митингот што се одржа на градскиот плоштад во Тетово Пендаровски пред тетовци истакна дека ќе се залага за граѓански концепт, ...

(ВИДЕО) Тетовци до Пендаровски: Македонија го заслужува Стево

А1 On - 10.04.2014

Тетовци вечерва го наполнија градскиот плоштад и го поздравија претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Опозиционото расположение расте, а тоа се гледа и тука вечерва драги тетовчани.

Пендаровски: Македонија со еднакви можности за сите

Алсат-М - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва се обрати на митингот што се одржа на градскиот плоштад во Тетово. Пендаровски пред тетовци истакна дека ќе се залага за граѓански концепт, ...

СДСМ во Куманово

Алфа - 10.04.2014

На митингот во кумановската населба Гоце Делчев, СДСМ изрази надеж дека победата на Пендаровски над Иванов во првиот круг од претседателските избори ќе биде предвесник на двојната победа која тие ја ...

Пендаровски денеска во Тетово и во скопски општини

+инфо - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ќе ги посети скопските општини Центар, Карпош, Ѓорче Петров, Сарај, како и Јегуновце, Теарце, Брвеница и Тетово.

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА Корлевски: Искинати сите плакати на Пендаровски во Битола

+инфо - 10.04.2014

Синоќа беа искинати и уништени сите плакати низ Битола на нашиот кандидат за Претседател Стево Пендаровски. Овој вандалски чин, само ги потврдува забелешките на опозицијата, но и на некои невладини ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Имаме урнисана економија која опстанува од кредити

+инфо - 10.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на скопските општини Центар, Карпош и Ѓорче. Во разговорите со нив, како што информираат од прес-центарот на СДСМ, ...

ВИДЕО Котески: Попусто правите два митинга, Битола е за Стево Пендаровски

+инфо - 10.04.2014

Потсетувајќи дека веќе пет месеци власта во Битола не одговорила на што се потрошени 2,7 милиони евра, Благојче Котески, член на Советот на општина Битола од редовите на НСДП, на локалната и на ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: В недела Македонија ќе гласа за нов концепт

+инфо - 10.04.2014

Дождот и лошите временски услови не ги спречија жителите на Јегуновце да излезат во голем број и да му искажат поддршка на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Пендаровски: Новинарите да ме критикуваат колку што можат повеќе!

+инфо - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во дебатата на Националниот демократски институт рече дека само во држави каде има војна или внатрешен конфликт, може да се случи пад од 80 места на ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: На граѓаните веќе нема да им се фалсификува волјата!

+инфо - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на преполниот плоштад во Тетово рече дека опозиционото расположение расте и дека дефинитивно е дојдено времето кога на граѓаните нема повеќе да им се ...

Стево денеска во Центар, Карпош, Ѓорче Петров, Сарај и Тетово

Локално - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска, 10.04.2014 г., ќе се сретне со жителите на скопските општини Центар, Карпош, Ѓорче Петров и Сарај, како и со жителите на Јегуновце, Теарце, ...

(Видео) Котески: Првиот митинг ви пропадна, а ќе ви пропадне и вториот, Битола е за Стево Пендаровски!

Либертас - 10.04.2014

Пет месеци власта во Битола не одговори на што се потрошени 2,7 милиони евра, рече Благојче Котески, член на Советот на општина Битола од редовите на НСДП и на локалната и на централната власт им ...

(Видео) Корлевски: Кој ги искина сите плакати на Пендаровски во Битола?

Либертас - 10.04.2014

Синоќа беа искинати и уништени сите плакати низ Битола на нашиот кандидат за Претседател Стево Пендаровски. Овој вандалски чин, само ги потврдува забелешките на опозицијата, но и на некои невладини ...

Пендаровски: Имаме урнисана економија која опстанува од кредити

Локално - 10.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на скопските општини Центар, Карпош и Ѓорче. Во разговорите со нив, како што информираат од прес-центарот на СДСМ, ...

Пендаровски: Зад параванот е вашата сила!

Либертас - 10.04.2014

Со поддршка и добредојде, жителите на Центар, Карпош и Ѓорче Петров го пречекуваа денеска Стево Пендаровски пред своите домови, низ пазарчињата, пред кафулињата, односно, „нивниот претседател“ како ...

Заев: На 13 април ќе победат промените-Пендаровски: Македонија со еднакви можности за сите

Канал5 - 10.04.2014

Куманово отсекогаш испраќало порака на храброст и слободоумност. Истата порака ќе ја пратиме и на 13 април кога ќе победат промените, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на митингот одржан во ...

(Видео) Тетовци до Пендаровски: Македонија заслужува ваков претседател!

Либертас - 10.04.2014

Ниту дождот не ги спречи тетовци вечерва да го преполнат градскиот плоштад и да го поддржат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. „Опозициското расположение расте, а тоа се гледа и тука ...

Од аналитичар и советник претседател не бидува

Вечер - 10.04.2014

Наспроти ваквите изјави на Пендаровски, јавноста беше сведок дека во изминатите години државниот врв, особено претседателот Иванов, беа конзистентни и доследно опстојуваа токму на црвената линија за ...

Пендаровски: Доста се омрази и непочитување доста се делби!

Локално - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на преполниот плоштад во Тетово рече дека опозиционото расположение расте и дека дефинитивно е дојдено времето кога на граѓаните нема повеќе да им се ...

Пендаровски во посета на скопските општини, Тетово и тетовско

Бриф - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски денеска е во скопските општини Центар, Карпош, Ѓорче Петров, Сарај, како и во Јегуновце, Теарце, Брвеница и Тетово.

(ФОТО) Пендаровски: Зад параванот имате сила – Да ја вратиме Македонија на нормален колосек!

Бриф - 10.04.2014

Поддршка, насмевки и топло добредојде за Стево Пендаровски во Скопје. Жителите на Центар, Карпош и Ѓорче со коишто денеска се сретна Стево, го пречекуваа пред своите домови, низ пазарчињата, пред ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Младите во Стево Пендаровски препознаа свој сојузник

Бриф - 10.04.2014

-Кампањата за првиот круг од претседателските избори е пред самиот крај. Ние од Локалниот Клуб на Социјалдемократската младина од Крива Паланка сме особено задоволни што токму младите во кандидатот ...

Стево: Во недела Македонија ќе гласа за нов концепт

Бриф - 10.04.2014

Дождот и лошите временски услови не ги спречија жителите на Јегуновце да излезат во голем број и да му искажат поддршка на Стево. -Македонија по ниту еден индикатор не оди нагоре.

ПЕНДАРОВСКИ ОД ТЕТОВО: Македонија со еднакви можности за сите

Телеграф - 10.04.2014

Пендаровски пред тетовци истакна дека ќе се залага за граѓански концепт, за Македонија со еднакви можности за сите, без разлика на вера или нација Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски ...

(ВИДЕО) Тетовци до Пендаровски: Македонија го заслужува Стево Пендаровски!

Бриф - 10.04.2014

Ниту дождот не ги спречи тетовци вечерва да го преполнат градскиот плоштад и да го поздрават и поддржат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Опозиционото расположение расте, а тоа се гледа и ...

Валканата кампања во Битола под сите европски стандарди

Тера - 10.04.2014

„ Синоќа беа искинати и уништени сите плакати низ Битола на нашиот кандидат за Претседател Стево Пендаровски. Овој вандалски чин, само ги потврдува забелешките на опозицијата, но и на некои невладини ...

Битолчани бараат вистински отчет

Тера - 10.04.2014

„ Отчет. Флоскула која деновиве секојдневно ја слушаме од луѓето кои тоа најмалку знаат што е. Се расфрлиле со скапи печатени брошури во кои стои дека даваат ваков или таков отчет.

Видео Млада прилепчанка до Стево - вие сте ми последната надеж, за да не си заминам од Македонија!

Sky - 10.04.2014

Млада прилепчанка го праша кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски следново: - Јас имам 22 години и вие сте мојата последна надеж да останам во Македонија.

Пендаровски повика од Прилеп на масовно гласање за да се спречи фалсификување на народната волја

Portal - 10.04.2014

Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ, Ство Пендаровски, во средата вечерта им се обрати на Прилепчани и ги повика масовно да излезат на гласање за, како што рече, да се спречи фалсификување ...

Стево Пендаровски во посета на скопски општини, Тетово и околните населени места

Sky - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска, 10.04.2014 г., ќе се сретне со жителите на скопските општини Центар, Карпош, Ѓорче Петров и Сарај, како и со жителите на Јегуновце, Теарце, ...

Спорот со името го „прегази“ Пендаровски!

Република - 10.04.2014

Спорот со името го „прегази“ Пендаровски! Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од ден на ден сѐ повеќе тоне во контрадикторни изјави кога е во прашање спорот со името.

