TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривичниот суд ќе ѝ овозможи на докторката да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот во предметот „ТНТ“

Академик - 17.01.2020

„Заради интерес на медиумите кои го следат судењето за предметот со КОК бр. 53/17, познат како ТНТ, ја информираме јавноста дека за главната расправа, насрочена на 20.1.2020 година, судот ја повика докторката професор од овластената клиника, која на ...

Страшевски: Ова е невидено досега, во судница јавно сакаат да откријат податоци за здравјето на пациент

+инфо - 17.01.2020

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно прекршување и непочитување на законите, откако Кривичниот суд побара лекарката која со ...

Страшевски: Во судница јавно да се коментира нечија здравстена состојба, тоа е невидено!

Република - 17.01.2020

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето да дојде лекарката и да ја образложи здравствената состојба на мојот клиент.

Случај ТНТ: Во суд повикана докторката која оценила дека Тони Трајковски не може да дојде на судење

Фокус - 16.01.2020

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски му издаде медицинска документицација дека не можеда го следи судското рочиште поради здравствени проблеми.

„ТНТ“ – Докторката на Трајковски повикана во суд

Алсат-М - 16.01.2020

Докторката која издаде медицинска белешка дека Тони Трајковски не може да ја следи расправата за „ТНТ“ повикана во суд. Кривичен на рочиштето во понеделник, бара невропсихијатарот пред обвинетите, адвокатите и јавноста да објасни зошто поранешниот ...

Судот ја повика Психијатарката на Трајковски да дојде на следното рочиште за да го образложи боледувањето

Сакам да кажам - 16.01.2020

Психијатарката Викторија Вујовиќ која му даде боледување на обвинетиот во случајот „ТНТ“ Тони Трајковски, на рочиштето в понеделник ќе треба да образложи зошто тој не може да присуствува на судењата.

Докторката која тврди дека Тони Трајковски има психички пречки да го следи судењето за „ТНТ“, го спаси Војо Михајловски ...

Сакам да кажам - 16.01.2020

Професорката невропсихијатар Викторија Вујовиќ в понеделник на судењето за „ТНТ“ ќе мора лично да образложи пред судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани какви психички пречки има обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски што не може да доаѓа и да го ...

На докторката која тврди дека Трајковски има психички пречки нема да и биде првпат да образложува дијагоноза пред Судот

Фокус - 16.01.2020

Професорката невропсихијатар Викторија Вујовиќ в понеделник на судењето за „ТНТ“ ќе мора лично да образложи пред судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани какви психички пречки има обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски што не може да доаѓа и да го ...

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

24 Вести - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Докторката на Трајковски повикана на судењето за „ТНТ“, ќе треба да објасни што му е на обвинетиот

МКД - 16.01.2020

Докторката која што му ја издала медицинската документација на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски е повикана во судница. Од Основниот кривичен суд Скопје информираат дека докторката е повикана на следното рочиште за „ТНТ" кое е ...

Двојни аршини на институциите: За убиецот на Нешковски веруваа на пусулче од баџанакот, а за Тони Трајковски докторка ...

Курир - 16.01.2020

Денеска, судот ја повика на следното рочиште за ТНТ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на ...

ТНТ: Докторката на Трајковски во судница ќе треба да ја објасни неговата дијагноза

360 степени - 16.01.2020

Основиот кривичен суд во Скопје за в понеделник ја повикал докторката која ја издаде документацијата дека обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, во случајот ТНТ, не може да ги следи судските рочишта поради неговата здравствена ...

Докторката која му даде боледување на Тони Трајковски во понедленик е повикана во судница

Press24 - 16.01.2020

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски му издаде медицинска документицација дека не можеда го следи судското рочиште поради здравствени проблеми.

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

Слободен Печат - 16.01.2020

Од Судот информираат дека е повикана докторката – професор од овластената клиника која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација дека истиот има здравствени проблеми и неможе да ја следи расправата.

Повикана во судница докторката која му напиша боледување на Тони Трајковски

Нетпрес - 16.01.2020

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски, му издаде медицинска документицација дека не можеда го следи судското рочиште поради здравствени проблеми.

Лекарката на Трајковски в понеделни на суд

+инфо - 16.01.2020

Лекарката која со медицинска белешка привремено го ослободи Тони Трајковски од рочиштата за ТНТ в понеделник ќе треба во судница да објасни зошто ексградоначалникот на Гази Баба не е во состојба да доаѓа на судењето.

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

Сител - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

А1 On - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Докторката на Трајковски ќе сведочи во „ТНТ“ за неговата дијагноза

Макфакс - 16.01.2020

Судот одлучил на следното рочиште за „ТНТ“ да ја повика докторката која на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, му издала медицинска документација во која е наведено дека тој има здравствени проблеми и не може да ја следи ...

Докторката на Трајковски ќе сведочи во „ТНТ“ за неговата дијагноза

Точка - 16.01.2020

Судот одлучил на следното рочиште за „ТНТ“ да ја повика докторката која на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, му издала медицинска документација во која е наведено дека тој има здравствени проблеми и не може да ја следи ...

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

Frontline - 16.01.2020

Од Судот информираат дека е повикана докторката – професор од овластената клиника која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација дека истиот има здравствени проблеми и не може да ја следи расправата.

Докторката која му даде боледување на Тони Трајковски во понедленик е повикана во судница

iPortal - 16.01.2020

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски му издаде медицинска документицација дека не можеда го следи судското рочиште поради здравствени проблеми.

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

4NEWS - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Докторката која тврди дека Трајковски има психички пречки го “правдала” и Војо Михајловски

Либертас - 16.01.2020

Професорката невропсихијатар Викторија Вујовиќ в понеделник на судењето за „ТНТ“ ќе мора лично да образложи пред судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани какви психички пречки има обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски што не може да доаѓа и да го ...

Докторката на Трајковски повикана на судењето за ТНТ, ќе треба да објасни што му е на обвинетиот

24Инфо - 16.01.2020

Докторката која што му ја издала медицинската документација на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски во понеделник во Основниот кривичен суд Скопје ќе треба пред јавноста да каже зошто Трајковски не може да го следи судењето, ...

Докторката која му дала боледување на Тони Трајковски повикана во судница

Бриф - 16.01.2020

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски му издаде медицинска документицација дека не можеда го следи судското рочиште поради здравствени проблеми.

