TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска најтопол ден годинава, од утре освежување за 10 степени

24 Вести - 15.07.2012

Денеска според метеоролозите ќе биде најтопол ден годинава. Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец.

Многу топло со УВ индекс 10

Р.С.Европа - 15.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 34 до 42 степен.

Високи температури уште денеска, од утре освежување

Вест - 15.07.2012

Сончевото, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс ќе потрае уште денеска, најавија од Управата за хидрометеоролошки работи.

И денеска високи температури, од утре освежување

Телма - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Горештините не попуштаат

Кајгана - 15.07.2012

Метеоролозите за денес најавуваат сончево и многу топло време. Попладне се очекува да дува слаб, топол ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи од 34 до 41 степен.

Временска прогноза - Внимавајте, високи температури и УВ индекс 10

Факултети - 15.07.2012

На Балканот во недела тропски ден, ке биде сончево и многу топло со високи максимални температури кои ке се движат од 21°C до 39 °C, а на јужните предели од полуостровот со температури и до 43°C.

Пеколни температури до 42 степени, со УВ индекс 10

А1 On - 15.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 34 до 42 степен.

Високи температури и денеска, од утре посвежо

Н.Македонија - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи И за денеска важат препораките за заштита од високите ...

Времето денес: Сончево и многу топло со UV индекс = 10

БркајРабота - 15.07.2012

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. УВ=10 Температурата ќе достигне до максимални 42 во Македонија и највисоки во Скопје годинава ...

Високи температури и денеска, од утре освежување

Алфа - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре температурата ќе падне за 10 степени

Алфа - 15.07.2012

По пеколните горештини, од утре температурата во северните делови од земјава ќе падне и за 10 степени, а од вторник температурите ќе се намалат на целата територија.

Намалување на температурата

Н.Македонија - 15.07.2012

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час Во северните делови се очекува значително заладување на температурата кон крајот на ...

Пекол: Температури до 42, УВ-индексот 10

+инфо - 15.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб и топол ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 34 до 42 степени.

Високи температури и денеска, од утре освежување за 10-тина степени

Сител - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Високи температури и денеска, од утре освежување за 10-тина степени

МРТ - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пеколни температури во Македонија, денеска до 42 степен

Фама - 15.07.2012

На горештините им нема крај. Денеска во Македонија пеколни температури. Максималната температура ќе се движи од 34 до 42 степен. Во Скопје температурата ќе достигне до 41.

Уште денеска издржете го пеколот - од утре освежување за 10 степени

Press24 - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска ќе биде еден од најтоплите денови

БезПардон - 15.07.2012

И денеска во Македонија не очекува екстремно топол ден, ќе биде сончево и многу топло. Истото важи и за Скопје и се очекува денес да биде еден од најтоплите денови досега.

Следните 3 дена заладување потоа нов пеколен бран - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 15.07.2012

Следната недела се најавуваат максимални температури до 31 степен. Follow ...

Силен северен ветер ќе ја зафати Македонија - утре конечно ќе се освежиме

Press24 - 15.07.2012

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе започне да дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Од утре освежување за 10-тина степени

Денешен - 15.07.2012

Сончево, многу топло време со температура до 41 степен и висок УВ индекс најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Временска прогноза - Денеска ќе биде тропски ден

Факултети - 14.07.2012

Во Македонија во сабота тропски ден, ке биде сончево и многу топло. Ке дува доумерен слаб променлив ветар. Утринските температури од 13°C до 24°C, а максималните дневни ке се движат од 29°C до 40°C.

Пеколна сабота, најмалку +39 степени под сенка

+инфо - 14.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб топол ветер од јужен правец, особено попладне. Максималната температура ќе се движи од 34 до 41 степен, додека, во Скопје и околината слично време, ...

Живата во термометарот денеска оди на +41 Целзиусов степен

Либертас - 14.07.2012

Во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со дневни температури до плус 41 Целзиусов степен под сенка. Слично време се очекува и во главниот град, со максимум 39 степени.

