TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Простување од поп легендата Витни Хјустон

Deutsche Welle - 19.02.2012

Со трогателна комеморација семејството и пријателите се простија од поп легендата во Њуворк кај Њујорк, родниот град на Витни Хјустон. На сребрениот ковчег-никаква фотографија.

Арета Френклин на свирка ѝ оддала почит на Витни

МКД - 19.02.2012

Арета Френклин ја прекинала својата свирка во Њујорк во саботата (18 февруари) за да ѝ оддаде почит на својата почината кумашинка Витни Хјустон, неколку часа откако го откажа своето појавување на ...

Телото на Витни Хјустон цела ноќ го чувале 10 обезбедувачи

МКД - 19.02.2012

Автомобилот со телото на пејачката Витни Хјустон тргна кон нејзиниот вечен дом. Таа ќе биде погребена во 90-минутна приватна церемонија на гробиштата Фервју во Вестфилд, Њу Џерси.

Витни Хјустон погребена

МКД - 19.02.2012

Гробот на таткото на Витни Хјустон, до кој сега е погребена таа Еден ден по претерано јавната и емотивна црковна служба, Витни Хјустон беше погребена во многу поповлечен стил.

Whitney Houston и Amy Winehouse во слики

Штипка - 19.02.2012

Деновиве некако сите помалку или повеќе сме растажени поради прераното заминување на поп дивата Витни. Но, како што и познатите холивудски ликови кажаа: таа останува со нас преку нејзиниот ангелски ...

Поп дивата Витни Хјустон погребана на приватна церемонија!

tm.mk - 19.02.2012

Легендарната пејачка Витни Хјустон денес беше погребана веднаш до нејзиниот татко Џон Расел Хјустон, на приватна церемонија во Вестфилд.

Солзи и музика за Витни Хјустон: Последно испраќање со нејзиниот хит „I Will Always Love You“ (ФОТО+ВИДЕО)

+инфо - 19.02.2012

Музичката дива Витни Хјустон беше испратена кон вечниот дом, во родниот Њуарк во Њу Џерси во присуство на мноштво почитувачи и фанови на пејачката и тоа во нејзин стил, со песна.

Витни Хјустон беше погребана до татко и на приватна семејна церемонија

+инфо - 19.02.2012

Откако вчера беше приредено големо испраќање на кое присуствуваа многу ѕвезди и пријатели на покојната пејачка, Витни Хјустон беше погребана денеска на приватна семејна церемонија на гробиштата ...

Ковчегот со посмртните останки на Витни Хјустон од црквата изнесен со звуците на нејзиниот најголем хит „I will always ...

Канал5 - 19.02.2012

Посмртните останки на Витни Хјустон беа донесени со златна лимузина во црквата Нова надеж во нејзиниот роден град Њуарк.

Витни Хјустон беше погребана до татко и на приватна семејна церемонија

Сител - 19.02.2012

Пејачката Витни Хјустон беше погребана на приватна семејна церемонија на гробиштата Фервју во градот Вестфилд, каде е погребан и нејзиниот татко во 2003 година.

Светот се раздели од Витни Хјустон

Вечер - 19.02.2012

Светот вчера се раздели од големата музичка ѕвезда Витни Хјустон. Во петокот телото на легендарната пејачка, која минатиот викенд беше пронајдена мртва во хотелска соба, беше пренесено во родниот ...

Неверојатно проклетство: Кога тој дава гол, умираат луѓе.

Попара - 19.02.2012

Фудбалерот на Арсенал, Арон Рамзи, од 1 мај 2011 година, до денес, има дадено само 4 гола, но интересно кога и да погодил, некоја славна личност брзо потоа починувала.

Видео: Последен поздрав на Кевин Костнер-Витни, ќе пееш пред Господ!

Лимбо - 19.02.2012

Холивудскиот актер Кевин Костнер (57) одржа емотивен говор вчера на комеморацијата на Витни Хјустон (48), откривајќи многу детали околу снимањето на хит филмот "Телохранител", во кој тие глумеа ...

ВИДЕО: Алиша Кис и побара на Витни Хјустон да „и испрати ангел“

Press24 - 19.02.2012

Дел од трибјутот на Алиша Кис на погребот на Витни ...

Видео: Погребана Витни Хјустон

Курир - 19.02.2012

Семејството и пријателите на Витни Хјустон присуствуваа на поменот во баптистичката црква во градот Њуарк во Њу Џерси. Во црквата покрај семејството и пријателите присутни беа нејзините колеги Елтон ...

Си ветив дека ќе и се поклонам на гробот!

Вест - 18.02.2012

Фолк-пејачката Анета Мицевска од групата "Молика" која што во јавноста е позната како македонска Витни Хјустон поради сличната боја на гласот со американската музичка ѕвезда, вели дека е многу ...

Во чест на Витни бандите од Њуарк денес нема да пљачкаат

МКД - 18.02.2012

Погребот на Витни Хјустон инспирира неколку лидери на банди од Њуарк денеска (18 февруари) да прогласат ден на мир во чест на починатата поп-кралица од Брик Сити.

