TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клучот за пласманот загубен против Шведска

Вест - 14.04.2001

Ракомет - Квалификации за СП во Швајцарија 2001 (јуниори) Нашиот машки ракометен јуниорски национален тим, се чини, уште на самиот старт од квалификацискиот турнир во португалскиот Авеиро ги загуби шансите за пласман на Светското првенство во Швајцарија годинава.

Преку Авеиро и Трир до Швајцарија и Унгарија

Вест - 11.04.2001

Ракомет - квалификации на јуниори и јуниорки за пласман на СП Светски првенства само за играчи од светска класа. - Кире Лазаров На нашите ракометни јуниори и јуниорки им претстојат денови на по три напорни натпревари за пласман на светски првенства годинава, во Швајцарија за првите, во Унгарија за ...

Од мечот со Шведска ќе зависи пласманот на СП

Дневник - 11.04.2001

РАКОМЕТ - ПРЕД ЗАМИНУВАЊЕТО НА МЛАДИНЦИТЕ ЗА ПОРТУГАЛИЈА Од играта и резултатот постигнат на мечот против Шведска ќе биде познато какви се нашите шанси за освојување на првото место во квалификациите за СП, вели Илија Темелковски, селекторот на младинската машка ракометна репрезентација на ...

Темелковски се поголем оптимист за пласман на СП

Дневник - 10.04.2001

пред заминувањето на младинската репрезентациЈа во ПортугалиЈа Трите контролни средби против сенирската репрезентација на Македонија му влеваат поголем оптимизам на селекторот на младинците Илија Темелковски пред заминувањето за Португалија, каде што од 12 до 15 април ќе се одржат квалификациите за ...

Со Лазаров во тимот, и против сениорите е лесно

Вест - 09.04.2001

Ракомет.- Јуниорите во Охрид се испробаа во дуелите со "А" тимот на Здравковски Заврши и втората фаза од подготовките на машкиот јуниорски ракометен национален тим за квалификациските средби во Авеиро (12-14 април) за пласман на СП во Швајцарија годинава.