TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште 21 починат од ковид и 1.254 заразени од 5.082 теста

Сакам да кажам - 30.01.2022

Вкупно 21 починат од коронавирус, од кои 20 со коморбидитети и девет целосно вакцинирани, и уште 1.254 заразени од 5.082 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни 169 се реинфекции.

1.254 новозаразени, 21 починати за 24 часа од коронавирус во Македонија

ТВ21 - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

21 починато лице и 1.254 нови случаи на Ковид-19

А1 On - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

21 починато лице и 1.254 нови случаи на Ковид-19

Сител - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Регистрирани 1.254 нови случаи на Ковид-19, пријавено е 21 починато лице

Канал5 - 30.01.2022

Од вкупниот број на позитивни (1.254), регистрирани се 169 реинфекции. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови ...

1.254 нови случаи на Ковид-19 и 21 починато лице

Макфакс - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Нови 1.254 случаи на ковид и 21 починато лице

Слободен Печат - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Нови 1.254 случаи на ковид-19 и 21 починат од компликации од вирусот

МКД - 30.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на ковид-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Денеска се регистрирани 1.254 случаи на Ковид-19, почина 21 лице

24 Вести - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Корона: 24 починати и 1.837 нови случаи на Ковид-19

Пулс24 - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 6.647 тестови , а регистрирани се 1.837 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

БРОЈКАТА РАСТЕ, НАД 20.000 АКТИВНИ СЛУЧАИ – Скопје на врвот, проверете каква е состојбата со коронавирусот во вашиот ...

Курир - 30.01.2022

Денеска се направени 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Досега во земјата се направени вкупно 1.785.054 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата ...

ИМАМЕ 21 ЖРТВА НА КОВИД ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ, ОД НИВ ДЕВЕТ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ - во најновиот биланс има 1.254 ...

Фактор - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се н аправени 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Регистрирани 1.254 нови случаи на КОВИД-19, 21 починат и 28 оздравени

Во Центар - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

Нови 1.254 случаи на Ковид-19, 21 починат

Вечер Прес - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

Регистрирани 1.254 нови случаи на КОВИД-19, 21 починат и 28 оздравени

Бриф - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

КОРОНА: 1254 ново заразени, 21 лице подлегна на заразата

Пулс24 - 30.01.2022

Во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 655 • Битола – 87 • Куманово – 55 • Тетово и Кавадарци – по 46 • Прилеп – 40 • Велес – 33 • Штип – 31 • Струмица – 30 • Гевгелија – 29 • ...

Почина 21 лице, 1.254 нови случаи на КОВИД-19

Нетпрес - 30.01.2022

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирано е 21 починато лице и 1.254 нови случаи на КОВИД-19 (од 5.082 тестови). Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и Кавадарци – по 46, Прилеп – 40, Велес – 33, Штип – 31, Струмица – 30, Гевгелија – ...

Починаа 21 лице, 1.254 нови случаи на Ковид-19

24Инфо - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Ковид биланс: Нови 1.254 случаи на Ковид-19, починаа 21 пациент

Lider - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19.

21 починат од ковид, нови 1.254 случаи од 5.082 тестирања

Република - 30.01.2022

Вкупно 21 пациент починал од компликации од ковид во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број на починати девет лица се целосно вакцинирани, а кај 20 се регистрирани коморбидитети.

Над илјада заразени, многу починати

Centar - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Нови 1.254 случаи на Ковид-19 од 5.082 тестирања, 169 се реинфекции

еМагазин - 30.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

1.254 нови случаи на Ковид-19 и 21 починато лице

MTM - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Регистрирани 1.254 нови случаи на ковид-19 и 21 починато лице

Н.Македонија - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство објави дека во последните 24 часа:Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на ковид-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Регистрирани 1.254 нови случаи на Ковид-19, 21 починат

Независен - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на Ковид-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

21 починат од Ковид 19, 9 од нив целосно вакцинирани, 1 254 случаи од 5 082 тестови или 25 отсто

Денешен - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19.

Вчера од вкупниот број на позитивни 1.837, регистрирани се 246 реинфекции

24Инфо - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Во последното деноноќие регистрирани 1.254 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починале 21 лице

Точка - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Нови 1.254 случаи на Ковид-19, починаа 21 лице

Денар - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Дневен ковид-биланс: 1.254 новозаразени и 21 починат

Кајгана - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на COVID-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

Денес се регистрирани 1.254 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавено е 21 починато лице

Опсервер - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Еден починат и 55 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

1254 нови случаи, од нив 87 во Битола

Тера - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

1254 нови позитивни граѓани на Ковид, од нив 169 реинфекции, 21 починат пациент

MakPress - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

21 починат од ковид, нови 1.254 случаи од 5.082 тестирања

Zoom - 30.01.2022

Вкупно 21 пациент починал од компликации од ковид во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број на починати девет лица се целосно вакцинирани, а кај 20 се регистрирани коморбидитети.

Денес се регистрирани 1.254 новозаразени од коронавирус – висок и бројот на починати

4NEWS - 30.01.2022

Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и Кавадарци – по 46, Прилеп – 40, Велес – 33, Штип – 31, Струмица – 30, Гевгелија – 29, Гостивар – 25, Неготино – 23, ...