Внимавајте: Пеколните температури достигнуваат неверојатни 42 степени

Press24 - 14.07.2012

Времето утре ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе се движи од 34 до 42 степен.

Пеколни температури над 40 степени

Sky - 14.07.2012

Сончево и многу топло време не очекува денеска. Ќе дува слаб топол ветер од јужен правец, особено попладне. Максималната температура ќе се движи од 34 до 41 степен.

Температурата ќе надмине 40 степени

Макфакс - 14.07.2012

Метеоролозите за во сабота најавуваат сончево и многу топло време. Ќе дува слаб топол ветер од јужен правец, особено попладне. Максималната температура ќе се движи од 34 до 41 степен.

Cончево и многу топло

Утрински - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

По врелиот викенд добра вест – мало oсвежување

МКД - 13.07.2012

Ни претстои врел викенд со температури кои нема да паднат под 40 степени ни во понеделник. Наутро ќе може да се поживее нормално зошто не очекуваат температури од 13 до 22 степена.

Продолжуваат тропските горештини со температури до 38 степени

Дневник - 13.07.2012

Продолжува тропскиот бран во земјава. Денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени .

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

А1 On - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Времето денеска сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

Капитал - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Денес максимални 38 степени под сенка

+инфо - 13.07.2012

Утринската температура во земјава се движи од 13 до 22, а дневната ќе достигне 38 степени. Во Скопје слично време, со температура до 36 степени.

Денес топло, утре уште потопло

Кирилица - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Сончево и многу топло се до понеделник, потоа мало освежување

Либертас - 13.07.2012

Денеска ќе биде сончево и многу топло со максимална температура до плус 38 Целзиусови степени под сенка. Слично време се очекува да има се до вторник, за кога метеоролозите предвидуваат разладување и ...

Време: Сончево со температура до 38 степени

Курир - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Сонце во изобилие и температура до 38 степени

Sky - 13.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од 30 до 38 степени.

Благо намалување на температурите за неколку степени

БезПардон - 13.07.2012

И покрај тоа што е прогласена портокалова фаза, денеска во Македонија времето ќе биде многу топло, но со благо намалување на температурите од неколку степени.

Време: Сончево и топло со умерена облачност

Фама - 13.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со мала локална облачност. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а дневните од 30 до 38 степени.

Во недела рекодни температури од понеделник заладување - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 13.07.2012

Во недела просечната дневна темепратура ќе биде 40 степени. Во делови од денот ќе има температури и над 45 степени. Од следната седмица се очекува благо намалување на температурите Follow ...

Продолжува сончевото и топло време

Макфакс - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Топло со температура до 38 степени

Денешен - 13.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Времето денес: Сончево со силен дожд вечер

БркајРабота - 12.07.2012

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со салб до умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а изолирано процесите можно е ...

Топлото време продолжува со температури над 40 степени

Дневник - 12.07.2012

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот повторно ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и ...

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло

Капитал - 12.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот повторно ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Рекордни темератури- 50,5 степени на сонце во Скопје

Факултети - 12.07.2012

Продолжуват тропските горештини во Македонија, а на термометарот на станицата кај Рекорд во Скопје забележани се рекордни 50,5 целзиусови степени.

Денеска +40 степени Целзиусови

+инфо - 12.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура е помеѓу 12 и 21 степен, а дневната ќе се движи од 33 до 40 ...

Сончево и топло време со мал пад на температурата

Сител - 12.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

И денес пеколно топло, попладне пороен дожд

Кирилица - 12.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот повторно ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Денеска до 41 степен, пороен дожд кон крајот на денот

Канал5 - 12.07.2012

Утринските температури се од 13 до 22 степени, а дневната ќе достигне до 41 степен. Кон крајот на денот и денеска се очекува да има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана ...

Летниот топлотен бран продолжува, температурата околу 40 степени

Либертас - 12.07.2012

Сончево и многу топло со температури околу 40 степени под сенка ќе биде и денска, но крајот на денот повторно се очекува продор на влажна и нестабилна маса од север која ќе услови изолирана појава на ...