Телото на Витни Хјустон пристигна во црквата Њу хоуп (ВИДЕО)

МКД - 18.02.2012

Ковчегот на Витни пристигнува во црквата Њу хоуп Ковчегот на Витни Хјустон денеска (18 февруари) пристигна во црквата каде што на времето моќниот глас првпат ги воодушевил собраните на богослужба, а ...

Последното збогум за Витни во црквата каде започна да пее

Телма - 18.02.2012

Црниот тепих пред црквата во Њуарк, Њу Џерси, вечерва ги пречекува роднините и пријателите на поп-ѕвездата Витни Хјустон која почина пред една недела на 48-годишна возраст.

Кевин Костнер се бореше со солзите во говорот на погребот на Витни (ВИДЕО)

МКД - 18.02.2012

Плескајќи со рацете и нишајќи се на госпел-песните во црквата во која моќниот глас на Витни Хјустон првпат ги одушевил присутните, најголемите имиња од шоу-бизнисот пееја заедно со хорот во спомен на ...

Денес ќе се одржи погребот на Витни Хјустон

Алфа - 18.02.2012

Поп дивата и актерка Витни Хјустон денеска ќе биде погребана во Њуарк, Њу Џерси, а на погребот ќе пеат Арета Френклин и Стиви Вондер.

Џенифер Хадсон наместо Витни Хјустон?

Интересно - 18.02.2012

Актерката Џенифер Хадсон наводно е во преговори за улогата во римејкот на филмот „Телохранител“ од 1992 година во кој главната улога ја толкуваше починатата Витни Хјустон.

Тричасовен помен за Витни Хјустон во Њу Џерси

Н.Македонија - 18.02.2012

Семејството и пријателите на Витни Хјустон присуствуваат на поменот во баптистичката црква во градот Њуарк во Њу Џерси. Поменот е предвидено да трае три часа.

Џенифер Хадсон ќе глуми во римејкот на филмот The Bodyguard!

tm.mk - 18.02.2012

Џенифер Хадсон е во преговори да глуми во римејкот на филмскиот хит со Витни Хјустон, The Bodyguard. Филмот од 1992 година во кој глумеа починатата поп дива Витни Хјустон и Кевин Костнер, беше тема ...

Енергичната 90-годишна Џејн се разиграла на хит на Витни

Mnogoo - 18.02.2012

Смртта на Витни Хјустон погодила многу нејзини обожаватели а меѓу нив е и 90- годишната Џејн, бабичка која одлучила да и оддаде почит на починатата дива и заиграла на нејзината песна „I Wanna Dance ...

Запаметена Витни Хјустон

Идивиди - 18.02.2012

Њуарк, 18 февруари 2012 (МИА) - Семејството и пријателите на Витни Хјустон присуствува на поменот во баптистичката црква во градот Њуарк во Њу Џерси.

Витни Хјустон ќе биде погребана денеска во родниот Њуарк во Њу Џерси

+инфо - 18.02.2012

Американската пејачка и актерка Витни Хјустон (48), која минатата сабота беше пронајдена мртва во када во хотелската соба во Лос Анџелес, ќе биде погребана денеска напладне по локално време (18 часот ...

Почна комеморацијата за Витни Хјустон

Канал5 - 18.02.2012

Телото на пејачката и актерка Витни Хјустон во златен ковчег е донесено во црквата Нова Надеж во Љуарк, каде што таа ја почнала нејзината музичка кариера.

Погреб на големата музичка дива Витни Хјустон

Сител - 18.02.2012

Во родното место Њуарк Њу Џерси утрово започна погребната церемонија на поп дивата и актерка Витни Хјустон. На погребот во чест на големата дива пееа Арета Френклин и Стиви Вондер а повикан е и ...

Тричасовен помен за Витни Хјустон во црква во Њу Џерси

Сител - 18.02.2012

Во родното место Њуарк Њу Џерси утрово започна погребната церемонија на поп дивата и актерка Витни Хјустон. Во црквата покрај семејството и пријателите присутни се нејзините колеги Елтон Џон, Стиви ...

Денес ќе се одржи погребот на Витни Хјустон

Точка - 18.02.2012

Поп дивата и актерка Витни Хјустон денеска ќе биде погребана во Њуарк, Њу Џерси, а на погребот ќе пеат Арета Френклин и Стиви Вондер.

Од погребот на Хјустон направија тридневен настан: Ќе ја закопаат утре?

Точка - 18.02.2012

Семејството на Витни Хјустон од нејзиниот погреб направи тридневен настан. Вчера членовите на нејзиното семејство и најблиските пријатели присуствуваа на приватната комеморација, а за денес е ...

90 – годишна баба и оддаде почит на Витни Хјустон

Точка - 18.02.2012

Обожавателите на поп – дивата Витни Хјустон насекаде низ светот се простуваат од неа на најразлични начини. Истото одлучила да го направи Џејн, 90 – годишна баба која игра на песната “I wanna dance ...

