TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Демонстрантите бараат одговорност во врвот на МВР

Телма - 12.06.2011

Продолжија протестите во Скопје како реакција на убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски. Со пароли преку кои демонстрантите го искажаа својот револт од полициското насилство, побараа во државата ...

Младински демонстрации во Велес

Телма - 12.06.2011

На протести, како реакција на бруталното убиство на младиот Мартин Нешковски излегоа и младите во Велес, иако во помал број.

ДОМ бара расветлување и анализа на убиството на Мартин

Телма - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Алсат-М - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешкоски

Форум - 12.06.2011

ДОМ очекува институциите на системот да ги спроведат законските процедури до крај, како што треба во една правна држава и да се разреши убиството на Мартин Нешкоски Според нив, тоа значи, законите да ...

Од утре нови протести за Мартин.

Алфа - 12.06.2011

Протестите по убиството на 22- годишниот Мартин Нешковски продолжуваат од утре. Групата граѓани која веќе седми ден по улиците бара правда за изгубениот млад живот и контрола над полициската ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Сител - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

МРТ - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ со барање за ревизија на законите за специјалните единици

Канал5 - 12.06.2011

Партијата за демократска обнова бара до крај разрешување на убиството на Мартин Нешковски, како и анализа на законите и измени во делот на контролата на работењето на специјалните полициски единици.

ДОМ:Правната држава да профункционира за да се разреши убиството на Мартин Нешкоски

Нетпрес - 12.06.2011

Од партијата за Демократска обнова на Македонија велат дека со исклучителна загриженост и внимание ги следат настаните во врска со трагичната смрт на младиот Мартин Нешковски и последиците од овој ...

ДОМ: Целосно да се расветли убиството на Нешковски

Press24 - 12.06.2011

Од Демкоратската обнова на Македонаија апелираат случајот да не се злоупотребува за политички цели ДОМ со исклучителна загриженост и внимание ги следи настаните во врска со трагичната смрт на младиот ...

ДОМ: Секој кој ќе ги прекрши законите да ја добие заслужената казна

Курир - 12.06.2011

ДОМ на Лилјана Поповска очекува институциите на системот до крај треба да ги спроведат законските прцедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната прес-конференција ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Sky - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин

Журнал - 12.06.2011

Скопје, 12 јуни - Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на ...

Секој ден протести за убиството на Мартин

Вест - 11.06.2011

Викендов продолжуваат сe помасовните протести за убиството на дваесет и тригодишниот Мартин Нешковски. Зборното место е пред Домот на Мајка Тереза во 18 часот, по што групата млади, најверојатно, ќе ...

Нема оставки, нема одговорност во МВР

Телма - 11.06.2011

Полицијата работи на целосно расветлување на случајот со убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски од страна на полицискиот припадник Игор Спасов, изјави портпаролот на МВР Иво Котевски кој притоа ...

Нови протести на Младите

Телма - 11.06.2011

И вечерва во Скопје, како и во други градови, се одржуваат протести поради непреземената одговорност во МВР за убиството на младиот Мартин Нешковски од страна на полицискиот специјалец Игор Спасов.

Политичка задушница

Дневник - 11.06.2011

„Дневник“ им се придружува на сите оние кои бараат правда за Мартин Нешковски. Во тоа не смее да биде вклучена само казната долгогодишна робија, која му следува на убиецот Игор Спасов.

Нејаснотии околу смртта на Мартин Нешковски

Форум - 11.06.2011

Мотивот за убиството на Мартин Нешковски од страна на припадникот на „тигрите“, Игор Спасов се' уште е мистерија, а институциите веќе започнаа да ја префрлаат топката за тоа кој направил пропусти во ...

Многу неразјаснети работи околу смртта на Мартин Нешковски

Алфа - 11.06.2011

Мотивот за убиството на Мартин Нешковски од страна на припадникот на „Тигрите“, Игор Спасов е се уште мистерија, а институциите веќе започнаа да ја префрлаат топката за тоа кој направил пропусти во ...

Ќе има ли други одговорни за убиството на Нешковски?

Канал5 - 11.06.2011

Истрагата за убиството на Мартин Нешковски заврши со приведување на свирепиот убиец- полициски специјалец, но МВР проверува каква била улогата и на останатите полициски службеници во целиот случај.