1.254 нови случаи на Ковид-19 и 21 починато лице

Скопско Ехо - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Нови 1.254 случаи на КОВИД-19, 21 починат и 28 оздравени

ММС - 30.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19. Во истиот период се регистрирани и 21 починато лице и 28 оздравени пациенти.

Еден починат и 55 новозаболени од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и Кавадарци – по 46, Прилеп – 40, Велес – ...

Денес се регистрирани 1.254 нови позитивни случаи

Frontline - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се ...

Регистрирани 1.254 нови случаи на ковид-19, пријавено е 21 починато лице

Мета - 30.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.082 тестови, а регистрирани се 1.254 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 655, Битола – 87, Куманово – 55, Тетово и ...

Ковид статистика: 1 837 нови случаи, оздравени се 85 пациенти, пријавени се 24 починати лица

360 степени - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 6 647 тестови, а регистрирани се 1 837 нови случаи на ковид-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Уште 24 починати од коронавирус и 1.837 заразени од 6.647 тестови

Сакам да кажам - 29.01.2022

Уште 24 починати од коронавирус, од кои 23 со коморбидитети, а девет целосно вакцинирани, и уште 1.837 новозаразени од 6.647 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 246 се реинфекции.

Нови 1.837 случаи на ковид-19, починаа уште 24 лица

МКД - 29.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на ковид-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Регистрирани 1.837 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 24 починати лица

Канал5 - 29.01.2022

Од вкупниот број на позитивни (1.837), регистрирани се 246 реинфекции. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови ...

24 починати и 1.837 нови случаи на КОВИД-19

24 Вести - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

24 починати и 1.837 нови случаи на Ковид-19

А1 On - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

24 починати и 1.837 нови случаи на КОВИД-19

Сител - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

24 починати лица и 1837 нови случаи на ковид-19

Слободен Печат - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје , дека во последните 24 часа се направени 6647 тестови, а регистрирани се 1837 нови случаи на ковид-19 : Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Нови 24 починати и 1.837 заразени со ковид

Макфакс - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

1.837 новозаразени, 24 починати лица

ТВ21 - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Над 20 починати и 1.837 новозаразени со коронавирус за едно деноноќие

Вечер Прес - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 1.837 случаи со Ковид-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти

Во Центар - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Близу 10.000 активни случаи во Скопје, еве ја состојбата во другите градови

Курир - 29.01.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.779.972 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 266.937, бројот на оздравени пациенти е 239.666, на починати е 8.362, а бројот ...

ДУРИ 24 ЖРТВИ НА КОВИД ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ, ОД НИВ ДЕВЕТ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ - имаме 1.837 новозаразени

Фактор - 29.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се н аправени 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19 и тоа во Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, ...

Нови 1.837 случаи со Ковид-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти

Бриф - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 1.837 заразени со ковид-19, починале 24 лица, а деветмина биле целосно вакцинирани

Нова ТВ - 29.01.2022

Од вкупниот број на позитивни (1.837), регистрирани се 246 реинфекции. Најмладиот починат од ковид-19 е охриѓанец на 48-годишна возраст Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 ...

Починаа 24 лица, 1.837 новозаразени со Ковид

24Инфо - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

1.837 нови случаи на Ковид-19 од 6.647 тестирања, 246 се реинфекции

еМагазин - 29.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Регистрирани се 24 починати и 1.837 заразени со ковид

Н.Македонија - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Црн ковид ден 24 починати и огромен број на новозаразени

Press24 - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Од Ковид-19 починаа 24 лица, регистрирани нови 1.837 случаи од 6.647 тестирани

Независен - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 24 починати и 1.837 заразени со ковид

MTM - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

24 починати, нови 1.837 заразени со ковид од нив 246 се реинфекции

Република - 29.01.2022

Вкупно 24 лица починале од компликации од ковид во изминатите 24 часа. Министерството за здравство информира за нови 1.837 заразени со коронависус, а 246 од нив се реинфекции. Од вкупниот број на починати лица девет лица се целосно вакцинирани, а ...

Денес се регистрирани 1.837 нови лабораториски позитивни случаи, починаа 24 лица

Скопје инфо - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Високи бројки: 1837 новозаразени, 24 починати

Centar - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

24 нови починати од Ковид 19, од нив деветмина целосно вакцинирани, 1 837 случаи од 6 647 тестови или 27 отсто

Денешен - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

МЗ: Нови 24 починати и 1.837 заразени со ковид

Точка - 29.01.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.779.972 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 266.937, бројот на оздравени пациенти е 239.666, на починати е 8.362, а бројот ...

Нови 1.837 заразени со коронавирус, починаа 24 лица

Денар - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Дневен ковид-биланс: 1.837 новозаразени и 24 починати

Кајгана - 29.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.647 тестирања, регистрирани се 1.837 нови случаи на COVID-19, додека 24 лица ја загубија битката со болеста. Новозаразените се во следниве градови: Од вкупниот број на позитивни (1.837), регистрирани се 246 ...

