TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски остава можност за предизборна коалиција со други партии

Алсат-М - 25.10.2019

Разговараме со многу политички партии и ако најдеме заеднички интерес, којшто ќе биде и во интерес на граѓаните на Македонија, ВМРО-ДПМНЕ би можело да потпише предизборна коалиција со некоја политичка партија, рече лидерот на партијата, Христијан ...

Мицкоски: Коалиција СДСМ – ДУИ е нивно право

Алсат-М - 25.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ не е против можната предизборна коалиција меѓу СДСМ и ДУИ и тоа го смета за демократско право. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски изјави дека неговата партија е во преговори со сите партии и е отворена, вклучително и за партиите ...

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ разговара со многу партии и за предизборна коалиција

Нова ТВ - 25.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ разговара со сите политички партии и доколку има сврзна точка и најде заеднички интерес кој ќе конвенира со интересот на граѓаните не постои пречка да потпише договор за предизборна коалиција,рече денеска на прес конференција лидерот на ...

Мицкоски: Од ДУИ досега не нѐ условувале за формирање влада по изборите

+инфо - 25.10.2019

Разговараме со сите политичките партии, тие разговори ќе продолжат и ако најдеме заеднички интерес не гледам пречка да потпишеме договор за предизборна коалиција или, пак, да оставиме за понатаму после изборите да ги нивелираме ставовите и да ...

(Видео) Мицкоски: Не гледам пречки за предизборна коалиција со партија од албанскиот блок

Макфакс - 25.10.2019

Не гледам пречка за потпишување договор за предизборна коалиција со некоја од партиите од албанскиот блок доколку најдеме заедничко разбирање, за заеднички настап на изборите, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на деншната ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Отворени се сите опции за пред и постизборно коалицирање со албанскиот блок

А1 On - 25.10.2019

Не гледам пречка за потпишување на договор за предизборна коалиција со некоја од партиите од албанскиот блок доколку најдеме заедничко разбирање, за заеднички настап на изборите, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ разгледува опции за коалиција со албанските партии

Слободен Печат - 25.10.2019

Претседателот на опозициската партија ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потврдува дека размислуваат за коалиција со партии од албанскиот блок. Мицкоски потврдува и дека веќе разговарале со дел од партиите.

Мицкоски негира дека ДУИ условувала за формирање заедничка влада

Нетпрес - 25.10.2019

„Разговараме со сите политички партии и ако најдеме заеднички интерес, не гледам пречка да потпишеме договор за предизборна коалиција или, пак, да оставиме за понатаму после изборите да ги нивелираме ставовите и да формираме коалиција, изјави ...

За ВМРО-ДПМНЕ можна е и предизборна коалиција

Р.С.Европа - 25.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека контактираат со партиите од албанскиот опозициски блок и, како што вели, не гледа пречка за предизборно коалицирање, но и за можност самостојно да се оди на избори, па потоа да се прават преговори ...

Мицкоски: Разговараме со сите политички партии, отворени опции и за пред и за постизборни коалиции

Сител - 25.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ разговара со сите политички партии и доколку има сврзна точка и најде заеднички интерес кој ќе конвенира со интересот на граѓаните не постои пречка да потпише договор за предизборна коалиција, изјави денеска лидерот на партијата Христијан ...

Мицкоски: Разговараме со сите политички партии, отворени опции и за пред и за постизборни коалиции

Независен - 25.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ разговара со сите политички партии и доколку има сврзна точка и најде заеднички интерес кој ќе конвенира со интересот на граѓаните не постои пречка да потпише договор за предизборна коалиција, изјави денеска лидерот на партијата Христијан ...

Мицкоски: Имаме дојави дека Завод за статистика дава неточни податоци, тоа е срам за државата

Точка - 25.10.2019

Не гледам пречка за потпишување договор за предизборна коалиција со некоја од партиите од албанскиот блок доколку најдеме заедничко разбирање, за заеднички настап на изборите, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на деншната ...

Мицкоски остава можност за предизборна коалиција со други партии

24Инфо - 25.10.2019

Разговараме со многу политички партии и ако најдеме заеднички интерес, којшто ќе биде и во интерес на граѓаните на Македонија, ВМРО-ДПМНЕ би можело да потпише предизборна коалиција со некоја политичка партија, рече лидерот на партијата, Христијан ...

Мицкоски: Разговараме со сите политички партии, отворени опции и за пред и за постизборни коалиции

4NEWS - 25.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ разговара со сите политички партии и доколку има сврзна точка и најде заеднички интерес кој ќе конвенира со интересот на граѓаните не постои пречка да потпише договор за предизборна коалиција, изјави денеска лидерот на партијата Христијан ...

