TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија се подготвува за Русија

Спортско инфо - 10.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација се подгодтува за натпреварот против Русија во вторник на арената Филип 2 Македонски, во рамките на квалификациите за ЕП 2012...

Македонија се подготвува за Русија

Алсат-М - 10.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација продолжува со подготовките во Скопје за квалификацискиот дуел во вторник против Русија.

Македонската репрезентација продолжува со подготовки

Mnogoo - 10.10.2010

По победата против Андора која ретко кого импресионираше, репрезентативците на Македонија од вчера продолжија со нови тренинзи во Скопје.

Фудбалските репрезентативци се подготвуваат за дуелот со Русија

Канал5 - 10.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за дуелот со Русија во вторник. Избраниците на Мирсад Јонуз денеска тренираа на стадионот Железарница, со морал подигнат не само од ...

Трета среќа во Андора, за нашите најдобри фудбалери

А1 - 09.10.2010

Прва победа во овој квалификациски циклус на стадиончето во Ла Вела за кое не врзуваат лоши спомени. Таму од каде што сите триумфално си заминуваат, но во последно време се потешко, славеа и ...

Македонија ја совлада Андора

Спортнет - 09.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата квалификациска победа совладувајќи ја во Ла Вела домашната селекција на Андора со 2-0 и тоа со головите на Наумовски и Шиков.

Видео: Македонија очекувано ја победи Андора

Спортски - 09.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација покрај двата неуспеси против Словачка и Ерменија, ја оправда улогата на фаворит на гостувањето кај Андора.

Сè освен победа на Македонија би било еднакво на пораз

Mnogoo - 09.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација против Андора тргнува по премиерната победа во квалификациите за Европското првенство во 2012 година.

Лесни 2-0 против Андора, за прва квалификациска победа

Mnogoo - 09.10.2010

Како за почеток е доволно. Почеток затоа што ја остваривме првата победа во квалификациите за Европското првенство и затоа што до крајот на „ мисијата “ за оваа година ни треба сличен резултат (не ...

Три бода и ништо друго

Канал5 - 09.10.2010

Преценувајќи се како и секогаш, се надевавме на доминација на нашиот состав против малата Андора. Го добивме само минимумот - победа и први три бода во квалификацискиот циклус во третиот натпревар ...

Видео: Македонија очекувано ја победи Андора

Таратур - 09.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација покрај двата неуспеси против Словачка и Ерменија, ја оправда улогата на фаворит на гостувањето кај Андора.

Прва победа на Македонија во Евроквалификациите

Inpress - 09.10.2010

Ла Вела, 9. октомври 2010 (ИНПРЕС) Со головите на Наумоски во 42. минута и Шиков во 60. минута македонската фудбалска репрезентација во третиот квалификациски натпревар, конечно успеа да ја забележи ...

Македонските фудбалери против Андора

А1 - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 19 часот ќе го одигра третиот квалификациски натпревар од новиот циклус за пласман на Европско првенство.

Прва победа за Македонија во квалификациите за ЕУРО 2012

А1 - 08.10.2010

Со победата од 2:0 вечерва над Андора во Ла Вела, репрезентацијата на Македонија стигна до првата победа во третиот натпревар во квалификациите за Европското првенство во 2012 година.

Победа, единствена опција против Андора

24Фудбал - 08.10.2010

Македонија нема избор, се освен победа против селекцијата на Андора би преставувало голем срам за македонската репрезентација и ново огромно разочарување за фановите.

Спорт - Прошетка во парк или тотален мрак

Време - 08.10.2010

Најдобрите македонски фудбалери вечерва на стадионот во Андора ла Вела ќе ја имаат најлесната задача во овие квалификации, да ги освојат трите бода против тоталниот аутсајдер, селекцијата на Андора, ...

Македонија по првата победа во Ла Вела

Спортско инфо - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 19 часот по локално време, во Ла Вела го започнува третиот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство 2012...

А сега ... напад на Андора

Мак.Фудбал - 08.10.2010

Македонската репрезентација денеска гостува во Андора. Се освен победа денеска против Андора би било неуспех против аматерите од Андора.