Денес 1,837 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починале 24 лица, најмладиот починат е на 48 годишна возраст

Порта - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Дури 24 починати, нови 1.837 случаи со Ковид-19

ММС - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

1.837 новозаразени со корона во Македонија, 45 во Гостивар

Gostivarpress.mk - 29.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи со КОВИД-19, 24 починати и 85 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 24 починати и 1.837 заразени со ковид

Скопско Ехо - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

104 нови случаи во Битола и 1 починат пациент

Тера - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа mаправени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Во последните 24 часа регистрирани 246 реинфекции со ковид

Скопје1 - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Четири починати и 81 заразен од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 29.01.2022

Уште 4 починати од компликации од ковид-19 се регистрирани во изминатото деноноќие во Куманово. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, починатите се на возраст од 69, 75, 80 и 90 години.

Денес се регистрирани 1.837 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 24 починати лица

Опсервер - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

1837 позитивни граѓани на Ковид, 246 реинфекции, 24 починати пациенти

MakPress - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

24 починати, нови 1.837 заразени со ковид од нив 246 се реинфекции

Zoom - 29.01.2022

Вкупно 24 лица починале од компликации од ковид во изминатите 24 часа. Министерството за здравство информира за нови 1.837 заразени со коронависус, а 246 од нив се реинфекции. Од вкупниот број на починати лица девет лица се целосно вакцинирани, а ...

Денес се регистрирани 1.837 нови позитивни случаи на КОВИД-19

Frontline - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

Четворица починати и 81 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.647 тестови, а регистрирани се 1.837 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 890, Битола – 104, Кавадарци – 95, Куманово – ...

26 починати пациенти од ковид, 1.908 нови позитивни случаи од нив 254 реинфекции

MakPress - 29.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Ковид-19: 1 908 нови случаи од кои 254 реинфекции, починале 22 лица

360 степени - 28.01.2022

Согласно Регистарот на починати лица со дијагноза ковид-19 од Мој Термин, пријавени се 4 починати лица во период од 04.01.2022 до 26.01.2022г. Од нив, две лица се починати во болнички услови, а две лица во домашни услови Во изминатото деноноќие ...

Уште 26 починати од ковид и 1.908 новозаразени од 5.834 тестови

Сакам да кажам - 28.01.2022

Уште 26 починати од ковид, од кои кај 19 се регистрирани коморбидитети, а седум се целосно вакцинирани, и уште 1.908 новозаразени од 5.834 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство.

Денеска се регистрирани 1.908 случаи на Ковид-19, починаа 26 лица

24 Вести - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

26 починати и 1.908 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Нови 1.908 случаи на ковид-19, починаа уште 26 лица

МКД - 28.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола – ...

26 починати и 1.908 нови случаи на Ковид-19

Сител - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

МЗ: Регистрирани 1.908 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 26 починати лица

Канал5 - 28.01.2022

Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на ...

Речиси 2.000 новозаразени со коронавирусот, во изминатиот ден починале 22 пациенти

Слободен Печат - 28.01.2022

Во изминатите 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19 , соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се регистрирани во: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола – 105, Велес – 62, ...

1.908 нов случај на ковид-19 – пријавени 26 починати лица

ТВ21 - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

26 починати лица, регистрирани 1.908 новозаразени од коронавирус

Макфакс - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Нови 1.908 случаи со Ковид-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти

Бриф - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со КОВИД-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 1.908 случаи на коронавирус и 22 починати

Вечер Прес - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со КОВИД-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

КОВИД БИЛАНС ЗА 24 ЧAСА: Има 1.908 нови случаи и 22 починати

Фактор - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Нови 1.908 случаи со Ковид-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти

Во Центар - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со КОВИД-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани 1.908 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 26 починати лица

Пулс24 - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

СКОРО 2.000 НОВОЗАРАЗЕНИ – починаа 22 лица, ова е најновата Ковид статистика

Курир - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Нови 1.908 случаи на Ковид-19, од нив 254 се реинфекции

еМагазин - 28.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, ...

Бројката смртни исходи од Covid-19 зголемена за 26 починати, над 1.900 нови зарази

Нетпрес - 28.01.2022

Министерството за здравство информираше дека во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 22 починати лица, а уште четири пациенти со Covid-19 починале изминатите денови. 5 починати лица од Скопје (53г, 69г, 69г, 75г и 75г) 2 починати од Битола ...

Регистрирани 26 починати и 1.908 новозаразени со ковид-19

Н.Македонија - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа биле направени 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, ...

МЗ: Регистрирани 1.908 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 26 починати лица

Lider - 28.01.2022

Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на ...

Короната коси: Нови 26 починати, речиси 2000 заразени

Centar - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Пријавени 26 починати лица, регистрирани 1.908 новозаразени со Ковид-19

24Инфо - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Вкупно 26 починати, од кои седуммина биле целосно вакцинирани, регистрирани 1.908 нови позитивни на Ковид-19

Република - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со Ковид-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Починаа уште 26 пациенти со Ковид, новозаразени се 1.908

Независен - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Повторно помалку од 2000 новозаразени со коронавирус, но сепак поголем број од вчерашниот

Скопје инфо - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

26 нови починати од Ковид 19, од нив 7 целосно вакцинирани, 1908 случаи од 5834 тестови или 32 отсто

Денешен - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Бројот на активни слуаи се искачи на 17.182 лица, над половината се во Скопје

Република - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се регистрирани 1.908 нови случаи на Ковид-19, како и вкупно 26 починати лица. Со овие податоци, вкупниот број Ковид-дијагностицирани лица во земјава од почетокот на ...

