TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Заев попусто се пишува Македонец ако продава јазик и идентитет

Фокус - 29.11.2020

Зоран Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ:Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани

Канал5 - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга

24 Вести - 29.11.2020

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. Граѓаните на Република Македонија нема дозволат Зоран Заев да ја менува историјата, тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Утре протест во 11 градови: Оставка на Заев, слобода на народот!

Канал5 - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

ТВ21 - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. „Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Фокус - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Канал5 - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев попусто се пишува Македонец ако продава јазик и идентитет

360 степени - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Утре протест во 11 градови: Оставка на Заев, слобода на народот!

Сител - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга

Сител - 29.11.2020

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. Граѓаните на Република Македонија нема дозволат Зоран Заев да ја менува историјата, тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

Сител - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Сител - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Продолжуваме да бараме решенија, во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

360 степени - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача премиерот Зоран Заев на неговиот профил на Фејсбук. Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот.

СДСМ вели не се разговара за идентитетот, ВМРО-ДПМНЕ обвинува за тајни средби во Софија

360 степени - 29.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста уште еднаш обвини дека викендов во Софија се одржуваат тајни средби меѓу македонски и бугарски владини претставници. „Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, ...

ВМРО-ДПМНЕ утре на протест во 11 града

360 степени - 29.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ утре излегува на нови антивладини протести против, како што велат, продажбата на државата. Протест ќе има во 11 града и ќе се бара оставка од премиерот Зоран Заев. „Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Макфакс - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, вели премиерот Зоран Заев во објава на социјалните мрежи, посветена на тековниот спор со Бугарија, во која порачува дека во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани

Макфакс - 29.11.2020

„Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 градови: „Оставка на Заев, слобода на народот“

Press24 - 29.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за утре најавува протести во 11 градови на кои ќе се бара оставка од премиерот Зоран Заев по контроверзното интервју за БГНес. -Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад.

Утре протест во 11 градови: „Оставка на Заев, слобода на народот“

Нетпрес - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата, порачуваат ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 градови

ММС - 29.11.2020

ВМРО-ДМНЕ најави дека утре ќе протестира во 11 градови. „Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Слободен Печат - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои говорат македонски јазик

МКД - 29.11.2020

„Продолжуваме да бараме решенија. Само така е европски, само така е македонски. Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик", овјави меѓу другото на својот Фејсбук - профил премиерот Зоран Заев.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

А1 On - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Кајгана - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Facebook профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Да не заборавиме, но да простиме

Нова ТВ - 29.11.2020

Да не заборавиме, но да простиме. Европа ги реши прашањата на европски начин, треба и Балканот да ги реши прашањата на европски начин, ако сака да продолжи кон Европа. Да не заборавиме, но, да простиме, напиша премерот Зоран Заев на своите профили ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев попусто се пишува Македонец кога продава сè друго

+инфо - 29.11.2020

Оттаму додаваат дека нема друг премиер во светот кој молчи на навредите од официјални лица од други земји како што тоа го прави Зоран Заев. Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Press24 - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за тајни средби во Софија на владини претставници

Слободен Печат - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ. – Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

А1 On - 29.11.2020

„Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

Слободен Печат - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Независен - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Утре протест на ВМРО-ДПМНЕ во 11 градови: Оставка на Заев, слобода на народот

А1 On - 29.11.2020

„Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата“, соопштува ...

ВМРО-ДПМНЕ: На тајни средби во Софија, Заев ги продава македонските интереси

+инфо - 29.11.2020

Како што посочуваат оттаму, според нивните информации, се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и народните херои. Од опозициската партија ВМРО-ДПНЕ велат дека овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јавно да каже Заев за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија

А1 On - 29.11.2020

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и народните херои при што ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

ММС - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Нетпрес - 29.11.2020

Во Европската унија ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да каже за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија

Нетпрес - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги продава државните интереси на тајни средби

Макфакс - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и бугарски владини претставници, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Како што посочуваат од опозициската партија, според нивните информации, се разговара за договор за јазикот, историјата, ...

Опозицијата утре ќе протестира во 11 градови

+инфо - 29.11.2020

Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата – се вели во повикот. Најголемата опозициска партија, ВМРО-ДМНЕ најави дека утре ќе протестира во 11 градови.

Заев: Како Македонци кои зборуваат македонски јазик ќе влеземе во ЕУ

+инфо - 29.11.2020

Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот. Попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил порача дека во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јавно да каже Заев за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија

ММС - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници, тврди во соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

Нова ТВ - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот, напиша премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи. „Така е и сега.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

Нетпрес - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

(ВИДЕО) Заев: Да не заборавиме, но да простиме

Граѓански збор - 29.11.2020

Европа ги реши прашањата на европски начин, треба и Балканот да ги реши прашањата на европски начин, ако сака да продолжи кон Европа, истакна премиерот Зоран Заев. „Да не заборавиме, но, да простиме“, нагласи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани

Либертас - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

Скандал: „Јавно да каже Заев за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија“

Курир - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и ...

Утре протест во 11 градови: Оставка на Заев, слобода на народот!

Опсервер - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Бриф - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

iPortal - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, истакна премиерот Зоран Заев. „Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот. Така е и сега.

Утре протест во 11 градови: „Оставка на Заев, слобода на народот“!

Курир - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата, порачуваат ...

(ВИДЕО) Заев: Да не заборавиме, но да простиме

iPortal - 29.11.2020

Европа ги реши прашањата на европски начин, треба и Балканот да ги реши прашањата на европски начин, ако сака да продолжи кон Европа, истакна премиерот Зоран Заев. „Да не заборавиме, но, да простиме“, нагласи ...

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

Опсервер - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 градови

Опсервер - 29.11.2020

ВМРО-ДМНЕ најави дека утре ќе протестира во 11 градови. „Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички.

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува – порачуваат од ...

Република - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

Утре Македонците протестираат во 11 града – Срамот на Заев не е заеднички

Република - 29.11.2020

Утре се организираат 11 протести низ градовите во Македонија, на кои ќе се искаже револтот од ставовите на премиерот Зоран Заев посочени во неговото интервју за БГНЕС. ОСТАВКА НА ЗАЕВ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ! Продолжуваме, заедно со народот против ...

Заев: Изолациите ги оставаме во минатото бидејќи знаеме дека македонската иднина е европска

Локално - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот, пишува премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил. „Така е и сега.

Скандал: Јавно да каже Заев за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија

Опсервер - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и народните херои при што ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Вечер Прес - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

24Инфо - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

MTM - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, вели премиерот Зоран Заев во објава на социјалните мрежи, посветена на тековниот спор со Бугарија, во која порачува дека во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Точка - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, вели премиерот Зоран Заев во објава на социјалните мрежи, посветена на тековниот спор со Бугарија, во која порачува дека во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик.

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 градови

24Инфо - 29.11.2020

ВМРО-ДМНЕ најави дека утре ќе протестира во 11 градови. „Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

24Инфо - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

Заев јавно да каже за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија

Република - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници.Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и народните херои при што ...

Заев пак пробува да се испере: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои говораат македонски јазик

Република - 29.11.2020

„Продолжуваме да бараме решенија. Само така е европски, само така е македонски. Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик”, овјави меѓу другото на својот Фејсбук – профил премиерот Зоран Заев.

„Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува“ – порачуваат од ...

Курир - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНУВА НА ТВРДЕЊЕТО: Викендов во Софија се одржуваат тајни македонско-бугарски средби

Денешен - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и ...

Утре од 18 часот протест за оставка на Заев во 11 градови низ Македонија

Денешен - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата, порачуваат ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Поглед - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот. Така е и сега. Гледаме напред, кон Европа, тоа е единствениот пат кон нашето ...

Костовски до Заев: Имате путер на главата од предавства, имате потреба да се докажувате дека сте Македонец, но ...

Алфа - 29.11.2020

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме “путер” на глава од предаства, порачува Дарко Костовски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 града

Н.Македонија - 29.11.2020

ВМРО-ДМНЕ најави дека утре ќе протестира во 11 града. – Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци што зборуваат македонски јазик

Н.Македонија - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, вели премиерот Зоран Заев во објава на социјалните мрежи, посветена на тековниот спор со Бугарија, во која порачува дека во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик.

Попладневен преглед: Намерно или не, Јанушев потврдува дека неговата партија организира и поттикнува антибугарската ...

Frontline - 29.11.2020

Заев : Македонската иднина е европска. Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот, напиша премиерот Зоран Заев на ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Магазин - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Така е и сега. Гледаме напред, кон Европа, тоа е единствениот пат кон нашето подобро утре.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Frontline - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Вечер - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред, вели премиерот Зоран Заев во објава на социјалните мрежи, посветена на тековниот спор со Бугарија, во која порачува дека во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани

Акцент - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

Утре протест во 11 градови: Оставка на Заев, слобода на народот!

Скопје1 - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата, се вели во ...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

Centar - 29.11.2020

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот, порача премиерот Зоран Заев, предмалку на фејсбук. – Така е и сега.

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

MakPress - 29.11.2020

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува дека сите премрежја, окупации и блокади биле надминати заради желбата за подобро утре и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува

MakPress - 29.11.2020

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на целиот народ. Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга

MakPress - 29.11.2020

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. Граѓаните на Република Македонија нема дозволат Зоран Заев да ја менува историјата, тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јавно да каже Заев за што точно преговара викендов на тајни средби во Софија

MakPress - 29.11.2020

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се разговара за договор за јазикот, историјата, идентитетот и народните херои при што ...

Костовски го прашува Заев: Додека докажува дека е македонец да одговори на прашањето кој ги уби Ваташките деца

MakPress - 29.11.2020

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме "путер" на глава од предавства. Не е доволно да каже дека е Македонец, никогаш не било спорно, барем се надевам ...

ВМРО-ДПМНЕ: Утре протест во 11 градови, oставка на Заев, слобода на народот!

MakPress - 29.11.2020

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев да ја менува историјата, туку да пратиме порака тој да замине во историјата.

ВМРО-ДПМНЕ: Го повикуваме Заев да не си игра со идентитетот, јазикот и историјата

Алсат-М - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

ВМРО-ДПМНЕ: Го повикуваме Заев да не си игра со идентитетот, јазикот и историјата

Канал5 - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

Почна антивладиниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 28.11.2020

Ова е втор протест пред Владата во последните три дена кој се организира како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со отворените прашања со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на премиерот Зоран Заев поради како што велат ...

Почна антивладиниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 28.11.2020

Ова е втор протест пред Владата во последните три дена кој се организира како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со отворените прашања со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Заев поради како што велат антимакедонски политики и ...

Мицкоски: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја

Канал5 - 28.11.2020

Не смееме да ги игнорираме пораките кои ни ги оставиле нашите големи луѓе. Мора да одиме напред, но со сето искуство и знаење собрано од минатото. Славко Јаневски напиша: Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете, - убија дете.

Тишина во СДСМ околу поддршката на лидерот Заев – интерпелација за владата од опозицијата во собранието

Телма - 28.11.2020

Се ниша ли партиската фотеља на лидерот на СДСМ Зоран Заев, засега е прашање за кое јавноста дискутира, а одговорот вешто се избегнува од најблиските виосоки партиски функционери. Интервјуто за бугарската телевизија го прекина 7-годишниот молк на ...

Почна антивладиниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 28.11.2020

Започна антивладиниот протест организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Поводот за протестот како што велат од ВМРО-ДПМНЕ се организира како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со отворените прашања со Бугарија.

ВМРО-ДПМНЕ: Го повикуваме Заев да не си игра со идентитетот, јазикот и историјата

Сител - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

Почна антивладиниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 28.11.2020

Ова е втор протест пред Владата во последните три дена кој се организира како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со отворените прашања со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Заев поради како што велат антимакедонски политики и ...

Костовски до Заев: Не е доволно да се каже дека е Македонец, нека одговори на некои прашања

Слободен Печат - 28.11.2020

Членот на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски преку својот Фејсбук профил даде коментар на објавата на Зоран Заев во која премиерот напиша дека тој е „Македонец кој зборува македонски јазик“. „Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на ...

Костовски до Заев: Имате „путер“ на главата од предавства, имате потреба да се докажувате дека сте Македонец

+инфо - 28.11.2020

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме „путер” на глава од предавства, вели Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Не се возам јас со Мерцедесот од 600.000 евра никогаш

Нетпрес - 28.11.2020

Граѓаните ја демантираат изјавата на премиерот Зоран Заев дека тој никогаш не ја користел лимузината со максимално ниво на безбедност, наведувајќи дека неодамна токму со ова возило дошол на ...

(ФОТО) Граѓаните бараат оставка од премиерот: Или Заев или Македонија

Нетпрес - 28.11.2020

„Или Заев или Македонија„. Ова е една од пораките која осамна на денешниот протест на кој народот сплотено бара оставка од премиерот. По неговите последни изјави, јавното тргување со македонската историја, обезличување на се што е македонско, ...

Нов антивладин протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

МКД - 28.11.2020

Во Скопје се одржува нов протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ, а поводот и денеска се ставовите на премиерот Зоран Заев за отворените прашања со Бугарија. Во Скопје се одржува уште еден протест од серијата протести кои неделава ги најави лидерот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Коцкарската игра на Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ

+инфо - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

(ФОТО) Граѓаните масовно и истрајни во барањето оставка од Заев

Нетпрес - 28.11.2020

На протестот во саботата напладне, мноштво граѓани пред зградата на Владата побараа оставка од премиерот Зоран Заев, по неговите последни изјави оцените како јавно тргување со македонската историја, обезличување на сѐ што е македонско, граѓаните му ...

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија ВИДЕО

+инфо - 28.11.2020

На Зоран Заев, на памет да му падне да го продава македонскиот идентитет. Ви ветувам заедно со овој народ овде ова „диво месо“ ќе биде прецизно хируршки отстрането, потоа не само за криминалот и за велепредавство ќе одговарате, јас ви ветувам кога ...