Бидете внимателни, температурите денеска ќе бидат до 41 степен

Точка - 12.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Од следната недела температури пониски за осум степени

Точка - 12.07.2012

Утре температурата ќе опадне за три до четири степени, а за време на викендот и во понеделник времето ќе биде сончево и повторно многу топло.

Топлотниот бран продолжува и денеска

Курир - 12.07.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Бидете внимателни, температурите денеска ќе бидат до 41 степен

Нетпрес - 12.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Температурата преку 40 степени и денеска

Sky - 12.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Бидете внимателни, температурите денеска ќе бидат до 41 степен

Таратур - 12.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Внимателно: Температурата денес до 41 степен

Скопје инфо - 12.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...

Од следната недела температури пониски за осум степени

Нетпрес - 12.07.2012

Утре температурата ќе опадне за три до четири степени, а за време на викендот и во понеделник времето ќе биде сончево и повторно многу топло.

Од следната недела температури под 30 - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 12.07.2012

Од следната недела во Македонија не очекува заладување. Температурите ќе бидат под 30 степени целзиусови. Follow ...

Горештините не попуштаат - денеска ќе не изгорат 38 степени

Press24 - 12.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени.

Викендов пекол, од понеделник мало освежување

Sky - 12.07.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Пеколно време со температура до 41 степен

Денешен - 12.07.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и многу толло време и денеска

Р.С.Европа - 11.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени. Во Скопје температура до 38 степени.

Внимание, жега

Дневник - 11.07.2012

Овие три дена температурата ќе биде 41 степен, а УВ-индексот 10. Општите мерки за заштита треба да ги почитуваат сите. Тоа значи – капи, очила и кожа заштитена со кремови Трудници и постари од 60 ...

Временска прогноза: Продолжува пеколното и жешко време

Факултети - 11.07.2012

На Балканот во среда ке биде сончево и многу топло. Попладне нестабилно со локален дожд ке биде само во Словенија, а во текот на нокта и понекаде во Хрватска.

И денеска пеколни температури

А1 On - 11.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Сончево и многу топло време

Алфа - 11.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Повторно +40 степени под сенка

+инфо - 11.07.2012

Времето денеска во целата држава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе се движи до 40 степени.

Многу топло време со максимални 40 степени

Точка - 11.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец и температура до 40 степени.

Многу топло време со максимални 40 степени

Нетпрес - 11.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец и температура до 40 степени.

Пеколен ден со температура преку 40 степени

Sky - 11.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец и температура до 40 степени.

Од следната недела заладување - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 11.07.2012

Следната недела ќе имаме подносливи 32 степени, а локално, можни се и врнежи Follow ...

И денеска тропски горештини - 40 степени и висок УВ индекс

Press24 - 11.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот повторно ќе има продор на влажна и нестабилна маса од север кој ќе услови изолирана појава на пороен дожд, грмежи и ...

Времето и натаму многу топло

Р.С.Европа - 10.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени.

Времето сончево и многу топло

Утрински - 10.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени.

Времето утре биде сончево и многу топло

Дневник - 10.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Сончево и многу топло, можен и пороен дожд

А1 On - 10.07.2012

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло, во јужните делови на Македонија и до 41 степен. Поплдадне има услови за пороен дожд и грмежи, посебно во источниот дел на земјава.

Високите температури од + 40 продолжуваат

Штипка - 10.07.2012

Високите температури што деновиве ја зафатија Македонија продолжуваат, со тоа што за денес метеоролозите очекуваат дневната температура да се движи од 32 до 40 степени.

Тропски ден со температура до 41 степен

Факултети - 10.07.2012

Во Македонија во вторник тропски ден, сончево и многу топло. Ке дува доумерен слаб променлив ветар. Утринските температури од 15°C до 26°C, а максималните дневни ке достигнат до 31°C односно до 41°C.

Горештините и штетните УВ-зраци на највисоко ниво

Дневник - 10.07.2012

Горештините во земјава продолжуваат и денеска, надополнети со УВ-индекс 10 кој значи опасно УВ-зрачење кое може да и наштети на кожата.

