TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викторија го испрати најдобриот фризер да му ја среди косата на Бекам за мечот со Бразил

Вест - 19.06.2002

ЛОНДОН (Ројтерс) - Еден од најпознатите фризери во Лондон ќе тргне на пат за Јапонија на мисија да му ја смени фризурата на капитенот на британскиот фудбалски тим Дејвид Бекам пред почетокот на петочниот натпревар ЛОНДОН (Ројтерс) - Еден од најпознатите фризери во Лондон ќе тргне на пат за Јапонија ...

Бекам: Убеден сум дека ќе го победиме четирикратниот првак

Утрински - 19.06.2002

Англичаните не се уплашени од четвр-финалниот дуел против Бразил Англија не се плаши од дуелот со Бразил во четврт-финалниот натпревар, кој ќе се одигра в петок. Напротив, тие се уверени дека ќе го победат четирикратниот светски првак, тврди капитенот на Гордиот Албион, Дејвид Бекам.

Бекам: Ќе сторам се за да станеме шампиони

Утрински - 18.06.2002

Најпопуларниот англиски фудбалер за гостопримливоста на Јапонците и за очекувањата од СП Дејвид Бекам изрази подготвеност да се пресели во Јапонија по завршувањето на професионалната кариера. Англиската фудбалска ѕвезда изјави дека е воодушевен од љубезноста и од гостопримливоста на Јапонците, ...