TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Портокаловата корупција стигна во Киев

Утрински - 19.02.2005

Само две недели по формирањето на владата на Јулија Тимошенко во Украина Зварич сакаат да го подмитат некои министри и парламентарци, кои имаат свои рафинерии, преку неговото семејство Од наШиот дописник Бранко ВлаховиЌ МОСКВА - Новата украинска влада која ја води Јулија Тимошенко ја потресе голем ...

Москва се откажа од апсењето на Тимошенко

Утрински - 18.02.2005

Руско-украинско односи МОСКВА - Новата претседателка на украинската влада, Јулија Тимошенко, може слободно да дојде во Русија и никој нема намера да Ј стави лисици на рацете, како што неодамна беше ветено. Рускиот државен обвинител Владимир Устинов изјави дека Јулија Тимошенко како претседателка на ...

Украинскиот министер за правда поднесе оставка

А1 - 17.02.2005

Украинскиот министер за правда Роман Зварич поднесе оставка, јавија денеска руските медиуми. Во интервју за украинската телевизија Канал 5, тој соопшти дека поднел молба да биде ослободен од функцијата затоа што „пратеници бизнисмени со многу силни позиции во нафтенопреработувачката сфера“ многу се ...

Путин во март во Киев

Утрински - 15.02.2005

Претседателот на Русија наскоро ќе патува за Украина за да се заборават непријатностите од изборите ОД НАШИОТ ДОПИСНИК БРАНКО ВЛАХОВИЌ МОСКВА - Руските и украинските дипломати интензивно го подготвуваат доаѓањето на Владимир Путин во Украина.