УМС на ВМРО-ДПМНЕ Струга со порака до Стево Пендароски!

Спектра ТВ - 10.04.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Струга од ова место, од непокорна Струга сакаме да му испратиме јасна и недвосмислена порака на кандидатот за претседател на РМ предложен од СДСМ Стево ...

Од аналитичар и советник претседател не бидува

Нетпрес - 10.04.2014

Спорот со името го „прегази“ Пендаровски! Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од ден на ден сѐ повеќе тоне во контрадикторни изјави кога е во прашање спорот со името, пишува ...

СТЕВО: Зад параванот имате сила! Да ја вратиме Македонија на нормален колосек!

Sky - 10.04.2014

Поддршка, насмевки и топло добредојде за Стево Пендаровски во Скопје. Жителите на Центар, Карпош и Ѓорче со коишто денеска се сретна Стево, го пречекуваа пред своите домови, низ пазарчињата, пред ...

ВИДЕО ШОКАНТНО: Синоќа беа искинати и уништени сите плакати на СТЕВО низ Битола!

Sky - 10.04.2014

Синоќа беа искинати и уништени сите плакати низ Битола на нашиот кандидат за Претседател Стево Пендаровски, соопшти Корлевски Борче од СДСМ Битола. - Овој вандалски чин, само ги потврдува забелешките ...

Младите во Стево Пендаровски препознаа свој сојузник

Sky - 10.04.2014

Кампањата за првиот круг од претседателските избори е пред самиот крај.Ние од Локалниот Клуб на Социјалдемократската младина од Крива Паланка сме особено задоволни што токму младите во кандидатот за ...

Фотогалерија: Власта во паника - ги искинаа сите плакати на Стево Пендаровски!

Sky - 10.04.2014

Власта во паника, ги искинаа сите плакати на Стево Пендаровски во Битола. Погледнете ја прес конференцијата на Борче Корлевски од СДСМ во Битола со клик ...

ГРАЃАНИТЕ МУ СЕ ПОЖАЛИЈА НА ПЕНДАРОВСКИ: Младите избегаа во потрага по парче леб во туѓина! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 10.04.2014

Дождот и лошите временски услови не ги спречија жителите на Јегуновце да излезат во голем број и да му искажат поддршка на Стево. -Македонија по ниту еден индикатор не оди нагоре.

Пендаровски нема ништо против проширување на употребата на албанскиот јазик во Собранието

Република - 10.04.2014

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, нема ништо против да се прошири употребата на албанскиот јазик во Собранието. Ова тој го истакна во вечерашната дебата во 24 вести.

Фото Вечерва масовно - Стево собра повеќе народ во Тетово, отколку Груевски во Битола!

Sky - 10.04.2014

Вечерва Стево Пендаровски собра повеќе илјади граѓани на плоштадот во Тетово, многу повеќе од она што како информација го имаме за митингот на Груевски и Иванов во ...

Пендаровски нема против да се прошири употребата на албанскиот јазик во Собранието

Нетпрес - 10.04.2014

На предизборната дебата организирана од Националниот демократски институт, британската влада и УСАИД, а на која учествуваа претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, кандидатот на ДПА, ...

Пендаровски: Немам ништо против да се унапреди употребата на албанскиот јазик во Собранието

Press24 - 10.04.2014

На предизборната дебата организирана од Националниот демократски институт, британската влада и УСАИД, а на која учествуваа претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, кандидатот на ДПА, ...

ФОТО ВЕЧЕРВА ЦЕЛО ТЕТОВО БЕШЕ СО СТЕВО - Еве колку народ имаше вечерва на митингот на Стево Пендаровски во Тетово

Sky - 10.04.2014

Вечерва и покрај дождот, Стево Пендаровски собра повеќе илјади граѓани на плоштадот во Тетово. Ги имаше и македонци и албанци, и турци и ...

Видео/фото тетовци до Пендаровски - Македонија го заслужува Стево Пендаровски!

Sky - 10.04.2014

Ниту дождот не ги спречи тетовци вечерва да го преполнат градскиот плоштад и да го поздрават и поддржат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Опозиционото расположение расте, а тоа се гледа и ...

Пендаровски повика од Прилеп на масовно гласање за да се спречи фалсификување на народната воља

Макфакс - 10.04.2014

Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ, Ство Пендаровски, во средата вечерта им се обрати на Прилепчани и ги повика масовно да излезат на гласање за, како што рече, да се спречи фалсификување ...

Пендаровски повика од Прилеп на масовно гласање

10без10 - 10.04.2014

Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ, Ство Пендаровски, вчера вечерта им се обрати на Прилепчани и ги повика масовно да излезат на гласање. „Граѓаните не смее да се делат по партиска основа, ...

Пендаровски во Прилеп: Јас немам намера да бидам претседател на несреќни луѓе, бидејќи таквиот претседател е неуспешен

Falanga - 10.04.2014

Денеска слушнав реални, животни, болни и тешки човечки судбини во крушевскиот и прилепскиот регион. Јас не можам сам, ми требате вие и вашата сила. Само така ќе ја извадиме Македонија од дното.

Пендаровски: Немам ништо против да се унапреди употребата на албанскиот јазик во Собранието

Maxim - 10.04.2014

На предизборната дебата организирана од Националниот демократски институт, британската влада и УСАИД, а на која учествуваа претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, кандидатот на ДПА, ...

Заев го повикува Груевски на дуел

24 Вести - 09.04.2014

Наместо Македонија да е лидер во регионот, таа е на опашката. Оваа власт ја донесе државата на дното. Не може да ја извади еден човек, туку силата на граѓаните, порача кандидатот за претседател од ...

Отоврени врати за Пендаровски, таму каде што ги затвориле за Иванов

Нова ТВ - 09.04.2014

Најголемата мака што ја имаат луѓето во Македонски Брод е иселувањето, поради потребата од егзистенција. На претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, тие се пожалија дека во 21-от век немаат вода ...

Младите сакаат вистински претседател, а не безгласна буква

Нова ТВ - 09.04.2014

Под мотото „Вистински претседател, а не безгласна буква“, Локалниот клуб на СДММ од Прилеп на градскиот плоштад организираше политички перформанс. На симболичен начин, преку истакнување на главните ...

Кој ќе победи на претседателските?

Нова ТВ - 09.04.2014

Две истражувања на јавното мислење, два различни резултати. Едните во корист на Пендаровски другите за Иванов. Дебата со Владимир Божиновски ИПИ и Никола Спасов ...

Пендаровски: Еднаквост за сите, Македонија обединета во различностите

Нова ТВ - 09.04.2014

-Сите улици кои ги гледате низ селото се со кал. Пред избори ќе ни стават малку асфалт и потоа си заминуваат. И се така до наредните избори веќе осум години. Училиштето со години не ни е изградено.

Пендаровски во Кичево: Народот мора да му даде легитимитет на важното прашање за името

МКД - 09.04.2014

Ме радува фактот што во Кичево граѓаните успеале да го хармонизираат својот соживот, независно од верската и национална припадност. Шетајќи низ овие простори забележав дека ни фали инфраструктура, ни ...

(ФОТО) Пендаровски: Одиме на двојна победа

Утрински - 09.04.2014

КРУШЕВО - Кандидатот за претседател од коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски, попладнево од пред Туристичкото биро на општина Крушево повика на општа мобилизација на првиот круг од ...

Пендаровски: Мојот концепт е еднаквост за сите, Македонија обединета во различностите

МКД - 09.04.2014

Сите улици кои ги гледате низ селото се со кал. Пред избори ќе ни стават малку асфалт и потоа си заминуваат. И се така до наредните избори веќе осум години. Училиштето со години не ни е изградено.

(ФОТО) Пендаровски: Да го спречиме фалсификатот на народната волја

Утрински - 09.04.2014

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ, од митингот во Прилеп ги повика граѓаните да не дозволат да успее идејата за фалсификување на волјата на народот.

Пендаровски од Прилеп: да спречиме изборен фалсификат

Телма - 09.04.2014

Власта развива мрежа за фалсификување на народната волја, но масовно да се спротивставиме и да излеземе на гласање, порача во Прилеп Стево Пендаровски Пред два три дена започна да се развива мрежата ...

Пендаровски загуби од Иванов, сега го бара Груевски

Дневник - 09.04.2014

По минатонеделната дебата на претседателските кандидати, анкетата на Институтот „Павел Шатев“ покажа дека гледачите го сметаат актуелниот претседател Ѓорге Иванов како победник во двочасовниот дуел.

Пендаровски во Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп

А1 On - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места. Во 12:30 часот Стево Пендаровски ќе се сретне со жителите на Кривогаштани, ...

Пендаровски: Им чепнав во осилото за името!

