TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гоце Седлоски засега останува во Динамо

Вест - 22.07.2003

Ништо од заминувањето на нашиот фудбалски репрезентативец во Израел Македонскиот фудбалски репрезентавивец Гоџе Седлоски и натаму останува член на загребски Динамо. На прес конференцијата одржана по завчерашниот натпревар од хрватскиот супер Куп, во кој загребачките "модри" го совладаа Хајдук со ...

Динамо не го пушта Седлоски

Утрински - 22.07.2003

По одличната игра против Хајдук По фантастичната партија на македонскиот репрезентативец и член на Динамо Загреб Гоце Седлоски, во рамките на хрватскиот суперкуп, против Хајдук во кој загрепчаните славеа со 4:1, (вториот гол беше дело на Седлоски) потпретседателот на "модрите" Здравко Мамиќ, ...