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

Либертас - 16.01.2020

– Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на ...

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

Опсервер - 16.01.2020

– Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на ...

Докторката на Трајковски повикана на суд да ја образложи неговата здравствена состојба

PressingTV - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Докторката на Тони Трајковски на суд ќе ја образложи неговата здравствена состојба

Локално - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Докторката на Трајковски ќе сведочи во „ТНТ“ за неговата дијагноза

Н.Македонија - 16.01.2020

Судот одлучил на следното рочиште за „ТНТ“ да ја повика докторката која на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, му издала медицинска документација во која е наведено дека тој има здравствени проблеми и не може да ја следи ...

Докторката на Трајковски на суд ќе ја образложи неговата здравствена состојба

Магазин - 16.01.2020

Откако вчера поради здравствената состојба на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски беше одложено судењето за случајот ТНТ, судот ја повика на следното рочиште неговата докторка, која му издала медицинска документација.

Повикана докторката на Тони Трајковски да ја образложи неговата здравствена состојба

MakPress - 16.01.2020

Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба на обвинетиот и причините за неговата спреченост да присуствува на судењето.

Трајковски дојде на суд, но болен – „ТНТ“ се одложи и денеска

Алсат-М - 15.01.2020

По предупредувањето дека полиција ќе го донесе во судница, Тони Трајковски денеска сам дојде на судењето за „ТНТ“. Поранешниот градоначалник на Гази Баба спротивно на вчерашното тврдење на неговиот адвокат дека ако дојде на суд непоканет прави ...

Трајковски дојде но судењето за ТНТ повторно се одложи

Телма - 15.01.2020

Четириесетина минути пред закажанотот рочиште за ТНТ Тони Трајковски влезе без полициска придружба во судот. Излезе со помош на адвокатот Јовица Страшевски. Додека адвокатот даваше изјава Трајковски го чекаше седнат на клупата пред судот.

Наместо со полиција, дојде сам – Здравствената состојба на Трајковски го одложи „ТНТ“

ТВ21 - 15.01.2020

Вака изгледаше денеска екс градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ. Се уште покажува дека не му е добро, откако физички беше нападнат пред неколку дена. Токму поради неколку последователни отсуства на Трајковски, Судот ...

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

24 Вести - 15.01.2020

Без да чека полицијата да го приведе, обвинетиот Тони Трајковски сам и без покана дојде во судот. Но денеска повторно бараше одложување на процесот ТНТ бидејќи имал нарушено здравје. На судиите им даде доказ медицинска документација и препорака дека ...

Тони Трајковски дојде на судење за „ТНТ"

Канал5 - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ" за уривањето на комплексот „Космос" на инвеститорот Фијат Цановски.

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари

Алсат-М - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако нов иот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судењето за „ТНТ" одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Канал5 - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос" е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Телма - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Се одложи „ТНТ“ поради здравствената состојба на Тони Трајковски

24 Вести - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за случајот „ТНТ“

Алсат-М - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува денеска, откако на вчерашното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Тоа беше второ непојавување на Трајковски, откако поради немање уредна ...

Тони Трајковски дојде на судење за „ТНТ“

24 Вести - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цаноски.

Тони Трајковски дојде на судење за „ТНТ“

Алсат-М - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Тони Трајковски сам се појави во судница за ТНТ

ТВ21 - 15.01.2020

Кога вчера Тони Трајковски не се појави на суд по втор пат, бидејќи не беше повикан на рочиште, судијата Ставров нареди Трајковски да биде придружуван од полицијата денес. Трајковски изјави денес дека пристигнал сам без ...

Тони Трајковски без полиција дојде на судењето за „ТНТ“

Фокус - 15.01.2020

Екс градоначалникот Тони Трајковски на денешното рочиште за случајот „ТНТ“ сам се појави во Кривичниот суд, иако вчера судијата Огнен Ставрев побара обвинетиот стражарно да биде приведен. Судијата Ставрев и на денешното рочиште повтори дека поради ...

Обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски донесе на „ТНТ“ боледување за психички проблеми откако претходно тврдеше ...

Сакам да кажам - 15.01.2020

Со уште поинтензивни противења на обвинетите во „ТНТ“ и на нивните адвокати, што им ги дава како право законот, овој судски процес не може ни да почне одново. На денешното судско рочиште на кое треба да се дадат воведни зборови, дојде обвинетиот ...

Трајковски дојде во суд, се пожали дека не е во добра здравствена состојба

Телма - 15.01.2020

Почна денешното рочиште за судскиот процес за “ТНТ”. Обвинетиот Тони Трајковски овој пат се појаве во судницата и кажа дека тоа го направил без покана и без полиција. Судењето за “ТНТ” почна од почеток, заради сменети поротнички.

Трајковски дојде во суд, се пожали на лоша здравствена состојба

ТВ21 - 15.01.2020

На денешното рочиште за „ТНТ“, обвинетиот Тони Трајковски се појави во судницата и рече дека дошол и покрај тоа што немал покана. Судењето почна од почеток, поради тоа што поротничка даде оставка на 30 минути пред рочиште.

Здравствената состојба на Трајковски го „одложи“ судењето за „ТНТ“

Канал5 - 15.01.2020

Наместо со полициска придружба, екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски обвинет во случајот ТНТ речиси еден час пред закажаното рочиште сам пристигнал во судот. Иако вчера судијата Огнен Ставрев нареди стражарно да го спроведат тој ...

Трајковски сам дојде на судење, но со лекарски документи, обвинителот бара да му се суди посебно

360 степени - 15.01.2020

Судскиот процес за предметот ТНТ утрово во Основниот кривичен суд во Скопје започна од почеток. Обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, утрово сам дошол во судот на рочиште за предметот ТНТ откако вчера судијата Огнен Ставрев ...

„ТНТ“ од почеток, Трајковски сам дојде во судот

Сител - 15.01.2020

По замената на поротата во предметот „ТНТ“, судењето денеска почна од почеток. На рочиштето дојде и обвинетиот Тони Трајковски, за кого судот вчера побара да биде донесен со полиција. Сепак тој утринава иако немал добиено покана, сам дојде на ...