ВМРО-ДПМНЕ: Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ

Press24 - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминува њ е Заев му носи пораз и на преговара ч ка маса со Бугарија и во СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Споре партијата, Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

ВМРО-ДПМНЕ: Огромен пораз за македонската држава е ако Заев направил нов нацрт-договор со Бугарија

Макфакс - 28.11.2020

Ако е точно дека премиерот во заминување Заев веќе направил нов нацрт-договор со кој се откажува од македонскиот јазик, идентитет и историја тоа ќе биде огромен пораз за македонската држава, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Костовски до Заев: Имате путер на главата од предавства, имате потреба да се докажувате дека сте Македонец, но ...

Курир - 28.11.2020

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме “путер” на глава од предаства, порачува Дарко Костовски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

(Фото) Граѓаните бараат оставка од премиерот: Или Заев или Македонија

Точка - 28.11.2020

„Или Заев или Македонија„. Ова е една од пораките која осамна на денешниот протест на кој народот сплотено бара оставка од премиерот. На протестот во саботата напладне, мноштво граѓани пред зградата на Владата побараа оставка од премиерот Зоран ...

Лукароски: Заев сам ќе се повлече од политичката кариера, но претходно на Северна Македонија ќе и обезбеди резултати ...

iPortal - 28.11.2020

Една моја ФБ пријателка, еминентна новинарка и бивша уредничка на ТВ медиум, вели: „На Заев почнува да му се случува Груевски…“ Со дообјаснување дека и Заев ќе завршел „затворен во кругот на соработниците“… Ме изненади многу, морам да признам… Не ми ...

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ

24Инфо - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Опсервер - 28.11.2020

Почитувани граѓани, драги пријатели, Славко Јаневски напиша: Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете, – убија дете. Не смееме да ги игнорираме пораките кои ни ги оставиле нашите големи луѓе.

Снимка од дрон од денешниот протест: Заев да си оди и да не тргува со историјата

Република - 28.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да не си игра со луѓето и историјата на оваа земја.

ГАЛЕРИЈА: Или Заев или Македонија, граѓаните на протест бараат оставка од премиерот

Република - 28.11.2020

„Или Заев или Македонија “ e поракaта на денешниот протест на кој народот сплотено бара оставка од премиерот. По неговите последни изјави, јавното тргување со македонската историја, обезличување на се што е македонско, граѓаните му порачуваат дека ...

Мицкоски: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја

24Инфо - 28.11.2020

Почитувани граѓани, драги пријатели, Славко Јаневски напиша: Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете, – убија дете. Не смееме да ги игнорираме пораките кои ни ги оставиле нашите големи луѓе.

Мицкоски: Ова е лудоста на еден човек наспроти разумот и достоинството на цела нација

PressingTV - 28.11.2020

Со цитатот од Славко Јаневски: „Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете,- убија дете“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го започна својот говор на денешниот протест пред Влада.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Протест пред Владата, се бара оставка од Заев!

Денешен - 28.11.2020

НЕ ЗА НОВОТО ПРЕДАВСТВО. Ова е една од пораките која беше искажана ан денешниот протест кој започна пред салата Борис Трајковски и продолжи пред Владата на РМ. Големиот протест организиран од ВМРО-ДПМНЕ се одржа под мотото „Оставка на Заев, слобода ...

Јанушев порача: Оставка на Заев, слобода на народот

Република - 28.11.2020

Македонскиот народ се буди и сите заедно порачуваме ⬇️ ОСТАВКА НА ЗАЕВ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ! , порача на Фесјбук, Игор Јанушев ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Реки народ пред Владата, се бара оставка од Заев

Курир - 28.11.2020

На денешниот протест народот сплотено бара оставка од премиерот Зоран Заев. По неговите последни изјави, јавното тргување со македонската историја, обезличување на се што е македонско, граѓаните му порачуваат дека треба да си оди.

ВМРО-ДПМНЕ протестира поради политиките на Заев

Локално - 28.11.2020

Започна антивладиниот протест организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Протестот е со автомобили и во 12:30 часот се тргна кон Владата од две локации, СЦ „Борис Трајковски“ во Општина Карпош и СЦ „Јане Сандански“ во Општина Аеродром.

Јанушев: Народот му порача на Заев: Оставка и ништо друго

Курир - 28.11.2020

Македонскиот народ се буди и сите заедно порачуваме ⬇️ ОСТАВКА НА ЗАЕВ, СЛОБОДА НА ...

„Или Заев или Македонија„ – граѓаните на протест бараат оставка од премиерот

Курир - 28.11.2020

„Или Заев или Македонија„. Ова е една од пораките која осамна на денешниот протест на кој народот сплотено бара оставка од премиерот. По неговите последни изјави, јавното тргување со македонската историја, обезличување на се што е македонско, ...

Костовски: Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, ние останатите таква потреба

Република - 28.11.2020

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме “путер” на глава од предаства, порачува Дарко Костовски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, порача Дарко ...

Изборот е или Заев или Македонија (ФОТО)

PressingTV - 28.11.2020

„Или Заев или Македонија “ e поракaта на денешниот протест на кој народот сплотено бара оставка од премиерот. По неговите последни изјави, јавното тргување со македонската историја, обезличување на се што е македонско, граѓаните му порачуваат дека ...

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ

Опсервер - 28.11.2020

Почитувани, Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

ДЕНЕСКА НОВ ПРОТЕСТ: Оставка на Заев, слобода на народот – од 12:30 часот пред Владата во Скопје

Денешен - 28.11.2020

Нов протест на опозицијата ќе се одржи денеска на пладне во Скопје, под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“. Како што објави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на протест ќе се бара оставка на Заев.

Денеска нов протест за оставка на Заев и слобода на народот

Република - 28.11.2020

Пратеникот Антонио Милошоски за денеска најави нов протест на кој ќе се бара оставка на Заев.Протестот со возила ќе започне во 12 и 30 часот на две места, спортските центри Борис Трајковски и Јане Сандански а ќе финишира пред Владата.

ОСТАВКА ЗА ЗАЕВ, НЕ ЗА НОВО ПРЕДАВСТВО - Илјадници граѓани испратија силна порака пред Владата (ФОТО)

Вечер - 28.11.2020

Македонскиот народ пристигна пред владата на протестот против продажбата на македонскиот идентит, јазик и историја. Протестите продолжуваат веќе трет ден со ред откако премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската новинска агенција БГНЕС изјави ...

Мицкоски: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, ТУКУ ТОЈ ДА СТАНЕ ИСТОРИЈА!

Вечер - 28.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски денешното свое обраќање на протестот за оставка на Заев и против распарчување на македонскиот идентитет, јазик и историја го започна со стихови на Славко Јаневски .

Како Заев ја обедини Македонија

Мак. Весник - 28.11.2020

Едно, благо речено, несмасно интервју на Заев ја обедини нацијата во нејзината хистерија. Тоа е шанса за Заев, наместо да се труди да и помогне на Бугарија, да и помогне на својата земја. Коментар на Борис Георгиевски Пискотници ечат од Паљурци до ...

ИЛИ ЗАЕВ ИЛИ МАКЕДОНИЈА - Протест во Скопје за спас на македонскиот идентитет и јазик (ФОТО)

Вечер - 28.11.2020

Илјадници граѓани со своите автомобили, заедно со опозицијата излегоа на протест и гоо искажаа својот револт против Зоран Заев и против откажувањето од македонскиот идентитет, историја, и јазик.