Многу неразјаснети работи околу смртта на Мартин Нешковски

Точка - 11.06.2011

Мотивот за убиството на Мартин Нешковски од страна на припадникот на „Тигрите“, Игор Спасов е се уште мистерија, а институциите веќе започнаа да ја префрлаат топката за тоа кој направил пропусти во ...

Продолжуваат протестите против полициската бруталност

eReporter - 11.06.2011

Протестите против полициската бруталност, по убиството на Мартин Нешковски од полициски специјалец, продолжуваат вечерва во Скопје.

Нема оставки, ниту одговорност од Мвр за случајот Нешковски

Inpress - 11.06.2011

Скопје, 11. јуни 2011 (ИНПРЕС) Полицијата работи на целосно расветлување на случајот со убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски од страна на полицискиот припадник Игор Спасов, изјави портпаролот ...

УМСМ изразува жалење за убиството на Мартин

А1 - 10.06.2011

Унијата на млади сили, изразува длабоко жалење за трагедијата, во која Мартин Нешковски го загуби животот. Апелираат трагичниот настан да не се злоупотребува за политички цели.

Нов бран младински протести

Телма - 10.06.2011

Вечерва во Скопје, но и во други градови од земјава се одржува продолжение на протестите како израз на револт против полициското насилство чија жртва беше Мартин Нешковски.

Младински демонстрации и во Битола

Телма - 10.06.2011

Голем број млади вечерва излегоа на протести во Битола за да го изразат револтот од убиството на младиот Мартин Нешковски што се случи во неделата вечерта за време на пролавата на изборната победа во ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ:Смртта на Нешковски да не се политизира

Форум - 10.06.2011

Унијата на млади сили(УМС) на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот „Не постои утеха за големата ...

Протести против полициско насилство

Алсат-М - 10.06.2011

За попладнево во центарот на Скопје повторно се најавани протести против полициското насилство како реакција на убиството на младиот Мартин Нешковски што се случи ноќта по изборите.

Партиските младинци спротивставени по убиството на Нешковски

Алсат-М - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ побара институциите на системот да го расветлат случајот со убиството на Мартин Нешковски и остро да го казнат убиецот.

Музичка вечер посветена на Мартин Нешковски

+инфо - 10.06.2011

“Galactic evening” е насловот на хуманитарната вечер под мотото “Да не се заборави!Стоп на полициската бруталност!” посветена на 22-годишниот Мартин Нешковски, закажана за вечерва на полноќ во Капан ...

Случајот со Нешковски да не се злоупотребува за политички цели

Сител - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Случајот со Нешковски да не се злоупотребува за политички цели

МРТ - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

“Мартин беше голем човек, ги сакаше сите”

МРТ - 10.06.2011

Минута револт, минута молк како почит на починатиот Мартин. Пред седнатите на асфалтот на улицата пред Парламентот, полн со болка и емоции, се обрати и братот на убиеното момче.

Долг протестен марш за Мартин

Канал5 - 10.06.2011

Долг протестен марш низ скопските улици против полициското насилството. Семејството на од полицаец убиениот 22-годишен Мартин Нешковски со слика на Мартин и со молба, камерите да ги остават сами да ...

Случајот со Нешковски да не се злоупотребува за политички цели

Вечер Прес - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Да не се злоупотребува случајот со Мартин Нешковски

Курир - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес повика да не се злоупотребува во политички цели смртта на Мартин Нешковски. Интегрален текст од изјавата на Александра Стојческа од Унијата на млади сили на ...

Младите на ВМРО-ДПМНЕ предупредија да не се политизира смртта на Нешковски

Журнал - 10.06.2011

Скопје, 10 јуни - Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење и сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби животот.

УМС ВМРО-ДПМНЕ: Најстрога казна за убиецот на нашиот член Мартин Нешковски

Press24 - 10.06.2011

Од УМС на ВМРО-ДПМНЕ порачуваат да не се меша политиката во вакви трагични настани Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во ...

ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење за смртта на Мартин Нешковски

Нетпрес - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изрази длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Масовен протест против полициската бруталност

eReporter - 10.06.2011

Најмасовниот и најдолгиот протест против полициската бруталност, а повод убиството на Мартин Нешковски од полициски службеник, се одржа вечерва во Скопје.