Се освен победа ќе биде разочарување за нашите фудбалери

Спортнет - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 19:00 часот во Ла Вела го започнува третиот квалификациски натпревар за пласман на ЕУРО 2012.

Македонија победи на гостувањето кај Андора

24Фудбал - 08.10.2010

Македонија ја оправда улогата на фаворит и победи на гостувањето кај аутсајдерот Андора со 2-0. Македонија во третото коло дојде до првата победа во квалификациите за ЕП 2012 совладувајќи ја Андора ...

Андора - Македонија 0-2

Мак.Фудбал - 08.10.2010

Македонија ја совлада Андора со 2-0. Македонската фудбалска репрезентација славеше победа од 2-0 против Андора во вечерашниов натпревар од Квалификациите за ЕУРО 2012.

Андора - Македонија 0:2

Спортско инфо - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација во третиот квалификациски натпревар конечно успеа да ја забележи првата победа, и тоа против аутсајдерот Андора...

Спорт - Очекувана победа или неочекуван срам

Вест - 08.10.2010

По сето она што оваа недела се случуваше околу Горан Пандев, како и по отказите на неколкумина играчи, македонската фудбалска репрезентација вечерва е на вистински успит да покаже дали е подготвена, ...

Андора залет за Русија

Утрински - 08.10.2010

Македонија е во очекување на првата победа во квалификациите за фудбалското ЕП 2012. На „Комунале“ во Ла Вела вечерва (19 ч.

Македонија ја совлада Андора со 2:0, Ерменија ја изненади Словачка 3:1

Телма - 08.10.2010

Фудбалската репрезентација на Македонија со 2:0 ја совлада Андора во квалификациите за ЕП 2012 година. За нашата репрезентација ова е прва победа во квалификациите во натпревар во кој мораше да се ...

Јонуз и неговите избраници немаат алтернатива

Дневник - 08.10.2010

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ВО ЛА ВЕЛА (19 Ч.) МАКЕДОНИЈА § ГОСТУВА НА АНДОРА Само со победа македонската репрезентација на гостувањето кај тоталниот аутсајдер ќе ја подобри атмосферата и ќе ја врати вербата во ...

Лазевски: Подготвени сме за успех

Спорт Денес - 08.10.2010

Македонската фудбалска експедиција во Андора ги спроведува активностите според планот.Еден од играчите кој е во фокусот и очекува настап сигурно е Александар Лазевски -Среќен сум што сум повторно на ...

Фудбалската репрезентација вечерва против аутсајдерот Андора

Кајгана - 08.10.2010

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра натпреварот од третото квалификациско коло за пласман на Еуро 2012.

Македонија вечерва против Андора

Идивиди - 08.10.2010

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе ја има улогата на фаворит на вечерашниот натпревар против Андора кој се игра во рамките на групата „Б“ од квалификациите за Европското првенство 2012.

"Со задоволство би се вратил"

Идивиди - 08.10.2010

"И до мене стигнаа најавите дека сум бил во комбинација да го заменам Јонуз, но не би коментирал ништо. Нека поминат дуелите со Андора и Русија..

Македонија вечерва против Андора во квалификациите за фудбалскиот еврошампионат

Алсат-М - 08.10.2010

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе ја има улогата на фаворит на вечерашниот натпревар против Андора кој се игра во рамките на групата „Б“ од квалификациите за Европското првенство 2012.

Андора мора да се победи!

Н.Македонија - 08.10.2010

Ниту отсуството на Пандев и Попов, ниту нарушената атмосфера, ниту лошите услови за тренинг во Ла Вела не смеат да бидат алиби за евентуален неуспех Македонската фудбалска репрезентација, денеска (19 ...

На победа против Андора!

Алфа - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во 19:00 часот и гостува на селекцијата на Андора во третото коло од квалификациите за Европското првенство во 2012-тата.

Андора - Македонија, почетни состави

Спорт Денес - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација за неколку минути ќе го започни дуелот против Андора, нашите момци одат на првата победа од почетокот на новиот циклус.