Трајковски дојде на судење за „ТНТ“

Press24 - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Тони Трајковски побара да се одложи судењето поради влошена здравствена состојба

Макфакс - 15.01.2020

Обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, во случајот „ТНТ“, иако дојде на рочиштето, бара одлагање со документ од доктор во кој пишува дека тој не можел да следи судења. Адвокатот Јовица Страшевски го убедуваше судијата Огнен ...

Рустеми бара на Трајковски да му се суди посебно: Не дај Боже, може да почине

А1 On - 15.01.2020

Обвинителот Бурим Рустеми по втор пат бара одвојување на постапката во ТНТ, односно на обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски да му се суди посебно, поради документацијата која ја достави до судот а со која се бара одложување на рочиштето оти ...

ВИДЕО: ТНТ повторно се одложи поради Тони Трајковски

А1 On - 15.01.2020

Судот донесе одлука за да го одложи рочиштето за ТНТ поради здравствената состојба на Тони Трајковски. Ова решение го донесе откало судискиот совет одлучи да го одбие предметот на Бурим Рустеми за раздвојување на постапката против обвинетиот ...

Судот го одби барањето на ОЈО на Трајковски да му се суди одвоено

Слободен Печат - 15.01.2020

Главната расправа за овој предмет продолжува на 21 овој месец, а судијата Огнен Ставрев рече дека се надева дека до тогаш ќе се подобри здравствената состојба на обвинетиот Трајковски и ќе може нормално да го прати процесот.

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Сител - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

(Видео) Тони Трајковски дојде на судењето за „ТНТ“

Макфакс - 15.01.2020

Ексградоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, сам дојде на рочиште за предметот „ТНТ“, без полициско спроведување. Неговиот адвокат Јовица Страшевски вчера тврдеше дека Трајковски нема добиено покана, па затоа, не дошол на судењето.

(Видео) Судењето за „ТНТ“ повторно одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Макфакс - 15.01.2020

Судењето за случајот „ТНТ“ повторно се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски. Претходно судечкиот совет одлучи да го одбие предлогот на обвинителот Бурим Рустеми за раздвојување на ...

Нема раздвојување на судењето за Тони Трајковски во ТНТ

360 степени - 15.01.2020

Нема да се раздвои судењето за на ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во предметот ТНТ поради здравствената состојба, како што бараше обвинителот Бурим Рустеми. Ваква одлука донесе судот и го одложи денешното рочиште.

ВИДЕО: Трајковски по рочиштето за ТНТ не можеше да стои, адвокатот го седна на клупа

А1 On - 15.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски под рака со неговиот бранител Јовица Страшевски го напушти судот. Новинарите побараа изјава од него, но наместо Трајковски, бранителот Страшевски кажа дека тој ќе зборува.

Два случаи во кои е обвинет Јанакиески закажани во ист ден, едно судење мораше да се одложи

Макфакс - 15.01.2020

Рочиштето за предметот „Топлик“ се одложи поради „ТНТ“, бидејќи ексминистерот Миле Јанакиески е обвинет во двата предмета. Судијата Осман Шабани им кажа на обвинетите и нивните адвокати дека следното рочиште ќе се одржи на 28 февруари, по што им ...

Трајковски се пожали на судиите: Не сум во добра здравствена состојба

Press24 - 15.01.2020

На денешното рочиште за „ТНТ“, обвинетиот Тони Трајковски се појави во судницата и рече дека дошол и покрај тоа што немал покана и се чувствувал лошо. Трајковски се пожали дека не е во добра здравствена состојба, а неговиот адвокат доставил и ...

Судењето за „ТНТ“ повторно одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Курир - 15.01.2020

Судењето за случајот „ТНТ“ повторно се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски. Претходно судечкиот совет одлучи да го одбие предлогот на обвинителот Бурим Рустеми за раздвојување на ...

Судењето за „ТНТ“ одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Р.С.Европа - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски, поранешен ...

Продолжи „ТНТ“, Трајковски со влошена здравствена состојба сам дојде во судот

Алфа - 15.01.2020

Тони Трајковски без покана и со влошена здравствена состојба денеска се појави во судот. Видно изнемоштен и со последици од претепувањето тој седна на обвинителната клупа за да се соочи со судијата Огнен Ставрев, кој пак се стави во улога и на лекар.

Судењето за „ТНТ“ одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Нетпрес - 15.01.2020

Судењето за случајот „ТНТ“ повторно се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски. Претходно судечкиот совет одлучи да го одбие предлогот на обвинителот Бурим Рустеми за раздвојување на ...

Трајковски се жали дека е болен, Рустеми бара да му се суди одвоено оти можел да почине

МКД - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски дојде во Основниот кривичен суд, но со медицинска документација дека е болен и не може да следи судење. Судот веќе еднаш го одложи судењето за „ТНТ" поради отсуство на Трајковски и нареди денес ...

Здравјето на Тони Трајковски го одложи „ТНТ“

Сител - 15.01.2020

Лошото здравје на Тони Трајковски го одложи судењето за ТНТ. Во судница се пожали дека не може да го следи рочиштето, а тоа го потврдиле и докторите во документот доставен до судот. Неговиот адвокат вели дека тоа е последица од физичкиот напад врз ...

Судењето за „ТНТ” одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

ММС - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос” е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судот во „ТНТ“ ќе чека натепаниот Трајковски да оздрави

+инфо - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судство пуштено на најјако со предизборно „ТНТ“

Курир - 15.01.2020

Случајот ТНТ и официјално почна од почеток, иако е неизвесно на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ. Адвокати на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното водење на рочиштата.

Здраствената состојба на Трајковски го одложи судењето за „ТНТ“

Press24 - 15.01.2020

Лошото здравје на Тони Трајковски го одложи судењето за ТНТ. Во судница се пожали дека не може да го следи рочиштето, а тоа го потврдиле и докторите во документот доставен до судот. Неговиот адвокат вели дека тоа е последица од физичкиот напад врз ...

Рустеми: На Тони Трајковски да му се суди посебно, не дај Боже може да почине

Макфакс - 15.01.2020

Обвинителот Бурим Рустеми по втор пат бара одвојување на постапката во „ТНТ“, односно на обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски да му се суди посебно, поради медицинската документација која ја достави до судот, а со која се бара одложување на ...

