TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови детали за самоубиствениот напад во Волгоград

Р.С.Европа - 25.10.2013

Руските истражни органи соопштија дека жената која во понеделникот детонирала експлозив во автобус во Волгоград најверојатно имала намера да изврши самоубиствен напад во трговскиот центар Акварел во ...

Молотов коктел врз џамија во Волгоград

Р.С.Европа - 24.10.2013

Во рускиот град Волгоград изутрината бил фрлен молотов коктел врз една џамија, но никој не бил повреден. Во Волгоград во понеделникот исламистичка милитантка од Дагестан изврши самоубиствен бомбашки ...

Експлозијата во Волгоград требало да се случи во Москва

Руска реч - 23.10.2013

Според информациите на Истражниот комитет на Русија, бомбашот-самоубиец Наида Асијалова е одговорна за терористичкиот напад во Волгоград, кој таа го планирала заедно со сопругот Дмитриј Соколов, ...

Советот на НАТО со осуда на последниот терористички чин во Волгоград

Inpress - 23.10.2013

Брисел, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Советот на НАТО на ниво на министри за одбрана и 28 земји-членки на Алијансата, остро го осудија терористичкиот напад во Волгоград, изјави генералниот секретар на ...

Снимен бомбашкиот напад на автобус (Вознемирувачко видео)

Sky - 23.10.2013

Снимен бомбашкиот напад на автобус (Вознемирувачко видео) Во експлозијата загинаа најмалку шест луѓе, а дваесет беа повредени. Бомбашкиот напад се случил пред два дена во автобус во рускиот град ...

Русија: Жената бомбаш во самоубиствениот напад била испратена од нејзиниот маж

Канал5 - 22.10.2013

Наѓа Асијалова (30) од Дагестан, која вчера активираше бомба во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест, а се повредени 30 патници во самоубиствената мисија била испратена од ...

ВИДЕО: Момент на хорор кога "црна вдовица" разнесе автобус со патници

Сител - 22.10.2013

Наѓа Асијалова (30) од Дагестан вчера активираше бомба во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа 6, а беа повредени 30 патници. Камерата поставена во возилото што возело зад автобусот го ...

УЖАС: Снимен нападот врз автобусот во Русија (ВИДЕО)

Телеграф - 22.10.2013

На снимката направена од возило е „фатен“ моментот кога силна експлозија ги разнесува автобусот и патниците што се во него Сообраќајница со повеќе ленти, возила, автобус се движи и одеднаш експлозија ...

Жена самоубиец уби шестмина во автобус во Волгоград

Р.С.Европа - 22.10.2013

Руски официјални лица соопштија дека осомничената бомбашка самоубиец ја активирала експлозивната направа во патнички автобус во јужниот град Волгоград, при што загинаа најмалку шестмина, а повеќе од ...

ВИДЕО/ФОТО: Жена – камиказа уби шест лица во Волгоград

Нетпрес - 22.10.2013

Жена бомбаш-самоубиец од Дагестан, руска република на Кавказ, убила шест, а повредила над 30 лица кога активирала бомба во автобус со студенти во Волгоград, јавува „Раша тудеј“.

(ВИДЕО) Жена самоубиец: Разнесе автобус, со себе уби уште шестмина

Бриф - 22.10.2013

Триесетгодишната Најда Асјалова денеска убила шестмина луѓе, активиријаќи го експлозивот што го носела на себе. Инцидентот се случил во автобус полн со ученици и студенти во Волгоград, објавија ...

Шестмина загинати во експлозија во автобус во Русија

Дневник - 21.10.2013

Најмалку шест лица загинале, а повеќе од 27 се повредени, од кои седум се во критична состојба, во експлозијата што се случила во патнички автобус во Волгоград, на југот од Русија, јавува „Раша тудеј ...

Шест лица загинаа во експлозија на автобус во Волгоград

Телма - 21.10.2013

Шест лица загинаа, а седуммина други се повредени денеска при експлозија во автобус во рускиот град Волгоград. Инцидентот се случил во 14 часот по локално време (12 часот по средноевропско време).

Четири лица загинаа при експлозија во автобус во Волгоград

24 Вести - 21.10.2013

Четири лица загинаа, а седуммина други се повредени денеска при експлозија во автобус во рускиот град Волгоград. Руското Министерство за вонредни ситуации засега не соопштува повеќе детали за ...