Водство од 1-0 по првите 45 минути против Андора

Спорт Денес - 08.10.2010

Нашата фудбалска репрезентација денес го игра својот трет натпревар од квалификациите за пласман на Европското Првенство 2010 против Андора.

Конечно победа!!!

Спорт Денес - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство 2010.

Прва победа за Македонија во квалификациите за ЕУРО 2012

Алсат-М - 08.10.2010

Со победата од 2:0 вечерва над Андора во Ла Вела, репрезентацијата на Македонија стигна до првата победа во третиот натпревар во квалификациите за Европското првенство во 2012 година.

ЕУРО 2012: Прва победа за Македонија во квалификациите

Здраво - 08.10.2010

Со победата од 2:0 вечерва над Андора во Ла Вела, репрезентацијата на Македонија стигна до првата победа во третиот натпревар во квалификациите за Европското првенство во 2012 година.

Македонија ја совлада Андора

Форум - 08.10.2010

Со победата од 2:0 вечерва над Андора во Ла Вела, репрезентацијата на Македонија ја постигна првата победа во третиот натпревар во квалификациите за Еуро 2012 Стрелци на двата гола кои беа постигнати ...

Само една обична победа

Идивиди - 08.10.2010

МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО ПРВИОТ ТРИУМФ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ПЛАСМАН НА ЕП 2012 Два гола со глава, и тоа на Наумоски и Шиков, кои стрелаа за планираните бодови во Андора за голема радост на ...

Македонија вечерва против Андора во квалификациите за фудбалскиот еврошампионат

Сител - 08.10.2010

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе ја има улогата на фаворит на вечерашниот натпревар против Андора кој се игра во рамките на групата „Б“ од квалификациите за Европското првенство 2012.

Македонија во Андора нема голем избор – само победа!

Кирилица - 08.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација во Андора ќе ја бара „третата среќа“ денеска во 19 часот на третиот квалификациски меч на патот за Евро 2012 во Полска и Украина, за да ја забележи првата победа ...

Ден Д за македонската фудбалска репрезентација

Канал5 - 08.10.2010

Ден Д за македонската фудбалска репрезентација. Можеби при некои други околности дуелот со Андора би претставувал само формалност, но денеска 90-те минути против малата ибериска држава ќе ...

Македонија ја победи Андора за прв триумф во квалификациите за Евро 2012

Кирилица - 08.10.2010

Макеедонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во овие квалификации, по денешната победа со 2-0 во Ла Вела против Андора, во циклусот за Евро 2012 Илчо Наумоски во 42 минута го ...

Македонија-Андора во квалификации за ЕП 2012

Курир - 08.10.2010

Македонската фудбалската репрезентација ќе ја има улогата на фаворит на вечерашниот натпревар против Андора кој се игра во рамките на групата „Б“ од квалификациите за Европското првенство 2012.

Без право на кикс во Андора

Курир - 08.10.2010

Македонската фудбалската репрезентација ќе ја има улогата на фаворит на вечерашниот натпревар против Андора кој се игра во рамките на групата „Б“ од квалификациите за Европското првенство 2012.

Не дозволивме изненадување

Курир - 08.10.2010

Посетата во Андора кај нашите стари должници, репрезентативците на Македонија ја завршија со триумф од 2:0 преку погодоците на Илчо Наумоски и Ванчо Шиков.

Фудбалската репрезентација вечерва против аутсајдерот Андора

Макфакс - 08.10.2010

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра натпреварот од третото квалификациско коло за пласман на Еуро 2012.

Шумуликовски - Одиме по сигурни три бода!

Inpress - 08.10.2010

Ла Вела, 8. октомври 2010 (ИНПРЕС) Величе Шумуликоски, капитенот на нашата репрезентација е цврсто убеден во победата денеска на гостувањето во Андора.

Фудбалерите по 3 бода во Андора

А1 - 07.10.2010

Ако не лечат се, тогаш победите барем помагаат некои работи побрзо да се заборават. Само со триумф утре на гости против Андора македонските фудбалски репрезентативци можат да побегнат од ерменскиот ...

Спорт - Кој голман е подобар селектор?