Тепаниот Трајковски сам дојде на судењето за „ТНТ“, судијата му порача да седи и да молчи

Нова ТВ - 15.01.2020

По замената на поротата во предметот „ТНТ“, судењето денеска почна од почеток. На рочиштето дојде и обвинетиот Тони Трајковски, за кого судот вчера побара да биде донесен со полиција. Сепак тој утринава иако немал добиено покана, сам дојде на ...

Судењето за „ТНТ“ конечно без фалинка: Дојде и обвинетиот Трајковски и резервен судија поротник

+инфо - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Судењето за „ТНТ“ продолжува

Р.С.Европа - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува денеска, откако на вчерашното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Тоа беше второ непојавување на Трајковски, откако поради немање уредна ...

ВИДЕО: Трајковски сам дојде на ТНТ, откако вчера судијата рече дека ќе прати полиција за да го донесе

А1 On - 15.01.2020

Ексградоначалникот на Гази Баба, сам дојде на рочиште за предметот ТНТ, без полициско спроведување. Неговиот адвокат Јовица Страшевски вчера тврдеше дека Тони Трајковски нема добиено покана , па затоа, не дошол на судењето.

Судењето за „Топлик“ експресно се одложи бидејќи Јанакиески требаше да се појави на ТНТ

А1 On - 15.01.2020

Рочиштето за предметот „Топлик“ се одложи поради ТНТ, бидејќи ексминистерот Миле Јанакиески е обвинет во двата предмети. Судијата Осман Шабани им кажа на обвинетите и нивните адвокати дека следното рочиште ќе се одржи на 28 февруари, по што им ...

Тепаниот Трајковски дојде сам во суд за „ТНТ“

Слободен Печат - 15.01.2020

Тој претходно не доаѓаше во рочиштата, бидејќи, како што тврдеше неговиот адвокат бил претепан од засега непознати напаѓачи. Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски денеска, после неколку отсуства, дојде на судското рочиште ...

Трајковски сам дојде на судењето за „ТНТ“

МКД - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски кој е обвинет во случајот „ТНТ“ утрово сам дојде на закажаното судење. Овој обвинет на претходните две рочишта не се појави во судница, а неговиот адвокат Јовица Страшевски го извести ...

„ТНТ“ почна од почеток, на Груевски пак му се суди во отсуство

Слободен Печат - 15.01.2020

На денешното рочиште дојде и обвинетиот Тони Трајковски кој го извести судот дека на рочиштето дошол сам, односно не бил стражарно спроведен, а не добил ниту покана од судот за денешното рочиште.

Судот го одби барањето: На Трајковски нема да му се суди одвоено

Press24 - 15.01.2020

На Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“ ќе му се суди во редовните судски постапки, а не одделно, како што предложи јавниот обвинител Бурим Рустеми. Судот одлучи дека нема да се овди одвоена постапка за него.

Судијата не прифаќа одложување на ТНТ: Тони нека седи и нека молчи

А1 On - 15.01.2020

Обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски во случајот ТНТ, иако дојде на рочиштето, бара одлагање со документ до доктор во кој пишува дека тој не можел да следи судења. Адвокатот Јовица Страшевски го убедуваше судијата Огнен Ставрев ...

Почна ТНТ: Ставрев одлучува дали на Трајковски ќе му се суди одделно

Република - 15.01.2020

Само што започна повтореното судење за случјот „ТНТ“, судијата Огнен Ставрев даде 20-минутна пауза. За време на паузата судечкиот совет треба да одлучи дали ќе се одвои постапката за еден од осудените, Тони Трајковски, кој поради здравствени причини ...

ТНТ почна од почеток, Трајковски дојде сам на судењето, ама не е добар

24Инфо - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ” за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски.

„ТНТ“ одложен за 20 јануари

Локално - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

На Трајковски нема да му се суди одделно, ТНТ продолжува на 20 јануари

Република - 15.01.2020

Судијата Огнен Ставрев не дозволи раздвојуваање на судската постапка за обвинетиот Тони Трајковски. По паузата од 20 минути Ставрев соопшти дека го одложува денешното рочиште поради лошата здравствена состојба ба обвинетиот Тони Трајковски, а ...

Судењето за „ТНТ” одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на Трајковски

24Инфо - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос” е одложено за 20 јануари откако нов иот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судење за „ТНТ“: Одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Денешен - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

„ТНТ“ одложен за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

CivilMedia - 15.01.2020

Новиот состав на судечкиот совет за судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски на самиот почеток се соочи со исти барања од одбраната и обвинителството.

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски, обвинителот бараше ...

Либертас - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако нов иот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

iPortal - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судењето за „ТНТ“ продолжува

Вечер Прес - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува денеска, откако на вчерашното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Тоа беше второ непојавување на Трајковски, откако поради немање уредна ...

На Трајковски не му е добро: ТНТ одложен за в понеделник

PressingTV - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Судењето за „ТНТ“ одложено за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Бриф - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Страшевски: Нема раздвојување на судењето за ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски

Локално - 15.01.2020

Нема раздвојување на судењето за ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во предметот ТНТ поради здравствената состојба, соопшти неговиот адвокат Страшевски по денешното одложено рочиште.

Тони Трајковски дојде на судење за „ТНТ“

Скопје инфо - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

ТНТ“ од почеток, Трајковски сам дојде во судот

Вечер Прес - 15.01.2020

По замената на поротата во предметот „ТНТ“, судењето денеска почна од почеток. На рочиштето дојде и обвинетиот Тони Трајковски, за кого судот вчера побара да биде донесен со полиција. Сепак тој утринава иако немал добиено покана, сам дојде на ...

Тони Трајковски седеше на клупа пред судот по одложеното рочиште

Фактор - 15.01.2020

Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба, пред медиумите побара да се одмори на клупата пред Кривичен суд каде денеска се одложи рочиштетот за случајот „ТНТ“ а тој е меѓу обвинетите за рушењето на „Космос“.

Миле Јанакиески: Не знам зошто ви се брза за ТНТ, предметот застарува за 11 години

Република - 15.01.2020

На денешното рочиште во случајот „ТНТ“, обвинителот Бурим Рустеми на изненадување на сите побара процесот против поранешниот градоначалник Тони Трајковски да биде издвоен од останатите обвинети.