Фокус - 09.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, синоќа пред кичевчани уште еднаш го повтори својот став за името, истакнувајќи дека народот мора да даде легитимитет за ова важно прашање.

(ВИДЕО) СДММ Прилеп: Македонија заслужува промени и вистински Претседател

А1 On - 09.04.2014

Македонија и сите кои живеат во неа заслужуваат ПРОМЕНИ и вистински Претседател! Младите не сакаат Македонија која ќе биде окована во минатото, туку ПРОМЕНИ за прогресивна и развиена Македонија која ...

ВИДЕО: Масовна поддршка на Пендаровски во крушевско

А1 On - 09.04.2014

Три дена пред избори ни ветуваат субвенции преку усни договори, се пожалија земјоделци во селото Пашино Рувци пред претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски. Велат нивната мака нокој не ја цени.

Пендаровски: Македонија е на опашката во регионот

Н.Македонија - 09.04.2014

-Наместо Македонија да е лидер во регионот, таа е на опашката. Оваа власт ја донесе државата на дното. Не може да ја извади еден човек, туку силата на граѓаните, потенцираше кандидатот за претседател ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Мојот концепт е еднаквост за сите, Македонија обединета во различностите

А1 On - 09.04.2014

Земјоделски крај. Жителите излегуваат од своите домови да го поздрават претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Ја изразуваат својата поддршка, но ги споделуваат и своите маки.

Пендаровски: Мојот концепт е еднаквост за сите

Алфа - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на селата Алданци, Норово, Житоше, Црнилиште во прилепско-крушевскиот регион.

(ВИДЕО) Илјадници луѓе го поддржаа Пендаровски на плоштадот во Прилеп

А1 On - 09.04.2014

Прилепчани масовно го поддржаа кандидатот за Претседател Стево Пендаровски. Граѓаните во огромен број дојдоа да го слушнат Стево Пендаровски. Прилеп најави големи ПРОМЕНИ на 13-ти ...

(ВИДЕО) Прилепчани до Пендаровски: Вие сте лицето на промените кои сите ги посакуваме

А1 On - 09.04.2014

Прилепчани со огромна поддршка и овации го дочекаа Стево Пендаровски на градскиот плошатад. Вие сте лицето на промените кои сите ги посакуваме, кои ни се потребни, дофрлуваа граѓаните на собирот.

Пендаровски денеска во Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и неколку села

+инфо - 09.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места.

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО СДСМ: Граѓаните сакаат вистински претседател

+инфо - 09.04.2014

Младите не сакаат Македонија која ќе биде окована во минатото, туку промени за прогресивна и развиена Македонија која ќе оди напред. Таквите промени ќе започнат на 13-ти Април со изборот на Стево ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Да им кажеме „не“ и да продолжиме кон подобра Македонија

+инфо - 09.04.2014

Да им кажеме „Не, благодарам“ и да продолжиме заеднички напред кон подобра Македонија, порача денеска во Кривогаштани кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, кој ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Мојот концепт е еднаквост за сите, Македонија обединета во различностите

+инфо - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски пред жителите на селото Алданци и Житоште вети дека ќе биде претседател кој ќе биде на страната на сите граѓани.

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Прилеп е со Стево Пендаровски

+инфо - 09.04.2014

Прилепчани со огромна поддршка и овации го дочекаа кандидатот за претседател Стево Пендаровски на градскиот плоштад. -Јас не можам сам, ми требате вие и вашата сила.

Пендаровски: Не разбирам зошто ако немаш книшка на ВМРО-ДПМНЕ не добиваш ништо

Локално - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на преполниот плоштад во Кичево порача дека на 13 април е време граѓаните да отворат нова страница од македонската историја.

Пендаровски денеска во Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп

Либертас - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денес, ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места. Во 12:30 часот Стево Пендаровски ќе се сретне со жителите на Кривогаштани, а ...

Стево денеска во Крушево, Кривогаштани, Долнени и Прилеп

Локално - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денес, среда, 09.04.2014 г., ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места. Во 12:30 часот Стево Пендаровски ќе се сретне со ...

Пендаровски не се изјасни, кој е неговиот став за името?

Канал5 - 09.04.2014

Кој е ставот на Пендаровски за името, кој јавно се изјасни дека тоа ќе го стори откако ќе добие легитимитет. За експертите нејасно е дали со ова ставот на Пендаровски е истиот како на лидерот на ...

Пендаровски: Да им кажеме „не“ и да продолжиме кон подобра Македонија

Локално - 09.04.2014

Да им кажеме „Не, благодарам“ и да продолжиме заеднички напред кон подобра Македонија, порача денеска во Кривогаштани кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, кој ...

(ВИДЕО): Масовна поддршка на Пендаровски во крушевско

Либертас - 09.04.2014

Три дена пред избори ни ветуваат субвенции преку усни договори, се пожалија земјоделци во селото Пашино Рувци пред претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски. Велат нивната мака нокој не ја цени.

(ВИДЕО) Илјадници го поддржаа Пендаровски на плоштадот во Прилеп

Либертас - 09.04.2014

Прилепчани масовно го поддржаа кандидатот за Претседател Стево Пендаровски. Граѓаните во огромен број дојдоа да го слушнат Стево Пендаровски. Прилеп најави големи ПРОМЕНИ на 13-ти ...

Пендаровски: Мојот концепт е еднаквост за сите

Сител - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на селата Алданци, Норово, Житоше, Црнилиште во прилепско-крушевскиот регион.

И Прилеп е со Стево Пендаровски

Локално - 09.04.2014

Прилепчани со огромна поддршка и овации го дочекаа кандидатот за претседател Стево Пендаровски на градскиот плоштад. -Јас не можам сам, ми требате вие и вашата сила.

Пендаровски одржа митинг во Прилеп

МРТ - 09.04.2014

„Граѓанинот пред се, човекот да биде во центарот на нашето внимание и интерес. Тоа ќе биде мојот главен концепт доколку ја добијам вашата доверба и станам претседател на Македонија“, рече Пендаровски ...

Пендаровски во Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп

Бриф - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места. Во 12:30 часот Стево Пендаровски ќе се сретне со жителите на Кривогаштани, ...

(ВИДЕО) Багески: Мојот претседател ќе биде силен глас, а не безгласна буква и пиун на власта

Бриф - 09.04.2014

Македонија и сите кои живеат во неа заслужуваат ПРОМЕНИ и вистински Претседател! Младите не сакаат Македонија која ќе биде окована во минатото, туку ПРОМЕНИ за прогресивна и развиена Македонија која ...

(ВИДЕО) Масовна поддршка за Стево Пендаровски во крушевско

Бриф - 09.04.2014

Три дена пред избори ни ветуваат субвенции преку усни договори, се пожалија земјоделци во селото Пашино Рувци пред претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски. Велат нивната мака никој не ја цени.

(ВИДЕО) Стево: Мојот концепт е еднаквост за сите, Македонија обединета во различностите,

Бриф - 09.04.2014

Земјоделски крај. Жителите излегуваат од своите домови да го поздрават претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Ја изразуваат својата поддршка, но ги споделуваат и своите маки.

ПЕНДАРОВСКИ ОД ПРИЛЕП: Еднаквост за сите!

Телеграф - 09.04.2014

Според Пендаровски, главната причина за иселувањето е што Македонија е изолирана земја Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на селата Алданци, Норово, ...

(ВИДЕО) Прилепчани до Стево: Вие сте лицето на промените кои сите ги посакуваме

Бриф - 09.04.2014

Прилепчани со огромна поддршка и овации го дочекаа Стево Пендаровски на градскиот плошатад. Вие сте лицето на промените кои сите ги посакуваме, кои ни се потребни, дофрлуваа граѓаните на собирот.

Пендаровски во Кичево: Народот мора да му даде легитимитет на важното прашање за името

Тера - 09.04.2014

Ме радува фактот што во Кичево граѓаните успеале да го хармонизираат својот соживот, независно од верската и национална припадност. Шетајќи низ овие простори забележав дека ни фали инфраструктура, ни ...

Пендаровски: Ако си реформатор младите нема да бегаат од државата

Portal - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, во вторникот вечерта одржа митинг пред граѓаните на Кичево од каде ја побара поддршката и вети дека ќе биде претседател кој ќе го почитува секој ...

Пендаровски во Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп

Република - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места. Во 12:30 часот Стево Пендаровски ќе се сретне со жителите на Кривогаштани, ...

Стево Пендаровски во Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места

Sky - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денес, среда, 09.04.2014 г., ќе ги посети Крушево, Кривогаштани, Долнени, Прилеп и околните места. Во 12:30 часот Стево Пендаровски ќе се сретне со ...

КРУШЕВО Е СО СТЕВО: На сите анкети опозицијата води! (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 09.04.2014

Три дена пред избори ни ветуваат субвенции преку усни договори, се пожалија земјоделци во селото Пашино Рувци пред претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски. Велат нивната мака нокој не ја цени.