Мицкоски: Ќе продолжат разговорите со политичките партии

MakPress - 25.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ разговара со сите политички партии и доколку има сврзна точка и најде заеднички интерес кој ќе конвенира со интересот на граѓаните не постои пречка да потпише договор за предизборна коалиција, изјави денеска лидерот на партијата Христијан ...

ВМРО не открива со кои партнери на СДСМ преговарал Мицкоски, а Заев нема такви информации

Фокус - 22.10.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ не откриваат кои се коалициските партнери на СДСМ со кои лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски, како што синоќа изјави тој, водел преговори за соработка. Лидерот на социјалдемократите Зоран Заев, пак, вели дека нема такви ...

Партиите ги кријат адутите за техничка влада

Телма - 22.10.2019

Партиите ги кријат адутите за премиер и министри во техничката влада што ќе треба да се формира во јануари, во пресрет на предвремените избори. Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, ги отфрли шпекулациите дека тој е најсериозен кандидат да ...

Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ едногласно го прифати своето ново име

Алфа - 22.10.2019

Синоќа ВМРО-ДПМНЕ во партиското седиште одржа состанок со коалиционите партии. На состанокот раководството ги информира за постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април.

Мицкоски: Едногласно ја преименувавме коалицијата во „Обнова на Македонија“

MTM - 22.10.2019

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ зашто, како што рече, по многуте турбуленции што се случија изминатиот период во земјата, потребна ѝ е ...

СДСМ: Со убедлива победа Мицкоски се силеше и на предходните избори

MTM - 22.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата, соопшти СДСМ. „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не може да понудат ништо, освен блокади и деструкција, ...

Мицкоски: Едногласно ја преименувавме коалицијата во „Обнова на Македонија“

Точка - 22.10.2019

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ зашто, како што рече, по многуте турбуленции што се случија изминатиот период во земјата, потребна ѝ е ...

(ВИДЕО) Коалицијата која ја предводи ВМРО-ДПМНЕ си го смени името

еМагазин - 22.10.2019

На вечeрашната средба на коалициските партнери им предложив, а тие едногласно прифатија Kоалицијата „За подобра Македонија“ да се преименува во коалиција „За обнова на Македонија“ и немаше забелешки за датумот на предвремените парламентарни избори, ...

Коалицијата на опозицијата „За подобра Македонија“ го смени името во „За обнова на Македонија“

Мета - 22.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше состанок со коалиционите партнери за да ги информира за она што се случуваше на последната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски.

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

Канал5 - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува, реагираат од СДСМ на изјавата на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ . Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата.

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името, но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

24 Вести - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и деструкција, тие беа ...

Средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски со коалициските партнери

24 Вести - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход ...

ВМРО: Отворени сме за проширување на коалицијата

Алсат-М - 21.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе се состане со лидерите на партиите од коалицијата „За подобра Македонија“. Се очекува дека на средбата најверојатно ќе стане збор за продолжување на соработката за следните парламентарни избори.

Мицкоски го смени името на партиската коалицијата

Фокус - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на вечершната средба со коалиционите партнери изјави дека ги информирал за вчерашната лидерска средбa, како и тоа дека по негов предлог го смениле името на коалицијата.

Коалицијата за подобра Македонија, станува коалиција за обнова

ТВ21 - 21.10.2019

Христијан Мицкоски во изјава за медиумите вечерва информираше дека по негов предлог го смениле името на коалицијата. Коалицијата за подобра Македонија, сега ќе биде коалиција за обнова на ...

Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ едногласно го прифати своето ново име

Канал5 - 21.10.2019

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ во партиското седиште одржа состанок со коалиционите партии. На состанокот раководството ги информира за вчера постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април.Лидерот на партијата, Мицкоски по средбата рече ...

Мицкоски: Имаме комуникација и со партии кои вчера беа заедно со Заев

Фокус - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со коалиционите партнери изјави дека има комуникации и со други партии за влез во коалицијата. -Имаме комуникација и со други политички партии да се придружат на нашата коалиција, ...

Коалицијата „За подобра Македонија станува „Коалиција за обнова“

24 Вести - 21.10.2019

Политичари кои вчера му дадоа поддршка на премиерот Заев тајно преговараат и неговиот најголем политички ривал. Христијан Мицкоски не открива со кого од коалиционерите на Заев е во комуникација. Разговарале и со албански партии.