Сончев и мноту топол вторник

+инфо - 10.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло.Температурата ќе се движи во интервал од 33 до 40 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде многу висок и изнесува 8.Во Скопје и околината ќе ...

Тропска горештина со температура до 40 степени

Сител - 10.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени.

Топло, попладне краткотраен дожд

Кирилица - 10.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, a попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи во интервал од 33 до 40 степени.

Тропски ден со температура до 41 степен

Либертас - 10.07.2012

Сончево и многу топло ќе биде и денеска во Македонија со дневна температура до 41 Целзиусов степен. До крајот на неделата се очекува слично време со пад на температурата за најмногу 2 степени.

Горештини и денеска

Канал5 - 10.07.2012

Тропски горештини со високи температури не очекуваат и во текот на денешниот ден. Температурата ќе се движи од 33 до 40 степени, а во Скопје и околината слично време, со температура до 39 степени.

Пеколни температури и краткотраен дожд со грмежи

Точка - 10.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, a попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи во интервал од 33 до 40 степени.

Очекувајте разладување дури кон крајот на неделата

Точка - 10.07.2012

До четврток низ земјава ќе се задржи сончевото и многу топло време со висока вредност на УВ индексот, јавуваат од УХМР. Разладување може да очекуваме во петок, кога ќе има можност за пад на ...

Пеколни температури и краткотраен дожд со грмежи

Нетпрес - 10.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, a попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи во интервал од 33 до 40 степени.

Уште еден тропски ден, можен дожд попладне

БезПардон - 10.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи во интервал од 33 до 40 степени.

И денеска ќе се бориме со тропски горештини - температурите ќе достигнат 41 степен

Press24 - 10.07.2012

Времето ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 33 до 41 степен.

И утре ќе не гори сонцето - 40 степени и УВ индекс 9

Press24 - 10.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Пеколните температури продолжуваат и денеска

Фама - 10.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, а попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 15 до 26 степени, а дневните од 31 до 41 степени.

Очекувајте разладување дури кон крајот на неделата

Нетпрес - 10.07.2012

До четврток низ земјава ќе се задржи сончевото и многу топло време со висока вредност на УВ индексот, јавуваат од УХМР. Разладување може да очекуваме во петок, кога ќе има можност за пад на ...

Сончево и многу топло, температури до 42 степени

Sky - 15.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб доумерен топол ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 34 до 42 степени.

Уште еден тропски ден во Македонија

Макфакс - 10.07.2012

Во Македонија во вторник метеоролозите најавуваат вистински тропски ден, со сончево и многу топло време. Според најавите, попладне локално ќе има пороен дожд и грмежи, особено во источните делови на ...

Денешниот ден најтопол годинава, жештини ќе има до 15 јули

24 Вести - 09.07.2012

Температури кои нема да бидат пониски од 40 степени не очекуваат и во текот на денешниот ден. Според метеоролозите времето денес ќе биде сончево и многу топло.

Времето денес: Најтопло годинава

БркајРабота - 09.07.2012

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со температури до 40 степени

А1 On - 09.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе биде помеѓу 12 и 21 степен, а дневната ќе се движи од 33 до 40 ...

Уште еден тропски ден со високи температури

Алфа - 09.07.2012

На територијата на Македонија и во понеделник времето ќе биде сончево и многу топло во температури до 40 степени, а ќе дува слаб северен и северозападен ветар.

Сончево и многу топло со температури околу 40 степени

Дневник - 09.07.2012

Времето во земјава денеска според прогнозите на синоптичарите ќе биде сончево и многу топло. Температурите во поголемиот дел од територијата на Македонија ќе се движат од 34 до 40 степени.

Температурите не попуштаат, тропски денови цела недела

Факултети - 09.07.2012

На Балканот денес тропски ден, ке биде сончево и многу топло, со максимални температури кои ке се движат од 27 °C до 37 °C. На Егејското и Јадранското море ке дува засилен северозападен ветар.

И денес не очекува многу топло време

Штипка - 09.07.2012

Африканскиот бран кој што ја зафати Македонија во претходниов викенд, ќе продолжи и денес.... Официјалните температури кои се очекува да бидат достигнати ќе се движат помеѓу 34-от и 40-от степен ...