Дали Пендаровски бара да се свитка кичмата за името како неговиот партиски лидер Заев?

Курир - 09.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски не го открива својот став за прашањето за името, туку истакнува дека единствено се залагал за личен консензус и државен статус.

Пендаровски на средби со граѓаните во прилепско-крушевскиот регион

Република - 09.04.2014

Кандидатот за претседател од коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски, попладнево од општина Крушево повика на општа мобилизација на првиот круг од гласањето на претседателските избори.

Ќе намигнува или ќе ги решава проблемите?! (ВИДЕО)

Sky - 09.04.2014

Пораката на оваа група млади луѓе е дека сакаат промени и дека Македонија заслужува вистински претседател, кој ќе ги штити интересите на граѓаните а не на партијата.

ФОТО ПРИЛЕП: ВРИЕ КАКО ВО КОШНИЦА - СИТЕ ЗА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ!

Sky - 09.04.2014

Десетици илјади граѓани излегоа вечерва во Прилеп на големиот митинг на Стево Пендаровски. Погледнете ги ...

Дали Пендаровски бара да се свитка кичмата за името како неговиот партиски лидер Заев?

Press24 - 09.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски не го открива својот став за прашањето за името, туку истакнува дека единствено се залагал за личен консензус и државен статус.

Пендаровски: Мојот концепт е еднаквост за сите

Република - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на селата Алданци, Норово, Житоше, Црнилиште во прилепско-крушевскиот регион.

Видео илјадници Прилепчани застанаа зад Стево Пендаровски!

Sky - 09.04.2014

Прилепчани масовно го поддржаа кандидатот за Претседател Стево Пендаровски. Граѓаните во огромен број дојдоа да го слушнат Стево Пендаровски. Прилеп најави големи ПРОМЕНИ на 13-ти ...

ПРИЛЕПЧАНИ ДО СТЕВО: Вие сте лицето на промените кои сите ги посакуваме! (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 09.04.2014

Прилепчани со огромна поддршка и овации го дочекаа Стево Пендаровски на градскиот плошатад. Вие сте лицето на промените кои сите ги посакуваме, кои ни се потребни, дофрлуваа граѓаните на собирот.

Еве колку народ имаше на вчерашниот митинг на Стево Пендаровски во Прилеп (ГАЛЕРИЈА, ВИДЕО)

Sky - 09.04.2014

Еве колку народ имаше на вчерашниот митинг на Стево Пендаровски во Прилеп (ГАЛЕРИЈА, ...

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Мојот концепт е еднаквост за сите, Македонија обединета во различностите (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 09.04.2014

Земјоделски крај. Жителите излегуваат од своите домови да го поздрават претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Ја изразуваат својата поддршка, но ги споделуваат и своите маки.

Пендаровски: Ако си реформатор младите нема да бегаат од државата

Макфакс - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, во вторникот вечерта одржа митинг пред граѓаните на Кичево од каде ја побара поддршката и вети дека ќе биде претседател кој ќе го почитува секој ...

Пендаровски: „Не можам да ви го кажам мојот став за името“

МКД Прес - 09.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, повторно без јасен и концизен став за прашањето за името при неговото гостување на 24 Вести. Пендаровски не го откри неговиот личен став за ...

Дали Пендаровски бара да се свитка кичмата за името како неговиот партиски лидер Заев?

Денешен - 09.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски не го открива својот став за прашањето за името, туку истакнува дека единствено се залагал за личен консензус и државен статус.

Пендаровски во Кичево: На 13 април, време е да отвориме нова страница од македонската историја

Falanga - 09.04.2014

Ако си реформатор, младите нема да ти бегаат од тука. Вие најдобро ја знаете разликата. За среќа, лошата политика во изминативе години не го расипа меѓуетничкиот соживот.

Пендаровски не можел да се справи ни со своето име! Што тогаш ќе направи со нашето?

Falanga - 09.04.2014

Пишува: Никола Ставрески. Како поминува претседателската кампања се повеќе се јасни ставовите на претседателските кандидати. Па додека Иванов е цврст во својот став дека за името и за идентитетот не ...

Дали Пендаровски бара да се свитка кичмата за името како неговиот партиски лидер Заев?

Maxim - 09.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски не го открива својот став за прашањето за името, туку истакнува дека единствено се залагал за личен консензус и државен статус.

Пендаровски: Вие не сте граѓани од втор ред

24 Вести - 08.04.2014

Вие не сте граѓани од втор ред, вие сте граѓани на Република Македонија, имате државјанство на оваа земја во којашто сите имаме истите права, порача кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...

Пендаровски: Ромите не се граѓани од втор ред

Нова ТВ - 08.04.2014

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски денес бепе во кичевскиот регион каде што порача дека "Македонија е на сите граѓани, а не на малкумина е мојот концепт".

Пендаровски од Кичево: не дозволете да ве манипулираат

Телма - 08.04.2014

Владата во изминатите 8 години направи поделби меѓу граѓаните по сите основи, враќајки ја државата назад речиси две децении, оцени Пендаровски. Со мојот став за името им чепнав во осилотo, за ...

Пендаровски: Меѓуетнички консензус за прашањето за името

Утрински - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски вечерва на митингот во Кичево говореше за актуелните теми и проблеми во Македонија.

(ВИДЕО) Пендаровски: Груевски е креаторот на лошите политики

А1 On - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ги продолжи средбите со граѓаните низ скопските населени места. Пендаровски во скопската општина Кисела Вода беше пречекан со овации и воодушевување од ...

Пендаровски побара масовна политичка и граѓанска мобилизација

Дневник - 08.04.2014

Само со масовна политичка и граѓанска мобилизација може да се победи власта, порача Стево Пендаровски, претседателскиot кандидат на опозицискиot СДСМ, на прексиноќешниот митинг во Скопје.

Нема компромис за човековите права и за човековото достоинство

Дневник - 08.04.2014

Оставив доволно простор да се пријават сите заинтересирани кандидати за функцијата претседател на Република Македонија. И затоа сметам дека кандидатурата за втор мандат ја објавив навреме, одговара ...

Патриот и претседател

Дневник - 08.04.2014

Kако никогаш досега Македонија се соочува со избор по која патека ќе продолжи да чекори. Изборот е видлив и, за среќа на граѓаните, е многу јасен. Првиот круг од претседателските избори ќе ни даде ...

Кандидатот за претседател, Пендаровски денеска во кичевско

А1 On - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Кичево и населените места во околината. Во 14:30 часот е на средби со жителите во месноста Бела Кула, а предвидени се и прошетки и средби со ...

Пендаровски вети помилување за Бошкоски и Кежаровски

Фокус - 08.04.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, истакна дека би потпишал помилување за Љубе Бошкоски и новинарот Томислав Кежаровски, на вчерашното гостување во телевизијата 24 вести.

Пендаровски: Ќе ги помилувам Бошкоски и Кежаровски

А1 On - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, професорот Стево Пендаровски најави дека доколку ја извојува трката за шеф на државата ќе ги помилува новинарот Томислав Кежаровски и Љубе Бошкоски.

Никола Спасов на „Алсат“ одговори на нападите на ВМРО-ДПМНЕ за анкетата објавена во „Фокус“

Фокус - 08.04.2014

Погледнете го видео-клипот од емисијата „15 минути“ на телевизијата Алсат-М во која гостуваше Никола Спасов од агенцијата „Рејтинг“. Откако пред неколку денови на веб-сајтот на „Фокус“ беше објавена ...

„15 минути“ со директорот на агенцијата „Рејтинг“

Алсат-М - 08.04.2014

Анкетата на агенцијата „Рејтинг“, изработена за потребите на неделникот „Фокус“, која покажа предност на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во однос на неговиот ривал Ѓорге Иванов, ...

Ароганција, навреди и потценување на сите кандидати - Се вади ли Пендаровски за катастрофалниот настап на дебатата?

Алфа - 08.04.2014

Врв на ароганцијата, поитичко и етичко самоубиство на јавна сцена, ова е сљамо дел од толкувањата на аналитичарите на изјавата на кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, дека не му билоќеиф да дебатира ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Кичево: Не дозволувајте да ги купуваат вашите гласови

А1 On - 08.04.2014

Македонија на сите граѓани, а не на малкумина е мојот концепт, порача кандидатот за претседател Стево Пендаровски на денешната прва средба со граѓани на Кичево.

(ВИДЕО) СДСМ: Отворени врати за Пендаровски таму кајшто ги затвориле за Иванов

А1 On - 08.04.2014

Најголемата мака што ја имаат луѓето во Македонски Брод е иселувањето, поради потребата од егзистенција. На претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, тие се пожалија дека во 21-от век немаат вода ...