Време - 07.10.2010

Утрешната пресметка меѓу Андора и Македонија воедно ќе значи и меѓусебен дуел на двајцата поранешни голмани, Колдо Алварез и Мирсад Јонуз, кои сега се наоѓаат на селекторските позиции на фудбалските ...

Лазевски: Подготвени сме за успех

24Фудбал - 07.10.2010

Александар Лазевски е комплетно фокусиран на натпреварот против Андора, за Русија ќе се размислува во Скопје. Левиот бек на Партизан и македонската репрезентација, Александар Лазевски се очекува да ...

Славни презимиња со скромни фудбалски познавања

Дневник - 07.10.2010

Пужол, Чави, Гомес, Силва, Вјеира, Ајала и останатите ќе се обидат повторно да ги изненадат „црвено-жолтите“ Во потрага по првиот историски бод во квалификации за Европско првенство, Андора утре ќе ...

Само победа ќе ја спушти топката на земја

Дневник - 07.10.2010

ФУДБАЛ - УТРЕ ВО ЛА ВЕЛА, АНДОРА ПО ТРЕТПАТ ЈА ПРЕЧЕКУВА МАКЕДОНИЈА Психолошката тензија што се создаде околу репрезентацијата, околу капитенот Пандев и серијата откази што дојдоа пред дуелот со ...

Јонуз: Сериозно се подготвуваме за дуелот со Андора

Спорт Денес - 07.10.2010

Иако во пресрет на претстојните две квалификациски средби се судруваме со многу проблеми како што се повредите на Пандев, Попов, Тофилоски и Тасевски, и случувањата со нашиот капитен , сепак можам да ...

Ако не победиме, да се "убиеме"

Идивиди - 07.10.2010

"Најважно е да постигнеме брз погодок. Тоа е селекција која се брани со сите можни фудбалери со кои располага, но ние сме подготвени за триумф", вели Шумуликоски Капитенот на нашата репрезентација за ...

Јонуз: Подготвени сме за прва победа во квалификациите

Н.Македонија - 07.10.2010

Без оглед што му се изретчи составот со четирите откажувања поради повреди, селекторот Мирсад Јонуз најави дека 19-те преостанати избраници се максимално подготвени со сконцентрирана игра да ја ...

Андора: фри-шоп или фри-шок?

Н.Македонија - 07.10.2010

Двесте и првата селекција на последното рангирање на ФИФА има популација од 80.000 жители, или колку скопскатаопштина Аеродром, вкупната проценета пазарна вредност на репрезентацијата е 225.000 евра ...

Јонуз : Само победа против Андора

Алсат-М - 07.10.2010

Тренерот на македонската фудбалска репрезентација, Мирсад Јонуз се надева дека со колективна и дисциплинирана игра може да дојде до победа против репрезентацијата на Андора.

Пишувањата не влијаат, атмосферата победничка пред Андора

Алфа - 07.10.2010

Да се потисне се што се случуваше околу репрезентацијата есенва и во средбата со Андора утревечер да се влезе трпеливо, да се оствари посед на топка и потоа со континуирано зголемување на притисокот ...

Без глупости во Андора!

Канал5 - 07.10.2010

Три бода за мир во куќа. Долго време е јасно дека луѓето кои раководат со македонскиот фудбал немаат образ, значи нема ниту што да црвенее, но нова бламажа ни е најмалку потребна, посебно не со ...

Сефте за три бода

Вечер - 07.10.2010

Отсуството на неколку играчи е голем хендикеп, но нема да дозволиме тоа да не исфрли од патеката, подготвени сме да одиграме максимално сконцентрирано и да ја оствариме зацртаната победа Во таборот ...

Потребна е претпазливост против Андора

А1 - 06.10.2010

Откако разбравме дека не сме го разбрале Горан Пандев дали сакал или не сакал да игра за Македонија, се фокусираме на преостанатите 19 на поширокиот список од 23 избраници на селекторот Мирсад Јонуз.

Спорт - Повредите плашат повеќе од противникот

Време - 06.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација десеткувана го пречекува претстојниот квалификациски натпревар со Андора, но, и покрај тоа, има императив да го победи аутсајдерот во групата иако натпреварот го ...