После одлуката за избори, ВМРО го смени името на коалицијата

Алсат-М - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва одржа средба со коалиционите партнери во седиштето на партијата. Освен што се договориле името на коалицијата да се промени во „Коалиција за обнова на Македонија“, Мицкоски ги информирал за ...

Мицкоски вечерва на средба со коалициските партнери

+инфо - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Христијан Мицкоски вечерва ќе ги свика коалициските партнери на состанок во Белата палата по вчерашниот договор за одржување на предвремени парламентарни избори на 12-ти април.

Мицкоски на средба со коалиционите партнери

Press24 - 21.10.2019

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште, по вчерашната Лидерска средба.

Како ќе настапат партиите на предвремените избори - самостојно или во коалиција?

Сител - 21.10.2019

Коалиција или самостоен настап. Политичките партии се уште анализираат како ќе настапат на изборите закажани за 12 април. Во македонскиот политички блок, и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека пред граѓаните ќе излезат своите коалиции, но како тие ќе ...

Мицкоски вечерва на средба со коалиционите партнери

Сител - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во седиштето на партијата има средба со коалиционите партнери. Средбата на коалицијата За обнова на Македонија следува по вчерашната лидерска средба кај претседателот Пендаровски, на која лидерите на партиите се ...

Средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски со коалициските партнери

Независен - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход ...

Средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски со коалициските партнери

Нетпрес - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход ...

Мицкоски на средба со коалиционите партнери

Р.С.Европа - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски одржува средба со коалиционите партнери во седиштето на опозициската партија. На лидерската средба кој се одржа на иницијатива на Пендаровски ...

(Видео) Мицкоски на средба со коалициските партнери

Макфакс - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата е на средба со своите коалициски партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа, по барање на претседателот Стево Пендаровски поради недобивањето датум ...

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името, но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

Нетпрес - 21.10.2019

„Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата“, се вели во соопштението на СДСМ.

Мицкоски на средба со коалиционите партнери (ОБНОВЕНО)

Курир - 16.11.2020

Денеска (16.11.2020) во 17:00 часот во просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во Палатата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со раководството на партија ќе одржи средба со ...

Мицкоски: На наредните избори победничка Kоалиција ќе биде Kоалицијата за обнова на Mакедонија

Курир - 21.10.2019

Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

Мицкоски: Поради сериозноста на времињата ја преименуваме коалицијата

360 степени - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на средба со коалициските партии добил поддршка за заеднички настап на предвремените парламентарни избори, за кои вчера се постигна согласност да се одржат на 12. април.

Коалицијата „За подобра Македонија“ доби ново име, а Мицкоски ќе разговара и со албанските партии за приклучување

ММС - 21.10.2019

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се преименува во „За обнова на Македонија“. Овој договор коалициските партнери го постигнаа на вечерашната средба со лидерот на партијата, Христијан Мицкоски во партиското седиште.

Коалицијата предводена од ВМРО – ДПМНЕ се прекрсти

+инфо - 21.10.2019

Предложив Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија и тоа беше едногласно прифатено. На Македонија и е потребна обнова, изјави вечерва Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ.

Коалицијата за подобра Македонија се преименува во Коалиција за обнова на Македонија

Слободен Печат - 21.10.2019

На Македонија и е потребна обнова после овој арамилук што се случува трета година по ред, изјави Мицкоски. Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ на вечерашните консултации со коалиционите партии дал предлог Коалицијата за подобра Македонија да ...

ВИДЕО: Христијан Мицкоски на средба со коалиционите партнери

А1 On - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата е на средба со своите коалициски партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа, по барање на претседателот Стево Пендаровски поради недобивањето датум ...

Мицкоски: Имаме разговори и со други партии за да се приклучат на Коалицијата

Курир - 21.10.2019

Имаме комуникација и со други политички партии за да се приклучат на Коалицијата, а некои од тие политички партии ги видов вчера во друштво на Зоран Заев. Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додавајќи дека се разговара и со ...

(Видео) Мицкоски: Едногласно ја преименувавме коалицијата во „Обнова на Македонија“

Макфакс - 21.10.2019

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ зашто, како што рече, по многуте турбуленции што се случија изминатиот период во земјата, потребна ѝ е ...

Коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ го промени своето име

Нова ТВ - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на вечершната средба со коалиционите партнери изјави дека ги информирал за вчерашната лидерска средбa, како и тоа дека по негов предлог го смениле името на коалицијата.