Младите побараа оставка од Владата

Журнал - 10.06.2011

Скопје, 10 јуни - Младината што денеска се собра на масовен мирен протест каде што го изразија револтот од немилиот настан и бруталното убиство врз Мартин Нешковски од страна на припадник на ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење на смртта на Мартин Нешковски

еФакт - 10.06.2011

Скопје - Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот, изјави денеска Александра ...

Младите од ВМРО-ДПМНЕ изразија жалење за смртта на Нешковски

Македонија24 - 10.06.2011

Македонија - Македониjа 24, , Младите од ВМРО-ДПМНЕ изразија жалење за смртта на Нешковски, "Од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразуваат длабоко жалење и искрено сочуство до семејството за ...

ВМРО-ДПМНЕ - Смртта на Мартин е голема загуба и за УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Inpress - 10.06.2011

Скопје, 10. јуни 2011 (ИНПРЕС) Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Александар Нешковски: Наместо свадба да спремаме, ние во црно се завивме

А1 - 09.06.2011

Се помасовни се протестите по повод убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски од страна на припадникот на „тигрите“, Игор Спасов.

Проклети да сте

Утрински - 09.06.2011

Проклети да сте.... ми го убивте детето. Овој стравотен лелек и тешка клетва на мајката на 22-годишниот Мартин Нешковски, кого го уби полицијата на Градскиот плоштад за време на прославата на ...

На протестите се приклучи Александар, брат на Мартин

Телма - 09.06.2011

Вечерва во Скопје се одржаа нови протести против полициското насилство како реакција на убиството на момчето Мартин Нешковски од страна на припадник на полициските „Тигри“ Што се случи ноќта по ...

1968-та дојде во 2011-та

Н.Македонија - 09.06.2011

Младите, кои постојано ги критикувавме за апатија, се разбудија и побараа промена. Во 1968-та за нивните барања се користеше мотото „Бидете реални - барајте го невозможното“, позајмено од манифестот ...

Продолжуваат протестите против полициското насилство

Дневник - 09.06.2011

Револтот од свирепорто убиството на 22-годишното момче на скопскиот плоштад за кое полицијата осомничи припадник специјалната единицата „Тигри“, гражаните и вечерва ќе го изразат на протест.

Зошто е убиен Мартин-нема одговор

Алфа - 09.06.2011

Молк на прашањето зошто полицаецот тигар Игор Спасев до смрт го претепа 22 годишниот Мартин Нешкоски. МВР вели дека полицијата завршила со случајот и дека мотивите за убиството треба да се бараат кај ...

Семејството на Мартин бара отставка за Јанкуловска

+инфо - 09.06.2011

Чичкото на момчето Мартин Нешковски во изјава за телевизија А1 побара отставка од министерката Гордана Јанкуловска зашто во време на нејзиното владеење, се случи брутално убиство на младиот човек.

Братот на Мартин побара да не се политизира целиот случај

Сител - 09.06.2011

Смртта на Мартин Нешковски не смее да се употреби за добивање на политички поени. Случајот не треба да се политизира и треба да оставиме институциите да си ја вршат својата работа, дециден братот на ...

(update) Минута молк за Мартин, „Уа“ за институциите

Журнал - 09.06.2011

Скопје, 7 јуни - 16.30 - Илјадници граѓани се собраа на мирен протест пред платото на Спомен куќата на Мајка Тереза да оддадат почит кон убиеното момче Мартин Нешковски (22) и да изразат ...

Семејството на Мартин: Владините медиуми го направија детето деликвент, за да заработи поени нивната партија

Sky - 09.06.2011

Чичкото на момчето Мартин Нешковски во изјава за телевизија А1 побара отставка од министерката Гордана Јанкуловска зашто во време на нејзиното владеење, се случи брутално убиство на младиот човек.

Погреб на младиот Мартин Нешковски

А1 - 08.06.2011

Во еден часот ќе биде погребан 22-годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата беше претепан до смрт, од припадник на специјалните полициски сили „тигри“ за време на прославата на ВМРО-ДПМНЕ.

„Тигарот“ не кажал зошто до смрт го истепал Мартин

А1 - 08.06.2011

По три дена од убиството министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска излезе пред јавноста и им изрази длабоко сочувство на семејството на момчето кое што во неделата вечерта беше претепано ...