Спорт - Андора без најдобриот стрелец Лима

Време - 06.10.2010

Селекторот на Андора, Колдо Алварез, го соопшти списокот на фудбалери на чиишто услуги ќе смета за претстојните натпревари со Македонија и со Ерменија.

Јонуз: Сериозно се подготвуваме за дуелот со Андора

24Фудбал - 06.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Мирсад Јонуз вели дека приодот кон натпреварот со Андора е максимално сериозен.

Јонуз: Сериозно се подготвуваме за дуелот со Андора

Спортнет - 06.10.2010

"Иако во пресрет на претстојните две квалификациски средби се судруваме со многу проблеми како што се повредите на Пандев, Попов, Тофилоски и Тасевски, и случувањата со нашиот капитен , сепак можам ...

Спорт - Клучното дуо на Андора повредено

Вест - 06.10.2010

Селекторот на Андора Колдо Алварес ги вклучи повредените Марк Пујол и Чави Андора во составот за квалификацискиот дуел за ЕП 2012 со Македонија на 8 октомври во Ла Вела.

Спорт - Откажа и Дарко Тасевски

Вест - 06.10.2010

По Горан Пандев, Горан Попов и голманот Дарко Тофилоски, македонската фудбалска репрезентација остана и без Дарко Тасевски за претстојниот квалификациски дуел што во петок, во Ла Вела, ќе го одиграме ...

Низата повредени ја дополни Тасевски

Дневник - 06.10.2010

Низата повредени репрезентативни кандидати ја дополни повратникот во државниот фудбалски тим на Македонија, Дарко Тасевски.

Половина тим во аут за Андора

Шпиц - 06.10.2010

Тасевски им се приклучи на Пандев, Попов и на Тофиловски во откажувањето на настапот во фудбалскиот национален тим. Македонската фудбалска репрезентација во десеткуван состав ги почна подготовките за ...

Малерите никако да престанат

Н.Македонија - 06.10.2010

Ако нешто може да го израдува селекторот Јонуз во моментов, се перформансите на Марио Ѓуровски и Ванче Шиков кои дадоа голови за своите тимови, лидерството на Николче Новески во германски Мајнц, ...

Јонуз: И покрај проблемите одиме на победа

Алсат-М - 06.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз најавува победа на дуелот со Андора и покрај проблемите со повредени играчи.

И покрај проблемите одиме на победа

Идивиди - 06.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз најавува победа на дуелот со Андора и покрај проблемите со повредени играчи.

Јонуз: Сериозно се подготвуваме за мечот со Андора

Форум - 06.10.2010

„И покрај проблемите со повредите на Пандев, Попов, Тофилоски и Тасевски и пред се случувањата со капитенот на репрезентацијата Горан Пандев, атмосферата во националниот тим е добра“, изјави за веб ...

Јонуз: „Сериозно се подготвуваме за мечот со Андора"

Кајгана - 06.10.2010

„И покрај проблемите со повредите на Пандев, Попов, Тофилоски и Тасевски и пред се случувањата со капитенот на репрезентацијата Горан Пандев, атмосферата во националниот тим е добра“, изјави за веб ...

Мирсад Јонуз: И покрај проблемите одиме на победа

Сител - 06.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз најавува победа на дуелот со Андора и покрај проблемите со повредени играчи.

Јонуз: И покрај проблемите одиме на победа

Кирилица - 06.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз најавува победа на дуелот со Андора и покрај проблемите со повредени играчи На квалификацискиот дуел в петок во Ла Вела во составот на ...

Јонуз: Одиме на победа против Андора

Канал5 - 06.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз најавува победа на дуелот со Андора и покрај проблемите со повредени играчи.

Нарушената атмосфера, повредите и настаните околу Пандев- опасности за нова катастрофа во Андора

Канал5 - 06.10.2010

Во сенка на настаните поврзани со иднината на Пандев во македонската репрезентација, избраниците на Мирсад Јонуз ги одработуваат последните тренинзи во Андора, каде синоќа престигнаа од Барселона.