Денес ќе се одржи погребот на Витни Хјустон

Нетпрес - 18.02.2012

Поп дивата и актерка Витни Хјустон денеска ќе биде погребана во Њуарк, Њу Џерси, а на погребот ќе пеат Арета Френклин и Стиви Вондер.

Витни Хјустон криела дека е лезбејка?!

Лимбо - 18.02.2012

Откако почина легендарната поп дива со единствен глас Витни Хјустон, стана се популарна а околу нејзиниот живот постојано излгеуваат нови пикантерии.

Витни Хјустон ќе биде погребана денес

Курир - 18.02.2012

Погребната церемонија на Американската поп ѕвезда, Витни Хјустон ќе се одржи подоцна. Комеморацијата се одржува во мала црква во „Њуарк“, Њу Џерси, каде Хјустон ги подобруваше своите вокални ...

Денес ќе биде погребана пејачката Витни Хјустон

Sky - 18.02.2012

Во мала црква во "Њуарк", Њу Џерси денеска ќе се одржи погребната церемонија на Американската поп ѕвезда, Витни Хјустон.

Од погребот на Хјустон направија тридневен настан: Ќе ја закопаат утре?

Нетпрес - 18.02.2012

Семејството на Витни Хјустон од нејзиниот погреб направи тридневен настан. Вчера членовите на нејзиното семејство и најблиските пријатели присуствуваа на приватната комеморација, а за денес е ...

Ќе се снима римејк на филмот Телохранител

БезПардон - 18.02.2012

Актерката Џенифер Хадсон ќе ја толкува улогата во римејкот на филмот Телохранител со кој се прослави покојната Витни Хјустон.

ВИДЕО: 90 – годишна баба и оддаде почит на Витни Хјустон

Нетпрес - 18.02.2012

Обожавателите на поп – дивата Витни Хјустон насекаде низ светот се простуваат од неа на најразлични начини. Истото одлучила да го направи Џејн, 90 – годишна баба која игра на песната “I wanna dance ...

ФОТО: Посмртните останки на Витни Хјустон пристигнаа во црквата во Њуворк

Press24 - 18.02.2012

Во оваа црква Витни пеела во црковениот хор како дете. На погребот ќе присуствуваат над 1500 ...

Денес ќе биде погребана Витни Хјустон

Inpress - 18.02.2012

Лос Анџелес, 18. февруари 2012 (ИНПРЕС) Погребот на Витни Хјустон ќе се одржи денеска во Њу Џерси, по церемонијата во баптистката црква „Нова Надеж“, каде како 11-годишна, Витни пеела во црковниот ...

Кога Ремзи дава гол умира некоја позната личност

Спорт - 17.02.2012

Секогаш кога Арон Ремзи ќе постигне гол истиот или следниот ден умира некоја позната личност. Трагично и морничаво меѓутоа вистинито Англичаните се позанимаваа со оваа невообичаена приказна и го ...

Потврдена листата на поканети на погребот на Витни Хјустон

МКД - 17.02.2012

Арета Френклин и Стиви Вондер ќе пеат на погребот на Витни Хјустон, утре (18 февруари) во Њу Џерси. На церемонијата ќе говори Клајв Дејвис, музичкиот ментор на Витни, заедно со нејзината роднина Дион ...

Погребот на Витни Хјустон ќе го има на Интернет

МКД - 17.02.2012

Тие нема да бидат таму лично, но милионите обожаватели на пејачката Витни Хјустон од целиот свет в сабота ќе можат да учествуваат на нејзиниот погреб преку Интернет, јавува Асошиејтед прес.

Мел Гибсон е поканет на погребот на Витни – се обидел да ја спаси

МКД - 17.02.2012

Мел Гибсон е поканет на погребот на Витни Хјустон. Нејзиното семејство го поканило бидејќи Мел се обидел да ѝ помогне на пејачката за време на многу тежок период од нејзиниот живот, пренесува сајтот ...

Погребот на Хјустон ќе биде емитуван на интернет

Дневник - 17.02.2012

Фановите на Витни Хјустон во светот ќе може да ја следат приватната погребна церемонија на интернет. Погребот ќе биде во сабота во Баптистичката црква „Њу хоуп“ во Њуварк, каде што Хјустон почнала да ...

Кевин Костнер ќе одржи говор на погребот на Витни Хјустон

Кармакаша - 17.02.2012

Актерот кој со Хјустон играше во филмот "The Bodyguard", Кевин Костнер, би требало да одржи говор на погребот на починатата пејачка Ha погребот ќе говорaт и Арета Френклин и Клајв Дејвис, пејачот и ...

Славните немаат право на приватност ни на погреб

Н.Македонија - 17.02.2012

Кога ќе замине некоја голема ѕвезда од овој свет, тогаш навистина не е можно тоа да биде интимна разделба, бидејќи и верните обожаватели сметаат дека заслужуваат да бидат дел од траурниот чин, велат ...

