TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпретседателот Зекири одраз на лицемерието- СДСМ јавно го обвинува ДУИ за криминал, а заради власт остануваат во ...

Курир - 22.11.2019

Потпретседателот и пратеник на СДСМ, Мухамед Зеќири преку статус на Фејсбук возврати на изјавата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети кој за последните обвинувања кои Зекири ги изнесе во гостување во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека Мухамед ...

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

24 Вести - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со дуи, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки-ова го истакна премиерот Зоран Заев.

Ахмети: Коалицијата со СДСМ стабилна

Телма - 21.11.2019

– Може да има разлики за различни прашања во принцип. Но, во суштина нештата одат прав пат. Во однос на активностите околу изборите ние уште немаме преговори со ниту една партија од македонскиот блок.

Зекири: Судот работи под диктат на ВМРО и ДУИ, судиите ги избираа Мијалков и Муса

Фокус - 21.11.2019

Потпреседателот на СДСМ и републички пратеник Мухамед Зекири, во интервју за ТВ 21 побара неговата партија да не му помага на коалицискиот партнер ДУИ. – Албанците коишто гласале за СДСМ, гласале и за да ги казнат ДУИ.

Зекири за рокадата во МВР: Се докажа дека овие луѓе ѝ служеле на ДУИ, не на граѓаните!

ТВ21 - 21.11.2019

За актуелните „рокади“ во МВР, потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири истакна дека биле сменети поради тоа што ја завршиле работата како треба и дека тие луѓе и служеле на ДУИ, а не на граѓаните.

Ахмети: Зекири побара да стане пратеник на ДУИ – Еве што одговори Зекири во „Клик Плус“

ТВ21 - 21.11.2019

Кога Али Ахмети гостуваше во ТВ21 на „Клик Плус“, рече дека Зеќири дошол и побарал од него да стане пратеник на ДУИ. Зекири синоќа рече дека на ова одговорил неколку пати, и повторно го кажа својот ...

Зекири во „Клик Плус“: Никогаш не сум сакал да соработувам со ДУИ, тие се злото за Албанците

ТВ21 - 21.11.2019

„Никогаш не сум сакал да соработувам со ДУИ, тие се злото за Албанците“, рече Зеќири на вчерашното гостување во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ...

Заев и Ахмети со оценка за коалицијата дека е стабилна и добра

Канал5 - 21.11.2019

Коалицијата СДСМ-ДУИ не е разнишана, туку различните внатрепартиски ставови се одлик на демократија – тврди премиерот Заев по изјавата на Мухамед Зекири кој нивните коалициски партнери ДУИ, ги нарече најголемо зло за Албанците.

Зекири и Заев со различни ставови за ДУИ

Телма - 21.11.2019

Претседателот и потпретседателот на СДСМ со различни ставови за евентуалното постизборно коалицирање со ДУИ. Мухамед Зекири, синоќа за ТВ 21 рече дека не сака коалиција со партијата на Али Ахмети, затоа што тие се најголемото зло за Албанците.

Ахмети му одговори на Зекири: Не си легитимен, Заев: Во СДСМ има луѓе кои сакаат да бидат во коалиција со ДУИ

ТВ21 - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, во синоќешниот дебатен магазин „Клик Плус“, рече дека најголемата грешка што ја направила СДСМ, била поддршката што ѝ ја дала на ДУИ на последните локални избори.

Зекири за прераспределбите во МВР на СДСМ и ДУИ – „Се менуваат полицајци бидејќи не работат, не дека се од ДУИ“

ТВ21 - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири тврди дека МВР не е партиски штаб. Тој во Клик Плус зборуваше за рокадите во МВР. Според него тие што се жалат дека се сменети од работа, сменети се не дека се од ДУИ, туку дека не си ја работат својата ...

Коалициски односи СДСМ – ДУИ

24 Вести - 21.11.2019

Се крши ли коалицијата пред избори меѓу СДСМ и ДУИ. Потпретседателот на Социјалдемократите, Мухамед Зекири јавно се спротивставува на сојузот со интегративците за следните предвремени парламентарни избори.

Заев и Ахмети: Коалицијата функционира одлично

Алсат-М - 21.11.2019

И покрај неодамнешните судири меѓу одредените личности на СДСМ и ДУИ, лидерите на двете партии од владејачката коалиција негираат дека меѓу нив има криза. Премиерот Зоран Заев ја коментира последната изјава на подпретседателот на СДСМ Мухамед ...