Во Андора е зацртана победа

Вечер - 06.10.2010

Иако се работи за противник чија главна цел е опструкција на играта и движењето на противникот, подготвени сме да одиграме максимално сконцентрирано и да ги освоиме трите бода истакнува Јонуз ...

Јонуз: Одиме на победа во Андора и покрај проблемите

Курир - 06.10.2010

Горан Пандев, Горан Попов, Дарко Тасевски и Дарко Тофиловски нема да му бидат на располагање на селекторот Мирас Јонуз за петочниот дуел против Андора во Ла Вела.

Јонуз верува во успех против Андора и Русија

eReporter - 06.10.2010

Македонскиот селектор Мирсад Јонуз изјави денеска дека неговите избраници ќе ја израдуваат јавноста со добри игри и резултати против Андора и Русија, во октомврискиот циклус квалификации за ЕУРО ...

Јонуз:„Сериозно се подготвуваме за мечот со Андора“

Макфакс - 06.10.2010

„И покрај проблемите со повредите на Пандев, Попов, Тофилоски и Тасевски и пред се случувањата со капитенот на репрезентацијата Горан Пандев, атмосферата во националниот тим е добра“, изјави за веб ...

Продолжуваат проблемите на Јонуз со повредени репрезентативци

А1 - 05.10.2010

Дарко Тасевски е четвртиот играч кој го откажа своето учество на квалификацискиот меч што македонската фудбалска репрезентација в петок од 19 часот треба да го одигра против Андора.

Репрезентацијата ги започна подготовките

А1 - 05.10.2010

Случајот со Пандев во најлош момент внесе немир во нашиот тим, кој в петок го очекува гостување во Андора, во третиот квалификациски натпревар за Еуро 2012.

Спорт - Епидемијата на откажувања ја продолжи Тофилоски

Време - 05.10.2010

Селекторот Мирсад Јонуз се најде пред уште еден неочекуван проблем, со што во пресрет на квалификацискиот двомеч со Андора и со Русија остана и без голманот Дарко Тофилоски.

Новески: Со стрплива игра до три бода против Андора

Спортнет - 05.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација на 8. септември во Ла Валета игра евро квалификациски натпревар против домашната селекција на Андора.

И Тофилоски се откажа поради повреда

Дневник - 05.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација се соочува со откази пред квалификациските дуели за ЕП 2012 со Андора и со Русија.

Нови проблеми за Јонуз, Тасевски ја потполнува ...

Спорт Денес - 05.10.2010

Селекторот на македонската машка фубдалска селекција, Мирсад Јонуз се соочува со огромни проблеми за октомврискиот квалификациски циклус во кој ќе се сретнеме со Андора и Русија.

Се има ли победнички спас за нас!?

Идивиди - 05.10.2010

"Без разлика колку сум во право или не, секогаш максимално оптимистички ќе ги очекувам настапите на репрезентацијата. Затоа и се изјавите дека одиме на шесте бода, а што ќе биде, ќе видиме...

Останува прашањето, се откажува ли Пандев?

Алфа - 05.10.2010

По вчерашната информација за повлекување на Горан Пандев од националниот тим до крајот на сегашните квалификации, денес барем засега, затишје.

Репрезентацијата ги започна подготовките

Алсат-М - 05.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација во Барцелона ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар за ЕВРО 2012 против Андора.

Јонуз и понатака ќе смета на Пандев

Алфа - 05.10.2010

По информациите дека Горан Пандев се откажува од националниот дрес, нашиот интернационалец попладнево ги демантираше овие шпекулации велејќи дека и натаму останува дел од нашата најдобра селекција и ...

Тасевски ја пропушта Андора, но спремен за Русија?

Спорт Денес - 05.10.2010

Македонскиот Репрезентативец, Дарко Тасевски отпадна од оставот на националноит тим за евроквалификацискиот меч против Андора кој ќе се одигра во петок.

Продолжуваат проблемите на Јонуз со повредени репрезентативци

Сител - 05.10.2010

Дарко Тасевски е четвртиот играч кој го откажа своето учество на квалификацискиот меч што македонската фудбалска репрезентација в петок од 19 часот треба да го одигра против Андора.