Кривична за специјалецот осомничен за убиство на момчето

Р.С.Европа - 08.06.2011

Поднесена е кривична пријава против осомничениот полицаец кој физички го нападнал и до смрт го претепал, 22-годишното момче од Скопје.

Полицаец го убил момчето

Вест - 08.06.2011

Припадник на единицата за специјални задачи "Тигри", со два удара во главата и еден во слабината, го убил 23-годишниот скопјанец од Козле, Мартин Нешковски, кој починал на самото место.

Денеска ќе биде погребано убиеното момче

Утрински - 08.06.2011

Денеска е погребот на на 22-годишниот Мартин Нешковски, кој пред три дена на плоштадот „Македонија“ беше претепан до смрт од припадник на специјалните полициски сили „Тигри“.

Погребан Мартин нешковски

Телма - 08.06.2011

Попладнево на гробиштата во Нерези е погребан 22-годуишниот Мартина кој завчера беѓше претепан на смрт од припадник на специјалните полициски сили.

Кривична пријава за полицаецот за убиство на Мартин Нешковски

Утрински - 08.06.2011

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот Игор Спасов од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Јанкуловска: кривична пријава за специјалецот

Телма - 08.06.2011

- СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Партиски реакции по убиството на Нешковски

Телма - 08.06.2011

Oпозицијата реагира по убиството на момчето Мартин Нешковски осудувајќи ја власта. СДСМ и НДСП прашуваат дали веќе може да се констатира дека под власта на ВМРО-ДПМНЕ не е сигурно да се живее во ...

Протест во скопје против насилство во државата

Телма - 08.06.2011

Голем број млади, организирани главно преку социјалните мрежи и вечерва одржуваат протест поради убиството на Мартин Нешковски.

Полициски специјалец осомничен оти до смрт претепал момче

Дневник - 08.06.2011

Полицискиот специјалец Игор Спасов (33) е осомничен дека го претепал до смрт Мартин Нешковски (22), кој бил пронајден мртов во неделата на градскиот плоштад во Скопје.

Протести за Мартин ќе се одржуваат секој ден

БркајРабота - 08.06.2011

Најпрвин не постоеше, па беше починатиот Даниел, па се претвори во анонимен Ирец. Потоа беше млад Скопјанец којшто никој не го бара, за на крајот да се обелодени дека Мартин Нешковски починал од ...

Осомничениот за убиството на момчето пред истражен судија

Алфа - 08.06.2011

Се очекува специјалецот Игор Спасев, осомничeн за убиството на 22 годишниот Мартин, да биде изнесен пред истражен судија.

Осомничениот за убиството на Нешковски изведен пред суд

Кајгана - 08.06.2011

Припадникот на единицата за специјални задачи „Тигри“, кој што е осомничен дека во неделата вечер до смрт го претепа 22. годишниот Мартин Нешковски, попладнево беше изведен пред истражен судија.

Кривична пријава за полицаецот убиец

Идивиди - 08.06.2011

Скопје, 8 јуни 2011 (МИА) - СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С.

„Тигарот“ не кажал пред полицајците зошто до смрт го истепал Мартин

Кајгана - 08.06.2011

По три дена од убиството министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска излезе пред јавноста и им изрази длабоко сочувство на семејството на момчето кое што во неделата вечерта беше претепано ...

Игор Спасев ќе одговара за убиство на Мартин

Алфа - 08.06.2011

Игор Спасев, полицискиот тигар, заврши пред истражен судија. Одговорен е за смртта на Мартин Нешкоски. До судската зграда го пренесоа неговите колеги, специјалците од единицата за брзо ...

Кривична пријава за полицаецот осомничен за убиството

Дневник - 08.06.2011

Полицијата денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Правдата за младиот Мартин со протести ќе се бара секојдневно

+инфо - 08.06.2011

Смртта на 22-годишниот Мартин Нешковски кој во неделата вечерта на прославата на ВМРО-ДПМНЕ беше брутално претепан од специјалец ги крена младите на нозе.

Мартин го погребуваат во Нерези, семејството во шок (ВИДЕО)

+инфо - 08.06.2011

Телевизија А1 објави видео од погребот на Мартин Нешковски, на кое се гледа дека семејството Нешковски се во во шок и неверување од тоа што му се случи на нивниот син.

