TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овој народ е честит и достоинствен, колку и да го корнеш, тој повторно ќе изникне

Република - 31.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“ во Струмица. Во обраќањето тој истакна дека на Европа и требаа честити, принципиелни ...

Мицкоски: Вечерва сум во Струмица, нека не ме мислат роднините и пријателите на премиерот

Република - 31.03.2019

Штотуку дојдов во Струмица, вечерва ќе присуствувам на трибина и разговор со граѓаните, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. пишува Мицкоски. ...

Мицкоски до Заев: Овој народ е пиреј, колку и да нé корнете, нема да нé исчистите, ќе останеме и ќе се бориме!

Курир - 31.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“ во Струмица. Во обраќањето Мицкоски истакна дека на Европа и требаа честити, принципиелни ...

Мицкоски до Заев: Овој народ е пиреј, колку и да нé корнете, нема да нé исчистите, ќе останеме и ќе се бориме!

Нетпрес - 31.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“ во Струмица. Во обраќањето Мицкоски истакна дека на Европа и требаа честити, принципиелни ...

Мицкоски: Заев, ние сме пиреј, колку и да нѐ корнеш, ние пак ќе растеме

Магазин - 29.03.2019

СДСМ континуирано ги лаже земјоделците и сточарите, а сѐ што им вети Зоран Заев на земјоделците пред изборите, и по изборите остана пусто ветување, мора да му ставиме крај на ова понижување што го трпат земјоделците, порача претседателот на ...

Аплауз и поддршка за осумте независни пратеници од Жбогар, „воспитна“ за Мицкоски?

Скопје1 - 29.03.2019

Евроамбасадорот Самуел Жбогар, заедно со сите претставници на Советот на ЕУ за проширување на Западен Балкан, аплаудираа на осумте независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, по завршувањето на средбата која се одржа во Собранието.

Мицкоски: Граѓаните се свесни дека оваа реалност во Македонија мора да се промени

МКД - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. „Незадоволни се лекарите затоа што не ја добија платата од 100 илјади денари кои власта им ја ветуваше, незадоволни се таксистите ...

Мицковски на средба со граѓани од Аеродром

Канал5 - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром, се навњедува во партиското соопштение. Мицкоски овде размени мислење со граѓаните за најважните прашања и можеше да се види дека ...

Мицкоски на средба со граѓани од скопската населба Аеродром

Вечер - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Мицкоски овде размени мислење со граѓаните за најважните прашања и можеше да се види дека нема човек којшто не е револтиран од оваа ...

(Видео) Мицкоски од Валандово: Заев иако вети загарнтиран откуп на земјоделски производи и повисоки субвенции, не ...

Макфакс - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните, Мицкоски потенцираше дека веќе навршуваат две години од владата на СДСМ и Зоран Заев, а граѓаните се уште немаат почувствувано ...

Мицкоски на средба со жителите на Аеродром: Да се избориме за правда, за честитост, за подобра и силна Македонија

Република - 28.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва се сретна со жителите од населбата Аеродром. Тој на својот фејсбук профил напиша: Бев во посета на скопски Аеродром, место на луѓе домаќини, честит народ.

Во патриотско Лисиче за подобар живот и победа над оваа неправедна и однародена власт

Република - 28.03.2019

По средбата со жителите на Лисиче, Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук напиша: Во патриотско Лисиче, и средба каде говориме за нашата борба за правда, за честитост и достоинство.

ФОТО: Мицкоски вечерва во посета на патриотско Лисиче

Курир - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на скопско Лисиче каде имаше средба со граѓаните на ова населено место. -Во патриотско Лисиче, и средба каде говориме за нашата борба за правда, за честитост и достоинство.

Мицкоски од Валандово: СДСМ ги понижува земјоделците, ние мораме да ставиме крај на сето ова понижување и омаловажување

Курир - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните, Мицкоски потенцираше дека веќе навршуваат две години од владата на СДСМ и Зоран Заев, а граѓаните се уште немаат почувствувано ...

Мицкоски: Лекарите се незадоволни бидејќи не ја добија ветената плата

Макфакс - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Како што соопшти партискиот Центар за комуникации, Мицкоски со граѓаните разменил мислење за најважните прашања.

Мицкоски од скопски Аеродром: Претседателските избори се првиот чекор на пад на оваа власт

Курир - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на скопската општина Аеродром каде се сретна со жителите на оваа населба. -Бев во посета на скопски Аеродром, место на луѓе домаќини, честит народ.

Дуелот не беше децениски, туку дневно-политички

Независен - 28.03.2019

Александра М. Митевска Да не постоеше Специјалното јавно обвинителство, како тема околу која деновиве повторно се одвива главната политичка конфронтација во државата, дуелот Заев - Мицкоски веројатно немаше да донесе ништо повозбудливо од самата ...

Мицкоски: Лекарите се незадоволни бидејќи не ја добија ветената плата

24Инфо - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Како што соопшти партискиот Центар за комуникации, Мицкоски со граѓаните разменил мислење за најважните прашања.

Мицкоски од Валандово: Заев иако вети загарнтиран откуп на земјоделски производи и повисоки субвенции, не исполни ништо

Centar - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните, Мицкоски потенцираше дека веќе навршуваат две години од владата на СДСМ и Зоран Заев, а граѓаните се уште немаат почувствувано ...

Мицкоски: Лекарите се незадоволни бидејќи не ја добија ветената плата

Точка - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Како што соопшти партискиот Центар за комуникации, Мицкоски со граѓаните разменил мислење за најважните прашања.

Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

Опсервер - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Мицкоски овде размени мислење со граѓаните за најважните прашања и можеше да се види дека нема човек којшто не е револтиран од оваа ...

СДСМ: Мицкоски глуми лажна загриженост и ги манипулира граѓаните

Centar - 28.03.2019

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните. Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО-ДПМНЕ со години, придонесоа за рапидно зголемување на жителите од Мокриево и Сушица, а токму ...

(Видео) Мицкоски од Валандово: Заев иако вети загарнтиран откуп на земјоделски производи и повисоки субвенции, не ...

24Инфо - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните, Мицкоски потенцираше дека веќе навршуваат две години од владата на СДСМ и Зоран Заев, а граѓаните се уште немаат почувствувано ...

Михајловски и Митевска во Студио 1 на тема: Дуел и кампања за претседателските избори

Либертас - 28.03.2019

Гости во Отвореното Студио 1 беа Александра Митевска од „Независен весник“ и Горан Михајловски од „СДК“, кои со уредникот Ацо Кабранов зборуваа за претстојната кампања за претседателските избори, која започнува официјално во понеделник.

Мицкоски од Валандово: Мора да се стави крај на понижувањата од оваа власт

ТВ21 - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека веќе навршуваат две години од владата на СДСМ и Зоран Заев а граѓаните се уште немаат почувствувано ...

Мицкоски: Лекарите се незадоволни бидејќи не ја добија ветената плата

Centar - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Како што соопшти партискиот Центар за комуникации, Мицкоски со граѓаните разменил мислење за најважните прашања.

Мицкоски: Претседателските избори се првиот чекор на пад на оваа власт

Нетпрес - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба во граѓаните во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром. Мицкоски овде размени мислење со граѓаните за најважните прашања и можеше да се види дека нема човек којшто не е револтиран од оваа ...

СДСМ: Разбирлива е паниката кај ВМРО-ДПМНЕ од порзаот што му претстои на изборите

MakPress - 28.03.2019

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните. Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО ДПМНЕ со години, придонесоа за рапидно зголемување на жителите од Мокриево и Сушица, а токму ...

Мицкоски: СДСМ ги понижува земјоделците - Ние мораме да ставиме крај на сето ова понижување

MakPress - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека веќе навршуваат две години од владата на СДСМ и Зоран Заев а граѓаните се уште немаат почувствувано ...

Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село

MakPress - 28.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село. Мицкоски пред жителите на Ново Село истакна дека овие избори ќе бидат шанса за сите оние граѓани кои не се задоволни од реалноста која ја живееме и своето ...

Мицковски на средба со евроамбасадорот Жбогар

Сител - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар.

Мицкоски се сретна со граѓаните на Мокриево и Сушица

Сител - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

Мицкоски се сретна со граѓаните на Мокриево и Сушица

Канал5 - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

СДСМ:Конфузниот Мицкоски лаже и глуми загриженост, разбирлива е паниката од поразот што му претстои на изборите

Канал5 - 27.03.2019

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните, се наведувба во реакцијата на СДСМ на ставовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО ДПМНЕ со години, ...

Мицковски на средба со евроамбасадорот Жбогар

Канал5 - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г. Самуел Жбогар.

Анализа на Бранко Геровски на ТВ дуелот на Канал 5, Заев -Мицкоски

Канал5 - 27.03.2019

-Ни Заев ни Мицкоски не се подготвени да преземат лична политичка одговорност за евентуалниот неуспех на претседателските избори, вели во својата анализа за„Плусинфо.мк“ новинарот Бранко Геровски.

Мицкоски од Ново Село: Битката на ВМРО-ДПМНЕ е за сите граѓани за правда и честитост

Канал5 - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село, се наведува во партиското соопштение. Мицкоски пред жителите на Ново Село истакна дека овие избори ќе бидат шанса за сите оние граѓани кои не се задоволни од ...

Заев нема проблем со притисокот по дуелот со Мицкоски

Фокус - 27.03.2019

На премиерот Зоран Заев му беше измерен нормален притисок од 120 со 80, откако вчера во тензична атмосфера се одвиваше дуелот со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, каде и двајцата се натпреваруваа за да дојдат до збор.

