TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан по победата над Леванте: Ќе даваме повеќе, а ќе примаме помалку голови

Опсервер - 15.09.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е уверен дека неговиот тим ќе оди само нагоре. – Не сум загрижен од тоа дека правиме грешки. Да, треба да се подобриме и ќе успееме. Знам дека ќе даваме повеќе, а ќе примаме помалку голови.

Зидан го промени мислењето: Мило ми е за Бејл

Екипа - 14.09.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, во текот на летото неколку пати истакна дека не смета на Герет Бејл и на сите начини се обидуваше да го исфрли од екипата. Сепак, искусниот стратег со смени своето мислење велејќи дека му е мило и за ...

Зидан: Винисиус е иднината на Реал

TopSport - 14.09.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, инсистира на тврдењето дека Винисиус Жуниор ја претставува иднината на клубот. Винисиус во Реал пристигна во 2018 година од Фламенго за 45 милиони евра, оваа сезона има постигнато четири гола во сите ...

ВИДЕО: Кога Бензема ќе се разигра, нема проблем за Реал – Леванте отпишан за само 6 минути!

Gol.mk - 14.09.2019

По киксовите против Ваљадолид и Виљареал , екипата на Реал Мадрид е на вистински пат да им се врати на победите во Примера . По првите 45. минута на отворањето на денешниот ден на Примера на „Сантијаго Бернабеу“, „кралевите“ имаат сигурно водство од ...

Реал за малку „од готово – вересија“: Половина час за Барди на „Сантијаго Бернабеу“

Екипа - 14.09.2019

Иако имаше предност од 3-0 на полувремето против Леванте во 4. коло од Ла Лига, Реал Мадрид лесно можеше да ги прокоцка трите бода од мечот кој на крајот заврши со триумф од 3-2 на „кралевите“. Реал постигна три гола во првото полувреме.

ВИДЕО: Деби за Азар, Реал Мадрид се намачи против Леванте и Барди!

Gol.mk - 14.09.2019

По двата киксна во низа, екипата на Реал Мадрид им се врати на победничките патеки во шпанскиот шампионат, откако на денешното отворање на 5. коло со тесни 3-2 (3-0) славеше над тимот на Леванте .

Два гола на Бензема во победата на Реал Мадрид против Леванте (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.09.2019

Фаворитот имаше убедливо водство по првите 45 минути игра, а во второто полувреме гостите беа близу до големо изненадување на „Сантијаго Бернабеу“. Реал Мадрид стигна до посакуваната победа над Леванте во рамките на четвртото коло од Примера, откако ...

Реал славеше над Леванте, но за малку ќе испуштеше победа

Кајгана - 14.09.2019

Кралскиот клуб имаше водство од 3:0 на полувреме, но во вториот дел прими два гола и се доведе во ситуација да стравува за победата која првично изгледаше обезбедена. Со двата гола на Карим Бензема во 25-тата и 31-вата минута, а потоа и оној на ...

(ВИДЕО) За малку циркус на Бернабе: Куртоа го спаси Реал од нова бламажа

Спортклуб - 14.09.2019

Малку недостасуваше Реал Мадрид да дожовее нов срам во новата сезона и тоа на домашен терен. Леванте, кој во 2017 си замина со бод, а лани со три од Бернабе, денеска испушти можност да направи ново изненадување и загуби со 2-3 од најтрофејниот ...

Реал за едно полувреме го реши Леванте, кој немаше сили за тотален кам-бек (ВИДЕО)

SportMedia - 14.09.2019

Реал (М) водеше со 3:0 по првото полувреме на мечот со Леванте, но на крајот стравуваше за трите бода на дуелот на „Сантијаго Бернабеу“. Карим Бензема беше двигател во новата победа на „кралевите“ со стартните два гола во 25. и 31.

Куртоа со првата одбрана на натпреварот спречи голем шок на „Бернабеу“ (Видео)

Дерби - 14.09.2019

Реал Мадрид одигра брилијантно прво полувреме и сосема заслужено водеше со 3:0 на паузата против Леванте, но во продолжение, одново покажа големи слабости во одбрната, но и проблем со реализацијата.

Видео: Реал имаше сигурно водство, па се „коцкаше“ на Бернабеу

Спортски - 14.09.2019

Реал Мадрид потешко од очекувањата запиша нови три бода на мечот против Леванте на „Сантиаго Бернабеу“. На самиот почеток изгледаше дека „кралевите“ лесно ќе запишат нова победа, откако Бензема со два гола во 25-та и 31-та минута донесе сигурно ...

Барди и Леванте го намачија Реал Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.09.2019

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди, со својот Левантре претрпе минимален пораз на гостувањето во Мадрид, против тимот на Реал со 3-2. Нашиот фудбалер влезе во игра во 56. минута при резултат 3-1, што впрочем веднаш се почувствува во играта на ...

На „Сантијаго Бернабеу“ за малку од готово вересија (Видео)

TopSport - 14.09.2019

Реал Мадрид забележа победа над Леванте 3-2 во четвртото коло во шпанскиот шампионат. Играчите на Зинедин Зидан имаа се во своите раце, а малку недостигаше да ја испуштат победата. Фудбалерите на реал одиграа одлично прво полувреме, постигнаа три ...

Реал Мадрид прими два гола од Леванте но ги освои трите бода (ВИДЕО)

МКД - 14.09.2019

Реал Мадрид со 3-2 го победи Леванте, Енис Барди одигра нешто повеќе од половина час на Сантијаго Бернабеу. Реал Мадрид прокнижи три бода победувајќи го Леванте на свој терен и го оствари вториот триумф оваа сезона. Резултатот беше отворен по 25.

Зидан посебно издвои еден играч по необичната победа над Леванте

Дерби - 14.09.2019

Реал Мадрид оствари крајно необична победа над Леванте ова попладне, бидејќи во натпревар кој реално требаше да го добие со три или четири голови разлика, на крајот стравуваше до последен момент и за малку гостите од Валенсија не дојдоа до ...

Зидан по победата над Леванте: Ќе даваме повеќе, а ќе примаме помалку голови

А1 On - 14.09.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е уверен дека неговиот тим ќе оди само нагоре. – Не сум загрижен од тоа дека правиме грешки. Да, треба да се подобриме и ќе успееме. Знам дека ќе даваме повеќе, а ќе примаме помалку голови.

Азар по официјалното деби за Реал: Ова е почеток на нешто убаво…

Дерби - 14.09.2019

Екипата на Реал Мадрид ја оправда улогата на фаворит и славеше на денешниот меч против Леванте со 3-2 во Примера, меч во кој своето официјално, компетитивно деби го имаше најзвучното засилување Еден Азар.

Зидан крајно сериозен: Доста ме провоцирате, станува збор за играч кој е иднината на Реал!

Дерби - 13.09.2019

Реал Мадрид утре на домашен терен ќе го пречека Леванте во натпреварот со кој ќе биде отворена саботната програма во Примера, а по вчерашната најава која ја даде македонскиот репрезентативец Енис Барди, денеска Зинедин Зидан беше прилично ...

Зидан: Критики секогаш ќе има, но треба да промениме нешто!

Спортски - 13.09.2019

Реал Мадрид не ја отвори сезоната на најдобар можен начин, но тренерот Зинедин Зидан сепак е оптимист. „Кралевите“ запишаа само една победа во првите три меча во Примера, па веднаш започнаа критики за Зидан и за тимот. „Критики за нас ќе има секогаш.

Зидан: Герет Бејл не е „жртвено јагне“ во Реал

TopSport - 13.09.2019

Зинедин Зидан инсистира дека одговорноста ја делат сите во Реал Мадрид и не се согласува дека Герет Бејл е „жртвено јагне“ во тимот, откако не успеаја да го продадат во текот на летото и сега тој мора да се потпре на него.

Марка: Зидан за утрешниот натпревар ќе има на располагање само еден играч од средниот ред

Спортски - 13.09.2019

Заврши репрезентативната пауза, но таа не донесе ништо добро за Реал Мадрид. Реал утре го пречекува Леванте, но во меѓувреме во Мадрид се формира вистинска мала болница. Некои играчи од порано се повредени, а некои повредите ги заработија на ...

Барди: Секогаш му правиме проблеми на Реал Мадрид…

Екипа - 13.09.2019

Енис Барди и Леванте ги очекува тежок предизвик во рамките од четвртото коло од „Ла Лига“, гостувањето против најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид (сабота, 13 часот). Реномето на противникот е мотив за секој фудбалер, но интересен е фактот дека ...