СДСМ: Со убедлива победа Мицкоски се силеше и на предходните избори

Макфакс - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата, оопшти СДСМ. „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и деструкција, ...

Мицкоски предложи, партнерите прифатија-Коалицијата за подобра Македонија стана Коалиција за обнова на Македонија

МКД - 21.10.2019

По вчерашната лидерска средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва се одржа средба на ВМРО-ДПМНЕ и нејзините коалициски партнери на која претседателот на партијата Христијан Мицкоски ги информирал за се она што се разговарало ...

Мицкоски: Не се бориме за обична, туку за победа со поголем легитимитет

Слободен Печат - 21.10.2019

Тој нагласи дека тоа практично ќе бидат столбовите на кои ќе се темели новата предизборна кампања на Коалицијата „За обнова на Македонија" и додаде дека на состанокот ги информирал коалициските партнери за темите за кои се разговарало на лидерската ...

Мицкоски и Коалицијата за обнова на Македонија ќе прават технолошки тигар на Балканот ВИДЕО

+инфо - 21.10.2019

На Македонија и е потребна обнова после, овој арамилук кој што се случува веќе трета година по ред. Ветуваме многу работа, ветуваме расчистување со сите оние криминалии кои што се провлекуваа во минатото, расчистување со сиот оној арамилук кој што ...

ВМРО-ДПМНЕ со „Коалиција за обнова на Македонија“ на изборите

Р.С.Европа - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата со коалиционите партнери во седиштето на партијата изјави дека едногласно се договориле името на коалицијата да се промени во „Коалиција за обнова на Македонија“.

„Власта направи коалиција со криминалот“

Курир - 21.10.2019

Денес на емисија на Клан ТВ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека оваа власт предводена од Зоран Заев направи коалиција со криминалот, откако тие дојдоа на власт криминалот завладеа во државата.

За подобра Македонија стана За обнова на Македонија - Мицкоски го смени името

Сител - 21.10.2019

За подобра Македонија стана За обнова на Македонија. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ го промени името бидејќи како што кажа лидерот на партијата Христијан Мицковски, на државата и е потребна обнова после тригосишното владеење на СДСМ.

Мицкоски: Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе се преименува во „Коалиција за обнова на Македонија“

Press24 - 21.10.2019

Коалицијата „За подобра Македонија“ да се преименува во „Коалиција за обнова на Македонија“. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

(ВИДЕО) Мицкоски: Со некои од тие што преговараме, синоќа седеа до Зоран Заев

А1 On - 21.10.2019

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на предизборната коалиција во Обнова на Македонија, зошто како што рече, по многуте турбуленции што се случија изминатиот период во земјата, ...

Коалицијата за подобра Македонија ќе се преименува во Коалиција за обнова

Нетпрес - 21.10.2019

Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

А1 On - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата, реагираат од СДСМ на изјавата на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , преку соопштение.

СДСМ: Мицкоски го менува името, но суштината останува Коалиција за обнова на режимот

МКД - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата, реагира СДСМ на вечерашната изјава на Мицкоски .

(ВИДЕО) Коалицијата „За подобра Македонија“ стана коалиција „За обнова на Македонија“

Независен - 21.10.2019

На вечeрашната средба на коалициските партнери им предложив, а тие едногласно прифатија Kоалицијата „За подобра Македонија“ да се преименува во коалиција „За обнова на Македонија“ и немаше забелешки за датумот на предвремените парламентарни избори, ...

Мицкоски: На наредните избори победничка Kоалиција ќе биде Kоалицијата за обнова на Mакедонија

Алфа - 21.10.2019

Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

Мицкоски: Се разговара и со албански партии да се приклучат на коалицијата

Независен - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по средбата со коалициските партнери, рече дека има комуникација и со други политички партии да се приклучат на коалицијата, а некои од нив, како што кажа, ги видел вчера во друштво на Зоран ...

Вечерва Мицкоски на средба со коалиционите партнери

ММС - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавија од партијата. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште. Таа следи откако вчера на лидерската средба 12 април беше договорен како датум за ...

Можно е и албански партии да ѝ се приклучат на коалицијата за обнова на Македонија

Нетпрес - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по средбата со коалициските партнери изјави дека има комуникација и со други политички партии за приклучување кон коалицијата за обнова, а некои од нив, како што кажа, ги видел вчера во друштво ...

Мицкоски на средба со коалициските партии

Слободен Печат - 21.10.2019

Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на ...