Денеска протест во Скопје за оставка на Зоран Заев

Expres - 28.11.2020

Пратеникот Антонио Милошоски за денеска најави нов протест на кој ќе се бара оставка на Заев. Протестот со возила ќе започне во 12 и 30 часот на две места, спортските центри Борис Трајковски и Јане Сандански а ќе финишира пред Владата.

Мицкоски: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја

Акцент - 28.11.2020

Славко Јаневски напиша: Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете, – убија дете. Не смееме да ги игнорираме пораките кои ни ги оставиле нашите големи луѓе. Мора да одиме напред, но со сето искуство и знаење собрано од минатото, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Огромен пораз за македонската држава е ако Заев направил нов нацрт-договор со Бугарија

Centar - 28.11.2020

Ако е точно дека премиерот во заминување Заев веќе направил нов нацрт-договор со кој се откажува од македонскиот јазик, идентитет и историја тоа ќе биде огромен пораз за македонската држава, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Советничка: Заев добил поддршка од Бугарија

Expres - 28.11.2020

До премиерот Заев стигнуваат мејлови од граѓани и јавноста во Бугарија со силна поддршка и надеж дека политиките на дијалог на премиерот и на Владата ќе донесат заедничко добро. Оваа информација за јавноста без да открие детали колку луѓе точно го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Коцкарската игра на Заев му носи пораз и во преговорите со Бугарија и во СДСМ

Expres - 28.11.2020

Ако е точно дека премиерот во заминување Заев веќе направил нов нацрт-договор со кој се откажува од македонскиот јазик, идентитет и историја тоа ќе биде огромен пораз за македонската држава, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја

MakPress - 28.11.2020

Славко Јаневски напиша: Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете, - убија дете. Не смееме да ги игнорираме пораките кои ни ги оставиле нашите големи луѓе. Мора да одиме напред, но со сето искуство и знаење собрано од минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ

MakPress - 28.11.2020

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите на Македонија во однос на Бугарија.

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече од изјавата влегува подлабоко и руши позиции

Канал5 - 27.11.2020

Заев наместо да се извини и повлече од изјавата во однос на јазикот, идентитетот и историјата, тој навлегува подлабоко и ги руши позициите на Македонија. Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам.

Реакции за интервјуто на Заев на БГНЕС

Телма - 27.11.2020

Екстремистички изјави и од двете страни не може да не придвижат напред, оцени потпретседателот на СДСМ и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Не прецизира дали се согласува со ставовите на премиерот Заев изнесени во интервјуто за БГНЕС, но ...

СДСМ: Европски претставници за Заев велат дека испиша историја

Канал5 - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт" му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Мицкоски: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид порачаа – оставка на Заев!

ТВ21 - 27.11.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по повод протестите вечерва организирани во неколку града. „Сите заедно од сите градови порачаа оставка на Заев, слобода на народот. Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на ...

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка за државата да може да исчекори напред

Канал5 - 27.11.2020

Добра вечер најпрво на сите присутни велешани и да ви се заблагодарам за оваа поддршка, рече во обраќањето Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити ...

Милошоски од Велес: Да се обединиме против Заев кој е прилично неурамнотежен и како личност и како политичар

Фокус - 27.11.2020

Антонио Милошоски вечерва се обрати на протестот на ВМРО-ДПМНЕ во Велес и побара оставка од премиерот Зоран Заев. Тој го нарече Заев прилично неурамнотежен и како личност и како политичар.

ВМРО-ДПМНЕ на протест во седум града

ТВ21 - 27.11.2020

Од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ известуваат дека за денеска е закажан протест во седум града низ Македонија. Протестот ќе започне во 18 часот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, и ќе се одржи во Куманово, Тетово, Велес, ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест во седум града

24 Вести - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ закажа протест во седум града низ Македонија. Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, и ќе се одржи во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев, после неговите навреди останува само едно, оставка

Канал5 - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес протест во седум града

Канал5 - 27.11.2020

Оставка на Заев, слобода на народот. Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси.

Како Заев ја обедини Македонија

Deutsche Welle - 27.11.2020

Едно, благо речено, несмасно интервју на Заев ја обедини нацијата во нејзината хистерија. Тоа е шанса за Заев, наместо да се труди да и помогне на Бугарија, да и помогне на својата земја. Коментар на Борис Георгиевски Пискотници ечат од Паљурци до ...

Партиски реакции после интервјуто на Заев

24 Вести - 27.11.2020

И два дена по интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС не стивнуваат реакциите на домашната политичка сцена. Се нижат партиски реакции и од власта, но и од коалициските партнери на премиерот.

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара гласање недоверба на владата на премиерот Заев

Канал5 - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот Зоран Заев, поради, како што велат пазарење со македонските национални интереси и негирање на историјата. Според опозицијата, Заев со скандалозните тврдења во интервјуто, од кои не отстапува, целосно ги руши ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев, по неговите навреди останува само едно, оставка

Сител - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира во седум града

Сител - 27.11.2020

Денес протест во седум града: Оставка на Заев, слобода на народот Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 7 македонски градови под мотото: Оставка на Заев, слобода на народот

Сител - 27.11.2020

Оставка на Заев, слобода на народот. Пораката вечерва ја упати опозицијата од седум градови низ државава, а директен повод како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, е продажбата на националните интереси од Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев

Макфакс - 27.11.2020

„Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

СДСМ: Европски претставници велат дека Заев испишал историја

Слободен Печат - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт” му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

СДСМ: Европски претставници за Заев велат дека испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ

А1 On - 27.11.2020

„По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Македонија ќе се исправи и ќе застане на здрави нозе, а Заев ќе одговара за злото што му го нанесува на македонскиот ...

Нетпрес - 27.11.2020

Во денешното издание на утринската емисија „Добро утро, секое утро” на ТВ Алфа, гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија” Дарко Костовски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација, како и за ...

Николоски: Срамот на Заев не треба да стане колективен срам

Независен - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ, тој уште подлабоко навлегува во небулози и навреди кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка, Македонија се срами од Заев

+инфо - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка за да може државата да исчекори напред

+инфо - 27.11.2020

Според Милошоски Македонија може да го направи првиот чекор напред и во еконосмка и во здравствена и во национална и во инвестициска смисла и во секоја друга кога Заев ќе падне од власт. Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри ...

Милошоски: Tреба да се обединиме против еден човек којшто е неурамнотежен

Нетпрес - 27.11.2020

Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити достоинството на државата, не успеа да направи подобар живот што го нудеше. Успеа во две работи да направи многу предавста и успеа да да ги обедини ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во седум града: Оставка на Заев, слобода на народот

+инфо - 27.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси. Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои, ...

Како Заев ја обедини Македонија

Слободен Печат - 27.11.2020

Едно, благо речено, несмасно интервју на Заев ја обедини нацијата во нејзината хистерија. Тоа е шанса за Заев, наместо да се труди да и помогне на Бугарија, да и помогне на својата земја. Пискотници ечат од Паљурци до Слатино, од плоштадот ВМРО број ...

Мицкоски: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид порачаа – оставка на Заев!