Нормален ми е притисокот, се пофали Заев на Фејсбук по дуелот со Мицкоски

Сакам да кажам - 27.03.2019

Премиерот Зоран Заев се пофали дека притисокот му е 120 со 80 попладнево на Фејсбук, по вчерашниот ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Заев денеска беше во Штип на одбележување на 12-годишнината од формирањето на универзитетот „Гоце ...

Дуел меѓу претседателите Заев и Мицкоски ги оправдаа очекувањата

Канал5 - 27.03.2019

И двајцата лидери дојдоа навреме. Прво премиерот Заев, а три минути подоцна и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Ги слушнаа пропозиците, а почетокот на соочувањето го очекуваа секој на свој начин - Мицкоски полежерно, Заев со поосеризен став.

ТВ дуел Заев-Мицкоски: „Патриотизам“ за на ревер

Deutsche Welle - 27.03.2019

Едно парче пластика никого не може да го направи патриот. Особено не со симболика на црно сонце (?), купено веројатно од истата тезга каде што едни до други се продаваат и беџеви со Хитлер, Сталин и Мајка Тереза.

Дуелот бидна, децениското ќе го почекаме

Призма - 27.03.2019

Па, и не беше некој дуел на деценијата! Во манирот на „брзорастечката“ конкуренција, Канал 5 со денови помпезно нè подготвуваше за телевизиското соочување на премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кое го нарече ТВ-дуел на ...

Мицковски на средба со евроамбасадорот Жбогар

24 Вести - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г. Самуел Жбогар.

Не е спорно кој беше подобар

Окно - 27.03.2019

Не му беше тешко на Заев да се справи со Мицкоски во директниот ТВ дуел. Позициите на Мицкоски се, објективно, послаби по повеќето од клучните прашања од македонската домашна и надворешна политичка агенда.

Мицкоски на средба со Жбогар

Р.С.Европа - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска се сретнале со евроамбасадорот Самуел Жбогар. Тие разговарале за актуелната политичка ситуација, за реформите поврзани со обвинителството и ...

ВИДЕО: Мицкоски се сретна со Жбогар

А1 On - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска се сретнаа со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар.

Мицкоски од Мокриоево и Сушица: Земјоделците се чувствуваат измамено, нема ништо од ветувањата на оваа власт

Република - 27.03.2019

Луѓето од Мокриево Ново Село живеат лошо. Нема човек кој се занимава со земјоделие, а да не се жали. Се она што беше ветувано од власта сега го заборавија. Оваа власт единствено стана рекордер по криминал, сиромаштија и назадување.

Мицкоски и Николоски се сретнаа со Самуел Жбогар: Искажавме загриженост за политизираноста на правосудниот систем, кој ...

Република - 27.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски, денеска се сретнаа со шефот на делегацијата на ЕУ во Mакедонија, Самуел Жбогар. На својот фејсбук профил, Мискоски напиша: Заедно со ...

Мицкоски се сретна со младите од Ново Село

Република - 27.03.2019

Со младите на Ново Село, за катастрофата со која се соочуваат, а е наметната од власта, но и за иднината, за честито Ново Село, за честа, достоинството и правдата. За нашата визија за Македонија! ...

Не е спорно кој беше подобар

+инфо - 27.03.2019

Всушност, овој вид на дебати, целите во грч и општа напнатост, не им дозволуваат на нашите политичари да го надминат нивото на медиокритетство коешто превладува и во општеството. Н е му беше тешко на Заев да се справи со Мицкоски во директниот ТВ ...

СДСМ: Мицкоски глуми лажна загриженост и ги манипулира граѓаните

Макфакс - 27.03.2019

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните. Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО-ДПМНЕ со години, придонесоа за рапидно зголемување на жителите од Мокриево и Сушица, а токму ...

Студентите му го измерија притисокот на Заев

Макфакс - 27.03.2019

Студентите му ги измерија притисокот на премиерот Зоран Заев при денешната посета на штандовите на факултетите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Заев се пофали на Фејсбук дека притисокот му е нормален – 120 со 80, по вчерашниот ТВ дуел со ...

Мицкоски се сретна со Жбогар: Власта прави поделби

Press24 - 27.03.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, се сретна денеска со амбасадорот Самуел Жбогар. На средбата беше и потпретседателот на партијата Александар Николоски. Мицкоски со Жбогар говореше за актуелната политичка ситуација во Република Македонија, ...

Мицкоски: Со младите на Ново Село, за катастрофата со која се соочуваат, а е наметната од власта

Press24 - 27.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со младите на Ново Село. -Со младите на Ново Село, за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината, за честито Ново Село, за честа, достоинството и правдата.

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ едногласни: Мицкоски покажа државност, Заев беше матиран

Република - 27.03.2019

Ламбе Арнаудов, Мане Јаковлевски и Иван Соколов, основачите на ВМРО-ДПМНЕ, со свои анализи за вчерашните настапи на лидерите на двете најголеми партии на нивниот телевизиски дуел. Според Арнаудов, Мицкоски покажал патриотски чувства како Македонец, ...

Мицкоски во Ново Село: Ние сме против отворањето рудник во овој крај

Макфакс - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

Чавков во април 2017-та обелодени дека Заев му се заканувал, денес е осуден на 18 години казна затвор

Курир - 27.03.2019

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, уште на 28-ми април 2017-та обелодени дека до него пристигнале закани од Зоран Заев, кој тогаш беше лидер на опозицијата. -Што се однесува до директните закани кои кон мене ги упати лидерот на опозицијата ...

Заев се пофали на Фејсбук дека има идеален крвен притисок

+инфо - 27.03.2019

Премиерот Зоран Заев се пофали дека притисокот му е 120 со 80 попладнево на Фејсбук. Премиерот денеска беше во Штип на одбележување на 12-годишнината од формирањето на универзитетот „Гоце Делчев“ и заедно со штипскиот градоначалник Благој Бочварски ...

Мицкоски на средба со Жбогар: Се нарушува демократскиот амбиент за фер избори

Курир - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар.

Мицкоски се сретна со младите на Ново Село: Зборувавме за за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, ...

Курир - 27.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со младите на Ново Село. -Со младите на Ново Село, за катастрофата со која се соочуваат а е наметната од власта, но и за иднината, за честито Ново Село, за честа, достоинството и правдата.

Твитер „полуде“ за дуелот – Боки 13 во фолија и дуел на Заев и Мицко, незнам како сме живи!

Вечер - 27.03.2019

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика ТВ дуел во емисијата „Само вистина“ меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Главните забелешки се за политичката култура начинот на изразување на ...

Граѓанин до Заев: Не треба само да си политичар, треба да знаеш на која нација припаѓаш

Курир - 27.03.2019

Во вчерашното Отворено студио на 1ТВ граѓаните имаа можност да го коментираат дуелот помеѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски. -Со особена почит кон двата лидери, не е лесно да си лидер и водач на држава, не е лесно да живееш во ова бучно време, во ...

Мицкоски од Сушица: Земјоделците се чувствуваат измамено, нема ништо од ветувањата на оваа власт

Курир - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Сушица во Ново Село каде се сретна со жителите на ова населено место. -Бев во Сушица, Ново Село. Се видовме со жителите кои збореа за нивната мака.

Мицкоски во посета на Мокриево: Оваа власт единствено стана рекордер по криминал, сиромаштија и назадување

Курир - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Мокриево во Ново Село каде се сретна со жителите на ова населено место. -Луѓето од Мокриево Ново Село живеат лошо.

Жесток дуел меѓу Заев и Мицкоски - Читателите одлучија кој бил подобар

Press24 - 27.03.2019

Дуелот кој вчера се случи на Канал5 ТВ меѓу премиерот Заев и меѓу лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, како што го нарече телевизијата беше дуел на деценијата, а помина во тензичка атмосфера со критики и обвинувања и од власта и опозицијата.

Основачите на партијата со поддршка за Мицкоски: Тој со ставови на државник и патриот, антидржавникот Заев во одбрана ...

Курир - 27.03.2019

Мицкоски со ставови на државник и патриот, а Заев во одбрана на грчките интереси. Вака основачите на ВМРО-ДПМНЕ го коментираат синоќешниот ТВ дуел меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Ламбе Арнаудов, Мане Јаковлевски и Иван Соколов во своите ...

Мицкоски: Поради неостварените ветувања и лагите, власта мора да се казни

Press24 - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

ПР експертите: Заев и Мицкоски арогантни и надмени Тв дуел – Празни муабети, епилогот на избори

Вечер - 27.03.2019

И лидерот на СДСМ не научи ништо од долгогодишното искуство дека треба да биде умерен кон конкурентите, а од друга страна и лидерот на опозицијата се однесува како уште да е во позиција, па и тој го има тој арогантен став.

Мицкоски од Ново Село: Битката на ВМРО-ДПМНЕ е за сите граѓани за правда и честитост

Курир - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село. Мицкоски пред жителите на Ново Село истакна дека овие избори ќе бидат шанса за сите оние граѓани кои не се задоволни од реалноста која ја живееме и своето ...

Мицкоски: Во Ново Село Заевизмот го уништува животот на граѓанинот, а земјоделците се изманипулирани, нивниот труд со ...

Курир - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Ново Село каде се сретна со граѓаните на ова населено место. Таму тој разговараше за незадоволството на граѓаните од владеењето на СДСМ.

Мицкоски и Николоски на средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г. Самуел Жбогар

Опсервер - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г. Самуел Жбогар.

Средба Мицкоски – Жбогар

Скопје1 - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г.

Заев: Нови рекорди на странските инвестиции – 624,5 милиони евра

iPortal - 27.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Мицкоски во Ново Село: Ние сме против отворањето рудник во овој крај

Centar - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции – 624,5 милиони евра

4NEWS - 27.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции – 624,5 милиони евра

ТВ21 - 27.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции – 624,5 милиони евра

Либертас - 27.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Мицкоски во посета на Мокриево: Оваа власт единствено стана рекордер по криминал, сиромаштија и назадување

Нетпрес - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Мокриево во Ново Село каде се сретна со жителите на ова населено место. Луѓето од Мокриево Ново Село живеат лошо.