Новески: Со стрплива игра до три бода против Андора

Сител - 05.10.2010

Македонската фудбалска репрезентација на 8. септември во Ла Валета игра евро квалификациски натпревар против домашната селекција на Андора.

Новески: Трпеливо до трите бода

Вечер - 05.10.2010

На ваков натпревар е најважно да се игра сконцентрирано и што порано да се постигнат голови, истакнува капитенот на Мајнц Повредите и непотврдената изјава на Горан Пандев дека нема повеќе да игра за ...

Дарко Тасевски е четвртиот играч кој го откажа своето учество на мечот против Андора

Курир - 05.10.2010

По Попов, Пандев и Трендафиловски , Дарко Тасевски е новиот т.е четвртиот играч кој го откажа своето учество на квалификацискиот меч што македонската фудбалска репрезентација в петок од 19 часот ...

Спорт - Без Пандев со Андора и со Русија

Време - 04.10.2010

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Мирсад Јонуз, се најде пред неочекувани проблеми пред квалификациските мечеви со Андора на 8 октомври и со Русија на 12 октомври во Скопје, откако ...

Многу проблеми со повредите за Јонуз

Спортнет - 04.10.2010

Проблемите на селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Мирсад Јонуз за претстојните квалификациски дуели со Андора и Русија ги дополнува повредата на голманот Дарко Тофиловски кој ...

Без Пандев против Андора и Русија

Утрински - 04.10.2010

Лекарската комисија на италијанскиот и европски првак Интер констатираше посериозна повреда кај македонскиот репрезентативец Горан Пандев, која бара подолг одмор од дваесетина дена.

Нови проблеми за Мирсад Јонуз, откажа и голманот Дарко Тофиловски

Телма - 04.10.2010

Селекторот на фудбалската репрезентација Мирсад Јонуз не може да смета и на услугите на голманот Дарко Тофиловски кој заработил повреда на раката за што официјално е добиена и потврда од клубскиот ...

„Црвено-жолтите“ пеат песна против малери

Дневник - 04.10.2010

ФУДБАЛ - НОВ НЕОЧЕКУВАН ОТКАЗ ВО ИЗБОРОТ НА СЕЛЕКТОРОТ ЈОНУЗ Македонските фудбалски репрезентативци и стручниот штаб деновиве се' погласно ја пеат песната против малери, откако двајцата стандардни ...

Без Пандев до крајот на квалификациите!

Идивиди - 04.10.2010

Најдобриот македонски фудбалер поради повредата, поради обврските кон Интер но и револтиран поради статусот кој го има репрезентацијата во домашната јавност најавува повлекување од селекцијата ...

Осакатени против Андора и Русија

Н.Македонија - 04.10.2010

Македонија остана без ударната игла на тимот - напаѓачот Горан Пандев и бранителот Горан Попов, кои заработија повреди што ќе ги оддалечат од терените во наредните 20 дена Македонската фудбалска ...

Пандев се откажува од црвено-жолтиот дрес

Алфа - 04.10.2010

Нова главоболка за селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз. Откакао Попов потврди дека ќе ги пропиштат октомвриските квалификации против Андора и Русија нашиот национален ...

Македонија без Пандев и Попов против Андора и Русија

Шпиц - 04.10.2010

Селекторот на македонската репрезентација, Мирсад Јонуз, доби лоши вести пред заминувањето во Андора, каде што в петок (8.10) го играме третото квалификациско коло за ЕП 2012.

И Тасевски и Тофиловски повредени

Кирилица - 04.10.2010

Откако викендов македонската фудбалска репрезентација остана без своите двајца најдобри фудбалери, Горан Пандев и Горан Попов, денеска уште нови двајца играчи од списокот се повредија за претстојните ...

Тофилоски ја расече раката

Вечер - 04.10.2010

Во комбинација за натпреварите против Андора и Русија е Кристијан Наумовски, кој ќе биде повикан во Ла Вела само ако има дополнителни проблеми со голманскиот тандем Нурединовски - Богатинов Се ...