Жена-самоубиец ја предизвика експлозијата во Волгоград

Утрински - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Жена-самоубиец ја предизвика експлозијата во автобусот во Волгоград

24 Вести - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Жена активирала бомба во градски автобус во Волгоград – шест мртви

Канал5 - 21.10.2013

Најмалку шест лица загинале, а 20 се повредени во експлозија која се случила во патнички автобус во Волгоград, на југот на Русијa. Според информациите за извршителот на нападот, најверојатно станува ...

Жена-самоубиец ја активирала бомбата во автобусот во Волоград

Press24 - 21.10.2013

Бомбата во автобусот во рускиот град Волоград била активирана од жена-самоубиец. Во експлозијата загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Терористички напад врз автобус во Русија

Алфа - 21.10.2013

Шест луѓе загинаа, а 27 се повредени откако жена бомбаш самоубиец активира бомба што експлодирала во автобус во рускиот град Волгоград. Терористичкиот напад е потврден и од страна на Националниот ...

Најверојатно жена го извршила нападот во Волгоград

Р.С.Европа - 21.10.2013

Руските власти денеска покренаа истрага за тероризам, по експлозијата во еден автобус во Волгоград при што загинале шест луѓе, меѓу нив и напаѓачот. Во експлозијата имало и голем број ранети, ...

Терористички напад во Волгоград: експлозија во автобус

Руска реч - 21.10.2013

Најмалку шестмина загинаа и неколку десетици се ранети во терористички напад на бомбаш-самоубиец во Волгоград. Според првичните информации, 30-годишна жена, која неодамна го прифатила исламот, го ...

Семејствата на жртвите во терористичкиот акт ќе добијат по 23.000 евра

Руска реч - 21.10.2013

Губернаторот на Волгоградската област, Сергеј Боженов, изјави дека на семејствата на загинатите и настраданите од терористичкиот акт во Волгоград ќе добијат материјална помош, пренесува РИА Новости.

Бомбашка-самоубиец уби најмалку 6 и повреди над 30 луѓе (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 21.10.2013

Жена бомбаш-самоубиец од Дагестан, руска република на нестабилниот Кавказ, зела со себе во смрт шест лица кога го активирала експлозивот во автобус со студенти во Волгоград, јавува Раша тудеј .

Четири лица загинаа при експлозија во автобус во Волгоград

Сител - 21.10.2013

Четири лица загинаа, а седуммина други се повредени денеска при експлозија во автобус во рускиот град Волгоград. Инцидентот се случил во 14 часот по локално време (12 часот по средноевропско време).

Жена-самоубиец ја предизвика експлозијата во автобусот во Волгоград

Сител - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Жена-самоубиец ја предизвика експлозијата во автобусот во Волгоград

А1 On - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Експлозија во автобус во Волгоград

Р.С.Европа - 21.10.2013

Во експлозија во патнички автобус во рускиот град Волгоград, загинале најмалку 4 лица, а 7 биле повредени. Регионалната канцеларија на руското министерство за итни ситуации соопшти дека се случила ...

Русија: Четири жртви од бомба во автобус

Нетпрес - 21.10.2013

Најмалку четири лица загинаа, а седум се повредени во експлозија што се случила во патнички автобус во Волгоград, во јужниот дел на Русија. Претставник од Министерството за итни ситуации потврдило ...

Четворица загинати при експлозија во автобус во Волгоград

+инфо - 21.10.2013

Четири лица загинаа, а седуммина други се повредени денеска при експлозија во автобус во рускиот град Волгоград. Инцидентот се случил во 14 часот по локално време (12 часот по средноевропско време).

Најмалку пет мртви во експлозија во автобус во Русија

Макфакс - 21.10.2013

Најмалку пет лица загинале, а дваесетина се ранети во експлозија на бомба во автобус во градот Волгоград на југот од Русија. „Во автобусот на јавниот транспорт во Волгоград дојде до експлозија на ...

Шест лица загинаа при експлозија во автобус во Волгоград

А1 On - 21.10.2013

Шест лица загинаа, а 20 се повредени при експлозија во автобус во рускиот град Волгоград. Инцидентот се случил во 14 часот по локално време (12 часот по средноевропско време).