Витни Хјустон знаела дека ќе умре

Mnogoo - 17.02.2012

Витни Хјустон, која почина пред неколку денови на 48 години, наводно пред смртта им рекла на своите пријатели дека навистина сака да се сретне со Исус, кажувајќи дека има чувство дека ѝ доаѓа крајот, ...

Светски џет – сет и стража пред сплитската болница [Anonymoused]

Канал5 - 17.02.2012

Додека најголем дел од насловите во светските медиуми се за легендарната Витни Хјустон, балканските новинари стражарат пред сплитската болница во исчекување на најозборуваното балканско породување.

Џенифер Хадсон во римејкот на „Телохранител“

Канал5 - 17.02.2012

Актерката Џенифер Хадсон наводно преговара за улогата во римејкот на „Телохранител“. Иако снимањето на преработката на филмот се најавува уште од почетокот на минатата година, сега ова би требало да ...

Откриени деталите за погребот на Витни Хјустон

Точка - 17.02.2012

На погребот на Витни, кој преку интернет ќе може да се следи, ќе говори холивудскиот актер Кевин Костнер, нејзиниот партнер од филмскиот хит 'Телохранител'.

Откриени се сите детали за погребот на Витни Хјустон

Курир - 17.02.2012

Познати се сите детали за последното испраќање на Витни Хјустон, кое ќе се одржи во сабота, во нејзиното родно место Њу Џерси.

Случајност или карма: кога дава гол умира славна личност

Press24 - 17.02.2012

Според едно истражување, направено од британски спортски аналитичари, кога фудбалерот Арон Ремзи постигнува гол, истиот или следниот ден, умира некоја позната личност Жално, трагично, морничаво, но ...

Многу ѕвезди на испраќањето на Витни Хјустон

Макфакс - 17.02.2012

Арета Френклин ќе пее во сабота на закопот на Витни Хјустон во Њуарк нејзиниот роден град сојузната американска држава Њу Џерси, а ќе бидат присутни и други колеги на починатата ѕвезда, како Стиви ...

Погребот на Витни Хјустон ќе биде пренесуван во живо на Интернет

VOX - 16.02.2012

Погребот на Витни Хјустон ќе биде пренесуван во живо на Интернет, иако претходно беше соопштено дека семејството на славната пејачка планира тој да биде затворен за јавноста.

Хјустон ќе биде погребана на приватна церемонија

Дневник - 16.02.2012

Покојната поп-ѕвезда Витни Хјустон ќе биде погребана на приватна церемонија в сабота во нејзиниот роден град Њуварк, Њу Џерси.

Вардете се, Ремзи има зицер за гол

Дневник - 16.02.2012

Светски ѕвезди, вардете се! Арон Ремзи од Арсенал има зицер за гол. Е тогаш е опасно за селебрити-заедницата. А вредните англиски новинари направија морбидна пресметка дека погодок од играчот за ...

Погребот на Витни во живо на интернет

Теа Модерна - 16.02.2012

Погребот на Витни Хјустон ќе биде емитуван во живо на интернет. Пријателите и семејството на пејачката, која беше пронајдена мртва во својата хотелска соба во Беверли Хилс, минатиот викенд, на ...

Фановите на Витни ќе можат да го следат погребот во живо на интернет

Кајгана - 16.02.2012

Фановите на неодамна починатата Витни Хјустон ќе можат на интернет да го следат нејзиниот погреб кој ќе се одржи во сабота.

Стилот на Витни Хјустон низ годините

Кафе пауза - 16.02.2012

Автор: Елена Јошеска Поп дивата Витни Хјустон ќе ја паметиме не само по нејзиниот прекрасен вокал и безвремените хитови, туку и по нејзиниот стил кој доживеа најразлични трансформации низ годините.

Секогаш кога ќе постигне гол умира по некоја славна личност

Идивиди - 16.02.2012

Младиот фудбалер на Арсенал, Арон Ремзи поседува талент за голови, но според бизарната статистика секој негов гол е потенцијална смртна казна за славните личности.

Погребот на Витни ќе биде пренесуван во живо на интернет

Mnogoo - 16.02.2012

Обожавателите ширум светот кои сакаат да и испратат последен поздрав на пејачката Вини Хјустон ќе можат да го пратат нејзиниот погреб во живо на сајтот на агенцијата Аssociated press.

Погребот на Витни Хјустон ќе може да се следи во живо на интернет!

tm.mk - 16.02.2012

Погребните церемонии за поп дивата Витни Хјустон ќе се одржат во една црква во нејзиното родно место, и иако вратите ќе бидат затворени за јавноста, нејзините обожаватели ќе можат да го гледат ...

Погребот на Витни Хјустон во живо на интернет

Курир - 16.02.2012

Агенцијата Аssociated Press ќе го пренесува во живо погребот на поп дивата Витни Хјустон, а целото случување ќе биде достапно и по пат на сателит.