Мицкоски во Ново Село: Ние сме против отворањето рудник во овој крај

Точка - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

Заев се пофали со странски инвестиции

Фактор - 27.03.2019

Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на 25.000 денари и трендот на нивен пораст расте, изјави синоќа премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, во ТВ дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само ...

Совршени 120 со 80: На Заев му го измерија притисокот по дуелот со Мицкоски

Centar - 27.03.2019

Студентите му ги измерија притисокот на премиерот Зоран Заев при денешната посета на штандовите на факултетите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Заев се пофали на Фејсбук дека притисокот му е нормален – 120 со 80, по вчерашниот ТВ-дуел со ...

Не е спорно кој беше подобар

Либертас - 27.03.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Не му беше тешко на Заев да се справи со Мицкоски во директниот ТВ дуел. Позициите на Мицкоски се, објективно, послаби по повеќето од клучните прашања од македонската домашна и ...

СДСМ:Конфузниот Мицкоски лаже и глуми загриженост, разбирлива е паниката од поразот што му претстои на изборите

24Инфо - 27.03.2019

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните. Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО ДПМНЕ со години, придонесоа за рапидно зголемување на жителите од Мокриево и Сушица, а токму ...

Студентите му го измерија притисокот на Заев

Точка - 27.03.2019

Студентите му ги измерија притисокот на премиерот Зоран Заев при денешната посета на штандовите на факултетите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Заев се пофали на Фејсбук дека притисокот му е нормален – 120 со 80, по вчерашниот ТВ дуел со ...

Мицкоски во Ново Село:Ние сме против отворањето на рудник во овој крај

24Инфо - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село.Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

Мицкоски од Ново Село: Битката на ВМРО-ДПМНЕ е за сите граѓани за правда и честитост

Нетпрес - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село. Мицкоски пред жителите на Ново Село истакна дека овие избори ќе бидат шанса за сите оние граѓани кои не се задоволни од реалноста која ја живееме и своето ...

Граѓаните очекуваат дебата и меѓу албанските лидери

4NEWS - 27.03.2019

Водени од телевизиската дебата меѓу Заев и Мицкоски граѓаните бараат иста таква и меѓу претседателите на албанските партии. Велат дека лидерите треба да дебатираат и да понудат отворени решенија за прашања кои се од јавен интерес.

ТВ дуел Заев-Мицкоски: „Патриотизам“ за на ревер

Либертас - 27.03.2019

Едно парче пластика никого не може да го направи патриот. Особено не со симболика на црно сонце (?), купено веројатно од истата тезга каде што едни до други се продаваат и беџеви со Хитлер, Сталин и Мајка Тереза Вчерашниот дуел Мицкоски-Заев покажа ...

Мицкоски избега од одговор на Заев: Ќе се повлече ли ако Силјановска ги изгуби изборите?

Фактор - 27.03.2019

Опозицискиот лидер го заобиколи прашањето на премиерот Заев дали ќе понесе одговорност доколку кандидатката за претседател од редовите на ВМРО ДПМНЕ доживее пораз на претстојните избори. Христијан Мицкоски не даде конкретен одговор туку рече дека ...

Зекири: ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да дојде на власт додека Мицкоски е претседател

Скопје1 - 27.03.2019

За време на вчерашниот ТВ дуел помеѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил се огласи пратеникот Мухамед Зекири кој на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му порача дека оваа партија никогаш нема да дојде на власт додека тој е претседател.

Анкета: Кој е победник во синоќешниот дуел – Заев или Мицкоски?

Centar - 27.03.2019

Синоќа на Канал 5 телевизија во емисијата Само вистина се оддржа телевизиски дуел, на кој свое учество зедоа претседателот на владејачката СДСМ Зоран Заев и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Боки 13 во фолија и дуел на Заев и Мицко, незнам како сме живи!

Репортер - 27.03.2019

Вчерашниот дуел на премерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, секако дека заврши и на Твитер. И додека одеше во најва турската серија „Свекрви и снаи“, за време на дуелот, на социјалните мрежи прочитавме сешто.

Чавков уште пред две години изјави дека Заев му се заканувал, денес е осуден на 18 години затвор

Магазин - 27.03.2019

Митко Чавков, поранешниот директор на БЈБ, на својата Фејсбук страна, денеска го реобнови видеото кое беше објавено уште во 2017 година. Чавков уште на 28 ми април пред две години изјави дека актуелниот премиер Зоран Заев, тогаш лидер на СДСМ, ...

Читателите одлучија: Зоран Заев победник во вчерашниот дуел, сметаат 65% – за Мицкоски се одлучиле 30%

Centar - 27.03.2019

На онлајн анкетата поставена од аналитичкиот центар на Centar.mk на прашањето “Кој лидер е вистински победник на дуелот на Канал5 телевизија?”, 65 отсто од испитаниците рекле дека тоа е премиерот Зоран Заев.

Заев по дуелот со Мицкоски – Нормален ми е притисокот

Скопје1 - 27.03.2019

Премиерот Зоран Заев се пофали дека притисокот му е 120 со 80 попладнево на Фејсбук, по вчерашниот ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Заев денеска во Штип со министерот за здравство Венко Филипче ги посетија штандовите на кои ...

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на дуелот покажа патриотски чуства како Македонец !

Магазин - 27.03.2019

Основачите на партијата со поддршка за Мицкоски: Тој со ставови на државник и патриот за Македонија, антидржавникот Заев во одбрана на Грција Мицкоски со ставови на државник и патриот, а Заев во одбрана на грчките интереси.

СДСМ: Разбирлива е паниката кај Мицкоски од поразот што му претстои на изборите

iPortal - 27.03.2019

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните. Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО ДПМНЕ со години, придонесоа за рапидно зголемување на жителите од Мокриево и Сушица, а токму ...

Заев и Мицкоски ги вкрстија ракавиците, но нокаутот ќе го чекаат на избори

Фактор - 27.03.2019

Вториот директен ТВ дуел меѓу лидерите на власта и опозицијата донесе многу пожестока реторика, поконкретни одговори, но и меѓусебни обвинувања за водење штетни политики врз државата. Заев и Мицкоски имаа над два часа простор да дадат одговори на ...

После вчерашниот дуел со Мицкоски на Заев притисокот му остана нормален !

Магазин - 27.03.2019

На социјалните мрежи премиерот Зоран Заев денеска се пофали дека притисокот му е 120 со 80, после вчерашниот дуел со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во кој како што можевме да забележиме, во многу наврати беше нервозен.

Заев и Мицкоски еден од друг бараа одговори, дебатата продолжи и на социјалните мрежи

1tv - 27.03.2019

Меѓусебни обвинувања, про или анти НАТО и ЕУ, имање или немање став за најбитните прашања за државата, 27 април, иднината на СЈО, претседателските избори. Вака накратко течеше синоќешниот дуел меѓу двајцата најголеми политички ривали во Македонија.

Михајловски и Митевска во Студио 1 на тема: Дуел и кампања за претседателските избори

1tv - 27.03.2019

Гости во Отвореното Студио 1 беа Александра Митевска од „Независен весник“ и Горан Михајловски од „СДК“, кои со уредникот Ацо Кабранов зборуваа за претстојната кампања за претседателските избори, која започнува официјално во понеделник.

Мицковски на средба со евроамбасадорот Жбогар

MTM - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г. Самуел Жбогар.

Мицкоски заедно со Николоски остварија средба со Жбогар

MakPress - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска 27.03.2019 година остварија средба со шефот на делегацијата на ЕУ во Република Македонија, г. Самуел Жбогар.

Мицкоски: Македонија ќе победи, ќе победи правдата и вербата во принципи

MakPress - 27.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по ...

Се огласи Зекири за време на ТВ дуелот на премиерот Заев со Мицкоски: Еве што му порача на лидерот на опозицијата

Бизнис Вести - 27.03.2019

– Mицко ќе го поништел договорот со Грција кога ќе дошол на власт…ццц Кажете му дека нема да дојде никогаш на власт ВМРО додека он е претседател на оваа партија!!!, напиша вечерва ...

Се огласи и Стојанче Ангелов пред интервјуто Заев-Мицкоски: Погледнете каква прогноза даде лидерот на Достоинство

Бизнис Вести - 27.03.2019

„Колку пати за време на единаесетгодишното владеење Груевски излезе на ТВ дуел со лидерот на опозицијата? Затоа, на невидено ќе речам, премиерот Зоран Заев е исклучително храбар човек кој ќе го растури претседателот на ДПМНЕ Мицковски, во Само ...

Твитер „полуде“ за Заев и Мицкоски: Каква деценија – таков „дуел на деценијата“

еМагазин - 27.03.2019

Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашниот ТВ дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Главните забелешки се околу квалитетот на дебатата и начинот на изразување на Заев и Мицкоски, но и дека ...

Не е спорно кој беше подобар

CivilMedia - 27.03.2019

пишува: Тоа се рефлектираше и во дебатата. Тонот на „прошетката“ по сите важни дневно-политички и среднорочни проблеми што ја преокупираат македонската политика го диктираше Заев, иако на моменти жестоката дискусија не донесе ништо ново.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот на Канал 5 ТВ

Канал5 - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев пред дуелот со Мицкоски: 11 години ВМРО-ДПМНЕ бегаа од дуел, ние сме биле секогаш тука

Фокус - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев, пристигна во ТВ Канал 5 каде денеска треба да се одржи телевизиско соочување со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски. Тој рече дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години бегале од дуели, додека СДСМ биле секогаш достапни за медиумите.