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Канал5 - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Зекири: Црвенковски нема влијание во СДСМ

Press24 - 21.11.2019

Потпреседателот на СДСМ и републички пратеник Мухамед Зекири, во интервју за ТВ 21 го спомена и поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски. На прашање во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 дали поранешниот претседател на СДСМ, Бранко ...

Заев: Познато е дека Зекири не сака коалиција со ДУИ, но во СДСМ има луѓе кои сакаат

Слободен Печат - 21.11.2019

Премиерот изјави дека веќе е познато оти Зекири не сака коалиција со ДУИ. Премиерот Зоран Заев во коментар на изјавата на потпретседателот на опозициската партија, Мухамед Зекири, кој рече дека не сака коалиција со ДУИ, иистакна дека во владејачката ...

Заев: Со ДУИ бевме партнери и кога се носеа најтешките одлуки за државата

Press24 - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Заев - Односите со ДУИ се стабилни

Р.С.Европа - 21.11.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека односите со коалициониот партнер ДУИ се стабилни. Тој вели дека до изборите е важно да се фокусираат на тоа што ќе им понудат на граѓаните, а граѓаните на изборите ќе одлучат за идните соработки.

Костадинов: Коалицијата со ДУИ зависи од граѓаните и од бројките

МКД - 21.11.2019

Познато е дека Мухамед Зекири , потпретседателот и пратеник на СДСМ, е против коалицијата на СДСМ со ДУИ. Но, во СДСМ има луѓе кои сакаат да коалицираме со ДУИ, а има и кои се против. И во ДУИ има членови кои се за и против коалицијата со СДСМ, ...

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Нова ТВ - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Зекири: Судиите ги избираа Мијалков и Муса

Press24 - 21.11.2019

Потпреседателот на СДСМ и републички пратеник Мухамед Зекири, во интервју за ТВ 21 побара неговата партија да не му помага на коалицискиот партнер ДУИ. Според Зекири, Албанците коишто гласале за СДСМ, гласале и за да ги казнат ДУИ.

Зекири: Не ги сакам ДУИ во коалиција, ТИЕ СЕ ЗЛО за Албанците

Курир - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Мухамед Зекири во емисијата Клик Плус на ТВ21 изјави дека не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле најлошото нешто што можело да им се случи на Албанците Зекири упати сериозни критики кон ДУИ и како главен ...

Ахмети: Коалицијата со СДСМ стабилна

Сител - 21.11.2019

Владината коалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри. Ова го изјави денеска претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Ахмети: Коалицијата со СДСМ стабилна

Press24 - 21.11.2019

Владината коалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри. Ова го изјави денеска претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Сител - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Ахмети: Коалицијата со СДСМ стабилна

ММС - 21.11.2019

Владината коалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри. Ова го изјави денеска претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Ахмети:Не е најдобро ниту за ДУИ, ниту за СДСМ, да влеземе во предизборна коалиција

Р.С.Европа - 21.11.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека владината коалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Тој вели дека неговите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри.

Мухамед Зекири ги изнервира интегративците

Алфа - 21.11.2019

Се распаѓа ли коалицијата СДСМ-ДУИ? Мухамед Зекири, ги разлути интегративците. „Никогаш не сум сакал да соработувам со ДУИ, тие се злото за Албанците“ Зекири веднаш би го отпишал Ахмети, но Заев не го дава.

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

А1 On - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

За Заев Зеќири не е легитимен претставник на СДСМ, а коалицијата со Ахмети функционирала одлично

Нетпрес - 21.11.2019

И покрај неодамнешните судири меѓу одредените личности на СДСМ и ДУИ, лидерите на двете партии од владејачката коалиција негираат дека меѓу нив има криза. Премиерот Зоран Заев ја коментира последната изјава на подпретседателот на СДСМ Мухамед ...

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

ММС - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Заев: Ако Зекири не сака, во СДСМ има кои сакаат коалиција со ДУИ

+инфо - 21.11.2019

Граѓаните ќе кажат со кого ќе коалицираме, вака премиерот Зоран Заев ја коментира изјавата на потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири за ТВ 21 дека дека не сака коалиција со ДУИ бидејќи партијата на Али Ахмети е наголемото зло за Албанците.

ЗАЕВ: Фала Богу стабилни ни се односите со ДУИ

Денешен - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Зеќири: Црвенковски нема влијание во СДСМ

Локално - 21.11.2019

Во вчерашното издание на „Click Plus“ на ТВ 21 пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зеќири на прашање дали би коалицирале повторно со ДУИ рече дека тој лично „не ги сака ДУИ во коалиција“ и дека тие биле „најлошото нешто што можело да им се ...