Press24 - 27.11.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по повод протестите вечерва организирани во неколку града. „Сите заедно од сите градови порачаа оставка на Заев, слобода на народот. Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев, после неговите навреди останува само едно, оставка

Press24 - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес протест во седум града - оставка на Заев, слобода на народот

Press24 - 27.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе излезе на протест во седум града

Слободен Печат - 27.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси, велат од опозицијата. -Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани и ...

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе протестира во седум града

ММС - 27.11.2020

Денес протест во седум града: Оставка на Заев, слобода на народот Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ на протести: Нема да дозволиме Заев да тргува со народните херои

А1 On - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска прек протести низ неколку града во државата ги повтори барањата и ставовите искажани на вчерашниот протест во Скопје кој беше инициран од интерјвуто на премиерот Зоран Заев за бугарски медиум.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ на протести во повеќе градови: „Време е Заев да поднесе оставка“

Макфакс - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски од протестот во Велес порача дека премиерот Зоран Заев дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев, народот бара негово извинување

Слободен Печат - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира во седум града: Оставка на Заев, слобода на народот

А1 On - 27.11.2020

„Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси. Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев, после неговите навреди останува само едно, оставка

А1 On - 27.11.2020

„Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

Press24 - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Николоски: Срамот на Заев не смее да стане колективен срам

МКД - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој уште подлабоко навлегува во небулози, навреди кон својот ...

ВИДЕО | Атанасовски: Заев стапна на сопствената нагазна мина- заборави дека од другата страната не седи Ципрас

Слободен Печат - 27.11.2020

Во најмала рака изјавата на Заев беше со право скандализирано дочекана во македонската јавност. Заев по решавањето на македонско-грчкиот спор за кој многумина мислеа дека е нерешлив, се стави во еден филм дека тој ќе биде новиот Нелсон Мандела.

(Видео+фото) Авто протест на ВМРО ДПМНЕ во Охрид: Заев го погази достоинството на Македонија

OhridNews - 27.11.2020

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, опозициската ВМРО ДПМНЕ вечерва во Охрид одржа авто протест, на кој беше искажан револт од политиките на актуелниот премиер на Владата Зоран Заев во спорот со Република Бугарија.

(Видео) Николоски: Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен

Макфакс - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој уште подлабоко навлегува во небулози и навреди кон ...

Протести на ВМРО-ДПМНЕ: Oставка на Заев, слобода на народот! (ФОТО)

Нетпрес - 27.11.2020

Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид! Сите заедно порачаа оставка на Заев, слобода на народот! Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по ...

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум града со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

Макфакс - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“.

Заев: Давањето етнички карактеристики на фашизмот е неприфатливо!

Нова ТВ - 27.11.2020

Европските народи се договорија да не заборават, но да си простат. Заради иднината. Давањето етнички карактеристики на фашизмот е неприфатливо!, напиша премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер.

Николоски: Да се обединиме против овој национален срам и понижување од Заев ВИДЕО

+инфо - 27.11.2020

Зоран Заев треба да си даде оставка и да замине. ВМРО-ДПМНЕ по завршуивањето на 100-те од доаѓањето на Владата ќе покрене прашање за доверба на Владата во Собранието на Република Македонија.

Протест на ВМРО ДПМНЕ во Охрид, опозицијата бара да се расправа за доверба на владата.

OhridNews - 27.11.2020

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска со почеток во 18 часот, ќе одржи протест во Охрид. Покрај во Охрид, ВМРО ДПМНЕ ќе протестира и во: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп и Битола.

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече, тој навлегува подлабоко и ги руши позициите на Македонија

Press24 - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

(ВИДЕО) Николоски: Да се обединиме против овој национален срам и понижување од Заев

Нетпрес - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

(Видео) Фон дер Лаен: Заев ја доближи Северна Македонија поблиску кон ЕУ

Макфакс - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

(ВИДЕО) Николоски: Заев наместо да се извини, тој навлегува подлабоко и ги руши позициите на Македонија

А1 On - 27.11.2020

„Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

Македонија се крена против Заев: Денеска протести во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола

Република - 27.11.2020

Протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот ќе се одржи во . ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани да се приклучат во одбрана на националните интереси.

ВМРО ДПМНЕ вечерва и во Битола ќе протестира

Тера - 27.11.2020

Денеска протести во седум градови ќе организира опозициската ВМРО ДПМНЕ, од кои ќе бараат оставка на Заев. „Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде ...

Опозицијата ќе протестира во седум града

Локално - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ најави дека денеска ќе протестира во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола. „Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде ...

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум градови под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

Опсервер - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“.

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече, тој навлегува подлабоко и ги руши позициите на Македонија

PressingTV - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

iPortal - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

(Видео) Фон дер Лајн: Заев ја доближи Северна Македонија поблиску кон ЕУ

Опсервер - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира во седум града

iPortal - 27.11.2020

„Денес протест во седум града: Оставка на Заев, слобода на народот Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси.

ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ: Оставка на Заев, слобода на народот и од Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола

Денешен - 27.11.2020

Протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот ќе се одржи во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани да се приклучат во одбрана на националните ...

СДСМ: Европски претставници за Заев велат дека испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ

Либертас - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

(Видео) Николоски: Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам

Опсервер - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој уште подлабоко навлегува во небулози и навреди кон ...

Мицкоски го урива Заев со народот по улиците: Денес протести во 7 града, оставка на Заев, слобода на народот!

Курир - 27.11.2020

Македонскиот народ повеќе од јасно е дека го казнува Зоран Заев по срамните навреди, а тие вчера во огромен број преку протест му порачаа само едно, оставка. Истото ќе се случи и денеска. ВМРО-ДПМНЕ организира протест под мотото „Оставка на Заев, ...

Денеска протести во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола

PressingTV - 27.11.2020

Протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот ќе се одржи во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола . ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани да се приклучат во одбрана на националните ...

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

Граѓански збор - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира во седум града

Скопје инфо - 27.11.2020

Денес протест во седум града: Оставка на Заев, слобода на народот Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси.

СДСМ: Европски претставници за Заев велат дека испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ

Бриф - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Николоски: Само со оставка на Заев и Владата ќе има шанса да се подобрат македонските преговарачки позиции

Локално - 27.11.2020

„Зоран Заев треба да си даде оставка и да замине. ВМРО-ДПМНЕ по завршуивањето на 100-те од доаѓањето на Владата ќе покрене прашање за доверба на Владата во Собранието на Република Македонија.

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

Поглед - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Битолчани со порака до Заев: Оставка!!!

Курир - 27.11.2020

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“,попладневно ВМРО ДПМНЕ организираше протест и во Битола.. Собирното место беше пред зградата на влдеачката партија и од таму со возила тргнаа и продолжија по улиците Кирил и Методиј – Бул.

Како Заев ја обедини Македонија

Либертас - 27.11.2020

Едно, благо речено, несмасно интервју на Заев ја обедини нацијата во нејзината хистерија. Тоа е шанса за Заев, наместо да се труди да и помогне на Бугарија, да и помогне на својата земја Пискотници ечат од Паљурци до Слатино, од плоштадот ВМРО број ...