Заев: Економските резултати ги имаме на маса, растат платите, растат инвестициите, одиме напред!

Канал5 - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции

Сител - 26.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Арсовски и Божиновски за очекувањата од тв дуелот Заев- Мицкоски

Канал5 - 26.03.2019

Три и пол часа до ТВ дуелот меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои своето ТВ соочување ќе го имаат вечерва на Канал 5 телевизија. Предизборно, се очекува и двајцата да се судрат за низа жешки прашања – од ...

Лидерите пристигнуваат на ТВ дуелот во Канал 5

Канал5 - 26.03.2019

Сега повторно се селиме пред Канал 5 телевизија, каде веќе пристигнуваат лидерите. Кои се очекувањата од ТВ соочувањето на Заев и Мицкоски, Ивана ...

ТВ дуел Заев – Мицкоски : Соочување на различни концепти и ставови

Канал5 - 26.03.2019

Половина час до ТВ дуелот меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои своето соочување ќе го имаат токму на Канал 5 телевизија. Предизборно, се очекува и двајцата да се судрат за низа жешки прашања – од ...

Заев и Мицкоски ќе се соочат вечерва на ТВ дуел

МКД - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев и Мицкоски дебатираат во ,,Само вистина” за 27 април

Канал5 - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ и премиер , Зоран Заев и лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дебата и за реформите во судството поврзани со пресудите за упадот во Собранието во 27 април. Мицкоски рече дека најверојатно драконските казни за осудените за ...

Мицкоски: Очекувам витешка дебата со Заев

Фокус - 26.03.2019

Очекувам витешка дебата каде ќе се вкрстат аргументите од двете страни, изјави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при пристигнувањето во Канал 5 каде ќе се одржи дуелот со премиерот, Зоран Заев.

Заев и Мицкоски за договорот од Преспа и неговото почитување

Канал5 - 26.03.2019

Заев и Мицкоски во дебатата во ,,Само вистина “ на Канал 5 влегоа во дебата за Преспанскиот договор и за идентитетските прашања. Договорот од Преспа е клучен зашто без него нема НАТО и нема ЕУ вели претседателот на СДСМ и премиер , Зоран Заев.

Заев: Северна Македонија беше наш избор, Горна не постои никаде во светот

Нова ТВ - 26.03.2019

Премиерот на државата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, вечерва на ТВ дуелот со Христијан Мицкоски изјави дека името „Северна Македонија“ било избор на Македонија. – Северна Македонија беше наш избор. Горна не постои никаде во светот.

Мицкоски остана несфатен дали ќе го поништи Договорот од Преспа, Заев не сака да го скараат со Грција

Фокус - 26.03.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, повеќе пати беше прашан од водителот и од премиерот, Зоран Заев, во вечерашното издание на „Само вистина“ дали ќе го поништи Договорот со Грција доколку дојде на власт.

Проверка на факти за дуелот Заев - Мицкоски

Канал5 - 26.03.2019

Генерално лидерите на СДСМ и на ВМРО – ДПМНЕ , Зоран Заев и христијан Мицкоски , внимаваа што зборуваат и немаа многу спорни податоци во дуелот во ,,Само вистина”. Првиот пропуст беше за именувањето на јазикот во ОН , кој претходно бил именуван како ...

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

Р.С.Европа - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот наТВ дуелот денеска обајвија пораки на Фејсбук за вечерашното телевизиско соочување.

Заев: Економските резултати ги имаме на маса

Курир - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Заев: Растат платите се намалува невработеноста во Северна Македонија

Press24 - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Заев: Економските резултати ги имаме на маса, растат платите, растат инвестициите

Република - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

Независен - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

Н.Македонија - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Мицкоски до Заев: Вие им ги избришавте корените на нашите деца!

Вечер - 26.03.2019

Дали ние ќе го поддржиме договорот кој што го потпиша СДСМ и Зоран Заев од самиот почеток кажавме дека тоа за нас е капитулантски чин и дека практично на тој начин ние се себеодрекуваме и дека ниту во еден момент не сме подготвени да го прифатиме со ...

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции – 624,5 милиони евра

Вечер - 26.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Заев ја одби значката со Република Македонија

Вечер - 26.03.2019

На крајот од вечерашниот ТВ Дуел во емисијата „Само Вистина“ на ТВ Канал 5, лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на Зоран Заев му подари значка со знамето со натпис „Република Македонија“.

Мицкоски: И на Заев и на Пендаровски им е јасно дека Силјановска победува на избори

Република - 26.03.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори – дециден е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, партија која застана зад кандидатурата на професорката. Мицкоски тврди дека ова му е јасно и на премиерот Зоран Заев.

Телевизиски дуел Мицкоски-Заев, вечерва на Канал 5

Курир - 26.03.2019

Вечерва во 18:30 часот на телевизијата Канал 5 во емисијата „Само вистина“ ќе им ТВ дуел помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираа од ...

Сто минути дуел меѓу Заев и Мицкоски вечерва на Канал 5

+инфо - 26.03.2019

По завршувањето на дуелот најавуваме таканаречена проверка на фактите во која новинарски тим на Канал 5 ќе ги проверува и споредува тврдењата на лидерите со релевантните извештаи од домашните и меѓународните институции со цел да се избегнат ...

Заев ја одби значката Република Македонија: Ние сме Република Северна Македонија

Република - 26.03.2019

На крајот од вечерашниот ТВ Дуел во емисијата „Само Вистина“ на ТВ Канал 5, лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на Зоран Заев му подари значка со знамето на Република Македонија. Но премиерот категорично одби да ја прими и со гордост да ја ...

Заев го одби подарокот од Мицкоски

+инфо - 26.03.2019

Премиерот, Зоран Заев, го одби беџот што му го подари лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на крајот од вечерашниот дуел на Канал 5. -Се надевам со мирна совест ќе го носите на реверот – рече Мицкоски подавајќи го подарокот со државното ...

Заев: Не работам 24/7

Press24 - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека како премиер не работи постојано, односно 24/7. – Не работам 24/7 изјави Заев.

Заев и Мицкоски се огласија пред дуелот вечерва

Press24 - 26.03.2019

Пред вечерашниот дуел на кој ќе ги спротивстават ставовите и политиките, се огласија и премиерот Зоран Заев кој ќе седи од едната страна на масата на Само Вистина на Канал5, и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Заев:Власта ги прави најголемите коруптивни зделки – Мицкоски: Добро е што признавате

Алфа - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прашањето што ќе работи во иднина Специјалното јавно обвинителство изјави дека во законот стои кои ќе бидат ингеренциите, ...

Мицкоски: Господине Заев, кога ја говоревте вистината – лани или сега?!

Република - 26.03.2019

Кога господинот Заев ја зборуваше вистината, минатата година кога не убедуваше дека сме ја добиле препораката за отпочнување на преговори или оваа година кога ја чекаме. Минатата година кога потрошивме пари славејќи на плоштадите во Република ...

Тензичен дуел: Заев вели Мицкоски се бори за фотелја, тој одговара вие за пусти пари

Press24 - 26.03.2019

Тензичен дуел вечерва се случува на Канал 5 помеѓу лидерот на СДСм и премиер, Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија посочи дека, премиерот е ...

Резултатот на оваа влада е БДП кој е на дно

Република - 26.03.2019

При дуелот на Канал 5, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека работата на Владата покажува колку имаат ефикасна економска политика, поради која Македонија има БДП кој е на дното во регионот.

До каде е пријавата за корупција на министрите во Владата на Заев?

Република - 26.03.2019

Што стана со сомнежите кои јавно ги искажа премиерот Зоран Заев дека двајца министри од неговата влада се вплеткани во корупција. Вечерва на ова прашање потсети лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија.

Мицкоски: На Заев му е јасно дека Силјановска ќе победи на избори

Press24 - 26.03.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори и тоа му е јасно и на господинот Заев и на господинот Стево Пендаровски и токму тоа нив ги мачи периодов и сега се погласно се слуша опцијата за бојкот во нивните изборни ...

Мицкоски до Заев: Вашиот родител крадел струја, сте имале од кого да учите

Република - 26.03.2019

Мојот родител Иван Мицкоски никогаш не учествувал ниту во оценка ниту во изготвувањето на магистерскиот и докторскиот труд, а тоа ќе се потврди и на крајот од емисијата кога ќе се утврдат фактите кои што се изнесуваат за време на емисијата, му ...

Договорот со Грција никогаш нема да го прифатиме, Вие им ги избришавте корените на нашите деца

Република - 26.03.2019

Ништо не е готово во врска со името, ние тој договор со Грција никогаш нема да го прифатиме – истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија.

Мицкоски остана несфатен дали ќе го поништи Договорот од Преспа, Заев не сака да го скараат со Грција

Вечер - 26.03.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, повеќе пати беше прашан од водителот и од премиерот, Зоран Заев, во вечерашното издание на „Само вистина“ дали ќе го поништи Договорот со Грција доколку дојде на власт.

Мицкоски и Заев денеска на дуел во „Само вистина“ на Канал 5

Република - 26.03.2019

На Канал 5 телевизија, во емисијата „Само вистина“ во 18.30 часот денеска гостуваат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев. За вистинската вистина, отворено за проблемите на граѓаните, за заевизмот кој ја тоне Македонија, ...

Дуел меѓу премиерот Заев и лидерот на опозицијата Мицкоски (во живо)

Република - 26.03.2019

Следете го во живо тв-дуелот меѓу Зоран Заев, претседателот на Владата на Македонија и Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ. ...

ВО ЖИВО Заев и Мицкоски на дуел во Канал 5

+инфо - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ вечерва се гости во „Само вистина“ на Канал ...