Пендаровски: Вработиле 120 000 луѓе а ние не гледаме каде тие луѓе работат

Н.Македонија - 08.04.2014

Вечерва во Кичево свое претставување имаше кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски Покрај претставувањето на својата програма, Пендаровски одговараше и на прашања поставени ...

Пендаровски во Кичево: Македонија на сите граѓани, а не на малкумина

Алсат-М - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски на денешната средба со граѓани на Кичево порача дека неговиот концепт е „Македонија на сите граѓани, а не на малкумина“.

(ВИДЕО) Пендаровски: Не разбирам зошто ако немаш книшка на ВМРО-ДПМНЕ не добиваш ништо

А1 On - 08.04.2014

Со овации на плоштадот во Кичево вечерва беше пречекан претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Вие најдобро ја знаете разликата. За среќа, лошата политика во изминативе години не го расипа ...

ВИДЕО Поддршка за Пендаровски од жените

+инфо - 08.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски синоќа ја заврши својата посета на средба со жените од неколку женски организации. Ним им порача да ги носат мажите на гласање, ама тие да решат ...

Пендаровски денеска во Кичевско и Македонски брод

+инфо - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска ќе ги посети Кичево и населените места во околината. Во 14.30 часот ќе се сретне со жителите во месноста Бела Кула, а предвидени се и прошетки и ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски во Кичево на прослава на Денот на Ромите

+инфо - 08.04.2014

Македонија на сите граѓани, а не на малкумина е мојот концепт, порача кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, на денешната прва средба со граѓани на Кичево.

Почетната на Фејсбук со ликот на Пендаровски

+инфо - 08.04.2014

При најавување и одлогирање од фејсбук, практичнот насловната на оваа социјална мрежа е со ликот на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски и со неговиот слоган во предизборната кампања ...

ВИДЕО Пендаровски: Не дозволувајте да ги купат вашите гласови

+инфо - 08.04.2014

Слушам дека деновиве доаѓаат емисари да ги купуваат вашите гласови. Каде беа тие овие четири-пет години, дали за овие години вие постоевте за нив, им се обрати кандидатот за претседател на СДСМ, ...

ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО Отворени врати за Пендаровски таму кадешто ги затвориле за Иванов

+инфо - 08.04.2014

СДСМ соопшти дека на денешните народни собири на нејзиниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, му биле отворени вратите таму каде што неговиот противкандидат од владејачката партија, Ѓорге ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Не разбирам зошто ако немаш книшка на ВМРО-ДПМНЕ не добиваш ништо

+инфо - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на преполниот плоштад во Кичево порача дека на 13 април е време граѓаните да отворат нова страница од македонската историја.

Пендаровски порача: Иванов е чирак, а газдата е Груевски

Локално - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ги продолжи средбите со граѓаните низ скопските населени места. Пендаровски во скопската општина Кисела Вода беше пречекан со овации и воодушевување од ...

Пендаровски за 24 Вести: Ќе падне митот за непобедливост на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 08.04.2014

Претсеадтелскиот кандидат Стево Пендаровски очекува водство во првиот круг и конечна победа на 27 април. Во интервју за 24 вести, тој укажа дека на овие избори ќе падне митот за непобедливост на ...

Поддршка за Пендаровски од жените

Локално - 08.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски синоќа ја заврши својата посета на средба со жените од неколку женски организации. Ним им порача да ги носат мажите на гласање, ама тие да решат ...

ВИДЕО: Никола Спасов од „Рејтинг“ одговара на нападите на ВМРО-ДПМНЕ за анкетата за претседателските

Либертас - 08.04.2014

Во продолжение ви ја пренесуваме емисијата „15 минути“ на Алсат-М телевизија каде гостин беше Никола Спасов од агенцијата „Рејтинг“. Тема на ова издание беше анкетата која ја објави агенцијата на ...

Пендаровски ќе ги помилува Кежаровски и Бошковски

Локално - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, професорот Стево Пендаровски најави дека доколку ја извојува трката за шеф на државата ќе ги помилува новинарот Томислав Кежаровски и Љубе Бошкоски.

Пендаровски бара дуел со Груевски, Иванов не бил негово ниво

Канал5 - 08.04.2014

Пендаровски на дебатата на кандидатите за претседател на Македонската радио телевизија не му реплицирал на неговиот противкандидат Иванов затоа што сакал да дебатира со премиерот.

Аналитичари: Ароганцијата на Пендаровски – навреда до гласачите

Канал5 - 08.04.2014

Ароганција и конфузија во ставовите, навреди кон политичките противници – Пендаровски се повеќе личи на неговиот поранешен шеф Црвенковски. Според аналитичарите, со арогантните и навредливи изјави ...

Стево денеска е во Кичево и Македонски Брод

Локално - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Кичево и населените места во околината. Во 14:30 часот е на средби со жителите во месноста Бела Кула, а предвидени се и прошетки и средби со ...

Според експертите Пендаровски се обидува да биде копија на Црвенковски

Сител - 08.04.2014

Катастрофата на тв соочувањето на МТВ Пендаровски реши да ја маскира со ароганција. По поразот со 5:1 од претседателот Иванов на ТВ дебатата на јавниот сервис, Пендаровски се оправда со изјава во ...

(ФОТО) Пендаровски во Кичево: Дискриминацијата мора да престане, вие не сте граѓани од втор ред

Либертас - 08.04.2014

-Македонија на сите граѓани, а не на малкумина е мојот концепт – порача кандидатот за претседател Стево Пендаровски на денешната прва средба со граѓани на Кичево.

Никола Спасов од „Рејтинг“ одговара на нападите на ВМРО-ДПМНЕ за анкетата за претседателските

Локално - 08.04.2014

Во продолжение ви ја пренесуваме емисијата „15 минути“ на Алсат-М телевизија каде гостин беше Никола Спасов од агенцијата „Рејтинг“. Тема на ова издание беше анкетата која ја објави агенцијата на ...

Пендаровски во Кичево: Македонија на сите граѓани, а не на малкумина

Канал5 - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски на денешната средба со граѓани на Кичево порача дека неговиот концепт е „Македонија на сите граѓани, а не на малкумина“.

Почетната на Фејсбук со ликот на Пендаровски

Локално - 08.04.2014

При најавување и одлогирање од Фејсбук , практично, насловната на оваа социјална мрежа е со ликот на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски и со неговиот слоган во предизборната кампања ...

Боцевски: Иванов сигурен, Пендаровски неподготвен на ТВ-дебатата

МРТ - 08.04.2014

Според поранешниот вицепремиер и политички аналитичар Ивица Боцевски, правилна е одлуката на Иванов да не се појави на ова ТВ-соочување. Вели – место за дебата е јавниот сервис, а не приватни ...

Пендаровски: Не дозволувајте да ги купат вашите гласови

Локално - 08.04.2014

Слушам дека деновиве доаѓаат емисари да ги купуваат вашите гласови. Каде беа тие овие четири-пет години, дали за овие години вие постоевте за нив, им се обрати кандидатот за претседател на СДСМ, ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Кичево: Не дозволувајте да ги купуваат вашите гласови

Либертас - 08.04.2014

Во продолжение погледнете видео од средбите со граѓани на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, во Кичево и Македонски Брод. Повеќе фотографии на следниот линк ...

Пендаровски: Дуелот не ми беше ќеф!

Вечер - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски се обиде да се оправда зошто не бил остар во телевизиското соочување на кандидатите во саботата.

Иванов со цврсти позиции, Пендаровски не го кажува ставот

Вечер - 08.04.2014

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЗА ИМЕТО Кандидатите за претседател на државата за време на предизборната кампања неколку пати ги искажаа нивните ставови за прашањето за името Иванов: ...

Заев го повика Груевски на дуел-Пендаровски: Меѓуетнички консензус за прашањето за името

Канал5 - 08.04.2014

Знаеме дека ако сакаме граѓаните да ја променат оваа власт мора да се промени Социјалдемократскиот сојуз. Затоа излеговме со нов концепт на кандидатски листи.

(ВИДЕО) Пендаровски од Кичево: За името ќе се прашаат сите граѓани, а не само фамилијата

Либертас - 08.04.2014

„Вие најдобро ја знаете разликата. За среќа, лошата политика во изминативе години не го расипа меѓуетничкиот соживот. Кичево и неговата околина ја има вредноста која, за жал во последните години е ...

Пендаровски денеска во кичевско

Бриф - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Кичево и населените места во околината. Во 14:30 часот е на средби со жителите во месноста Бела Кула , а предвидени се и прошетки и средби ...

Пендаровски вети помилуање за Бошкоски и Кежаровски

Бриф - 08.04.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, истакна дека би потпишал помилување за Љубе Бошкоски и новинарот Томислав Кежаровски, на вчерашното гостување во телевизијата 24 вести.