Премиерот Заев: Имаме стабилни односи со ДУИ, за соработката на изборите одлучуваат граѓаните

iPortal - 21.11.2019

Многу е важно да се фокусираме што ќе им понудиме на граѓаните, без разлика кој со кого соработува. Граѓаните кажуваат на изборите, на крајот како тие ќе определат со гласовите, така и ќе не насочат во делот на идните соработки, затоа што бројките ...

Зеќири за Јанева: Судот работи по диктат на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

iPortal - 21.11.2019

Во вчерашното издание на „Click Plus“ на ТВ 21 пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зеќири на прашање дали би коалицирале повторно со ДУИ рече дека тој лично „не ги сака ДУИ во коалиција“ и дека тие биле „најлошото нешто што можело да им се ...

Зекири: Судиите ги избираа Мијалков и Муса

Либертас - 21.11.2019

Потпреседателот на СДСМ и републички пратеник Мухамед Зекири, во интервју за ТВ 21 побара неговата партија да не му помага на коалицискиот партнер ДУИ. Според Зекири, Албанците коишто гласале за СДСМ, гласале и за да ги казнат ДУИ.

Заев: Зекири не сака, ама има луѓе од СДСМ што сакаат коалиција со ДУИ

Фактор - 21.11.2019

Во СДСМ има луѓе кои сакаат да коалицираат со ДУИ, рече денеска премиерот Зоран Заев одговараќји на спрашање за ставот на неговиот партиски потпретседател Мухамед Зекири кој вчера во емисија тврдеше дека лично не сака коалиција со ДУИ затоа што таа ...

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Опсервер - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Заев: Односите со ДУИ се стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

CivilMedia - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Заев: Ако Зекири не сака, во СДСМ има кои сакаат коалиција со ДУИ

Либертас - 21.11.2019

Граѓаните ќе кажат со кого ќе коалицираме, вака премиерот Зоран Заев ја коментира изјавата на потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири за ТВ 21 дека дека не сака коалиција со ДУИ бидејќи партијата на Али Ахмети е наголемото зло за Албанците.

Зекири за рокадата во МВР: Се докажа дека овие луѓе ѝ служеле на ДУИ, не на граѓаните!

4NEWS - 21.11.2019

За актуелните „рокади“ во МВР, потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири истакна дека биле сменети поради тоа што ја завршиле работата како треба и дека тие луѓе и служеле на ДУИ, а не на граѓаните.

Ахмети: Зекири побара да стане пратеник на ДУИ – Еве што одговори Зекири во „Клик Плус“

4NEWS - 21.11.2019

Кога Али Ахмети гостуваше во ТВ21 на „Клик Плус“, рече дека Зеќири дошол и побарал од него да стане пратеник на ДУИ. Зекири синоќа рече дека на ова одговорил неколку пати, и повторно го кажа својот став.

Зекири во „Клик Плус“: Никогаш не сум сакал да соработувам со ДУИ, тие се злото за Албанците

4NEWS - 21.11.2019

„Никогаш не сум сакал да соработувам со ДУИ, тие се злото за Албанците“, рече Зеќири на вчерашното гостување во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Извор: ...

Заев: Познато е дека Зекири не сака коалиција со ДУИ, но во СДСМ има луѓе кои сакаат

Вечер Прес - 21.11.2019

Премиерот Зоран Заев во коментар на изјавата на потпретседателот на опозициската партија, Мухамед Зекири, кој рече дека не сака коалиција со ДУИ, и истакна дека во владејачката партија има други луѓе кои сакаат коалиција со ДУИ.

Зекири не сака коалиција со ДУИ, но најсатирично е што граѓаните ќе кажат со кого ќе коалицираме на изборите

Република - 21.11.2019

Премиерот во заминување, Зоран Заев во коментар на изјавата на потпретседателот на опозициската партија, Мухамед Зекири, кој рече дека не сака коалиција со ДУИ, истакна дека во владејачката партија има други луѓе кои сакаат коалиција со ДУИ.

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

24Инфо - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Ахмети му одговори на Зекири: Не си легитимен, Заев: Во СДСМ има луѓе кои сакаат да бидат во коалиција со ДУИ

4NEWS - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, во синоќешниот дебатен магазин „Клик Плус“, рече дека најголемата грешка што ја направила СДСМ, била поддршката што ѝ ја дала на ДУИ на последните локални избори.