Половина час до дуелот Заев – Мицкоски на Канал 5

+инфо - 26.03.2019

За половина час, на Канал 5 телевизија, во емисијата „Само вистина“, треба да започне дуелот помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Домаќин на дуелот ќе биде новинарот Гоце Михајловски.

ТВ дуел Заев-Мицкоски

Вечер - 26.03.2019

Зоран Заев, претседател на Владата и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва ќе се соочат на „Канал 5“ во емисијата „Само вистина“ во ТВ-дуел кој почнува во 18,30 часот.

Заев: Не работам 24/7

Курир - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека како премиер не работи постојано, односно 24/7. – Не работам 24/7 изјави Заев.

Заев пред дуелот: Ќе покажеме колку се разликуваме од ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 26.03.2019

Зоран Заев пристигна во Канал5 каде ќе има дуел со Мицкоски. - За мене е демократска алатка и нешто што ќе покаже различност меѓу мене, нас и ВМРО-ДПМНЕ. Ќе дадеме одговори на сите прашања кои ги интересираат граѓаните, рече Заев денеска за Канал5.

Мицкоски пред дуелот: Добро е што Заев се охрабри да дебатираме

Press24 - 26.03.2019

И лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски пристигна пред Канал5. - По една година имаме соочување, ќе разговараме за иднината и последиците. По неколку обиди добро е што Заев се охрабри да дебатираме, вели Мицкоски пред канал5.

Димитров: Летечка средба со Жбогар (ФОТО)

Press24 - 26.03.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска сподели фотографија на социјалната мрежа Фејсбук со амбасадорот Самуел Жбогар. - Летечка средба со Жбогар, напиша ...

Заев: Докажав дека некој од внатрешноста на Северна Македонија може да биде премиер

Press24 - 26.03.2019

Христијан Мицкоски денеска во „Само Вистина" на канал5 говореше дека по факултетот на кој бил првенец, бил и инжинер и директор во Италија, и вели дека не се кае за тоа што влегол во политиката.

Мицкоски и Заев очекуваат витешка дебата во „Само вистина“ на Канал 5

+инфо - 26.03.2019

Од вечерашниот дуел на Канал 5, во емисијата „Само вистина“, Зоран Заев очекува лидерот Христијан Мицкоски да одовори на сите прашања, по единаесетгодишното бегање на ВМРО-ДПМНЕ од дуели. – Ова е демократска алатка – нагласи Заев.

Мицкоски обвини дека со владата на Заев БДП е само 2,05 отсто

+инфо - 26.03.2019

Откако СДСМ е на власт од јуни до декември растот на БДП е само 2,05 отсто, нема ништо од ветените пет отсто, тоа е најмал раст во споредба со содедните земји, рече Христијан Мицкоски вечерва на дуелот со премиерот Зоран Заев на Канал ...

Мицкоски и Заев вечерва на тв-дуел

Република - 26.03.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО ДПМНЕ и Зоран Заев, претседател на Владата вечерва ќе се соочат на „Канал 5“ во тв-дуел кој почнува во 18,30 часот. Заев ја прифати поканата од Мицкоски за тв-соочување и ова ќе биде прв дуел на премиер и на ...

ФОТО: Граѓаните му го покажаа патот на Заев откако Мицкоски ги разоткри фирмите на неговите братучеди

Курир - 26.03.2019

Граѓаните вечерва со паролите „Бихаќќа“, му го покажаа патот на Зоран Заев откако за време на ТВ дуелот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги разоткри фирмите на неговите ...

Мицкоски до Заев: Дали со мирна совест ли легнувате навечер?

Република - 26.03.2019

На крајот од тв дуелот на „Канал 5“ помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев соговорниците имаа право да си постават по едно прашање. го праша Мицкоски Заев. ...

Заев до Мицкоски: Нема да ме скарате со Грција колку и да се трудите

Press24 - 26.03.2019

Во дуелот на Канал5, Мицкоски го праша Заев да каже каков јазик се зборува во Егејска Македонија. Премиерот му одговори дека нема да го скара со Грција колку и да се обидува и не одговори на прашањето, по што лидерот на опозицијата го праша како не ...

Заев вели корупција се случува и во Владата - Мицкоски му возврати „Барем признавте"

Press24 - 26.03.2019

Додека зборуваа за Законот за СЈО, премиерот Заев рече дека СЈО ќе ги гони корупциите од кои најмногу се случувале во Владата како во секоја земја. - Власта ги прави најголмите коруптивни зделки, истакна денеска Зоран Заев во дуелот на Канал5.

Мицкоски: Со Договорот од Преспа се само одрекуваме

Press24 - 26.03.2019

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски говореше за промената на името во „Само Вистина". - Ние од почетокот не го прифаќаме Договорот и е капитулација, бидејќи се себе одрекуваме. Не ги заштитува нашите национални интереси.

Мицковски: Сега барем знаеме дека приказните за „мрчаторите“ доаѓаат од самиот Заев

Република - 26.03.2019

– напиша поранешниот висок функционер во СДСМ, Ивор Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел помеѓу лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев и лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Заев за имунитетот на Вељановски: Законот важи за сите па и за Трајко

Press24 - 26.03.2019

Зоран Заев во дуелот со Мицкоски на Канал5 говореше за седницата на имунитетот на Трајко Вељановски. - Принципиелни бевме и тогаш, секој пратеник е еднаков, па и Трајко, вели Заев. Заев додава дека биле гневни и дека Џафери направил пропуст.

Името „Северна Македонија“ самите сме го избрале

Вечер - 26.03.2019

Името „Северна Македонија“ самите сме го избрале, а на маса имало неколку предлози за новото име на државата, рече премиерот на државава и лидер на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот ТВ дуел со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски супериорен, Заев уплашен

Република - 26.03.2019

Мицкоски супериорен, одлично држење, конкретен во одговорите. Заев уплашен, нервозен, дојден за кафанска кавга. Чиста победа за Мицкоски – вака аналитичарот Александар Пандов го искоментира вечерашниот ТВ дуел помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, ...

Скандал: Заев не признава дека постојат Македонци во Грција!

Курир - 26.03.2019

Во дуелот на емисијата „Само вистина“, помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го праша Зоран Заев како говорат Македонците во Грција. Зоран Заев на ова прашање негираше дека има Македонци во Грција, ...

Мицкоски: Однапред беа познати казните за 27 април кои се два века

Република - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на „Само вистина“ на Канал 5, одговарајќи на новинарско прашање рече дека казните за лицата за настаните од 27-ми април однапред се знаеле. , вели Мицкоски.

Заев призна дека извор на најголема корупција е Владата

Курир - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прашањето што ќе работи во иднина Специјалното јавно обвинителство изјави дека во законот стои кои ќе бидат ингеренциите но ...

Мицкоски за 27. април: Холокаустот да се нарече традиција е поголема вина

Press24 - 26.03.2019

Во „Само Вистина" Заев и Мицкоски говореа и за 27. април. - Апсолутно е јасна амбицијата и на обивнителката и судијата во тој процес. Дали сакаме да фингираме реформи и да мачкаме очи? НИе сме за суштински реформи каде политичките елити ќе ...

Жестоки обвинувања на крајот на дуелот меѓу Заев и Мицкоски

+инфо - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ си подадоа рака на крајот од дуелот вечерва на Канал 5, кој заврши со жестоки обвинувања за матни бизнис зделки од обете страни.

Призна ли Заев дека во Северна Грција има историски дел од Македонија?

Република - 26.03.2019

Шокантна изјава на премиерот Зоран Заев кој во обид да објасни дека со јужниот треба да се биде пријател и дека Македонија не треба воено да ја нападне Грција кажа нешто што сигурно ќе предизвика реакции во Грција.

Заев повторно се демантира сам себе – негира прес-конференција која лично тој ја држеше

Република - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев негира дека му се заканувал на поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, ден по немирите во собрание, на 27 април. -Што сум кажал?! Тоа апсолутно не е точно – рече Зоран Зааљев, откако неговиот противник ...

Заев не прифати беџ зошто не пишувало Северна - Мицкоски гордо го стави на себе

Press24 - 26.03.2019

На крајот од дуелот на Канал 5, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му подари беџ на Зоран Заев каде што пишува Македонија, но премиерот го одби. Заев го одби при што образложи дека нема да го прифати бидејќи денес државата се вика ...

Мицкоски до Заев: Кога ја говоревте вистината, лани кога славевте дека сме добиле кандидатски статус, или сега кога ...

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го праша премиерот Зоран Заев кога ја има говорено вистината дали лани кога славеше дека добил кандидатски статус или пак сега кога говори дека можеби ќе нема преговори.

Се огласи Зекири: Мицко ВМРО никогаш нема да дојде на власт со тебе

Press24 - 26.03.2019

Мухамед Зекири од СДСМ се огласи на Фејсбук за време на дуелот на премиерот Зоран Заев со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. - Mицко ќе го поништел договорот со Грција кога ќе дошол на власт..

ФОТО: Урнебес на социјалните мрежи - Твитер зовре по дуелот

Press24 - 26.03.2019

По дуелот на Мицкоски и Зоран Заев на Канал5, денеска Твитер зовре. КОментарите и за Заев и за Мицкоски не престануваат. Инаку, на дуелот кој траеше два часа се зборуваше за многу теми меѓу кои и 27.

На Заев му е поважно да каже Северна Македонија отколку да одговори за суштината на прашањата

Курир - 26.03.2019

Цела Македонија во моментов го гледа дуелот помеѓу лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и Зоран Заев на телевизија Канал 5 во емисијата Само Вистина. Досега е забележливо дека Зоран Заев иако го прифати дуелот одбива да одговори на суштината на ...