26 починати лица, регистрирани 1.908 новозаразени од коронавирус

MTM - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Повторно голем број на новозаразени и починати во изминатото деноноќие

Press24 - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Регистрирани 26 починати лица и 1.908 новозаразени од Ковид-19

Денар - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Речиси 2000 нови случаи на коронавирус во земјава, пријавени 26 починати лица

Точка - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, ...

Нови 1.908 случаи со ковид, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти

Кајгана - 28.01.2022

Скопје, 28 јануари 2022 (МИА) – Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со COVID-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти Министерството за ...

26 починати лица, регистрирани 1.908 новозаразени од коронавирус

Скопско Ехо - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа биле направени 5.834 теста, а регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, ...

22 годишен прилепчанец најмлада жртва меѓу 27-те нови смртни случаи од Ковид, 1861 позитивни граѓани, 242 реинфицирани

MakPress - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Последно ковид инфо: 1.908 позитивни од кои над 250 по втор пат, Гостивар со 34 нови случаи

Gostivarpress.mk - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со КОВИД-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Починаа 26 лица како последица на Ковид-19, нови 1.129 случаи

ММС - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи со КОВИД-19, 22 починати и 1.129 оздравени пациенти, соопшти ...

Уште 1908 нови КОВИД-случаи, 254 од нив се реинфекции

Локално - 28.01.2022

Мало зголемување во бројките на новозаразени со коронавирус во однос на вчера, покажуваат најновите податоци од Министерството за здравство. Според резултатите, од направени 5.834 тестови, регистрирани се 1.908 нови случаи на Ковид-19.

105 нови случаи во Битола и 2 починати лица

Тера - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола – ...

Енормен број на починати и 1908 граѓани се заболеа од коронавирусот

Скопје1 - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Нови 1908 случаи, за 24 часа починале 22 лица, регистрирани 254 реинфекции

Zoom - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

111 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Денес е регистриран 1.908 нов лабораториски позитивeн случај на SARS CoV-2, пријавени се 26 починати лица

Опсервер - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Бројот на активни слуаи се искачи на 17.182 лица, над половината се во Скопје

Zoom - 28.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се регистрирани 1.908 нови случаи на Ковид-19, како и вкупно 26 починати лица. Со овие податоци, вкупниот број Ковид-дијагностицирани лица во земјава од почетокот на ...

1.908 нов случај на ковид-19 – пријавени 26 починати лица

4NEWS - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

Регистрирани нови 1.908 позитивни случаи на Ковид-19

Frontline - 28.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834 тестови, а регистрирани се 1.908 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 972, Кавадарци – 112, Куманово – 111, Битола ...

22-Годишно лице од Прилеп меѓу вкупно 27 починати од ковид и уште 1.861 заразени од 5.446 тестови

Сакам да кажам - 27.01.2022

Вкупно 27 починати од ковид, од кои кај 24 се регистрирани коморбидитети, а шест се целосно вакцинирани, и уште 1.861 новозаразени од 5.446 тестови, се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани се 1.861 новозаразени со Ковид-19, починале 27 заболени, оздравеле 7.273 лица

Канал5 - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19.

22 починати пациенти и 1.861 нов случај на ковид-19 во изминатиот ден

Слободен Печат - 27.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19 , во: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, ...

27 починати и 1.861 нов случај на Ковид-19

Сител - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани нови 1.861 случај на коронавирус, 27 починати лица

ТВ21 - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани нови 1.861 случај на КОВИД-19 и 27 починати

Макфакс - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Денеска е регистриран 1.861 случај на Ковид-19, починаа 27 лица

24 Вести - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Нови 1.861 заразен со ковид-19, починаа уште 27 лица

МКД - 27.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – 88, ...

27 починати и 1.861 новозаразен од Ковид 19

А1 On - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Денес е регистриран 1.861 нов лабораториски позитивeн случај на коронавирус во земјава

Курир - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

За 24 часа има 1.861 заразен со корона, и 22 починати од кои еден има само 22 години

Фактор - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани се 1.861 новозаразени со Ковид-19, починале 27 заболени, оздравеле 7.273 лица

Lider - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19.

27 починати од Ковид-19 - над 1.800 новозаразени

Press24 - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Нови 1.861 заразен со ковид-19, починаа уште 27 лица

Република - 27.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – 88, ...

27 нови починати од Ковид 19, 1 861 случаи од 5 446 тестови или 34 отсто

Денешен - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани нови 1.861 случај на Ковид-19 и 27 починати

MTM - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 5.446 теста, а регистрирани се 1.861 нов случај на Ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, ...