„ТНТ“ од почеток, Трајковски сам дојде во судот

4NEWS - 15.01.2020

По замената на поротата во предметот „ТНТ“, судењето денеска почна од почеток. На рочиштето дојде и обвинетиот Тони Трајковски, за кого судот вчера побара да биде донесен со полиција. Сепак тој утринава иако немал добиено покана, сам дојде на ...

Тони Трајковски дојде на судење за „ТНТ“

iPortal - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Два случаи во кои е обвинет Јанакиески закажани во ист ден, едно судење мораше да се одложи

Точка - 15.01.2020

Рочиштето за предметот „Топлик“ се одложи поради „ТНТ“, бидејќи ексминистерот Миле Јанакиески е обвинет во двата предмета. Судијата Осман Шабани им кажа на обвинетите и нивните адвокати дека следното рочиште ќе се одржи на 28 февруари, по што им ...

Судењето за „ТНТ“ повторно одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Точка - 15.01.2020

Судењето за случајот „ТНТ“ повторно се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски. Претходно судечкиот совет одлучи да го одбие предлогот на обвинителот Бурим Рустеми за раздвојување на ...

ВИДЕО: Трајковски по рочиштето за ТНТ не можеше да стои, адвокатот го седна на клупа

Либертас - 15.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски под рака со неговиот бранител Јовица Страшевски го напушти судот. Новинарите побараа изјава од него, но наместо Трајковски, бранителот Страшевски кажа дека тој ќе зборува, пренесе А1он .

Продолжува „ТНТ“ со нов состав на судечкиот совет

CivilMedia - 15.01.2020

Судењето за случајот ТНТ продолжува денеска со нов состав на судечкиот совет. На вчерашното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Тоа беше второ непојавување на Трајковски, откако поради немање уредна покана не се појави и на ...

Тони Трајковски дојде на судење за „ТНТ“

Опсервер - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Трајковски дојде во суд, се пожали на лоша здравствена состојба

4NEWS - 15.01.2020

На денешното рочиште за „ТНТ“, обвинетиот Тони Трајковски се појави во судницата и рече дека дошол и покрај тоа што немал покана. Судењето почна од почеток, поради тоа што поротничка даде оставка на 30 минути пред рочиште.

Поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски, одложено судењето за „ТНТ“

еМагазин - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Здравјето на Тони Трајковски го одложи „ТНТ“

4NEWS - 15.01.2020

Лошото здравје на Тони Трајковски го одложи судењето за ТНТ. Во судница се пожали дека не може да го следи рочиштето, а тоа го потврдиле и докторите во документот доставен до судот. Неговиот адвокат вели дека тоа е последица од физичкиот напад врз ...

Адвокатот на Трајковски достави лекарска документација, бара да остане тајност

Локално - 15.01.2020

Адвокатот на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“ до судот достави лекарска документација за која тој побара да остане во тајност. На прашањето на судијата до Трајковски дали е добар, тој одговори со „не ...

Тони Трајковски дојде на судењето за срушениот „Космос“

Бриф - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски, утрово сам дојде на судењто за срушениот „Космос“. На претходните две рочишта тој не се појави во судница, бидејќи, како што вели неговиот адвокат Јовица Страшевски, немал добиено ...

Обвинетиот Трајковски се појави на рочиштето за „ТНТ“

CivilMedia - 15.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски денеска сам се појави на судењето за предметот „ТНТ“, во кој тој е обвинет. Како што беше најавено до судот, доколку не се појавеше МВР има наредба за негово присилно спорведување.

Рустеми: На Тони Трајковски да му се суди посебно, не дај Боже може да почине

Точка - 15.01.2020

Обвинителот Бурим Рустеми по втор пат бара одвојување на постапката во „ТНТ“, односно на обвинетиот ексградоначалник Тони Трајковски да му се суди посебно, поради медицинската документација која ја достави до судот, а со која се бара одложување на ...

ЈАНАКИЕСКИ: Не знам зошто ви се брза, „ТНТ“ застарува во 2031 година

Денешен - 15.01.2020

На денешното рочиште во случајот „ТНТ“, обвинителот Бурим Рустеми побара процесот против поранешниот градоначалник Тони Трајковски да биде издвоен од останатите обвинети. Рустеми тоа го правдаше со тоа што Трајковски е во лоша здравствена состојба.

Тони Трајковски дојде на судењето за „ТНТ“

Точка - 15.01.2020

Ексградоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, сам дојде на рочиште за предметот „ТНТ“, без полициско спроведување. Неговиот адвокат Јовица Страшевски вчера тврдеше дека Трајковски нема добиено покана, па затоа, не дошол на судењето.

Трајковски сам дојде на судењето за „ТНТ“

Тера - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски кој е обвинет во случајот „ТНТ“ утрово сам дојде на закажаното судење. Овој обвинет на претходните две рочишта не се појави во судница, а неговиот адвокат Јовица Страшевски го извести ...

Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави, кажа судијата Ставрев

Локално - 15.01.2020

„Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави“. Вака судијата во случајот „ТНТ“, Огнен Ставрев се обрати кон обвинетиот Тони Трајковски откако неговиот адвокат достави лекарска документација.

Судењето за „ТНТ“ започна од почеток, Трајковски дојде сам

еМагазин - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

„ТНТ“ одложен за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

Frontline - 15.01.2020

Адвокатот на обвинетиот Тони Трајковски, Јовица Страшевски на почетокот на денешното рочиште, реагираше дека неговиот клиент е под терапија и не е во состојба да учествува на судските рочишта.

Лекар препорачал Трајковски да не учествува на судењата за „ТНТ“

Бриф - 15.01.2020

Адвокатот на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“ до судот достави лекарска документација за која тој побара да остане во тајност. На прашањето на судијата до Трајковски дали е добар, тој одговори со „не ...

Судењето за „ТНТ“ повторно одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Н.Македонија - 15.01.2020

Судењето за случајот „ТНТ“ повторно се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски. Претходно судечкиот совет одлучи да го одбие предлогот на обвинителот Бурим Рустеми за раздвојување на ...

Тони Трајковски дојде на судењето за „ТНТ“

Н.Македонија - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, сам дојде на рочиште за предметот „ТНТ“, без полициско спроведување. Неговиот адвокат Јовица Страшевски вчера тврдеше дека Трајковски нема добиено покана, па затоа, не дошол на судењето.