Зекири „ја растура“ коалицијата со ДУИ: тие се злo за Албанците

Вечер Прес - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ и пратеник од редовите на оваа партија Мyxaмeд Зекири вчера гостуваше на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21. Одговарајќи на прашањето дали би коалицирале повторно со ДУИ, Зекири рече дека тој лично не ги сака ДУИ во ...

Зекири „ја растура“ коалицијата со ДУИ: Тие се зло за Албанците

24Инфо - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зекири вчера гостуваше на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21. Одговарајќи на прашањето дали би коалицирале повторно со ДУИ, Зекири рече дека тој лично не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле ...

Ахмети: Коалицијата со СДСМ функционира, Зекири не е битен

Република - 21.11.2019

Kоалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри, изјави денеска претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Зекири за прераспределбите во МВР на СДСМ и ДУИ – „Се менуваат полицајци бидејќи не работат, не дека се од ДУИ“

4NEWS - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири тврди дека МВР не е партиски штаб. Тој во Клик Плус зборуваше за рокадите во МВР. Според него тие што се жалат дека се сменети од работа, сменети се не дека се од ДУИ, туку дека не си ја работат својата ...

Премиерот Заев: Односите со ДУИ се стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Локално - 21.11.2019

Многу е важно да се фокусираме што ќе им понудиме на граѓаните, без разлика кој со кого соработува. Граѓаните кажуваат на изборите, на крајот како тие ќе определат со гласовите, така и ќе не насочат во делот на идните соработки, затоа што бројките ...

Зекири „ја растура“ коалицијата со ДУИ: Тие се зло за Албанците

Фактор - 21.11.2019

Како функционира коалицијата СДСМ- ДУИ, има ли некои нетрпеливости и кој ги разделува Албаниците. Потпретседателот на СДСМ и пратеник од редовите на оваа партија Мухамед Зекири вчера гостуваше на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21.

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

MakPress - 21.11.2019

Имаме стабилни односи со ДУИ, но до изборите е важно да се фокусираме на тоа што ќе понудиме на граѓаните, а тие на изборите со тоа како ќе се определат со гласовите така ќе не насочат во делот на идните соработки.

Ахмети: Коалицијата со СДСМ функционира, Зекири не е битен

Expres - 21.11.2019

Kоалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри изјави денеска претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Зекири „ја paстypa“ коалицијата со ДУИ: Тие се зло за Албанците

365 - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ и пратеник од редовите на оваа партија Мyxaмeд Зекири вчера гостуваше на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21 . Одговарајќи на прашањето дали би коалицирале повторно со ДУИ, Зекири рече дека тој лично не ги сака ДУИ во ...

Зеќири: ДУИ се зло за Албанците, не сакам коалиција со нив

Магазин - 21.11.2019

Во емисијата Клик Плус на ТВ21 потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зекири изјави дека не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле најлошото нешто што можело да им се случи на Албанците. Впо емисијата Зекири жестоко ги критукуваше ДУИ.

Ако Зекири не сака, во СДСМ има луѓе кои сакаат коалиција со ДУИ, вели Заев

Expres - 21.11.2019

Лидерот на СДСМ денеска со контрастав по вчерашната изјава на потпретседателот Мухамед Зекири за ТВ 21 дека не сака коалиција со ДУИ бидејќи таа партија била наголемото зло за Албанците. „Мухамед Зекири не првпат кажува дека не сака коалиција со ...

Зекири: ДУИ е најлошото нешто што им се случило на Албанците

Expres - 21.11.2019

Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Мухамед Зекири во емисијата Клик Плус на ТВ21 изјави дека не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле најлошото нешто што можело да им се случи на Албанците Зекири упати сериозни критики кон ДУИ и како главен ...

Заев: Со ДУИ бевме партнери и кога се носеа најтешките одлуки за државата

365 - 21.11.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека односите со коалициониот партнер ДУИ се стабилни. Тој истакнува дека до изборите е важно да се фокусираат на тоа што ќе им понудат на граѓаните, а граѓаните на изборите ќе одлучат за идните соработки.

Жестока дебата меѓу ДУИ и СДСМ, Беџети бара дуел со Зеќири и Заев

ТВ21 - 20.11.2019

Во емисијата „Click Plus“ на ТВ21, гостува Мухамед Зеќири. Зеќири упади сериозни критики кон ДУИ и како главен проблем на судските реформи ги обвини ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ и според него по судовите се уште работат луѓе кои се вработени од страна на Муса ...