Арета Френклин ќе пее на погребот на Витни Хјустон!

Попара - 16.02.2012

Кралицата на соул музиката Арета Френклин ќе пее на погребот на Витни Хјустон, кој ќе биде одржан во сабота и ќе биде емитуван во директен ТВ пренос и преку интернет, јавуваат американските медиуми.

Погребот на Витни ќе се пренесува на интернет, Боби Браун непожелен

Макфакс - 16.02.2012

Обожавателите на ширум светот кои сакаат да и испратат последен поздрав на пејачката Вини Хјустон ќе можат да го пратат нејзиниот погреб во живо на сајтот на агенцијата Аssociated press.

Погребот на Витни Хјустон затворен за јавноста

Утрински - 15.02.2012

Тоа е желба на семејството, а нема да се одржи ниту голема комеморација Погребот на пејачката дива Витни Хјустон ќе биде затворен за јавноста. Тоа е желба на семејството.

Витни Хјустон живеела во подарено време

МКД - 15.02.2012

Целиот свет е во шок поради трагичната смрт на Витни Хјустон, но на Интернет се појави информација дека таа имала среќа што живеела и толку.

Витни Хјустон ќе биде погребана во родниот Њу Џерси

Дневник - 15.02.2012

Погребот на поп-дивата Витни Хјустон би требал да се одржи кон крајот на неделата, во четврток или во петокот во нејзиниот роден Њу Џерси - јавуваат американските медиуми.

Десет работи што не сте ги знаеле за Витни Хјустон

Н.Македонија - 15.02.2012

... Витни Хјустон потекнува од семејство што во Америка се смета за музичка елита. Нејзината мајка Сиси му била придружен вокал на Елвис Присли, Арета Френклин ѝ била кума, а нејзина тетка е ...

Бин Ладен сакал да се ожени со Витни Хјустон

+инфо - 15.02.2012

Лидерот на Ал Каеда, Осама бин Ладен бил смртно заљубен во Витни Хјустон и со години планирал да отпатува во САД за да ја запроси.

Витни Хјустон ќе биде погребана далеку од очите на јавноста [Anonymoused]

Канал5 - 15.02.2012

Погребот на пејачката дива Витни Хјустон ќе биде затворен за јавноста. Тоа е желбата на семејството. Нема да биде одржана ниту голема комеморација.

Кога Ремзи ќе даде гол, некој славен умира?

Точка - 15.02.2012

Ѕвездата на Берклис Премиер Лигата, Арон Ремзи, почна на бизарен начин да се поврзува со смртта на Витни Хјустон, откако неговите фанови за тоа посочија неколку чудни коинциденции.

Кога Ремзи ќе даде гол, некој славен умира?

Нетпрес - 15.02.2012

Ѕвездата на Берклис Премиер Лигата, Арон Ремзи, почна на бизарен начин да се поврзува со смртта на Витни Хјустон, откако неговите фанови за тоа посочија неколку чудни коинциденции.

Неверојатно: Кога Рамзи дава гол, следниот ден некој славен умира

Курир - 15.02.2012

Головите на Арон Рамзи на Арсенал му носат победи, но на некои верувале или не, смрт. Само неколку часа откако Арон Рамзи постигна гол за Арсенал на дуелот со Сандерленд, поп-дивата Витни Хјустон ...

Витни Хјустон неодамна снимила филм за дрога!

Попара - 15.02.2012

Поп дивата Витни Хјустон која почина во саботата во Лос Анџелес, неодамна го заврши снимањето на филмот за американската женска група “Supremes” чии членови имале проблем со дрога.

Бин Ладен сакал да се ожени со Витни Хјустон?

Курир - 15.02.2012

Осама бин Ладен, некогашниот водач на Ал Каеда, бил голем обожавател на Витни Хјустон и повеќе пати кажал дека сака да се ожени со неа, се наведува во автобиографијата на активистката Кола Буф.

Бин Ладен сакал да се ожени со Витни Хјустон!

Попара - 15.02.2012

Поранешниот лидер на Ал Каеда Бин Ладен имал желба да се ожени со Витни Хјустон, напишала во својата автобиографија, поетот Кола Буф, која во 1996 година живеела со Бин Ладен! -Беше голем обожавател ...

Телото на трагично загинатата Витни Хјустон е предадено на нејзиното семејство!

Попара - 15.02.2012

Бидејќи од обдукцијата не се пронајдени траги од насилна смрт, телото на пејачката е предадено во понеделникот вечерта од Лос Анџелес во нејзиниот роден Њу Џерси, каде во петок ќе се одржи погребот.

Проклетство: Гол на Ремзи - смрт на славна личност

Макфакс - 15.02.2012

Влијателниот „Гардијан“ во своето издание пренесува интересен текст, во кој играчот од средниот ред на Арсенал, Арон Ремзи е наречен „ангел на смртта“.

