TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Чекам да се разбудам од сонот, не ми изгледа реално ова"

Дневник - 13.06.2001

ТЕНИС - ЏЕНИФЕР КАПРИЈАТИ, ПО ПОБЕДАТА НА "РОЛАН ГАРОС" По освојувањето на двете гренд-слем титули годинава, таа ќе јуриша и на Вимблдон, зашто тревнатите терени и одговараат Американската тенисерка Џенифер Капријати (25) го преживеа "кошмарот" во првиот сет и најдолгиот трет сет во историјата на ...

Капријати блесна на Ролан Гарос

Вест - 11.06.2001

Отворено првенство на Франција Втора Гренд слем титула годинава.- Џенифер Капријати Париз. - Американката Џенифер Капријати победи на Отвореното првенство на Франција во тенис. Таа во финалето беше подобра дванаесеттата носителка на турнирот, Белгијката Ким Клистерс со 1-6, 6-4, 12-10 во меч кој ...