Ни Заев ни Мицкоски не ветуваат оставки ако изгубат нивните кандидати, но ќе се оди на предвремени избори

+инфо - 26.03.2019

Вечерва ни Заев ни Мицкоски не ветуваат оставки ако изгубат нивните кандидати, но премиерот рече дека ќе се оди на предвремени избори. Критално чисти избори на кои победа ќе однесе кандидатот Стево Пендаровски и на кои граѓаните ќе излезат слободно ...

Мицкоски до Заев: Вие Господине Заев се борите за власт и пари

Курир - 26.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија посочи дека, премиерот е човек со неконзистентни ставови. Во неколку наврати Мицкоски ги посочи неговите ставови околу промената на името на државата, ...

Господине Заев, каков е јазикот што го зборуваат луѓето во Воден, а е различен од грчкиот?

Република - 26.03.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашниот ТВ Дуел со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека не го поддржуваат Договорот на СДСМ и Заев со Грција. Вели, со тој капитулантски договор се одрекуваме од себе си.

Пратеници и јавни личности со поддршка до Мицкоски: Супериорен, одлично држење, конкретен во одговорите

Курир - 26.03.2019

Пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ како и многу јавни личности и аналитичари вечерва ги преплавија социјалните мрежи со позитивни коментари до Христијан Мицкоски за време на дебатата со премиерот Заев.

Мицкоски до Заев: Ги претскажувавте пресудите, му се заканивте на Чавков да ја напушти државата!

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел со Зоран Заев рече дека остро го осудува чинот на преку два века казна дадена на луѓе коишто не примениле насилство за 27-ми април во 2017 година.

Мицкоски: Резултатот на оваа влада е БДП кој е на дно

Курир - 26.03.2019

При дуелот на Канал 5, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека работата на Владата покажува колку имаат ефикасна економска политика, поради која Македонија има БДП кој е на дното во регионот.

Социјалните мрежи вријат: Мицкоски победник во дуелот, Заев изгубен во времето и просторот (ФОТО)

Курир - 26.03.2019

По дуел на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија кој се случи вечерва помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, социјалните мрежи вријат од коментари за тоа кој бил победник.

Мицкоски: Заев говорите демагогија за нивото на странските инвестиции

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ Дуел рече дека бројката којашто што кажува Заев од преку 620 милиони евра за странски инвестиции, некаде околу 80 проценти е реинвестирана добивка од компаниите најчесто од ...

Мицкоски: Заев до каде е пријавата за корупција на вашите министри?

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија со премиерот Зоран Заев праша дали тој има сомневање за корупција во владата. -Вие рековте пред година дена дека имате сомневања за корупција за двајца министри во ...

Мицкоски: Гордана Силјановска Давкова ќе победи на изборите и тоа на Заев му е јасно

Курир - 26.03.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори и тоа му е јасно и на господинот Заев и на господинот Стево Пендаровски и токму тоа нив ги мачи периодов и сега се погласно се слуша опцијата за бојкот во нивните изборни ...

Анкета: Мицкоски 79% – Заев 21%

Курир - 26.03.2019

Порталот Јавно.мк, веднаш по завршувањето на ТВ дуелот на Канал 5, организираше онлајн анкета на својата фан-страница. Прашањето до читателите гласи: Кој од лидерите Ви остави подобар впечаток на ТВ дуелот на „Само Вистина“? На ова прашање, во ...

Мицкоски до Заев: Многу сте нервозен, недолично се однесувате

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија му посочи на премиерот Зоран Заев дека е нервозен и дека се однесува недолично за една телевизиска дебата. -Јас се уште не сум слушнал во еден пристоен разговор помеѓу двајца ...

Мицкоски: Ништо не е готово за името, никогаш нема да го прифатиме овој договор!

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дуелот со Зоран Заев на Канал 5 телевизија истакна дека ништо не е готово во врска со името, посочувајќи дека опозицијата никогаш нема да го прифати овој договор.

Татковци и деца – чиј татко бил ментор на синот, а чиј крадел струја?

+инфо - 26.03.2019

Дебатата за непотизмот меѓу Заев и Мицкоски се претвори во меѓусебни обвинувања, во кои настрадаа нивните татковци. Зоран Заев и Христијан Мицкоски, учесници во дуелот во емисијата „Само вистина“ на Канал 5, целосно ја промашија темата за непотизмот.

Читателите одлучија: Мицкоски убедливо го доби дуелот со Заев

Press24 - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ги спротивставија копјата во дуелот на „Само Вистина" на Канал5 Телевизија. Лидерите на власта и опозицијата вечерва говореа за многу теми меѓу кои 27.

Мицкоски го матираше Заев му ја читаше изјавата дека се колне дека ќе го сочува името кое Заев го смени

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија истакна дека Заев не ја зборува вистината, ние сме Македонци како во резерват во 25 илјади квадратни километри, а во светот сме граѓани на новата држава со придавката која што вие ја ...

Мицкоски: Го уништивте идентитетот со договорот со Грција

Курир - 26.03.2019

Идентитетот претходно беше потврден, вие го уништивте Господине Заев. Им ги избришавте корените на нашите деца, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуелот со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Мицкоски за ниските обвинувања од власта: Заев вашиот родител крадел струја, сте имале од што да учите

Курир - 26.03.2019

Во вечерашната дебата на Само вистина на телевизија Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на Зоран Заев дека неговиот родител Иван Мицкоски никогаш не учествувал ниту во оценка ниту во изготвувањето на магистерскиот и ...

Мицкоски до Заев: Вие им ги избришавте корените на нашите деца!

Курир - 26.03.2019

Дали ние ќе го поддржиме договорот кој што го потпиша СДСМ и Зоран Заев од самиот почеток кажавме дека тоа за нас е капитулантски чин и дека практично на тој начин ние се себеодрекуваме и дека ниту во еден момент не сме подготвени да го прифатиме со ...

Мицкоски има регистерска табличка со НМК, ама не сака да каже дали ќе го почитува Договорот од Преспа

+инфо - 26.03.2019

„Ние не сме Талибанци па сѐ што било пред нас да бришеме и да кинеме. Ќе работиме да се исправи договорот“, рече Мицкоски, но не одговори конкретно дали ако ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт ќе го поништи Договорот од Преспа.

Мицкоски: Имаме нарачани пресуди и нарачани обвиненија од власта

Курир - 26.03.2019

На ТВ дуелот помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека откако Зоран Заев е на власт има се повеќе нарачани пресуди и обвиненија. Доколку законот имаше честита намера да ја гони правдата во ...

Професорот Мицкоски му одржа лекција на Заев

Курир - 26.03.2019

Долго очекуваниот дуел помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев ги сруши рекордите на гледаност на една политичка дебата во Република Македонија. Од дебатата граѓаните имаа можност конечно да ја слушнат вистинска ...

Заев се гордее со состојбата и криминалот во која се наоѓа Македонија!

Курир - 26.03.2019

На крајот од дуелот помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев соговорниците имаа право да си постават по едно прашање. Мицкоски ја искористи оваа прилика да му ги посочи на Зоран Заев сите негативни појави во Македонија од денот ...

Мицкоски: Однапред се знае за казните за 27-ми април кои се два века

Курир - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на „Само вистина“ на Канал 5, одговарајќи на новинарско прашање рече дека казните за лицата за настаните од 27-ми април однапред се знаеле.

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции – 624,5 милиони евра

Независен - 26.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Чувме нешто од вистината и таа е – страшна!

+инфо - 26.03.2019

Дуелот на Заев и Мицкоски покажа дека во кампањата и по неа конфликтот ќе бликне со сета своја силина, но енергијата ќе биде насочена кон јакнење на позициите на партиските елити во своите корпуси (членство и симпатизери).

Заев и Мицкоски ќе се судрат пред камерите, за што ќе се води дуел?

Фактор - 26.03.2019

Денеска премиерот Зоран Заев и лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски ќе ги судрат своите концепции пред јавноста во ТВ дуелот во рамките на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 во 18:30 часот.

Денеска ТВ дуел Заев-Мицкоски

Скопје1 - 26.03.2019

Денеска во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Се очекува најполемизирани теми да бидат судбината на СЈО, Преспанскиот договор, осудените од „27 април“, ...

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

Локално - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Пред вечерашниот ТВ дуел, Заев и Мицкоски напишаа пораки на фејсбук !

Магазин - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред почетокот на ТВ дуелот денеска напишаа пораки на Фејсбук . Пред почетокот на ТВ дуелот премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев напиша дека во ...

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

1tv - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

Опсервер - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев и Мицкоски вечерва на ТВ дуел (ВИДЕО)

Нетпрес - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

24Инфо - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев до Мицкоски: Можете да блокирате колку сакате, државата ќе најде начин да продолжи напред

Бриф - 26.03.2019

Вечерва на Канал 5 телевизија се случи тв дуел меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерите на двете најголеми политички партии во Македонија. Премиерот Заев, меѓу другото, се осврна на актуелните настани кои ја преокупираат јавноста во последниот ...

Телевизиски дуел Мицкоски-Заев, вечерва на Канал 5

Нетпрес - 26.03.2019

Вечерва во 18:30 часот на телевизијата Канал 5 во емисијата „Само вистина“ ќе им ТВ дуел помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираа од ...

Заев до Мицкоски: Вие можете да блокирате колку сакате, државата, со граѓаните, ќе најде начин да продолжи напред

iPortal - 26.03.2019

Покрај блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, државата секогаш наоѓала начин да продолжи напред, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев и го повика Мицкоски, тој и неговата партија да кажат став дали се за ЕУ или НАТО или намерно сакаат да ја блокираат државата ...