Бин Ладен сакал да се ожени со Витни Хјустон

Макфакс - 15.02.2012

Контраверзната писателка Кола Буф која во 1996 година живеела со Бин Ладен во дел од својата автобиографија напишала дека тој сакал да се ожени со Витни Хјустон.

Осама Бин Ладен сакал да се ожени за Витни Хјустон

Inpress - 15.02.2012

Париз, 15. февруари 2012 (ИНПРЕС) Осама бин Ладен сакал да ја направи Витни Хјустон една од своите сопруги, пренесуваат светските агенции повикувајќи се на мемоарите на поранешната заложничка на Бин ...

Само неколку часа по смртта на Витни, Сони ги зголемил цените на нејзините албуми

VOX - 14.02.2012

Компанијата Сони Мјузик стана цел на критики во британските медиуми, откако Гардијан објави дека музичкиот гигант за 60% ги зголемил цените на албумот со најголеми хитови на Витни Хјустон на ...

ФОТО: Телото на Витни однесено кај нејзиното семејство

Вест - 14.02.2012

Доцна синоќа, телото на поп-пејачката Витни Хјустон беше транспортирано од Лос Анџелес во Њу Џерси, каде живее мајката на починатата дива.

Македонските тинејџери се трујат како Витни Хјустон

Вест - 14.02.2012

Лекарите предупредуваат на зголемена злоупотреба на алкохол и на седативи, особено кај тинејџерите. Лекарските статистики и анализи покажуваат... Повеќе..

Погребот в петок

Утрински - 14.02.2012

Телото на Витни Хјустон, по завршувањето на обдукцијата, бидејќи нема траги на насилство, му е предадено на нејзиното семејство.

Селин Дион ја обвини музичката индустрија за смртта на Витни Хјустон

МКД - 14.02.2012

Селин Дион ја опиша својата колешка, која беше пронајдена мртва во својата хотелска соба во саботата, како „неверојатна инспирација“ и ја спореди нејзината судбина со други мртви ѕвезди, како Елвис ...

Оддадена почит на Хјустон и на Вајнхаус

Дневник - 14.02.2012

Веста за смртта на Витни Хјустон (48), која одекна неколку часа пред „Греми“, фрли сенка на музичкото шоу. Настанот го отвори раперот Ел Ел Kул Џеј со молитва за Хјустон.

Витни Хјустон ќе биде погребана во петок во нејзиниот дом во Њу Џерси

Алфа - 14.02.2012

Погребот на славната пејачка Витни Хјустон која почина ноќта на 12-ти февруари Витни Хјустон ќе биде извршен во сојузнаат американска држава Њу Џерск каде што е родена, јавува Associated Press, ...

Витни Хјустон ќе биде погребана во петок

Кајгана - 14.02.2012

Погребот на Витни Хјустон која почина ноќта на 12-ти февруари ќе биде извршен во сојузната американска држава Њу Џерси каде што е родена, јавува Associated Press, повикувајќи се на извори блиски до ...

Адел пееше за Витни на „греми“

Н.Македонија - 14.02.2012

Програмата почна со молитва за Витни Хјустон од страна на раперот Ел Ел Кул Џеј, кога речиси сите присутни ги наведнаа главите во знак на почит кон покојната Адел на церемонијата првпат запеа во ...

Телото на Витни Хјустон префрлено во Њу Џерси

Здраво - 14.02.2012

Телото на пеjачката Витни Хјустон e префрлено синоќа во Њу Џерси, каде ќе биде погребана подоцна оваа недела. Авионот во сопственост на глумецот и продуцентот Тајлер Пери слета на добро обезбедениот ...

Телото на Витни Хјустон донесено во Њу Џерси

Н.Македонија - 14.02.2012

Витни Хјустон ќе биде погребана оваа недела во Њу Џерси, а нејзиното тело од синоќа е префрлено таму Авионот во сопственост на глумецот и продуцентот Тајлер Пери слета на добро обезбедениот аеродром ...

Телото на Витни Хјустон префрлено во Њу Џерси

Идивиди - 14.02.2012

Телото на пеjачката Витни Хјустон e префрлено синоќа во Њу Џерси, каде ќе биде погребана подоцна оваа недела. Авионот во сопственост на глумецот и продуцентот Тајлер Пери слета на добро обезбедениот ...

Телото на Витни Хјустон префрлено во Њу Џерси, каде ќе биде погребана

МРТ - 14.02.2012

Tweet Телото на пеjачката Витни Хјустон e префрлено синоќа во Њу Џерси, каде ќе биде погребана подоцна оваа недела. Авионот во сопственост на глумецот и продуцентот Тајлер Пери слета на добро ...

Погребот на Витни Хјустон кон крајот на неделата, Обама загрижен за нејзината ќерка

Точка - 14.02.2012

Телото на Витни Хјустон по завршувањето на обдукцијата, со оглед на тоа дека нема траги од насилна смрт, е предадено на нејзиното семејство. Погребот ќе биде кон крајот на неделата во Њу Џерси.