Зеќири: Помина времето кога МВР беше партиски штаб на ДУИ и ДПМНЕ

ТВ21 - 20.11.2019

Во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири обвини дека ДУИ и ВМОР-ДПМНЕ го наполниле МВР со партиски активисти и дека СДСМ се обидува да ја врати професионалноста во ...

Зеќири: Функционери на ДУИ бараат да се вработат Македонци, само не Албанци од СДСМ

ТВ21 - 20.11.2019

Зеќири во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека се случува во институции каде раководат функционери на ДУИ, челниците на ДУИ да вработуваат Македонци, само не Албанци од ...

Зеќири: Не ги сакам ДУИ во коалиција, тие се зло за Албанците

ТВ21 - 20.11.2019

На прашање на водителот на ТВ21 во вечерашното издание на „Click Plus“ дали би коалицирале повторно со ДУИ, Мухамед Зеќири рече дека тој лично не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле најлошото нешто што можело да им се случи на ...

Зеќири: Црвенковски нема никакво влијание во СДСМ

ТВ21 - 20.11.2019

На поставено прашање од страна на водителот на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 дали поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски има се уште влијание во партијата, Зеќири рече дека како резултат на неговите лоши политики СДСМ ги губела ...

Али Aхмети за рокадите во МВР – „Партиските рокади не му одат во прилог на партнерството“

ТВ21 - 20.11.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека партиските рокади и политики во МВР не му одат во прилог на владиното партнерство. Според него, треба да се постават професионалци кои ќе ја работат својата работа.

Зеќири: Судот работи по диктат на ДПМНЕ и ДУИ, луѓе вработени од Муса Џафери и Сашо Мијалков

ТВ21 - 20.11.2019

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 вечерва на прашање кој ја пушти Катица, потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири рече дека судот работи по диктат на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, односно луѓе вработени од Муса Џафери и Сашо ...

Зекири: СДСМ не треба да продолжи да му помага на ДУИ

Слободен Печат - 20.11.2019

Потпреседателот на СДСМ и пратеник во Собранието на Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „Телеграфи“ зборуваше за политичките случувања во Македонија како и правата на Албанците. Тој беше запрашан и за односите помеѓу СДСМ и ДУИ, и кажа дека ...

Зеќири: Не ги сакам ДУИ во коалиција, тие се зло за Албанците

4NEWS - 20.11.2019

На прашање на водителот на ТВ21 во вечерашното издание на „Click Plus“ дали би коалицирале повторно со ДУИ, Мухамед Зеќири рече дека тој лично не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле најлошото нешто што можело да им се случи на Албанците.

Зеќири: Црвенковски нема никакво влијание во СДСМ

4NEWS - 20.11.2019

На поставено прашање од страна на водителот на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 дали поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски има се уште влијание во партијата, Зеќири рече дека како резултат на неговите лоши политики СДСМ ги губела ...

Зеќири: Помина времето кога МВР беше партиски штаб на ДУИ и ДПМНЕ

Centar - 20.11.2019

Во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири обвини дека ДУИ и ВМОР-ДПМНЕ го наполниле МВР со партиски активисти и дека СДСМ се обидува да ја врати професионалноста во ...

Али Aхмети за рокадите во МВР – „Партиските рокади не му одат во прилог на партнерството“

4NEWS - 20.11.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека партиските рокади и политики во МВР не му одат во прилог на владиното партнерство. Според него, треба да се постават професионалци кои ќе ја работат својата работа.

Зекири: Судот работи по диктат на ДПМНЕ и ДУИ, луѓе вработени од Муса Џафери и Сашо Мијалков

4NEWS - 20.11.2019

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 вечерва на прашање кој ја пушти Катица, потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири рече дека судот работи по диктат на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, односно луѓе вработени од Муса Џафери и Сашо Мијалков.

Жестока дебата меѓу ДУИ и СДСМ, Беџети бара дуел со Зеќири и Заев

4NEWS - 20.11.2019

Во емисијата „Click Plus“ на ТВ21, гостува Мухамед Зеќири. Зеќири упади сериозни критики кон ДУИ и како главен проблем на судските реформи ги обвини ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ и според него по судовите се уште работат луѓе кои се вработени од страна на Муса ...

Зеќири: Помина времето кога МВР беше партиски штаб на ДУИ и ДПМНЕ

4NEWS - 20.11.2019

Во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири обвини дека ДУИ и ВМОР-ДПМНЕ го наполниле МВР со партиски активисти и дека СДСМ се обидува да ја врати професионалноста во МВР.

