TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Четврта вечер на Модниот викенд во Скопје

Сител - 26.10.2013

Четвртата вечер на осмото издание на Моден викенд Скопје ја исполнија младите дизајнери Ивана Цветковска, Стефанија Насеска ,Марјана Рујаноска и Никола Петровски во катната гаража „Св.Кирил и ...

ФОТО: „Летна тага“, „Враќање во четириесеттите“, Романтични педесетти и Поп-арт

А1 On - 26.10.2013

Четвртата вечер на осмото издание на Моден викенд Скопје ја исполнија младите дизајнери Ивана Цветковска, Стефанија Насеска, Марјана Рујаноска и Никола Петровски во катната гаража „Св.Кирил и ...

Четврта вечер FWSK: Младите модни визионери инспирирани од минатото

Fashionel - 26.10.2013

Поради недостаток на спонзори и финансии, малдите дизајнери се одлучија на групна ревија Според досегашната презентирана програма на Модниот Викенд Скопје, првиот впечаток е дека осмото по ред ...

Моден викенд: Инспирации во Гарбо, Бергмен, Крсте Петков Мисирков… (фото)

Република - 26.10.2013

Четвртата вечер на осмото издание на Моден викенд Скопје ја исполнија младите дизајнери Ивана Цветковска, Стефанија Насеска ,Марјана Рујаноска и Никола Петровски во катната гаража „Св.Кирил и ...

Моден викенд: Никола Петровски – чиста романтика (фото)

Република - 26.10.2013

Модниот дизајнер Никола Петровски синоќа на модениот викенд во Скопје ја претстави колекцијата пролет-лето 2014. Колекцијата е шарена, разиграна, весела, среќна… - Нека биде полно со емоции, нека ...

ФОТО: Кои познати Македонци беа на Модниот викенд Скопје?

Скопје инфо - 25.10.2013

Третата вечер на есенскиот Моден викенд Скопје започна со ревијата на познатата македонска дизајнерка Антонија Ристовска која ја прикажа својата најнова колекција „Инстинкт“ и понатаму продолжи со ...

Креации за урбани и ослободени дами на „Моден викенд Скопје“

Н.Македонија - 25.10.2013

Младата дизајнерка Ирина Тошева на љубителите на модата им прикажа 12 нови модели од најновата колекција „Мементо мори“, каде што преовладуваат сивата, црната и розовата боја, како и нагласени ...

ФОТО: „Ослободување“, „Мементо Мори“ и Фешн груп за втората вечер

Утрински - 24.10.2013

Содржината на „Модниот викенд“ синоќа ја дадоа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на „Фешн груп“ Сезоната на висок моден адреналин во Скопје продолжи со втората вечер на ...

Финесите на модниот бизнис

МакМода - 24.10.2013

Мартин Робертс, светски признат моден експерт и директор на „Фешн скаут Лондон“, одржа предавање во рамките на осмото издание на Моден викенд Скопје Предавањето на тема „Моден бизнис и промоција“, ...

Се оддржа втората вечер од „Моден викенд“ – Скопје

Убавина и Здравје - 24.10.2013

Скопје 23 октомври, 2013- Втората вечер на есенското издание на „Моден викенд“ – Скопје ја одбележаа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на „Фешн Груп“, во катната гаража ...

ФОТО Олгица Ѓоргиева во досега невидено издание - зрела и сензуална колекција

+инфо - 24.10.2013

Креаторкаta Олгица Ѓоргиева на втората вечер на Модниот викенд во Скопје, синоќа во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ ја претстави колекцијата „Liberation“ (Ослободување) која според коментарите на ...

(ФОТО) Моден викенд Скопје продолжи со „Ослободување“, „Мементо Мори“ и Фешн Груп

Нетпрес - 24.10.2013

Втората вечер на есенското издание на Моден викенд Скопје ја одбележаа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на Фешн Груп, во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

ФОТО Моден викенд Скопје продолжи со Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на „Фешн груп“,

+инфо - 24.10.2013

Втората вечер на есенското издание на Моден викенд Скопје ја одбележаа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на „Фешн груп“, во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во ...

ФОТО: Моден викенд Скопје продолжи со „Ослободување“, „Мементо Мори“ и Фешн Груп

А1 On - 24.10.2013

Втората вечер на есенското издание на Моден викенд Скопје ја одбележаа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на Фешн Груп, во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

Импресии од втората вечер на Модниот Викенд Скопје

Fashionel - 24.10.2013

На втората вечер од Модниот Викенд Скопје посетителите беа сведоци на урбаните колекции на младите македонски дизајнери. Катната гаража Св. Кирил и Методиј уште еднаш беше центар на вистинско модно ...

