TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓукановиќ за три месецизаработил три милиони евра

Време - 15.09.2007

СПОРЕД ЦРНОГОРСКИОТ ВЕСНИК „ВИЈЕСТИ“ Поранешниот црногорски премиер и претседател на Демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ официјално станал милионер, јави црногорскиот весник „Вијести“Според весникот, фирмата на Ѓукановиќ „Капитал инвест“ за еден месец на берзата остварила профит ...

Ѓукановиќ за еден месец спечали три милиони евра

Дневник - 15.09.2007

Лидерот на владејачката Демократска партија на социјалисти и поранешен црногорски претседател и премиер Мило Ѓукановиќ минатиот месец на берза спечали 3 милиони евра, објави подгоричкиот весник „Виести“. Весникот тврди дека компанијата „Капитал инвест“, во која Ѓукановиќ е директор и единствен ...

Ѓукановиќ и официјално стана милионер

А1 - 14.09.2007

Најпознатиот црногорски политичар Мило Ѓукановиќ и официјално стана милионер, откако на берзата оствари добивка од скоро три милиони евра, пишува „Вијести“. Компанијата Капитал инвест чиј единствен сопственик и директор е поранешниот црногорски претседател Мило Ѓукановиќ „играјќи“ на берзата за ...

Мило Ѓукановиќ бара отштета од 1 милион евра

Дневник - 14.09.2007

Лидерот на Демократска партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ поднесе тужба против „Виести“ во која од весникот бара отштета од 1 милион евра, јави МИА. Ѓукановиќ поднел тужба против директорот на весникот Жељко Ивановиќ и главниот и одговорен уредник Љубиша Митровиќ поради коментарите што ги ...

Ѓукановиќ бара отштета од еден милион евра од тепаниот новинар

Време - 14.09.2007

ТУЖБА ПРОТИВ ЦРНОГОРСКИОТ ВЕСНИК „ВИЈЕСТИ“ Поранешниот претседател и премиер на Црна Гора Мило Ѓукановиќ поднел тужба против црногорскиот весник „Вијести“ и неговиот директор Жељко Ивановиќ, во која бара отштета од еден милион евра поради изјавата во која Ивановиќ го обвини Ѓукановиќ дека стои зад ...

Ќе ги научам критичарите како се прават пари

Време - 13.09.2007

ЦРНА ГОРА, МИЛО ЃУКАНОВИЌ Долгогодишниот црногорски водач Мило Ѓукановиќ најави дека планира сериозно да се занимава со бизнис и да „направи многу пари“. Ѓукановиќ, кој беше претседател и премиер на државата, а сега е лидер на владејачката Демократска партија на социјалистите, беше обвинуван во ...