Трајковски побара да се одложи судењето поради влошена здравствена состојба

Н.Македонија - 15.01.2020

Обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, во случајот „ТНТ“, иако дојде на рочиштето, бара одлагање со документ од доктор во кој пишува дека тој не можел да следи судења. Адвокатот Јовица Страшевски го убедуваше судијата Огнен ...

„Топлинк“ одложен поради „ТНТ“ – Јанакиески е обвинет во двата случаи

Н.Македонија - 15.01.2020

Рочиштето за предметот „Топлик“ се одложи поради „ТНТ“, бидејќи ексминистерот Миле Јанакиески е обвинет во двата предмета. Судијата Осман Шабани им кажа на обвинетите и нивните адвокати дека следното рочиште ќе се одржи на 28 февруари, по што им ...

Трајковски сам дојде на ТНТ, откако вчера судијата рече дека ќе прати пoлициja за да го донесе

365 - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски кој е обвинет во случајот „ТНТ“ утрово сам дојде на закажаното судење. Овој обвинет на претходните две рочишта не се појави во судница, а неговиот адвокат Јовица Страшевски го извести ...

Тони Трајковски се појави на судење за „ТНТ“

Expres - 15.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски денес се појави на првото рочиште од обновениот предмет „ТНТ“. Вчера и завчера тој не се појавуваше на рочиштата со образложение дека не добил покана, а судијата Огнен Ставрев побара тој да ...

„ТНТ“ одложен за 20 јануари поради здравствената состојба на обвинетиот Трајковски

MakPress - 15.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ е одложено за 20 јануари откако новиот состав на судечкиот совет го прифати барањето на одбраната за одложување на рочиштето поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Јанакиески: Нема логика обвинителството да го брза ТНТ, предметот застарува за 11 години

Магазин - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Без полициска придружба Трајковски се појави на судењето за „ТНТ“

MakPress - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

„ТНТ“ од почеток, Трајковски сам дојде во судот

Магазин - 15.01.2020

Со нов состав на судечкиот совет и резервен судија поротник денеска во Основниот кривичен суд – Скопје започна од почетокот судењето за предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски.

Трајковски дојде во суд, но побара одлагање, поради влошена здравствена состојба

Скопје1 - 15.01.2020

Обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, во случајот „ТНТ“, иако дојде на рочиштето, бара одлагање со документ од доктор во кој пишува дека тој не можел да следи судења. Адвокатот Јовица Страшевски го убедуваше судијата Огнен ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Алсат-М - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за “ТНТ” и “Траекторија”

Телма - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Tони Трајковски утре ќе биде спроведен со полиција , откако и денеска не се појави на судењето за ТНТ

Телма - 14.01.2020

Тони Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен во кривичниот суд , бидејќи денеска не се појави на почетокот од судењето за ТНТ. Адвокатот Ставревски рече дека не добил покана, а судијата Ставрев му одговори дека бил уредно поканет бидејќи вчера ...

„ТНТ“ продолжува утре – Судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

ТВ21 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Тони Трајковски чека покана за да дојде на ТНТ, а судот ќе му испрати полиција затоа што судскиот доставувач наишол на ...

Телма - 14.01.2020

Ако денот по утрото се познава, ТНТ и по новиот старт навестува турбулентно судење. Со полициско возило ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре треба да биде донесен на судењето за ТНТ.

Одложено судењето за предметот „ТНТ“ кое денеска требаше да започне од почеток

Канал5 - 14.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски ниту денеска не се појави на закажаното рочиште за случајот ТНТ. Според неговиот адвокат тој не добил покана што го разгневи судијата Огнен Ставрев кој рече дека никој не му отворил на судскиот курир ...

Судот утре со полиција ќе го носи Тони Трајковски на судење за „ТНТ“

Алсат-М - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски, утре во судница ќе го донесе полиција. Судот нареди за рочиштето за „ТНТ“ стражарно да биде приведен оти денеска не дојде на судење. Според Кривичен, уредна покана за него имало.

Судењето за „ТНТ" продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Канал5 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Тони Трајковски присилно да биде донесен во Судот

24 Вести - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

ТВ21 - 14.01.2020

„Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Денес 04.01.2020 година беше закажано рочиште за случајот ТНТ, истото не се одржа бидејќи немаше уредна достав од ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

24 Вести - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ" и „Траекторија"

Канал5 - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ" и „Траекторија". Судењето за уривањето на комплексот „Космос" на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

ТВ21 - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

А1 On - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Сител - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

(Видео) Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде донесен со полиција

Макфакс - 14.01.2020

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот ТНТ, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник, Тони Трајковски, а неговиот адвокат Јовица Страшевски објасни ...

(Видео) Трајковски знаел за судењето, но не дошол зошто не добил покана

Макфакс - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски знаел дека денес има закажно судење за случајот „ТНТ“, рече неговиот адвокат Јовица Страшевски, според кого, без разлика на тоа што знаел, не дошол бидејќи немал добиено покана.

Во Кривичниот суд „ТНТ” почнува одново, ново рочиште за „Траекторија”

МКД - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Судијата во ТНТ нареди обвинетиот Трајковски присилно да биде донесен во судница

+инфо - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен на судењето за „ТНТ“

Нетпрес - 14.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде спроведен стражарно откако денеска не се појави на судењето за ТНТ. Неговиот адвокат тврди дека Трајковски не добил уредна покана, на што судијата Огнен Ставрев одговори дека од судскиот ...

Трајковски денеска не се појави во суд- на утрешното рочиште за „ТНТ“ ќе биде донесен со полиција

Press24 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Тони Трајковски не се појави поради немање уредна покана.

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Макфакс - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”.Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Трајковски утре со полиција да биде донесен на „ТНТ“, нареди судијата Ставрев

МКД - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ" продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, МВР со наредба присилно да го спроведе Трајковски

Слободен Печат - 14.01.2020

Адвокатот Страшевски, по завршување на рочиштето, изјави дека имаат доставено две адреси, една по лична карта и една по место на престој и дека навистина не знае како Судот издава наредба за полициско спроведување.

Адвокатот на Трајковски тврди дека неговиот клиент знаел за судењето, но не добил покана

МКД - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски знаел дека денес има закажно судење за случајот „ТНТ", рече неговиот адвокат Јовица Страшевски, но не дошол на рочиштето бидејќи немал добиено покана. „За Тони имаме доставено адреса на престојување и адреса според лична ...