Зеќири: Функционери на ДУИ бараат да се вработат Македонци, само не Албанци од СДСМ

4NEWS - 20.11.2019

Зеќири во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека се случува во институции каде раководат функционери на ДУИ, челниците на ДУИ да вработуваат Македонци, само не Албанци од СДСМ.

Албанец на СДСМ „in“, а на ДУИ „out“ – функционерите негираат дека има партиски вработувања во МВР

ТВ21 - 19.11.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, тврди дека МВР не е партиски штаб. Ова беше неговата вчерашна изјава за ТВ21, одговарајќи околу рокадите кои се прават во МВР, односно дека се отстранува кадар близок до ДУИ, а се именуваат луѓе блиски до ...

Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт

Курир - 19.11.2019

Потпретседателот и пратеник на СДСМ во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува на македонски Телеграф, зборуваше за политичките настани во земјата, како и за правата на Албанците во Македонија.

Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт

Press24 - 19.11.2019

Потпретседателот и пратеник на СДСМ во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува на македонски Телеграф, зборуваше за политичките настани во земјата, како и за правата на Албанците во Македонија.

Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ немаше да биде на власт

Нетпрес - 19.11.2019

Потпретседателот и пратеник на СДСМ во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува на македонски Телеграф, зборуваше за политичките настани во земјата, како и за правата на Албанците во Македонија.

Албанец на СДСМ „in“, а на ДУИ „out“ – функционерите негираат дека има партиски вработувања во МВР

4NEWS - 19.11.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, тврди дека МВР не е партиски штаб. Ова беше неговата вчерашна изјава за ТВ21, одговарајќи околу рокадите кои се прават во МВР, односно дека се отстранува кадар близок до ДУИ, а се именуваат луѓе блиски до ...

Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт

Република - 19.11.2019

Мухамед Зекири, потпретседателот и пратеник на СДСМ, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува на македонски Телеграф, зборуваше за актуелната политичка состојба, како и за правата на Албанците во Македонија.

Зекири: Да не беа Албанците, СДСМ немаше да дојде на власт

PressingTV - 19.11.2019

Мухамед Зекири, потпретседателот и пратеник на СДСМ, во интервју за „ТМ Дејли“ кое се емитува на македонски Телеграф, зборуваше за актуелната политичка состојба, како и за правата на Албанците во Македонија.

Зекири: Треба да престанеме да ѝ помагаме на ДУИ, крајно време е партиите излезени од војната да одат во опозиција

Република - 19.11.2019

СДСМ да престане да ѝ помага на Демократската унија за интеграција, смета пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири. Тој во интервју за македонски Телеграф повторно го истакна неговиот став дека најголема грешка на неговата партија е ...

Зекири: Ако не беа Албанците, СДСМ немаше да биде на власт

Expres - 19.11.2019

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, вели дека да не беа Албанците, СДСМ денес не би биле на власт. „Колку е важен Албанецот за СДСМ се покажа и на изборите во 2016 година. Ако не беа Албанците, СДСМ денес немаше да биде на власт.

Се „заштитува“ ли СДСМ од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во МВР? Кадровски рокади пред техничката Влада

ТВ21 - 18.11.2019

Продолжува бранот рокади на вработени на високи позиции во МВР. Различни извори на ТВ21кои се вработени во полиција потврдуваат дека секој ден се објавуваат внатрешни конкурси кои овозможуваат рокада на службениците од една на друга позиција.

Ќе му пресуди ли ДУИ на СДСМ?

Слободен Печат - 18.11.2019

Македонија секако на овие избори ќе излезе како членка на НАТО и со симболички напредната агенда кон ЕУ, па кој како сака тоа изборно да си го толкува. За состојбата на социјалата и економијата дебатата е отворена и главно се води помеѓу ...

Ќе му пресуди ли ДУИ на СДСМ?

CivilMedia - 18.11.2019

пишува: Потрошивме уште еден викенд во кој човек сфаќа дека ни поминаа годините, да не кажам животот, во предизборни кампањи. Кога ни тргна демократијава од 1990 година, следниве ќе ни бидат единаесетти парламентарни избори по ред, а само од 2006 ...

Се „заштитува“ ли СДСМ од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во МВР? Кадровски рокади пред техничката Влада

4NEWS - 18.11.2019

Продолжува бранот рокади на вработени на високи позиции во МВР. Различни извори на ТВ21кои се вработени во полиција потврдуваат дека секој ден се објавуваат внатрешни конкурси кои овозможуваат рокада на службениците од една на друга позиција.