Нови 1.861 случаи на Ковид-19, регистрирани се 242 реинфекции и еден заразен по третпат

еМагазин - 27.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на Ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Новозаразени помалку од 2000 лица, денеска има повеќе починати од вчера

Скопје инфо - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Црни статистики: 27 починати, 1816 новозарани

Centar - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани нови 1.861 случај на коронавирус, 27 починати лица

Независен - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на Ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани нови 1.861 случај на ковид-19 и 27 починати

Н.Македонија - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Починаа 27 лица, регистрирани нови 1.861 случај на коронавирус

24Инфо - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Починаа 27 лица, а регистрирани се 1.861 новозаболени од Ковид-19

Нетпрес - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Нови 1.861 случаи на Ковид-19, починаа 27 лица

Денар - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 5.446 теста, а регистрирани се 1.861 нов случај на Ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, ...

МЗ: Регистрирани нови 1.861 случај на КОВИД-19 и 27 починати

Точка - 27.01.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.767.491 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 263.206, бројот на оздравени пациенти е 238.452, на починати е 8.312, а бројот ...

Нови 1861 заразени со Ковид-19, од нив 242 се реинфекции

Локално - 27.01.2022

Последниот ковид-пресек покажува дека во последното деноноќие се регистрирани 1.861 нов случај на КОВИД-19 од 5.446 тестови. Билансот по градови изнесува: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – 88, Тетово – 75, Прилеп – 69, Велес – ...

115 нови случаи во Битола и 582 оздравени пациенти

Тера - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Регистрирани нови 1.861 случај на Ковид-19 и 27 починати

Скопско Ехо - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 5.446 теста, а регистрирани се 1.861 нов случај на Ковид-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, ...

Регистрирани се 1.861 новозаразени со Ковид-19, починале 27 заболени, оздравеле 7.273 лица

Zoom - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19.

1.861 заразен со ковид

Скопје1 - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Од 5.446 тестови, 1.861 новозаразени – 27 лица починаа

4NEWS - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

88 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 27.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – ...

Вкупно 19 починати од ковид и уште 2.019 заразени од кои двајца по третпат

Сакам да кажам - 26.01.2022

Вкупно 19 починати од ковид, од кои шест се целосно вакцинирани, а кај 17 се регистрирани коморбидитети и уште 2.019 заразени од 6.119 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство.

Ковид-19: Пријавени 19 починати и 2 019 нови случаи – 33 отсто од тестираните се позитивни

360 степени - 26.01.2022

Од новозаразените, 252 лица се позитивни по втор пат, а има и двајца граѓани кои по трет пат се заразиле со ковид Од починатите, 15 случаи се регистрирани изминатото деноноќие, а четири се со датум на смрт од 18 до 22 јануари.

Нови 2.019 случаи на коронавирус, починаа 19 лица

Макфакс - 26.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, Гевгелија – 48, Кочани – 45, Охрид – ...

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

ТВ21 - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – ...

Денеска се регистрирани 2.019 случаи на Ковид-19, починаа 19 лица

24 Вести - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

И денеска над 2.000 нови случаи на ковид-19, починаа вкупно 19 лица

МКД - 26.01.2022

Од направени 6.119 тестови во изминатите 24 часа регистрирани се 2.019 нови случаи на ковид-19, односно 33 отсто од тестираните се позитивни. Од позитивните случаи 254 се реинфекции, а од нив 2 се втора реинфекција.

Регистрирани се 2.019 новозаразени со ковид-19 , починале 19 заболени

Канал5 - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19.

Министерството за здравство: 2.019 нови случаи на КОВИД-19, од кои двјаца по третпат се заразиле

Телма - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

19 починати и 2.019 нови случаи на Ковид-19

Сител - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Нови 2.019 случаи на ковид и петнаесет починати лица

Слободен Печат - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

19 починати и 2.019 новозаразени со Ковид-19

А1 On - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Нови 2019 случаи на Ковид, починале 19 лица, оздравени 973 пациенти

Бриф - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

Курир - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

За 24 часа има 15 починати и 2.019 заразени со коронавирусот

Фактор - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Нови 2019 случаи на Ковид, починале 19 лица, оздравени 973 пациенти

Во Центар - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Ковид билтен: Регистрирани 2019 нови случаи, починале 19 лица, оздравени 973 пациенти

Вечер Прес - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Со денешните 19 лица, од корона починале 8285: Новозаразени се уште 2019

Република - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Нов ковид црн биланс: 2019 новозаразени, 19 починати

Centar - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Нови 2.019 случаи на коронавирус, починаа 19 лица

MTM - 26.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, Гевгелија – 48, Кочани – 45, Охрид – ...

Нови 2.019 случаи на коронавирус, починаа 19 лица

Н.Македонија - 26.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на ковид-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, Гевгелија – 48, Кочани – 45, Охрид – ...

19 починати од Ковид 19, 33 отсто позитивни или 2019 случаи од 6119 тестови

Денешен - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Починаа 19 лица, 2.019 нови случаи на КОВИД-19

Нетпрес - 26.01.2022

Според информации од Министерството за здравство, починати се уште 19 лица заболени од ковид-19, а регистрирани се 2.019 нови случаи. Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, ...