Судењето за „ТНТ” продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

ММС - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Денеска нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Press24 - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана Ивановска Кочковска поднесе неотповиклива оставка.

Страшевски приложи писмо од Трајковски дека не бил уредно поканет за денешното рочиште ФОТО

+инфо - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина, изјави Јовица Страшевски, адвокат на ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ.

Судења: Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

ММС - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

ВИДЕО: Трајковски ќе биде донесен со полиција на утрешното рочиште на ТНТ

А1 On - 14.01.2020

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот ТНТ, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник, Тони Трајковски, а неговиот адвокат Јовица Страшевски објасни ...

Трајковски во суд ја барал поканата за ТНТ, откако судијата нареди да биде стражарно приведен

А1 On - 14.01.2020

Ексградоначалникот, Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот ТНТ денеска при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште и истата не му била доставена од страна на судот, тврди неговиот адвокат, Јовица Страшевски.

Трајковски знаел за судењето, но бидејќи не добил покана не се појави

А1 On - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски знаел дека денес има закажно судење за случајот ТНТ рече неговиот адвокат Јовица Страшевски, според кого, без разлика на тоа што знаел – не дошол оти немал добиено покана.

Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен на судењето за „ТНТ“

Сител - 14.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде спроведен стражарно откако денеска не се појави на судењето за ТНТ. Неговиот адвокат тврди дека Трајковски не добил уредна покана, на што судијата Огнен Ставрев одговори дека од судскиот ...

ТНТ: Судот не може да му врачи покана на Тони Трајковски, никој не му отвора врата на курирот

360 степени - 14.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски и денеска не дојде на рочиште за предметот ТНТ. Причината, како што кажа неговиот адвокат Јовица Страшевски, е иста како и вчера – не добил покана.

ФОТО: Доказ дека Тони Трајковски немал уредна достава на покана од судот, се огласи неговиот адвокат

Курир - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение до јавноста адвокатот Јовица Страшевски.

Тони Трајковски немал уредна достава на покана од судот, се огласи неговиот адвокат

Нетпрес - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение до јавноста адвокатот Јовица Страшевски.

Во Кривичен нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Слободен Печат - 14.01.2020

Судијата Огнен Ставрев ја повика одбраната да ја почне постапката одново, но само со читање на досега изведените материјали. Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”.

Нови рочишта за „ТНТ“ и за „Траекторија“

+инфо - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Судскиот процес за „ТНТ“ одложен, Трајковски утре стражарно ќе биде донесен на суд

Сител - 14.01.2020

Екс градоначаникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде стражарно приведен откако ниту денеска не се појави на судењето за ТНТ. Судијата Огнен Ставрев тврди дека судскиот курир вчера не упеал да му врачи покана за денешното судење бидејќи на ...

Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Press24 - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение до јавноста Јовица Страшевски.

Страшевски: Обвинетиот Трајковски не добил уредна покана од судот

Слободен Печат - 14.01.2020

Трајковски испратил и писмено известување до судот. Денешното рочиште за случајот „ТНТ“ не се одржа бидејќи обвинетиот Тони Трајковски не добил уредна покана од судот, вели адвокатот на одбраната, Јовица Страшевски.

Трајковски во судот барал покана за ТНТ

Макфакс - 14.01.2020

Ексградоначалникот Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот ТНТ, денеска, при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште и таа не му била доставена од страна на судот, тврди неговиот адвокат Јовица Страшевски.

Судскиот процес за „ТНТ“ одложен, Трајковски утре стражарно ќе биде донесен на суд

4NEWS - 14.01.2020

Екс градоначаникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде стражарно приведен откако ниту денеска не се појави на судењето за ТНТ. Судијата Огнен Ставрев тврди дека судскиот курир вчера не упеал да му врачи покана за денешното судење бидејќи на ...

Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Денешен - 14.01.2020

По денешната наредба на судијата Огнен Ставрев во случајот ТНТ, за утрешното рочиште екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски да биде донесен со полиција, реагираше адвокатот Јовица Страшевски.

Тони Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде присилно доведен

Фактор - 14.01.2020

Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба и обвинет во случајот 2ТНТ“, утре ќе биде присилно доведен на судското рочиште, нареди судијата Огнен Ставрев, откако ниту денеска не дојде на судењето за уривањето на „Космос“.

Реагираат на бројни пропусти: Одбраната на обвинетите во ТНТ се двоуми дали да прифати доказите само да се читаат

Република - 14.01.2020

Неизвесно е на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ кој се врати од почеток. Адвокати на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното водење на рочиштата. Како пример го наведуваат тоа што на голем дел од доказите на судењата биле читани ...

Бескрајна амбиција за Апелација – Ставрев закажа 10 рочишта за ТНТ до 27 јануари

Република - 14.01.2020

Судењата за ТНТ се ставени на експресна лента. Судијата во процесот Огнен Ставрев во овој месец закажа дури десет рочишта за ТНТ и едно за Монструм и тоа со траење од само два часа. Дали можеби причина за ваквото брзање е е намерата на Ставрев да ...

(Фото) Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

24Инфо - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Денес 04.01.2020 година беше закажано рочиште за случајот ТНТ, истото не се одржа бидејќи немаше уредна достав од ...

Закажани нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Локално - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Страшевски приложи доказ: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Република - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Ова денеска го вели преку соопштение до јавноста Јовица Страшевски.

Судењето за „ТНТ“ почнува од почеток, рочиште денеска и за „Траекторија“

еМагазин - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде донесен со полиција

Точка - 14.01.2020

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот ТНТ, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник, Тони Трајковски, а неговиот адвокат Јовица Страшевски објасни ...

Трајковски во суд барал покана за ТНТ

Точка - 14.01.2020

Ексградоначалникот Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот ТНТ денеска при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште и истата не му била доставена од страна на судот, тврди неговиот адвокат, Јовица Страшевски.

Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Локално - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина, изјави Јовица Страшевски, адвокат на ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ.

Адвокат Јовица Страшевски: Немаше уредна достава од судот до обвинетиот Тони Трајковски

Опсервер - 14.01.2020

Скопје, 14 јануари 2020 Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Денес 04.01.2020 година беше закажано рочиште за случајот ТНТ, истото не се одржа бидејќи ...