Заев: Економските резултати ги имаме на маса, растат платите, растат инвестициите, одиме напред!

iPortal - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

Либертас - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев: Нови рекорди на странски инвестиции – 624,5 милиони евра

24Инфо - 26.03.2019

Имаме нови рекорди на странски инвестиции, кои изнесуваат 624,5 милиони евра, што е двојно повеќе од најдобрата година што Северна Македонија ја имала од самостојноста досега. Бројот на невработени е под 19,4 проценти, платите се зголемени 22.000 на ...

Заев против Мицковски-Историски ТВ дуел денеска!

Локално - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев покажува вистинско лидерство и втор пат за само две години се решава на ТВ дуел со својот политички противник, Христијан Мицкоски од опозициската ВМРО ДПМНЕ. Вакво соочување меѓу премиер и лидер на опозициска партија немаше за ...

Мицкоски не одговори: Дали доколку дојдат на власт ќе го почитуваат Преспанскиот договор

Бриф - 26.03.2019

На прашање од водителот на “Само вистина”, Гоце Михајловски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски избегна да одговори дали доколку ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, ќе го почитува Преспанскиот договор.

Мицкоски одбегна да одговори за тоа што бил асистент кај неговиот татко

Бриф - 26.03.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одбегна да одговори на прозивката од премиерот Зоран Заев за тоа дека Мицкоски бил асистент кај неговиот татко. Мицкоски во вечерашниот тв дуел на Само Вистина на Канал 5, вешто одбегнуваше одговор дали ќе ...

Заев: бројчаникот Ќе заврти, 18 милиони евра се до сега

Бриф - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев, очекува деновиве да заврти конечно, бројчаникот поставен на портата „Македонија“ во Скопје, со кој треба да се бројат парите вратени од криминалите направени во земјава.

Претседателот Заев му порача на Мицкоски: Вие можете да блокирате колку сакате, државата ќе најде начин да продолжи ...

Centar - 26.03.2019

Покрај блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, државата секогаш наоѓала начин да продолжи напред, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев и го повика Мицкоски на вечерашниот ТВ ДУЕЛ на КАНАЛ 5 Телевизија, тој и неговата партија да кажат став дали се за ЕУ или ...

Заев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ треба да се изјаснат дали ќе продолжат да штитат криминал во обид да ја блокираат државата

iPortal - 26.03.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашниот ТВ дуел на Канал 5 телевизија, рече дека разговорите за новиот Закон за јавно обивнителство не се пропаднати, очекува опозицијата да биде конструктивна во интерес на правдата и го повика Христијан ...

Заев: Јас сум Македонец, тоа и ќе останам

Либертас - 26.03.2019

Лидерите на двете најголеми политички партии Зоран Заев на СДСМ, како Христијан Мицкоски од ВМРО ДПМНЕ, говореа и за договорот од Преспа­. Премиерот Заев, вели дека во текот на преговорите одлучиле за име за севкупна употреба и од македонска страна ...

Заев горд на сопствената Струмица – Докажав дека премиер може да биде и од внатрешноста на Македонија

Centar - 26.03.2019

Христијан Мицкоски денеска во „Само Вистина” на Kанал5 говореше дека по факултетот на кој бил првенец, бил и инжинер и директор во Италија, и вели дека не се кае за тоа што влегол во политиката.

Заев не признава дека Македонците во Грција зборуваат македонски јазик

Нетпрес - 26.03.2019

Во дуелот на емисијата „Само вистина“, помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го праша Зоран Заев како говорат Македонците во Грција. Зоран Заев на ова прашање негираше дека има Македонци во Грција, ...

Заев го обвини Мицковски за аферата со хидроцентралите, тој му врати за бизнисите на неговиот братучед

Либертас - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ си подадоа рака на крајот од дуелот вечерва на Канал 5,откако претходно разменија жестоки обвинувања за матни бизнис зделки од обете страни.

Се огласи Зекири: Мицко ВМРО никогаш нема да дојде на власт со тебе

Centar - 26.03.2019

Мухамед Зекири од СДСМ се огласи на Фејсбук за време на дуелот на премиерот Зоран Заев со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. – Mицко ќе го поништел договорот со Грција кога ќе дошол на власт…ццц Кажете му дека нема да дојде никогаш на власт ...

Мицкоски до Заев: Ги претскажувавте пресудите, му се заканивте на Чавков!

Нетпрес - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел со Зоран Заев рече дека остро го осудува чинот на преку два века казна дадена на луѓе коишто не примениле насилство за 27-ми април во 2017 година.

Скандалозно: Заев не сака да признае дека Македонците во Грција зборуваат на македонски јазик

Магазин - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев не сакаше јавно да признае дека во Северот на Грција, Македонците говорат на македонски јазик. Во дуелот на емисијата „Само вистина“, помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го праша ...

Заев: Горна не постои никаде во светот – Северна Македонија беше наш избор

1tv - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев, вечерва на ТВ дуелот со Христијан Мицкоски изјави дека името „Северна Македонија“ било избор на Македонија. – Северна Македонија беше наш избор. Горна не постои никаде во светот.

Историски ТВ дуел – Премиерот на телевизиско соочување со лидерот на опозициска партија, нешто што го немаше за време ...

Centar - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев покажува лидерство и втор пат за само две години реши да оддржи ТВ дуел со својот политички противник, Христијан Мицкоски од опозициската ВМРО ДПМНЕ. Вакво соочување, од типот премиер и лидер на опозициска партија, не само што ...

УТРИНСКИ ФОКУС: Како добивката на „Европа“ порасна за 111,5%, Заев и Мицкоски ќе ги кршат копјата вечерва

Фактор - 26.03.2019

*Ако во јануари властите успеаја да потрошат 1,1 отсто од предвидените пари, до крај на вториот месец процентот пораснал само до 3,53 проценти. Има ли спас за капиталните инвестиции, катастрофа и во вториот месец .

(ВО ЖИВО)„Само Вистина“ – ТВ дуел меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски

Либертас - 26.03.2019

„Само Вистина“ – ТВ дуел меѓу Зоран Заев и Христијан ...

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: ТВ ДУЕЛ Заев – Мицкоски!

iPortal - 26.03.2019

На видеото подолу следете го во живо дуелот помеѓу претседателите на најголемите политички партии во државата, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, кои гостуваат на Канал 5 телевизија во “Само вистина”.

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Фактор - 26.03.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при пристигнувањето во Канал 5 каде ќе се одржи дуелот со премиерот, Зоран Заев изјави дека очекува витешка дебата. „По една година имаме повторно соочување.

Мицкоски избегна да одговори: Дали доколку дојдат на власт ќе го почитуваат Преспанскиот договор

iPortal - 26.03.2019

На прашање од водителот на “Само вистина”, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски избегна да одговори дали доколку ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, ќе го почитува Преспанскиот договор. Мицкоски наместо да даде одговор, смислено, со поставување на ...

Мицкоски одбегна да одговори за тоа што бил асистент кај неговиот татко

Centar - 26.03.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одбегна да одговори на прозивката од премиерот Зоран Заев за тоа дека Мицкоски бил асистент кај неговиот татко. Мицкоски во вечерашниот тв дуел на Само Вистина на Канал 5, вешто одбегнуваше одговор дали ќе ...

Лидерите на двете политички партии насмеани стигнаа пред Канал 5 !

Магазин - 26.03.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пристигна пред Канал5, по него веднаш и премиерот Зоран Заев. Пред телевизијата Канал 5 пристигна лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и на новинарите им одговори дека, по една година ќе има соочување ...

Мицкоски призна дека македонскиот идентитет е обезбеден – Заев му порача дека Македонскиот јазик е официјален насекаде

Centar - 26.03.2019

Мицковски бега од одговор дали ќе го почитува Договорот од Преспа доколку дојде на власт, а во меѓувреме призн дека ФИРОМ се замени со Северна Македонија, на вечерашниот тв дуел меѓу Заев и Мицксоки.

Мицкоски и вечерва застана во одбрана на насилниците од 27 април

iPortal - 26.03.2019

Опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски и на вечерашниот дуел на Канал 5, јасно го изрази својот став дека насилниците кои дивееја во Храмот на демократијата на 27 април, со маски на лицата, како и оние кои го организираа целиот тој крвав настан, во ...

Мицкоски без одговор дали ќе го поништи договорот од Преспа

Либертас - 26.03.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски без одговор дали ке го поништи договорот од Преспа. -Ќе работиме да ги исправиме п0следиците од Преспанскиот договор. Не сме талибанци да рушиме и кинеме, да палиме и да негираме – рече тој.

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Фактор - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во тв дуелот со претседалот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека во текот на преговорите сфатил дека ќе мора да прифати „ерга омнес“, откако е потврдено дека ќе биде заштитен идентитетот.

Граѓаните очекуваат дебата и меѓу албанските лидери

ТВ21 - 26.03.2019

Водени од телевизиската дебата меѓу Заев и Мицкоски граѓаните бараат иста таква и меѓу претседателите на албанските партии. Велат дека лидерите треба да дебатираат и да понудат отворени решенија за прашања кои се од јавен интерес.

Мицкоски: Заев признавте дека Владата е извор на корупција

Магазин - 26.03.2019

Мицкоски и Заев на дуелот денеска на Канал5 говореа за СЈО.Христијан Мицкоски околу Законот за јавно обвинителство кажа дека денеска е доставена верзијата на предлог-амандманите откако власта ги прифатила трите принципи.

Заев до Мицкоски: Кажете дека сте против НАТО и ЕУ, не измислувајте банални причини со кои ја кочите земјата

iPortal - 26.03.2019

На самиот почеток од тв дуелот помеѓу Мицкоски и Заев, на тема право и закон за СЈО, премиерот Заев директно го праша опозицискиот лидер дали повторно ќе ја блокираат државата. -Мора да одговорите, дали повторно сте подготвени да ја блокирате нашата ...