Секој ден сѐ повеќе новозаразени со Ковид 19: И денеска висок бројот на заболени и починати

Press24 - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

19 лица починаа, над 2.000 новозаразени со коронавирус

Скопје инфо - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Нови 2.019 случаи на Ковид-19 од кои 254 се реинфекции, а две лица се по третпат заразени

еМагазин - 26.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – ...

Вкупно 19 починати лица и нови 2019 случаи на Ковид 19

Lider - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Регистрирани се 2.019 новозаразени со ковид-19 , починале 19 заболени

24Инфо - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19.

Нови 2019 случаи на ковид, починале 19 лица

365 - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Нови 2.019 случаи и 19 починати од COVID-19

Кајгана - 26.01.2022

Скопје, 26 јануари 2022 (МИА) – Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на COVID-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира ...

Денеска повторно над 2000 случаи на коронавирус во земјава, пријавени 19 починати лица

Точка - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, ...

Нови 2.019 заразени со коронавирус, починаа 19 лица

Денар - 26.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, Гевгелија – 48, Кочани – 45, Охрид – ...

Денес се регистрирани 2.019 нови лабораториски позитивeни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 19 починати лица

Опсервер - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

Нови рекордни бројки во Македонија: 2.341 позитивен случај, 308 реинфекции, еден случај на трето заразување, 22 ...

MakPress - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Со денешните 19 лица, од корона починале 8285: Новозаразени се уште 2019

Zoom - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Повторно висок број на новоинфицирани: 254 граѓани се заразиле по втор пат, а двајца по трет пат

Локално - 26.01.2022

Од 6.119 тестови, регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19, соопшти доцна попладнево Министерството за здравство. Најновиот ковид-биланс по градови изнесува: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, ...

Денес регистрирани 254 реинфекции со ковид

Скопје1 - 26.01.2022

Во изминатите 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, Гевгелија – 48, Кочани – 45, Охрид – ...

Се намалува периодот на карантин на седум дена

Скопско Ехо - 26.01.2022

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – 75, Тетово – 71, Прилеп – 64, Велес – 62, Струмица – 61, Гевгелија – 48, Кочани – 45, Охрид – ...

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

4NEWS - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово ...

75 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 26.01.2022

Почитувани, Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – ...

2019 нови случаи, од нив 150 во Битола

Тера - 26.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 968, Битола – 150, Кавадарци – 104, Куманово – ...

2.019 позитивни граѓаните на Ковид, 254 реинфекции, 19 починати лица

MakPress - 26.01.2022

Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се пријавени согласно регистарот од Мој термин, а оздравеле 973 пациенти, информира Министерството за здравство ...

Вкупно 26 починати од ковид и уште 2.341 заразени или 37,8% од тестираните

Сакам да кажам - 25.01.2022

Вкупно 26 починати од ковид, од кои осум се целосно вакцинирани, а кај 23 се регистрирани коморбидитети, и уште 2.341 заразени од 6.193 тестови или 37,8% од тестираните се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство.

Рекордни бројки: 2.341 новозаразен од коронавирус, починале 26

Макфакс - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Во земјава над 20 илјади активни случаи – еве каква е состојбата низ градовите

ТВ21 - 25.01.2022

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа од направени 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19. Регистрирани сe 1.470 оздравени пациенти, додека пак пријавени се 26 починати лица.

Рекордни 2.341 нов заразен со ковид-19, од компликации починаа уште 26 лица

МКД - 25.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на ковид-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово – ...

Нов црн рекорд во Македонија: 2.341 новозаразен од Ковид-19 и 26 починати

А1 On - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

2.341 нови случаи на КОВИД-19 во земјава, починати се 26 лица

Сител - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Повторно рекорд: Над 2.300 нови случаи на ковид-19, дури 21 пациент починал во изминатиот ден

Слободен Печат - 25.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 6.193 тестови, а регистриран е 2.341 нов случај на КОВИД-19 , во: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, ...

Регистрирани нови 2.341 случај на коронавирус, 26 починати лица

ТВ21 - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19:Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Денеска се регистрирани 2.341 случаj на Ковид-19, починаа 26 лица

24 Вести - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Рекордни 2.341 новозаразени со Ковид-19, починале 26 заболени

Канал5 - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19.

Во последните 24 часа регистрирани се 2341 нов случај на коронавирусот, а починати се 26 лица

Бриф - 25.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2341 нов случај на КОВИД-19. Од вкупниот број позитивни, реинфицирани се 308 лица, од кои една втора реинфекција, регистрирани се ...

Повторно рекордно заболени од коронавирус во земјава, бројката е загрижувачка

Пулс24 - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

КОРОНАВИРУС: Нови 2.341 инфициран и 21 починат

Фактор - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Ковид билтен: Регистрирани 2341 нов случај на коронавирусот, а починати се 21 лице

Вечер Прес - 25.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2341 нов случај на КОВИД-19. Од вкупниот број позитивни, реинфицирани се 308 лица, од кои една втора реинфекција, регистрирани се ...

Рекордни 2.341 новозаразени со Ковид-19, починале 26 заболени

Lider - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19.

Рекордни бројки: 2.341 новозаразен со ковид-19, починале 26

Н.Македонија - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на -19: ковид– 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово – 101, ...