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка за државата да може да исчекори напред

Курир - 27.11.2020

Добра вечер најпрво на сите присутни велешани и да ви се заблагодарам за оваа поддршка. Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити достоинството на државата, не успеа да направи подобар живот што ...

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум градови под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

MTM - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев, после неговите навреди останува само едно, оставка

Курир - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече од изјавата во однос на јазикот, идентитетот и историјата, тој навлегува ...

Курир - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

ВМРО-ДПМНЕ на протести во повеќе градови: „Време е Заев да поднесе оставка“

24Инфо - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски од протестот во Велес порача дека премиерот Зоран Заев дека ...

Денеска протест во седум градови: Оставка на Заев, слобода на народот

Скопје инфо - 27.11.2020

Протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот ќе се одржи во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани да се приклучат во одбрана на националните ...

ВМРО-ДПМНЕ на протести во повеќе градови: „Време е Заев да поднесе оставка“

Точка - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски од протестот во Велес порача дека премиерот Зоран Заев дека ...

Заев наместо да се извини и повлече од изјавата во однос на јазикот, идентитетот и историјата, тој навлегува подлабоко ...

24Инфо - 27.11.2020

Интегрален текст од прес конференција на Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ „Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите ...

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка за државата да може да исчекори напред

Опсервер - 27.11.2020

Добра вечер најпрво на сите присутни велешани и да ви се заблагодарам за оваа поддршка. Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити достоинството на државата, не успеа да направи подобар живот што ...

И вечерва протести на ВМРО-ДПМНЕ, се бара оставка од Заев

Либертас - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно со протести, овој пат низ неколку градови во државата ги повтори барањата и ставовите кои ги искажа вчера, по повод изнесените ставовите на премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС.

ВМРО-ДПМНЕ на протести во повеќе градови: „Време е Заев да поднесе оставка“

Опсервер - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски од протестот во Велес порача дека премиерот Зоран Заев дека ...

Мицкоски: Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид порачаа – оставка на Заев!

Курир - 27.11.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по повод протестите вечерва организирани во неколку града. „Сите заедно од сите градови порачаа оставка на Заев, слобода на народот. Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на ...

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече од изјавата во однос на јазикот, идентитетот и историјата, тој навлегува ...

Опсервер - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

Македонија се срами од Заев, после неговите навреди останува само едно, оставка

Опсервер - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

Нови протести на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно со протести, овој пат низ неколку градови во државата ги повтори барањата и ставовите кои ги искажа вчера, по повод изнесените ставовите на премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС.

ВМРО-ДПМНЕ ќе побара гласање за доверба на владата, според СДСМ Мицкоски уште долго ќе остане во опозиција

CivilMedia - 27.11.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција истакна дека по завршувањето на 100те дена од формирањето на Владата ВМРО-ДПМНЕ ќе покрене прашање за доверба на Владата во Собранието.

„Не простувајте им, знаат што прават“: Македонија на нозе, се бара оставка од Заев и СДСМ

Република - 27.11.2020

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот илјадници граѓани излегоа на улиците во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола. По вчерашниот голем протест во Скопје, денеска граѓаните од ...

Костовски: Република Македонија ќе се исправи и ќе застане на здрави нозе, а Зоран Заев ќе одговара за сето зло ...

Курир - 27.11.2020

Во денешното издание на утринската емисија “Добро утро, секое утро” на ТВ Алфа, гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова на Македонија” Дарко Костовски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација, како и за ...

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе С Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

24Инфо - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт” му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка!

Република - 27.11.2020

Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити достоинството на државата, не успеа да направи подобар живот што го нудеше. Успеа во две работи да направи многу предавста и успеа да да ги обедини ...

Битолската ВМРО ДПМНЕ побара оставка од Заев

Тера - 27.11.2020

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“,попладневно ВМРО ДПМНЕ организираше протест и во Битола.. Собирното место беше пред зградата на влдеачката партија и од таму со возила тргнаа и продолжија по улиците Кирил и Методиј – Бул.

ВМРО-ДПМНЕ на протест во Куманово за оставка на премиерот Заев

Kumanovo News - 27.11.2020

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, денес со почеток во 18 часот на паркингот кај спортската сала во Куманово, ќе започне протест на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово.

Македонија се срами од Заев, после неговите навреди останува само едно, оставка

24Инфо - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестираат во седум града

еМагазин - 27.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ по повод прортестите во седум градови.

Да се обединиме и да не дозволиме срамот на Заев да стане колективен срам

Република - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој уште подлабоко навлегува во небулози, навреди кон својот народ, ...

Во Битола протест на ВМРО-ДПМНЕ за оставка на Заев

Н.Македонија - 27.11.2020

Доцна попладнево во Битола, под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, ВМРО-ДПМНЕ организираше протест и во Битола. Почетокот на протестот беше пред седиштето на Општинската организација на СДСМ од каде со возила тргнаа и продолжија по ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Време е Заев да поднесе оставка“

Н.Македонија - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски од протестот во Велес порача дека премиерот Зоран Заев дека ...

(Видео) Фон дер Лајн: Заев ја доближи Северна Македонија поблиску кон ЕУ

Вечер - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Николоски: Заев наместо да ја повлече изјавата, ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ РУШИ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЗИЦИИ

Вечер - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

Скопје1 - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече од изјавата во однос на јазикот, идентитетот и историјата, тој навлегува ...

Скопје1 - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум градови под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

Centar - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“.

ВМРО-ДПМНЕ на протести во повеќе градови: „Време е Заев да поднесе оставка“

Вечер - 27.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски од протестот во Велес порача дека премиерот Зоран Заев дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со кое право ЗАЕВ ЈА НЕГИРА АНТИФАШИСТИЧКАТА БОРБА?

Вечер - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

(Видео) Николоски: Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам

Centar - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој уште подлабоко навлегува во небулози и навреди кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев

Centar - 27.11.2020

„Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткан ‘рбет и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум градови под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

Вечер - 27.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“.

Не е Заев единствениот „квислинг“? (ФОТО)

Вистина.мк - 27.11.2020

Скандалозното и срамно интервју на премиерот Зоран Заев ја крена македонската јавност на нозе… Најпрвин огорченоста, гневот, револтот, гадењето од „велепредавството“ кон сопствениот народ и историја илјадници го искажаа на социјалните мрежи.

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече од изјавата, тој ги руши позициите на Македонија

Акцент - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

(Видео) Николоски: Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам

Вечер - 27.11.2020

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој уште подлабоко навлегува во небулози и навреди кон ...

Милошоски од Велес: Време е Заев да си даде оставка за државата да може да исчекори напред

Вечер - 27.11.2020

Добра вечер најпрво на сите присутни велешани и да ви се заблагодарам за оваа поддршка. Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити достоинството на државата, не успеа да направи подобар живот што ...

Протест на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Битола со автомобили (фотогалерија)

Битола Њуз - 27.11.2020

Вечерва во 18 часот Опптинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Битола организираше протест со автомобили, поради пандемијата, кој започна од пред зградата на СДСМ во Битола. Протестот беше организиран под мотото “Оставка на Заев, слобода на народот“ ...