Мицкоски остана нем на прашањето од Заев – дали ќе го поништи Договорот од Преспа?

1tv - 26.03.2019

Драмска тишина без одговор направи опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, на прашањето кое беше директно поставено од премиерот Заев – дали ќе го поништите Договорот од Преспа или не? Претходно опозицискиот лидер Мицкоски рече дека останува на ...

Заев: Бројчаникот ќе заврти, 18 милиони евра се до сега

Локално - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев, очекува деновиве да заврти конечно, бројчаникот поставен на портата „Македонија“ во Скопје, со кој треба да се бројат парите вратени од криминалите направени во земјава.

Заев до Мицкоски: Вие можете да блокирате колку сакате, државата ќе најде начин да продолжи напред

1tv - 26.03.2019

Покрај блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, државата секогаш наоѓала начин да продолжи напред, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев и го повика Мицкоски тој и неговата партија да кажат став дали се за ЕУ или НАТО или намерно сакаат да ја блокираат државата ...

Заев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ треба да се изјаснат дали ќе продолжат да штитат криминал во обид да ја блокираат државата

Centar - 26.03.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашниот тв дуел на Канал 5 телевизија, рече дека разговорите за новиот Закон за јавно обивнителство не се пропаднати, очекува опозицијата да биде конструктивна во интерес на правдата и го повика Христијан ...

Заев му ја врати на Мицкоски подарената значка на Р Македонија, ама си подадоа рака на крајот

24Инфо - 26.03.2019

На крајот од вечерашната дебата во емисијата „Само Вистина“ на ТВ Канал 5, лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на Зоран Заев му подари значка со знамето на Република Македонија, што премиерот категорично ја одби.

Мицкоски сакаше да му подари знаме со црни краци – Заев одби

Centar - 26.03.2019

Мицкоски на вечерашниот дуел со премиерот Зоран Заев се обиде да му подаде македонско знаменце со црни краци. Зошто Мицкоски подаруваше знаме со црни краци, а не како што согласно Уставот, македонското знаме е со жолти краци на црвена позадина? Заев ...

ЖЕСТОКА ДЕБАТА: Мицкоски до Заев, ЛАЖЕТЕ-вие не сте искрен со Македонската јавност !

Магазин - 26.03.2019

Транспарентно јас ги соопштувам своите ставови пред сите граѓани во Република Македонија, изјавува премиерот Заев во ТВ дуелот на Канал 5 со лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во првиот дел од ТВ дуелот, Премиерот Заев и лидерот на ВМРО ...

Како Заев и Мицкоски планираат да го спречат иселувањето?

Фактор - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев на тв дуелот изјави дека за да се спречи иселувањето преземал храбри чекори и решил дека е доста да се калкулира за политичките кариери, туку мора да се направи нешто за државата, односно да се реши спорот со Грција.

Заев: Економските резултати ги имаме на маса, растат платите, растат инвестициите, одиме напред

Centar - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Мицкоски до Заев: Вие им ги избришавте корените на нашите деца!

Магазин - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашната дебата на Само вистина на Канал 5,вели дека тие нема да го прифатат Преспанскиот договор. Тој вели дека тие од самиот почеток се изјасниле дека тоа за нив е капитулантски чин.

Заев не го прифати беџот што му го поклони Мицкоски на крајот од дуелот

Либертас - 26.03.2019

Премиерот, Зоран Заев, го одби беџот што му го подари лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на крајот од вечерашниот дуел на Канал 5. -Се надевам со мирна совест ќе го носите на реверот – рече Мицкоски подавајќи го поклонот со државното знаме, ...

Заев: Јас сум Македонец, тоа и ќе останам

1tv - 26.03.2019

Лидерите на двете најголеми политички партии Зоран Заев на СДСМ, како Христијан Мицкоски од ВМРО ДПМНЕ, говореа и за договорот од Преспа­. Премиерот Заев, вели дека во текот на преговорите одлучиле за име за севкупна употреба и од македонска страна ...

Мицкоски: Заев има пример, татко му е обвинет за крадење струја

Нетпрес - 26.03.2019

Говорејќи за непотизмот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека за сите лица кои се вработени неправично, со влијание на функционери, со докази, ја информирале Антикорупциска комисија.

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

Фактор - 26.03.2019

Во тв дуел, премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги спротивставија своите ставови за повеќе важни прашања за државата. Премиерот Зоран Заев вечерва во тв дуелот со претседалот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека ...

Мицкоски му подари беџ на Заев, тој го одби велејќи дека ние сме Северна Република Македонија

Магазин - 26.03.2019

По денешниот дуел каде се водеше жестока дебата помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО, Христијан Мицкоски тој му подари на Заев беџ на кој што пишува Република Македонија.

Заев и Мицкоски со пораки на Фејсбук пред ТВ дуелот

MakPress - 26.03.2019

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски неспоредно пред почетокот на ТВ дуелот денеска со пораки на Фејсбук за претстојното телевизиско соочување.

Заев: Колку и да блокирате, државата ќе најде начин да ги истера процесите

MakPress - 26.03.2019

Покрај блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, државата секогаш наоѓала начин да продолжи напред, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев и го повика Мицкоски, тој и неговата партија да кажат став дали се за ЕУ или НАТО или намерно сакаат да ја блокираат државата ...

Заев: Економските резултати ги имаме на маса, растат платите, растат инвестициите, одиме напред

MakPress - 26.03.2019

За да ги задржиме младите овде, да обезбедиме добар животен стандард, мора да престанеме да калкулираме со кариерите и да одработиме за граѓаните, за државата, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел со Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Две соседни земји кои не се членки на ЕУ имаат дупло поголем раст на БДП од нас

MakPress - 26.03.2019

При дуелот на Канал 5, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека работата на Владата покажува колку имаат ефикасна економска политика, поради која Македонија има БДП кој е на дното во регионот.

Мицкоски: Сеуште нема информација што се случи пријавата со за корупција на двајца министри

MakPress - 26.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ дебатата на Канал 5 телевизија со премиерот Зоран Заев праша дали тој има сомневање за корупција во владата. -Вие рековте пред година дена дека имате сомневања за корупција за двајца министри во ...

Мицкоски до Заев: Вашиот родител крадел струја, сте имале од што да учите

MakPress - 26.03.2019

Во вечерашната дебата на Само вистина на телевизија Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на Зоран Заев дека неговиот родител Иван Мицкоски никогаш не учествувал ниту во оценка ниту во изготвувањето на магистерскиот и ...

Мицкоски до Заев: На кој јазик зборуваат Македонците во Воден, Кавала и Солун?

MakPress - 26.03.2019

Дали ние ќе го поддржиме договорот кој што го потпиша СДСМ и Зоран Заев од самиот почеток кажавме дека тоа за нас е капитулантски чин и дека практично на тој начин ние се себеодрекуваме и дека ниту во еден момент не сме подготвени да го прифатиме со ...

Денеска на Канал 5 дуел Заев-Мицкоски

еМагазин - 26.03.2019

Вечерва во 18.30 часот на телевизијата Канал 5 во емисијата „Само вистина“ ќе им ТВ дуел помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираа од ...

Заев и Мицкоски вечерва ќе ги вкрстат аргументите

CivilMedia - 26.03.2019

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва со почеток од 18 и 30 ќе дебатираат во емисијата „Само вистина“ на телевизија Канал 5. Во најавата на Канал 5 велат дека ТВ дуелот ќе трае 100 минути, со ...

Мицкоски немаше храброст да каже дали ќе го поништи Преспанскиот договор

CivilMedia - 26.03.2019

Во вториот дел од ТВ дуелот меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски на Канал 5, во емисијата „Само вистина“, на повеќе пати повтореното прашање дали има намера да го поништи Преспанскиот договор доколку неговата партија дојде на власт, Мицкоски немаше ...

Името Северна Македонија сме си го избрале сами, вели Заев

еМагазин - 26.03.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во ТВ дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, рече дека на маса биле неколку предлози за новото име на Македонија, а името Република Северна Македонија, сме ...

Мицкоски му подари значка на Заев на која пишува Македонија, премиерот му ја врати (Видео)

MakPress - 26.03.2019

На крајот од телевизискиот дуел, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му подари значка на Премиерот Заев на која пишува Македонија. Откако премиерот го одби подарокот под изговор дека уставното име на нашата земја е Република Северна Македонија ...

Да се потсетиме, на кои прашања од Орданоски (не) одговори Мицкоски

CivilMedia - 26.03.2019

Во пресрет на големото телевизиско дерби меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски на Канал 5 на 26 март, направивме еден преглед на неодамнешното интервју на Сашо Орданоски со Мицкоски во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ.

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски

МКД - 25.03.2019

За утре во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Заев денеска во Куманово повика да се следи телевизиското соочување.

Мицкоски викендов во Битола

Тера - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски викендов во посета на Битола. Информацијата со фотографии беше објавена на интернет страницата на партијата. „На средбата тој посочи дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум ...

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Република - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Press24 - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Фактор - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Заев: Мицковски е неодговорен и тешко е да се дебатира со него, повикувам да го следите дуелот

iPortal - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

ТВ дуел: Заев-Мицкоски во „Само Вистина“ на Канал 5 – вторник во 18:30!

iPortal - 25.03.2019

“Дами и господа, наши сограѓани, дојде и тој ден. ДЕНОТ НА ЧИСТАТА ВИСТИНА…САМО ВИСТИНА. Двајцата најмоќни, но и најхаризматични лидери конечно ќе ги вкрстат копјата пред телевизиските камери.

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски во 18:30 часот

24Инфо - 25.03.2019

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски во 18:30 часот Ова ќе биде второ соочување на двајцата политички лидери, по ланското на јавниот национален сервис. За утре во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран ...