TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп анализира: Роберт Левандовски нема да успее во Премиерлигата

Спортклуб - 29.11.2015

Харизматичниот тренер на Ливерпул, Јирген Клоп, за краток временски период стана миленик на публиката, но и со некои резултати кои ги направи во дербињата, само вети за во иднина дека Ливерпул може да биде во врвот на фудбалот во Англија.

Клоп со пофални зборови за Фирмино

СуперСпорт - 29.11.2015

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп убеден е дека Роберто Фирмино допрва ќе го покаже својот талент во екипата на „црвените“ и Премиер лигата. Фирмино беше централната фигура во триумфот на Ливерпул над екипата на Манчестер Сити претходната недела со ...

Ливерпул НЕМА да купува во јануари!

СуперСпорт - 29.11.2015

Клоп без тајни пред новинарите. Зборувајќи за натпреварот со Свонси, тој се наврати и на преодниот рок во јануари. Германецот на располагање има голем број фудбалери, но голем е бројот и на повредени играчи поради кои се мислеше дека Ливерпул ќе се ...

Клоп на свој начин го „проследи“ победничкиот пенал на Милнер (Видео)

Дерби - 29.11.2015

Ливерпул продолжи да се искачува на првенствената табела во Премиер лигата под водство на Јирген Клоп, овој пат откако успеа да домашен терен со минимални 1:0 да го совлада тимот на Свонси кој дефинитивно се покажа како тврд орев на „Енфилд Роуд“.

Клоп не можеше да го гледа пеналот на Милнер (ВИДЕО)

SportMedia - 29.11.2015

Германскиот стратег Јирген Клоп повторно направи интересен потег на Островот. За време на пеналот на Ливерпул во 62 минута тој се сврте кон публиката затоа што не можеше да го гледа Милнер како изведува, но потоа, пукна од радост и му честита на ...

Клоп: Левандовски не би успеал во Англија

Екипа - 29.11.2015

Јирген Клоп за кусо време ги освои симпатиите во Премиер – лигата и успеа да го крене нивото на Ливерпул, но воочува и големи разлики во однос на Бундес-лигата и неговото претходно работно место.

Стариџ повеќе бил во „болница“ отколку на терен (ФОТО)

МКД - 28.11.2015

Репрезентативецот на Англија, Даниел Стариџ поради најразлични повреди вкупно 68 повеќе бил присутен на рехабилитациски сесии и паузи околку во првиот тим на Ливепрул. Фотографијата во продолжение ги прикажува сите повреди кои ги претрпе напаѓачот ...

Клоп за Левандовски: Во Англија немаше да биде вака успешен!

Дерби - 28.11.2015

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во свој стил и со пример побара повеќе трпение за напаѓачот Кристијан Бентеке кој минатото лето стигна од Астон Вила за сума од 46,5 милиони евра. Тој во четвртокот на дуелот со Бордо во Лига Европа го даде петтиот ...

Јирген Клоп има посебна мисија поврзана со Лига Европа

Спортклуб - 27.11.2015

Германскиот стратег Јирген Клоп, и понатаму продолжува да ги убедува своите навивачи дека Лига Европа натпреварувањето е доста добро, и дека не е за потценување, само затоа што е послабо од ЛШ.

Што се случува со Даниел Стариџ? Ниту Клоп не знае...

SportMedia - 27.11.2015

Сепак, во последен моемнт се повлече, замина на лекарски прегледи без никакво објаснување. „Не можам многу да ви кажам бидејќи Даниел тренираше со нас, беше со нас во хотелот, но потоа замина.

Мистеријата наречена Даниел Стариџ

СуперСпорт - 27.11.2015

Многу навивачи на Ливерпул се прашуваат што се случува со Стариџ. Тој никако да се врати на теренот, а требаше тоа да случи на натпреварот помеѓу Ливерпул и Бордо. Стариџ тренираше, беше подготвен за настап во првиот тим, но тој се повлече.

Реал краде од Клоп

СуперСпорт - 27.11.2015

Мадриѓани сакаат да пазарат на Енфилд. Реал Мадрид наводно е заинтересиран да се засили со Алберто Морено од Ливерпул. Откако стигна во Ливерпул, Морено остави убав впечаток. Според Марка, Реал Мадрид во талентираниот бек гледа идеална замена за ...

Не знам што се случува со Стариџ

Вечер Прес - 27.11.2015

Репрезентативецот на Англија неколку дена тренираше со полн интензитет и беше во комбинација за дуелот против Бордо, но неколку часа пред почетокот на натпреварот, замина од хотелот со цел да направи детален лекарски преглед Предводникот на ...

Напаѓачот на Ливерпул нема среќа: Стариџ повторно се повреди

Дерби - 26.11.2015

И покрај најавите дека Даниел Стариџ вечерва за првпат ќе настапи за Ливерпул под водство на Јирген Клоп, тоа не се случи. Напаѓачот на „црвените“ се подготвуваше да одигра првиот натпревар по 4 октомври, кога го повреди коленото и утринава се ...

Поранешниот голман на Ливерпул знае која позиција Јирген Клоп ќе ја промени

СуперСпорт - 26.11.2015

Поранешниот голман на Ливерпул, Брус Гробелар тврди дека Јирген Клоп бара замена за Симон Мињоле. Белгискиот репрезентативец е прв избор на Енфилд по доаѓањето од Сандерленд во 2013-та година, но тоа повеќе можеби нема да биде така.

Легендата потврди: Се враќа во Ливерпул!

СуперСпорт - 25.11.2015

Но, тој ќе се врати само за да тренира и да ја одржува кондицијата. Џерард ги израдува навивачите на Ливерпул, се враќа дома. Нема врска што ќе тренира само со екипата. Кој знае, можеби Клоп ќе го убеди да остане и на позајмица.

Стивен Џерард потврди дека се враќа во Ливерпул

Спортклуб - 25.11.2015

Легендарниот капитен на „црвените“ Стивен Џерард, потврди дека се враќа во Ливерпул, каде ќе тренира извесен период, и дека сака да научи нешто ново од Јирген Клоп. Стивен Џерард од оваа сезона, настапува за екипата на ЛА Галакси во МЛС лигата, а ...

Клоп беше на интервју со - деветгодишно дете! (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2015

Новиот стратег на Ливерпул, Јирген Клоп повторно го освои Островот, откако прифати понуда да оди на интервју кај деветгодишно дете. Малиот Исак му поставуваше прашања на харизматичниот Германец, а тој без проблем ги одговараше, исто како да ...

Информации за повредата на Кутињо

СуперСпорт - 25.11.2015

Фудбалерот на Ливерпул ја напушти играта против Сити поради повреда, но по тестовите се заклучи дека тој не е тешко повреден. Филипе Кутињо не е сериозно повреден и ќе биде спремен за следниот натпревар во Премиер лигата, против Свонси, соопшти ...

Клоп откри што му е најголем предизвик во Ливерпул во интервју со 9-годишен навивач (Видео)

Дерби - 25.11.2015

Навивачите на Ливерпул полагаат големи надежи во Јирген Клоп по добрите игри на тимот по неговото доаѓање на местото на Брендан Роџерс. Германскиот тренер за кус период успеа добро да се прилагоди и ги израдува фановите со убедливата победа од 4:1 ...

Стариџ може да заигра прв пат во ерата на Клоп

СуперСпорт - 25.11.2015

Повредата поради која Даниел Стариџ отсуствуваше од теренот во минатото и тој веќе денеска може да биде во стартниот состав на Редсите на мечот од Лига Европа, против екипата на Бордо. Тој така може да го одигра првиот меч во дресот на Ливерпул, ...

Добри вести за Клоп, Кутињо е полесно повреден

SportMedia - 25.11.2015

Кутињо се повреди во победата на неговиот тим на „Етихад" против Манчестер сити од 4-1, во која учествуваше со гол и асистенција, но поради повреда на задната ложа мораше да го напушти теренот по повеќе од еден час игра.

Мињоле ја откри тајната за успехот на Клоп

Спортклуб - 24.11.2015

Голманот на тимот на Ливерпул, Симон Мињоле смета дека Јирген Клоп е неверојатен тренер, поради кој овој тим се препороди и започна да потсеќа на старите добри денови. Во саботата „црвените“ остварија убедлива победа над Манчестер Сити на „Етихад“ ...

Мињоле го откри тајното оружје на Клоп

Дерби - 24.11.2015

Премиерлигашот Ливерпул игра добро и бележи позитивни резултати откако Јирген Клоп седна на кормилото на оваа екипа. Беа совладани два големи ривали Челси (3:1) и Манчестер Сити (4:1) и тоа на гостински терен нешто што минативе години тешко им ...

Карагер со еден куп пофалби за работата на Клоп: Ова не го прикажал ниту еден тим во ПЛ

Дерби - 24.11.2015

Ливерпул го декласира Манчестер Сити изминатиов викенд на секогаш тешкото гостување на „Итихад“ (1:4), а партијата која ја прикажаа избраниците на Јирген Клип посебно го импресионирала Џејми Карагер кој воопшто не штедеше комплименти за она што го ...

„Клоп го промени Ливерпул, пред нас се трофејни денови“

СуперСпорт - 24.11.2015

Делува дека некои работи се многу подобри после доаѓањето на Јирген Клоп на местото менаџер на Ливерпул. Тоа го потврди и хрватскиот дефанзивец Дејан Ловрен, кој рече дека Клоп ја врати надежта во подобра иднина на тимот од Енфилд.

Тргна револуцијата на Клоп – тактичката поставеност го збуни Пелегрини и го фрли Ливерпул во еуфорија (ГРАФИКА)

СуперСпорт - 24.11.2015

Ливерпул во саботата го декласираше Манчестер Сити на Итихад. Конечни 4:1 е најголема победа на Јирген Клоп откако седна на клупата на клубот од Енфилд, но Германецот не дозволува еуфорија.

Клоп и лекциите по Ливерпулски дијалект

Идивиди - 24.11.2015

Менаџерот на Ливерпул, Јурген Клоп минатиот месец потпиша 3 годишен договор со клубот, а овој месец ја продолжи асимилацијата на животот во овој град. Па за потребите на новиот серијал "Kop Kids with Jurgen Klopp.

Поранешниот тренер на Ливерпул заминува во Катар

СуперСпорт - 23.11.2015

После тоа што доби отказ на клупата на Ливерпул, Брендан Роџерс ќе добие нова работа. На Енфилд беше заменет од Јирген Клоп, а Роџерс ќе се обиде да освои титули со Ал Сад, клубот кој сака да го доведе.

Клоп тргнува по италијански напаѓач

СуперСпорт - 23.11.2015

Ливерпул е најсериозен кандидат за потпис на напаѓачот на Интер, Мауро Икарди, соопшти Метро. Mенаџерот Јирген Клоп може да се покаже како клучна фигура за евентуалниот трансфер помеѓу двата тима.

Клоп го сака голгетерот на Интер

Спортклуб - 23.11.2015

Тимот на Ливерпул под водство на Јирген Клоп конечно започнува да личи на тим, кој во иднина би можел да се врати на старите патеки и повторно да биде еден од најдобрите тимови во Премиер лигата.

Роџерс ќе стане најплатен тренер во светот и ќе го тренира Чави?

SportMedia - 23.11.2015

Роџерс заработи отказ од таборот на „црвените“, а на негово место пристигна харизматичниот Германец Јирген Клоп. Сега, тој е слободен агент, а англиски „Експрес“ ексклузивно најавува дека за него е заинтересиран катарски Ал Сад.

Започна револуцијата на Клоп: Германецот со својта тактика го збуни Пелегрини

Точка - 23.11.2015

Ливерпул во саботата го декласираше Манчестер Сити на „Етихад“ со 4:1. Победата над „Граѓаните“ е најголемата победа на Јирген Клоп откако седна на клупата на „Енфилд“, но Германецот не сака да биде еуфоричен.