„Азар од дете е опседнат со Реал Мадрид и Зинедин Зидан“

Sport 1 - 13.09.2019

Еден Азар летово се пресели во редовите на Реал Мадрид од Челси за 100 милиони евра и очигледно си го исполни детскиот сон. Неговиот прв тренер во Белгија, Криштоф Тереу вели дека Азар уште како дете бил опседнат со Реал Мадрид и Зинедин Зидан.

Откриена главната причина зошто се тресе столчето на Зидан во Реал Мадрид

Sport 1 - 13.09.2019

Најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид не тргна сезонава според очекувањата, па притисокот врз Зинедин Зидан станува сè поголем и медиумите блиски до „кралевите“ веќе најавуваат дека сериозно се тресе сточлчето на француската легенда.

Зидан крајно сериозен: Доста ме провоцирате, станува збор за играч кој е иднината на Реал!

Точка - 13.09.2019

Реал Мадрид утре на домашен терен ќе го пречека Леванте во натпреварот со кој ќе биде отворена саботната програма во Примера, а по вчерашната најава која ја даде македонскиот репрезентативец Енис Барди, денеска Зинедин Зидан беше прилично ...

Зидан: Треба да ги промениме резултатите, а критики секогаш ќе има

Локално - 13.09.2019

Реал Мадрид не ја започна сезоната во Ла Лига според желбите на нивните навивачи, но тренерот Зинедин Зидан е оптимист. „Белите“ забележаа само една победа во три кола и се на петтото место во пласманот. „Критиките кон нас нема да се променат.

Зидан: Резултатите мора да ги промениме, а критики секогаш ќе има

1tv - 13.09.2019

Реал Мадрид не ја започна сезоната во Ла Лига според желбите на нивните навивачи, но тренерот Зинедин Зидан е оптимист. „Белите“ забележаа само една победа во три кола и се на петтото место во пласманот. „Критиките кон нас нема да се променат.

Зидан полека ја губи довербата, следува ли второ заминување?

SportMedia - 12.09.2019

Зинедин Зидан веќе има ограничен кредибилитет во Реал Мадрид, тврдат дел од најпопуларните шпански новинари. Според новинарот на весникот „Ас“, Ману Сајнц, враќањето на Французинот не е толку позитивно како што се очекуваше, бидејќи резултатите се ...

Teшка задача е пред Зидан: Ако нешто брзо не промени може да замине уште овој месец!

Спортски - 12.09.2019

Ако Реал игра како до сега тешко дека може да се извлече од кризата, барем така изгледа. Зидан е под притисок после лошиот старт со два нерешени натпревари да започне да победува во серија. Никој не е задоволен од неговите резултати од кога се врати.

Нови проблеми за Зидан – Модриќ поради повреда нема да игра против Леванте

Екипа - 12.09.2019

Најдобриот фудбалер на светот за 2018. година, Лука Модриќ заработи повреда на мускулот на десната нога, поради која нема да може да му помогне на својот тим на мечот против Леванте во шпанската Ла лига.

Зидан пред тешка задача, може да не го дочека Ел Класико на клупата на Реал

Спортклуб - 12.09.2019

Иако во март се врати за да го однесе Реал на старите патеки, Зинедин Зидан засега не успева во својата мисија. Потроши 300 милиони евра во летниот преоден рок, а донесе само една мега ѕвезда, во првите три кола освои само пет бода, а допрва го ...

Уште ова му требаше на Зидан: Се повреди Модриќ!

Спортски - 12.09.2019

Лука Модриќ се повреди и нема да биде на располагање на Реал Мадрид околу две недели. Капитенот на Хрватска и репрезентацијата се врати после циклусот квалификации во Мадрид каде што му биле направени лекарски прегледи пред продолжувањето на ...

Уште еден тежок удар за Реал: Се повреди Лука Модриќ!

Спортклуб - 12.09.2019

Несреќите од почетокот на новата сезона никако да го заобиколат Реал Мадрид кој и по репрезентативната пауза се соочуваат со нови проблеми. По враќањето од собирот на националниот тим на Хрватска, докторите на Реал утврдиле дека Лука Модриќ е ...