Родителите и братот на убиениот Мартин Нешковски скршени од болка

+инфо - 08.06.2011

Мајката на Мартин е избезумена, не може да поверува во тоа што се случува - дека Mартин повеќе го нема. Таа не беше во состојба да разговара со новинарите од различни медиуми, кои во овие мигови ...

Семејството и пријателите се простија од Мартин

+инфо - 08.06.2011

Лелеците и криците не престануваа попладнево на на погребот на Мартин Нешковски, момчето претепано до смрт на градскиот плоштад во неделата. - Беше 45 кила сосе кревет.

МОФ: Убиството на Мартин е удар врз животот на секој млад човек

+инфо - 08.06.2011

Младински образовен форум (МОФ) изразува згрозеност и загриженост од бруталното убиство на 22-годишниот Мартин Нешковски и сочуствува со неговото семејство.

Продолжуваат протестите поради бруталното убиство на Мартин

МРТ - 08.06.2011

Нови протести ќе има денес поради убиството на 22-годишното момче на скопскиот плоштад за кое полицијата осомничи припадник специјалната единицата „Тигри“.

Јанкуловска:МВР сочувствува со семејството, истрагата е успешно завршена

Канал5 - 08.06.2011

Министерката за внатрешни изрази сочувство за семејството на Мартин Нешковски.Откако полицијата доби потврда дека смртта настапила по насилен пат, за 22 часа беше идентификуван починатиот и обезбеден ...

Кривична пријава за осомничениот полицаец за убиството на Мартин Нешковски

МРТ - 08.06.2011

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Погребан убиениот Мартин Нешковски

Сител - 08.06.2011

Тага и солзи. И оние кои го познаваа- и оние кои за убиството дознаа преку медиумите- огромна група млади луѓе дојде да му оддаде последна почит на 22- годишниот Мартин Нешковски.

“Институциите ќе одат докрај во расветлувањето на убиството на Нешковски“

МРТ - 08.06.2011

Институциите ќе одат докрај во расветлувањето на убиството на Мартин Нешковски. Длабоко сочувство до семејството на починатиот изрази Премиерот на Република Македонија и Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Тигарот заработи кривична за убиството на Мартин!

Вечер Прес - 08.06.2011

Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го истражиме случајот и да го изведеме виновникот пред лицето на правдата.

„Тигарот“ не кажал пред полицајците зошто до смрт го истепал Мартин

Точка - 08.06.2011

По три дена од убиството министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска излезе пред јавноста и им изрази длабоко сочувство на семејството на момчето кое што во неделата вечерта беше претепано ...

Видео анализа: Медиумите за убиството на Мартин Нешковски

Press24 - 08.06.2011

Убиството на момчето на градскиот плоштад од социјалните мрежи и интернет медиуми се пресели во мејнстрим медиумите. Пресс24 со видео пресек на извештаите за случајот кој ја потресе ...

Продолжуваат протестите поради бруталното убиство на Мартин

eReporter - 08.06.2011

Нови протести ќе има денес поради убиството на 22-годишното момче на скопскиот плоштад за кое полицијата осомничи припадник специјалната единицата „Тигри“.

Денеска ќе биде погребано убиеното момче

Sky - 08.06.2011

Во еден часот ќе биде погребан 22-годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата беше претепан до смрт, од припадник на специјалните полициски сили „тигри“ за време на прославата на ВМРО-ДПМНЕ.

МВР поднесе кривична против припадникот на „Тигрите“

Курир - 08.06.2011

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

"Тигарот" ќе одговара за убиство

eReporter - 08.06.2011

Најпрвин би сакала да изразам сочуство на семејството на момчето и на неговите најблиски.Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го истражиме случајот и да го ...

Видео изјава Груевски: Полицаецот кој го уби Нешковски не бил на должност

Press24 - 08.06.2011

Премиерот Никола Груевски му изрази сочуство на семејството и истакна дека е очекува судот да реагира соодветно и најостро да го казни ...

Триесет дневен притвор за убиецот на Мартин Нешковски

Курир - 08.06.2011

Доцна попладнево од страна на исстражен судија му беше исречен триесет дневен притвор на припадникот на ЕСЗ „Тигар“, кој во понеделникот до смрт го истепа 23-годишниот Мартин Нешковски.

Денес го погребуват 22-годишниот Мартин Нешковски

еФакт - 08.06.2011

Денес е погребот на на 22-годишниот Мартин Нешковски, кој пред три дена на плоштадот „Македонија“ беше претепан до смрт од припадник на специјалните полициски сили „Тигри“, соопштува А1.