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

Centar - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Нови 2.341 случаи на Ковид-19, реинфекции се 308, еден случај е зараза по третпат

еМагазин - 25.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на Ковид-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, ...

Рекорден број заразени со ковид, 2.341 од 6.139 теста, починаа 26 лица, осум биле целосно вакцинирани

Република - 25.01.2022

Вкупно 26 лица починаа од компликации од ковид-19, од кои осум се целосно вакцинирани, а кај 23 се регистрирани коморбидитети, и уште 2.341 заразени од 6.193 тестови соопшти Министерството за здравство.

Рекордни бројки: 2.341 новозаразен од коронавирус, починале 26

MTM - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 6.193 теста, а регистрирани се 2.341 нов случај на Ковид-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, ...

Црн ковид ден - починаа 26 лица и регистрирани се огромен број на новозаразени

Press24 - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Над 2.340 новозаразени со Covid-19, бројката починати зголемена за 25 луѓе

Нетпрес - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Денеска повторно голем број новозаразени, порасна и бројот на починати од ковид-19

Скопје инфо - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

ОД 26 ПОЧИНАТИ, ОСУМ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ: Регистрирани 2.341 случаи од 6.193 тестови или 37,8 отсто

Денешен - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Рекордни новозаразени со корона вирус – 2.341 , починале 26 пациенти

Независен - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на Ковид-19.

2.341 нов случај на ковид во изминатите 24 часа

Кајгана - 25.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на COVID-19. Од вкупниот број позитивни, реинфицирани се 308 лица, од кои една втора реинфекција, регистрирани ...

Рекордни 2.341 новозаразени од коронавирус, починаа 26 лица

Денар - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 6.193 теста, а регистрирани се 2.341 нов случај на Ковид-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, ...

Нов црн рекорд во Македонија, над 2000 заразени со ковид

Скопје1 - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Ковид статистика: Рекордни 2.341 нови случаи од 6.193 тестови, 21 починат и 1.470 оздравени пациенти

CivilMedia - 25.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 6.193 тестови, а регистриран е 2.341 нов случај на КОВИД-19, во: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, ...

Еден починат и 101 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Рекордни бројки: 2.341 новозаразен од коронавирус, починале 26

Скопско Ехо - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 6.193 теста, а регистрирани се 2.341 нов случај на Ковид-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, ...

26 починати и 2341 нов случај во државата, од нив 185 во Битола

Тера - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Рекордни 101 заболен и еден починат од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 25.01.2022

Дури 101 лице е регистрирано на листата на новозаболени од ковид-19 во последните 24 во Куманово, а едно лице починало, покажуваат најновите податоци од Институтот за јавно здравје. Од направени 6.193 тестови, регистрирани се 2.341 нов случај на ...

НОВ НЕГАТИВЕН РЕКОРД: 2.341 нови случаи на ковид-19 – пријавени 26 починати лица

4NEWS - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19:Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Во земјава над 20 илјади активни случаи – еве каква е состојбата низ градовите

4NEWS - 25.01.2022

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа од направени 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19. Регистрирани сe 1.470 оздравени пациенти, додека пак пријавени се 26 починати лица.

Денес се регистрирани 2.341 нов лабораториски позитивeн случаj на SARS CoV-2, пријавени се 26 починати лица

Опсервер - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19: Скопје – 1.146, Битола – 185, Кавадарци – 115, Куманово ...

Рекорден број заразени со ковид, 2.341 од 6.139 теста, починаа 26 лица, осум биле целосно вакцинирани

Zoom - 25.01.2022

Вкупно 26 лица починаа од компликации од ковид-19, од кои осум се целосно вакцинирани, а кај 23 се регистрирани коморбидитети, и уште 2.341 заразени од 6.193 тестови соопшти Министерството за здравство.

Нови 2341 случај на корона, еден граѓанин се заразил по трет пат

Локално - 25.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19.

Ковид биланс: 2.341 новозаразен, 21 починат, оздравеле 1.470

Gostivarpress.mk - 25.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 6.193 тестови, а регистрирани се 2341 нов случај на КОВИД-19. Од вкупниот број позитивни, реинфицирани се 308 лица, од кои една втора реинфекција, регистрирани се ...

Ковид 19 биланс: Нови 718 позитивни случаи, починаа 14 лица

360 степени - 24.01.2022

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза ковид од Мој Термин, пријавени се осум починати лица, од Скопје (3) и по едно починато лице од Гостивар, Дебар, Кавадарци, Кичево и Тетово на возраст од 54г до 80г.

Вкупно 22 починати од ковид и уште 718 позитивни од 3.044 тестови

Сакам да кажам - 24.01.2022

Вкупно 22 починати од ковид од кои кај 18 се регистрирани коморбидитети, а 9 се целосно вакцинирани, и уште 718 заразени од 3.044 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од новите позитивни позитивни 95 се реинфекции.

718 нови случаи на Ковид-19, починале 22 лица

Сител - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

718 нови случаи на ковид-19, во изминатиот ден починале 14 пациенти

Слободен Печат - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19 , во: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, ...