СДСМ Прилеп повикува на поддршка за Пендаровски

Бриф - 08.04.2014

СДСМ од Прилеп ги повикува сите граѓани да го поддршат кандидатот за претседател од редовите на опозицијата Стево Пендаровски на митингот што ќе се одржи утре, среда 09.04.2014, на градскиот плоштад ...

(ВИДЕО) Витанов: Промените се се поизвесни

Бриф - 08.04.2014

-Промените во Репубика Македонија се се поизвесни. Поддршката за Стево Пендаровски во Неготино, а и во цела Република Македонија од ден на ден е се поголема, рече Диме Витанов, портпаролот на СДСМ ...

Пендаровски, во вас гледаме заштитник на граѓанските права

Бриф - 08.04.2014

-Македонија на сите граѓани, а не на малкумина е мојот концепт, порача кандидатот за претседател Стево Пендаровски на денешната прва средба со граѓани на Кичево.

ПЕНДАРОВСКИ: Држава што прави разлика меѓу граѓаните е лоша држава

Телеграф - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски, на граѓаните од Македонски Брод им се обрати за нивниот проблем со иселувањето во обид на егзистенција.

(ВИДЕО) Пендаровски: На 13 април, време е да отвориме нова страница од македонската историја

Бриф - 08.04.2014

Со овации на преполниот плоштад во Кичево вечерва беше пречекан претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Вие најдобро ја знаете разликата. За среќа, лошата политика во изминативе години не го ...

(ВИДЕО) Отворени врати за Пендаровски таму кај што ги затвориле за Иванов

Бриф - 08.04.2014

Најголемата мака што ја имаат луѓето во Македонски Брод е иселувањето, поради потребата од егзистенција. На претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, тие се пожалија дека во 21-от век немаат вода ...

Стево ист како Бранко – ароганција и навреди (ВИДЕО)

Вистина.мк - 08.04.2014

Очигледно дека покрај гестикулациите, Стево Пендаровски од неговиот политички ментор и гуру Бранко Црвенковски ги наследил и ароганцијата, самобендисаноста и ширењето навреди.

Стево ист како Бранко - ароганција и навреди (ВИДЕО)

Курир - 08.04.2014

Очигледно дека покрај гестикулациите, Стево Пендаровски од неговиот политички ментор и гуру Бранко Црвенковски ги наследил и ароганцијата, самобендисаноста и ширењето навреди.

Пендаровски продолжува да тоне, и Ванковска со осуда за настапите

Курир - 08.04.2014

Професорката Билјана Ванковска го осуди настапот на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски при вечерашното гостување на телевизијата 24 Вести.

Ист како Црвенковски: Пендаровски арогантно го навреди Иванов (видео)

Република - 08.04.2014

Очигледно дека покрај гестикулациите, Стево Пендаровски од неговиот политички ментор и гуру Бранко Црвенковски ги наследил и ароганцијата, самобендисаноста и ширењето навреди.

ВИДЕО: Стево ист како Бранко – ароганција и навреди

Нетпрес - 08.04.2014

Очигледно дека покрај гестикулациите, Стево Пендаровски од неговиот политички ментор и гуру Бранко Црвенковски ги наследил и ароганцијата, самобендисаноста, омаловажувањата и ширењето навреди.

Пендаровски побара поддршка за промени во Македонија

Portal - 08.04.2014

Продолжува карванот на претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, низ скопските општини. Во понеделникот тој ја посети населбата „Кисела Вода“ и од жителите на оваа населба ја побара ...

Пендаровски: Ќе бидам вистински чувар на мирот (Видео)

Фама - 08.04.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, вчера се сретна со граѓаните во скопските населени места. На собраните жители во Кисела Вода им порача дека само со солидарност сите заедно може ...

Погледнете каде ќе биде Стево Пендаровски денеска

Sky - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Кичево и населените места во околината. Во 14:30 часот е на средби со жителите во месноста Бела Кула , а предвидени се и прошетки и средби ...

Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името! (ВИДЕО)

Курир - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, повторно без јасен и концизен став за прашањето за името при неговото гостување на 24 Вести. Пендаровски не го откри неговиот личен став за ...

Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името (видео)

Република - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, повторно без јасен и концизен став за прашањето за името при неговото гостување на 24 Вести. Пендаровски не го откри неговиот личен став за ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името

Нетпрес - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, повторно без јасен и концизен став за прашањето за името при неговото гостување на 24 Вести. Пендаровски не го откри неговиот личен став за ...

Стево Пендаровски: Ќе падне митот за непобедливоста на ВМРО ДПМНЕ

Sky - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски очекува водство во првиот круг и конечна победа на 27 април. ...

Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името (ВИДЕО)

Press24 - 08.04.2014

Пендаровски не го откри неговиот личен став за името, туку само го повтори она што јавноста веќе го знае, дека се залагал за државен консензус и државен став.

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ РАСПАЛИ ПО ВЛАСТА: Со кое име пред една недела отидоа кај Нимиц - со северна, со горна, со лева, со ...

Sky - 08.04.2014

- Не смеете да преговарате во време на кампања, рече кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски во вчерашното интервју. ...

Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името! (Видео)

За Се - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, повторно без јасен и концизен став за прашањето за името при неговото гостување на 24 Вести. Пендаровски не го откри неговиот личен став за ...

Пендаровски вети помилување за Бошкоски и Кежаровски

Sky - 08.04.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, истакна дека би потпишал помилување за Љубе Бошкоски и новинарот Томислав Кежаровски, на вчерашното гостување во телевизијата 24 вести.

ВИДЕО: Никола Спасов од „Рејтинг“ одговара на нападите на ВМРО-ДПМНЕ за анкетата за претседателските

Sky - 08.04.2014

Во продолжение ви ја пренесуваме емисијата „15 минути“ на Алсат-М телевизија каде гостин беше Никола Спасов од агенцијата „Рејтинг“. Тема на ова издание беше анкетата која ја објави агенцијата на ...

Пендаровски по стапките на својот ментор- немало да го потпише Законот за Буџет

Курир - 08.04.2014

Деструктивните политики кои ги практикуваше неговиот ментор Бранко Црвенковски, очигледно се репер за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Пендаровски по стапките на својот ментор – немало да го потпише Законот за Буџет

Нетпрес - 08.04.2014

Деструктивните политики кои ги практикуваше неговиот ментор Бранко Црвенковски, очигледно се репер за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Пендаровски: Го поканив Бранко Црвенковски на конвенцијата, не би пропуштил да не поканам човек со кого сум работел ...

Sky - 08.04.2014

Стево Пендаровски, во вчерашното интервју за 24 Вести ги демантираше некои медиуми, тврдеа дека Црвенковски не бил поканет на конвенцијата за претставување на кандидатот за Претседател на СДСМ.

Пендаровски по стапките на својот ментор – немало да го потпише Законот за Буџет

Орбис - 08.04.2014

Деструктивните политики кои ги практикуваше неговиот ментор Бранко Црвенковски, очигледно се репер за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Рецензија: Анализа за реториката во досегашниот тек на претседателската кампања

СПФМ - 08.04.2014

Прилогот што го рецензираме има амбиција да се нарекува анализа, дури има и таков наслов: „ Анализа за реториката во досегашниот тек на претседателсската кампања“ .

Китев: Претседателот треба да ги решава проблемите, а не да бега од нив„

Дума - 08.04.2014

„На 13 април избираме шеф на државата. Од новиот претседател се очекува да одговори на најсериозните предизвици со кои денес се соочува Македонија. Претседателот Стево Пендаровски ќе застане на чело ...

ПОРАКА ЗА ПЕНДАРОВСКИ ОД КИЧЕВО: Во вас гледаме заштитник на граѓанските права (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 08.04.2014

-Македонија на сите граѓани, а не на малкумина е мојот концепт, порача кандидатот за претседател Стево Пендаровски на денешната прва средба со граѓани на Кичево.

И ФЕЈСБУК Е СО СТЕВО - Почетната на Фејсбук е со ликот и слоганот на Стево Пендаровски

Sky - 08.04.2014

Почетната страница на Фејсбук, која се појавува на најавување и одлогирање од фејсбук е со ликот на Стево Пендаровски и неговиот слоган Македонија заслужува Претседател.

Пендаровски во Кичево на прослава на Денот на Ромите

Република - 08.04.2014

Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на СДСМ денеска беше во Кичево, каде што во овој град го прослави Светскиот ден на Ромите, 8 април. - Дискриминирани сме по повеќе основи, тоа не е ...

СТЕВО: Не дозволувајте да ги купуваат вашите гласови! (ВИДЕО)

Sky - 08.04.2014

- Дискриминацијата мора да престане. Вие не сте граѓани од втор ред, вие сте граѓани на Република Македонија, имате државјанство на оваа земја во којашто сите имаме истите права, порача кандидатот за ...