Жолта алертна фаза - општи препораки

Идивиди - 09.07.2012

Македонија денеска и утре e под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка, со претежно сончево време, многу високи температури и висока вредност на УВ индексот.

Екстремни температури - задолжителен прекин на активностите на отворено

Доктори - 09.07.2012

Поради исклучително високите временски температури, Министерството за труд и социјална политика соопшти дека работодавачите се должни да ги запрат своите активности на отворено во периодот од 11 до ...

Понеделнички +40 степени Целзиусови

+инфо - 09.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а во некои региони од државава се очекува да дува слаб умерен ветер од северен правец.

И денес тропски ден

Кирилица - 09.07.2012

И денес сончево и многу топло во температури до 40 степени. Метеролозите најавуваат и слаб северен и северозападен ветар.

Африканскиот бран ќе не пече и денеска, температурата до плус 40 степени

Либертас - 09.07.2012

Температурата во земјава денеска ќе се движи од 34 до 40 Целзиусови степени. Во Скопје и во околината се очекува слично време, со температура до 39 степени.

Денеска максимални 40 степени и високо УВ зрачење

Точка - 09.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 34 до 40 степени.

Пеколните температури продолжуваат и денес

Курир - 09.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Денеска максимални 40 степени и високо УВ зрачење

Нетпрес - 09.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 34 до 40 степени.

И денеска топло со 40-ка и УВ 9!

еВести - 09.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 34 до 40 степени.

Денеска не очекува многу топло време - УВ индексот ќе биде 9

Press24 - 09.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе биде помеѓу 12 и 21 степен, а дневната ќе се движи од 33 до 40 ...

Денеска максимални 40 степени и високо УВ зрачење

Таратур - 09.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 34 до 40 степени.

Македонија денеска на плус 40, пеколно топло цела недела

eReporter - 09.07.2012

Метеоролозите за денеска во Макеоднија предвидуваат тропски ден, сончево и многу топло. Ке дува доумерен слаб северен и северозападен ветар.

Жолта алертна фаза поради високите температури

Радио Фортуна - 09.07.2012

Македонија денеска и утре e под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка, со претежно сончево време, многу високи температури и висока вредност на УВ индексот.

Сончево, топло време и високи температури и оваа недела

Скопје инфо - 09.07.2012

Според прогнозата од метеролозите топлото време и високите температури продолжуваат и во седмицата која е пред нас. Според најавите температурата и понатаму ќе продолжи да го достигнува својот ...

Внимавајте: Жолта алертна фаза во Македонија - температурите премногу високи

Press24 - 09.07.2012

Македонија денеска и утре e под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка, со претежно сончево време, многу високи температури и висока вредност на УВ индексот.

ВНИМАНИЕ: Македонија во `Жолта фаза`

Sky - 09.07.2012

Многу топла воздушна маса од северна Африка ќе ја зафати земјава денеска и утре. Времето ќе биде претежно сончево со многу високи температури и висока вредност на УВ индексот.

Заладување и дожд на средина од следната недела - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 09.07.2012

Просечните дневни температури ќе надминат 38 степени, а во одредени делови на денот живата во термометарот ќе надмине 43 степени.

Уште еден тропски ден со високи температури

Макфакс - 09.07.2012

На територијата на Македонија и во понеделник времето ќе биде сончево и многу топло во температури до 40 степени, а ќе дува слаб северен и северозападен ветар.

Се запираат активностите на отворено меѓу 11 и 17 часот

Макфакс - 09.07.2012

Поради исклучително високите временски температури, Министерството за труд и социјална политика соопшти дека работодавачите се должни да ги запрат своите активности на отворено во периодот од 11 до ...

Температурата денес до 40 степени

Денешен - 09.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 34 до 40 степени.

Времето денес, најава за пеколна недела

Inpress - 09.07.2012

Скопје, 9. јули 2012 (ИНРЕС) Температурата денес ќе се движи од 34 до 40 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.