Шестмина загинати при експлозија во автобус во Волгоград

+инфо - 21.10.2013

Во автобус во Волгоград, во кој се случи експлозија, најдени се траги од експлозивна направа, соопшти рускиот Национален комитет за борба со тероризмот.

Жена-самоубиец ја предизвика експлозијата во автобусот во Волгоград

+инфо - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Експлозија во автобус во Волгоград - загинаа шест лица

Press24 - 21.10.2013

Во автобус во Волгоград, во кој се случи експлозија, пронајдени се траги од експлозивна направа, соопшти рускиот Национален комитет за борба со тероризмот.

Жена-самоубиец ја активирала бомбата во автобусот во Волгоград

Press24 - 21.10.2013

Бомбата во автобусот во рускиот град Волгоград била активирана од жена-самоубиец. Во експлозијата загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

ФОТО: Оваа жена го дигна во воздух автобусот во Волгоград

Локално - 21.10.2013

Шест лица загинаа, а 32 се повредени кога жена бомбаш-самоубиец во автобус активирала експлозив во автобус во јужно-рускиот град Волгоград. Истрагата утврдила дека жената напаѓач, е сопруга на ...

Жена самоубиец: Снимка од експлозијата на автобус во Русија

Точка - 21.10.2013

Една од вонредните вести која пристигнува од Русија е информацијата за експлозијата во која најмалку шест лица го загубиле својот живот, а повеќе од 20 се повредени во патнички автобус во Волоград, ...

(Вознемирувачко видео!!): Жена-самоубиец разнесува автобус во Русија

Република - 21.10.2013

Една од вонредните вести која предмалку пристигнува од Русија е информацијата за експлозијата во која најмалку шест лица го загубиле својот живот, а повеќе од 20 се повредени во патнички автобус во ...

Терористички напад во Русија: Убиени најмалку 5 лица

Точка - 21.10.2013

Најмалку пет лица денес погинале, а 20 биле повредени од детонација на непозната експлозивна направа во автобус во рускиот град Волгоград, соопштиле локалните власти.

Четири лица загинаа при експлозија во автобус

Бриф - 21.10.2013

Четири лица загинаа, а седуммина други се повредени денеска при експлозија во автобус во рускиот град Волгоград. Инцидентот се случил во 14 часот по локално време (12 часот по средноевропско време).

Видео: Како жената самоубиец го крена во воздух рускиот автобус?

Денешен - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе, според последните информаци била идентификувана како Наида Асијалова од Дегестан.

Русија: Четири жртви од бомба во автобус

Точка - 21.10.2013

Најмалку четири лица загинаа, а седум се повредени во експлозија што се случила во патнички автобус во Волгоград, во јужниот дел на Русија. Претставник од Министерството за итни ситуации потврдило ...

Жена-самоубиец ја предизвика експлозијата во Волгоград

Денешен - 21.10.2013

Жена-самоубиец ја активирала бомбата што експлодира во автобус во рускиот град Волгоград, при што загинаа шест луѓе. Според локалните власти бомбата била активирана од сопруга на терорист.

Тероризам во Русија: Жена терорист уби шест луѓе! (ВИДЕО)

Sky - 21.10.2013

Најмалку шест луѓе загинаа денеска, а дваесет се повредени од детонација на непозната експлозивна направа во автобус во рускиот град Волгоград, соопштија тамошните власти.

ВИДЕО: Како жената самоубиец го крена во воздух рускиот автобус?

Н.Македонија - 21.10.2013

Жената камиказа, 30-годишната Наида од Дагестан денеска уби шест лица активирајќи експлозив на себе во автобус полн со студенти во Волгоград Започната е истрага за терористички напад, убиство и ...

ФОТО: Оваа жена сеела смрт низ Русија!

Н.Македонија - 21.10.2013

Најмалку шест лица загинале, а 32 се повредени кога жена бомбаш-самоубиец активирала експлозив во автобус во Волгоград, на југот од Русија Истражителите утврдија дека жената која го извршила нападот, ...

Жена активирала бомба во градски автобус во Волгоград

Н.Македонија - 21.10.2013

Најмалку шест лица загинале, а 20 се повредени во експлозија која се случила во патнички автобус во Волгоград, на југот на Русијa. Според информациите за извршителот на нападот најверојатно станува ...