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

Centar - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара гласање недоверба за владата на Заев

Expres - 27.11.2020

По завршувањето на 100-те од доаѓањето на Владата ВМРО-ДПМНЕ ќе покрене прашање за доверба на Владата во Собранието. „И очекуваме Владата да не ја добие довербата, односно најмалку 61 пратеник да изгласаат недоверба на Владата на Зоран Заев“, најави ...

Попладневен преглед: Генерал Апостолски -Бугарската војска учествуваше во ослободувањето на Крива Паланка и Куманово, ...

Frontline - 27.11.2020

Заев : Давањето етнички карактеристики на фашизмот е неприфатливо ! Европските народи се договорија да не заборават, но да си простат. Заради иднината. Давањето етнички карактеристики на фашизмот е неприфатливо!, напиша премиерот Зоран Заев на ...

Козо, п*тка ти мајчина: Нов говор на омраза од пулен на Зоран Заев (Скрин шот)

Expres - 27.11.2020

Сексистички навреди врз новинарка на Македонската информативна агенција дописничка од Брисел Тања Милевска од страна на еден од главните медиумски тупаници на СДСМ и Зоран Заев. Сопственикот на мактел.мк Саше Ивановски нервозен поради критиките на ...

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе интерпелација за Владата, очекуваме 61 пратеник да му изгласа недоверба на Заев

MakPress - 27.11.2020

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам. Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да повлeче од изјавите претставуваат удар темелите на македонската држава и самобитноста на македонскиот народ тој ...

Милошоски од пред спомен костурницата на НОВ и споменикот на Брашнаров во Велес, побара оставка од Зоран Заев

MakPress - 27.11.2020

Добра вечер најпрво на сите присутни велешани и да ви се заблагодарам за оваа поддршка. Заев не успеа да донесе инвестиции, не успеа да го подобри здравството, не успеа да го заштити достоинството на државата, не успеа да направи подобар живот што ...

СДСМ: Европски претставници за Заев велат дека испиша историја

MakPress - 27.11.2020

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео честитки се приклучија бројни високи претставници на ЕУ и политичари.

ВМРО-ДПМНЕ: Денес протест во седум града, оставка на Заев, слобода на народот

MakPress - 27.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси. Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се срами од Заев а граѓаните бараат оставка

MakPress - 27.11.2020

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. Осамен е и исплашен, бидејќи му е јасно дека и неговите сопартијци и сите граѓани ја ...

(Фотогалерија) Опозицијата на протест побара оставка од Заев

Фокус - 26.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест за, како што соопшти партијата, „заштита на националните црвени линии кои се последниот бедем на македонскиот идентитет“. Тие побараа премиерот Зоран Заев да се извини и да поднесе оставка по интервјуто ...

Милошоски: Заев ги помина сите црвени линии кои може народот да ги поднесе

Канал5 - 26.11.2020

Денес сакам да констатирам дека имаме доволен број на пратеници во комисијата за надворешна политика, но исто така би сакал да констатирам и една работа дека имаме еден премиер којшто ја распродава државата.

Мицкоски: Оставка на Заев, слобода на народот

ТВ21 - 26.11.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се обрати од пред Владата, на протестот организиран од опозицијата. Тој уште еднаш побара оставка од Зоран Заев, и обединување на народот, за, како што кажа, да се стави крај на ова зло.

Заев изрази жалење што интервјуто за БГНЕС предизвика бурни реакции во јавноста

Канал5 - 26.11.2020

Премиерот Зоран Заев изрази жалење што вчерашното интервју за БГНЕС предизвика бурни реакции во јавностн на отворањето на новата инвестиција на конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешанал Фреш Фуд“.

Мисајловски: Да излеземе на протест пред да биде предоцна

Канал5 - 26.11.2020

Постои сериозна и реална основа за огромна загриженост по вчерашните изјави на Зоран Заев дадени во интервју за источниот сосед. Алармот е вклучен и силно свети затоа што ова интервју и тезите таму може да значи подготовка за ново откажување, нов ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да објасни како ги придвижува работите во односите со Бугарија

Канал5 - 26.11.2020

Зоран Заев е најсрамното нешто што и се случило на државата, наместо извинување тој продолжува со Заевизам. Како што Заев вели дека "никој не ги прашал Бугарите за фашизмот", никој не ги прашал ниту Македонците за неговите срамни изјави во однос на ...

Мисајловски: Да излеземе на протест пред да биде предоцна

Телма - 26.11.2020

Постои сериозна и реална основа за огромна загриженост по вчерашните изјави на Зоран Заев дадени во интервју за источниот сосед. Алармот е вклучен и силно свети затоа што ова интервју и тезите таму може да значи подготовка за ново откажување, нов ...

Заев се дообјаснува за интервјуто за БГНЕС но не ретерира во ставовите

Телма - 26.11.2020

Свесен сум за негативните реакции за моето интервју, но и двата народа мора да се соочат со историјата, вели премиерот Зоран Заев на ден по интервјуто за бугарската телевизија БГНЕС, кое предизвика жестоки реакции во јавноста.

Премиерот Заев изрази жалење што интервју за БГНЕС предизвика бурни реакции во јавноста

Канал5 - 26.11.2020

Премиерот Зоран Заев изрази жалење што вчерашното интервју за БГНЕС предизвика бурни реакции во јавноста рече дека бил свесен за тоа што го рекол и какви реакции ќе предизвика. Објасни дека треба да работиме на отстранување на пречките од ...

ВМРО-Народна на Љубчо Георгиевски интервјуто на Заев го нарече храбро

Телма - 26.11.2020

Во врска со вчерашнто интервју на г-динот Зоран Заев за бугарската информативна агенција БГНЕС кое воглавно беше пречекано со голем број критики од македонската јавност, ВМРО-Народна партија сака да токму г-динот Зоран Заев за македонската историја.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовна

24 Вести - 26.11.2020

„Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор. Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси.

ВМРО-ДПМНЕ:Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор

Канал5 - 26.11.2020

Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси. Зоран Заев го продава македонскиот идентитет, јазик и историја. Зоран Заев се откажа од Гоце Делчев црвената линија на македонскиот ...

Заев отаде зенитот

Deutsche Welle - 26.11.2020

Можеби сѐ ќе беше поинаку доколку Заев се решеше неговите контроверзни ставови да ги изнесе пред домашните медиуми. Или уште подобро, идеално дури, пред пратениците на Собранието кое го има изгласано.

Историчарите остро ги критикуваат ставовите на Заев

Алсат-М - 26.11.2020

Историчарите се револтирани од интервјуто на премиерот Зоран Заев. Наташа Котлар вели дека тезите на премиерот Заев се апсурдни и се косат со наједноставната дефиниција за идентитетот. Таа вели дека политичките проблеми треба да ги решаваат ...

Богојески: Очигледно Заев не ја познава историјата

24 Вести - 26.11.2020

„Секој премиер има должност да го штити достоинството на својата држава, Заев вчера тоа не го направи. Заев воспостави цензура на слободата на говорот и правото да ги браниме македонските национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот Зоран Заев

Сител - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува ставовите на премиерот Зоран Заев за македонскиот идентитет и јазик по што побараа оставка од него. „Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор.