ВМРО-ДПМНЕ на средба со коалиционите партии

Слободен Печат - 21.10.2019

Средбата на ВМРО ДПМНЕ со коалицијата следи откако вчера на лидерската средба се договори датум за избори. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, свика средба со коалиционите партнери, соопштија од ВМРО ДПМНЕ.

Средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски со коалициските партнери

Вечер Прес - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход ...

Христијан Мицкоски вечерва на средба со коалициските партнери на ВМРО ДПМНЕ

Локално - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход ...

Мицкоски: На Македонија и е потребна обнова после овој арамилук што се случува трета година по ред

PressingTV - 21.10.2019

Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

Вечерва средба на лидерот на ВМРО ДПМНЕ со коалициските партнери

iPortal - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот исход ...

Мицкоски на средба со коалициските партнери

Точка - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата е на средба со своите коалициски партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа, по барање на претседателот Стево Пендаровски поради недобивањето датум ...

Како ќе настапат партиите на предвремените избори – самостојно или во коалиција?

4NEWS - 21.10.2019

Коалиција или самостоен настап. Политичките партии се уште анализираат како ќе настапат на изборите закажани за 12 април. Во македонскиот политички блок, и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека пред граѓаните ќе излезат своите коалиции, но како тие ќе ...

СДСМ: Со убедлива победа Мицкоски се силеше и на предходните избори

Centar - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата, оопшти СДСМ. „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и деструкција, ...

Коалицијата на Мицкоски доби ново име

Фактор - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на вечершната средба со коалиционите партнери изјави дека ги информирал за лидерската средбa, како и тоа дека по негов предлог го смениле името на коалицијата.

Кој бил предлогот на Мицкоски за ново име на новата коалиција?!

Бизнис Вести - 22.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на вечершната средба со коалиционите партнери изјави дека по негов предлог го смениле името на коалицијата. „Ги информирав партнерите за вчерашната лидерска средба кај претседателот ...

Опозицијата со ново име по мандат: Коалицијата за подобра Македонија стана Коалиција за обнова на Македонија

Локално - 21.10.2019

Брифирање на коалициските партнери од разговорите и заклучоците на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, но и прекрстување на блокот со кои најголемата опозициска партија ќе оди по мандат на предвремените парламентарни избори на 12 ...

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски по средбата со коалиционите партнери

Република - 16.11.2020

Во 17 часот денес се состанува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателите со претставниците и претседателите на политичките партии од коалицијата за Обнова на Македонија.

Предлогот на Мицкоски едногласно прифатен: Коалицијата за подобра Македонија стана Коалиција за обнова на Македонија

iPortal - 21.10.2019

Брифирање на коалициските партнери од разговорите и заклучоците на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, но и прекрстување на блокот со кои најголемата опозициска партија ќе оди по мандат на предвремените парламентарни избори на 12 ...

(Видео) Мицкоски на средба со коалициските партнери

24Инфо - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата е на средба со своите коалициски партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа, по барање на претседателот Стево Пендаровски поради недобивањето датум ...

Мицкоски денеска на средба со коалициските партнери

Република - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавија од партијата. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште. Таа следи откако вчера на лидерската средба 12 април беше договорен како датум за ...

Мицкоски: Не се бориме за обична, туку за победа со поголем легитимитет

Вечер Прес - 21.10.2019

На вечeрашната средба на коалициските партнери им предложив, а тие едногласно прифатија Kоалицијата „За подобра Македонија” да се преименува во коалиција „За обнова на Македонија” и немаше забелешки за датумот на предвремените парламентарни избори, ...

Средба на Мицкоски со коалициските партнери

Либертас - 21.10.2019

– Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во седиштето на партијата одржува средба со коалициските партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски поради негативниот ...

Колицијата на Заев се распаѓа, партиите преминуваат во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

Република - 21.10.2019

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во „Коалицијата за обнова за Македонија“.

СДСМ: Со убедлива победа Мицкоски се силеше и на предходните избори, но граѓаните ја победуваа неговата деструктивна ...

iPortal - 21.10.2019

„Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата“, реагираат од СДСМ. „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и ...

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски е за обнова на режимот, криминалот и изолацијата

Локално - 21.10.2019

„Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата“, реагираат од СДСМ. „Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и ...

Мицкоски на средба со коалиционите партнери

Локално - 21.10.2019

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште. Средбата следи откако вчера на лидерската средба 12 април беше договорен како датум за ...

Мицкоски го смени името на партиската коалицијата

Либертас - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на вечершната средба со коалиционите партнери изјави дека ги информирал за вчерашната лидерска средбa, како и тоа дека по негов предлог го смениле името на коалицијата.