Олгица Ѓоргиева во досега невидено издание: зрела и сензуална колекција

Точка - 24.10.2013

Креаторка Олгица Ѓоргиева на модниот викенд во Скопје, ја претстави колекцијата "Liberation" која според коментарите на посетителите на ревијата е вистинско освежување на македонската модна сцена.

Втората вечер од „Fashion week“ со предавање од Мартин Робертс и ревија

Денешен - 24.10.2013

Во рамките на осмото издание на Моден викенд Скопје, предавање одржа светски признатиот моден експерт и директор на Фешн Скаут Лондон Мартин Робертс. На предавањето на тема „Моден бизнис и ...

„Ослободувањето“ на Олгица Ѓоргиева измами воздишки на Модната недела во Скопје (фото)

Република - 24.10.2013

Втората вечер на есенското издание на Моден викенд Скопје ја одбележаа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на „Фешн Груп“, во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во ...

Моден викенд Скопје продолжи со „Ослободување“, „Мементо Мори“ и Фешн Груп

Скопје инфо - 24.10.2013

Втората вечер на есенското издание на Моден викенд Скопје ја одбележаа најновите колекции на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и брендовите на Фешн Груп, во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

Шкотското каро стигна на нашата модна писта

Н.Македонија - 24.10.2013

Со колекциите на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и на светскиот бренд „Дизел“ почна осмиот „Моден викенд Скопје“. На годинешната манифестација ќе се претстават вкупно 15 модни дизајнери ...

Олгица Ѓоргиева во досега невидено издание: зрела и сензуална колекција

365 - 24.10.2013

Креаторката Олгица Ѓоргиева на модниот викенд во Скопје ја претстави колекцијата “Liberation”, која според коментарите на посетителите на ревијата е вистинско освежување на македонската модна сцена.

ФОТО: Гранџ панк-декаденција за почеток на 8. „Моден викенд Скопје“

Утрински - 23.10.2013

Содржинското отворање на сезоната есен/зима му беше доделено на модниот дизајнер Никола Ефтимов, вториот чин беше за Бобан Илиевски, а крајот за брендот „Дизел“ ФОТО: Киро Попов Со трендот на катните ...

ФОТО: Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и Дизел го отворија Осмиот Моден викенд

А1 On - 23.10.2013

Моден викенд Скопје по осми пат беше отворен вчеравечерсо три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот Дизел во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и „Дизел“ го отворија осмиот „Моден викенд“

Убавина и Здравје - 23.10.2013

„Моден викенд“ – Скопје по осми пат беше отворен вчеравечер со три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот „Дизел“ во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

Стартуваше осмата сезона на Моден Викенд Скопје

Fashionel - 23.10.2013

Во ново избраната локација од катната гаража Св. Кирил и Методиј во Скопје, почна и осмата сесона есен-зима на Моден Викенд Скопје. Со прикажаните колекциите на две македонски дизајнерски имиња и ...

Вечерва ревии на Олгица Ѓоргиева, Ирина Тошева и Фешн груп

МакМода - 23.10.2013

Втор ден Моден викенд Скопје. Во катната гаража Св. Кирил и Методиј со почеток во 19. 30 часот Олгица Ѓоргиева ќе ја претстави новата колекција насловена Ослободување во која доминира црната боја.

Модна недела во Скопје

Кајгана - 23.10.2013

Со новата колекција на Никола Ефтимов - „Децата на Венера", Chic Undercowear на Бобан Илиевски, како и новата колекција на Diesel, синоќа почна новото издание на Модната недела - есен/зима.

Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и Дизел го отворија осмиот Моден викенд

Макфакс - 23.10.2013

Моден викенд Скопје по осми пат беше отворен во вторник вечер со три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот Дизел во катната гаража „Св.Кирил и Методиј" во Скопје.

Отворен осмиот моден викенд во Скопје

Inpress - 23.10.2013

Скопје, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Моден викенд Скопје по осми пат беше отворен вчеравечер со три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот Дизел во катната гаража ...

Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и Дизел го отворија осимиот Моден викенд

Нетпрес - 23.10.2013

Моден викенд Скопје по осми пат беше отворен вчеравечер со три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот Дизел во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

ФОТО Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и „Дизел“ го отворија осмиот Моден викенд во Скопје

+инфо - 23.10.2013

Осмиот по ред „Моден викенд Скопје“ беше отворен синоќа со три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот „Дизел“ во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

Вечерва на модниот викенд во Скопје ревии на Олгица Ѓоргиева и Ирина Тошева

Република - 23.10.2013

Ѓоѓиева новата колекција која ќе ја претстави вечерва е насловена како „Ослободување“ и во неа таа ќе се наврати, по малку во ублажена, стилизирана форма на футуризмот претставен преку елеганцијата.

За старт - интензивни бои и глам шик

Вечер Прес - 23.10.2013

Со ревијата на Никола Ефтимов и неговата најнова колекција Os filhos de Vknus (The story of dégagé ) која е базирана на две инспиративни нишки - Бразил со интензивните бои и животната радост и ...

Учество на Fashion week Милано, Париз, Њујорк. Дали е само сон?

еМагазин - 23.10.2013

Моден викенд Скопје по осми пат беше отворен вчеравечер со три модни ревии на дизајнерите Никола Ефтимов и Бобан Илиевски и брендот Дизел во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

Со ревии на моделите на Ефтимов и Илиевски отворен „Моден Викенд Скопје“

Н.Македонија - 23.10.2013

Со ревии на моделите од дизајнерите Никола Ефтимов, Бобан Илиевски, како и од брендот „Дизел“ синоќа во катната гаража „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје стартуваше осмиот по ред „Моден викенд Скопје“.

Со ревиите на Ефтимов, Илиевски и Дизел денес започнува Модниот викенд Скопје

МакМода - 22.10.2013

Денес започнува 8-то издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Модниот викенд Скопје ќе започне со ревијата на Никола Ефтимов во 19.30 часот, а креаторот ќе ...

Најновите колекции на Fashion Group на Модниот Викенд во Скопје

Црнобело - 22.10.2013

Денес, 22 октомври, започнува Модниот Викенд есен/зима 2013-2014. Оваа сезона заедно со македонските дизајнери учествуваат и неколку комерцијални, светски познати брендови.

Почнува есенското издание на Моден викенд Скопје

Кајгана - 22.10.2013

Со модните ревии на дизајнерите Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и модниот бренд Diesel, почнува осмото издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј" во Скопје.

Денес започнува Модниот викенд Скопје

МКД - 22.10.2013

Денес започнува 8-то издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Модниот викенд Скопје ќе започне со ревијата на Никола Ефтимов во 19.30 часот, а креаторот ќе ...

Почнува есенското издание на Моден викенд Скопје

Макфакс - 22.10.2013

Со модните ревии на дизајнерите Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и модниот бренд Diesel, во втрник вечер почнува осмото издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј" во Скопје.

Денеска започнува осмото издание на Модниот викенд Скопје

Fashionel - 22.10.2013

Осмото по ред изадание на Модниот викенд Скопје започнува денеска со ревија на македонскиот дизајнер Никола Ефтимов, која е закажана со почеток во 19.30 часот во просториите на катната гаража „Св.

Започува модниот викенд во Скопје

Kumanovo News - 22.10.2013

Денеска со модните ревии на познатите дизајнери Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и модниот бренд Дизел, започнува осмото есенско издание на "Моден Викенд" во главниот град.

Почнува есенското издание на Mоден викенд во Скопје 2013/14

+инфо - 21.10.2013

Со модните ревии на дизајнерите Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и модниот бренд „Дизел“ утревечер ќе започне осмото издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Утре почнува есенското издание на Модниот викенд во Скопје

Република - 21.10.2013

Модниот викенд Скопје ќе трае од 22 до 30 октомври. Во рамките на осмото издание, своите колекции ќе ги претстават вкупно 14 учесници а ќе го затвори модниот перформанс на дизајнерката Росица Мршиќ ...

Започнува осмото издание на Моден викенд Скопје

Скопје инфо - 21.10.2013

Со модните ревии на дизајнерите Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и модниот бренд Diesel, утревечер ќе започне осмото издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Почнува есенското издание на Моден Викенд Скопје

Lider - 21.10.2013

Со модните ревии на дизајнерите Никола Ефтимов, Бобан Илиевски и модниот бренд Diesel, утревечер ќе започне осмото издание на Моден викенд Скопје, во катната гаража „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.