Мицкоски порача: Оставка на Заев, слобода на народот

Сител - 26.11.2020

Добро вечер на сите присутни, добровечер и благодарам што одвоивте од вашето време Сакам да им се извинам на сите оние кои што останаа во своите возила, кои што вечерва не се овде со нас, а се по пат.

Заев: Преку глава ни е од истории кои создаваат раздор и нетрпеливост

Сител - 26.11.2020

Премиерот Заев изрази жалење за реакциите во јавноста по неговотото интервју за БГНEС. Според него, треба да работиме на отстранување на последиците од „железната завеса“, кои сѐ уште се чувствуваат меѓу Македонија и Бугарија.

ВМРО-НП: Поддршка за Заев за храброста со која зборува за историјата

Сител - 26.11.2020

Сите работи што ги зборуваше г. Заев согласно со објективната историја и во согласност со најголем дел од книгите извадени од македонскиот Архив се точни, а тоа што многу од македонските граѓани се шокирани, само зборува колку македонското општество ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Димитров и Османи да ги информираат пратениците за што преговараат со Бугарија

360 степени - 26.11.2020

Според Никола Мицевски, макар и на затворена седница, премиерот, вицепремиерот и шефот на дипломатијата треба да дискутираат со пратениците за македонските црвените линии Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор

ММС - 26.11.2020

Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси. Зоран Заев го продава македонскиот идентитет, јазик и историја. Зоран Заев се откажа од Гоце Делчев црвената линија на македонскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор

А1 On - 26.11.2020

„Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор. Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси.

ВМРО-НП: Заев зборуваше храбро, Македонците се шокирани затоа што се индоктринирани

+инфо - 26.11.2020

Партијата на Љубчо Георгиевски смета дека, за жал, она што македонската историографија требало да го отвори во изминатите три децении на демократија, сега еден политичар во функција на премиер радикално ни го соопштил.

ВМРО-Народна ја смета за храбра позицијата на Заев

Независен - 26.11.2020

Во врска со вчерашното интервју на премиерот Зоран Заев за бугарската информативна агенција (БГНЕС), ВМРО-Народна партија сака да изрази поддршка за храброста со која зборувал Заев за македонската историја, наведено е во соопштението.

ВМРО-НП: Сите работи што ги зборуваше Заев согласно најголем дел од книгите извадени од македонскиот Архив, се точни

Слободен Печат - 26.11.2020

Партијата му дава поддршка на Заев за „храброста со која зборувал за македонската историја“. Сите работи што ги зборуваше премиерот Зоран Заев согласно со објективната историја и во согласност со најголем дел од книгите извадени од македонскиот ...

Николоски: Зоран Заев од денес е минато, прашање на време е кога ќе се официјализира тоа

Press24 - 26.11.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вклучувањето во централните вести на Канал 5 ги повика сите граѓани да се приклучат на протестот организиран од партијата кој е под мотото „Сега, за да не е предоцна“.

ВМРО-ДПМНЕ: Утре протест во седум града за оставка на Заев и слобода на народот

+инфо - 26.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани во одбрана на националните ...

Николоски: Зоран Заев од денес е минато

Нетпрес - 26.11.2020

Вечерва ги повикуваме сите на протесот кој е под мотото „Сега за да не е предоцна“ за да ставиме крај на националните понижувања и распродажба на се она што е клучно за македонскиот народ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги израмни македонските партизани со бандити

Слободен Печат - 26.11.2020

Заев е срам за државата, после вакви антидржавни ставови оставката е неминовен чекор Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси, реагираат од опозицијата на интервјуто на премиерот ...

Мицкоски: Оставка на Заев, ова е протест на сите против лудоста на еден човек

МКД - 26.11.2020

Сакам да го започнам ова мое обраќање со реченицата:Оставка на Заев, слобода на народот, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на протестот пред Влада. „Оставка на Заев, слобода на народот!!! Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет ...

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во седум града

Макфакс - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре ќе протестира во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола. „Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде ...

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во седум града

МКД - 26.11.2020

Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани ...

Заев за реакциите на социјалните мрежи: Сите ги разбирам, но историското минато не треба да не ограничува во европската ...

Press24 - 26.11.2020

Во денешното излагање на премиерот Зоран Заев, од новинарите беше запрашан за реакциите на социјалните мрежи по синоќешното интервју дадено за бугарски БГНЕС. „Ги видов реакциите и ги разбирам, но лидерите треба да ги водат државите напред.

ВИДЕО | Мисајловски повика на над партиски протест: Да излеземе сега пред да биде предоцна!

Слободен Печат - 26.11.2020

Постои сериозна и реална основа за огромна загриженост по вчерашните изјави на Зоран Заев дадени во интервју за источниот сосед. Алармот е вклучен и силно свети затоа што ова интервју и тезите таму може да значи подготовка за ново откажување, нов ...

Мицевски: Денеска е ден за протести и будење на Македонија

Макфакс - 26.11.2020

Вчера беше ден кога целата македонска јавност беше сведок на најсервилното интервју во изминативе триесет години од било кој политичар, изјави денеска Никола Мицевски, координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, во однос на интервјуто кое премиерот ...

ВМРО-НП: Сите работи што ги зборуваше Заев согласно со најголем дел од книгите извадени од македонскиот архив се точни

А1 On - 26.11.2020

ВМРО-Народна партија изразува поддршка за како што вели, храброста со која зборуваше Зоран Заев за македонската историја, во интервјуто за бугарската информативна агенција БГНЕС кое воглавно беше пречекано со голем број критики од македонската ...

Мицкоски: Оставка на Заев, слобода на народот

+инфо - 26.11.2020

Македонија е жива. Ги издржала фашистите. Ќе го победиме и ова зло кое не снајде, сите заедно и старо и младо, браќа и сестри. Сите ние сме Македонија, и сите заедно ќе победиме - порача Мицкоски.

ВМРО-Народна: Заев зборуваше храбро за македонската историја

Макфакс - 26.11.2020

Во врска со вчерашнто интервју на премиерот Зоран Заев за бугарската информативна агенција БГНЕС, ВМРО-Народна партија сака да изрази поддршка за храброста со која зборувал Заев за македонската историја.

Опозицијата бара оставка од Заев поради вчерашното интервју

Макфакс - 26.11.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од премиерот Зоран Заев, поради ставовите изнесени во интервјуто за бугарската новинска агенција БГНЕС. Од ВМРО-ДПМНЕ утрово преку соопштение велат дека Заев е срам за државата, а после изнесените антидржавни ...

Мисајловски: Да не дозволиме Заев да ги погази македонските црвени линии, да излеземе на протест, сега пред да биде ...

Press24 - 26.11.2020

Постои сериозна и реална основа за огромна загриженост по вчерашните изјави на Зоран Заев дадени во интервју за источниот сосед. Алармот е вклучен и силно свети затоа што ова интервју и тезите таму може да значи подготовка за ново откажување, нов ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема Македонец кој не се срами од Заев, оставка веднаш

+инфо - 26.11.2020

Зоран Заев се откажа и ја погази жртвата на Орце Николов, Раде Јовчевски Корчагин, Стив Наумов, Вера Јоциќ, Борка Талески, Методија Андонов Ченто, и плејада други знајни и незнајни јунаци кои животот го положија за слободна Македонија.