Нема крај на проблемите: Зидан доби нов незгоден удар со повреда на важен фудбалер

Дерби - 12.09.2019

Зинедин Зидан на крајот остана краток на позициите во средниот ред откако Флорентино Перез не успеа да му го донесе Пол Погба, но ситуацијата ќе биде уште посложена за него во наредниот период откако денеска доби уште еден незгоден удар.

Лоши вести за Хрватска и Реал: Се повреди Лука Модриќ

Кајгана - 12.09.2019

Лука Модриќ се повреди и нема да биде на располагање на Реал Мадрид, објавија од клубот. Капетанот на хрватската репрезентација после квалификациските натпревари се врати во Мадрид, каде го прегледаа лекарите на клубот.

Еден се врати, друг се повреди: Зидан сега остана без Лука Модриќ

24Фудбал - 12.09.2019

Реал Мадрид попладнево соопшти дека Лука Модриќ се вратил повреден од настапите за Хрватска, фудбалерот од средниот ред има проблеми со препоните. По двете кола во квалификациите за ЕВРО 2020, фудбалерите им се враќаат на клупските обврски.

Модриќ се повредил играјќи за Хрватска

TopSport - 12.09.2019

Лука Модриќ повреден се вратил во Реал по репрезентативните настапи минатата недела. Хрватска во рамките на квалификациите за ЕУРО 2020 гостуваше во Словачка (0-4) и Азербејџан (1-1). Капитенот на Хрватска играше по 90 минути на двата натпревари, а ...

Зидан нема мир, се вратија Азар и Хамес, се повреди Лука Модриќ

МКД - 12.09.2019

Нема крај на проблемите во Реал Мадрид, Еден Азар и Хамес Родригез се вратија но сега пауза го чека Лука Модриќ, фудбалерот од среден ред пристигнал повреден по настапите со Хрватска. По двете кола во квалификациите за ЕВРО 2020, фудбалерите им се ...

Модриќ се вратил повреден, нема да игра против Леванте и ПСЖ

Gol.mk - 12.09.2019

Најдобриот хрватски фудбалер и една од клучните фигури на Реал Мадрид, Лука Модриќ, се приклучи кон болницата на „кралскиот клуб“. Проблемите со повредени фудбалери на Зинедин Зидан на стартот од сезоната се големи, а истите се продлабочија откако ...

Барди пред гостувањето во Мадрид: „Бернабеу“ е многу познат стадион, но откако сум јас во Леванте….

Дерби - 12.09.2019

Енис Барди ја започна третата сезона како играч на Леванте, а по завршувањето на репрезентативните обврски со Македонија, сега тој и неговите соиграчи ќе имаат еден од двата најтешки испити во Примера, односно гостување на „Сантијаго Бернабеу“.

Зидан прави изненадвачки потег: Што ќе кажат фановите на ова?

Спортски - 11.09.2019

Зинедин Зидан се соочува со проблеми во тимот, најмногу поради повредата на Асенсио, а нема голема наклоност кон Герет Бејл. Азар се уште не дебитирал поради повреда, па Зидан има дефицит на фудбалери во офанзивните позиции и поради тоа би можел да ...

Лука Модриќ го напушта Реал, веќе им кажал на соиграчите за кој клуб ќе потпише!

Sport 1 - 11.09.2019

Се почесто се слушаат гласини дека 34-годишниот фудбалер од средниот ред, Лука Модриќ, е пред напуштање на Реал Мадрид. Овој пат познатиот портал „Дон Балон“, кој е познат по сензационалните трансфери, открива дека Лука Модриќ ги известил дел од ...

Зидан прави изненадвачки потег: Што ќе кажат фановите на ова?

Таратур - 11.09.2019

Зинедин Зидан се соочува со проблеми во тимот, најмногу поради повредата на Асенсио, а нема голема наклоност кон Герет Бејл. Азар се уште не дебитирал поради повреда, па Зидан има дефицит на фудбалери во офанзивните позиции и поради тоа би можел да ...

Зидан го носи Бен Арфа во Реал?

TopSport - 11.09.2019

Хатем Бен Арфа има големо фудбалско знаење и незгоден карактер. Откако му заврши договорот со Рен, тој е слободен играч, но и покрај тоа не може да најде тим. Бидејќи е слободен фудбалер Бен Арфа во секој момент може да потпише договор со некој клуб.