Tони Трајковски утре ќе биде спроведен со полиција , откако и денеска не се појави на судењето за ТНТ

Бриф - 14.01.2020

Тони Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен во кривичниот суд , бидејќи денеска не се појави на почетокот од судењето за ТНТ. Адвокатот Ставревски рече дека не добил покана, а судијата Ставрев му одговори дека бил уредно поканет бидејќи вчера ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

CivilMedia - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

24Инфо - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Локално - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Опсервер - 14.01.2020

– Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Трајковски знаел за судењето, но не дошол зошто не добил покана

Точка - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски знаел дека денес има закажно судење за случајот ТНТ, рече неговиот адвокат Јовица Страшевски, според кого, без разлика на тоа што знаел, не дошол бидејќи немал добиено покана.

Судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот, судењето за ТНТ продолжува утре

еМагазин - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Centar - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Точка - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”.Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Судењето за ТНТ продолжува утре, Трајковски ќе биде стражарно спроведен

iPortal - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Бриф - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Опсервер - 14.01.2020

– Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Вечер Прес - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Трајковски утре ќе биде стражарно спроведен на судењето за „ТНТ“

4NEWS - 14.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре ќе биде спроведен стражарно откако денеска не се појави на судењето за ТНТ. Неговиот адвокат тврди дека Трајковски не добил уредна покана, на што судијата Огнен Ставрев одговори дека од судскиот ...

Трајковски утре присилно ќе биде донесен на судењето за ТНТ

24Инфо - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Frontline - 14.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски, поради немање уредна покана, не се појави и на вчерашното рочиште. Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

CivilMedia - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Судењето за „ТНТ“ продолжува утре, судијата нареди Трајковски присилно да биде донесен во Судот

Либертас - 14.01.2020

– Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

ТНТ ќе почне од почеток но на кој начин: Одбраната реагира на бројни пропусти во процесот

PressingTV - 14.01.2020

Неизвесно е на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ кој се врати од почеток. Адвокати на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното водење на рочиштата. Како пример го наведуваат тоа што на голем дел од доказите на судењата биле читани ...

Законот наспроти амбицијата на Ставрев: ТНТ почнува денес од почеток

Република - 14.01.2020

Случајот ТНТ и официјално почна од почеток иако е неизвесно на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ. Адвокати на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното водење на рочиштата.

Дали брзањето на ТНТ ќе го прати Ставрев во Апелација

PressingTV - 14.01.2020

Судењата за ТНТ се ставени на експресна лента. Судијата во процесот Огнен Ставрев во овој месец закажа дури десет рочишта за ТНТ и едно за Монструм и тоа со траење од само два часа. Дали можеби причина за ваквото брзање е е намерата на Ставрев да ...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Траекторија“

Либертас - 14.01.2020

– Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Н.Македонија - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник ...

Трајковски во судот барал покана за ТНТ

Н.Македонија - 14.01.2020

Ексградоначалникот Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот ТНТ, денеска, при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште и таа не му била доставена од страна на судот, тврди неговиот адвокат Јовица Страшевски.

Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде донесен со полиција

Н.Македонија - 14.01.2020

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот „ТНТ“, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник, Тони Трајковски, а неговиот адвокат Јовица Страшевски објасни ...

Трајковски утре на рочиште за „ТНТ“ ќе биде донесен со полиција

Скопје1 - 14.01.2020

Тони Трајковски утре на судење во кривичниот суд ќе биде спроведен со полиција. Тој и денеска не се појави на судењето за ТНТ. Адвокат Јовица Страшевски истакна дека Трајсковски не добил покана, на што судијата Огнен Ставрев рече дека судот се ...

Утре продолжува судењето за „ТНТ“, Трајковски присилно ќе биде донесен во Судот

MakPress - 14.01.2020

Судењето за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски „ТНТ” продолжува утре, откако на денешното рочиште повторно не се појави обвинетиот Тони Трајковски. Ова е второ непојавување на обвинетиот Тони Трајковски, откако поради ...

Закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“

MakPress - 14.01.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ“ и „Траекторија“. Судењето за уривањето на комплексот „Космос“ на инвеститорот Фијат Цановски треба да почне од почеток, откако вчера судијата поротник Лилјана ...

Страшевски: Обвинетиот Тони Трајковски не доби уредна покана од судот

MakPress - 14.01.2020

Сите конструирани сценарија на Основниот кривичен суд излегуваат на виделина, а правдата секогаш и вистината излегуваат на површина. Денес 04.01.2020 година беше закажано рочиште за случајот ТНТ, истото не се одржа бидејќи немаше уредна достав од ...

„ТНТ“ се враќа на почеток – Судија поротник поднесе оставка

ТВ21 - 13.01.2020

Судијата Огнен Ставрев објави дека ТНТ се враќа од почеток. Судијката Лилјана Кочковска Ивановска денеска си поднела неотповиклива оставка од здравствени причини. Таа писмено го известила Кривичниот суд дека се повлекува.

Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ – немал покана

Макфакс - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој, пак, дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско рушење на објектот „Космос” од ...

Трајковски повторно не дојде на „ТНТ“, сопругата го известила адвокатот дека не добил покана

А1 On - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој пак дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско уривање на објектот „Космос“ од ...

Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ - немал покана

MTM - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој пак дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско рушење на објектот „Космос” од ...

Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ – немал покана

Точка - 13.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, рече адвокатот Јовица Страшевски, кој пак дошол на судењето по молба од сопругата на ексградоначалникот, обвинет за незаконско рушење на објектот „Космос” од ...

„ТНТ“ се враќа на почеток – Судија поротник поднесе оставка

4NEWS - 13.01.2020

Судијата Огнен Ставрев објави дека ТНТ се враќа од почеток. Судијката Лилјана Кочковска Ивановска денеска си поднела неотповиклива оставка од здравствени причини. Таа писмено го известила Кривичниот суд дека се повлекува.

Тони Трајковски не дојде на судење, случајот „ТНТ“ почнува од почеток

Expres - 13.01.2020

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, денеска не се опојави на судењето за „ТНТ“ бидејќи немал добиено покана, информираше адвокатот Јовица Страшевски. „На двете адреси доставени до судот нема стигнато покана.