(ВИДЕО) Мицкоски: На наредните избори победничка Kоалиција ќе биде Kоалицијата за обнова на Mакедонија

Опсервер - 21.10.2019

Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

Не одиме на обична победа, одиме на стабилно мнозинство кое ќе нè заштити од политички инженеринг

Република - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по средбата со коалициските партнери, рече дека има комуникација и со други политички партии да се приклучат на коалицијата, а некои од нив, како што кажа, ги видел вчера во друштво на Зоран ...

За подобра Македонија стана За обнова на Македонија – Мицкоски го смени името

4NEWS - 21.10.2019

За подобра Македонија стана За обнова на Македонија. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ го промени името бидејќи како што кажа лидерот на партијата Христијан Мицковски, на државата и е потребна обнова после тригосишното владеење на СДСМ.

(Видео) Мицкоски: Едногласно ја преименувавме коалицијата во „Обнова на Македонија“

24Инфо - 21.10.2019

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ зашто, како што рече, по многуте турбуленции што се случија изминатиот период во земјата, потребна ѝ е ...

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името, но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

Вечер Прес - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и деструкција, тие беа ...

Мицкоски ги викнал коалиционите партнери на средба за изборите

iPortal - 21.10.2019

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште. Средбата следи откако вчера на лидерската средба 12 април беше договорен како датум за ...

СДСМ: Коалицијата на Мицкоски го менува името, но суштината е иста, тоа е Коалиција за обнова на режимот

Либертас - 21.10.2019

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо освен блокади и деструкција, тие беа ...

Коалицијата За подобра Македонија отсега ќе се вика Коалиција за обнова на Македонија

Република - 21.10.2019

На предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски Коалицијата за подобра Македонија едногласно се преименува во Коалиција за обнова на Македонија, изјави вечерва првиот човек на најголемата партија во коалицијата.

Мицкоски: Не се бориме за обична, туку за победа со поголем легитимитет

Либертас - 21.10.2019

– На вечeрашната средба на коалициските партнери им предложив, а тие едногласно прифатија Kоалицијата „За подобра Македонија“ да се преименува во коалиција „За обнова на Македонија“ и немаше забелешки за датумот на предвремените парламентарни ...

Коалицијата за подобра Македонија, станува коалиција за обнова

4NEWS - 21.10.2019

Христијан Мицкоски во изјава за медиумите вечерва информираше дека по негов предлог го смениле името на коалицијата. Коалицијата за подобра Македонија, сега ќе биде коалиција за обнова на Македонија.

Мицкоски: Едногласно ја преименувавме коалицијата во „Обнова на Македонија“

Н.Македонија - 21.10.2019

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ бидејќи, како што рече тој, по многуте турбуленции што се случија изминатиот период во земјата, потребна ѝ ...

Мицкоски на средба со коалициските партнери

Н.Македонија - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во седиштето на партијата е на средба со своите коалициски партнери. Состанокот следи по лидерската средба што синоќа се одржа по барање на претседателот Стево Пендаровски, поради недобивањето датум ...

Коалицијата „За подобра Македонија“ да се преименува во „Коалиција за обнова на Македонија“

Скопје1 - 21.10.2019

Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија. Ова е предлогот кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го дал до коалиционите партнери, а едногласно бил прифатен.

Вчера Заев денес Мицкоски на средба со коалиционите партнери

MakPress - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавија од партијата. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште. Таа следи откако вчера на лидерската средба 12 април беше договорен како датум за ...

Мицкоски: Разговаравме и со албанските партии, дали ќе има коалиција предизборна или постизборна сеуште не сме ...

Скопје1 - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговараше на новинарски прашања. Во продолжение прашањата и одговорите во целост: Новинарско прашање: Имате ли комуникација со други политички партии да се приклучат на коалицијата? Христијан Мицкоски ...

Мицкоски: Коалицијата „За подобра Македонија“ се преименува во Коалиција „За обнова на Македонија“

MakPress - 21.10.2019

Интегрален текст од изјава за медиуми на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на состанокот со коалиционите партнери: - Тешки времиња се за жал денеска за сите граѓани во Република Македонија, после сето она што се случува ...

Мицкоски: Коалицијата е отворена за нови партии, некои кои сакаат да се приклучат беа вчера со Заев

MakPress - 21.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршувањето на средбата со коалиционите партнери, одговарајќи на новинарски прашања истакна дека Коалицијата „За обнова на Македонија“ е отворена за сите партии кои сакаат да и се приклучат во ...