Бин Ладен сакал да се ожени со Витни Хјустон

Точка - 14.02.2012

Бизарната информација во својата автобиографија ја открила активистката Кола Буф, која во средината на деведесетите со Осама живеела на имот во Мароко.

Погребот на Витни во петок

БезПардон - 14.02.2012

Во петок ќе биде погребот Витни Хјустон, која почина доцна во саботата вечер во нејзината хотелска соба во Лос Анџелес. Тој ќе биде извршен во нејзиното родно место, државата Њу Џерси.

Телото на Витни Хјустон пренесено во родниот Њу Џерси

eReporter - 14.02.2012

Телото на поп пејачка Витни Хјустон е пренесено во нејзината родна држава Њу Џерски, а погребот се очекува да биде извршен во текот на оваа недела. Телото е во Њуарк, нејзиниот роден град.

Погребот на Витни Хјустон кон крајот на неделата, Обама загрижен за нејзината ќерка

Нетпрес - 14.02.2012

Телото на Витни Хјустон по завршувањето на обдукцијата, со оглед на тоа дека нема траги од насилна смрт, е предадено на нејзиното семејство. Погребот ќе биде кон крајот на неделата во Њу Џерси.

Рипнаа цените на албумите на Витни Хјустон

Press24 - 14.02.2012

По само неколку дена од смртта на поп дивата Витни Хјустон, компанијата Сони Мјузик стана цел на критики во британските медиуми, поради порастот на цените на албумите Откако Гардијан објави дека ...

Телото на Витни Хјустон пренесено дома во златна погребна кола

Лимбо - 14.02.2012

Телото на поп дивата Витни Хјустон е пренесено во златен погребен автомобил во Њу Џерси, а погребот ќе се одржи во текот на оваа недела.

Видео: Витни Хјустон ќе биде погребана во петок

Курир - 14.02.2012

Телото на починатата поп дива Витни Хјустон беше пренесено во нејзиниот дом во Њу Џерси. Од хотелот во Лос Анџелес, телото на поп дивата со автомобил беше пренесено на аеродром, па подоцна исто така ...

Погребот на Витни Хјустон ќе биде сензационален – каква што беше и нејзината кариера!

Попара - 14.02.2012

Откако телото на Витни Хјустон е пренесено во нејзиниот дом во Њу Џерси, погребот ќе биде спроведен во текот на следните неколку дена.

Телото на Витни Хјустон префрлено во Њу Џерси, каде ќе биде погребана

Press24 - 14.02.2012

Телото на пеjачката Витни Хјустон e префрлено синоќа во Њу Џерси, каде ќе биде погребана подоцна оваа недела. Телото на пеjачката Витни Хјустон e префрлено синоќа во Њу Џерси, каде ќе биде погребана ...

Семејството се подготвува за погребот на Витни

Inpress - 14.02.2012

Лос Анџелес, 14. февруари 2012 (ИНПРЕС) Голема полициска поворка пристигна нешто пред полноќ во Њу Џерси, во домот на популарната пејачка, каде се прават последните подготовки за погребот.

Адел- големa победничка на „Греми“ наградите

Deutsche Welle - 13.02.2012

Соул пејачката Адел е најголем победник на годинешното доделување на најпрестижната награда во музичката индустрија - „Греми“ 21-годишната Англичанка победи во сите шест категории во кои беше ...

Церемонијата на врачување на наградите „Греми“ се претвори во помен на Витни Хјустон

24 Вести - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Врачување на наградите „Греми“ се претвори во помен за Витни Хјустон

Вест - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Шест грамофони за Адел, молитва за Витни

Вест - 13.02.2012

Адел е апсолутна победничка на годинешното доделување на музичките награди Греми 2012. Таа освои шест награди, вклучувајќи ја и онаа за најдобра песна и најдобар албум.

Каролина: Од мала ја пеев Витни Хјустон

Вест - 13.02.2012

По трагичната смрт на музичката легенда Витни Хјустон, македонската поп-ѕвезда Каролина Гочева се сеќава на тинејџерските денови, кога била вљубена во нејзината музика. Целиот текст..

Церемонијата на „Греми“ се претвори во помен за Хјустон

Телма - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Верувале или не: Кога Ремзи ќе постигне гол некој умира!?

Сваштарник - 13.02.2012

За верување или не... Но, дел од медиумите во Англија денеска пренесоа приказна во која по малку морничаво преку факти се тврди дека секогаш кога младиот велшки репрезентативец Арон Ремзи, фудбалер ...

„Греми“ наградите се претвориja во помен на Витни Хјустон

Дневник - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Полицијата не открива од што починала Витни Хјустон

Алфа - 13.02.2012

Полицијата доцна синоќа одби да ги соопшти резултатите од обдукцијата на телото на Витни Хјустон која во саботата беше пронајдена мртва во хотелска соба во Лос Анџелес.