Зидан со изненадување: Реал Мадрид ангажира отпишан фудбалер од ПСЖ?!

СуперСпорт - 11.09.2019

Зинедин Зидан се соочува со проблеми во екипата на Реал Мадрид, откако Асенсио има проблеми со повреда, а не го сака многу Бејл, па наскоро би можел да ангажира нов фудбалер, односно Хатем Бен Арфа.

Хамес: Ова може да биде моја сезона во Реал Мадрид

Sport 1 - 10.09.2019

Хамес Родригез по две годишната позајмица во Баерн Минхен, повторно се врати во Реал Мадрид. Иако имаше заинтересирани клубови за неговите услуги, како Атлетико Мадрид и Наполи, сепак немаше сериозна понуда која го задоволуваше „кралскиот“ клуб.

Хамес: Чувствувам дека ова би можела да биде моја сезона

Екипа - 10.09.2019

Колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез се надева дека сезонава би можел да има важна улога во екипата на Реал Мадрид. Колумбиецот по двегодишната позајмица во Баерн Минхен сезонава се врати во „кралскиот клуб“.

Азар не бил прв избор на Зидан, францускиот стратег барал од управата друг фудбалер

Дерби - 10.09.2019

Еден Азар дефинитивно беше најголемото засилување за Реал Мадрид во летниот преоден рок. Долго се зборуваше дека освен Азар на „Бернабеу“ ќе пристигне и уште една светска ѕвезда, а најмногу се споменуваа имињата на Пол Погба и Нејмар.

Хамес Родригез: Ова ќе биде моја сезона!

TopSport - 10.09.2019

Колумбискиот фудбалер, Хамес Родригез се врати во Реал Мадрид по двегодишната позајмица во Берн Минхен. Плановите на кралскиот клуб беа летово да го продаде фудбалерот, но понудите што стигнаа за неговите услуги од Наполи, односно Атлетико Мадрид не ...

Зидан доби одлични вести пред Леванте и ПСЖ

Спортски - 10.09.2019

Реал Мадрид овој викенд во рамките од 4-тото коло во Ла Лига ќе игра против Леванте на „Сантијаго Бернабеу“. Екипата на Зинедин Зидан во последните два натпревари запиша два нерешени резултати, па победата е императива, а стратегот на Реал сега доби ...

Зидан со одлични вести пред мечот против Барди!

Слободен Печат - 10.09.2019

Двајца играчи се враќаат во „кралскиот“ клуб после повредите, наредниот викенд во четвртото коло на „Ла Лига“ ќе го играат натпреварот против Леванте на „Сантјаго Бернабеу“. Тимот на Зинедин Зидан забележа два ремија на последните два натпревари, па ...

Недоразбирањата се минато, Хамес очекува ова да биде ‘негова сезона во Реал Мадрид’

24Фудбал - 10.09.2019

Колумбискиот фудбалер од средниот ред на „Кралевите“ е близу да биде целосно подготвен и да му се стави на располагање на Зинедин Зидан за саботната пресметка на домашен терен против Леванте на нашиот Енис Барди.

Родригез: Се надевам ова ќе биде моја сезона во Реал

Дерби - 10.09.2019

Колумбискиот офанзивец, Хамес Родригез ова лето повторно се врати во Реал Мадрид или поточно кажано се врати од двегодишната позајмица од Баерн Минхен кој одлучи да не ја искористи опцијата и да го откупи неговиот договор.

Родригез: Се надевам ова ќе биде моја сезона во Реал

Точка - 10.09.2019

Колумбискиот офанзивец, Хамес Родригез ова лето повторно се врати во Реал Мадрид или поточно кажано се врати од двегодишната позајмица од Баерн Минхен кој одлучи да не ја искористи опцијата и да го откупи неговиот договор.

Видео: Модриќ доби изненадување за својот роденден!

Спортски - 09.09.2019

Лука Модриќ денес го слави 34-от роденден и моментално се наоѓа во Азербејџан каде вечерва гостува со својата репрезентација. Репрезентативните колеги му приредија изненадување на својот капитен и му подарија роденденска торта.