Отворени врати за Пендаровски таму кајшто ги затвориле за иванов (галерија)

Sky - 08.04.2014

Најголемата мака што ја имаат луѓето во Македонски Брод е иселувањето, поради потребата од егзистенција. На претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, тие се пожалија дека во 21-от век немаат вода ...

И ФЕЈСБУК Е СО СТЕВО – Почетната на Фејсбук е со ликот и слоганот на Стево Пендаровски

Делчево Денес - 08.04.2014

Почетната страница на Фејсбук, која се појавува на најавување и одлогирање од фејсбук е со ликот на Стево Пендаровски и неговиот слоган Македонија заслужува Претседател… Јасна е пораката на Стево ...

КИЧЕВО Е СО СТЕВО: Громогласни овации за Пендаровски! (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 08.04.2014

Со овации на преполниот плоштад во Кичево вечерва беше пречекан претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Вие најдобро ја знаете разликата. За среќа, лошата политика во изминативе години не го ...

Пендаровски побара поддршка за промени во Македонија

Макфакс - 08.04.2014

Продолжува карванот на претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, низ скопските општини. Во понеделникот тој ја посети населбата „Кисела Вода“ и од жителите на оваа населба ја побара ...

СДСМ утре со митинг ќе се представи во Прилеп

10без10 - 08.04.2014

Утре на градскиот плоштад „Методија Андонов-Ченто„ во Прилеп, со почеток од 19.30 часот, социјалдемократскиот сојуз на Македонија, организира граѓански собир со кандидатот за Претседател Стево ...

Пендаровски: Иванов е чирак, а Груевски газдата!

МКД Прес - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ги продолжи средбите со граѓаните низ скопските населени места. Пендаровски во скопската општина Кисела Вода беше пречекан со овации и воодушевување од ...

Навредувајќи го Иванов, Пендаровски ги навреди граѓаните (ВИДЕО)

Денешен - 08.04.2014

Имено, Пендаровски соочен со фактот дека според сите параметри, анкети, судот на јавноста и на експертите, загуби и беше послаб од претседателот Иванов во дебатата одржана на МТВ, екс советникот на ...

Ванковска со осуда за настапите на Пендаровски

Денешен - 08.04.2014

Професорката Билјана Ванковска го осуди настапот на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски при вечерашното гостување на телевизијата 24 Вести.

Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името! (Видео)

Денешен - 08.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, повторно без јасен и концизен став за прашањето за името при неговото гостување на 24 Вести. Пендаровски не го откри неговиот личен став за ...

Пендаровски во Кисела Вода: Ќе бидам вистински чувар на мирот

Falanga - 08.04.2014

Пендаровски ја заврши својата посета на средба со жените од неколку женски организации. Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вчера ги продолжи средбите со граѓаните низ скопските ...

Пендаровски вети дека ќе ги помилува Бошковски и Кежаровски

Falanga - 08.04.2014

Пендаровски објасни дека така би реагирал за секој политички затвореник. Ако таков предлог дојде од Министерството за правда, истиот ден ќе потпишам помилување за Љубе Бошкоски и Томислав Кежаровски, ...

Пендаровски: Не можам да ви го кажам мојот став за името (ВИДЕО)

Maxim - 08.04.2014

Пендаровски не го откри неговиот личен став за името, туку само го повтори она што јавноста веќе го знае, дека се залагал за државен консензус и државен став.

Најкоментирана (не)зависноста на кандидатите

Р.С.Европа - 07.04.2014

Текстовите посветени на претседателската кампања и интервјуата со дел од кандидатите за претседател предизвикале најмногу коментари на наштата интерент страница.

Пендаровски: Ќе работам во интерес на сите граѓани

Нова ТВ - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска меѓу граѓаните во скопско. Во Студеничани и Батинци, Пендаровски неуморно ги слушаше нивните проблеми кои ги тиштат секојдневно.

Кампањите на Пендаровски и Иванов

Р.С.Европа - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на Студеничани и Батинци. „Мојот концепт е да се обратам кај секој граѓанин без разлика на етничката и партиската ...

Пендаровски: Не бев остар во дебатата бидејќи Иванов не е достоен противник

Нова ТВ - 07.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски денска на средбата со граѓаните во Кисела вода одговри на критките дека не бил доволно остар во ТВ соочувањето со Иванов.

Средби на Пендаровски во Студеничани и Батинци

Утрински - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на Студеничани и Батинци. - Мојот концепт е да се обратам кај секој граѓанин без разлика на етничката и партиската ...

Пендаровски на средба со граѓани: Иванов е само чирак

Телма - 07.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на средба со граѓани на Киселв Вода и Мичурин одговори на прашањето зошто не бил остар во тв-дуелот. Сиромаштија, огромна невработеност, иселување на ...

Пендаровски: Нема да биде доволна само мојата победа

Утрински - 07.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски, на вечерашните средби со граѓани на скопските населби Кисела Вода и Мичурин порача дека нема да биде доволна само ...

Кандидати „ерга омнес“

Капитал - 07.04.2014

Токму така... За севкупна или сечија употреба се нашиве кандидати за претседател. Кога ги гледаме растрчани на терен не знаеме за што попрво ги бидува – економски промотори, гуру и духовни водачи, пи ...

Се продава соживот, да се купат гласови

Капитал - 07.04.2014

Со зборувањето албански во спот од кампањата за да се олесни давањето премолчна пооддршка од ДУИ за Пендаровски во вториот круг од претседателските избори, се направи опасен преседан Максим Ристески ...

Пендаровски денеска во скопските населби

А1 On - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Скопје. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село Студеничани, а предвидено е и дружење во локалната чајџилница.

Пендаровски: Водиме на сите анкети!

Фокус - 07.04.2014

Тој побара масовна политичка и граѓанска мобилизација зашто, како што рече, само така може да се победи власта. Опозициското расположение расте. Во овој момент опозицијата води на сите анкети и ...

(ФОТО) Пендаровски од Студеничани: Груевски е елементарна непогода за Македонија

А1 On - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Стево Пендаровски денеска беше во посета на скопските села Студеничани и Батинци.

Средби на Пендаровски во Студеничани и Батинци

Алсат-М - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски денеска имаше средби со жителите на Студеничани и Батинци. - Мојот концепт е да се обратам кај секој граѓанин без разлика на етничката и партиската ...

(ФОТО) Пендаровски: Нема да биде доволна само мојата победа

А1 On - 07.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски на вечерашните средби со граѓани на скопските населби Кисела Вода и Мичурин порача дека нема да биде доволна само ...

ВИДЕО Пендаровски: Македонија е зрела за промени

+инфо - 07.04.2014

Изминативе недели го промовирам мојот концепт на две Македонии. Едната која ја гледаме вечерва овде и другата која не тормози и малтретира 8 години наназад.

ОБНОВЕНО Пендаровски во Студеничани, Кисела Вода и Аеродром

+инфо - 07.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средби со граѓани во Скопје и Скопскиот регион. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село ...

Мирчев: Службеник на Агенцијата за разузнавање го советува Иванов за националната безбедност

+инфо - 07.04.2014

Советникот за национална безбедност на актуелниот шеф на државата е вработен во Агенцијата за разузнавање, вели професорот Димитар Мирчев, кој исто така е дел од советодавната екипа на претседателот ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Ако сме еден против друг, ќе ја нема Македонија

+инфо - 07.04.2014

Ќе работам во интерес на сите граѓани, им порача претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски денеска на граѓаните од скопските села Студеничани и Батинци, кој на средбите со нив имаше ...

Пендаровски смирен и убедлив, Иванов фајтерски расположен

+инфо - 07.04.2014

Односите со соседите и економските прашања беа единствените две теми за кои искричеа видливи несогласувања, во инаку мирното телевизиско соочување на претседателските кандидати, што го организираше ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Иванов е чирак, газдата е Груевски

+инфо - 07.04.2014

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски на вечерашните средби со граѓани на скопските населби Кисела Вода и Мичурин порача дека нема да биде доволна само неговата победа на претседателските ...

Анкета:Пендаровски води пред Иванов

Локално - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски ја има довербата на 33, 4 отсто граѓани, наспроти кандидатот на партијата на власт, Ѓорге Иванов, за кого се изјасниле 29, 4 отсто од испитаниците.

За Пендаровски овации за Груевски ракавица во лице

Локално - 07.04.2014

Стево Стево..па пак отпопчеток Стево Стево.. неколку минутни овации и скандирања од околните згради од дојдените поддршувачи и членови на СДСМ на псиношечниот митинг на опозицијата.

