TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откажан штрајкот во Серија А!

Inpress - 10.12.2010

Рим, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) По најавите на италијанскиот фудбалски синдикат за штрајк на фудбалерите на 11 декември , од синдикатот се огласија со соопштение во кое се вели дека штрајкот е ...

Бизнис барометар - Штрајк на јавниот транспорт во Грција

Вест - 09.12.2010

АТИНА (ДПА) - Сообраќајот во Грција вчера беше блокиран со часови бидејќи, поради штрајк на вработените во јавниот транспорт против владиниот план за штедење, луѓето беа принудени да се возат со ...

Грчките затвореници отпочнаа штрајк со глад

SETimes - 09.12.2010

ATИНА, Грција -- Повеќе од 300 затвореници отпочнаа штрајк со глад во знак на протест поради пренатрупаните затвори, објавија властите во средата (8-ми декември).

Во Атина вчера, протестираа вработените во јавниот сообраќај

Канал 77 - 09.12.2010

Атина вчера беше парализирана од 24 часовниот протест на вработените во јавниот сообраќај, кои протестираа поради острите мерки на социјалистичката влада на Грција, усвоени поради длабоката економска ...

Откажан штрајкот во Серие А!

Курир - 09.12.2010

Штрајкот кој фудбалерите во италијанската Серие А го најавија за претстојниот викенд е откажан. До ова дојде откако беше постигнат договор помеѓу Синдикатот на фудбалерите со челниците на лигата ...

Атина парализирана од штрајкот во јавниот сообраќај

А1 - 08.12.2010

Главниот град на Грција, Атина, денес е парализиран од 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот сообраќај. Вработените во овој сектор протестираат поради ригорозните мерки со кои ...

Нема штрајк на фудбалерите во Серија А

Спортнет - 08.12.2010

Унијата на играчи во италијанската Серија А соопштила дека нема да има штрајк кој беше планиран за 11. и 12. декември кога на програмата се мечевите од 16. коло.

Грција - штрајк го парализира сообраќајот

Телма - 08.12.2010

Атина денеска е парализирана поради 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот сообраќај, кои протестираат поради острите владини мерки усвоени поради надминување на длабоката економска криза во ...

Атина парализирана од штрајкот во јавниот сообраќај

Алфа - 08.12.2010

Главниот град на Грција, Атина, денес е парализиран од 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот сообраќај. Вработените во овој сектор протестираат поради ригорозните мерки со кои ...

Во Чешка штрајкуваат вработените во јавниот сектор

Сител - 08.12.2010

Во Чешка започна еднодневен штрајк на вработените во јавниот сектор кој го изразува незадоволство од владините рестрикции на трошоците за плати за најмалку десет проценти.

Атина парализирана од штрајк на вработените во јавниот сообраќај

Кирилица - 08.12.2010

Атина денеска е парализирана 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот сообраќај, кои протестираат поради острите владини мерки усвоени поради надминување на длабоката економска криза во Грција ...

Атина парализирана

Вечер Прес - 08.12.2010

Атина вчера беше целосно парализирана поради 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот сообраќај, кои протестираат поради острите владини мерки усвоени заради надминување на длабоката економска ...

Чешка “парализирана" од штрајк

Нетпрес - 08.12.2010

Чешка ,“парализирана" од целодневниот штрајк на вработените во државната администрација поради намерата на Владата за десет отсто да ги намали платите наредната година, јавува дописникот на Нетпрес ...

Чешка: Штрајк на вработените во јавниот сектор

Курир - 08.12.2010

Во Чешка започна еднодневен штрајк на вработените во јавниот сектор кој го изразува незадоволство од владините рестрикции на трошоците за плати за најмалку десет проценти.

Атина: Протест во јавниот сообраќај

Нетпрес - 08.12.2010

Атина денес е парализирана од 24 часовниот протест на вработените во јавниот сообраќај, кои протестираат поради острите мерки на социјалистичката влада на Грција, усвоени поради длабоката економска ...

Чешка “парализирана" од штрајк

Канал 77 - 08.12.2010

Чешка ,“парализирана" од целодневниот штрајк на вработените во државната администрација поради намерата на Владата за десет отсто да ги намали платите наредната година, јавува дописникот на Нетпрес ...

123.000 Чеси излегоа на денешниот штрајк

Курир - 08.12.2010

Во денешниот штрајк на вработените во јавниот сектор во Чешка учествувале 123.000 работници. Во денешниот штрајк на вработените во јавниот сектор во Чешка против владините рестрикции на трошоците за ...

Атина парализирана од штрајкот во јавниот сообраќај

Макфакс - 08.12.2010

Главниот град на Грција, Атина, денес е парализиран од 24-часовниот штрајк на вработените во јавниот сообраќај. Вработените во овој сек..

Повторно штрајк во Грчките железници - Возовите само до Гевгелија

Inpress - 08.12.2010

Скопје, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Меѓународните возови за Солун - Hellas Express и Olimpus ќе сообраќаат само до македонско-грчката граница поради штрајкот на Грчките железници.

300 грчки затвореници започнаа штрајк со глад

Inpress - 08.12.2010

Атина, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Повеќе од 300 затвореници во грчките затвори започнаа штрајк со глад поради лошите услови, а пред се поради пренатрупаните затвори, јавуваат грчките медиуми.

Во Атина утре 24-часовен штрајк на вработените во јавниот сообраќај

МРТ - 07.12.2010

Жителите на Атина утре ќе останат без јавен сообраќај и тие ќе треба да бараат алтернативни начини за превоз, поради 24-часовниот штрајк на вработените во тој сектор.

Штрајк на вработените во јавниот сообраќај во Атина

Курир - 07.12.2010

Жителите на Атина утре ќе останат без јавен сообраќај поради 24-часовниот штрајк на вработените во тој сектор. Корисниците на јавниот сообраќај во Атина, ќе треба да бараат алтернативни начини за ...