„Греми“ во помен на Витни Хјустон

Алфа - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Последните зборови на Витни Хјустон

Интересно - 13.02.2012

Во последното интервју зборувала за враќање на филмското платно, семејството, проблемите... А пред 4 дена ја испеа последната песна, посветена на Исус...

Grammy awards се претвори во помен на Витни Хјустон

Идивиди - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите Grammy во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Шест "Греми" награди за Адел

Факултети - 13.02.2012

Соул пејачката Адел е најголем победник на годинешното доделување на најпрестижната награда во музичката индустрија - „Греми“.

Витни Хјустон: Животот низ слика

Кармакаша - 13.02.2012

Витни Хјустон (9 август 1963 – 11 февруари 2012). Хјустон беше најнаградуваната женска изведувачка на сите времиња. Нејзината листа на награди вклучува две Еми, шест Греми, триесет Билборд мјузик, 22 ...

Кралицата на музичката индустрија го напушти својот трон

Н.Македонија - 13.02.2012

Свилениот глас и вајаната фигура инстантно ја направија голема музичка икона. Популарниот музички критичар Стивен Ајвори вели дека таа била родена за да биде ѕвезда, опишувајќи ја како совршениот ...

Адел со шест награди, церемонијата во знак на Витни Хјустон

Здраво - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Последната песна на Витни доаѓа во филмот "Sparkle“

Кајгана - 13.02.2012

Продуцентитe на филмот „Sparkle“ веројатно не ни очекувале дека нивното дело ќе биде последното креативно нешто во кое ќе биде вклучена Витни Хјустон.

Се подготвува нов филм со Витни Хјустон

Divian Arts - 13.02.2012

Според најновите вести, набрзо ќе се појави нов музички филм каде мега популарната и сега веќе трагично починатата пејачка Витни Хјустон ќе ја има како главна улога.

Фановите револтирани поради високата цена на албумите на Витни Хјустон

+инфо - 13.02.2012

Продажбата на албумите на пејачката Витни Хјустон (48) порасна од обете страни на Атлантикот по нејзината смрт во Лос Анџелес, пренесуваат американските медиуми.

Витни Хјустон најдена мртва во када

Кирилица - 13.02.2012

Популарната поп пејачка Витни Хјустон почина во саботата навечер на 48-годишна возраст во хотелот „Беверли Хилс“ во Лос Анџелес.

Церемонијата на врачување на наградите „Греми“ се претвори во помен на Витни Хјустон

МРТ - 13.02.2012

Tweet Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Церемонијата на врачување на наградите „Греми“ се претвори во помен на Витни Хјустон

Сител - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Последниот настап на Витни Хјустон

Точка - 13.02.2012

На Јутјуб се појавија аматерски снимки од настапот на американската поп пејачка Витни Хјустон на забава по повод Греми наградите во четвртокот вечер Во Холивуд.

Почина легендардната музичка дива Витни Хјустон - почивај во мир!

Точка - 13.02.2012

Легендарната музичка дива Витни Хјустон почина на 48-годишна возраст. На 11-ти февруари 2012 година, почина светски познатата Витни Хјустон на свои 48 години.

Погледнете ја рекламата што Витни Хјустон ја снимала на 19 години

Точка - 13.02.2012

Во деновите на нејзината младост, пред да стане мегапопуларна пејачка, Витни Хјустон си ја пробала среќата во светот на модата, па во глумата и така во 1983 тогаш 19-годишната Витни ја снимала ...

Видео: Доделувањето на „Греми“ наградите се претвори во помен на Витни Хјустон

Курир - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Доделувањето на Греми се претвори во помен за Витни Хјустон - Адел однесе 6 награди

Press24 - 13.02.2012

Програмата почна со молитва за Витни Хјустон од страна на водечкиот рапер Ел Ел Куул Џеј. Речиси сите присутни во салата ги наведнаа главите во знак на почит кон покојната Церемонијата за врачување ...

Церемонијата на „Греми“ наградите се претвори во помен на Витни Хјустон

Радио Фортуна - 13.02.2012

Церемонијата за врачување на наградите „Греми“ во Лос Анџелес се претвори во своевиден настан во помен на Витни Хјустон, пренесоа светските агенции.

Oва е последниот настап на Витни Хјустон!

Попара - 13.02.2012

Видеото кое ви го претставуваме настанало во четвртокот вечерта кога витни се појавила и запеала на забавата по повод доделувањето на Греми наградите во Холивуд… Откако Витни Хјустон почина, ...

Зголемена продажбата на албумите на Витни Хјустон

Макфакс - 13.02.2012

Очекувано продажба на музиката што ја исполнуваше Витни Хјустон наголо се зголеми, откако во саботата беше објaвена веста за нејзината смрт.

Витни Хјустон ќе биде погребана во петок во нејзиниот дом во Њу Џерси

Макфакс - 13.02.2012

Погребот на славната пејачка Витни Хјустон која почина ноќта на 12-ти февруари Витни Хјустон ќе биде извршен во сојузнаат американска држава Њу Џерск каде што е родена, јавува Associated Press, ...