Загубивме од Ерменците, второто место недостижно?

Време - 02.10.2004

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ПОд 19 ГОДИНИ Во вториот квалификациски меч за Европското првенство за фудбалери до 19 години, македонската репрезентација загуби со 2-1 од соодветната селекција на Ерменија. Мечот почна извонредно за избраниците на селекторот Трајче Ковачев, откако поведовме во 3.

Ерменците го расипаа македонскиот есап

Дневник - 02.10.2004

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП (ИГРАЧИ ДО 19 Г.) Македонија го загуби клучниот натпревар (1-2) за пласманот во вториот круг Македонските фудбалски надежи, играчи до 19 години, во вториот натпревар на квалификацискиот турнир за ЕП во Охрид се поразени од Ерменија (1-2).

Против Франција ќе го бркаме второто место

Утрински - 02.10.2004

Македонија загуби од Ерменија (1:2) во второто коло од квалификациите за ЕП (-19) во Охрид Македонија 1 Ерменија 2 Охрид, стадион: "Билјанини извори", гледачи: 600, главен судија: А. Сипајула (Летонија). Стрелци: Тричковски 2 минута (Македонија), Манушарјан 28 и 40-та минута за (Ерменија).

Французите наша последна шанса

Вест - 02.10.2004

Квалификации за ЕП ( до 19 год.): Македонија - Ерменија 1:2 (1:2) По завчерашниот пораз од Ерменија од 1:2 (1:2), младата македонска фудбалска репрезентација (до 19 год.) само со победа против Франција ќе избори настап на завршницата на Европското првенство.

Македонските фудбалски надежи загубија со 2:1 од Ерменија

А1 - 30.09.2004

Македонските фудбалски надежи до 19.годишна возраст си ја отежнаа задачата за пласман во втората фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство, откако денеска во Охрид загубија со 2:1 од врсниците од Ерменија, во второто коло на турнирот што се одржува во нашата земја.

Сефте победа на нашите фудбалски надежи

Вест - 30.09.2004

Квалификации за ЕП (до 19 год.): МАКЕДОНИЈА-АЗЕРБЕЈЏАН 1:0 (1:0) Младата репрезентација на Македонија (до 19 год.) имаше успешен старт во квалификациите за Европското првенство. Таа завчера во Охрид го совлада Азербејџан со 1:0 (1:0).

Ерменија пречка за пласман во следната рунда

Утрински - 30.09.2004

Победа на Македонија против Азербејџан (1:0) во Охрид Стрелец на единсвениот гол беше Тричковски Фудбалската репрезентација на Македонија (селекција до 19 години), стартувше со минимална победа од 1:0 против незгодната селекција на Азербејџан на квалификацискиот турнир чиј домаќин е токму нашата ...

Македонија го победи Азербејџан

Време - 30.09.2004

ФУДБАЛ – КВАЛИФИКАЦИИ за еп за ИГРАЧИ до 19 ГОДИНИ Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 19 години ја победи соодветната селекција на Азербејџан со 1-0, во меч од првото коло од квалификациската група што се игра во Охрид.

Нашите фудбалски надежи ја совладаа селекцијата на Азербејџан со 1:0

А1 - 28.09.2004

Македонските фудбалски надежи со победа стартуваа на квалификацискиот турнир за Европското превенство за играчи до 19 години. Во Охрид денеска во првото коло совладана е селекцијата на Азербејџан со 1:0. Тричковски во 12-та минута беше стрелец на победничкиот гол.

Европски квалификации на фудбалери до 19 години во Охрид

Македонската репрезентација на фудбалери до 19 години денеска во Охрид ги започнува квалификациите за пласман на Европското првенство, во група со Азербејџан, Франција и Ерменија. Квалификациониот турнир ќе биде отворен попладнево со натпреварот Македонија - Азербејџан, што се игра на стадионот ...

Трајче Ковачев: Сакаме стартна победа против Азербејџан

Утрински - 28.09.2004

Денеска во Охрид и во Струга стартуваат квалификациите за ЕП фудбалери до 19 години Од денеска па во текот на следните пет дена Охрид и Струга ќе бидат домаќини на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство за фудбалските селекции до 19 години.