Јанкуловска: За неполни 22 часа МВР го изјасни случајот со починатото момче

еФакт - 08.06.2011

Скопје - Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изрази сочувство на семејството на загинатото момче. - Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го ...

Осомничениот за убиството на момчето пред истражен судија

Inpress - 08.06.2011

Скопје, 8. јуни 2011 (ИНПРЕС) Се очекува специјалецот Игор Спасев, осомничен за убиството на 22 годишниот Мартин, денеска да биде изнесен пред истражен судија.

Му изразуваме сочуство на семејството на момчето и на неговите најблиски

Inpress - 08.06.2011

Скопје, 8. јуни 2011 (ИНПРЕС) Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го истражиме случајот и да го изведеме виновникот пред лицето на правдата.

Специјалец осомничен за убиството на момчето

Утрински - 07.06.2011

МВР денеска потврди дека припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од населбата Козле.

Полициски „тигар“ го убил момчето Мартин Нешковски

Телма - 07.06.2011

МВР денеска потврди дека припадник на специјалната полициска единица „Тигри“ го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од населбата Козле. Информацијата ја сооопшти портпаролот на МВР Иво Котевски.

МВР: Убиецот на момчето е полицаец

Алсат-М - 07.06.2011

Приведен е осомничениот за убиството на момчето на скопскиот плоштад, кое се случи во ноќта меѓу неделата и понеделникот, информира МВР.

МВР: Припадник на „Тигрите“ го убил момчето

БркајРабота - 07.06.2011

22 - годишниот Мартин Нешковски кој влегува во крим евиденцијата на МВР е лицето кое во недела вечерта беше пронајдено мртво на плоштадот Македонија, информираше денеска на прес-конференција Иво ...

МВР: Припадник на ,,тигрите,, го уби 22 годишниот Мартин Нешковски

Алфа - 07.06.2011

22 годишниот Мартин Нешковски од Скопје е момче кое почина претепано од полицаецот Игор Спасев, припадник на Тигрите. Полицијата која претходно тврдеше дека на младиот скопјанец му се слошило и ...

МВР: Мартин Нешковски е убиеното момче, припадникот на „Тигрите“ кој го усмртил сам се пријавил

Кајгана - 07.06.2011

Припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од скопската населбата Козле, потврдија денеска од Министерството за внатрешни работи.

Од телевизиите семејството дозна за смртта на Мартин

Алфа - 07.06.2011

Од денешните телевизиски вести родителите на Мартин Нешковски дознаа дека всушност нивниот син е момчето кое во неделата вечерта полициски специјалец го претепа до смрт.

Протест заради убиството на Мартин Нешковски

Алсат-М - 07.06.2011

Околу две илјади граѓани попладнето протестираа во центарот на Скопје против полициското насилство откако МВР денеска призна дека полицаец го убил 23 годишниот Мартин Нешковски завчера вечерта на ...

Мартин Нешковски е убиеното момче од Козле

+инфо - 07.06.2011

Мартин Нешковски роден 1989 година жител на скопската населба Козле e починатото момче, соопштија од МВР. Оттаму информираат дека осомничениот за убиството е Игор Спасов, полицаец од специјалната ...

Родителите на Мартин на вести дознале дека синот им е убиен

+инфо - 07.06.2011

Од денешните телевизиски вести родителите на Мартин Нешковски дознаа дека всушност нивниот син е момчето кое во неделата вечерта полициски специјалец го претепа до смрт.

Жртвата е 22 годишниот Мартин Нешковски, осомничен припадник на единицата за специјални задачи

Канал5 - 07.06.2011

Идентификуван е човекот кој пред два дена беше убиен во Скопје. Се работи за 22 годишниот Мартин Нешковски. Како осомничен за убиството приведен е припадник на единицата за специјални задачи.

Мартин Нешковски е жртвата на плоштадот, а припадник на МВР убиецот

Кирилица - 07.06.2011

Идентификувано е момчето кое што ноќта во неделата наспрема понеделникот беше пронајдено мртво на плоштадот во Скопје, а осомничен за неговата смрт е припадник на специјалната единица „Тигри“ ...

