TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лејкерси со рекордни победи на гости до титулата?

Вест - 15.06.2001

НБА На чекор до трипл-дабл.- Коби Брајант Дали ја паметите казнената експедиција на недопирливите ЛА Лејкерс која ги збриша сите екипи во плејофот на Западната конференција? Конечно пристигна и во големото НБА финале. Шекил О Нил имаше учинок од 34 поени и 14 скока, а Коби Брајант за малку не успеа ...

Лејкерс конечно почнаа да личат на — себе

Дневник - 15.06.2001

НБА - ФИНАЛЕ: ТИМОТ ОД ЛА ПОВЕДЕ СО 3-1 ВО ПОБЕДИ Вечерва, уште еден меч во Филаделфија, можеби последен Лос Анџелес лејкерс конечно почна да личи на екипата што ги прегази своите противници на Западот и со победата од 100-86 на гости против Филаделфија, поведе со 3-1 во големото финале на ...

Филаделфија офка од повреди, но стега заби против "тврдите" Лејкерс

Дневник - 14.06.2001

НБА - УТРОВО СЕ ИГРАШЕ ЧЕТВРТИОТ МЕЧ ОД ФИНАЛЕТО Кај Сиксерс, со повреди играат Сноу, Гајгер, Мек-Ки, Линч, Ајверсон, Мутомбо... Рано утрово во центарот "Фрст јунион" во Филаделфија се играше четвртиот натпревар помеѓу "76-ките" и ЛА лејкерс од финалето на плеј-офот во кошаркарската НБА-лига.