Нови 718 заразени, уште 22 починати од ковид-19 од кои 9 целосно вакцинирани

МКД - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на ковид-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Денеска се регистрирани 718 случаи на Ковид-19, починаа 22 лица

24 Вести - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Регистрирани нови 718 случаи на коронавирус, 14 починати лица

ТВ21 - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

22 починати и 718 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Вкупно 22 починати и 718 нови случаи на Ковид-19

Макфакс - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – 14, Велес – 10, Гостивар и ...

МЗ: Регистрирани 718 нови случаи со Ковид-19, пријавени се 22 починати лица

Канал5 - 24.01.2022

Од вкупниот број на починати лица, девет лица се целосно вакцинирани, а кај 18 се регистрирани коморбидитети. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 ...

КОРОНАТА ОДЗЕДЕ 22 ЖИВОТИ Кај 18 од починатите се регистрирани коморбидитети

+инфо - 24.01.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.749.733 тестирања на ковид-19.Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 256.996, бројот на оздравени пациенти е 228.736, на починати е 8.240, а бројот ...

ЦРН БИЛАНС-ПОЧИНАА 22 ЛИЦА ОД КОВИД: Девет лица од вкупниот број починати се целосно вакцинирани,има 718 новозаразени

Фактор - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Нов рекорд: Висок бројот на починати од Ковид 19 денеска во Македонија

Press24 - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

14 лица во Македонија починаа од ковид-19, над 700 новозаразени

Скопје инфо - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Денеска 718 новозаразени, 22 починати, од кои девет целосно вакцинирани

Независен - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Над 20.000 активни зарази со коронавирус во Македонија

Скопје инфо - 24.01.2022

Повеќе од половина од заразените во моментов се од Скопје - вкупно 11.012 лица. Во земјава има 20.020 активни случаи на ковид-19. Меѓу градовите со најмногу заразени се и Битола и Куманово, додека бројот расте и во Прилеп, Охрид и Кавадарци.

Нови 22 починати, троцифрен број новозаразени

Centar - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Починале 22 лица, 718 нови случаи на Ковид-19

24Инфо - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Починале 22 лица, 718 нови случаи на Ковид-19

Lider - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Вкупно 22 починати и 718 нови случаи на ковид-19

Н.Македонија - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на ковид-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – 14, Велес – 10, Гостивар и ...

Вкупно 22 починати и 718 нови случаи на Ковид-19

MTM - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – 14, Велес – 10, Гостивар и ...

Нови 718 случаи на Ковид-19, од кои 95 се реинфекции

еМагазин - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа: направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

ПОЧИНАТИ 22 ЛИЦА, ДЕВЕТ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ: Нови 718 случаи од 3.044 тестови или 23 отсто

Денешен - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Црн ковид-биланс: Повеќе од 700 новозаболени, голем број на починати во последното деноноќие!

Точка - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Дневен ковид-биланс: 718 новозаразени и 14 починати

Кајгана - 24.01.2022

Во последните 24 часа направени се 3.044 тестирања, регистрирани се 718 нови случаи на COVID-19, додека 14 лица ја загубија битката со болеста. Новозаразените се во следниве градови: Од вкупниот број на позитивни (718), регистрирани се 95 реинфекции.

Нови 22 починати и 718 заразени со Ковид-19

Денар - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 теста, а регистрирани се 718 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – 14, Велес – 10, ...

Нови 718 КОВИД-случаи, 95 граѓани се заразиле по втор пат

Локално - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19. Билансот по градови изнесува: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, ...

30 нови случаи во Битола и еден починат пациент

Тера - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Починале 22 лица, 718 нови случаи на Ковид-19

Zoom - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Нови 29 случаи во Куманово

Кумановски м. - 24.01.2022

Почитувани, Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, ...

22 лица починаа од ковид

Скопје1 - 24.01.2022

Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – 14, Велес – 10, Гостивар и Струмица – по 8, Тетово – 7, Штип, Кичево и Делчево – по 6, ...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

4NEWS - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Вкупно 22 починати и 718 нови случаи на Ковид-19

Скопско Ехо - 24.01.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.044 теста, а регистрирани се 718 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – 14, Велес – 10, ...

20 починати лица и 1424 позитивни ковид случаи во последните 24 часа

MakPress - 24.01.2022

Од направени 5.604 тестови, регистрирани се 1.424 нови случаи на Ковид-19. Од вкупниот број позитивни се регистрирани 214 реинфекции. Како што соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 ...

Викенд намалени бројки: 718 нови ковид случаи од нив 95 реинфекции, 22 лица починаа

MakPress - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...

Нови 29 случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 24.01.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на ковид-19. По градови во:Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, Кавадарци – 23, Гевгелија – ...

Бројот на активни случаи надмина 20 илјади: Најмногу заразени има во Скопје, Битола и Куманово

Локално - 24.01.2022

Најмногу заразени според статистиката на министерството за здравство.Најмногу заразени има во Скопје (11123), Битола (1619), додека пак најмалку има Демир Капија (21). Дистрибуција по градови Заболени (вкупно), Активни случаи (вкупно) Скопје 115911, ...

Денес се регистрирани 718 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 22 починати лица

Опсервер - 24.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола – 30, Куманово – 29, Прилеп – 26, ...