Полициски специјалец осомничен за убиството на момчето на плоштадот

Сител - 07.06.2011

22 - годишниот Мартин Нешковски од скопско Козле е детето кое што завчера беше најдено мртво на плоштадот Македонија. Игор Спасов, припадник на специјалните единици на МВР е осомничен за неговото ...

МВР: Мартин Нешковски е убиеното момче, осомничен припадник на „Тигрите“

МРТ - 07.06.2011

Припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од скопската населбата Козле, потврдија денеска од Министерството за внатрешни работи.

Болка кај семејството на Мартин, бараат најстрога казна за убиецот

Сител - 07.06.2011

Неверување, солзи и гнев - семејството дури денеска дозна дека нивниот 22-годишен Мартин е момчето убиено на плоштадот Македонија. Брат му го барал, но не добил одговор од полицијата.

Полициски тигар го убил скопјанецот Мартин Нешковски

Вечер Прес - 07.06.2011

Припадник на специјалната полициска единица Тигри, Игор С. е убиецот на 22-годишното момче од Скопје, кое во неделата вечерта беше пронајдено мртво на плоштадот во Скопје.

МВР: Мартин Нешковски е убиеното момче, осомничен припадник на „Тигрите“

Точка - 07.06.2011

Припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од скопската населбата Козле, потврдија денеска од Министерството за внатрешни работи.

МВР: Специјалец осомничен за убиството

Курир - 07.06.2011

22 - годишниот Мартин Нешковски кој влегува во крим евиденцијата на МВР е лицето кое во недела вечерта беше пронајдено мртво на плоштадот Македонија, информираше денеска на прес-конференција Иво ...

Убиеното момче е Мартин Нешковски од Козле

Press24 - 07.06.2011

33 годишниот специјалец Игор Спасов ќе одговара за убиството на 22 годишното момче, соопшти полицијата. Мартин Нешковски (22) од Козле е момчето кое пред два дена беше убиено на градскиот плоштад, ...

Идентификувани момчето и осомничениот за убиството

eReporter - 07.06.2011

Полицијата го идентификувала осомничениот за убиство на момчето, кое на скопскиот плоштад завчера беше претепано до смрт, објави Алфа TВ. Жртвата е Мартин Нешковски од Козле роден 1989 година.

МВР: Убиецот на момчето е полицаец

Нетпрес - 07.06.2011

Приведен е осомничениот за убиството на момчето на скопскиот плоштад, кое се случи во ноќта меѓу неделата и понеделникот, информира МВР.

Убиеното момче било член на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 07.06.2011

Починатиот Мартин Нешковски кој во неделата беше убиен од страна на припадник на „Тигрите“ е член на ВМРО-ДПМНЕ кој вечерта на местото каде што го загуби животот ја прославувал победата на партијата.

Протест поради убиството на момчето

Курир - 07.06.2011

Група на граѓани денеска пред споменикот на Мајка Тереза на улица Македонија протестираа поради убиството на 22 – годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата навечер беше претепан до смрт од страна ...

Протести за убиството на Мартин Нешковски

Press24 - 07.06.2011

Група на граѓани денеска пред споменикот на Мајка Тереза на улица Македонија протестираа поради убиството на 22 – годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата навечер беше претепан до смрт од страна ...

Семејството за смртта на Мартин дознало од телевизиите

eReporter - 07.06.2011

Потресни сцени емитуваа вечерва елевизиските станици за смртта на 22- годишниот Мартин Нешковски чие мајка изјави дека за смртта на својот син дознала од телевизиите.

22 годишниот Мартин Нешковски бил убиен од припадник на Тигрите

еФакт - 07.06.2011

Скопје - 22 годишниот Мартин Нешковски од Скопје е момче кое почина претепано од полицаецот Игор Спасев, припадник на Тигрите, јави телевизија Алфа.

22 годишниот Мартин Нешковски е убиениот на градскиот плоштад во Скопје

Inpress - 07.06.2011

Скопје, 7. јуни 2011 (ИНПРЕС) 22-годишниот Мартин Нешковски од Скопје е момчето, пронајдено мртво кај скопскиот плоштад.

„Тигар“ осомничен за убиство на момчето

Македонија24 - 07.06.2011

Македонија - Македониjа 24, , „Тигар“ осомничен за убиство на момчето, "Припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“ е осомничен за убиство на 22-годишниот Мартин Нешковски од скопската ...