Стево Пендаровски денеска во неколку скопски општини

Либертас - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Скопје. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село Студеничани, а предвидено е и дружење во локалната чајџилница.

Мистериозниот советник на Иванов наводно бил вработен во Агенцијата за вработување

Либертас - 07.04.2014

Советникот за национална безбедност на актуелниот шеф на државата е вработен во Агенцијата за разузнавање, вели професорот Димитар Мирчев, кој исто така е дел од советодавната екипа на претседателот ...

Стево Пендаровски денеска е во дел од скопските населби

Локално - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Скопје. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село Студеничани, а предвидено е и дружење во локалната чајџилница.

Пендаровски: „Дајте им шанса на новите луѓе, оваа власт е елементарна непогода“

Либертас - 07.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретнасо жителите на Студеничани и Батинци. „Мојот концепт е да се обратам кај секој граѓанин без разлика на етничката и ...

Пендаровски: Ќе работам во интерес на сите граѓани!

Локално - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска меѓу граѓаните во скопско. Во Студеничани и Батинци, Пендаровски неуморно ги слушаше нивните проблеми кои ги тиштат секојдневно.

ГАЛЕРИЈА: Пендаровски: На дебатата бев мек бидејќи Иванов не е достоен противник

Либертас - 07.04.2014

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски на вечерашните средби со граѓани на скопските населби Кисела Вода и Мичурин порача дека нема да биде доволна само неговата победа на претседателските ...

ВИДЕО: Заев и Пендаровски со воодушевување пречекани од присутните на митингот

Бриф - 07.04.2014

Многубројните присутни на митингот на плоштадот Пела, со воодушевување ги пречекаа претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски.

ПЕНДАРОВСКИ: Maсовна политичка мобилизација за подобра Македонија

Телеграф - 07.04.2014

Едната е Македонија со нови луѓе, другата со стари и истрошени ликови. На овие луѓе фотелјата им е најмила и нема да ја пуштат лесно, истакна Пендаровски Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево ...

Пендаровски денеска во Студеничани, Кисела Вода и Аеродром

Бриф - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Скопје. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село Студеничани, а предвидено е и дружење во локалната чајџилница.

(ФОТО) Пендаровски: Ќе работам во интерес на сите граѓани!

Бриф - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска e меѓу граѓаните во скопско. Во Студеничани и Батинци, Пендаровски неуморно ги слушаше нивните проблеми кои ги тиштат секојдневно.

ПЕНДАРОВСКИ: Нема да бидам ничиј чирак

Телеграф - 07.04.2014

Пендаровски побара од граѓаните да им се даде шанса на нови луѓе зашто актуелната власт е „елементарна непогода“ Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, денеска имаше средби со жителите ...

ПЕНДАРОВСКИ: Нема да е доволна само мојата победа

Телеграф - 07.04.2014

Нема да биде доволна само мојата победа, туку е неопходна и нова влада. Во спротивно, последиците ќе бидат катастрофални, рече тој Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево ...

Пендаровски: Потребна е промена на власта

Бриф - 07.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски на вечерашните средби со граѓани на скопските населби Кисела Вода и Мичурин порача дека нема да биде доволна само ...

(ВИДЕО/ФОТО) Стево: Ќе бидам вистински чувар на мирот

Бриф - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ги продолжи средбите со граѓаните низ скопските населени места. Пендаровски во скопската општина Кисела Вода беше пречекан со овации и воодушевување од ...

63.

Курир - 05.12.2016

Шеесет и три и точка. Или, три запирки после кои следат други ситуации. Ова не се обични избори. На 11 декември во Македонија ќе се гласа. За што?! Би требало да се гласа кој ќе формира влада.

Пендаровски: Македонија нема алтернатива, неопходни и се промени

Portal - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, на синоќешниот митинг во Скопје пред насобраните граѓани истакна дека на Македонија и е потребен концепт со нови луѓе, нови идеи и политики, луѓе ...

63

Нетпрес - 07.04.2014

Тргнаа во кампања и партиите. Сега забавата е комплетна. Што се однесува до претседателските избори, тука помалку или повеќе работата е јасна. Пред три недели, на истово ова место напишав дека СДСМ ...

Стево Пендаровски: “Државата треба да ја вратиме на граѓаните“

Популарно - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, на синоќешниот митинг во Скопје пред насобраните граѓани истакна дека на Македонија и е потребен концепт со нови луѓе, нови идеи и политики, луѓе ...

Пендаровски: Македонија нема алтернатива, неопходни и се промени

Хајд Парк - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, на синоќешниот митинг во Скопје пред насобраните граѓани истакна дека на Македонија и е потребен концепт со нови луѓе, нови идеи и политики, луѓе ...

Пендаровски на средби во скопско

Република - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Скопје. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село Студеничани, а предвидено е и дружење во локалната чајџилница.

Пендаровски денеска на средби со граѓани во скопско

Sky - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска е во Скопје. Во 13:30 часот е на средби со жителите на село Студеничани, а предвидено е и дружење во локалната чајџилница.

HD ВИДЕО: Еве го целосното обраќање на Зоран Заев на вчерашниот митинг во Скопје

Sky - 07.04.2014

Еве го целосното обраќање на Зоран Заев, претседател на СДСМ на вчерашниот митинг во Скопје: Да, може и мора да се живее подобро. Македонија заслужува подобра иднина.

Пендаровски повика на масовна политичка мобилизација

Република - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, вечерва од плоштадот „Пела“ во Скопје повика на, како што рече, масовна политичка мобилизација за подобра, просперитетна Македонија.

РАСПОРЕД НА ПОСЕТИ: Еве кога Стево Пендаровски ќе го посети вашето место на живеење

Sky - 07.04.2014

Во прилог погледнете го распоредот на посетите кои кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, ќе ги оствари во претстојните три ...

Пендаровски: Ќе работам во интерес на сите граѓани

Нетпрес - 07.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска е во посета на скопскиот регион „Мојот концепт е да се обратам кај секој граѓанин без разлика на етничката и партиската припадност.

ПЕНДАРОВСКИ: Ќе работам во интерес на сите граѓани! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска меѓу граѓаните во скопско. Во Студеничани и Батинци, Пендаровски неуморно ги слушаше нивните проблеми кои ги тиштат секојдневно.

Газди и квази-новинарство: Дискредитирачки коментар маскиран во извештај

СПФМ - 07.04.2014

Веќе самиот наслов го подготвува читателот за тоа што е намерата и каква е содржината на четивото кое му се нуди. Користејќи го исказот на Стево Пендаровски во својство на кандидат на СДСМ за ...

Пендаровски: Нема да биде доволна само мојата победа

Република - 07.04.2014

Кандидатот за претседател од Коалицијата предводена од СДСМ, Стево Пендаровски на вечерашните средби со граѓани на скопските населби Кисела Вода и Мичурин порача дека нема да биде доволна само ...

СТЕВО: Ќе бидам вистински чувар на мирот (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ги продолжи средбите со граѓаните низ скопските населени места. Пендаровски во скопската општина Кисела Вода беше пречекан со овации и воодушевување од ...

Пендаровски проговори за резилот на дебатата на МТВ: Не ми беше ќеф

Press24 - 07.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на МАкедонија, Стево Пендаровски конечно проговори за срамот и дебаклот кој го доживеа на дебатата на МТВ против кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелниот претседател, ...

Пендаровски: Македонија нема алтернатива, неопходни и се промени

Макфакс - 07.04.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, на синоќешниот митинг во Скопје пред насобраните граѓани истакна дека на Македонија и е потребен концепт со нови луѓе, нови идеи и политики, луѓе ...

Мистериозниот советник на Иванов наводно бил вработен во Агенцијата за вработување

МКД Прес - 07.04.2014

Советникот за национална безбедност на актуелниот шеф на државата е вработен во Агенцијата за разузнавање, вели професорот Димитар Мирчев, кој исто така е дел од советодавната екипа на претседателот ...

Пендаровски: Водиме на сите анкети! (видео)

МКД Прес - 07.04.2014

Опозициското расположение расте. Во овој момент опозицијата води на сите анкети и победата се ближи, порача вчера опозицискиот кандидат за претседател на државава, Стево Пендаровски , на митингот на ...

Пендаровски во Скопје: Во име на Македонија која е донесена до ѕид, да гласаме сложно и единствено за промени

Falanga - 07.04.2014

Би ве замолил за масовна политичка и граѓанска мобилизација уште на 13-ти затоа што знаете со кого си имаме работа. Изминативе недели го промовирам мојот концепт на две Македонии.

Пендаровски проговори за резилот на дебатата на МТВ: Не ми беше ќеф

Maxim - 07.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија, Стево Пендаровски конечно проговори за срамот и дебаклот кој го доживеа на дебатата на МТВ против кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелниот претседател, ...